שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 16 מתוך 16

נושא: מידות ומשקלים נפוצים לדאונים

תודה!
    2
    הודה 3 פעמים ב 3 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל מידות ומשקלים נפוצים לדאונים

שלום חברים

אני בונה טיסנים במספר טכניקות שמערבות עבודה ידנית וCNC ואני מחפש רפרנס להשוואות בין התוצרים שלי לבין הקיים אצלכם על המדף

מה שאני מחפש זה בדיוק כמו בכותרת (אשמח גם לתמונות):

....... כנף קדמית / כנף אחורית / גוף או מוט הקרבון / אלקטרוניקה (סוללה מקלט סרווים)
    משקל
    אורך
    רוחב
    גובה

הסתכלתי בהרבה תוכניות אבל אני רואה שאתם מדווחים בפועל בזמן הבניה שדברים משתנים במיוחד משקל לאחר התוספות.

ואשמח לאחר מכן לרכז את התשובות לטבלה עם תמונות ולפרסם זה יכול להיות רפרנס מעולה לאחרים

תודה!
    88
    הודה 222 פעמים ב 158 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: מידות ומשקלים נפוצים לדאונים

איזה דאון? איזה גודל? חשמלי? FPV? קייל? דאון צוקים? און השלכה? דאון שהייה?....................?????

תהיה הרבה יותר ספציפי! דאונים מתחילים מעשרות גרמים בודיים ומגיעים לעשרות קילו.
    סייג לחכמה שתיקה!
    מנהל פורום אלפא , מאמרים וסקירות

תודה!
    2
    הודה 3 פעמים ב 3 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

כנפיים של 70CM עד 140CM

האמת שלא הגבלתי על הדגם ולא סתם, כדי שיהיה אפשר להשוות.

תודה!
    3
    הודה 58 פעמים ב 45 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

מונחים של כנף קדמית, כנף אחורית הם של מי שאף פעם לא התעסק בהכרת כלי טיס כלשהם מהיסוד.
    ההמלצה שלי שתלך למועדון של קלוב התעופה הקרוב למקום מגוריך ותראה טיסנים

איתי

תודה!
    2
    הודה 3 פעמים ב 3 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

האמת שהייתי הרבה
    אפילו שאלתי אבל רובם לא ידעו אם זה 200 או 250 גרם - שזה 25 אחוז שגיאה במקרה הזה

אורך הכנפיים גם לא ידעו בדיוק להגיד

בכל מקרה, התחלתי לאסוף ממגוון תוכניות שרשורי בניה ברשת,

דאונים ללא מנוע מסגים שונים
    מתוך שלושים ושבע תוכניות כרגע ראיתי שהיחס בין מידות "כנף אורך:כנף רוחב:גוף:משקל" ביחידות של "ס"מ/ס"מ/ס"מ/גרם" הוא 0.7-1.3/0.75-0.83/0.118-0.2/1 מינימום ומקסימום באקסל...

עכשיו מה המסקנה שלי מזה, לא יותר מידיי מלבד טווחים שנבדקו וכנראה שאפשר לחרוג ועדיין יהיה בסדר

אז מה השימוש בכל זאת?

התחלה מנתון קבוע - כלומר נניח שיש לי גוף שהוא מטר אז יהיה לי טווח לכל השאר - מה גם שהממוצע גם נותן כלל אצבע טוב

בכל מקרה,

מהטבלה אני אנסה לבנות DLG עם החומרים הכי זמינים שנטתנים את התמורה למחיר הטובה ביותר פה בישראל
    מחר נבקר אצל היבואן אלומיניום נראה איזה צינורות יש לו להציע, לא נזרוק הון על קרבון

תודה!
    2
    הודה 3 פעמים ב 3 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אגב,
    אשמח עם בעלי DLG ייפרסמו גדלים ומשקלים

כנף: אורך רוחב משקל
    גוף אורך
    ומה שמוצאים לנכון

תודה!
    88
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

מצטער שלא חזרתי אליך קודם.
    דבר ראשון, תשובות לשאלתך - גדלים ומשקלים משתנים מאד כתלות בצריכם ובתנאים, דאוני F3J בעלי מוטת כנף של 3.5 מטר שוקלים החל מ1.5 ק"ג וצפונה, דאוני F5J בעלי מימדים דומים או טיפה יותר גדולים מתחילים בסביבות ה1.9 ק"ג וצפונה, דאוני צוקים בעלי מוטת כנך של כ3 מטר מתחילים מ-3 ק"ג וצפונה דאוני DLG מתחילים באיזור ה220 גרם וצפונה (כולם בעלי מוטה של 1.5 מטר ומשטחים של 19-23 דצמ"ר).
    המשקלים משתנים בהתאם לתנאי מזג האויר, דאוני DLG באוויר רגוע מטיסים במשקל הכי נמוך שאפשר, כאשר הרוח עולה מעמיסים אותם במשקולות ומגיעים למשקלים של עד 350 ג"ר (יש אמיצים שמעמיסים לאיזור ה-400 גרם ואפילו יותר)

ממה שאתה כותב, אתה לא מבין בכלל בתחום! עדיף שתקנה טיסן זול\תבוא לשטח ותתרשם מהדאונים.
    דאוני DLG הם דאון רגישים מאד למשקל (20 גרם זה כמעט 10% מהמשקל טיסה) והבניה שלהם צריכה להיות חכמה מבחינת חוזק, יש סיבה טובה מאד שאין בכלל חלקי אלומיניום בדאונים האלה כי הם כנראה יישברו או שהדאון יצא כבר מידי ולא יטוס טוב, בעבר ניסינו להשתמש בגופים של ד-2 (שילוב של אלומיניום וקרבון) אבל כשהזריקות התחזקו מצאנו את עצמנו חוזרים הביתה עם גוף ב-3 חלקים.
    חבל שתזרוק סתם כסף וזמן, אני ממליץ לך בחום ללמוד מבעלי הניסיון על מנת לחסוך לעצמך עגמת נפש (המשפט "אין חכם כבעל ניסיון" לא נכתב סתם כך), התחום הזה נחקר ונבדק ע"י המוני אנשים בכל העולם ויש סיבה טובה שהדאונים נבנים ונראים איך שהם נבנים ונראים היום.

איתן.
    סייג לחכמה שתיקה!

תודה!
    7
    הודה 216 פעמים ב 154 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

המצאת פה יחידות מדידה חדשות, אורך חלקי רוחב כנף חלקי אורך גוף, חלקי משקל... מזל שלא הכפלת במתח הסוללה וגובה המקלט...
    גישת התכנון שלך גומה לתכנון רכב על סמך היחס הין משקל הנוסעים לקוטר האגזוז...

טיסן דיסקוס מתוכנן סביב מגבלות החוקה. מוטה 1.5 מטר על מנת שיהיה תחרותי. ככל שהדאון ארוך יותר, הוא טס טוב יותר. במידה והחוקה היתה מתירה טיסנים גדולים יותר, כל הדיסקוסים היו גדלים בהתאם. דיסקוסים הקטנים מ-1.5 מטר הם לרב טיסני כיף בלבד, גם לגיטימי אבל קח את זה בחשבון.

לשאלתך, טיסנים של מטר צריכים לשקול סביב 100 גרם כדי לטוס טוב, טיסנים של מטר וחצי צריכים לשקול סביב 240 גרם לטיסנים בעלי כנף צרה (שטח 20 דצמר) לבין 280 לטיסנים בעלי כנף רחבה (22 דצמר). דיסקוסים הקטנים ממטר צריכים לשקול עוד פחות (עומס כנף נמוך מאד) אחרת הם בלטה... הסיבה לכך היא התנהגות הזרימה על הכנף (מספר רינולדס של הזרימה), טיסן של 70 סמ צריך לשקול סביב 60 עד 70 גרם כדי לטוס.

לאור העובדה שהשקעת הרבה זמן ומחשבה על הפרויקט, אני מציע בחום שתגיע לשטח, תכיר את המחלקה והטיסנים מקרוב ותאסוף את המידע הנדרש כדי באמת להבין מה עומד לפניך ועל מנת להשלים את התמונה באופן מלא.

רועי

תודה!
    7
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

בינתיים, ממליץ שתקרא את המאמרים באתר הבא:
    http://www.charlesriverrc.org/articles.htm

תודה!
    2
    הודה 3 פעמים ב 3 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי eitan-ro צפיה בהודעה
    מצטער שלא חזרתי אליך קודם.
    דבר ראשון, תשובות לשאלתך - גדלים ומשקלים משתנים מאד כתלות בצריכם ובתנאים, דאוני F3J בעלי מוטת כנף של 3.5 מטר שוקלים החל מ1.5 ק"ג וצפונה, דאוני F5J בעלי מימדים דומים או טיפה יותר גדולים מתחילים בסביבות ה1.9 ק"ג וצפונה, דאוני צוקים בעלי מוטת כנך של כ3 מטר מתחילים מ-3 ק"ג וצפונה דאוני DLG מתחילים באיזור ה220 גרם וצפונה (כולם בעלי מוטה של 1.5 מטר ומשטחים של 19-23 דצמ"ר).
    המשקלים משתנים בהתאם לתנאי מזג האויר, דאוני DLG באוויר רגוע מטיסים במשקל הכי נמוך שאפשר, כאשר הרוח עולה מעמיסים אותם במשקולות ומגיעים למשקלים של עד 350 ג"ר (יש אמיצים שמעמיסים לאיזור ה-400 גרם ואפילו יותר)

ממה שאתה כותב, אתה לא מבין בכלל בתחום! עדיף שתקנה טיסן זול\תבוא לשטח ותתרשם מהדאונים.
    דאוני DLG הם דאון רגישים מאד למשקל (20 גרם זה כמעט 10% מהמשקל טיסה) והבניה שלהם צריכה להיות חכמה מבחינת חוזק, יש סיבה טובה מאד שאין בכלל חלקי אלומיניום בדאונים האלה כי הם כנראה יישברו או שהדאון יצא כבר מידי ולא יטוס טוב, בעבר ניסינו להשתמש בגופים של ד-2 (שילוב של אלומיניום וקרבון) אבל כשהזריקות התחזקו מצאנו את עצמנו חוזרים הביתה עם גוף ב-3 חלקים.
    חבל שתזרוק סתם כסף וזמן, אני ממליץ לך בחום ללמוד מבעלי הניסיון על מנת לחסוך לעצמך עגמת נפש (המשפט "אין חכם כבעל ניסיון" לא נכתב סתם כך), התחום הזה נחקר ונבדק ע"י המוני אנשים בכל העולם ויש סיבה טובה שהדאונים נבנים ונראים איך שהם נבנים ונראים היום.

איתן.

עוגמת נפש לא תיהיה זה בטוח וגם טיסן זול אני לא יקנה כי חבל על הכסף

חייב לציין שהטבלה כוללת קצת יותר ולשלוף רק את הנתונים האלו זה לא היה לעניין - אני יכול להוסיף את שאר הנתונים - משקל כנפיים, שטח הפנים ואת המידות של הפרופיל כנף אבל זה נראה שאנשים פה דיי סגורים על עצמם...

לגבי דאונים ללא מנוע אכן התחלתי להתעניין רק לאחרונה ורציתי לקבל תחושה של מה שקורה והטבלה הייתה כדי לראות טווחי משקלים ומידות ואת זה יש לי עכשיו.

מפה להסיק שאני לא מבין כלום בתחום הטיסנים זאת סתם יהירות וכמו שאמרתי בתחום של הדאונים רק עכשיו אני מנסה להכנס לתמונה.

ניסיון ראשון היה רק כדי לראות התנהגות של המבנה הקל הזה וללא מנוע:
    חתכתי בCNC עם 4 צירים וחוט חם 2 כנפיים של 60 ס"מ מקלקר דחיסות 15 של עין כרמל עם בסיס מקאפה 6 ממ מקולפת בצד ותמיכה פנימית של עץ.
    את כל זה ציפיתי עם טפט שקוף עם חוזק הדבקה גבוה
    הגוף גם היה מעץ
    זנב גם מקלקר אבל דחיסות 30

3 סרווים של 9גרם וסוללה 2xAAA עם ממיר מתח 5V 2A (כן שני תאים של AAA סך הכל 3V שהופך עם ממיר boost ל5V עד 2A)

כל הטיסן שקל 274 גרם כולל הכל, טס אחלה יחסית לנסיון הראשון, אכן טיפה כבד והחיסכון היחידי במשקל שיכל להיות הוא אולי החלפה של הקאפה בEPP אבל זה לא נגיש לי כרגע.

ונכון, אחרי שבע זריקות ונחיתה לא טובה הגוף לא החזיק ונשבר, עוגמת נפש? לא ממש, זה היה דיי צפוי וזה היה נסיון ראשון

מה שאני כן מחפש היא הדרך הכלכלית השפויה לבנות דאון טוב מחומרים זמינים, ברור שבנייה עם קרבון היא סקאלה אחרת לגמרי אבל אני לא מכוון לשם כרגע.

מוט אלומיניום 8 ממ שוקל 70 גרם למטר, מבחינת חוזק הוא דיי חזק אבל עם גמישות מסוימת, לא קרבון. יש הבדל של 50 גרם בינו לבין מוט קרבון באותו חוזק ואורך...
    מכיוון שלא צריך מטר שלם ההבדל הוא בערך 30גרם - וגם אם זה 20 אחוז הבדל זה עדיין לא נורא בכל זאת זה טיסן עם עלות של 100 שקל לא 1000 יש גם תחום אפור

roydor - זה לא אורך חלקי רוחב כנף חלקי אורך גוף, חלקי משקל אלא יחס ולא מעניינות אותי מגבלות החוקה אלא להנות מהבניה ומההטסה ובכלל לא שמת לב המידות שנתת הן בדיוק בטווח יחסים שרשמתי

אם האנשים בשטח היו טיפה יותר נחמדים לא הייתי שואל פה שאלות בסיסיות

תודה!
    88
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

כשאתה רושם "כנף קידמית" ו"כנף אחורית" זה מראה שאתה לא מכיר מושג בסיסי ביותר כמו של"כנף אחורית" קוראים 'הגה גובה' ושאתה מסתכל על יחסים חסרי חשיבות בטיסן, אז מכאן אני מסיק שאתה לא מבין בתחום.

בום זנב שישקול 20% יותר, יגדיל בטירוף את המומנטי אינרציה של הטיסן (I=m*r^2) ומכאן שהטיסן יזרוק זנב ברמה כזו שכנראה תמנע ממנו לצאת ישר מהזריקה והוא ייזרק שמאלה או ימינה (תלוי אם אתה ימני או שמאלי).
    כנף לדאון DLG שבנויה מקלקר בצפיפות 15 עם טפט, לא תחזיק זריקה (שלא לדבר על בום זנב ממוט אלומיניום).

אני לא יודע את מי פגשת בשטח שהיה לא נחמד, אבל זה בטוח לא אחד מהחברה שלנו...

כמו שאמרתי קודם, ישנם הרבה אנשים בעולם שניסו לבנות טיסנים זולים, הטיסנים הכי זולים שמחזיקים מעמד זריקה סבירה מגיע לאיזור ה300$ כי יש דברים שפשוט חובה להשתמש בהם בקרבון גם אם לא רוצים.
    אני באמת מנסה להסביר לך בעדינות, תנסה ללמוד מנסיונם של אחרים שניסו דבר או שניים בחיים שלהם... חבל שאתה מתעקש, אבל בסוף זאת החלטה שלך.

בהצלחה.
    איתן.
    סייג לחכמה שתיקה!

תודה!
    341
    הודה 171 פעמים ב 122 הודעות
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

בנוסף למה שאיתן כתב על הבום, תוספת משקל של 20% תאלץ אותך להוסיף משקל רב בחרטום לאיזון מרכז הכובד.

תראה לדוגמה מה עובר על בום שעשוי מקרבון בזריקה (ואני לא אחד שזורק חזק)

אתה צריך להבין שאנחנו מעירים לך בגלל שאתה מכוון לזריקת דיסקוס.
    בזריקה הזו, הטיסן נחשף לעומסים גדולים מאוד ולכן חשוב שיהיה בנוי נכון, גם מבחינת חוזק, וגם מבחינת חלוקת המשקל.
    מה שאתה מתכנן שקול לנסיון לבנות מכונית קרטינג מעגלת סופרמרקט...
    (נזכרתי בדיוק בילדים שגונבים עגלה ויוצאים איתה לסיבוב בכביש. כמה שהם נהנים!! אבל אני? היום? מה זה לנסוע בעגלת סופר? תנו לי מכונית! )

אז למה אתה מגביל את עצמך לזריקת דיסקוס?
    עם דאון כמו שאתה מתכנן אתה יכול להנות מאוד בצוק למשל, או בעליה עם כבל בעזרת חבר שירוץ.
    לא חסרים אופציות לדאונים עם כנף קלקר ובום אלומיניום שיטוסו יפה מאוד, אבל עדיף שלא יזרקו בזריקת דיסקוס.
    נערך לאחרונה על ידי Liav; 26-04-2015 בשעה 19:25:11.
    "אין לזה מנוע? ואין לזה שלט? אז מה כיף בזה?!"
    "אין לזה מנוע? אבל יש לזה שלט? אז איך זה טס?!"

www.air-rishon.co.il - קלוב התעופה ראשון לציון
    הערוץ שלי ב-Youtube

13. המשתמשים הבאים אמרו תודה לLiav על הודעתו:

BlackTulip (26-04-2015)

תודה!
    2
    הודה 3 פעמים ב 3 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי Liav צפיה בהודעה
    בנוסף למה שאיתן כתב על הבום, תוספת משקל של 20% תאלץ אותך להוסיף משקל רב בחרטום לאיזון מרכז הכובד.

תראה לדוגמה מה עובר על בום שעשוי מקרבון בזריקה (ואני לא אחד שזורק חזק)

אתה צריך להבין שאנחנו מעירים לך בגלל שאתה מכוון לזריקת דיסקוס.
    בזריקה הזו, הטיסן נחשף לעומסים גדולים מאוד ולכן חשוב שיהיה בנוי נכון, גם מבחינת חוזק, וגם מבחינת חלוקת המשקל.
    מה שאתה מתכנן שקול לנסיון לבנות מכונית קרטינג מעגלת סופרמרקט...
    (נזכרתי בדיוק בילדים שגונבים עגלה ויוצאים איתה לסיבוב בכביש. כמה שהם נהנים!! אבל אני? היום? מה זה לנסוע בעגלת סופר? תנו לי מכונית! )

אז למה אתה מגביל את עצמך לזריקת דיסקוס?
    עם דאון כמו שאתה מתכנן אתה יכול להנות מאוד בצוק למשל, או בעליה עם כבל בעזרת חבר שירוץ.
    לא חסרים אופציות לדאונים עם כנף קלקר ובום אלומיניום שיטוסו יפה מאוד, אבל עדיף שלא יזרקו בזריקת דיסקוס.
    סרטון מעולה ליאב עכשיו זה קצת יותר מובן איפה יש עומס על הגוף

לצוקים בטוח שהוא יגיע ועדיין אני ימתח אותו לקצה גם בזריקת דיסקוס

תודה!
    18
    הודה 166 פעמים ב 104 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ליאב, תמונה שווה אלף מילים, סרטון...מאה אלף !

16. המשתמשים הבאים אמרו תודה לTazmanianDevil על הודעתו:

Liav (26-04-2015)

תודה!
    7
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הטיסן שבנית, איזה פרופיל בחרת?
    קשה לי לראות בנייה בשיטה שלך לכנף "נורמלית" לדיסקוס... כנפיים טובות לדיסקוס צריכות להיות דקות אחרת הטיסן לא נזרק גבוה. פרופיל מודרני נע בין 6% ל-6.5% בעובי , ראה בקישור מעלה את כתבות על דגמי הסופר ג׳י ועל פרופילים.

צינור זנב מאלומיניום אינו מתאים. טיסן במוטה של 120 ס"מ צריך לשקול עד 150 גרם כדי לטוס טוב, ב-200 גרם הוא ירגיש כבד.
    שימוש בצינור של 50 גרם ידרוש סביב 80 גרם משקל איזון בחרטום, ברור לחלוטין שלא נשאר משקל ראלי לכנף... עדיף לך לנסות מוט של חכה מקרבון, פחות קשיח מצינור "תיקני" אבל עדיף על האלטרנטיבה ולא יקר

לצורך השוואה, צינור פחמן של דיסקוס, כזה שתוכנן באופן ייעודי לדיסקוס, באורך 90 סמ, שוקל בין 16 לבין 18 גרם, ההבדל גדול משמעותית מ-20%...גוף שלם של טיסן דיסקוס בגודל מלא, באורך כולל של 130+ סמ, שוקל בין 32 לבין 40 גרם לכבדים ביותר. זה כולל את המקום לסרוואים (פוד), חופה ואומים לכנף.
    לטיסן במשקל 150 גרם, הגוף צריך להתכנס לכ-25 גרם לפני הגאים וסרוואים.
    לסרוואים אתה צריך לכוון לסרוואים של 5 גרם לכל היותר. תא אחד של ליתיום בקיבולת 600 מילי עדיף במשקל ובאמינות על שתי סוללות AAA וממיר מתח, רב הסרוואים עובדים על מתח של ליפו יחיד, תא של 600 מילי שוקל סביב 12 גרם ואין אלקטרוניקה בדרך.

ועכשיו סיפור, לפני 14 שנה התחלתי לראשונה עם טיסני דיסקוס ביחד עם עוד חבר. ראינו טיסן כזה בחול והחלטנו לנסות לבנות לבד. אחרי איסוף מידע באינטרנט (בזמנו היה מעט מאד מידע) ניסינו לבנות לבד. לצינורות השתמשנו בצנורות פחמן מצופה אלומיניום של טיסנים חופשיים (בעובי כולל של 0.2 ממ). הצינורות החזיקו עד שלמדנו לזרוק חזק יותר ויותר ואז התחילו להישבר בזריקות. בנינו מגדל לסרוואים (פוד) מחומרים מרוכבים, תבנית פשוטה מאד וקלה לבנייה ורק בגוף החמישי בנינו גוף קל וחזק מספיק שלא נשבר בבזריקות, כוח צנטריפוגלי קיפל את הגוף הקדמי החוצה בזריקות בזמן שעומס אווירודינמי על הגה הכיוון כופף את הזנב פנימה. כנפיים פרפרו לנו וסרוואים של מאזנות נטחנו לנו כתוצאה, הגאים התקפלו לנו בזריקות ובנחיתות ולהבים נתלשו לנו מהכנף בזריקה.
    טיסנים של אז היו נזרקים בקושי רב ל-35 מטר, היום אנחנו זורקים כבר בממוצע ל-50 מטר ויש כאלו שעוברים 70 מטר בזריקה (וכל זה בטיסנים קלים וחזקים יותר ויותר)

במידה ואתה רוצה להתגלח על זקנך שלך, אתה מוזמן. במידה ואתה רוצה לקצר את התהליך אתה מוזמן לבוא וללמוד מנסיוננו. בינתיים אני ממליץ לך לבוא לראות את התחרות הבאה ב-9 למאי, אין לי ספק שתלמד המון.

רועי

תודה!
    2
    הודה 3 פעמים ב 3 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

Cool תגובה: מידות ומשקלים נפוצים לדאונים

ציטוט נכתב במקור על ידי roydor צפיה בהודעה
    הטיסן שבנית, איזה פרופיל בחרת?
    קשה לי לראות בנייה בשיטה שלך לכנף "נורמלית" לדיסקוס... כנפיים טובות לדיסקוס צריכות להיות דקות אחרת הטיסן לא נזרק גבוה. פרופיל מודרני נע בין 6% ל-6.5% בעובי , ראה בקישור מעלה את כתבות על דגמי הסופר ג׳י ועל פרופילים.

צינור זנב מאלומיניום אינו מתאים. טיסן במוטה של 120 ס"מ צריך לשקול עד 150 גרם כדי לטוס טוב, ב-200 גרם הוא ירגיש כבד.
    שימוש בצינור של 50 גרם ידרוש סביב 80 גרם משקל איזון בחרטום, ברור לחלוטין שלא נשאר משקל ראלי לכנף... עדיף לך לנסות מוט של חכה מקרבון, פחות קשיח מצינור "תיקני" אבל עדיף על האלטרנטיבה ולא יקר

לצורך השוואה, צינור פחמן של דיסקוס, כזה שתוכנן באופן ייעודי לדיסקוס, באורך 90 סמ, שוקל בין 16 לבין 18 גרם, ההבדל גדול משמעותית מ-20%...גוף שלם של טיסן דיסקוס בגודל מלא, באורך כולל של 130+ סמ, שוקל בין 32 לבין 40 גרם לכבדים ביותר. זה כולל את המקום לסרוואים (פוד), חופה ואומים לכנף.
    לטיסן במשקל 150 גרם, הגוף צריך להתכנס לכ-25 גרם לפני הגאים וסרוואים.
    לסרוואים אתה צריך לכוון לסרוואים של 5 גרם לכל היותר. תא אחד של ליתיום בקיבולת 600 מילי עדיף במשקל ובאמינות על שתי סוללות AAA וממיר מתח, רב הסרוואים עובדים על מתח של ליפו יחיד, תא של 600 מילי שוקל סביב 12 גרם ואין אלקטרוניקה בדרך.

ועכשיו סיפור, לפני 14 שנה התחלתי לראשונה עם טיסני דיסקוס ביחד עם עוד חבר. ראינו טיסן כזה בחול והחלטנו לנסות לבנות לבד. אחרי איסוף מידע באינטרנט (בזמנו היה מעט מאד מידע) ניסינו לבנות לבד. לצינורות השתמשנו בצנורות פחמן מצופה אלומיניום של טיסנים חופשיים (בעובי כולל של 0.2 ממ). הצינורות החזיקו עד שלמדנו לזרוק חזק יותר ויותר ואז התחילו להישבר בזריקות. בנינו מגדל לסרוואים (פוד) מחומרים מרוכבים, תבנית פשוטה מאד וקלה לבנייה ורק בגוף החמישי בנינו גוף קל וחזק מספיק שלא נשבר בבזריקות, כוח צנטריפוגלי קיפל את הגוף הקדמי החוצה בזריקות בזמן שעומס אווירודינמי על הגה הכיוון כופף את הזנב פנימה. כנפיים פרפרו לנו וסרוואים של מאזנות נטחנו לנו כתוצאה, הגאים התקפלו לנו בזריקות ובנחיתות ולהבים נתלשו לנו מהכנף בזריקה.
    טיסנים של אז היו נזרקים בקושי רב ל-35 מטר, היום אנחנו זורקים כבר בממוצע ל-50 מטר ויש כאלו שעוברים 70 מטר בזריקה (וכל זה בטיסנים קלים וחזקים יותר ויותר)

במידה ואתה רוצה להתגלח על זקנך שלך, אתה מוזמן. במידה ואתה רוצה לקצר את התהליך אתה מוזמן לבוא וללמוד מנסיוננו. בינתיים אני ממליץ לך לבוא לראות את התחרות הבאה ב-9 למאי, אין לי ספק שתלמד המון.

רועי
    רועי, התשובה שנתת הייתה מדוייקת!

רציתי להרגיש את חוזק החומרים ובניתי דאון והתבססתי על המידות של ה Blaster 3.5 אבל מכיוון שידעתי שהתוצאה שלי כבדה יותר ב 100 גרם לפחות הגדלתי מעט את הכנפיים, פרופיל דק מ"פרופילי" AG45 אותו אחד שהם משתמשים בו
    http://f3j.in.ua/en/blaster-35.html?#tab6
    המטרה ההיא לבנות את ההעתק הכי טוב שאפשר בהכי פחות כסף.

מה שרועי אמר אכן היה מדוייק ולקחתי את כל הטיפים שלו והשתמשתי בהם.

צינור של 1מטר קוטר 8ממ מאלומיניום רגיל כאשר הוא לאורך כל הגוף ומחזק גם את הגוף הקידמי.

הגוף הקידמי בניתי מקאפה 6מ"מ והוספתי הגנה של EPP מקדימה שחתכתי מנודל לבריכה... עובד מעולה כבמפר למקרים של נחיתה לא משהו - ומכיוון שהמוט אלומיניום ממשיך עד לחזית והכנפיים עם גומיות אין נזק מבני לטיסן (נבדק...)

והשתמשתי בסרווים של 9 גרם הכי פשוטים - מה שהפתיע אותי אגב זה שברגע שהם נעצרים הקפיץ לא מושך חזק מספיק כדי לגרום להם להפעיל כוח נגד ולבזבז חשמל וצריך להפעיל כוח ממש כדי שהם יפעילו כוח נגד.

הכנפיים בנויות מ XPS עם חיזוק של רשת פיברגלס פשוטה שהודבקה לגוף ע"י הברשה של דבק חם - אורך 1.6M רוחב (קמבר) בבסיס 19CM רוחב בקצה 17CM. עובי מקסימלי בכנף יצא 1.65CM
    הכנפיים האחוריות (מייצב גובה וכיוון + הגה גובה וכיוון - כדי שאיתיP לא יתנפח) ניסיתי גם XPS וגם קאפה מקולפת - ה XPS יותר טוב... ובעובי 8ממ הכל מאחור שוקל 12 גרם

כל הטיסן יצא 369 גרם

עלות חומרי הטיסן - 32 ש"ח - ללא אלקטרוניקה

שימוש באפוקסי היה מייקר את העסק לכדי 40 שח ליחידה בערך
    אז איך הוא עף?

להגיד שהוא עף כמו בסרטונים שראיתי DLG עפים ל50 מטר- ממש לא, אבל תוצאה לא רעה בכלל האמת, נראה שהגיע לכדי 25 מטר גובה לפחות
    זרקתי אותו בסיבוב כמה פעמים כדי לראות איך הוא מתנהג - זה לא בשבילו זה ברור, ולו רק מכיוון שהכנפיים כרגע מחוברות ע"י גומיות

הוא מתאים יותר להיות דאון צוקים, או בחבל בנג'י או כל פתרון אחר שיביא אותו לגובה, הוא טס ממש תענוג והשליטה ממש טובה ואפשר ממש להשתולל איתו

בבניה הזאת השתמשתי בחוטי משיכה 0.38 טייגר טייל להגה גובה והגה כיוון עם קפיץ מחוט של 0.3ממ

בבניה הבאה אני אשתמש גם בחוטי משיכה למאזנות ואז אני אוסיף סרוו נפרד למדפים ויזיז את המאזנות לסוף הכנף (אין לי בשלט כרגע יכולת של מדפים ואני לא צריך כל כך האמת כרגע)

בעניין המשקל - מכיוון שהמוט לאורך כל הגוף בחרטום הייתי צריך להוסיף מעבר ל לכ80 גרם סוללות + אלקטרוניקה מקדימה, עוד כ40 גרם(המון!!!) כדי להגיע לאיזון מושלם...
    מה שמביא אותי לשקול בכלל לחבר מנוע קטן רק כדי לדחוף מידיי פעם כשצריך...

כדי להיפטר מהמשקל שהוספתי מקדימה כדי לאזן בניתי גוף חדש ארוך יותר ב8ס"מ ויצא לבסוף רק 12 גרם משקולת נוספת, גוף הבא יהיה ארוך בעוד 4 ס"מ ואז זה יראה יותר כמו מזלט ולא טיסן אבל גם יהיה מגניב....

אם יש מישהו פה באיזור הצפון שרוצה להטיס אשמח להצטרף מתישהו - הטסה בגרירה מישהו? צריך לשקול את זה...
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות Click image for larger version. 

Name:	20150507_112017.jpg‏ 
Views:	176 
Size:	196.2 קילובייט 
ID:	126056   Click image for larger version. 

Name:	20150509_125227.jpg‏ 
Views:	185 
Size:	291.5 קילובייט 
ID:	126057   Click image for larger version. 

Name:	20150509_212151.jpg‏ 
Views:	178 
Size:	249.0 קילובייט 
ID:	126058   Click image for larger version. 

Name:	20150509_212135.jpg‏ 
Views:	230 
Size:	244.7 קילובייט 
ID:	126059  
    נערך לאחרונה על ידי BlackTulip; 14-05-2015 בשעה 01:05:57.

נושאים דומים

1. משדרי וידאו נפוצים למערכות FPV
    על ידי maverick בפורום פורום FPV וצילום אווירי
    תגובות: 2
    הודעה אחרונה: 23-03-2015, 18:48:27
  2. תגובות: 7
    הודעה אחרונה: 02-09-2011, 12:27:21
  3. [דיון] נעוצים בפורום מסוקים חשמליים
    על ידי המרסק בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 7
    הודעה אחרונה: 03-12-2010, 11:40:55
  4. [רעיון] נעוצים בפורום אתרים מסחריים