שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 11 מתוך 11

נושא: לא מצליח לאזן פרופלור APC

תודה!
    5
    הודה 3 פעמים ב 3 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל לא מצליח לאזן פרופלור APC

שלום לכולם
    יש לי בעיה שאני פשוט לא מצליח לאזן פרופלור.. זה כל כך פשוט ואני פשוט מסתבך עם זה..
    הפרופלור הוא 9X6 E APC למנוע חשמלי.
    הסטנד לאיזון שיש לי הוא מהוביקינג - http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...ropellers.html

אני קצת אפרט על הבעיה: לפי מה שאני יודע כדי לאזן את הפרופלור יש 2 שלבים.
    ה1 - לאזן את שתי הלהבים. את השלב הזה אני הצלחתי לעשות. ללהב הקל יותר הוספתי טיפה דבק סלוטייפ ועכשיו הוא מאוזן בדיוק כמו הלהב השני והם באותו הגובה.
    לגבי השלב ה2 - צריך לאזן את הHub של הפרופלור. זאת אומרת בסופו של דבר צריך שהפרופלור לא יזוז בכל זווית שאני ישים אותו.
    ואת השלב הזה אני לא הצלחתי לעשות. הוספתי דבק חם לHub הקל יותר כדי לאזן אותו עם הHub הכבד יותר וזה פשוט לא מתאזן.
    לא משנה באיזה זווית אני שם את הפרופלור הוא פשוט נופל וזה לא מצליח..

עכשיו אני לא יודע אם זה ממש קשור אבל אחרי קצת חיפוש באינטרנט גיליתי שפרופלורים של APC צריך לאזן בצורה טיפה אחרת. בסרטון הזה הבנתי שפשוט צריך להפוך את אחת מהקונוסים הקטנים שיש בסטנד.

זה הסרטון: .

אז הפכתי את אחד הקונוסים כמו שמוסבר בסרטון ושוב הצלחתי לאזן את הלהבים אבל עדיין לא הצלחתי לאזן את הHub...

מה עשיתי לא בסדר...?
    זה כל כך משגע אותי..

תודה!
    3
    הודה 14 פעמים ב 13 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: לא מצליח לאזן פרופלור APC

Hi Omer
    First you have to enlarge the middle hole 1 or 2 sizes larger then the prop adapter screw, because it is not centered-
    ,With your APC prop you received adapters for different prop adapter sizes
    .Chose the correct size and place it in the front part of the prop as shown on the video
    this way you will have a centered hub all the time and it will be much easier to balance the blades
    then repeat and try out balance as showed on the video clip. Now your prop should be balanced and centered

so start by cleaning up your prop from all you applied on it
    It is not recommended to apply any substance to the prop, rather mark the blade it drops too, and then
    use some very very fine sandpaper and sand off some material from the back of the blade you marked, a little at a time until you achieve 100% balance

תודה!
    56
    הודה 761 פעמים ב 594 הודעות
    הוזכר
    2 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

למה בכלל החלטת שהוא צריך איזון? עבור מה זה?
    פרופים של APC מגיעים פרפקט כפי שהם ולא צריך לשים עליהם כלום, ובטח לא צלוטייפ, ובשום אופן ובשום מקום לא שמים דבק חם או כל דבק אחר
    נראה שאתה מנסה לפתור בעייה שלא קיימת, ואם יש לך פרופ לא תקין פשוט זרוק אותו ותקנה חדש
    בניית טיסנים והדרכת בנייה והטסה הטסה למתחילים בכל גיל.
    יעוץ טלפוני חינם
    ריכוז מידע. כאן תמצא תשובות להמון שאלות:
    http://www.efly.co.il/forums/showthr...%E9-%F2%E5%E3%
    עודד- 0525-454380 (לא לשלוח SMS, עונה רק לשיחות )
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100007080663110

תודה!
    5
    הודה 3 פעמים ב 3 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל Re: תגובה: לא מצליח לאזן פרופלור APC

ציטוט נכתב במקור על ידי Ronny Cohen צפיה בהודעה
    Hi Omer
    First you have to enlarge the middle hole 1 or 2 sizes larger then the prop adapter screw, because it is not centered-
    ,With your APC prop you received adapters for different prop adapter sizes
    .Chose the correct size and place it in the front part of the prop as shown on the video
    this way you will have a centered hub all the time and it will be much easier to balance the blades
    then repeat and try out balance as showed on the video clip. Now your prop should be balanced and centered

so start by cleaning up your prop from all you applied on it
    It is not recommended to apply any substance to the prop, rather mark the blade it drops too, and then
    use some very very fine sandpaper and sand off some material from the back of the blade you marked, a little at a time until you achieve 100% balance
    זה בדיוק מה ששחכתי לעשות - לא שמתי את המתאם המתאים כדי להקטין את החור. (הטבעות הקטנות שמגיעות עם הפרופלור).
    עכשיו כששמתי את המתאם המתאים יש לי חור יותר קטן ואחרי שבדקתי הלהבים של הפרופלור מאוזנים לגמרי מבלי ששמתי שום דבק ולא נגעתי בכלל בפרופלור. (הורדתי את הדבק לפני כן והתחלתי מהתחלה).
    רציתי לדעת אם לפי מה שאותו בחור אומר בסרטון צריך לבדוק את הלהבים קודם ש2 הקונוסים פונים לאותו כיוון ואז כדי לבדוק את הHub צריך להפוך את אחד הקונוסים? אני לא כל כך הבנתי מה הוא הסביר שם..

יש לי עכשיו בעיה עם הHub, כשאני שם את הפרופלור במצב מאונך הפרופלור לא נשאר במצב הזה ונופל. (וזה אומר שה-Hub לא מאוזן).
    האם צריך להוסיף לצד הקל יותר של הHub דבק? כי בסרטון לא נראה שהוא שם שום דבק על שום Hub.. אשמח אם תסביר לי בקצרה מה צריך לעשות קודם..
    תודה על העזרה!

ציטוט נכתב במקור על ידי wind556 צפיה בהודעה
    פרופים של APC מגיעים פרפקט כפי שהם ולא צריך לשים עליהם כלום, ובטח לא צלוטייפ, ובשום אופן ובשום מקום לא שמים דבק חם או כל דבק אחר
    נראה שאתה מנסה לפתור בעייה שלא קיימת, ואם יש לך פרופ לא תקין פשוט זרוק אותו ותקנה חדש
    אחרי שקראתי הרבה באינטרנט הבנתי שצריך לאזן כל פרופלור. יש פרופלורים שהם יותר מאוזנים מהאחרים אבל תמיד צריך לאזן אותם.
    בדיוק אחרי שRonny כתב שאני צריך לשים את המתאם שמגיע עם הפרופלור (הטבעות הקטנות) בדקתי שוב וראיתי שהלהבים של הפרופלור אכן מאוזנים מבלי שנגעתי בפרופלור ושמתי דבק או ששייפתי עם נייר זכוכית..
    אני בסך הכל מנסה לאזן את הפרופלור ועובדה שהוא לא מאוזן. הלהבים עצמם כן מאוזנים. אבל הHub או במילים אחרות הטבור של הפרופלור לא מאוזן.
    לפי מה שראיתי ביוטיוב ובהרבה פורומים פרופלור מאוזן זה פרופלור שבכל זווית הוא נשאר יציב ולא נופל ובמקרה שלי - הוא נופל.

תודה!
    37
    הודה 155 פעמים ב 130 הודעות
    כניסות לבלוג
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הם רחוקים מלהגיע פרפקט(לפעמים זה נראה סביר) , הם מקצרים באופן משמעותי את חיי החלקים השונים במנוע , מתלתל שמקבל חופשים מסתוריים עד למיסיבים שנגמרים מהר.
    למטיס שייתן הרבה שעות כדאי מאוד לאזן.

תודה!
    3
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

Sorry Oded, APC props need balancing , like most props do
    properly balanced props eliminate vibrations that can be very damaging to motors
    and other sensitive parts.
    ,In this case not using the prop as it is intended and delivered for use
    caused some very disturbing side effects

תודה!
    3
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: Re: תגובה: לא מצליח לאזן פרופלור APC

Hi Omer
    ציטוט נכתב במקור על ידי Omer900 צפיה בהודעה
    זה בדיוק מה ששחכתי לעשות - לא שמתי את המתאם המתאים כדי להקטין את החור. (הטבעות הקטנות שמגיעות עם הפרופלור).
    עכשיו כששמתי את המתאם המתאים יש לי חור יותר קטן ואחרי שבדקתי הלהבים של הפרופלור מאוזנים לגמרי מבלי ששמתי שום דבק ולא נגעתי בכלל בפרופלור. (הורדתי את הדבק לפני כן והתחלתי מהתחלה).
    רציתי לדעת אם לפי מה שאותו בחור אומר בסרטון צריך לבדוק את הלהבים קודם ש2 הקונוסים פונים לאותו כיוון ואז כדי לבדוק את הHub צריך להפוך את אחד הקונוסים? אני לא כל כך הבנתי מה הוא הסביר שם..

יש לי עכשיו בעיה עם הHub, כשאני שם את הפרופלור במצב מאונך הפרופלור לא נשאר במצב הזה ונופל. (וזה אומר שה-Hub לא מאוזן).
    האם צריך להוסיף לצד הקל יותר של הHub דבק? כי בסרטון לא נראה שהוא שם שום דבק על שום Hub.. אשמח אם תסביר לי בקצרה מה צריך לעשות קודם..
    תודה על העזרה!

אחרי שקראתי הרבה באינטרנט הבנתי שצריך לאזן כל פרופלור. יש פרופלורים שהם יותר מאוזנים מהאחרים אבל תמיד צריך לאזן אותם.
    בדיוק אחרי שRonny כתב שאני צריך לשים את המתאם שמגיע עם הפרופלור (הטבעות הקטנות) בדקתי שוב וראיתי שהלהבים של הפרופלור אכן מאוזנים מבלי שנגעתי בפרופלור ושמתי דבק או ששייפתי עם נייר זכוכית..
    אני בסך הכל מנסה לאזן את הפרופלור ועובדה שהוא לא מאוזן. הלהבים עצמם כן מאוזנים. אבל הHub או במילים אחרות הטבור של הפרופלור לא מאוזן.
    לפי מה שראיתי ביוטיוב ובהרבה פורומים פרופלור מאוזן זה פרופלור שבכל זווית הוא נשאר יציב ולא נופל ובמקרה שלי - הוא נופל.
    Hi Omer
    you need to only use the balancer as shown , one flat side Prop back and one cone in the front with the adapter just like you did
    that way the prop should not tipp at all. solid as a rock.
    look at the film and do as he shows
    by the latest information from you the prop is most likely balanced everything is centered like it should be

תודה!
    56
    הודה 761 פעמים ב 594 הודעות
    הוזכר
    2 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

חברים יקרים, אני מדבר על טיסנים חשמליים ולא טיסני דלק ששם אולי יש צורך
    מאות טיסנים טסים בלי שאף אחד לא נוגע בפרופ ועובדים לא פחות ממושלם
    אם הייתי מרגיש בעייה כלשהי, אין ספק שהייתי טורח לאזן, אבל בפרופים טובים (לא החיקויים של הוביקינג) העבודה חלקה ונקיה לגמרי בלי להתערב בכלום
    ובנוסף, כדי לאזן פרופ כמו שצריך נדרשת מומחיות מסויימת, לא הדבקות צלוטייפים, דבק חם וכו' , ועדיף למי שלא ממש מבין מה הוא עושה שלא יגע בזה
    טיסנים טסים אצלי שנים רבות בלי שום צל של בעייה, ומעולם לא טרחתי לאזן פרופים, והטיסנים שלי הם בהרבה רמות מעל טיסנים קנויים וגם יקרים יותר, כך שלא עצלנות מניעה אותי אלא העובדה שממש אין צורך. וכשנתקלתי בפרופ בעייתי אחת להרבה פרופים, פשוט זרקתי אותו ושמתי אחר במקומו.
    בטיסנים יש להקפיד על כך כך הרבה דברים הרבה יותר חשובים מלמצוא בעייות מתחת לאדמה, ומרוב הדברים כולם מתעלמים, ודווקא בדבר הכי פחות שכיח משקיעים?
    בניית טיסנים והדרכת בנייה והטסה הטסה למתחילים בכל גיל.
    יעוץ טלפוני חינם
    ריכוז מידע. כאן תמצא תשובות להמון שאלות:
    http://www.efly.co.il/forums/showthr...%E9-%F2%E5%E3%
    עודד- 0525-454380 (לא לשלוח SMS, עונה רק לשיחות )
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100007080663110

9. המשתמשים הבאים אמרו תודה לwind556 על הודעתו:

Luis_C (12-04-2015)

תודה!
    5
    הודה 3 פעמים ב 3 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל Re: לא מצליח לאזן פרופלור APC

לבסוף עודד שכנע אותי..
    אם הוא אומר שלא חייב לאזן את הפרופלור אז עדיף לי לא להסתבך עם זה.
    גם ככה לא הצלחתי לאזן את הפרופלור ואני רק מסתבך עם כל הסיפור..

תודה על העזרה.

תודה!
    1
    הודה 28 פעמים ב 26 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אולי בטיסנים העניין פחות מורגש.
    ברחפנים יש חובה לאזן פרופרים למניעת ויברצציות.

תודה!
    1
    הודה 18 פעמים ב 16 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

HorizonHobby.com How To - Prop Balancing: https://youtu.be/OXuNnYQO2s4

נושאים דומים

1. [עזרה!] לא מצליח לאזן טיסן
    על ידי GreT בפורום פורום טיסני דלק
    תגובות: 22
    הודעה אחרונה: 07-08-2013, 06:57:29
  2. [מדריך] איך לבנות מאזן פרופ פשוט? ואיך לאזן פרופ? - סרטון הדרכה.
    על ידי adibenbasat בפורום פורום דאונים וטיסנים חשמליים
    תגובות: 21
    הודעה אחרונה: 12-03-2013, 19:15:48
  3. מאזן לרצועת שלט
    על ידי 7YOAV7 בפורום פורום רדיו ואלקטרוניקה
    תגובות: 3
    הודעה אחרונה: 18-08-2011, 19:14:23
  4. [שאלה] מאזן פרופים.
    על ידי Doomaster בפורום פורום טיסני דלק
    תגובות: 3
    הודעה אחרונה: 19-03-2011, 16:53:15
  5. [דיון] לאזן או לא לאזן? [להבי פיבר גלאס...]