שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 7 מתוך 7

נושא: סוללות ZIPPY סיניות אל מול המותג GENS ACE

מנחת הבית
    כפר גלים
    תודה!
    48
    הודה 22 פעמים ב 18 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל סוללות ZIPPY סיניות אל מול המותג GENS ACE

שלום .
    ברצוני לשתף אתכם בניסוי שערכתי אתמול ואני מנסה לגבש דעה ואולי לקבל רעיונות לבדיקות נוספות שיאוששו את חשדותי...
    הערה מראש- אין באמור לעיל לפגוע / לפרסם מי מהמותגים ומדובר בדעה אישית שלי ושלי בלבד...

לפני כחודש התחדשתי בטיסן JET- EDF (מצוין אגב ) עם מניפת 90ממ.
    מכיוון שהסטאפ יועד ל 6 תאים השתמשתי בסוללות שהיו באמתחתי מסוג ZIPPY 5000 mA 40C . זמן הטיסה ארך 2.5 דק וירדתי עם 18% קיבולת בסוללה.
    גם בטיסה השניה והשלישית ירדתי בדיוק אחרי 2.5 דק' וירדתי בדיוק עם 18% שארית - משמע שאופי הטיסה שלי די זהה בכל הטיסות ...
    מכיוון שחשדתי ביכולות של הסוללות הסיניות ולאחר שקראתי שניתן לקבל בסטאפ דומה 3.5 וגם 4 דק' טיסה , החלטתי לרכוש סוללות GENS ACE 6 תאים 5000 מילי 40C.
    אתמול הטסתי 6 הטסות כאשר 3 טיסות עם ה GENS ו 3 טיסות עם ה ZIPPY להלן הממצאים וכן התהיות שלי ...
    טיסה ראשונה עם GENS - נחיתה לאחר 3.5 דק' (אגב לא במכוון - נאלצתי לבטל פעמיים נחיתה בגלל הפרעות ) קיבולת שנותרה לאחר הנחיתה 18% . סוללה חמה במעט .
    התחושה לאחר הטיסה שחסר לטיסן קצת כוח (אני יודע שזה לא מדע מדוייק אבל משהו בצליל של המניפה ביחס לטיסות קודמות נשמע אנמי יותר...)
    טיסה שניה להשוואה עם ZIPPY הורגש קצת יותר מהירות ( צליל מניפה טוב יותר ) ירדתי אחרי 2.5 דק' עם קיבולת של 20% .
    שוב חזרתי טיסה עם סוללת GENS הרשתי לעצמי להגיע ל 3 דק' ירדתי עם 38% קיבולת ושוב הורגשה מהירות טיפה אנמית...

מבלי להלאות אתכם בכל הניסוי מכיוון שהנתונים היו חזרתיים אסכם את מה שמצאתי ואשמח לשמוע את דעותיכם ...
    1. נדמה שדווקא הסוללות הסיניות עומדות ביותר זרם , מספקות למנוע יותר כוח .
    2. אולי הסיבה שזמן הטיסה מתארך בסוללות GENS היא מכיוון שהוא לא מספק את הזרם המקסימלי ולכן זמן הטיסה ארוך יותר ...
    3. הדבר היחיד שנשאר לי לבצע על מנת לבדוק את חשדותי הוא למדוד עם מד זרם את צריכת הזרם של הטיסן פעם עם סוללות GENS ופעם עם ZIPPY .
    אשמח לשמוע עוד הערות / בדיקות מכיוון שדעותיי מעורבות לגבי מי מהסוללות טובה יותר ...
    בברכה ,

שחר ג.

ההבדל בין מי שאתה ,
    לבין מה שאתה רוצה להיות ,
    הוא במה שאתה עושה ...

תודה!
    1
    הודה 207 פעמים ב 169 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: סוללות ZIPPY סיניות אל מול המותג GENS ACE

תראה, אי אפשר להסיק מסקנות גורפות על פי בדיקה של שתי סוללות בלבד, בטח אם לא שתיהן חדשות לגמרי (כי היסטוריה משפיעה! זה אומר מס' מחזורים, רמת זרמים, טמפ' בעבודה ובאכסון...),
    כמובן שגם בשתי סוללות של אותו יצרן עם אותם נתונים תמצא הבדלים בין סוללה לסוללה.
    בדיקה צריכה להיות הרבה יותר מקיפה כדי להגיע למסקנות או לפחות חשדות מוצקים.
    בגדול מניסיוני (בטח שמדובר ב-EDF שהזרמים לא מאוד גבוהים), שתי החברות "נותנות עבודה" והמבחן האמתי הוא לאורך זמן, כמה מחזורים תיתן וכמה כול סוללה יכולה לתת לאחר מס' רב של מחזורים - שם נמדדת באמת איכות הסוללה.
    כמובן שיש נתונים נוספים שכדאי לשים לב כמו עלות, משקל, מידות וכמובן תנאי עבודה שונים.

אז לי אין מסקנה חד משמעית לגבי "מה עדיף", מניסיוני ל-EDF שתיהן טובת לפחות כשהן חדשות, כמו שכתבתי - עם הזמן והשימוש תגיע לעוד מסקנות, כרגע בשביל הצרכים שלך שתיהן טובות.
    http://www.studioadi6.com/

טיסני קומפוזיט: צביעה ותיקון מקצועי בצבע רכב.
    0528-335275, אדי.

מנחת הבית
    ארסוף
    תודה!
    907
    הודה 1,001 פעמים ב 648 הודעות
    כניסות לבלוג
    41
    הוזכר
    6 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

על איזה טיסן מדובר?
    חשוב אכן לבדוק את הזרם עם שתי הסוללות כי זה אכן מפתיע.
    יש לי שתי סוללות זיפי 5000 6S שכנראה הגיעו לסוף חייהן (זרם ממש נופל בפתיחת מצערת, מעט טיסות אבל בנות שנתיים...) ואני בדיוק תוהה איזה להזמין
    אם יש לך אפשרות לבדוק TRUST , אפילו על הקרקע, זו גם אינדיקציה.

מנחת הבית
    חוות רונית
    תודה!
    58
    הודה 158 פעמים ב 104 הודעות
    כניסות לבלוג
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

האמת שיצא לי הרבה להתחבט בעניין של סוללות ZIPPY מול סוללות GENS ACE ו-PULSE.
    אני מטיס טירקס 700- שדורש 2 סוללות בקיבולת 5AH בעלות 6 תאים כל אחת, אז המחיר מאוד משנה, כי בשביל שיהיו לי 3 סטים של סוללות- אני צריך 6 סוללות.
    סט של סוללות זיפי (זוג) עולה בסביבות ה-600 ש"ח כולל משלוח.
    המחיר של סט סוללות של פולס/GENS יעלה כמעט כפול.
    הסוללות מסוג זיפי מחזיקות אצלי בסביבות ה-70 מחזורים, אחר כך הן כבר לא מחזיקות מתח תחת עומס והמסוק נהיה עצל וחלש. אבל במהלך ה-70 מחזורים האלה הסוללות מספקות כוח אחיד ומחזיקות טוב תחת עומס
    סוללות של GENS מחזיקות בקלות 100 מחזורים, ויכולות גם להגיע ל-150 ואפילו 200 מחזורים. ככה שהן אמנם עולות כפול- אבל גם מחזיקות כפול.
    על פניו- נראה שההתאמה בין ההתנגדויות של התאים בסוללות היקרות יותר טובה יותר, ולכן המתחים נשמרים קרובים מאוד בין התאים- לכן גם שמתי לב שלמטען לוקח פחות זמן להטעין אותן, בגלל שהוא צריך לבזבז פחות זמן על האיזון.
    בנוסף לכך, פעם ב יוצא לי לקבל סוללת זיפי דפוקה, שתא אחד הלך אחרי 10 מחזורים
    עם כל זאת, אני אישית קונה סוללות זיפי, מכיוון שבתקציב נתון אני יכול לקנות מספר כפול של סוללות, מה שמתורגם למספר כפול של טיסות בשטח ההטסה.
    עוד דבר חשוב שצריך לקחת בחשבון אמרת שהסוללות זיפי היו כבר ברשותך.
    אם לסוללות זיפי יש יותר מ-5-7 מחזורים הן סיימו את תקופת ההרצה שלהן, ולכן יספקו יותר זמן טיסה והספק זמין מאשר סוללות GENS ACE חדשות שלא סיימו את תקופת ההרצה-ועדיין לא מספקות את הקיבולת והכוח שהן יכולות לספק.
    בכבוד רב אלעד דב- Elad Dov
    Trex 700e dfc pro hv- IKON Fbl
    Gaui X3-Ikon Fbl
    Trex 450L- IKON Fbl
    Telink SU-29
    JR X9303 2.4Ghz

מנחת הבית
    כפר גלים
    תודה!
    48
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי guyst צפיה בהודעה
    על איזה טיסן מדובר?
    חשוב אכן לבדוק את הזרם עם שתי הסוללות כי זה אכן מפתיע.
    יש לי שתי סוללות זיפי 5000 6S שכנראה הגיעו לסוף חייהן (זרם ממש נופל בפתיחת מצערת, מעט טיסות אבל בנות שנתיים...) ואני בדיוק תוהה איזה להזמין
    אם יש לך אפשרות לבדוק TRUST , אפילו על הקרקע, זו גם אינדיקציה.
    הטיסן הוא מיני אוונטיס של סבארט... טיסן מדהים. .. מניפה 12 להבים להערכתי הזרם הנצרך במצערת מלאה היא סביב ה100 אמפר... אבל כפי שאמרתי צריך לבצע מדידה מדויקת יותר...
    בברכה ,

שחר ג.

ההבדל בין מי שאתה ,
    הוא במה שאתה עושה ...

מנחת הבית
    כפר גלים
    תודה!
    48
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי bendisar צפיה בהודעה
    האמת שיצא לי הרבה להתחבט בעניין של סוללות ZIPPY מול סוללות GENS ACE ו-PULSE.
    אני מטיס טירקס 700- שדורש 2 סוללות בקיבולת 5AH בעלות 6 תאים כל אחת, אז המחיר מאוד משנה, כי בשביל שיהיו לי 3 סטים של סוללות- אני צריך 6 סוללות.
    סט של סוללות זיפי (זוג) עולה בסביבות ה-600 ש"ח כולל משלוח.
    המחיר של סט סוללות של פולס/GENS יעלה כמעט כפול.
    הסוללות מסוג זיפי מחזיקות אצלי בסביבות ה-70 מחזורים, אחר כך הן כבר לא מחזיקות מתח תחת עומס והמסוק נהיה עצל וחלש. אבל במהלך ה-70 מחזורים האלה הסוללות מספקות כוח אחיד ומחזיקות טוב תחת עומס
    סוללות של GENS מחזיקות בקלות 100 מחזורים, ויכולות גם להגיע ל-150 ואפילו 200 מחזורים. ככה שהן אמנם עולות כפול- אבל גם מחזיקות כפול.
    על פניו- נראה שההתאמה בין ההתנגדויות של התאים בסוללות היקרות יותר טובה יותר, ולכן המתחים נשמרים קרובים מאוד בין התאים- לכן גם שמתי לב שלמטען לוקח פחות זמן להטעין אותן, בגלל שהוא צריך לבזבז פחות זמן על האיזון.
    בנוסף לכך, פעם ב יוצא לי לקבל סוללת זיפי דפוקה, שתא אחד הלך אחרי 10 מחזורים
    עם כל זאת, אני אישית קונה סוללות זיפי, מכיוון שבתקציב נתון אני יכול לקנות מספר כפול של סוללות, מה שמתורגם למספר כפול של טיסות בשטח ההטסה.
    עוד דבר חשוב שצריך לקחת בחשבון אמרת שהסוללות זיפי היו כבר ברשותך.
    אם לסוללות זיפי יש יותר מ-5-7 מחזורים הן סיימו את תקופת ההרצה שלהן, ולכן יספקו יותר זמן טיסה והספק זמין מאשר סוללות GENS ACE חדשות שלא סיימו את תקופת ההרצה-ועדיין לא מספקות את הקיבולת והכוח שהן יכולות לספק.
    אני לא מכיר "תקופת הרצה " בסוללות ...
    אשמח לשמוע על התופעה יותר ומה נדרש לעשות בהרצה זו...
    הסוללות של זיפי אכן היו בשימוש כמה מחזורים אך עדיין חדשות ,ה Gens חדשות לגמרי...
    אגב עד היום הטסתי רק עם זיפי ואכן לאחר כ 40 מחזורים הסוללות מתחילות להחלש...
    אבל כפי שציינת גם אצלי ברוב הטיסנים הסטאפ הוא ל 12 תאים מה שמאלץ לקנות לפחות 3 סטים של פקים....

אדי- לגבי הקריטריונים שציינת באשר לאורך החיים, מס מחזורים וכד' ברור שאין מסקנה ברורה בוודאי לא על סמך 3 טיסות ולכן שיתפתי רק בנתונים שיש לי ובלבטים שיש לי לגבי הביצועים של 2 הסוללות ... מה גם שהלבטים הם סובייקטיביים - הרגיש לי בצליל ובמהירות הטיסה... שזה לא מדד מדויק .. מצד שני עוד מטיסים הבחינו בהבדל....

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
    בברכה ,

שחר ג.

ההבדל בין מי שאתה ,
    הוא במה שאתה עושה ...

מנחת הבית
    חוות רונית
    תודה!
    58
    הודה 158 פעמים ב 104 הודעות
    כניסות לבלוג
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

בקשר להרצה:
    כשהסוללות יוצאות מהמפעל, הן נמצאות במצב כימי שנועד לשמור עליהן לאורך זמן ללא התדרדרות של מצב התאים, ולכן צריך בסביבות ה-5-7 מחזורים כדי "להוציא" את הסוללות מהמצב הזה.
    במהלך ה-5 מחזורים הראשונים- מומלץ מאוד לא לפרוק את הסוללות יותר מידי ולקצר את זמן הטיסה, ולהיות יותר עדין איתם בצריכת הזרם- כלומר בטיסן-להיות עדין יותר עם המצערת.
    אחרי ה-5 מחזורים האלה, ובמהלך ה-5 מחזורים הבאים הסוללה תתחיל לספק זרמים גבוהים יותר, קיבולת גבוה יותר והיא תתחמם פחות. תהליך הרצה עוזר לשמור על אורך חיים גבוה יותר בסוללות.
    פריקת יתר של הסוללה במהלך זמן ההרצה יכולה לקצר משמעותית את חיי הסוללה
    בכבוד רב אלעד דב- Elad Dov
    Trex 700e dfc pro hv- IKON Fbl
    Gaui X3-Ikon Fbl
    Trex 450L- IKON Fbl
    Telink SU-29
    JR X9303 2.4Ghz

8. המשתמשים 3 הודו ל bendisar על הודעתו:

Luis_C (20-07-2015),Nabeh (10-04-2016),shaharg (19-07-2015)

נושאים דומים

1. השרון למכירה סוללות GENS ACE
    על ידי 3Dor.b בפורום רדיו, אלקטרוניקה וציוד נלווה
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 09-07-2015, 18:54:37
  2. השרון סוללות GENS ACE 6S למכירה
    על ידי 3Dor.b בפורום רדיו, אלקטרוניקה וציוד נלווה
    תגובות: 4
    הודעה אחרונה: 02-07-2015, 02:42:31
  3. תל אביב והסביבה סוללות 6 תאים Gens ace
    על ידי eliranh03 בפורום רדיו, אלקטרוניקה וציוד נלווה
    תגובות: 0