שמות משתמשים לתיוג

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 25 מתוך 45

נושא: מדפים

תודה!
    2
    הודה 4 פעמים ב 3 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל מדפים

אהלן שוב אני
    רציתי לשים בדאון שלי ( ASW15 ) מדפים כדי שאני יוכל לנחות באלגנטיות ( יותר ביגלל שיש רוח מטורפת בחוץ ) השאלה שלי האם זה יעזור לי ?
    עוד שאלה ... בשלט DX7 המדפים כן עובדים לי וכיוונתי אותם על 50 אחוז ... עכשיו יש את האפשרות שהמדפים עולים למעלה במקום למטה ... למה זה טוב ? ניסית את זה באוויר שהיה רוח מאד חזקה וזה גרם לדאון לעלות בעזרת זה ... אני אשמח לתאוריה קטנה מאחורי כל מה שקשור למדפים ...
    תודה לעוזרים
    גיא
    CopterX 450SE - למכירה !!!
    Trex 500 ESP
    Fox
    ASW 15
    DX7

guylederer0@gmail.com
    גיא

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה להודעה: מדפים

מדפים: המאזנות יורדות למטה
    מעצורי אוויר: המאזנות עולות למעלה.

המדפים מקטינים את מהירות הטיסה (ההזדקרות)-ביחס לאוויר. משתמשים בהם בעיקר בכדי לקצר את אורך המסלול בנחיתה או בהמראה. במקרה שלך, בגלל הרוח החזקה אין בהם צורך, כי אם מהירות ההמראה ביחס לאוויר היא 50 קמ"ש ויש רוח נגדית של 10 קמ"ש, אז הטיסן ימריא במהירות קרקעית של 40 קמ"ש. לכן כשיש רוח חזקה אורך ההמראה קצר ואין בדר"כ צורך להקטין אותו עוד בעזרת המדפים.
    אם אתה רוצה בכל זאת להשתמש במדפים, אז כשמפעילים מדפים אף הטיסן יורד, לכן יש לבצע מיקס בין ערוץ המדפים לערוץ ההגה גובה, כך כשהמדפים מופעלים ההגה גובה יעלה.

ממשלת מאדים התחילה לגבות עמלת EMS אז הלכתי לחפש את צדק
    תודה!
    58
    הודה 80 פעמים ב 65 הודעות
    כניסות לבלוג
    6
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

בוא נסדר קצת:
    מדפים - מגדילים את עקימון הכנף ומאפשרים לטוס בזוית התקפה קטנה יותר כי ה עקימון המוגדל נותן יותר עילוי. הדבר בסופו של דבר מאפשר לטוס יותר לאט בשלב הנחיתה.
    מעצורי אויר - מקטינים את עקימון הכנף (ולכן מקטינים עילוי) ואף מביאים למצב שלרוחבם לא נוצר עילוי (הזדקרות מקומית) , בגלל שהם צמודים לגוף הם לא מזקרים את כל הכנף אלא רק את האזור שלהם, כך קצות הכנף ממשיכים לייצר עילוי, בסה"כ כמות העילוי שנוצרת קטנה יותר מהרגיל והטיסן שוקע יותר מהר.
    בדאון , על פי תאורך, אתה רוצה לייצר מעצורי אויר, מפני שברוח חזקה, המדפים שיגדילו את העילוי יגרמו לדאון לטפס בהתקרבות לקרקע.

אם אתה רוצה לחוש היטב את האפקטים של המדפים/מעצורים, תעשה לך שני FLIGHT MODES אחד עולה ואחד יורד. זוית עלית ההגה צריכה להיות משמעותית בסדרי גודל של יותר מ-45-60 מעלות ביחס למיתר.

בנוסף עם מדפים ברוח חזקה אתה עשוי אף לטוס לאחור .
    נערך לאחרונה על ידי Boogle; 06-10-2009 בשעה 14:11:21.
    Boogle ולא Google קפיש?
    על טעויות- משלמים, על שגיאות - משלמים יותר ...
    צדק- זה כוכב במערכת השמש אין מה לחפש אחריו.

בלוגים ומאמרים שימושיים: לכו חפשו תחת שם המשתמש שלי

תודה!
    2
    הודה 35 פעמים ב 27 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

מחזק את הנאמר למעלה, אבל....
    היות וה"מדפים" הם גם מאזנות, אז אם מעלים אותם יותר מידי למעלה אתה תאבד את ההיגוי עם המאזנות (מנסיון...) , בגלל זה תוודא שמהמצב 0 שלהם (אחרי שהעלת את המדפים) עדיין יש להם מקום לזוז למעלה ולמטה (במיוחד עוד למעלה).
    מניסיוני, כשאני בא לנחות בצוק עם דאון, זה בלתי אפשרי לעשות זאת עם מדפים. אבל כשמעלים את המדפים למעלה (להלן ספויילרים או מעצורי אוויר סוג ז') המטוס נכנס לטיסה בזווית התקפה גדולה יחסית, דבר שמייצר הרבה גרר ומאפשר נחיתה מבוקרת.
    גיא.

תודה!
    2
    הודה 4 פעמים ב 3 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תודה לכולכם על התשובות ועל המידע
    באמת שהשתמשתי במדפים ברוח חזקה הדאון קיבל "מכות" ולפעמים קפץ כלפי מעלה מה שגרם לאיבוד שליטה עליו כמה פעמים אבל זה קרה גם בלי מדפים ... ביום רגיל ללא רוח חזקה במיוחד שאני רוצה לטפוס את הדאון עדיף לי להשתמש בהם \ מעצורי אוויר ?
    האם מעצורי אוויר עדיפים במקרה הזה ? והאם עלי לעשות מיקס גם למעצורי אוויר \ מדפים
    איך אני מודד את הזוית שלהם ? חוץ מנקודת 0 שאפשר למדוד בעין
    אשמח לתשובות ושוב תודה רבה על העזרה ;=]
    גיא
    Trex 500 ESP
    Fox
    ASW 15
    DX7

guylederer0@gmail.com
    גיא

תודה!
    58
    כניסות לבלוג
    6
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

רגע, אין לך מדפים נפרדים???
    אז עדיף שלא תעשה כלום ולא רק זה, תגדיר דיפרנציאל על המאזנות (יותר עולות פחות יורדות).
    אגב, אין רע בלעשות קצת WASHOUT ולשים את מצב ה"0" עם מאזנות כמה מעלות כלפי מעלה.
    Boogle ולא Google קפיש?

תודה!
    2
    הודה 4 פעמים ב 3 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אתה מדבר בישבילי גיבריש המאזנות הן המדפים וכל שאר הדברים לא הבנתי
    Trex 500 ESP
    Fox
    ASW 15
    DX7

guylederer0@gmail.com
    גיא

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

מדפים הם חלק בעל פוטנציאל לשפר נחיתה של כל כלי טיס אם מיושם נכונה. המטרה של מדפים היא בעיקרה לשנות את זווית ההתקפה של אותו שטח
    כנף בו הן נפרסות. שינוי זווית התקפה של חתך כנף (פרופיל) משנה את מקדם העילוי שלו. פולרת מקדם עילוי נראית כך:

ניתן לראות שעם הגדלת זוית ההתקפה (AoA - Angle of Attack) גדל מקדם העילוי עד לזווית הקריטית שבה למעשה מתחיל תהליך של פיחות במקדם
    העילוי, זוהי למעשה ההזדקרות. תופעת לווי של עלייה מקדם העילוי היא עלייה במקדם ההתנגדות של של אותה הכנף. כלומר, ככול שכנף מיצרת יותר עילוי
    היא גם מייצרת יותר התנגדות, גם בלי שינוי של צורת החתך (כמו השימוש במאזנות או מדפים).

דרך זה ניתן להסביר את התנהגות המטוס במצבי מדפים שונים. נתחיל מלמעלה למטה:

-מדפים למעלה: כאשר מעלים את המדפים, באופן אפקטיבי, יוצרים זווית התקפה "שלילית". הזווית הזו מייצרת כוח עילוי לפועל כלפי מטה ומצטרף לכוח
    הכבידה שקיים תמיד. מרכז הלחץ של הכח הזה תבהרבה מאוד טיסנים, יהיה מאחורי מרכז הכובד. כתוצאה מכך, תיווצר תופעה של הרמת האף של הטיסן.
    ניתן לתקן זאת ע"י מיקס אשר יזיז את הגה הגובה למצב DOWN וככה לשמור את מצב האף.
    בגלל הגדלת הכח המושך כלפי מטה יאיץ הטיסן את מהירותו.

-מדפים קצת למעלה: אם נעלה את המדפים מספר בודד של מילימטרים תיווצר תופעה של אפס עילוי, כלומר, החתך לא ייצר עילוי בגלל שזווית ההתקפה היא
    למעשה 0 מעלות. מצב זה בדרך כלל גורם להקטנת הגרר המושרה של הכנף ובכך מאפשר טיסה במהירות גבוהה. בדאוניF3B קיים תיכנות כזה והוא נקרא
    "ספיד", מסיבות ברורות...

-מדפים קצת מטה: הורדה של מדפים מעט כלפי מטה תעזור לכנף לייצר יותר עילוי במהירות נמוכה, לדוגמה בהמראה שבה אנו רוצים לנתק כמה שיותר
    מוקדם אך בגלל כני הנסע לא ניתן לשנות את זווית ההתקפה של הטיסן\מטוס כדי ליצור את כמות העילוי הדרוש.*לרוב גם שינוי עדין כלפי מטה ידרוש תיקון
    DOWN בהגה הגובה כדי לשמור על מצב האף.

-מדפים הרבה למטה: ככול שנוריד את המדפים יותר מטה כמות העילוי שהחתך ייצר תהיה גדולה יותר אבל גם כמות ההתנגדות תיגדל, בכך תאפשר האטה
    במהירות הטיסן.דבר נוסף שמדפים מאפשרים לנו הוא טיסה במהירות נמוכה עם כמעט אותה כמות של עילוי, כלומר זווית גלישה גדולה יותר....

הבעיה מאחורי כל השינויים האלה היא שאכן הם מפריעים לשליטה על הטיסן. בזוויות התקפה גבוהות שקרובות לזווית הקריטית זרימת האוויר על הכנף לרוב
    מואטת ומשובשת מאוד והופכת את השליטה במאזנות לעצלנית ולפעמים אף ללא יעילה. מעבר מהיר בין המצבים מזקר את הכנף, ואין צורך להסביר את ההשלכות.

מה שאני מנסה לומר, רצוי להוריד מדפים כדי להאט את הטיסן בנחיתה, טיסן בעל יציבות בעיתית או בעל הגה כיוון קטן, רצוי שלא ישתמש בהן אלא שילמד להציף
    את הטיסן לפני הנחיתה להורדת מהירות לפני הנגיעה בקרקע. ואם בכל זאת החלטת להשתמש במדפים בכל תצורה היא, וודא באוויר שתיקון הגה הגובה משאיר
    את האף ישר, ואל מפתח את המדפים עד שהתייצבת על ציר הנחיתה כמה שיותר במדוייק ואתה נמוך. כל תיקון בכיוון יתבצע עם יש שמאל ולא עם המאזנות, ותזכור
    שאם תסגור את המדפים לטובת תיקון כיוון בגובה נמוך מידי, סביר שתגרום להזדקרות הכנף שלא סביר תספיק ללצאת ממנו לפני הפגיעה באדמה.

אני מקווה שזה עזר...

תם דגן

נ.ב. אני כותב עיוור על מקלדת בלי עברית אז יש סיכוי לכמה טעויות שלא זיהיתי, מתנצל מראש.
    נערך לאחרונה על ידי garfield; 07-10-2009 בשעה 02:35:19.
    קלוב התעופה סניף באר-שבע עומר
    www.aeroclub.co.il

תודה!
    2
    הודה 4 פעמים ב 3 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תם אני חייב להגיד לך תודה ענקית על כל ההסבר המקצועי שהבאת ... עזר לי מאד והבנתי הרבה יותר
    תודה לכולכם אני אנסה הכל בשטח מחר
    גיא
    Trex 500 ESP
    Fox
    ASW 15
    DX7

guylederer0@gmail.com
    גיא

תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי garfield צפיה בהודעה
    מדפים הם חלק בעל פוטנציאל לשפר נחיתה של כל כלי טיס אם מיושם נכונה. המטרה של מדפים היא בעיקרה לשנות את זווית ההתקפה של אותו שטח
    כנף בו הן נפרסו
    ............................

טובת תיקון כיוון בגובה נמוך מידי, סביר שתגרום להזדקרות הכנף שלא סביר תספיק ללצאת ממנו לפני הפגיעה באדמה.

אני מקווה שזה עזר...

תם דגן

נ.ב. אני כותב עיוור על מקלדת בלי עברית אז יש סיכוי לכמה טעויות שלא זיהיתי, מתנצל מראש.
    הערה יפה, אבל כשהמדפים יורדים צריך קיזוז UP ולא DOWN.
    דבר שני כשהמדפים למעלה אז זה יוצר המון גרר, מוריד את מקדם העילוי אבל צריך להגדיל את זווית ההתקפה, אז בסופו של דבר הוא נשאר זהה. רק הגרר עולה.
    ודבר אחרון, אין דבר כזה כוח עילוי כלפי מטה, או מטוס שמייצר אפס עילוי, אחרת היית נופל מהשמיים בדיוק כמו אבן.
    בשביל לטוס ישר מטוס חייב לייצר כמות מסויימת של עילוי. אתה לא יכול להוריד אותו ולהמשיך לטוס ישר (ואם זו לא טיסה ישרה אז הכוונה למסלול בליסטי וזה לא בא בחשבון...).
    ולגבי ה"ספיד". מה שקורה זה שהמטוס מייצר בדיוק את אותו עילוי. אבל מהמשוואה של העילוי, אפשר לראות שאפשר לשחק עם הפרמטרים ועדיין לייצר את אותו העילוי.
    בפועל כשמעלים את המאזנות קצת למעלה ה מקדם עילוי קטן. ואיתו גם מקדם הגרר, אבל המהירות עולה. (אפשר להגיד שגם הגרר גדל עם המהירות אבל בפחות...)
    בסופו של דבר, אתה עם אותו עילוי אבל פחות גרר.
    גיא.

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

צר לי לאכזב, אבל כשהמדפים יורדים איתם יורד הגה הגובה, אתה מוזמן לשאול כל מטיס F3J\F5J ודומיהם (אני מטיס F3J) כשאנחנו פותחים ברקס הגה גובה יורד... אתה גם יכול לחשוב על זה ולהבין שאם נוסיף הגה גובה באפ הטיסן יתהפך על המקום (ראה טיסני כבלים), יוצא דופן הוא טיסן בעל מרכז כובד שממוקם לפני מרכז הלחץ כל הכנף.
    לגבי נושא העילוי כלפי מטה, כח העילוי קיבל את שמו לפני שהגורמים להווצרותו הובנו בדרך שבה הם מובנים כיום, על כן שמו ניתן לו כיוון שחשבו שהוא מושך כלפי מעלה. מה שיוצר את העילוי זו זרימת האוויר על הפרופיל, וזה לא משנה אם אתה מאוהדי ברנולי או ניוטון בנושא הזה כולם מסכימים שבלי אוויר אין עילוי. כח שנוצר ע"י האוויר שזורם ופועל במאונך לו יקרא עילוי. אני יכול להסביר את יתכנות כח עילוי כלפי מטה גם ע"י ברנולי וגם ע"י ניוטון:

ברנולי:
    שינוי בקמבר (עקימון ממוצע) של הפרופיל ע"י הרמת מאזנות או מדפים תרגום לירידה במהירות האוויר מעל הכנף, שתגדיל את הלחץ. לעומתו האוויר מתחת לכנף יואץ והלחץ ירד. וכבר ניתן להסיק שכח כלפי מטה יווצר.

ניוטון:
    הרמת המדפים או המאזנת תגרום להסתה של אוויר כלפיי מעלה והוא התורו יפעיל כח נגדי כפליי מטה.

ועכשיו לקצת הוכחות, אני מטיס דאונים כבר כמעט 7 שנים, במחלקת F3J. במהלך הזמן הזה יצא לי לחקור וללמוד המון על פעולות המדפים בטיסנים. כפי שכבר הזכרתי במחלקה שלנו הורדת מדפים מלווה בהורדת הגה הגובה, וכח גם במטוסים אמיתיים. לפני כשנה ביצעתי ניסוי במאזנות ברוח חזקה. במהלך הטיסה נוצר מצב שבו לטיסן הייתה מהירות קרקעית של 0. כלומר מהצד נראה שהטיסן לא טס. במצב כזה ניתן לראות כיצד משפיעים כל הכוחות על הטיסן בלי להיות מושפע מהתנועה היחסית שלא הטיסן כלפי המטיס. אחד המצבים היה הרמת מדפים בכמות גדולה, השינוי התבצע בצורה הדרגתית על-מנת שלא ליצור ניתוק של הזרימה מתנועה חדה. תוך כדי ניתן היה לראות איך הטיסן פשוט יורד למטה כמעט במכה, כמו אבן...

ניתן לבחון את יתכנות כיוון העילוי כלפי מטה בעזרת מסוק בעל CCPM (ככה אני חושב שקוראים לזה) קח את המסוק שים אותו על משקל. תראה שכשהלהבים עם זווית התקפה שלילית המשקל יציג משקל גבוהה יותר מזה של המסוק, אם זה לא כח עילוי כלפי מטה אז אני לא יודע מה כן!

ותחשבו על זה..
    (שוב, שגיאות הכתיב בגלל המקלדת)

תם
    www.aeroclub.co.il

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

צר לי לאכזב, אבל כשהמדפים יורדים איתם יורד הגה הגובה,

ותחשבו על זה..
    (שוב, שגיאות הכתיב בגלל המקלדת)

תם
    לא מצאתי שגיאות כתיב, אבל יש לך שגיאה בקביעה שלך...
    כשהמאזות יורדות אף הטיסן יורד, לכן יש להעלות את ההגה גובה. תחשוב על כנף מעופפת (זאגי) כשהמאזנות יורדות אף הטיסן יורד, כך קורה גם בטיסן רגיל, אבל מכיוון שאנו לא רוצים שאף הטיסן (הרגיל) ירד כשאנו מפעילים מאזנות אז אנו מעלים את ההגה גובה.

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ישנו הבדל גדול מאוד בין תכונות הטיסה של כנף מעופפת וטיסן קונבנציונלי... מדובר התיאוריה אחרת לחלוטין. ההשוואה לא במקום ולא מדובר ביוצא דופן אלא ביצור אחר לחלוטין.
    www.aeroclub.co.il

תודה!
    58
    כניסות לבלוג
    6
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי leetal צפיה בהודעה
    לא מצאתי שגיאות כתיב, אבל יש לך שגיאה בקביעה שלך...
    כשהמאזות יורדות אף הטיסן יורד, לכן יש להעלות את ההגה גובה. תחשוב על כנף מעופפת (זאגי) כשהמאזנות יורדות אף הטיסן יורד, כך קורה גם בטיסן רגיל, אבל מכיוון שאנו לא רוצים שאף הטיסן (הרגיל) ירד כשאנו מפעילים מאזנות אז אנו מעלים את ההגה גובה.
    דוד , טעות בידך, ירידת מאזנת /מדף מגדילה גוררת הגדלת המומנט של העילוי על הכנף וכתוצאה מכך מושכת להרמת אף, בשביל לקזז זאת עליך ליצר מומנט מוריד אף בזנב = הורדת הגה גובה = פקודת DOWN.
    כנף מעופפת היא לא דוגמה טובה שכן ההגאים שם צריכים להיות מדומים להגאי זנב ולא להגאי כנף.
    נערך לאחרונה על ידי Boogle; 07-10-2009 בשעה 20:42:45.
    Boogle ולא Google קפיש?

תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הכל מסתכם במומנטים....
    השאלה אם יש לך זנב שמוסיף עוד מומנטים או שלא...
    גיא.

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

בנצי, אם אתה אומר שאני טועה אז אני מתחיל להאמין בזה.
    אבל מניסיון שהיה לי עם איזי-גליידר ועם עוד 2 דאונים, כשההיתי מפעיל מדפים אז הטיסן היה מוריד אף.
    אולי אתה מדבר על מדפים טהורים? ואני(ופותח השירשור) מדברים על מיקס FLAPERON

תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

וואווו, איזה בלאגן....
    תאמת שגם אני בדילמה. לפי התאורייה, כשמרימים מאזנות/מדפים נוצר מומנט מרים אף. על זה אין עוררין, וניתן לראות את זה בכנף מעופפת. לכן, לפי התאורייה צריך לתת קיזוז DOWN בהגה גובה (שבזנב...).
    בפועל, גם בדאון שלי אני נותן קיזוז UP. עדיין אין לי לזה תשובה, אני צריך לשאול את אחד המרצים בפקולטה.

לגבי כיוון כוח העילוי, לא נתפסתי לקטנות, לא התכוונתי שכוח כלפי מטה הוא לא עילוי. עילוי באמת מוגדר ככוח הניצב לזרימה המציפה. אבל הנקודה הייתה שהוא לא יכול להיות כלפי מטה בטיסה נורמלית, (גם בגישה לנחיתה...) מסוקים לא קשורים פה, כי הם טסים הפוך.
    אני אתן דוגמה, אבן שנזרקת ישר קדימה, בזווית 0, תעשה מסלול בליסטי ותיכנס ברצפה. (היא לא מייצרת עילוי...) ככה הטיסן שלך טס ? אם הטיסן היה מייצר כוח למטה הוא היה נשתל יותר מהר מאבן בזריקה.....
    גיא.

תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי leetal צפיה בהודעה
    בנצי, אם אתה אומר שאני טועה אז אני מתחיל להאמין בזה.
    אבל מניסיון שהיה לי עם איזי-גליידר ועם עוד 2 דאונים, כשההיתי מפעיל מדפים אז הטיסן היה מוריד אף.
    אולי אתה מדבר על מדפים טהורים? ואני(ופותח השירשור) מדברים על מיקס FLAPERON
    אין פה הבדל אם זה FLAPERON או מדפים בנפרד.
    גיא.

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

רוטור של מסוק לא שונה מכנף, שכן פשוט מדובר בכנף סובבת. ואבן כן מייצרת עילוי פשוט לא מספיק כי להשאיר אותה באוויר.
    www.aeroclub.co.il

תודה!
    2
    הודה 4 פעמים ב 3 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

חברים חייב לציין שזה ממש בריכת מידע ענקית ... אני כבר מבולבל חח
    באתי לחדש משו ... הטסתי היום את הדאון הוא התרסק פעמיים אז לא יכלתי לבחון את תאורית המדפים ... מה כן נישבר ציר מנוע [!?!?!?] והלך לי סרוו [?!?!?] אבל הכל תוקן מחכה להטיס מחר בשדה תימן ( ליד באר שבע ) יש שם מפגן\תערוכה משו של מטוסים\טיסנים אז מקווה שיעזרו לי שם ... שוב תודה על כל המידע פשוט צריך לקרוא הכל לאט מההתחלה ולהבין טוב יותר ( או שזה רק אני )
    גיא
    Trex 500 ESP
    Fox
    ASW 15
    DX7

guylederer0@gmail.com
    גיא

תודה!
    58
    כניסות לבלוג
    6
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

חברים, תוציאו את המקרים הפרטיים מההדגמות כי אתם מבלבלים את כולם.
    מכניקת הטייס היא פיסיקה פשוטה. הגה הגובה נולד בין השאר לאזן את המומנט האוירודינמי של העילוי.
    ולכן במקרה של הורדת מדפים (מדף יורד כלפי הקרקע) העילוי יגדל וכך גם המומנט מרים האף (שהוא מומנט טהור ובהיותו כזה הוא פועל באופן זהה בכל נקודה ונקודה במטוס). לאזן אותו צריך לייצר מומנט מוריד אף בזנב היינו לדחוף סטיק קדימה ולהוריד את הגה הגובה.

כל המצבים האחרים שתוארו הם מקרה פרטי של התאוריה הנ"ל וכל אחד מהם פותר בדרך אחרת את נושא תוספת המומנט מרים האף בהורדת מדפים.

אגב, חייבים להפריד את המומנט מרים האף מהמומנט שהעילוי מייצר ביחס לנקודת מרכז הכובד.

קריאת המשך פה: http://en.wikipedia.org/wiki/Pitching_moment
    Boogle ולא Google קפיש?

תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

בוגל, מה קורה בזאגי כשאתה מוריד לו את ההגאים ?
    גיא.

תודה!
    58
    כניסות לבלוג
    6
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

בוא נפריד את הכנף המעופפת ממטוס "רגיל".
    מבלי להכנס לנושאי איזון ומיקום מרכז כובד, אורכי מיתר ומנת מימדים אתה לא יכול עשות אנלוגיה נכונה.

ב"גדול" (מאוד בגדול!) בכנף מעופפת אתה צריך להתייחס להגה בתור הגה גובה מונובלוק שהתקרב מאוד לכנף (ע"ע F14 כשכנפיו משוכות לאחור) ולכן דינו אינו כדין מדף "רגיל" במערכת איזון הטיסה(מכניקת הטיסה) של הכלי.

איפה דניאל דקל כשצריכים אותו??? אוף כמה שהמח חלוד
    Boogle ולא Google קפיש?

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הנה מאמר שכתב ד"ר דארלה ,איך לכוון רדיו של דאון

מנחת הבית
    ארסוף
    תודה!
    907
    הודה 1,001 פעמים ב 648 הודעות
    כניסות לבלוג
    41
    הוזכר
    6 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

רוטור של מסוק לא שונה מכנף, שכן פשוט מדובר בכנף סובבת. ואבן כן מייצרת עילוי פשוט לא מספיק כי להשאיר אותה באוויר.
    רוטור של מסוק מייצר את העילוי בשינוי זוית הרוטור בדומה למנוע ואם הזוית היא שלילית הוא ידחוף כלפי מטה.
    בכנף קבועה (במטוס) כוח העילוי נוצר בגלל צורת הכנף בין השאר כאשר הזרימה מתחת לכנף ומעליה היא לא שווה (למעלה הדרך ארוכה יותר)ת

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •