שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 19 מתוך 19

נושא: כניסה מחודשת לתחביב, עזרה לגבי טיסן ומסביב

תודה!
    3
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל כניסה מחודשת לתחביב, עזרה לגבי טיסן ומסביב

שלום!

לפני כ-15 שנה בניתי טיסן בננה, היה סך הכל נחמד אך לא ממש הדבר האמיתי, בעיקר עקב מנוע חלוש, חוסר שליטה במצערת וכמובן חוסר במאזנות. אין גם לאן להתקדם עם הציוד שלו אחר כך.
    מאז דיי זנחתי את התחום ועברתי לרכבים ובערך כ-10 שנים יש ברשותי TMAXX שאני מסיע מדי פעם עד היום.

לאחרונה צץ לי שוב הרעיון לקנות טיסן ועקב האפשריות להזמין מחו"ל (בעיקר מוצרים מסין) ראיתי גם שהתחום נגיש מבעבר.
    אז רכשתי לבנתיים מערכת שלט FLY SKY FS-I6, הכוללת 6 ערוצים כולל מקלט במחיר דיי זול 180 44 דולר וחיברתי למחשב וכעת אני מטיס בסימולטור להתאמן קצת.

זאת המערכת שלט שאני מתכוון לחבר לטיסן. ועכשיו ההתלבטויות.
    אני מתכוון לרכוש טריינר ולשדך לו מנוע ניטרו 46-52, לא מחובבי החשמלי בלשון המעטה.
    איזה גוף של טיסן מומלץ כטיסן ראשון?
    אני חשבתי על הבאים וזה הסדר שאני מדרג אותם, תקנו אותי אם אני טועה:

1. kyosho calmato 40 trainer
    2. Avistar elite
    3. seagull swift

הקיושו נראה מאוד קל להרכבה ולא דורש הדבקות בניגוד לטיסנים אחרים ובנוסף הוא הזול מבין הטריינרים שראיתי, 450 ש"ח לגוף. על פי המפרט יצרן הוא מתאים למנוע 40-46, אני מתכוון לרכוש מנוע 52 של ASP כנראה, האם המנוע הנ"ל יתאים לטיסן בכל זאת?

ועכשיו לגבי המנוע גם כאן יש התלבטות, מצד אחד על הנייר יש את ה-ASP 52 שעלותו היא בערך 280 ש"ח (כולל משלוח לארץ) לעומת OS 46 שנמכר בארץ בערך ב-650 ש"ח, האם ה-OS שווה את ההפרש הגדול במחיר? על הנייר ה-ASP נראה כתמורה טובה יותר לכסף, כיצד ה-ASP עומד מול ה-OS מבחינת ביצועים ויכולת?
    איזה דלק מתאים למנוע ASP הנ"ל, אשמח לשמוע אם מישהו התנסה איתו.

שאלה נוספת לגבי ASP יש שני דגמים שנמכרים עם הפרש של 7 דולרים במחיר, מה בדיוק ההבדל בינהם לא הצלחתי להבין.

זה עולה 60
    https://hobbyking.com/en_us/asp-s52a...dle-valve.html

זה 67
    https://hobbyking.com/en_us/asp-s52a...ow-engine.html

ועניין אחרון, סרבויים. ראיתי את המערכת הזאת.
    https://www.banggood.com/4X-JX-PDI-6...l?rmmds=search

זה אומנם 20KG מומנט כל סרבו, נשמע הרבה מעבר למה שהטיסן צריך אך האם אין בעיה שהסרבויים האלו יהיו חזקים מידי עבור הטיסן? (בקטע של שליטה על הטיסן)

תודה!
    4
    הודה 47 פעמים ב 31 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: כניסה מחודשת לתחביב, עזרה לגבי טיסן ומסביב

שלוםו לידור, הדרכתי תלמיד עם הקיושו כמו שציינת (בתצורה החשמלית שלו) הטיסן עצמו קל להרכבה וטס בסדר גמור אבל לא למתאים למנוע ניטרו 52 - מקסימום 46 הטיסן קל יחסית (במשקל)
    קטן במידות כך שהפרופלור למנוע 52 הוא ארוך מידי ומתקרב מאד לקרקע כך שבכל נחיתה הוא יפגע, אם תחליט על הטיסן הזה הייתי גם ממליץ להחליף את הגלגלים הראשיים שבאים בצורת פלדות
    4 מ"מ, לפס אלומיניום מכופף לתוספת יציבות בהמראה ובנחיתה, מה שעשינו אחרי כמה טיסות. לגבי שני הטיסנים האחרים אין לי נסיון אתם לכן לא אתייחס אשאיר את זה למי שכן הטיס אותם.
    הסרוואים בקישור שלך מצוינים, יש עליהם הרבה ביקורות מצוינות ולי עצמי יש 4 כאלו ואני מחכה למשלוח של עוד 4, רק שים לב שהם בעלי טורק גבוה של 20 קילו הרבה מעבר למה שצריך בטיסן הזה
    אבל אם הכוונה היא להשתמש איתם בעתיד לטיסנים גדולים וחזקים אז בסדר למרות שאני הייתי קונה סרוואים שמתאימים לטיסן הזה, (המחירים שלהם ממש זולים)
    ואין לך שום בעיה של שליטה בטיסן בגלל סרוואים חזקים הם פשוט יתאמצו פחות למה שהם מתוכננים.

3. המשתמשים הבאים אמרו תודה לגבי א על הודעתו:

Lidor (15-07-2017)

תודה!
    37
    הודה 155 פעמים ב 130 הודעות
    כניסות לבלוג
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אהלן וברוך הבא לממלכת השמיים
    א ם ברצונך להיכנס לתחום שאכן נעשה נגיש יותר אבל לא בהכרח אמין יותר , ודגש כאן על אמינות המיכשור ובטיחות מעל לכל -
    יש כמה נקודות לחדד כאן. ומקריאת ההודעה שלך רצוי שתבין מספר דברים

1. שלט שמשמש לסימלטור במחשב , הוא לא שלט להטסת טיסן. לא מערבבים בין ציוד שעובד בסימולטור לכזה שיעבוד על טיסנים
    2.השלט עצמו שבחרת , לא מתאים להטסת ניטרו - מטריינר ועד הטיסנים הבאים שלך.
    3. AVISTAR טריינר מעולה.
    4. OS מנועים אמינים ועובדים היטב, נותנים שעות טיסה רבות , ASP זה קצת הגרלה על איזה מנוע נפלת

על קצה המזלג.

5. המשתמשים הבאים אמרו תודה לedgarfov על הודעתו:

Lidor (15-07-2017)

מנחת הבית
    שומרת
    תודה!
    2
    הודה 291 פעמים ב 241 הודעות
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לשאלתך בעניין ההבדל בין המנועים. למנוע בקישור הראשון (60.99$) הסיכה הראשית אינה חלק מובנה בקרבורטור אלא מותקנת (לרוב) בחלקו האחורי של המנוע. דבר זה נעשה לשמירת מרחק מהפרופלור לצורך בטיחות. במנוע השני (67.90$) הסיכה הראשית מותקנת בדרך הרגילה בתוך גוף הקרבורטור. מעבר לכך מדובר באותו מנוע עצמו.

7. המשתמשים הבאים אמרו תודה לflatspin על הודעתו:

Lidor (15-07-2017)

תודה!
    3
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי edgarfov צפיה בהודעה
    אהלן וברוך הבא לממלכת השמיים
    א
    2.השלט עצמו שבחרת , לא מתאים להטסת ניטרו - מטריינר ועד הטיסנים הבאים שלך.
    תודה לכם על העזרה.

לא הבנתי מדוע השלט אינו מתאים לטיסן ניטרו?, כיצד השלט "יודע" שהוא מורכב על ניטרו או חשמלי. במילים אחרות מדוע זה משנה?.

הבנתי לגבי הסרוואים, כמה טורק הסרבו צריך להיות עבור טיסני טריינר? אולי אוכל לקחת סט זול יותר כמו זה למשל:

https://www.banggood.com/4X-TowerPro...l?rmmds=search

תודה!
    37
    כניסות לבלוג
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי Lidor צפיה בהודעה
    תודה לכם על העזרה.

לא הבנתי מדוע השלט אינו מתאים לטיסן ניטרו?, כיצד השלט "יודע" שהוא מורכב על ניטרו או חשמלי. במילים אחרות מדוע זה משנה?.

הבנתי לגבי הסרוואים, כמה טורק הסרבו צריך להיות עבור טיסני טריינר? אולי אוכל לקחת סט זול יותר כמו זה למשל:

https://www.banggood.com/4X-TowerPro...l?rmmds=search

השלט שבחרת , נראה שלט צעצוע בנוי באופן נוראי , הפלסטיקה מחרידה , והסטיקים נראים זוועה. לשלוט זה ישלוט עם סייגים רבים ושאלות לגבי איכות האלקטרוניקה בתוכו. ואמינות השידור וקליטה..
    טוב לצעצועים שטסים 20 מטר ממך ושוקלים כמה גרמים והנזק שלהם במידה ופגשו אדם גובל בגרוד המקום הפגוע.
    גש למסלולי הטסה , וראה בעצמך טיסנים ושלטים של מטיסים, יש כמה וכמה חברות אמינות , תעמוד על ההבדלים בין הבחירה שלך לשלטים עובדים באמת.
    לגבי סרוואים יש בשוק המון "שמות" ומספרי הטורק מודפסים כמו כסף במדינה באינפלציה של מיליון אחוז ליום. הרוב אם להיות בוטה - זה חרא. מטיס\טיסנאי מנוסה יסתדר אתם
    למתחיל , זה עולם של צרות.

א.

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

יש בעיה אחת עיקרית עם המערכת רדיו שלך - המקלטים. בטיסן עם מנוע ניטרו יש הרבה רעידות, דבר שיכול לגרום לבעיות במקלטים זולים.. במיוחד כאלה שלא מיועדים לניטרו. כמו כן, צריך לבדוק שהמקלטים הם לטווח מלא. בטריינר לרוב אתה מטיס יחסית רחוק ממך, ואתה רוצה שלט אמין ככל האפשר.
    בנוסף, מנוע ASP עלול להיות סבבה... אבל שומעים על הרבה מאוד בעיות עם המנועים הללו. אתה רוצה להמעיט בכמות הקאטים שיש לך בזמן טיסה.

ככלל, לא מתפשרים על מערכת רדיו, מנוע וסרוואים. תחפש מערכת רדיו איכותית מחברה מוכרת - Spektrum, Futaba, JR ועוד. לא חייב משהו ברמה גבוהה ובהחלט אפשר להתחיל עם מערכת בסיסית.

סרוואים - מה שהזמנת אמנם סיניים זולים אך יש להם המון ביקורות טובות ובסה"כ די מומלצות. דבר אחד שחייב לציין, הסרוואים האלה בפועל הם 10-13 ק"ג לפי דיווחים ברשת. עדיין מספיק לך מעל ומעבר ואפילו ישרת אותך לטיסן הבא.

מנוע - עזוב אותך מASP.. לך על OS 46, תעשה הרצה כמו שצריך ויש לך מנוע מצוין ומהנה לשנים רבות. אפשר למצוא OS 46AXII באזור ה500 ש"ח אם מחפשים טוב :-)

לגבי טריינר - AVISTAR מדהים. אין לי ניסיון עם השניים האחרים.

הכי חשוב, אל תנסה לחסוך יותר מדי.. חשוב ציוד אמין כדי שחס וחלילה לא יקרה משהו לטיסן, לך או לסובבים אותך (לא בהכרח בסדר הזה).

חוץ מזה, מאיפה אתה? אם אתה מאזור חיפה, אשמח לעזור לך
    נערך לאחרונה על ידי doronbd; 15-07-2017 בשעה 17:49:52.

תודה!
    3
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הבנתי את החששות כלפי השלט, אך הוא נבחר לאחר לא מעט בדיקות, קריאות וסרטוני יוטיוב שונים שמכריזים שהשלט הזה מציאה עם המון תמורה לכסף.
    לגבי הטווח יש בדיקה ביוטיוב כאשר השלט היה מחובר לרחפן והשיג קליטה מ-2.3 קילומטר!, הרבה מעל ומעבר למה שצריך בהטסת טיסן (תקנו אותי אם אני טועה, בד"כ כמה מאות מטרים לכל היותר).

יש עוד כמה סרטונים שמפרקים את השלט ועושים כל מיני בדיקות, סך הכל הוא נראה דיי בסדר וגם ביד הוא מרגיש לא רע.

לגבי המנוע, נראה לי שאם באמת אפשר לרכוש באזור 500 ש"ח מנוע 0S זאת בהחלט תהיה קניה עדיפה.
    דורון, אשמח ליצור איתך קשר אני לא בדיוק גר באזור חיפה אך גם לא מאוד רחוק משם, בערך כשעה נסיעה, היכן אוכל לרכוש מנוע במחיר שציינת?
    ידוע לך גם מהיכן אוכל לרכוש את ה-AVISTAR במחיר הוגן?

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

שוב, החלטה שלך לגבי השלט. אם אתה בכל זאת הולך עליו, תדאג לרפד את המקלט שלא יסבול מרעידות.

שלחתי לך הודעה לפרטי

תודה!
    37
    כניסות לבלוג
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

רחפן מסוג כזה לא צריך שלט לחזור הביתה . ואין מה להשוות ניהול סיכונים בין רחפן מוגדר לטיסות ללא קשר עין עם מטיס , לטיסן.
    אולי קשה קצת להבין , אבל טיסן הוא בעצם מטוס מאוד קטן. יש מנוע שדוחף אותו לאן שתרצה במסגרת היכולות של הטיסן והמטיס , המנוע הזה יכול (בחוסר הבנה מספקת) לפצוע אותך
    ואחרים אנושות. התקשורת בינך בין הטיסן היא חוליה קריטית בשרשרת. ה ש ל ט שאתה מציג לא מיועד לטיסני ניטרו\דלק , או חשמלי בסדרי גודל דומים.

א.

תודה!
    3
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הבנתי אותך, גרמת לי להרהר על זה שוב. אז אם כך יש לך המלצה לשלט ומקלט טובים ואמינים במחיר סביר? (פעם אני זוכר שהיו רק פוטבה וסנוואה והיום יש מלא חברות)

תודה!
    37
    כניסות לבלוג
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

יש לך כאן בארצנו , פוטאבא , ספקטרום, JR(למרות שהם עוברים איזה שינוי ארגוני) גראופנר.
    גש לחנות הקרובה לביתך או במרכז, מחירים סבירים, שלטים מעולים.

א.

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

שמח שהשתכנעת.
    המלצה שלי - תקנה שלט חדש. לא יד 2.

מנחת הבית
    גבעת השלושה
    תודה!
    7
    הודה 46 פעמים ב 28 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לידור,
    אני מטיס בנזינים עם שלט קצת שונה אך אותו מקלט כמו שלך ובבנזין הרעידות הן כפולות ומכופלות.
    השלט בסדר גמור ונותן הרבה יותר ממה שהרוב פה חושבים.
    אין סיבה לקנות שלט חדש!!!
    באם תרצה לדבר עימי אוכלל לתת לך עוד פרטים על השלט.
    054-662703 ושבע בסוף.

תודה!
    37
    כניסות לבלוג
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

מנועי בנזין מגוונים מאוד באופיים איכותם וביצועיהם..
    יש מנועים בנפחי 100 סמק שירעדו הרבה פחות מכאלה של 50 סמק , או איזה ארבע טקט זנואה ישן וממש קטן.
    אנא מר נילר פרט יותר על איזה טיסן אתה מטיס עם שלט כזה , שעות טיסה של המטוס, ואיזה סוג מנוע
    אני לא יודע מה הרוב חושב כאן. אני כותב על עובדות מניסיון ממקור ראשון. בעבר אי שם היה לי שלט שנחשב לטוב
    כעבור מספר שעות טיסה (בדכ אחרי 100) התחיל לפשל בתקשורת.. מטוס יקר לליבי התפרק על הריצפה. היו סימנים מעידים לתקלה , ואני הייתי חוכמלוג..
    המשמעות היא שגם שלטים בעלי שם לא חפים מבעיות, ולכן החשיבות מהיכן אתה קונה אותם אם זה לממש אחריות או לקבל הסבר על טיבם , היא קריטית
    ושלטים של פלסטיק שקל וחצי מיובאי רשת הם מראש הימור גדול, במקרה הטוב , אסון במקרה הרע
    נערך לאחרונה על ידי edgarfov; 18-07-2017 בשעה 13:40:12.

מנחת הבית
    גבעת השלושה
    תודה!
    7
    הודה 46 פעמים ב 28 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

השלט שלי זה הטורניגי I10 שזה flysky I10
    אני מטיס עם מקלטי 10 ערוצים ו 6 ערוצים שזה בעצם אותו מקלט כמו של ה I6 של הבחור למעלה
    יש לי 3 בנזינים כל אחד עם מנוע שונה DLE55 DL55 FLT52
    בנוסף יש לי מספר ניטרויים לדוגמה פאנטנה X עם אואס 120 יאק עם אואס 91 4 פעימות ועוד מספר קטנים.
    אני מניח שהשלט שלי עבר מזמן את ה 100 שעות ואף פעם לא הייתה לי שום בעיית קליטה (אך זאת כיוון שהשלט מתריע לפני איבוד קליטה)
    בכל מקרה הטסתי רחפן למרחק של 1500 מטר עם השלט ללא כל בעיה.
    אכן הפלסטיקה של השלט פחות איכותית משלטי פוטאבה אך המחיר לשלט מקביל J10 של פוטאבה הוא פי 3 ויותר וכל מקלט הוא פי 5.

תודה!
    37
    כניסות לבלוג
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אתה מתאר צי מכובד, כמיספר ההמראות מספר הנחיתות
    אסכם, שאיני מניח שעברתי כמות שעות טיסה , הכל רשום ומתועד למעקב.
    בקהילת המטיסים בסביבתי אין שלט כזה, ואם כן זה לכלים ממש ממש קטנים ועוקצים כמו יתוש שנחת עליך.
    יש הרבה תיעוד וניסיון שלי ואחרים בתחום. ראיתי הרבה תאונות\שתילות קשות שהאשם היה השלט\מקלט
    שווה להשקיע כמה שצריך בשם טוב בשלט מוכח.
    אין תחליף לביטחון בציוד האישי.

א.
    נערך לאחרונה על ידי edgarfov; 19-07-2017 בשעה 00:07:22.

תודה!
    182
    הודה 16 פעמים ב 16 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

יש לי את הקלאמטו עם מנוע OS55 טס מצויין , אין לי בעיה בנחיתה ובהמראה עם הפרופ 11X6

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תראה, אתה יכול לקחת את התחביב הזה לכמה מקומות:
    1. לחסוך באיכות (כנראה שהאלקטרוניקה זהה כי הסינים מעתיקים הכל, אבל הארגונומיה שונה ובקרת האיכות הרבה יותר טוב במותגים.. אין מה לעשות). רוב הסיכויים שתצליח להטיס, אולי קצת פחות תהנה מהציוד אבל תמיד ישב לך החשש הזה שאולי יקרה משהו הפעם.
    2. להשקיע בציוד איכותי, אמין ומוכח - אמנם יעלה כנראה פי 3 במחיר (לפחות), אבל יהיה לך ראש שקט. זה לא אומר שלא יכולות להיות בעיות, אבל הסיכוי קטן בהרבה והכי חשוב, זה לא יעסיק לך את המחשבות כל הזמן.

מבחינתי, ככלל אצבע, באלקטרוניקה הבסיסית של הטיסן לא חוסכים. אתה יכול לחסוך בגוף הטיסן, בסוללות סיניות(שיעבוד פיקס אבל אולי יחזיקו פחות זמן), במטען יותר איטי, בפרופ.
    אבל בשלט, מקלטים וסרוואים אל תחסוך. בעיקר בטיסנים גדולים ששם יש יותר בעיות, אין מה לעשות.
    לגבי מנועים חשמליים ובקרים, הביקורות חלוקות. הסינים עושים שם עבודה מעולה. למרות שעדיין אין להשוות לגרמנים בקטע הזה.
    לגבי מנועי ניטרו, השיקול שלך אם אתה משקיע במנוע אמין או קונה משהו סיני שיכול לעשות לך המון בעיות (קאטים, איבוד כוח וכו').. ותכלס הפרש המחירים כזה קטן ששווה להשקיע עוד 100-200 ש"ח.

בסוף זו בחירה שלך, תעשה מה שיתן לך ראש שקט והנאה מרובה.

הכי חשוב, תהנה! ותעשה ביטוח... :-)

נושאים דומים

1. [מדריך] המלצות לקניית רחפני אימון כניסה לתחביב
    על ידי nitbeat בפורום רחפנים מרובי להבים
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 08-03-2016, 10:34:00
  2. [שאלה] שאלות לגבי כניסה לתחביב
    על ידי erjerjerj בפורום פורום דאונים וטיסנים חשמליים
    תגובות: 1
    הודעה אחרונה: 16-01-2013, 12:28:47
  3. [עזרה!] כניסה לתחביב בחירת טיסן והרכבתו
    על ידי razor1 בפורום פורום דאונים וטיסנים חשמליים