שמות משתמשים לתיוג

עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 12
מציג תוצאות 26 עד 40 מתוך 40

נושא: בנייה או קנייה של טיסנים חופשיים

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה להודעה: בנייה או קנייה של טיסנים חופשיים

פלפ ופסיעה משתנה היוו רק דוגמאות וכמובן שניתן להוסיף עליהם (טומן עם מערבל משולשים, הנצה בחרטום ג'2 ועוד ועוד) וכמובן גם להתווכח עליהם אם הם מוסיפים או לא. העיקרון שרציתי לתאר הוא שהספורט שלנו כולל מרכיב של תכנון ובניה ולאלה יש השפעה על תוצאות התחרות. אחרת טיסנאים לא היו מאמצים את השכלולים האלה אלא ממשיכים להטיס עם וו ריש. הדעה שהובעה פה לגבי היות הטיסנאות החופשית ספורט נטו (כלומר רק ביצועי המטיס) לא תואמת את מקורות הטיסנאות החופשית שמתבטאת בחוקה שמאפשרת מנעד גדול של סוגי טיסנים וטכנולוגיות.
    התוצאה המתבקשת היא שמי שטוען שחוק בונה הטיסן אינו ספורטיבי צריך לבקש גם שינוי כולל בחוקת הטיסנאות שתאפשר הטסה של טיסנים אחידים בלבד (בהשוואה: מוט בקפיצה במוט או כידון בהטלת כידון) ואז התחרות תהיה ביצועי מטיס נטו.

Rishon Le Siyon, Hamerkaz, Israel, Israel
    תודה!
    35
    הודה 60 פעמים ב 34 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני הייתי משווה,היום, את הטיסנאות למרוץ מכוניות או שייט מפרשיות. גם שם התחרות היא על ביצועי הנהג/שייט בעוד שיש חוקה לכלי הרכב/שייט וכל אחד מגיע עם כלי תוצרת יצרן אחר.
    אף אחד לא התלונן שמיכאל שומכר ניצח בזכות מכונית עדיפה (פורמולה 1) כולם זוכרים אותו בתור נהג גדול...

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

השוואה מדוייקת למעט, כמובן, הכסף.

תודה!
    3
    הודה 71 פעמים ב 22 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אדון בוזגלו,

כפי שבוודאי קראת, אני התייחסתי בטענותיי אך ורק לטיסנאות כספורט תחרותי.

הטיסנאות בפן האחר שלו טומנת בתוכה המון נפלאות ובהחלט הבניה היא אחד העיקרים שבהם.

אינני יודע כמה אתה מכיר ענפי ספורט אחרים, אבל גם לכידון שזורקים, גם למוט שבאמצעותו קופצים וגם לחץ וקשת עמם יורים יש הגדרות כלליות וכל אחד עושה שימוש בתכנון המתאים לו (ואלו לא ענפי ספורט עתירי ממון כמו פורמולה 1).
    אני בהחלט חושב שלתכנון הטיסן ודיוקו יש חשיבות בתוצאה הסופית אבל לא פחות מכך גם האיזון, ההכנה המנטאלית של המתחרה ועוד מרכיבים רבים אחרים- רק כל אלו לא צריכים להוות משקל ו/או תנאי בתוצאת המתחרה בתחרות.

הרי אם היה תכנון אחד מושלם, כולם היו עושים בו שימוש ולראיה יש מספר סוגים של טיסנים וגם כל פעם מישהו אחר מנצח (גם בארץ וגם בחו"ל).

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

1. אתה בעצם הרבה יותר "קיצוני" ולמעשה אתה רוצה לנטרל את הבניה והתכנון מתוך הטיסנאות התחרותית. כלומר, רוצה משהו אחר. נכון להיום, מה לעשות, גם החלק של הבניה והתכנון של טיסנים הוא חלק ממה שאתה מכנה "ספורט תחרותי". התחרות בטיסנים חופשיים היא גם, אך לא רק, על טיב הטיסן (בניה ותכנון). זאת עובדה (לנוכח ההגדרות הרחבות בחוקה) והיא בטח לא הופכת את חוק בונה הטיסן ללא ספורטיבי.
    2. האמת היא שאני לא מכירה לעומק זריקת כידון, דיסקוס או קפיצה במוט, אבל מתוך צפייה נראה לי שההגדרות הכלליות אליהם התייחסת הם הרבה יותר צרות ממרחב התמרון הגדול שיש בחוקת הטיסנאות.
    3. אני בטח לא הייתי ממשיכה להיות טיסנאית לו מה שהיה נחשב זה רק היכולות הפיזיות של המטיס. בתחרויות ריצה אף פעם לא הייתי טובה.

תודה!
    3
    הודה 71 פעמים ב 22 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

יש כאן חוסר הבנה...
    אני לא קיצוני כלל וכבר כתבתי מספר פעמים שטיב הבניה, הדיוק והתכנון הם בהחלט חלק חשוב מהספורט ויכול לשפר את התוצאה בתחרות.
    ניסיתי להסביר (וחששתי שזה לא יובן עד הסוף, וכנראה צדקתי) שלהכניס פרמטר שמתקיים לא בזמן התחרות עצמה כתנאי וחלק מהתוצאה בתחרות איננו ספורטיבי ואין לו אח ורע בשום ספורט אחר כמו גם אצלנו.

אני חוזר ואומר- תוצאה של מתחרה בתחרות ספורטיבית (כלשהי) הנה מדידת ביצועיו בזמן מהלך התחרות- כל הכנסה של פרמטר שקשור ברצף הזמן לתקופה שלפני תחילת התחרות איננה ספורטיבית...

הבניה איננה היום חלק מהתחרות . התכנון כן, בכך שהוא צריך להיות במסגרת שנקבעה (חוקת המחלקה- משקל, משטחים וכו').

הבניה והתכנון הספציפי של הטיסן- כל אלה הם חלק מהתחרות בדיוק כמו האימונים, הגומי, חוט ההטסה, כושר גופני, הכנה מטנאלית ועוד.

אני חושש שאני לא מצליח להעביר את המסר- לא נורא... העיקר שנמשיך להטיס טיסנים חופשיים- תהא המסגרת אשר תהא.

תודה!
    88
    הודה 222 פעמים ב 158 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי mike_f צפיה בהודעה
    אני חושש שאני לא מצליח להעביר את המסר- לא נורא... העיקר שנמשיך להטיס טיסנים חופשיים- תהא המסגרת אשר תהא.
    לצערי בקצב שהספורט מתפתח היום פחות ופחות אנשים יטיסו את הטיסנים האלה ואחת הסיבות לכך היא איבוד הייחוד שהיה למחלקה.
    סייג לחכמה שתיקה!
    מנהל פורום אלפא , מאמרים וסקירות

תודה!
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

שלום לכולם!
    אומנם לא הספקתי לקרוא את כל התגובות לנושא אבל אני אשמח לרשום את דעתי בנושא.
    לעניות דעתי יש לחלק את את נושא הבניה לשני חלקים הראשון הוא כמובן נוער והשי בוגרים שהיחס אילהם אמור וצריך להיות שונה,כאשר מדברים על בניה או קניה של טיסנים.
    בקשר לנוער אין שום סיבה שבעולם שילד עד גיל צבא (משמע 18) יקנה טיסן שלם! אומנם ישנם חלקים שאין צורך להתפשר עליהם וצריך לקנותם אבל לבנות את רוב הטיסן הוא יכול בעזרת ההדרכה הנכונה.
    ובואו נשים לרגע את נושא הנוער על השולחן,זהו לא סוד שכיום מצב הנוער בכי רע,אני חושב שאם מצב הנוער הוא כזה כיום אז מה יהיה עוד 5 שנים כאשר הנוער הזה יקבל עליו את האחריות של להדריך ולגדל את דור הטיסנאים הבא....
    כאשר מסתכלים על טבלת הנוער בתחריות רואים בבירור את הבדלי הפערים מהבוגרים לכן אין שום סיבה שנער בן 16 ישאף להגיע לאליפות ישראל ולנצח אותה ,נכון יש כמה מקרים ספורים שזה קרה ראו מקרה יוסי פוקס ניר דהן שהיה מטיס נהדר ואפילו הדר גולן בג-2.אך פערי הניסיון הינם כל כך גדולים שקשה לתאר,כמות הניסיון שיש במתחר הבוגר לעומת מתחרה נוער עושה את ההבדל!
    קבלו דוגמא:באליפות ישראל האחרונה הגיע לשטח מתחרה ותיק שלא פקד את השטח כמה שנים טובות אבל התחרה ברמה גבוהה מאוד,אם מישהו תוהה לגבי זהות האדם זו אילן מלמד. אני שבהיותי נער הוא נחשב לאחד התותחים הסתכלתי עליו מטיס ורמת ההטסה שלו לא נפלה מזו של כל מתחרה בכיר אחר בשטח,הטסה מאוחרי הכבל ץנועה לעבר טרמיקות ושליטה אבסולוטית בטיסן. מתחרה בנוער פשוט לא מסוגל לעשות את זה אלא אם כן הוא מתאמן כל שבוע בכל מזג אויור! הבדלי הרמות הן בהטסה והן בבניה גדולים מידי.אפשר להרחיב את נושא הנוער עוד המון אבל לסיכום נוער עד גיל 18 חייב לבנות כמה שיותר טיסנים דבר ראשון ושנית את רוב הטיסן!!! ז"א לא לקנות קורות מוכנות או פרופילים וכו'.ישנם עוד המון דוגמאות טובות בהקשר של נוער שבנה את טיסניו אני רוצה להזכיר לכולם שיש לנו אלוף עולם בנוער שלדעתי בונה את טיסניו והוא עוד הצלחות בנוער לפניו.
    לגבי בוגרים זה סיפור אחר,קראתי באחת התגובות שמישהו כינה חבר פורום אחר "עצלן" ובכן כאשאר החיים מתקדמים כך פוחת הזמן שלך לעסוק בתחביב הנ"ל שדורש לכל הדעות המון זמן כדי להישאר ברמה סבירה.ולכן אין לשפוט אנשים בוגרים שקונים טיסנים פשוט אין להם זמן לבנות,וזה בסדר לחלוטין מי שרוצה להמשיך לבנות את הטיסנים שלו וחושב שהוא עושה זאת ברמה מספיק גבוהה כדי להתחרות ברמה הגבוהה שהתפתחה בארץ אז שימשיך לעשות את זה ומי שלא מוכן להתפשר על איכות הבניה וחושב שהוא לא בונה מספיק טוב לרמה הנוחכית מוזמן לקנות טיסנים למרות המחירים המופקעים לדעתי !
    ברצוני להתייחס לעוד נושא אחד קטן חוק בונה הטיסן במחלקות הארציות אני חושב שזה אחת ההחלטות הגרועות שנעשו כאן כי פה בשונה מהמחלקות הבין לאומיות אין נבחרת נוער וילד שעמל על הג-1 או על הד-1 במשך שנה צריך לבוא ולהתחרות מול אנשים קנו את טיסניהם מהטובים ביותר נקודה למחשבה...
    לסיכום ספורט הטיסנאות החופשית ממשיך לדעוך אולם יש לנו את הכוח לשנות זאת אם נמשיך ונטפח את הנוער שבידינו אני ינסה לדמות את זה לכדורגל אומרים שנבחרת ישראל גרועה בגלל שתי סיבות האחת מתקנים והשניה שלא משקיעים בנוער אז בואו נגיד שאת בעיית המתקנים אין האפשרותינו לפתור אז זה הזמן להתחיל להשקיע בנוער כדי שלא נאבד גם את מה שיש.
    אשמח לקבל תגובות
    אוהד ויספלנר ת"א
    נערך לאחרונה על ידי ohadiw1; 22-09-2009 בשעה 10:10:26.

תודה!
    1
    הודה 5 פעמים ב 2 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אוהד ברוך הבא
    מי אומר שספורט הטיסנאות ממשיך לדעוך אני רואה שלפחות הפורום כל הזמן גדל

תודה!
    0
    הודה 17 פעמים ב 7 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

כמדריך אישי לגיא ומאמן נבחרת הנוער לשנת 2008שבה גיא הוכתר כאלוף עולם בטיסני דאון חופשי F1A אני יכול לומר שהילד בונה את כל טיסניו בעצמו ...

אני מצדיק אותך בכל מה שאמרת בנוגע לבנייה של הנוער ורמת ההטסה

תודה!
    0
    הודה 17 פעמים ב 7 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

מעציב אותי לראות את כמות הטיסנאים הבודדים שעוד מוכנים לתת מאמץ אחרון לטיפוח דור ההמשך ממש שנייה לפני שאנחנו נשארים לבד על כבל המרכזים .

בסריקה קצרה על כלל הסניפים ניתן לראות שרוב הנטל בטיפוח דור ההמשך מוטל כרגע ברובו לא על הנוער הבוגר(עד גיל 18) אלא על הבוגרים המועטים שעוד אכפת להם.

מכעיס אותי שרוב הבוגרים עסוקים בנישה הקטנה שלהם ובטוענה של חוסר זמן
    לכולנו אין זמן!! כולם עסוקים במיליון דברים...בסה"כ מדובר על להדריך קבוצה פעם בשבוע!

אם הטיסנאים הבוגרים לא יתעוררו ולא תדלק נורה אדומה יהיה מאוחר מידי ...

תודה!
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

גלעד, זה שמצתרפים אנשים חדשים לפורום זה לא אומר שספורט הטיסנאות לא בדעיכה, זה רק אומר
    שלאנשים יש יותר זמן להתעסק בזוטות!
    אבנר, התגובה הכעוסה שלך לא תועיל כי הנורה האדומה נדלקה כבר מזמן פשוט את הרוב זה לא מעניין. הדבר היחיד שאתה יכול לעשות חוץ הלהתעצבן זה לנסות לשנות את המסגרת שלך ז"א במועדון שלך תעשה את כל המאמצים שיהיה הכי טוב ולפחות תוכל להגיד שאתה עשית את כל מה שביכולתך!
    זה מה שיש לך ועם זה תנסה לעשות את המירב.
    אוהד

תודה!
    15
    הודה 10 פעמים ב 8 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אוהד, תאמין לי שאבנר עושה הכל במטרה לשפר את הרמה של החניכים במועדון שלנו. מהרגע שאבנר נכנס לרכז את המועדון ולהדריך את הקבוצה המתקדמת במועדון הוא איפס את החניכים וממש "הרעיל" אותם על טיסנאות, הם באים לסניף כל יום שישי, נשארים במועדון לבנות גם אחרי שעות הפעולה שלהם והם החלו לצאת להטסות. אבנר משקיע בהם לא מעט שעות גם באמצע שבוע ולא פעם הוא יוצא להטיס ולא עושה אפילו טיסה אחת כי הוא איתם. הוכחה לכך ניתן לראות באליפות ישראל האחרונה, שהוצאנו חניכים לתחרות ד-1 אחרי כמה שנים טובות שלא הוצאנו כמות של יותר מחניך אחד- שניים לתחרות.
    קרדיט לא קטן מגיע גם לרועי דלאל שמדריך ביחד עם אבנר את הקבוצה הזו ומשקיע בהם לא פחות שעות ממנו.

אני רואה לנכון לצרף מכתב שכתב מיקי פורמן בעקבות אליפות ישראל האחרונה:

"אבנר שלום,

בשם בוגרי המועדון, ומבלי ששוחחתי עמם על כך, אני רוצה להודות לך ולצוות המועדון על ארגון המועדון באליפות ישראל.

שנים רבות לא נהניתי בתחרות ארצית כמו בסוף השבוע האחרון והיה זה תענוג לעיניים לראות את שכבת הביניים של המועדון מגיעה לתחרות כל כך מוכנה וברמה גבוהה.
    לא זכורה לי תחרות עם חניכים שמגיעים כולם לתוצאות כ"כ גבוהות ולהישגים ארציים.

למי שלא יודע:
    אלוף ישראל עד גיל 14 בטיסני ד-1 מהמועדון שלנו וגם מקום שלישי.
    בנוסף צוות הרצליה על טהרת חניכים הגיע למקום השלישי הארצי בדרוג צוותים כללי.

בנוסף, ההישגים של שאר חברי המועדון לא מאכזבים עם סגן אלוף ישראל בטיסני ד-2- איל גלאור (ולא לשכוח תוך כדי פציעה חמורה בגב)
    אלוף ישראל עד גיל 18 בד-2- רועי מירון מהמועדון
    וגם מקום שני או שלישי (יוכרע בתחרות הבאה) יהיה לרעי מצא.
    כמו כן 4 מחברי המועדון ביצעו תוצאה מקסימלית במחלקת ד-2 (איל גלאור, אבנר סטודניק, רועי מירון ואנוכי)שזה הכמות הרבה ביותר בארץ.
    קטפנו את הצוות הראשון ובכך סניף הרצליה הנו אלוף ישראל לשנת 2009 בטיסני ד-2.

אמנם אנו מורגלים להישגים ואינני מזלזל בהישגי הבוגרים אולם הניצחון האמיתי של המועדון היה דווקא אצל החניכים.

גיליתי חבורה של חניכים חדורי מוטיבציה, מוכשרים וקשובים שרוצים להצליח ומאוכזבים מכל שניה שהם מפספסים- דבר המראה על שאיפה למצוינות.

למי שלא יודע, דויד ברג ואנוכי מתכוונים להדריך בשנה הקרובה קבוצת מתחילים בהתנדבות מתוך מטרה לתרום למועדון מהידע והניסיון שלנו- כולי תקווה שבוגרים נוספים ברחבי הארץ יאמצו את היוזמה.

לסיכום, כל הכבוד לצוות המועדון ובעיקר אבנר ורועי- אני מקווה שההסתערות שבה לקחתם את המועדון תימשך ולא לשכוח להפעיל אותנו הבוגרים כמה שצריך- להגיע לעזור בתחרות כמו זו זה תענוג ולא מטלה.

אנא העבר את ברכתי לכלל תפוצת המועדון, לבני הרצליה ולכל מי שתמצא לנכון- אני מצפה לקבל הזמנה לחגיגת הניצחונות ולתחקיר תחרות בהקדם!

מיקי"
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות Click image for larger version. 

Name:	P8290133 (Large).JPG‏ 
Views:	150 
Size:	130.4 קילובייט 
ID:	14138  
    רועי מירון

תודה!
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני ממש לא מעביר ביקורת על אבנר! אם זה מה שהבנת ממה שכתבתי אז לא הבנת נכון.
    אני אגיד לך יותר מזה אני חושב שאבנר הוא אחד מאותם אילו שעושים את מלוא יכולתם לקידום התחום בארץ אם קראת את מה שרשמתי היית מבין למה כוונתי...

תודה!
    16
    הודה 4 פעמים ב 2 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: בנייה או קנייה של טיסנים חופשיים

למי שלא יודע, אני תומר, כיום בן 17, מטיס ג-2.

אני רוצה להתחיל בהתייחסות ברמה בין לאומית:
    כידוע, בתחרויות בין לאומיות לא קיים כרגע חוק בונה טיסן. אין אפשרות להזיז את הגלגלים לאחור ולכן כתחרות שיש בה חוקים עלינו להפיק את המיטב מן החוקים על מנת לשאוף לזכות ולהביא כבוד לארצנו.
    המטרה היא פשוטה מאוד. לנצח !!! כל מתחרה יכול לעשות זאת בדרכו שלו, בין אם יש לו את האמצעים לרכוש טיסנים ובין אם לא.
    אנו רוצים כישראלים להביא כבוד למדינה שלנו ולכן נרצה שהטובים ביותר יהיו בנבחרת. על כן, מי שעובר את שיטת הסינון לנבחרת ונמצא בטופ מגיע לו הכי הרבה לייצג את המדינה בלי קשר לסוג טיסניו.
    מה לעשות, זאת בעיה ! עלינו לפעול על פי הנהלים הבין לאומיים בכל הקשור לתחרויות בין לאומיות. אם מישהו מנצח עם טיסנים שבנה בעצמו או אם הוא קנה אותם אין זה משנה.
    אני לא יודע האם להסכים עם החוקים, אבל אלה הם החוקים ! ומשחקים לפי החוקים.

נקודה נוספת וחשובה היא שיש הרבה אנשים שאין להם את הזמן לבנות את הטיסנים.
    אני בסך הכל בן 17 כרגע אבל אני בעצמי מרגיש שבגלל שאני בונה בעצמי טיסנים אני קצת מנותק מחברים ומשפחה (וזה עוד בלי עבודה... כי אין לי).
    שעות על גבי שעות שאני בחדר עבודה שלי או במועדון וזה ממש יכול לנתק חברתית... (מנקודת המבט שלי).

לגבי האם טיסנים חדישים וקנויים באמת יותר טובים או שזה תלוי במטיס- גם וגם. זה בלתי אפשרי לבדוק את זה כי אי אפשר לבודד את כל המשתנים.
    בגדול, לפי ההיגיון, אני כן מאמין שהטיסנים הטכנולוגיים יותר טובים. כמובן שזה בא לידי ביטוי באויר בוקר/ פלייאופים אשר חשובים מאוד, אבל הרי שבכל סיבובי התחרות אנחנו נרצה טיסן כמה שיותר טוב.
    למה גם כשיש טרמיקות הטיסן צריך להיות טוב? - האם מישהו היה רוצה טיסן פחות טוב ממה שיש לו ? לא.

אני חושב שכולם יודעים טוב מאוד מהו הטיסן האידיאלי מבחינת סוגי המתקנים וכאלה. עובדה שאבנר וכמוהו בונים את הטיסנים בדיוק כמו שהטיסנים הקנויים בנויים.
    שימו לב !! בנאי טיסנים: אתם מחכים את הטיסנים הקנויים הפופולארים.
    אתם לא המצאתם את הפטנטים שלפיהם פועלות הקפצות בטיסנים כל חלק כזה גם אם תבנו אותו בעצמכם יהיה חיקוי של חלקים קנויים. הרבה פעמים אתם מעתיקים גם את סגנון המבנה מטיסנים אחרים.
    אם מקרוב בונה הגאי גובה עם גאודטים בפריסה וקורה מבלזה וקרבון אז אתם עושים אותו דבר. כנ''ל מבנים של קורה עגולה או של די בוקס.

אני חושב שהשאלה אם לבנות או לקנות צריכה להיות יותר אישית ותלויה במצב כספי, זמן פנוי, חשק לבנות, ויכולת הבנייה.
    אני חושב שלא צריך להיות פה שום עניין אידיאולוגי מה בסדר ומה לא. הכל מותר, כל אחד ומה שנוח לו.

בהיבט הארצי לעומת זאת, דעתי שונה ואפילו קצת סותרת את דעתי בהיבט הבין לאומי:

לגבי מחלקות פנים ארציות- אני רואה צורך בחוק בונה הטיסן.
    בבין לאומיות אין אפשרות לקבוע, זה לא בידיים שלנו, לא המצאנו את התחרות וככה זה, מה גם שאם מארצות אחרות קונים - מותר גם לנו.
    אבל בפנים ארציות היה צריך לשמור על הפשטות כדי שיהיה יותר קל לחניכים להיכנס למחלקות.
    כידוע, המחלקות הפנים ארציות הן דלת הכניסה של כל נער לענף.
    דמיינו שאם היום במחלקת ג1 יהיו הרבה טיסנים קנויים אז בעתיד עלולים להגיע למצב שבו לא יטיסו יותר טיסנים בנויים. מה זה אומר ?
    זה אומר שהרמה תהיה גבוהה (מבחינת ביצועים) הניסיון בבניית טיסני ג1 ילך וייעלם עם השנים.
    החניכים שירצו להתחיל במחלקה לא יוכלו לקבל עזרה ממדריכים שכן אלה לא יכירו שיטות בנייה של ג1 פשוט. הם יציעו להם לקנות במקום.
    וכך זה יתגלגל הלאה.
    אבל יש בעיה כיוון שיש אנשים שאוהבים להתחרות בחו''ל עם ד1/ג1 קנויים וכמובן שמותר.
    אז אין באמת אפשרות ליצור הגבלה בארץ אם בחו''ל זה מותר. אני חושב שזה מעט פסול שבכלל הכניסו מחלקות כמו ד1/ג1 לתחרויות כאלה כי אז הרמה עולה. כשהרמה עולה זה רע כי אלה מחלקות של חניכים- ויש היום אנשים שכבר שכחו מזה.
    אין לי פתרון לבעיה הזאת כי גם אם יפצלו את ה ד1/ג1 לפי רמת הטיסנים - מתחילים/מתקדמים אז צריך שתהיה דרך לשמור על הידע והשיטות לטיסנים פשוטים לחניכים מבלי שייעלמו.

מה שאני מנסה לומר זה שאולי קידמה זה דבר טוב אבל אסור להגיע למצב שבו יש פער גדול בין המילה האחרונה בתחום לבין רמה סבירה שממנה ניתן להתחיל בתחום, כי אחרת זה יהיה בלתי אפשרי להיכנס אליו והוא עלול להיות בסכנת הכחדה.

עד כאן לבנתיים, מצטער על החפירה...
    טיסנים חופשיים זה בדם שלנו !

עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 12

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •