שמות משתמשים לתיוג

עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 12
מציג תוצאות 26 עד 32 מתוך 32

נושא: מרכז כובד בטיסן ניטרו שהוסב לחשמלי

תודה!
    341
    הודה 171 פעמים ב 122 הודעות
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה להודעה: מרכז כובד בטיסן ניטרו שהוסב לחשמלי

ציטוט נכתב במקור על ידי master_bebe צפיה בהודעה
    מצטער, אבל אני ממש לא מבין מה הקשר לטיסה הפוכה ולמרכז כובד, ממה שלמדתי במכניקת טיס, מתבססים על טיסה ישרה אופקית, לא לימדו אותי להיכנס לטיסה הפוכה, אבל בכל זאת, נזרום, בטיסה הפוכה מקדמי העילוי משתנים, ובכלל תלוי איך המטוס מקוזז, אבל נתעלם מכל החרטה האקדמית, ופשוט מה שמפריע לי זה העובדה שהמטוס צריך להיות מראש מקוזז. ואם הוא מקוזז אז אין טעם לעשות את כל התהליך האווירובטי הזה. פשוט טסים ישר בטיסה מקוזז ובודקים את הקיזוז של ההגה גובה, אם הוא מקוזז בהרבה UP אז המרכז כובד קדמי, אם הוא 0 אז זאת הנקודה של מרכז הכובד, ואם המטוס לא יציב אז מרכז הכובד אחורי מידי.
    כפי שנאמר בתחילת השרשור, אין מצב שמטוס טס עם מרכז כובד אחורי והוא עם "זנב כבד"...
    הקטע עם טיסה הפוכה מאוד מאוד משתנה ממטוס למטוס, אם תקחו טיסן F3A או 3D, הם ימשיכו בקו ישר ולא יעשו את התנועה המדוברת., לעומת זאת, אנפה מקוזזת תיכנס לרצפה תוך 3 שניות. לכן אני באמת לא מבין מה הטעם בלעשות את התהליך הזה.
    אני לא מזלזל, ואם למישהו יש באמת הסבר רציני לגבי התהליך הזה או שגדעון בעצמו יוכל לשפוך קצת אור אז אני אשמח.
    בתחום הטיסנים החופשיים, נהוג להסתכל על התנהגות הטיסן כמדד לתקינות מרכז הכובד.
    למרות שהמטיסים מכוונים את מרכז הכובד בדיוק מאוד גבוה (עד כדי שינוי של גרם אחד בחרטום) עדיין קורה שטיסן "מתנהג" בצורה מוזרה.
    יש מאפיינים מסויימים לאופי הטיסה שלפיה נקבע אם מרכז הכובד יצא אחורי מדי או קידמי מדי.
    מכאן, אני יכול להסיק שגם בטיסני רדיו סטנדרטיים, יש מאפייני טיסה דומים שצריכים להתקיים במצבי טיסה כאלה או אחרים (טיסה הפוכה למשל)

אני אוסיף שיקול נוסף שאסור להתעלם ממנו - דייוק מבנה הטיסן ביחס לתוכנית המקורית.
    אם ההגה גובה מקוזז בהרבה up זה גם יכול לנבוע בגלל זווית הדבקה לא נכונה של המייצב - או זווית הכוונה לא נכונה של הכנף (או אולי אפילו פיתולים מוגזמים בכנפיים - דיהדרלים שליליים למשל), ולא בהכרח בגלל מרכז כובד לא תקין.

נגיד שהטסת את הטיסן בטיסה אופקית וקיזזת את ההגה גובה ונראה שהוא מגיב בסדר.
    עכשיו, תוסיף 20 גרם בחרטום, ותאלץ כמובן להרים מעט את הקיזוז. הטיסן יתנהג מעט אחרת, אבל עדיין בטווח התנהגות סביר.

איך תדע באיזה מהמצבים מרכז הכובד תקין?

לדעתי הבדיקה של הטיסה ההפוכה נותנת לך אינדיקציה על ההתנהגות של הטיסן במצב זה - וזה יכול להשליך באופן כללי על מיקום מרכז הכובד - בתור כלל אצבע - ושוב אני חוזר - זה לא מתאים באופן גורף לכל הטיסנים.

זו דעתי.
    "אין לזה מנוע? ואין לזה שלט? אז מה כיף בזה?!"
    "אין לזה מנוע? אבל יש לזה שלט? אז איך זה טס?!"

www.air-rishon.co.il - קלוב התעופה ראשון לציון
    הערוץ שלי ב-Youtube

מנחת הבית
    שומרת
    תודה!
    2
    הודה 291 פעמים ב 241 הודעות
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לצערי הרב התמחיתי בהנדסת מכונות ולא אוירונאוטיקה. מכאן שאין לי ידע בנוסחאות הנעלמות. מעבר לכך, מפאת גילי המתקדם, גם חלק לא מבוטל מהחומר שכן למדתי, אך לא השתמשתי בו בשוטף, הספקתי לשכוח.
    ולעינינו, את צורת הבדיקה הזאת קיבלתי לפני שנים רבות ממטיסי F3A הנמצאים בראש הפירמידה. יתכן שזה כתוב באיזה שהוא ספר, ויתכן שלא. מעכשיו זה כתוב בפורום הנוכחי.
    אינני מעלה לאויר טיסן חדש לפני שאני בודק את מרכז הכובד על הקרקע, לפני הטיסה (ללא דלק). במהלך הטיסה, בכל טיסן חדש אני מבצע מספר בדיקות באויר: בדיקת הזדקרות, בדיקת זויות הטיית המנוע בציר העלרוד ובציר הסבסוב, בדיקת פיתול כנף ובדיקת מרכז הכובד. כמו שכבר אמרתי, אינני בקי בנוסחאות האוירונאוטיות, ואולי במקרה זה, לטובה. תוצאות הבדיקות מהימנות ומעולם לא הכזיבו. אין ספק שעם הזמן, ולאור נסיון שאתה רוכש, המיומנות מגיעה לכדי דיוק רב בקביעת התוצאה.
    כמובן, לכל סוג של טיסן יש התנהלות שונה באויר. כמו שכבר ציינתי, עם הזמן אתה לומד להכיר את התגובות של הטיסנים השונים ומסיק את המסקנות הנכונות.

תודה!
    2
    הודה 35 פעמים ב 27 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לאחר שהזכרת F3A אז ביררתי עם אחד מהמטיסים המובילים בארץ, אכן יש בדיקה כזאת, שנועדה לכוונון עדין של מרכז הכובד, אבל היא מתאימה רק לטיסנים אדישים ( F3A, 3D וכו') ולא לטריינרים. המטרה היא לכוון את הטיסה ההפוכה ל"נעימה יותר" בלי צורך להחזיק הרבה DOWN. בכל מקרה, נראה לי שפחות מתאימה לנו כאן...

סגרנו את הנושא ?
    גיא.

מנחת הבית
    שומרת
    תודה!
    2
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

זאת אומרת, היית צריך חיזוקים חיצוניים כדי לקבל דבר שהוגש לך על מגש של כסף. אין ספק, זכותך ללא עוררין.
    היות ואני מאמין במה שאני עושה, והתוצאות בהתאם, נראה לי שבאמת הנושא סגור. מבחינתי לפחות.

תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

פשוט זה היה נראה לי מוזר ורציתי הסבר הגיוני....
    גיא.

מנחת הבית
    שומרת
    תודה!
    2
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

בתגובותיך הקודמות ביקשת מקורות. אין בידי מקור כתוב.
    כשמדובר על הגיון, זה כבר משהו אחר. ההסבר די פשוט. לשם הטסת טיסן בעל מרכז כובד קדמי במצב טיסה אופקית וישרה יהיה צורך לקזז את הגה הגובה למצב up. ברגע שהטיסן הפוך (בטיפוס 45 מעלות, להקטנת האפקט והגדלת הרזולוציה), הגה הגובה ידחוף את הטיסן כלפי הקרקע. ולהיפך, אם מרכז הכובד אחורי, הקיזוז יהיה כלפי מטה ובמצב הבדיקה החרטום יתרומם כלפי מעלה.
    זה עובד על כל טיסן. בטריינרים יש לנטרל את התכונה הטבעית של הטיסן (פרופיל שטוח), אבל האפקט ברור בהחלט. נסה ותיווכח.

תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

נכון, אבל בכל זאת, נראה לי יותר טבעי לנחות ולראות את זווית הקיזוז...
    זה ברור שהגה גובה שמקוזז ב UP יגרום ללולאה קטנה יותר....
    גיא.

עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 12

תגיות בנושא זה

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •