שמות משתמשים לתיוג

עמוד 2 מתוך 4 ראשוןראשון 1234 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 26 עד 50 מתוך 82

נושא: רשלנות פושעת וחוסר אחריות של מסוקאי שאינו בודק תדרים לפני טיסה

תודה!
    17
    הודה 111 פעמים ב 86 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה להודעה: רשלנות פושעת וחוסר אחריות של מסוקאי שאינו בודק תדרים לפני טיסה

ציטוט נכתב במקור על ידי אופיר נחום צפיה בהודעה
    זה לא נכון - על אותו משקל אני יכול גם לפרוץ לך לרשת האלחוטית בבית ממרחק במגבלות ההספק ולגרום נזק וזה חוקי - הרי זה גם תדר פתוח ואפשר לטענתך לעשות מה שרוצים לא?

צריך להפעיל הגיון סביר - אם הבן אדם הוא לא חדש בתחום הוא יודע שיש שם כבר ריכוז של מטיסים באף-אם והוא חייב לתאם איתם.
    אני לא חושב שהדוגמא שהבאת רלוונטית. כשאתה פורץ לרשת אלחוטית אתה לא עושה עבירה שקשורה לשידור עצמו, אלא עבירת מחשב. לצורך העניין, אני יכול לבנות משדר שישדר 24 שעות בתדר ISM (ללא רגולציה, כמו 2.4) וידפוק שידור של כל דבר אחר מסביבי, כל עוד אני עומד במגבלות הטכניות - ואף אחד לא יוכל לומר לי מילה.
    מאחר ואין רגולציה על תחומי התדרים האלו, כל אחד יכול להשתמש בהם כראות עיניו.
    אם יש כאן בעיה, היא לא מכיוון הרדיו. אני בטוח שפותח השרשור יכול לנסות ולתבוע תביעה אזרחית על הנזק שנגרם, נראה אותו זוכה. לעשות הרבה רעש בפורומים זה קל יותר - לא צריך עורך דין בשביל זה, ואין מי שיבדוק מי באמת היה אשם. רק מי שצועק חזק יותר.
    אם היה מדובר בשני מטיסים מאותה "קהילה", והם היו בסמיכות זה לזה והייתה תקרית דומה, הרי שאז היה אפשר לחפש אשמים. אם אתה מטיס בשטח ציבורי ומישהו במרחק קילומטר ממך מדליק משדר, זו כבר בעיה שלך.

תודה!
    17
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה להודעה: רשלנות פושעת וחוסר אחריות של מסוקאי שאינו בודק תדרים לפני טיסה

ציטוט נכתב במקור על ידי עמיתפורת צפיה בהודעה
    ובכן מיבחן הביצה והתרנגולת מונח לפנינו.
    מי היה לפני מי, מי היה צריך לגשת למי וכ"ו...
    העניין הוא שיש שני שטחי הטסה שבעיין רואים אחד את השני אבל לא מתוקשרים אחד עם השני.
    האם הייתי מטיס במקום X, מרסק את הכלי ומתחיל לחפשמי "פתח לי רדיו"? לוקח את האוטו ומתחיל לצוד את כל מי שמטיס מסביבי? זה נראה הגיוני?
    מכיוון שזה לא מקום מסודר, השטחים הם פרוצים וכל אחד עושה מה בראש שלו במדינה שלנו אז ככה זה קורה וצר לי שנשבר לך הטיסן אך באותה מידה היה יכול להשבר לו המסוק והוא היה בעא אליך בטענות נגד.

אמרו חברי לפני שתחליף את המערכת שלך למשהו מתקדם שימזער לך את הנזקים הללו לעתיד.
    אני אישית מכיר את הבחור שאתה חושד שפתח לך רדיו, הוא אדם צנוע עדין ובטח שלא עשה משהו בכוונת תחילה או זדון.
    לא חושב שהוא צריך לשלם או להשתתף איתך במשהו שכן אם זה היה קורה הפוך היית שולח אותו לחפש את חבריו באותה מידה.

בנוסף חבר יקר - מי שמך לומר למישהו שהוא לא רצוי במקום שלא של אף אחד? מכוח מה?
    כולם רצויים שם כולם יכולים לבוא לאן שהם רוצים - אל תהיה חבר שלואבל להכריז עליו כאישיות בלתי רצוייה? נו בחייך...

צר לי אבל זו דעתי.
    המשך הטסות בטוחות.
    +1
    כמה דקות באמת, והמצב בקלות היה יכול להיות הפוך, עם סיכוי גדול בהרבה לנפגעים בנפש.

תודה!
    64
    הודה 108 פעמים ב 74 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי flyinglizard צפיה בהודעה
    אני לא חושב שהדוגמא שהבאת רלוונטית. כשאתה פורץ לרשת אלחוטית אתה לא עושה עבירה שקשורה לשידור עצמו, אלא עבירת מחשב. לצורך העניין, אני יכול לבנות משדר שישדר 24 שעות בתדר ISM (ללא רגולציה, כמו 2.4) וידפוק שידור של כל דבר אחר מסביבי, כל עוד אני עומד במגבלות הטכניות - ואף אחד לא יוכל לומר לי מילה.
    מאחר ואין רגולציה על תחומי התדרים האלו, כל אחד יכול להשתמש בהם כראות עיניו.
    אם יש כאן בעיה, היא לא מכיוון הרדיו. אני בטוח שפותח השרשור יכול לנסות ולתבוע תביעה אזרחית על הנזק שנגרם, נראה אותו זוכה. לעשות הרבה רעש בפורומים זה קל יותר - לא צריך עורך דין בשביל זה, ואין מי שיבדוק מי באמת היה אשם. רק מי שצועק חזק יותר.
    אם היה מדובר בשני מטיסים מאותה "קהילה", והם היו בסמיכות זה לזה והייתה תקרית דומה, הרי שאז היה אפשר לחפש אשמים. אם אתה מטיס בשטח ציבורי ומישהו במרחק קילומטר ממך מדליק משדר, זו כבר בעיה שלך.
    +1, לצערי אופיר הדוגמא שלך ממש לא קשורה לנושא....
    לא חייב לכתוב כל הזמן, עדיף לא להגיב ולא לכתוב בלי קשר

תודה!
    2
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

מצער לשמוע על הטיסן.
    מכיוון שחזרתי אחרי תקופה ארוכה להטיס בלטרון, ראיתי כבר בפעם הראשונה שיש שם שלושה מוקדי הטסה.זו אחת מהסיבות שעברתי ל- 2.4, אבל כמובן שלא רק - ל- 2.4 יש יתרונות נוספים.
    ללא קשר לארוע שלך - ביום שבת הגעתי מוקדם מאוד 06:30 לשטח, היו מטיסים בודדים בכל מוקד.
    שגמרתי להטיס ב- 08:00 הכמות כבר כמעט הוכפלה - אף אחד לא בא לבדוק את התדר שלי למרות שהוא 2.4.
    בהתנהלות כזו - רק פתרון טכנולוגי יכול לעזור (2.4 כבר אמרנו?!).
    אני דווקא מרוצה ששלושת המוקדים מחולקים גם פחות או יותר לפי סוג הכלים (מסוקים, טיסנים רגילים, וטיסני סקייל). בכל מוקד יש גם יוצאים מהכלל לגבי הכלים, אבל בסה"כ כל מוקד מנהל ושומר על הבטיחות באזורו.
    שוב חבל, מזל שנגמר כך - וצריך להשקיע גם מפעם לפעם בציוד מתקדם למרות שהציוד הישן עובד טוב. זה גם חלק מהתחביב של כולנו...
    רוני

תודה!
    730
    הודה 1,100 פעמים ב 464 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי gadix צפיה בהודעה
    שלום לכולם,
    היום התרסק לי הטיסן המדהים שלי F4E פאנטום - קיט מדהים של גרייט פליינס שרכשתי לא מזמן
    למה התרסק תשאלו?
    משום שישנם מטיסים חסרי אחריות ובושה, שלא מוודאים כי אין משהו אחר באותו התדר על מנת למנוע טעויות שכאלה!!!!

אני מטיס בלטרון מ2003 בתדר קבוע של 72.870 "54", מוכר וידוע למרבית המטיסים הקבועים שבאים ללטרון

בטיסה הרביעית הבוקר, 2 דקות לאחר ההמראה אבד קשר רדיו עם הטיסן, והוא התרסק בשטח פתוח בחלק הצפוני של מנחת לטרון, במזל לא על כביש 3 כ 100 מטר ממנו!!!!!

לאחר בדיקה של כמה מוקדי הטסה נמצאו שני חברה, מבודדים לחלוטין, על כרי הדשא העליונים מטיסים מסוקים ואחד מהם הוא בתדר שלי!!!!

כמובן ש"האדון" וחברו הנאמן ששהו שם הכחישו מכל וכל שהרדיו היה פתוח ואם כן האנטנה הייתה סגורה - דבר שלא מתקבל על הדעת כלל ועיקר!!!!

מה שהכי מרגיז הוא זה שאותו מטיס "זבלן מוח" חסר אחריות לא מוכן להודות בדבר ולקחת אחריות מינימלית ונסות לפצות אותי בשל הרשלנות שלו בדרך זו או אחרת!!!

אמנם מנחת לטרון - אם בכלל אפשר לכנותו כך - אינו מנחת מסודר עם רישוי מתאים וכולי, למען האמת האיזור דיי פרוץ לכל דבעי אבל עדיין ישנה הבנה מסויימת ואחריות של כל מטיס לחברו
    לוודאות את התדרים לפני ההטסות.

אז אני פונה אלייך מטיס מסוק יקר, שבגללך נהרס לי טיסן יקר בשווי אלפי שקלים, אל תבוא ללטרון!!!

אתה אישיות בלתי רצויה - PERSONA NON GRATE אצלנו!!

אתה אדם מסוכן לסביבה, בגללך קרתה תאונה שהפעם הסתיימה בפגיעות ברכוש אולם בפעם הבאה עלולה להיגמר בפגיעות בנפש חס ושלום!!!!
    גדי, אני מבין את התיסכול והכעס, אבל עם תסתכל מעבר לזה אתה די אחראי למה שקרה:
    אתה יודע שיש כמה מוקדי הטסה ועדיין לוקח את הסיכון,
    אתה סומך על אחרים שיחפשו אותך עם התדר ולא ההיפך
    הטכנולוגיה של 2.4 קיימת כבר מספר שנים ועדיין לא עברת אליה (לא משנה כרגע מה השיקול שלך)

אותו מקרה היה יכול לקרות בדיוק הפוך ומישהו עם מסוק היה יכול להפצע
    לדעתי להשתלח בבן אדם שהיה אם אותו תדר שלך בשטח ככה בפורום זה לא לעניין,

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני הייתי בשבת שעברה בשטח וראיתי אותו מיתרסק.את קבוצת המטיסים גם ראיתי למעלה על הגיבעה.לטענתו של בעל הטיסן, שהוא הגיע לגיבעה אחרי שהוא לקח את הטיסן המרוסק,מטיס המסוק רק היתארגן לתחילת הטסה,סביר להניח שהוא הגיע הרבה אחריו (החברה האלה מטיסים מהבוקר)היה עליו לבוא ולברר תדרים איתנו!. חשוב לציין שרק אחרי המיקרה היגיעה אלינו רשימת תדרים מי למעלה, כמה חבל!

תודה!
    64
    הודה 108 פעמים ב 74 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

שלומק'ה חביבי מה אתה עושה שם???
    בסוף תבוא להטיס איתי בירושלים????
    האמת שהבחור עם הטיסן חסר אחריות אך גם בעל המסוק (שכרגע אני כבר לא יודע אם פתח או לא פתח רדיו...) אבל שניהם אשמים באותה המידה...
    אבל מה שכן? הבלגן חוגג שם לגמרי... הייתי עם ארוסתי בשבת שעברה בלטרון (לא הטסנו) טיילנו וראיתי איך הבלגן חוגג.. מכוניות חונות על הכביש, חבר'ה ממריאים לא מעבר לקו מטיסים כמה אירועים של כמעט ונפגע שאני ראיתי שם... אני מעדיף לנסוע עוד 20 דקות ולהטיס בראש שקט!!!
    (מה גם שהחבר'ה מדהימים!!!)

אז לכל מטיסי לטרון... הישמרו לכם...ואל תבואו בטענות לאף אחד על כל מקרה שלא יהיה
    אני הזהרתי מעכשיו! כחו בחשבון!

תודה!
    730
    הודה 1,100 פעמים ב 464 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי שלומי לוי צפיה בהודעה
    אני הייתי בשבת שעברה בשטח וראיתי אותו מיתרסק.את קבוצת המטיסים גם ראיתי למעלה על הגיבעה.לטענתו של בעל הטיסן, שהוא הגיע לגיבעה אחרי שהוא לקח את הטיסן המרוסק,מטיס המסוק רק היתארגן לתחילת הטסה,סביר להניח שהוא הגיע הרבה אחריו (החברה האלה מטיסים מהבוקר)היה עליו לבוא ולברר תדרים איתנו!. חשוב לציין שרק אחרי המיקרה היגיעה אלינו רשימת תדרים מי למעלה, כמה חבל!
    שלומי, צודק או לא, קצת נאיבי מה שאתה כותב,לסמוך על מישהו אחר שיבוא לתאם תדרים...

זה תמיד היתה הבעיה באזור שבו מטיסים בכמה מוקדים קרובים, מי יודע כמה מאיתנו סבלו מזה בצורה זו או אחרת,

יש פתרונות טכניים שצריכים לנצל אותם במיוחד בסביבה כזו.

תודה!
    0
    הודה 15 פעמים ב 4 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

שלום לכולם.
    אני גם הייתי בשטח ההטסה אבל בעצם הייתי בנפרד בשטח הטסה רביעי!כלומר,יש את שטח ההטסה בכביש.יש את שטח הטסת ה"גיאנטים" יש את איפה שאני הייתי לצורך תחרות גלשונים של קלוב התעופה ויש במפתיע את המקום המבודד ששני המסוקאים שאני לא מכיר היו.
    אני בסוף התחרות של הקלוב הטסתי את הטיסן שלי לצורך מפגן ,אני מטיס עם שלט 72 מגה ומה שעשיתי היה להתקשר לאחד החברה שנמצא בכביש לוודא את התדר שלי עם שאר המטיסים.
    בשטח הגאינטים מטיסים רק עם 2.4 ושם אין בעיה.
    שני המסוקאים התבודדו להם באמצע בין לבין ללא שום ווידו או בירור לגבי התדרים.הפתרון הכי נכון לגדי הוא לקנות שלט 2ץ4 אבל זה לא הדבר האמיתי לעשות.הדבר האמיתי לעשות הוא לוודא באיחוד כשאתה מתבודד מקבוצה מסויימת
    אני את הלקוחות והחניכים שלי מלמד שתמיד,תמיד,תמיד לרשום תדר גם אם מדובר ב.44 או אם מדובר ב40 מגה.ככה נוצר סדר יודעים מי מטיס מה ואין טעויות אחרי זה.
    אני לא בדיוק יודע אם תדר של המסוקאי תואם לתדר של גדי אבל במידה וכן וגם אם לא הם היו צריכים לברר.

תודה!
    226
    הודה 142 פעמים ב 66 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני לא בדיוק יודע אם תדר של המסוקאי תואם לתדר של גדי אבל במידה וכן וגם אם לא הם היו צריכים לברר."
    באותה מידה גדי היה צריך לברר זאת הוא לא קנה את השטח בכספו והוא לא מטיס בשטח מסודר עם כללים מסודרים שכל אחד מכיר!
    סלח לי ידידי אינני מכיר אותך אבל אם אני שם את עצמי בנעליך (עברתי דברים דומים בעברי ואני בהחלט אובייקטיבי)הייתי הולך לומר לשאול את אותו בחור אם הוא חדש בתחום ובכלל יודע שיש עוד מקומות הטסה סביבו -דבר שיכול לגרום מצב שבו תהיה התנגשות תדרים ובמידה וכן, אז לומר שהוא צריך לבצע בדיקה בסיסית של תיאום תדרים בשטח ההטסה הקרוב וליידעם! ואם לאו אז כמובן שאין כל אשמה כאן כי הרי בטח אין לו מושג שיש עוד מטיסים סביבו והוא סך הכל חיפש לעצמו קצת מרחב אוירי להטיס לכיף, וגם למרות הכל כל עוד אתה יודע שמסביבך יש עוד חבורות כאלה ואחרים של מטיסים אשר אתה לא עובר דרכם בכל יום הטסה חדש ומוודא את התדרים שלהם (כי אולי הצטרף משהו חדש עם תדר תואם)אינך יכול להאשים אף אחד אאלא רק את עצמך קח קצת אחריות אישית! תהיה יותר בוגר ממנו.
    אני חייב לציין שאין בכוונתי לפגוע בך ואני בסך הכל מביע את דעתי והלוואי והמצב היה שונה ובכלל זה לא היה קורה ועוד יותר מזה הלוואי וכולכם הייתם מטיסים כחבורה אחת ובלי כל ההתפלגות הזאת אני אישית לעולם לא הולך להטיס לבד.

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי הבוררר צפיה בהודעה
    אני לא בדיוק יודע אם תדר של המסוקאי תואם לתדר של גדי אבל במידה וכן וגם אם לא הם היו צריכים לברר."
    באותה מידה גדי היה צריך לברר זאת הוא לא קנה את השטח בכספו והוא לא מטיס בשטח מסודר עם כללים מסודרים שכל אחד מכיר!
    סלח לי ידידי אינני מכיר אותך אבל אם אני שם את עצמי בנעליך (עברתי דברים דומים בעברי ואני בהחלט אובייקטיבי)הייתי הולך לומר לשאול את אותו בחור אם הוא חדש בתחום ובכלל יודע שיש עוד מקומות הטסה סביבו -דבר שיכול לגרום מצב שבו תהיה התנגשות תדרים ובמידה וכן, אז לומר שהוא צריך לבצע בדיקה בסיסית של תיאום תדרים בשטח ההטסה הקרוב וליידעם! ואם לאו אז כמובן שאין כל אשמה כאן כי הרי בטח אין לו מושג שיש עוד מטיסים סביבו והוא סך הכל חיפש לעצמו קצת מרחב אוירי להטיס לכיף, וגם למרות הכל כל עוד אתה יודע שמסביבך יש עוד חבורות כאלה ואחרים של מטיסים אשר אתה לא עובר דרכם בכל יום הטסה חדש ומוודא את התדרים שלהם (כי אולי הצטרף משהו חדש עם תדר תואם)אינך יכול להאשים אף אחד אאלא רק את עצמך קח קצת אחריות אישית! תהיה יותר בוגר ממנו.
    אני חייב לציין שאין בכוונתי לפגוע בך ואני בסך הכל מביע את דעתי והלוואי והמצב היה שונה ובכלל זה לא היה קורה ועוד יותר מזה הלוואי וכולכם הייתם מטיסים כחבורה אחת ובלי כל ההתפלגות הזאת אני אישית לעולם לא הולך להטיס לבד.
    ישראל +100
    בנוסף, אם אתה נוהג להטיס באיזור מועד לפורענות - אני הייתי עובר ל2.4 GIG פותר לך את כל הבעיה, לפי התמונות שראיתי זה כבר מכסה את המחיר להסבת המודול תחשוב על זה!!
    אך באמת כואב הלב חבל אלו טעויות מיותרות
    מטלון
    צוות הרכבת פ"ת

FLY bar less or FLY less

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני לא מבין משהו. הבחור המדובר היה במנחת? כמו שאני מבין - לא. אז מה בעצם הבעיה? אתה חושב שהוא צריך לחפש ברדיוס של קילומטרים מסביבו, אם במקרה למישהו יש תדר כמו שלו?
    התדרים האלו חופשיים לחלוטין לשימוש במגבלות ההספק, ואותו אדם יכול לעשות כל דבר בראות עיניו בתדר הזה ולא היית יכול לומר מילה. אם אתה מטיס טיסנים באלפי שקלים ועוד לא עברת ל2.4, the joke's on you.

אני לא רואה בעיה. במקומו, הייתי מודה שהרדיו היה פתוח, ושולח אותך לחפש את החברים שלך.
    ציטוט נכתב במקור על ידי updated צפיה בהודעה
    אתה קצת נסחף אבל צודק !
    ציטוט נכתב במקור על ידי levyoram צפיה בהודעה
    גדי שלום.
    קראתי את השרשור הזה ונזכרתי איך היה בתחילת הדרך בצוות הרכבת (בטיחות לא ראויה).
    לאחר הערות של חברים וותיקים שבאו לבקר, הוצאנו מסמך בטיחות שסידר לנו את המנחת מאז ועד היום טפו... טפו...
    http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=14071

אני מסכים עם רוב המגיבים שאין לך על מי להתלונן... אלא על עצמך!!
    צר לי שהמטוס היפיפה התרסק. תסיק אתה את המסקנות להמשך.

בהצלחה,

אני קורא ולא מאמין !!!

אם הייתם אומרים לי שבא מישהו והפעיל מכסחת דשא בתדר של הבחור הייתי אומר .. אין מה לעשות ..

אבל מטיס ????
    אחד שמבין את המשמעות ??

בחייאת ה' !!

כשאני הייתי מגיע לברנר ורואה מישהו מטיס בצד השני הייתי נוסע אליו ולא כדי לבדוק תדרים כי אני מטיס עם 2.4 אלא כדי להגיד לו שאני 2.4 ושלא ידאג.
    כן - עוד סיבוב עם האוטו .. אומרים שלום וזהו.

מינימום הגינות - איכפתיות - אחווה.
    משהו שאנחנו חייבים אחד לשני ולתחביב.

אם אי אפשר להגיע למעט הזה אז כניראה שבאמת אדם לאדם זאב ..

חבל !
    חבל ועצוב שככה מטיסים רואים את זה וחושבים.

נערך לאחרונה על ידי giluriel; 06-12-2009 בשעה 19:56:38.
    השמיים אינם הגבול .. חשבון הבנק - כן

תודה!
    1
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

שלום לכולם
    אני מטיס בלטרון הרבה שנים עוד ליפני שכול החברה עם הג'ינטים הגיעו לדשא
    כאשר הם הגיעו אנחנו הינו מטיסים על הכביש והם היו חולפים על פנינו ולכולם היה 2.4 ואז יצא
    נוהל אומנם לא מסודר שרק 2.4 מטיסים למעלה זה ידוע לכול האנשים שמטיסים קבוע במודיעין.
    גם אני היתי בטוח עד אכשיו שבדשא מטיסים רק 2.4 אבל בתור אחד שמגיע חדש לשטח הוא חייב
    ליבדוק את הנהלים עם אחד הותיקים...
    ראו מיקרה ליפני שבועיים
    ביום שבת הטסנו רגיל והגיע מישהו עם 2 מסוקים ללמד ילד לפי אך שהוא הטיס ניראה מומחה
    בכול אופן הבחור ניגש אלי אישית ושאל האם הוא מפריע לנו עם המסוק ואיך אנחנו רוצים שהוא יטיס
    כדי שהוא לא יפגע בנו אומנם הפריע אבל הדרך שהוא ביקש ושאל שווה הכול כך גם הבחור עם המסוק שלא מטיס בלטרון אוו חדש היה צריך לישאול את אנשי המקום
    לסיכום
    רוצים להטיס לא על המסלול רק 2.4
    גדי אני איתך...

תודה!
    308
    הודה 134 פעמים ב 100 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי giluriel צפיה בהודעה
    אני קורא ולא מאמין !!!

אם הייתם אומרים לי שבא מישהו והפעיל מכסחת דשא בתדר של הבחור הייתי אומר .. אין מה לעשות ..

אבל מטיס ????
    אחד שמבין את המשמעות ??

בחייאת ה' !!

כשאני הייתי מגיע לברנר ורואה מישהו מטיס בצד השני הייתי נוסע אליו ולא כדי לבדוק תדרים כי אני מטיס עם 2.4 אלא כדי להגיד לו שאני 2.4 ושלא ידאג.
    כן - עוד סיבוב עם האוטו .. אומרים שלום וזהו.

מינימום הגינות - איכפתיות - אחווה.
    משהו שאנחנו חייבים אחד לשני ולתחביב.

אם אי אפשר להגיע למעט הזה אז כניראה שבאמת אדם לאדם זאב ..

חבל !
    חבל ועצוב שככה מטיסים רואים את זה וחושבים.

גיל אני חושב שהיה מקום לבדוק תדרים לפני הדלקת משדר , ולא כמו שצוטטתי ע"י כמי שחושב שכל אחד יכול להדליק משדר היכן שהוא רוצה ומתי שבא לו.
    TREX 700N DFC
    GOBLIN 700 SKOOKUM BE GPS
    EASYGLIDER PRO

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

שחר - צודק. טעות שלי .

תיקנתי

תודה!
    17
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ואם מדובר במישהו שלא מצוי באתיקת המטיסים? או סתם מישהו חדש? או מישהו שלא יודע שמטיסים בלטרון?

נכון שהיה עדיף אם כולם היו מתקשרים והכל היה בסדר, אבל שים לב לגישה הקלוקלת של פותח השרשור הזה. פיצוי כספי? גירוש? אני לא מוצא בזה לא הגינות, לא אכפתיות ולא אחווה. אני מוצא בזה בריחה מאחריות, חוסר תום לב ורשלנות על גבול הסכנה.

תודה!
    0
    הודה 4 פעמים ב 4 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ואם מדובר במישהו שלא מצוי באתיקת המטיסים? או סתם מישהו חדש? או מישהו שלא יודע שמטיסים בלטרון?

נכון שהיה עדיף אם כולם היו מתקשרים והכל היה בסדר, אבל שים לב לגישה הקלוקלת של פותח השרשור הזה. פיצוי כספי? גירוש? אני לא מוצא בזה לא הגינות, לא אכפתיות ולא אחווה. אני מוצא בזה בריחה מאחריות, חוסר תום לב ורשלנות על גבול הסכנה.
    שלא לדבר על איומים שמזכירים עבריינים מן השורה. אתה צריך לראות איך נראה התאום שלו בתפוז...

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני בוחר להגיב למה שכתבת דווקא בגלל שעושה רושם שאתה חדש בתחום (או בפורום .. )
    זו חס וחלילה לא תקיפה אישית כלפיך אלא נסיון להראות לך ולאחרים את מהות העניין.

כולם צריכים לתקשר. זאת אמורה להיות נקודת הגישה ולא אוטופיה בלתי ניתנת להשגה.
    פיצוי כספי ? כן. עשית טעות או נהגת בחוסר אחריות - שא בתוצאות "כמו גבר". נכון, זה לא נעים אבל זה קורה..
    גם אני עשיתי תאונה או שתיים בחיים שלי .. יצאתי מהאוטו בדקתי שכולם בסדר, התנצלתי וכשהייתי אשם אז שילמתי ..

גירוש ? אני חייב להודות שאם אפשר ליישם את זה אני הכי בעד שיש !רשלנות תדרים, חבר'ה שמטנפים מנחתים עד כדי סגירה, מטיסים שמשתוללים בחוסר אחריות מעל אנשים אחרים - שיום אחד יגבול בהריגה - כן . כל אלה צריכים להיות מגורשים !

בריחה מאחריות ?
    - תגיד, כשאתה באוויר ומגיע מישהו חדש אתה נוחת ובודק איזה תדר הוא הביא מהביית ?

איפה שיש מטוסים יש מגדל פיקוח. זה הפתרון של הרשויות לסדר ומשמעת באוויר. מי שלא מתקשר עם מגדל הפיקוח מקבל מהר מאוד ליווי של מטוסי קרב עד כדי הורדה בכח - על כל המשמעויות של הדבר.
    תחשבו על זה ....

2.4 הוא פתרון טכני לבעיה אחת קטנה. זה לא פתרון לחוסר התחשבות ועד שזו לא תגיע - לא יהיה כאן שקט ולא ביטחון ..

ושוב חבל :-(

תודה!
    114
    הודה 331 פעמים ב 222 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

פיצוי כספי, גירוש, בריחה מאחריות.
    מזל שאין בארץ עונש מוות
    קצת הגזמתם לא?
    כדאי לזכור שגם אם אותו אדם לא נהג באופן הולם או אחראי הרי שעדיין לא עבר על שום חוק !

תודה!
    17
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

גיל, כפי שאמרתי כבר לפני כמה הודעות, אם היה מדובר במקום מאורגן ומסודר, והאיש לא נשמע אחר תקנות המקום, אז הוא בהחלט אשם ואידיוט וכו' וכו'. אולי במקרה כזה אפילו אפשר להוציא ממנו כסף באמצעים משפטיים, למי שחפץ ללכלך ידיו.

אך לא כך הדבר. ומדוע? בגלל שלמיטב ידיעתי, אין מנחת אחד שאפשר להגדירו כ"מאורגן", וכאן הבחור היה בכלל מחוץ לשטח המנחת. לא מדובר במישהו שעמד 30 מטר משם, מדובר במישהו שעמד במרחק גדול למדי (להבנתי).

דרך אגב, בשום מקום בפוסט המקורי לא ראיתי שנאמר שהבחור שפתח את הרדיו הגיע אחרי מטיס הטיסן. יכול להיות שהוא היה בין הטסות או בדיוק קיפל את הדברים, מי יודע?

בכל מקרה, מדובר בשטח ציבורי, ללא תקנות כלשהן מעבר לרצון טוב ואחריות בסיסית. נראה אותו תובע, אם הוא כלכך בטוח בצדקתו (ואם לא, אז להשתמש בפורומים בתור הליך מהיר לעוגמת נפש זו סתם נבזות, ואולי אף חושף את פותח ההודעה המקורית להליך משפטי).

אז נכון, עצוב שהשורש ש.פ.ט נכנס בכלל לשרשור בנושאי הובי מחוץ להקשרו כספינדל, אבל הענף הזה מלא בכלכך הרבה חשיבות עצמית, אגו וביטול האחר (הידועים בקצרה כ"אבו עלי") שלפעמים אין ברירה.

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציקי,
    מה ביקשנו ?

אחריות ? לפני ואחרי..
    מוגזם ? לא ניראה לי.
    ואם המדד הוא רק אם עברנו על החוק או לא אז מצבינו רע מאוד.
    אין חוק שאוסר על באזים בגובה 185, נכון ? ואם זה מעל הראש שלך ושלי זה עדיין חוקי, נכון ?
    ובכל זאת .. לא מקובל עליך (אני מקווה) ועליי.

עונש מוות ? לא. מאסר עולם ? גם לא. אבל כמו שאמר הבחור - אישיות לא רצויה ..
    לא יכולתי לנסח את זה יותר טוב

תודה!
    17
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אין חוק שאוסר על באזים בגובה 185, נכון ? ואם זה מעל הראש שלך ושלי זה עדיין חוקי, נכון ?
    מי אמר שזה חוקי? זה שאין חוק מפורש נגד זה לא אומר שעדיין מדובר במעשה חוקי, בדיוק שאין חוק שאוסר עליך מפורשות להפיל סכיני קומנדו מקומה שישית...

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

גיל, כפי שאמרתי כבר לפני כמה הודעות, אם היה מדובר במקום מאורגן ומסודר, והאיש לא נשמע אחר תקנות המקום, אז הוא בהחלט אשם ואידיוט וכו' וכו'. אולי במקרה כזה אפילו אפשר להוציא ממנו כסף באמצעים משפטיים, למי שחפץ ללכלך ידיו.

אך לא כך הדבר. ומדוע? בגלל שלמיטב ידיעתי, אין מנחת אחד שאפשר להגדירו כ"מאורגן", וכאן הבחור היה בכלל מחוץ לשטח המנחת. לא מדובר במישהו שעמד 30 מטר משם, מדובר במישהו שעמד במרחק גדול למדי (להבנתי).

דרך אגב, בשום מקום בפוסט המקורי לא ראיתי שנאמר שהבחור שפתח את הרדיו הגיע אחרי מטיס הטיסן. יכול להיות שהוא היה בין הטסות או בדיוק קיפל את הדברים, מי יודע?

בכל מקרה, מדובר בשטח ציבורי, ללא תקנות כלשהן מעבר לרצון טוב ואחריות בסיסית. נראה אותו תובע, אם הוא כלכך בטוח בצדקתו (ואם לא, אז להשתמש בפורומים בתור הליך מהיר לעוגמת נפש זו סתם נבזות, ואולי אף חושף את פותח ההודעה המקורית להליך משפטי).

אז נכון, עצוב שהשורש ש.פ.ט נכנס בכלל לשרשור בנושאי הובי מחוץ להקשרו כספינדל, אבל הענף הזה מלא בכלכך הרבה חשיבות עצמית, אגו וביטול האחר (הידועים בקצרה כ"אבו עלי") שלפעמים אין ברירה.
    זה לא יעזור איך שתסובב את זה...
    אי אפשר להגיע ללטרון בשבת ולפספס את זה שמישהו כבר מטיס שם.
    קל וחומר אם אתה מטיס בעצמך...
    הרי אנחנו נוסעים עם העיניים בשמיים ומחפשים טיסנים.

אל תגיד לי שהבחור נכנס לאוטו, נסע לטייל, ראה פתאום דשא והחליט שהוא גילה את אמריקה והינה מקום חדש ופנוי להטיס בו.. ובנוסף - לא ראה את הטיסנים שמולו ..

לא לקחת אחריות זה הכי קל. אני דווקא מכיר את המקום ואם אני מבין הוא התמקם על הדשא שלייד האנדרטה. אז אולי הוא חשב שהוא לא יפריע משם ואולי הוא פשוט לא חשב אבל להגיד שלא רואים זאת עצימת עיניים / התעלמות / ראש קטן .

מנחת הבית
    ארסוף
    תודה!
    210
    הודה 117 פעמים ב 88 הודעות
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

כנראה שרובכם לא יודעים מה אתם מחזיקים בידיים,עד שמישהו יפגע(אני אישית נפצעתי קשה) או חס וחלילה יהרג,תמשיכו להתקשקש,יש חוקים ברורים לגבי הטסה וכדי לישם אותם צריך להטיס במקומות מסודרים, נכון זה עולה כסף אבל שווה כל אגורה.אתם מוציאים מאות שקלים על התחביב אבל חוסכים על מנוי במקום מסודר ותחשבו על זה
    לילה טוב
    The sky is my playground
    מוטי

תודה!
    114
    הודה 331 פעמים ב 222 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

Exclamation תגובה להודעה: רשלנות פושעת וחוסר אחריות של מסוקאי שאינו בודק תדרים לפני טיסה

ציקי,
    מה ביקשנו ?

אחריות ? לפני ואחרי..
    מוגזם ? לא ניראה לי.
    ובכל זאת .. לא מקובל עליך (אני מקווה) ועליי.

עונש מוות ? לא. מאסר עולם ? גם לא. אבל כמו שאמר הבחור - אישיות לא רצויה ..
    לא יכולתי לנסח את זה יותר טוב
    אני מסכים איתך, רק הגבתי לתגובה האחרונה שהיתה מעלי

בקשר לבאזים ולהטסות מעל הראש זו התנהגות שהחוק מגדיר כבלתי סבירה וזו קבילה בבית משפט ממש כמו בתחומים אחרים בחיים ואפילו יכולה להחשב כעבירה פלילית כאשר מדובר בסיכון חיי אדם או אם נגרם נזק.
    לעומת זאת, פתיחת משדר העומד בתקן ללא בדיקה מקדימה איננה עברה על החוק כולל התוצאה שבאה בעקבות השידור אלא כל האחריות היא כמה אירוני על המטיס עצמו, זה שריסק ולא זה שהדליק משדר נוסף.
    אתה מטיס אז אתה אחראי לכלי באוויר ולתוצאות שהוא עלול להביא עקב ריסוק.
    זהו אקט לא חברי, לא מתחשב, לא אתי, לא צודק וכו... אבל פתיחת משדר זו לא עבירה על החוק.
    באותה מידה סיור משטרתי או צבאי באיזור יכול היה לעלות על התדר ולהפיל את הטיסן ללא הודעה מוקדמת ואז לא היו טענות לאף אחד הרי מי אנחנו שנעיר לצבא.
    מי שסומך על חברות ואחווה בין מטיסים כשיש פיתרונות טכנולוגים הולמים לבעיות הללו לוקח על עצמו סיכון מסויים וכדאי שיבין זאת.
    זה מרגיז, לא צודק לא ראוי אבל זו המציאות לצערי.
    קח בחשבון שתמיד קיים חשש שיגיע מטיס שאינו מבין מה הוא עושה כאשר הוא פותח משדר ללא הודעה מראש או אחד שיעשה זאת מתוך אינסטינקט ובתום לב.
    כמו שאני לא סומך על אף אחד בבדיקות שאני עושה לכלים שאני מרים לאוויר אלא רק על עצמי כך אני דואג לאבטח את השידור ככל האפשר ובמקרה שלנו 2.4 יעלים את הבעיה.
    מקווה שהנקודה הובהרה
    נערך לאחרונה על ידי ziki; 06-12-2009 בשעה 21:19:24.

עמוד 2 מתוך 4 ראשוןראשון 1234 אחרוןאחרון

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •