שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 18 מתוך 18

מאמר: מדריך - כיצד לבנות תבנית פשוטה

תצוגה בשכבות

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
    תודה!
    88
    הודה 222 פעמים ב 158 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל מדריך - כיצד לבנות תבנית פשוטה

אני לא אפרט כאן כל סוג של תבנית, כל סוג של חומר שממנו עושים תבנית, או איך עושים תבניות מורכבות, אני אתן כאן הסבר קצר וממצה לגבי איך עושים תבנית הכי פשוטה שיכולה להתאים ל-90% מהשימושים שלנו כטיסנאים.
    את התמונות אני אביא מתבנית של חרטום לDLG שעשיתי לפני כמה שנים, העיקרון הוא אותו עיקרון גם בתבניות המורכבות.
    הכנת הגולם
    דבר ראשון אנחנו צריכים שיהיה לנו גולם, למי שלא יודע מה הכוונה אז הכוונה היא שאנחנו צריכים מודל שממנו נעשה את התבנית והוא צריך להיות בדיוק כמו החלק הסופי שאנחנו רוצים לקבל, חשוב שהגולם יהיה ברמת גימור שמספקת אותנו.
    את הגולם ניתן לייצר מ-0 כמו שאני עשיתי, או שאפשר לקחת חלק מוכן שכבר יש לנו, אפשר גם לעשות תבנית לחלק שנשבר לנו בגלל ריסוק (כמובן שאחרי שעושים שיחזור מלא ופינישים).
    חשוב מאד שהגולם יהיה קשיח ברמה סבירה כדי שלא יתעוות תחת עומס הדבק והבדים הרבים שיהיו עליו.
    זאת תמונה של גולם שאני ייצרתי מ-0 - לקחתי גוש של חומר שנקרא רוהסל ושייפתי אותו לפי מידות וצורה שרציתי, אחרי שקיבלתי את הצורה שרציתי עשיתי לו פיניש ע"י שימוש בצבע יסוד ואח"כ צביעה סופית של צבע מכוניות שנתן לו את הברק.

ואחרי צביעה

הכנת קיר הפרדה (חיצוי)
    לאחר שסיימנו עם הצבע צריך להכין קיר הפרדה, קיר הפרדה זה בעצם מה שייצור לנו את שני חצאי התבנית.
    יש המון שיטות להכין קיר הפרדה, אני אסביר רק אחת מהן - לוקחים עץ מצופה פורמייקה, חותכים בערך את הצורה של החלק המבוקש (כמה שיותר מדויק יותר טוב), את הרווח שנשאר אפשר למלא עם קרקיט או שעווה קשיחה כלשהי, בנוסף רצוי לשים על הקיר הפרדה עצמו כמה נעצים שבסופו של דבר ישמשו לנו כפיני מיקום של התבנית כדי שתמיד נוכל לסגור אותה בצורה מושלמת (בתמונות האלה לא רואים אותם).
    חשוב מאד שלא לעבור את החצי של החלק המתובנת כי אז יכולים להיווצר "UNDERCUT" מה שאומר שהחלק שאנחנו נרצה להוציא מהתבנית לא יצא כי הוא יהיה נעול בגלל הגיאומטריה שלו.
    ככה זה נראה אחרי שזה מוכן לשלב הבא:

נערך לאחרונה על ידי eitan-ro; 09-02-2010 בשעה 14:18:12.
    סייג לחכמה שתיקה!
    מנהל פורום אלפא , מאמרים וסקירות

תגיות בנושא זה

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •