שלום חברים,
אני שמח להציג לחברי הפורום סקירה מקיפה של השלט החדש שלי פוטאבה 8FG שעד עכשיו אני לא מצטער לרגע שקניתי אותו. לפני הקנייה התלבטתי קשות ובעגלת הקניות שלי ב helidirect שהיתה כבר מוכנה כמה שבועות עוד היה DX7 ושברגע האחרון לאחר שחבר שלי ניר שכנע אותי, החלפתי אותו לפוטאבה 8 !! זה לא שחשבתי שה DX7 טוב יותר וידעתי שהוא יספק את כל הצרכים שלי בשלב זה בתחביב וגם אח"כ.. זה פשוט דרש מאמץ של עוד 100$ בערך שהייתי מוכן לעמוד בו.

ובכן, אתחיל מזה שבעלי הפוטאבה 10C כפי שחלק מהחברים כאן ציין יגלו שה 8FG הוא בעצם אחיו התיאום של ה 10C פחות או יותר. גם ב 8FG כמה מפתיע בעצם ישנם 10 ערוצים בדיוק כמו ב 10C. כאן יש גם 8 ערוצים פרופורציונאליים + 2 ערוצים דיגיטאליים.
אין לי מושג למה בפוטאבה בחרו לקרוא לו 8FG, לדעתי זה רק עניין שיווקי אחרת אין שום סיבה הגיונית.
בנוסף, ישנן כמה תכונות שה 8FG עדיף.. למשל, בתחתית המשדר ישנו חריץ לכרטיס הרחבת זיכרון SD שמאפשר זיכרון של מאות מודלים! והדבר החשוב, השימוש השני של ה SD זה לצורך עדכוני תוכנה.

טוב, אז נתחיל בסקירה חיצונית.

השלט עצמו בעל עיצוב מדליק לפחות לדעתי, מרגיש נוח מאד בידיים. הסטיקים נעים ע"ג מיסבי מתכת המקנים להם תנועה רכה ונעימה.
לאלו שמטיסים עם רצועה, השלט מאוזן בצורה מושלמת על הרצועה וללא צורך באביזרים נלווים.
Click image for larger version. 

Name:	DSC01328.JPG 
Views:	706 
Size:	265.6 קילובייט 
ID:	23608

בחלקו העליון, נמצא מפסקים לרוב ובחזית ישנם שני טיונרים לקיזוז פיצ' ומצערת בריחוף. אפרט כיצד הם משפיעים על הגרפים בהמשך.
המפסקים, כולם בני 3 מצבים וניתנים להשמה ותכנות. בצד שמאל למעלה ישנם שני מפסקים למצבי טיסה. סה"כ 4 מצבים Normal, Idle1,2,3. בצד השני נמצא מפסק HOLD, ולידו המפסק הרגעי של הטריינר.

Name:	DSC01331.JPG 
Views:	674 
Size:	265.9 קילובייט 
ID:	23609

מאחור, ישנם שני סליידרים שהידיים יושבות עליהם אוטומטית. הם מיועדים למדפים ולשליטה על הסיכה בטיסני ניטרו.

Name:	DSC01376.JPG 
Views:	544 
Size:	244.3 קילובייט 
ID:	23612 Click image for larger version. 

Name:	DSC01377.JPG 
Views:	504 
Size:	274.6 קילובייט 
ID:	23611

בחלק התחתון, נמצא המסך עם תאורה ולידו פד תפעול. הפד דומה באופן פעולתו לפד הפעלה של אייפוד. על הפד קיימים 5 לחצנים שמופעלים בנגיעה קלה.

Name:	DSC01330.JPG 
Views:	444 
Size:	238.1 קילובייט 
ID:	23610

בתחתית נמצאת דלתית לסוללה ולידה הכרטיס זיכרון. הסוללה שמגיעה איתו מספיקה לכ 4 שעות עבודה.

Name:	DSC01329.JPG 
Views:	495 
Size:	231.4 קילובייט 
ID:	23613

טוב.. עד כאן הקנקן..
בהמשך אכנס פנימה לתפריטים ולתפעול ולכל מני טריקים שפוטאבה הכניסו שהופכים את התכנות והעבודה איתו לחוויה.