שמות משתמשים לתיוג

עמוד 3 מתוך 4 ראשוןראשון 1234 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 51 עד 75 מתוך 88

נושא: נהלי הטסה ותשלום בגעש

תודה!
    38
    הודה 231 פעמים ב 189 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה להודעה: נהלי הטסה ותשלום בגעש

דווקא נראה לי שאני הייתי נשאר ומשלם, רק כדי להטיס עם חבר'ה רציניים שישמרו על הבטיחות ועל הניקיון באיזור. אני באופן אישי מעדיף את זה ככה ולא פרוץ לכל אחד שמתחשק לו לזבל ולהרוס בלי שאף אחד מעיז להגיד משהו בעניין.
    בכל מקרה, אני הייתי מנסה לפגוש את הנציגים של הקיבוץ ולפחות לארגן איזו סככה באותו הכסף..
    Henseleit TDR
    DX7
    --------------------
    למכירה:

מסוק 700 TDR

תודה!
    2
    הודה 33 פעמים ב 5 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי liorz055 צפיה בהודעה
    ממתי 600 ש"ח לשנה, מראש זהו סכום סימלי , ועוד לפני ביטוח??.
    אני מניח שזו דרך אלגנטית של בעלי הקרקע\קיבוץ להדיר את רגלינו משם, שזו זכותו המלאה דרך אגב.
    אם העניין זה פיצוי על הנזק אותה אופרציה עם תשלום של 100 ש"ח לשנה + ביטוח יכסה כל נזק לממטרות ועוד.., שזה אם אינני טועה הייתה התכלית של כל המהלך.
    לצערי גם אני וגם אישתי סטודנטים לתארים מתקדמים, ובמדינת ישראל לצערי סטודנטים לתארים מתקדמים לא מתוגמלים בהתאם. כפועל יוצא מזה 1100 ש"ח בשנה זה הוצאה כבדה מידי עבורי אפילו שזה רק 90 ש"ח בחודש. כפי שאני רואה את זה יש 3 אפשרויות:
    1. לשלם לבעל הקרקע את מה שהוא דורש
    2. לנסות להוריד את התשלום לכך שאכן יהיה סכום סימלי.
    3. לעבור למקום אחר.
    4. להשיג גבול בגעש עד שזה כבר לא יהיה אפשרי.

אני הכי אוהב את אפשרות 2, אני גם דיי חושב שבאפשרות 2 , הסכום הכללי יהיה זהה עקב ריבוי המשתתפים. למי שיש קשרים בגעש זה הזמן לנסות להפעיל.
    אני דיי סקפטי אני חושב שגעש ישאר לבעלי הממון או לאף אחד.

אני מניח שאתה מוציא לא מעט ש"ח על התחביב-תוספת של 50 ש"ח לחודש(גם לסטודנט) ע"מ למצוא מקום
    ראוי להטסה נשמע לי די הגיוני,לגבי הביטוח- אני מוכן לבדוק את נושא העלויות ברגע שנדע
    את מ"ס המעוניינים,לפי מה שהבנתי יש בעייתיות עם אפשרות הכיסוי הביטוחי בחלק מן הפוליסות
    הקיימות,אנסה לפנות למ"ס גופים כדי "לתפור" פוליסה ספציפית לשטח הנ"ל בתקווה שהמחיר יהיה
    סביר ביותר.
    אני חושב שהאנשים שמתרעמים על נושא הביטוח מסתכלים על העניין דרך החור בגרוש,אני
    מכיר אישית סיפור על תאונת מסוק (שלט) שאירעה בשטח הטסה,גרמה לפציעת ילד שהיה
    נוכח והובילה לתביעה כספית מאוד גדולה.
    נערך לאחרונה על ידי eranb; 30-04-2010 בשעה 17:35:08.

תודה!
    56
    הודה 761 פעמים ב 594 הודעות
    הוזכר
    2 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי eranb צפיה בהודעה
    יש לי רעיון עבורך:
    תמצא אלטרנטיבה ראויה,תגלה לנו איך להגיע ותקבע אתה את גובה התשלום.
    אני מבטיח ליהיות בין הראשונים שיירשמו!
    אני מעדיף להטיס טיסנים ולא ליהיות היהודי הנודד שמגורש ממקום א' ועובר
    למקום ב' .
    אני אחכה לממצאיך בקוצר רוח ויותר מאשמח להטיס עם הקבוצה מחדש.

לגבי תשלום לצופים או חברים של מטיסים:
    אין כוונה להעסיק כרטיסן וזה לא לונה-פארק...לא ייגבה תשלום מצופים או אנשים שיירצו להיצתרף לחברי המועדון ולהטיס ביחד.
    אני לא מבין למה נושא הביטוח מרתיע אותך כל-כך?
    ממליץ לך לצפות בסרטון של הבחורה שנפגעה ממסוק שלט!-זה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו ללא קשר לרמת ההטסה או מומחיותו!
    תאונה מצערת כזו עלולה להשאיר אותך חסר פרוטה עד ימיך האחרונים!
    במידה ונגייס קבוצה גדולה אני מאמין שנוכל להגיע להסדר עם סוכן הביטוח(מיליס לדוגמא) לקבלת פרמיהה מוזלת שתתפוס
    לגבי השטח הספציפי הנ:ל.

הביטוח לא מרתיע, זה בכלל לא רלוונטי
    זה אילוץ שחברי קיבוץ געש כופים עליך ולא מאפשרים לך לבחור, ואני דווקא מבין אותם, במקומם לא הייתי נוהג אחרת. הם פשוט דואגים לעצמם לכיסוי תחת .
    הטעות היתה להסכים להם.עדיף היה לוותר על געש ובכוחות משותפים למצוא פתרון אחר
    והשאלה כאן אינה אם צריך ביטוח או לא, אלא איך תשלום על נזק לממטרות צמח למימדים כאלה, ולא משנה בכלל מי אשם ומי צריך לשלם.
    ברור לגמרי שהעניין יצא מכלל פרופורציות . אילו חשבתי לרגע שלזה זה יכול להגיע הייתי שם ואומר את דברי,לא דמיינתי בכלל שזה יכול להידרדר כך. בשביל תשלום סמלי כלשהו ללא שום הכתבת ביטוחים וכו' לא צריך להתכנס בכיכר רבין
    בניית טיסנים והדרכת בנייה והטסה הטסה למתחילים בכל גיל.
    יעוץ טלפוני חינם
    ריכוז מידע. כאן תמצא תשובות להמון שאלות:
    http://www.efly.co.il/forums/showthr...%E9-%F2%E5%E3%
    עודד- 0525-454380 (לא לשלוח SMS, עונה רק לשיחות )
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100007080663110

תודה!
    2
    הודה 33 פעמים ב 5 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי wind556 צפיה בהודעה
    זה אילוץ שחברי קיבוץ געש כופים עליך ולא מאפשרים לך לבחור, ואני דווקא מבין אותם, במקומם לא הייתי נוהג אחרת. הם פשוט דואגים לעצמם לכיסוי תחת .
    והשאלה כאן אינה אם צריך ביטוח או לא, אלא איך תשלום על נזק לממטרות צמח למימדים כאלה, ולא משנה בכלל מי אשם ומי צריך לשלם.
    ברור לגמרי שהעניין יצא מכלל פרופורציות . אילו חשבתי לרגע שלזה זה יכול להגיע הייתי שם ואומר את דברי,לא דמיינתי בכלל שזה יכול להידרדר כך. בשביל תשלום סמלי כלשהו ללא שום הכתבת ביטוחים וכו' לא צריך להתכנס בכיכר רבין
    האופציה לוותר על געש פתוחה בפני כל אחד כולל אותך.
    אל תחליט בשבילי איפה להטיס!- אני מטיס בגעש כבר 5 שנים (קצת לפניך..) ולא
    רוצה לנדוד משם..
    אתה טוען שאתה מבין את הקיבוץ?-אז על מה אתה מתרעם בדיוק?
    זו הכלה ,הם רוצים עליה סכום מופקע,לא מתאים לך אל תקנה!
    ההיתעקשות שלך לתרגם את עלות השימוש לממטרות הינה מגוכחת בלשון המעטה,כמו גם התמחור שלך את עלות חכירת השטח לצורכינו
    מה לעשות שאת הדבר הזה אי אפשר למצוא זול יותר אצל הסינים?....
    ד"א בשיחה שהחמצת היום בבוקר הנושא הראשון שהועלה היא הנזק הנגרם לשדות
    עקב ההטסה,גם לנו ואפילו לקיבוץ ברור שרוב הנזקים אם ישנם אינם פועל יוצא של הטסת טיסנים
    יחד עם זאת כאחד שמגיע בשבתות בבוקר ורואה את הפקקים שנוצרים בשבילים עקב ריבוי המשתתפים
    אני יכול להבין את הצד של הקיבוץ שמסתייג מהפעילות הזו.
    תשלום עבור שימוש בשטח הופך את נוכחותנו בשטח מחסד לזכות.
    יש כאן היזדמנות להפוך את התחביב למשהו קצת יותר ממוסד ומקצועי,השאלה היא אם אתה בנוי לזה או לא?

שלך בידידות.

ערן- המאפיונר, הנוכל ,ובעל האמצעים...
    נערך לאחרונה על ידי eranb; 30-04-2010 בשעה 18:10:16.

תודה!
    77
    הודה 41 פעמים ב 27 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי wind556 צפיה בהודעה
    עודד, כל עוד לא שילמנו אף פעם לא מאוחר.
    תמצא פתרון אחר ותציע אותו, אתה חוזר מספר פעמים על זה שיכולנו למצוא פתרונות אחרים - כמו מה?
    ידעת שהנושא בעייתי עוד מהשירשור הקודם. זה קל לומר בדיעבד: "לא ידעתי שזה יגיע לזה". אם היה חשוב לך להביע את עמדתך באמת, ולא מהנוחות של ביתך להעביר ביקורת כפי שאתה עושה במשך דפים על גבי דפים פה, היית מגיע.

כולם חכמים גדולים לאחר מעשה, כולם היו מוצאים פתרון יותר טוב, "אני לא פראייר", הרי כולנו ישראלים ובלתת עצות הכי טובים בעולם.

תנו פתרונות, כאן, עכשיו, פרקטיים, יצירתיים, ותפסיקו לעסוק בכמה העיסקה רעה. מכל בליל התגובות, לא ראיתי גואל מציון בעל פתרון קסם. אנא מכם, האירו את עיני אם כל כך פשוט הדבר
    נערך לאחרונה על ידי RonTo; 30-04-2010 בשעה 17:42:53.
    רון טוסמן

תודה!
    2
    הודה 33 פעמים ב 5 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי wonderd צפיה בהודעה
    דווקא נראה לי שאני הייתי נשאר ומשלם, רק כדי להטיס עם חבר'ה רציניים שישמרו על הבטיחות ועל הניקיון באיזור. אני באופן אישי מעדיף את זה ככה ולא פרוץ לכל אחד שמתחשק לו לזבל ולהרוס בלי שאף אחד מעיז להגיד משהו בעניין.
    בכל מקרה, אני הייתי מנסה לפגוש את הנציגים של הקיבוץ ולפחות לארגן איזו סככה באותו הכסף..
    כשתתגבש רשימה סופית ניפגש עם נציגי הקיבוץ כדי לסכם את דרישותנו מהם,כרגע בסיכום
    ראשוני נציג הקיבוץ הבטיח שיידאג לתחזוקת שביל הגישה והקצאת חביות לזריקת זבל.

תודה!
    31
    הודה 180 פעמים ב 100 הודעות
    כניסות לבלוג
    3
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לדעתי:

1. מי שלא נכח בפגישה צריך לקבל את המסקנות שלה כאקסיומה. אפשר לשפר את התוצאה, אבל אי אפשר לבטל את קיומה.

2. התוצאה שערורייתית בקנה מידה של מנחתים מסודרים, בקנה מידה של מנחתים בלתי מסודרים, בקנה מידה של "דפיקת קופה" על חשבון ספורטאים חובבים ובאופן כללי מדיפה ריח רע של ניצול צרכים של קהילה מזדמנת, בדיוק כמו שבעונת התיירות המחירים עולים. אבל ידענו שהסימפטומים מעידים על מחלה שעומדת להתפרץ, ולכן ע"ע סעיף 1.

3. אלה שהחליטו לשלם לגעש - הרבה חברים שלכם נוטשים את השטח. אולי ימצא פיתרון אחר והתשלום השנתי שלכם יהפוך לבלתי רלוונטי אחרי חודש וחצי, קחו את זה בחשבון בעת ניסוח החוזה.

4. המטיסים שלא מוכנים לשלם - צריך למצוא מקום חדש, משום שהדבר היחיד שחצוף יותר מהחלטת הקיבוץ יהיה להגיע לשם ולהפריע לאלו שכן מעוניינים לשלם. רוע הגזירה החל מ-1 ביוני אז עד אז יש חודש להיפגש שם ולטכס עצה.

5. לזרוק אשפה זה על זה בפורום מגעיל יותר מלזרוק אשפה בגעש. חלאס. כולנו חכמים, כולנו נבונים, כולנו יודעים את התורה, באמאש'כם אתם מתנהגים כמו פורום FXP.
    נערך לאחרונה על ידי אייל שפירא; 30-04-2010 בשעה 19:42:33.

תודה!
    17
    הודה 12 פעמים ב 12 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

דרך אגב !
    בגעש מטיסים גם טיסנים,מלבד המסוקים , נכון
    למה כל הנהלים האלו בכלל לא מוזכרים בפורום דאונים וטיסנים חשמליים ???

מה אנחנו ,עז?

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

Exclamation תגובה להודעה: נהלי הטסה ותשלום בגעש

שלום אנשים,
    אני לא מכיר אותכם אישית ולא מטיס בגעש, אך אולי בכל זאת, כמה דברים (נטולי רגשות) :

1. ממליץ לכולם לעצור לפני שחלקכם יצטערו בחלוף הזעם וסערת הרגשות על הרמה בה כתבו את דבריהם.

2. כמה אנשים שאלו מה אפשר לעשות במצב הנוכחי - בבקשה :

א. מקפיאים את המשא ומתן מול הקיבוץ (יש מספיק זמן עד 1.6)

ב. פותחים שירשור ובו כל אחד מוזמן להעלות את מועמדותו לצוות משא ומתן חדש.
    (הזדמנות לכל אלו שהנציגות הקיימת לא מייצגת אותם או חושבים שמסוגלים ליותר טוב )

ג. פותחים שרשור נוסף (הנעול לתגובות) ובו סקר והצבעה על האנשים שהציעו את מועמדתם.
    (בחירת צוות משא ומתן סופי ומצומצם שמייצג את הרוב)

ד. צוות משא ומתן הנבחר יגבש קוים אדומים (מחיר מקסימלי ותנאים שיספק הקיבוץ).

ה. ההצעה הסופית שיגבש הצוות תפורסם בפורום ויתאפשרו התייחסויות ויישקלו קיזוזים עדינים.
    * הנושא לא ייפתח לדיון פומבי מלא, מכיוון שכידוע - 2 יהודים 3 דעות.

ו. יתואם מועד חדש לפגישת הצוות עם נציגי הקיבוץ.

ז. ובא לציון גואל, או שכן (לסיפוק הרוב) או שלא (אבל התמודדתם בצורה מגובשת)

*** אולי זה נשמע מצחיק, מוגזם ופלצני... אבל באמת שאני לא רואה דרך אחרת לספק את רצון כולם ולהגיע לפשרה שמקובלת ע"י הרוב מול הקיבוץ. ***

*** נא לא לראות בהצעה זו זילזול ופגיעה באנשים שנרתמו לפתרון הבעיה מול הקיבוץ, יוזמתכם והרצון הטוב מבורכים מאוד,
    אך לפי התגובות שראיתי כאן (אולי) היה צריך מלכתחילה לעשות את הצעדים הנ"ל לפני פגישה עם הקיבוץ ***

IMHO.

תודה!
    730
    הודה 1,100 פעמים ב 464 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי amnon צפיה בהודעה
    דרך אגב !
    בגעש מטיסים גם טיסנים,מלבד המסוקים , נכון
    למה כל הנהלים האלו בכלל לא מוזכרים בפורום דאונים וטיסנים חשמליים ???

מה אנחנו ,עז?
    הם מופיעים : http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=21659

תודה!
    17
    הודה 12 פעמים ב 12 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי guyro צפיה בהודעה
    כן לא ראיתי ,כנראה בגלל שאף אחד לא התיחס לזה !

זו באמת תגובה מענינת

תודה!
    77
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי SomeDude צפיה בהודעה
    שלום אנשים,
    אני לא מכיר אותכם אישית ולא מטיס בגעש, אך אולי בכל זאת, כמה דברים (נטולי רגשות) :

1. ממליץ לכולם לעצור לפני שחלקכם יצטערו בחלוף הזעם וסערת הרגשות על הרמה בה כתבו את דבריהם.

ג. פותחים שרשור נוסף (הנעול לתגובות) ובו סקר והצבעה על האנשים שהציעו את מועמדתם.

ה. ההצעה הסופית שיגבש הצוות תפורסם בפורום ויתאפשרו התייחסויות ויישקלו קיזוזים עדינים.

*** אולי זה נשמע מצחיק, מוגזם ופלצני... אבל באמת שאני לא רואה דרך אחרת לספק את רצון כולם ולהגיע לפשרה שמקובלת ע"י הרוב מול הקיבוץ. ***

*** נא לא לראות בהצעה זו זילזול ופגיעה באנשים שנרתמו לפתרון הבעיה מול הקיבוץ, יוזמתכם והרצון הטוב מבורכים מאוד,
    אך לפי התגובות שראיתי כאן (אולי) היה צריך מלכתחילה לעשות את הצעדים הנ"ל לפני פגישה עם הקיבוץ ***

IMHO.
    בגדול, אתה צודק. אבל, הנושא הועלה לפני שבוע בכדי לנסות ולטכס עצה. לאור התגובות "הנהדרות, הפוריות והתורמות" שהועלו שם, אני בטוח שבדרך שאתה מציע, ייקח לפחות שלושה חודשים לבחור נציגים בעוד גזרת הגירוש מהשטח לא תמתין כל כך הרבה זמן.

הצענו לכל מי שרוצה לבוא ולהשמיע דעותיו להצטרף לפגישה. אני מבטיח לך שכל מי שאכן נכח בה הסכים שזהו הצעד הכי סביר והפתרון הכי טוב לאור הנסיבות. ההחלטה גובשה ע"י אלה שטרחו להגיע. אז עכשיו כולם יכולים להתלונן, אבל זה לא שלא היתה לכולם הזדמנות להביע דעתם.
    רון טוסמן

תודה!
    2
    הודה 33 פעמים ב 5 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

שלום אנשים,

IMHO.
    תודה על התגובה הענינית ונטולת האמוציות (בשונה מההיתרחשויות שהיו לפניה!)
    לגבי המחיר- המחיר המדובר הינו פשרה העומדת על 50% מהסכום הראשוני שנדרש(יקר,אבל
    לא בידינו)
    הפגישה הקובעת נערכה היום בבוקר,מועדה פורסם יותר מפעם אחת על גבי פורום זה,לא הייתה היענות
    כלל מצד חלק גדול מחברי הפורום (בטח לא המתלהמים).
    ההחלטה של הקיבוץ הינה סופית ולכן אין טעם במשא ומתן שעלול לגרום לנזק ואף לחיסול השטח.
    קיבוץ געש משכיר כיום שטח דשא אחר לטובת קבוצת מטיסים(השטח של חן צרפתי),שטח זה
    פעיל מזה שנתיים תוך שיתוף פעולה פורה בין הצדדים דבר שמעיד על רצינות הדברים.
    אין טעם בבחירות מאחר שאף אחד מן המעורבים(אנשים שחוץ לברבר גם עושים!) לא מחפש להיות נבחר ציבור,הסיבה שבעטייה הפגישה הייתה בפורום "מצומצם" הייתה חוסר היענות של רוב המטיסים.
    מה שכן:

מאחר והגדרת היחסים בין הקיבוץ לקהל המטיסים תשתנה עקב המעבר ממסתננים ללקוחות
    ניתן ואף רצוי לערוך פגישה של כול קהילת המטיסים אשר ייבחרו להטיס בגעש,בפגישה זו ניתן יהיה לבחור מי מבין אנשינו יהיה איש הקשר מול הקיבוץ כמו כן תגובש רשימת דרישות וצרכים שלנו מול קיבוץ געש.

למען הסר ספק-אני לא מתכוון ליהיות נבחר הציבור!
    אין לי רצון וצורך לשרת קהילה של כפויי טובה שכל מעיינהם הוא ניגוח הדדי!
    אם מישהו חושב שהוא יוכל למלא תפקיד זה ,יציע את מועמדותו.
    אם מישהו רוצה להתמנות לגזבר/רשם של החברים,יציע את מועמדותו .
    חברים הפור נפל ויוצאים לדרך חדשה וטובה יותר(בתקווה).

יש משפט שמהדהד לי בראש:
    מי שמצביע משפיע!
    את רוב התובנות שלכם ניתן היה לשמוע היום בבוקר אם זה היה כל כך חשוב עבורכם...

תודה!
    2
    הודה 33 פעמים ב 5 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי אייל שפירא צפיה בהודעה
    לדעתי:

1. מי שלא נכח בפגישה צריך לקבל את המסקנות שלה כאקסיומה. אפשר לשפר את התוצאה, אבל אי אפשר לבטל את קיומה.

2. התוצאה שערורייתית בקנה מידה של מנחתים מסודרים, בקנה מידה של מנחתים בלתי מסודרים, בקנה מידה של "דפיקת קופה" על חשבון ספורטאים חובבים ובאופן כללי מדיפה ריח רע של ניצול צרכים של קהילה מזדמנת, בדיוק כמו שבעונת התיירות המחירים עולים. אבל ידענו שהסימפטומים מעידים על מחלה שעומדת להתפרץ, ולכן ע"ע סעיף 1.

3. אלה שהחליטו לשלם לגעש - הרבה חברים שלכם נוטשים את השטח. אולי ימצא פיתרון אחר והתשלום השנתי שלכם יהפוך לבלתי רלוונטי אחרי חודש וחצי, קחו את זה בחשבון בעת ניסוח החוזה.

4. המטיסים שלא מוכנים לשלם - צריך למצוא מקום חדש, משום שהדבר היחיד שחצוף יותר מהחלטת הקיבוץ יהיה להגיע לשם ולהפריע לאלו שכן מעוניינים לשלם. רוע הגזירה החל מ-1 ביוני אז עד אז יש חודש להיפגש שם ולטכס עצה.

5. לזרוק אשפה זה על זה בפורום מגעיל יותר מלזרוק אשפה בגעש. חלאס. כולנו חכמים, כולנו נבונים, כולנו יודעים את התורה, באמאש'כם אתם מתנהגים כמו פורום FXP.
    צדיק בסדום!

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

מה אומר החוק,

סעיף 29 לפקודת הנזיקין:
    הסגת גבול במקרקעין היא כניסה למקרקעין שלא כדין, או היזק או הפרעה בידי אדם למקרקעין שלא כדין; אך אין תובע יכול להיפרע פיצויים על הסגת גבול במקרקעין אלא אם סבל על ידי כך נזק ממון.

קישור: www.nevo.co.il/Law_Word/law01/306_001.doc

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ז"א אל תשברו ממטרות

תודה!
    31
    הודה 180 פעמים ב 100 הודעות
    כניסות לבלוג
    3
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אם זה יקל על הכאב אפשר לקרוא את זה ככה:

מה-1 ביוני קיבוץ געש לא מרשה לנו להטיס בשטח שלו יותר.
    כמה חבר'ה ניסו לבקש מהם בנימוס וזה לא הלך. אין. אבוד. הקיבוץ גירש אותנו ומי שינסה להטיס שם מה-1 ביוני עלולים להזמין לו משטרה.

אם מישהו רוצה לנסות לשכנע את כחולי המדים, שיש להם המון זמן פנוי וסבלנות ומאוד איכפת לאמא שלהם מי צודק כרגע, מוזמן להמשיך לבקר בגעש על אחריותו. אם למישהו יש אומץ להראות לשוטרים מסמכים של מנהל מקרקעי ישראל או משהו בסגנון, אני מבקש שידאג שיסריטו אותו כי זה יהיה מאוד מצחיק אחר כך.

מי שלא מעוניין בעימותים יאלץ לנסות את מגוון האלטרנטיבות הקיימות בדמות מנחתים בתשלום בסביבה או שלל המנחתים החינמיים ברחבי הגלובוס.

ובאותו עניין -
    אחד המנחתים בתשלום שיהיה זמין בקרוב הוא השטח של געש. מי שרוצה יכול להירשם.

תודה!
    73
    הודה 92 פעמים ב 60 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני חושב שעיקר המירמור הוא על הסכום שאיננו סמלי כלל, אני מדבר רק בעד עצמי כשאני אומר שאם הסכום יהפוך להיות סמלי, אני יותר מאשמח לשלם, וגם אהנה מביטוח שישמור עלי. אני חושב שזה יהווה פיצוי על הנזק שיתכן ואנו גורמים. לגבי רון וערן , אני מעריך את עזרתכם ואת זה שנפגשתם מיוזמתכם ועל חשבון הזמן הפנוי שלכם אני מניח שהסכום הלא סימלי הוא שגורם פה להתלהמות.

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ערן ורון, בהמשך לתגובה שלכם על ההודעה שלי :

- אני מכיר את הנושא מהיום בו דיווחתם על המפגש עם יורי ועקבתי אחרי התגובות כאן.
    - ראיתי את הרצון שלכם להציל את מה שיקר לכם (השטח וההוואי) והתדבותכם למשא ומתן.
    - ראיתי כי פירסמתם "קול קורא" למפגש עם נציגי הקיבוץ.
    - ראיתי את התגובות של האנשים.

* אני מבין שחוסר מעש, פילוסופיה גבוהה או צדקנות יתר תביא לאובדן המקום.
    * אני מבין את התיסכול של אלו שהשטח יקר לליבם יותר מאשר לאחרים.
    * אני מבין את הכעס על התגובות וזריקת עצים למדורה ע"י אנשים שלא תורמים משמעותית לפתרון הבעיה.

אך יחד עם כל זאת :

א. מתחילת הפרשה נוצר הרושם שההסדר יעמוד על "שקלים בודדים" וייתכן שנוצר רושם מוטעה בקרב האנשים כי מדובר בסכומים זעירים בשנה מכיון שהקיבוץ לא מספק תשתית ושירותים נלווים למטיסים.
    ב. כנראה ש"הגזירה" קיבלה עכשיו משמעות וצורה מוחשית בצורת תשלום גבוהה, לדעת רוב האנשים.

ג. ייתכן ואילו היו יודעים על רוח הדברים מצד הקיבוץ - יותר אנשים היו מגלים מעורבות.

אז נכון, תמיד קורה שיש חכמים בדיעבד.
    תמיד יש את אלו שבעד, אלו שנגד, אלו שפרווה ואלו שמנותקים מהמציאות.
    תגדלו עור של פיל ועכשיו השאלה האמיתית מה נכון לעשות לאור מה שיש ומה שנעשה...

לדעתי הצנועה (באמת!) וחסרת ניסיון בתחום, ההחלטה לגביי געש תהיה תקדים במקומות אחרים,
    לכן הרבה אנשים מביאים דעה וחשש(אולי אף בצורות לא מתאימות), פן "התקופפות" בגעש תפתח עיניים במקומות אחרים וגם שם יבואו "יורי(ם)" לבקש הסדר ותשלום.

אני מאמין כי ככל שהסינים לומדים לשכפל טוב ובזול, יותר ויותר אנשים ייכנסו לתחום.

אני יותר מבעד להסדיר את "הבלאגן" וליצור מקומות מאורגנים ובטוחים למטיסים ולסביבה.

אבל כמו שאנשים כאן פירסמו - יש מקומות כאלו, בתשלום דומה אך עם תנאים מותאמים למחיר.

אין לי, וכנראה שלא יהיה, קשר לגעש. אבל הסיבה להתעניינותי האמיתית באשכול היא לא בשל
    ההתגחות ההדדית שיש כאן - אני מאמין שלא מדובר כאן בגעש בלבד - אם יש "ארוחות חצי-חינם"
    יימצאו הדורשים - ואז כל השטחים "המושאלים" ע"י המטיסים יהיו בתשלום.

אולי זה נשמע כפראנויה אבל לדעתי הכתובת על הקיר חברים, לכן :

-> אני מאוד אשמח לראות קהילת מטיסים מתגבשת סביב הבעיה.
    -> לדעתי צריך להתעקש על תשלום בהתאם למה שהקיבוץ מספק בתמורה, ולעגן בחוזה התקשרות,
    גם אם המזל והגיון הקיבוץ לא יעמוד לצידנו (ואני מדגיש לצידנו, לא מדובר רק בכם - המטיסים שם)
    מסוכן להתקופף ולהיכנע לדרישות לא הגיוניות ולא מוצדקות.

* יהיו שיגידו כי אני חושב כך כי זה לא השטח "שלי" ונכון, אני לא מעורב רגשית, אך זה מאפשר
    חשיבה גלובאלית ודאגה לאינטרס של הכלל ולא מקום ספציפי.

בכל מקרה ליבי איתכם ! מקווה שיהיה לכם ולכולנו בהצלחה !

תודה!
    73
    הודה 92 פעמים ב 60 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

......
    -> לדעתי צריך להתעקש על תשלום בהתאם למה שהקיבוץ מספק בתמורה, ולעגן בחוזה התקשרות,
    גם אם המזל והגיון הקיבוץ לא יעמוד לצידנו (ואני מדגיש לצידנו, לא מדובר רק בכם - המטיסים שם)

* יהיו שיגידו כי אני חושב כך כי זה לא השטח "שלי" ונכון, אני לא מעורב רגשית, אך זה מאפשר

1+

תודה!
    77
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

- ראיתי את הרצון שלכם להציל את מה שיקר לכם (השטח וההוואי) והתדבותכם למשא ומתן.
    - ראיתי כי פירסמתם "קול קורא" למפגש עם נציגי הקיבוץ.
    - ראיתי את התגובות של האנשים.

* אני מבין שחוסר מעש, פילוסופיה גבוהה או צדקנות יתר תביא לאובדן המקום.
    * אני מבין את התיסכול של אלו שהשטח יקר לליבם יותר מאשר לאחרים.
    * אני מבין את הכעס על התגובות וזריקת עצים למדורה ע"י אנשים שלא תורמים משמעותית לפתרון הבעיה.

אך יחד עם כל זאת :

א. מתחילת הפרשה נוצר הרושם שההסדר יעמוד על "שקלים בודדים" וייתכן שנוצר רושם מוטעה בקרב האנשים כי מדובר בסכומים זעירים בשנה מכיון שהקיבוץ לא מספק תשתית ושירותים נלווים למטיסים.
    ב. כנראה ש"הגזירה" קיבלה עכשיו משמעות וצורה מוחשית בצורת תשלום גבוהה, לדעת רוב האנשים.

ג. ייתכן ואילו היו יודעים על רוח הדברים מצד הקיבוץ - יותר אנשים היו מגלים מעורבות.

אז נכון, תמיד קורה שיש חכמים בדיעבד.
    תמיד יש את אלו שבעד, אלו שנגד, אלו שפרווה ואלו שמנותקים מהמציאות.
    תגדלו עור של פיל ועכשיו השאלה האמיתית מה נכון לעשות לאור מה שיש ומה שנעשה...

לדעתי הצנועה (באמת!) וחסרת ניסיון בתחום, ההחלטה לגביי געש תהיה תקדים במקומות אחרים,
    לכן הרבה אנשים מביאים דעה וחשש(אולי אף בצורות לא מתאימות), פן "התקופפות" בגעש תפתח עיניים במקומות אחרים וגם שם יבואו "יורי(ם)" לבקש הסדר ותשלום.

אני מאמין כי ככל שהסינים לומדים לשכפל טוב ובזול, יותר ויותר אנשים ייכנסו לתחום.

אני יותר מבעד להסדיר את "הבלאגן" וליצור מקומות מאורגנים ובטוחים למטיסים ולסביבה.

אבל כמו שאנשים כאן פירסמו - יש מקומות כאלו, בתשלום דומה אך עם תנאים מותאמים למחיר.

אין לי, וכנראה שלא יהיה, קשר לגעש. אבל הסיבה להתעניינותי האמיתית באשכול היא לא בשל
    ההתגחות ההדדית שיש כאן - אני מאמין שלא מדובר כאן בגעש בלבד - אם יש "ארוחות חצי-חינם"
    יימצאו הדורשים - ואז כל השטחים "המושאלים" ע"י המטיסים יהיו בתשלום.

אולי זה נשמע כפראנויה אבל לדעתי הכתובת על הקיר חברים, לכן :

זו תגובה של אדם שחשב לפני שכתב!
    אני מעריך את רעיונך ומקבל את רוב הדברים שכתבת.

לאור כך, חשבנו על פתרון שיתכן ויציע פתרון שיספק את כולם.

נפתח על כך שירשור חדש, אנא קראו והביעו דעתכם בצורה עניינית בבקשה.
    כמובן, שהדבר יצטרך לעבור את אישור הקיבוץ אך זהו צעד שיכול להשביע את רצון כולם
    רון טוסמן

תודה!
    11
    הודה 28 פעמים ב 19 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

טוב
    אני מוכן לשלם בדומה למנחתים אחרים
    ואני גם רוצה את אותם תנאים של מנחתים אחרים
    ללא ממטרות, פינות צל, ביטוח

תודה!
    2
    הודה 33 פעמים ב 5 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

גם אני מוכן לשלם בשביל אותם תנאים,תמצא מנחת כזה באיזורנו ונלך ביחד.
    מבטיח!

תודה!
    0
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

האבסורד הכי גדול שזועק פה הוא שדווקא געש מעיזים לקרוא למטיסים מסיגי גבול.
    הרי הם יושבים על אדמה יקרה להחריד שהושאלה להם במתנה מהמדינה ומקימים מרכז מסחרי לא חוקי ועושים עליו מיליונים בלי להניד עפעף.
    קשה לי להאמין שהם יעזו לקרוא למשטרה ביום שבת, היום העמוס ביותר במתחם, אפילו רק בשביל הסיכון שהעניין יגיע לעיתונות ויעיר את סיפור הגזל שלהם.

ולכן ,כנראה, הגישה של להתעלם מהם לעת עתה היא כנראה הנכונה ביותר.
    במקביל, אם מישהו מהמטיסים עו"ד בעניני נדל"ן, שווה לבדוק את סטטוס המקום מבחינה חוקית.
    אני רק מנחש שהבקשה שלהם לתשלום היא סוג של "שיטת מצליח".

ולאלו שטרחו וניסו להסדיר את העניין בדרכי נועם ובהסכמה -
    ניסיתם, טרחתם וכל הכבוד על כך. שלא באשמתכם הגישה של הקיבוץ מגעילה ומראש ,כנראה, לא היה לכם סיכוי להגיע להסכם הוגן.

ובכלל, פוספסה פה לחלוטין הסיבה לכל העניין - בכדי לשמור על מקום מפגש חברי ולא מריבתי.

אז מי יכול לקחת את עניין החוקיות עליו ?

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי RonTo צפיה בהודעה
    ...
    לאור כך, חשבנו על פתרון שיתכן ויציע פתרון שיספק את כולם.
    נפתח על כך שירשור חדש, אנא קראו והביעו דעתכם בצורה עניינית בבקשה.
    ....
    רון - כל הכבוד ויישר כוח על ה"רוח במפרשים",
    לאור חלק מהתגובות שהיו כאן אני בטוח שזה לא פשוט להתחיל שוב מ"אפס",
    אך המטרה וחשיבות הנושא בהחלט מצדיקים.
    אשמח לתרום את חלקי לאשכול שייפתח.

ציטוט נכתב במקור על ידי המרסק צפיה בהודעה
    האבסורד הכי גדול שזועק פה הוא שדווקא געש מעיזים לקרוא למטיסים מסיגי גבול.
    ...
    ולכן ,כנראה, הגישה של להתעלם מהם לעת עתה היא כנראה הנכונה ביותר.
    ...
    ולאלו שטרחו וניסו להסדיר את העניין בדרכי נועם ובהסכמה -
    ניסיתם, טרחתם וכל הכבוד על כך. שלא באשמתכם הגישה של הקיבוץ מגעילה ומראש ,כנראה, לא היה לכם סיכוי להגיע להסכם הוגן.
    ...
    המרסק,

- חכירת שטחים מקנה זכויות ניהוליות ותפעוליות לחוכר, ובעניין הקיבוצים (במקום לדבר באוויר) :
    * השקעה של 5 דקות חיפוש ב"גוגל"...
    לעומת מושב עובדים, לגביו נקבעה בחוזה החכירה עם מינהל מקרקעי ישראל כי מטרת החכירה הינה לחקלאות ולמגורי משפחת בעל הנחלה בלבד, בקיבוץ ובמושב שיתופי נקבע

מפורשות כי מטרת החוזה היא בנוסף למגורי החברים ולמשק החקלאי, גם למטרת מפעל לתעסוקה ולכל מטרה עסקית שאינה משק חקלאי.
    - וגם אם לא היה כך, לפי הגיון פשוט ובריא - כל עוד השטח תחת תפעול של הארגון / מוסד
    אף אחד לא יפתח איתך דיונים ארוכים - זכותם לנהל את השטח בצורה שימצאו לנכון ואנחנו נמצא את עצמנו בחוץ.

ובעניין הזה, יש לי חלום (I have a dream...) ש"העם הנבחר" :

- יפסיק עם ההיסטריה ומבטים לאחור מחשש שישחילו לו צינור.
    - יפסיק להסתובב עם יד על ההדק כי אנחנו ה"גברגבר" במערב הפרוע.
    - יפסיק לחפש קומבינות, פירצות וסדקים.
    - יפסיק להתשמש בהתקפה כצורת מגננה טובה ביותר, גם כאשר לא צודק.
    - יפסיק לדחוף בכל בעיה/פשלה את המשפט "אבל לא אמרו לי ! " , "איפה זה כתוב ?"
    - יפסיק עם " יש לי את הנייד של השר לענייני חרטא-ברטא, חכה חכה, הדוד שלי מתקשר למה-שמו."

טוב, בעמי אני חי... נחזור מהחלום ... משוואה פשוטה :

לקיבוץ יש אינטרס לצמצם את ה"רעש בחצר האחורית"
    +
    יש נזקים (לא משנה באיזה סדר גודל לציוד) באזור המטיסים.
    +
    קהילת המטיסים נמצאת קבוע במקום והם מטבע הדברים מושכים תשומת לב ואש.
    +
    לקהילת המטיסים יש אינטרס להישאר בשטח.
    +
    לקיבוץ יש את מלוא הזכות לאסור כניסה לשטח ואף יכולת לאכוף כאשר מדובר בקבוצות קבועות וגדולות.
    +
    יש נכונות מצד הקיבוץ לפתור את העניין תמורת תשלום (כלשהו שכרגע מצצו מהאצבע).
    =
    פתרון דיפלומטי / מעבר למקום אחר.

ובאופן כללי, המלצות שלי לפתרון הבעיה :

א. פעולות ריכוך וחיבור למציאות :
    - ריכוז המידע והצפתו לקיבוץ, ז"א הבאת חוזים ממקומות הטסה מסודרים והצגת התמורה מול התשלום הנדרש.
    - התעניינות (במטרה לזרוע נקודה למחשבה) בהוצעות של הקיבוץ על הנזקים (הרי יש קבלות ורישום).
    * אולי הם יראו שהסכום לא גדול ועד הצפת השאלה העכבר הוצג ונתפס כפיל.

ב. הצעה נגדית :
    * בגדול - למה לסתום חור עם אפשר לשדרג את גוף... מייד אסביר...
    - לברר עם אחמד/מוחמד ושו"ת עלות הקמת סככה, ספסלים, שולכות וכו'.
    - להציג לקיבוץ את העלות האשונית, כמות מטיסים המתחייבים לתקופה X למנוי
    ותוך כמה זמן הם מתחילים להרוויח מזה. כך תהיה להם את הזכות לדרוש תשלום של מנחת מסודר.

ג. חיפוש אלטרנטיבות :
    - פניה במקביל לכמה קיבוצים / מושבים / מקומות אפשריים באזור והצגת אותה תוכנית עם העלויות כמו שרוכז למשא ומתן מול געש.

מניסיון, כל העבודה והיוזמה צריכה לבוא מאיתנו, הרבה יותר קל לאותם ארגונים להשאיר את האצבע
    במקום חמים ולח (והמבין יבין) מאשר להכניס את עצמו לחוויות עם התחום שאינם מכירים ובירורי עליות / תיאום עבודות.

זה נשמע כמו תוכנית עסקית לכל דבר, אך עם הרצון שראיתי כאן בפורום והאנרגיות המבוזבזות זה אפשרי, גם תוך זמן קצר.

* אם יש כבר מקומות שמתפרסנים מזה ויש כזה ביקוש גדול ממטיסים רבים של געש,
    סביר שיימצא מקום שיסכים לגרוף כמה לירות כאשר יראה תאכלס מספרים על הנייר
    ושמות של קבלני ביצוע עם מספר הטלפון שלהם.

בהצלחה !

עמוד 3 מתוך 4 ראשוןראשון 1234 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. נהלי הטסה ותשלום בגעש
    על ידי RonTo בפורום פורום דאונים וטיסנים חשמליים
    תגובות: 100
    הודעה אחרונה: 04-05-2010, 18:38:14
  2. הטסה בגעש !!
    על ידי אטקין ש בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 5
    הודעה אחרונה: 20-04-2010, 22:16:37
  3. שטח הטסה בגעש