שמות משתמשים לתיוג

עמוד 2 מתוך 4 ראשוןראשון 1234 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 26 עד 50 מתוך 91

נושא: כל מה שרצית לדעת על מחלקת ג-2 ולא היה לך כוח לחפש בעצמך באינטרנט

תודה!
    7
    הודה 216 פעמים ב 154 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה להודעה: כל מה שרצית לדעת על מחלקת ג-2 ולא היה לך כוח לחפש בעצמך באינטרנט

לפני הדיסקוס הטסתי HAND LAUNCH בסגנון זריקת כידון, הייתי שובר כנפיים בקלות, מאז הדיסקוס לא שברתי מעולם כנף, צריך קורה מאד שטותית למתיחה שהיא רואה בתהליך הזריקה.
    סביר להניח שיהיה צורך לחזק את חיבור הדיהדרל למרכזי בכנף ג2 אבל מי אמר שטיסן ג2 דיסקוס צריך להתבסס על טיסן ג2 שאינו דיסקוס? והאם חיזוק של 2 עד 3 גרם פוסל היתכנות לזריקת דיסקוס?
    סביר להניח שיש לצאת מהפתרונות הקונבנציונאלים למשהו קצת שונה.

דרך אגב, הכנף של הדיסקוס שלי (שנזרק ל-40 מטר - מדוד) היא סמרטוט אמיתי...

תודה!
    341
    הודה 171 פעמים ב 122 הודעות
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה להודעה: כל מה שרצית לדעת על מחלקת ג-2 ולא היה לך כוח לחפש בעצמך באינטרנט

ציטוט נכתב במקור על ידי eitan-ro צפיה בהודעה
    אתה קצת טועה... הכוחות על הכנף בזמן זריקת דיסקוס הם שוליים ואפסיים, הבעיה היא הבום זנב! אני אישית שברתי בום זנב של ד-2 ל3 חתיכות בזמן זריקה לא הכי חזקה... אז גוף של ג-2 קצת יותר בעייתי בקטע הזה למרות שיש פחות מסה בקצה הזנב שיהווה מומנט שירצה לשבור את הבום.
    יש לי כמה רעיונות שקשורים בנושא הזה, אבל כדי לדעת אם אפשר ליישם אותם אני צריך לדעת כמה שוקל בום אחורי, והגאים של ג-2 (כולל כל המתקנים).
    אין ספק שהכוחות שעל הכנף מתגמדים לעומת הכוחות על הבום.
    בכל אופן, הכנף אמורה להיות מספיק חזקה רק כדי להחזיק את המשקל של הטיסן כשתופסים אותה בקצה.
    אני לא חושב שאף אחד ממטיסי הג-2 ינסה להחזיק את הכנף ככה כי הזווית או קצה הכנף ישברו תחת המשקל - ולזה התכוונתי.

כנף DLG מאסיבית בהרבה מכנף ג-2.

זה לא משנה שהכוחות בזמן הזריקה על הכנף לא חזקים במיוחד,
    אבל אם הכנף תהיה עדינה כמו שהיא כיום, היא תשבר מכל טלטול בזמן החזקת הטיסן עוד לפני הזריקה.
    חייבים לבנות את הכנף של הג-2 יותר מאסיבית בשביל זריקת דיסקוס.
    "אין לזה מנוע? ואין לזה שלט? אז מה כיף בזה?!"
    "אין לזה מנוע? אבל יש לזה שלט? אז איך זה טס?!"

www.air-rishon.co.il - קלוב התעופה ראשון לציון
    הערוץ שלי ב-Youtube

תודה!
    88
    הודה 222 פעמים ב 158 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

כנף DLG ממש ממש ממש לא מסיבית! כמו שרועי אמר היא סמרטוט! בכנף שלי יש לא מעט נזק בפגיעה בעשבים, והיא תישבר עם אני אחזיק את של הטיסן מהטיפ.
    יש היום לא מאט טיסני DLG שבנויים עם פרופילים (בלי קרבון ובלי פיבר!) שזורקים אותם מאד חזק ולא קורה כלום!
    כשאמרתי שהכוחות על הכנף הם אפסיים אז הכוונה לא היתה ביחס לגוף, אלא הם באמת אפסיים (חוץ ממתיחה שעם זה אין בעיה).
    איתן.
    סייג לחכמה שתיקה!
    מנהל פורום אלפא , מאמרים וסקירות

תודה!
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

רועי מה שאתה אומר מעניין למרות שאני לא בטוח שזה כל כך נכון המבנה של הכנפיים שונה והפרופיל וכן הלאה... אני מצרף תמונה תראה מה קורה בזריקה רגילה לכנף
    [IMG]‪http://‬www.facebook.com/home.php?#!/photo.php?pid=1082641&id=1347588729[/IMG]
    אני ממש מקווה שזה מופיע

עריכה ע"י ליאב:
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות Click image for larger version. 

Name:	24560_1389728907072_1347588729_1082641_6458176_n.jpg‏ 
Views:	752 
Size:	69.8 קילובייט 
ID:	26669  
    נערך לאחרונה על ידי Liav; 03-06-2010 בשעה 10:19:25.
    אוהד ויספלנר
    www.airtlv.co.il

תודה!
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אם מישהו יכול לגלות לי איך מוסיפים פה תמונה זה יהיה נחמד...
    אוהד ויספלנר
    www.airtlv.co.il

מנחת הבית
    נען
    תודה!
    147
    הודה 548 פעמים ב 227 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    3 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

עבור לכתיבת הודעה במצב "מתקדם" ומשם "ניהול קבצים מצורפים"
    "If everything seems under control, you're not going fast enough" Mario Andretti

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אם עושים שינוי שכזה צריך לקחת בחשבון גם את מיקום ההגאים- בDLG מיקום ההגאים הפוך. מה שאומר גם שינוי במתקני הגה גובה וכדומה.

הדר.

תודה!
    7
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

זריקת כידון גורמת לעומסי כפיפה על הכנף בגלל הארגונומיה של הגוף, כאשר אתה זורק כידון אתה מחייב את הזרוע לתנועה מעגלית, בסוף התנועה הזרוע יורדת לאותו קו של הכתף, כתוצאה אתה משנה את זווית ההתקפה של הכנף ומעלה באופן משמעותי את העומס על הכנף.
    חלק לא קטן מטיסני הדיסקוס גבוליים ביותר בזריקת כידון ואני מוכן להתערב שחלקם הגדול יתקפלו בזריקת כידון הגונה. בזריקת דיסקוס לא מעמיסים את הכנף בכפיפה, עומסי הכפיפה נוצרים רק לאחר היציאה מהיד כתוצאה מהקיזוז והם מוגבלים בעומסים האווירודינמיים שהכנף מייצרת ובמקדמי העילוי הנגזרים מהקיזוז.
    העומסים שכן מופעלים על כנף של דיסקוס בזריקה הם לרב עומסי פיתול ובזריקות מאד חזקות ניתן להכניס כנף של דיסקוס לפלטר (פירפור). עם זאת, כנף של דיסקוס ממוצע לא יותר חזקה מכנף של ג2.
    בפועל מרגע שטיסני הזריקה מהיד עברו לזריקת דיסקוס במקום כידון, כל החוזק עבר לסקין כנגד פלטר, הקורה ברוב הטיסנים היצוקים (כנף חלולה) היא מספר סיבי פחמן לאורך הכנף עם קורת בלזה שוכבת (ללא תפירה) או כפי שנהוג בכנפיים מהקלקר, שתי קורות דקיקות ללא חציץ (רק הקלקר), טיפה עומס והקלקר נמעך והכנף מתקפלת.
    מה שברור הוא שיש לבחון את המאמצים כתוצאה מחיבור הדיהדרל למרכזי ולבצע חיזוק מקומי חכם.
    חשוב לציין כי בתחילת הדרך הטיסו כנפיים עם פולידיהדרל כדיסקוסים ללא קיפול כנפיים.
    http://www.olgol.com/taboo/
    הקורה בתמונה היא פחמן UD בעובי 0.1 ממ בהנחה רטובה בתהליך הסגירה, אין חציץ, לא מבד ולא מבלזה.

לגבי אחיזת הכנף בקצה תחת משקל הטיסן, לא ניתן להחזיק דיסקוס בקצה כנגד כל משקל הטיסן, הכנף לא תחזיק מעמד. על מנת לעזור למטיס הדיסקוס המציאו את הכח הצנטריפוגלי, ברגע שמתחילים להסתובב, הכוח הצנטריפוגלי מרים את הטיסן ומעל מהירות מסוימת גם העילוי עוזר.
    צריך לזכור שבדיסקוס לא נדרשת זריקה חזקה (שלא כמו בזריקת כידון) נדרשת זריקה מהירה, בדיסקוס 90% מהזריקה היא טכניקה נכונה על פיה בונים מהירות לטיסן ביציאה, גמישות וזריזות הם החשובים בזריקה טובה.
    דוגמה לטכניקה זורמת ניתן לראות בוידאו הבא:

טכניקת זריקה ניתן לראות גם כאן:

נערך לאחרונה על ידי roydor; 03-06-2010 בשעה 01:40:52.

תודה!
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

מקווה שזה יצליח עכשיו....
    אני מאוד מסכים איתך בנושא המאמץ בזמן זריקת כידון, אבל לדעתי מבנה הכנף לא יאפשר זריקה אחרת... אם ישתנה המבנה אולי זה יתאפשר
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות Click image for larger version. 

Name:	24560_1389728907072_1347588729_1082641_6458176_n.jpg‏ 
Views:	780 
Size:	69.8 קילובייט 
ID:	26668  
    נערך לאחרונה על ידי gil43; 03-06-2010 בשעה 09:46:07.
    אוהד ויספלנר
    www.airtlv.co.il

תודה!
    341
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי ohadiw1 צפיה בהודעה
    מקווה שזה יצליח עכשיו....
    אני מאוד מסכים איתך בנושא המאמץ בזמן זריקת כידון, אבל לדעתי מבנה הכנף לא יאפשר זריקה אחרת... אם ישתנה המבנה אולי זה יתאפשר
    מסכים עם אוהד - כנראה צריך לשפר את הכנף לשם כך (או לתכנן אותה לגמרי מחדש), ולא רק בגלל שיקולי חוזק מבנה.

יש עוד דברים שצריך להתחשב בהם כמו:
    1. הגרר הגבוה שיש לפרופיל כנף ג-2 - פרופיל BE יפתור את הבעיה.
    2. הגרר שמוסיפים הפרופים בזמן הזריקה - רק מנגנון הנצה חדשני עם פרופ מקופל יפחית את הגרר.
    3. עומסי המתיחה על הכנף יגרמו לכנף להתפרק (לא להשבר) - הפלדות ישלפו החוצה - נושא זה מעט בעייתי יותר מפני שאנחנו לא רוצים ללחוץ יותר מדי את הכנפיים לכיוון המגדל כי הן צריכות לנוע בחופשיות בעזרת מתקן משנה הפיתולים.
    4. הפעלת הטיימר - צריך לגרום לו להתחיל לפעול בדיוק כשעוזבים את הטיסן - כיום מטיס הג-2 לוחץ על כפתור במגדל, וברגע הזריקה כשהכפתור כבר לא לחוץ, הטיימר מתחיל לפעול.
    לשים מתקן כזה על הכנף ושיתחבר דרכה לטיימר זה קצת בעייתי (וכבד).
    אולי אפשר לחבר חוט מהטיימר במגדל, ועד קצה הכנף (מחוץ לכנף), עם טבעת בקצה שנמצאת על אצבע המטיס, ובדומה לנצרה, מפעילה את הטיימר?

בטוח יש עוד דברים שלא חשבנו עליהם.
    מי שירים את הכפפה ויריץ פרוייקט שכזה יעלה את הרף של ג-2 באופן שלא נראה כבר שנים.
    יהיה מעניין לראות התפתחות שכזו במחלקה

טוב, גם למדתי דברים חדשים על DLG שלא ידעתי (או שחשבתי שידעתי אבל טעיתי), ועכשיו אני יותר אופטימי

הערוץ שלי ב-Youtube

תודה!
    88
    הודה 222 פעמים ב 158 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לגבי 3 אתה צודק, לא הבנתי אותך כשדיברת על זה קודם... אבל זה גם לא כזה בעיה כי אפשר לשים טבעת אובלית מתכתית שלא לוחצת חזק במקום הגומיה וזה לדעתי יפתור את הבעיה.
    בפיתרון שרץ לי בראש פותר את הבעיה של לחיצה על הטיימר עם "ניצרה" מובנית באיזור התפיסה בכנף בתוספת של 4-5 ג"ר בלבד.
    אני יכול להגיד בוודאות שכנף בתצורה הנוכחית שלה תחזיק זריקת DLG בלי יותר מידי חיזוקים\שינויים.
    איתן.
    סייג לחכמה שתיקה!
    מנהל פורום אלפא , מאמרים וסקירות

תודה!
    3
    הודה 71 פעמים ב 22 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

רועי,

סחתיין על קטעי הוידאו- ממש ממש מענין.

לדעתי אתה צודק במאה אחוז לגבי הכנף- ממש אין צורך שקצה הדיהדרל יחזיק את כל הכנף.

ואוהד- זה היה פשוט מתבקש אבל לבי אתכם, אני מקווה שהדברים יסתדרו וגם מנסה לסייע עד כמה שאני יכול.

עוד מוקדם לדעת...

תודה!
    1
    הודה 5 פעמים ב 2 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

עלה לי רעיון גדול
    מ2 (עם מנוע ב-30000 סל"ד) בדיסקוס
    מי מתנדב לניסוי

תודה!
    341
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי giladmark צפיה בהודעה
    עלה לי רעיון גדול
    מ2 (עם מנוע ב-30000 סל"ד) בדיסקוס
    מי מתנדב לניסוי
    כל עוד המטיס מחזיק את הטיסן, זה כבר מתאים למחלקת הכבלים

הערוץ שלי ב-Youtube

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ליאב,
    לגבי הפתרון של המעצור טיימר. הצלחתי לפתור אותו חלקית. בניתי כנף V בשביל גילשון חופשי בזריקת דיסקוס עם טיימר 3 פעולות...כדי שהוא יצא טוב מהזריקה.
    עשיתי חור בפרופילים בכנף אחת. העברתי חוט דיג 0.3 שעובר מקצה הכנף למרכז, ושם הוא מתחבר למעצור טיימר. בטיפ של הכנף הימנית(אני שמאלי) יוצאת נצרה קטנה שמתלבשת לי לאצבע כל עוד הטיסן ביד. כשהוא נזרק הנצרה מתנתקת.
    לא חושב שזה עבר את ה-4 גרם לכל המתקנים של המעצור טיימר. לצערי בזריקה הראשונה שמתי יותר מדי זמן עלייה, הטיסן הזדקר, ובמהלך הירידה נכנס הדאון של הטיימר ונשבר לי הגוף.
    מאז לא היה לי כוח להשקיע בזה. אבל הקונספט אמור לעבוד. הכל בתיאוריה...

הדר.

תודה!
    7
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני רואה בעייני רוחי טימר אלקטרוני עם מיקרו סוויטץ בטיפ עם חיווט עדין של לדים לכל היותר (30 גייג').
    לפני הזריקה דורכים את מיקרו סוויטץ, ע"י לחיצה (תפיסת הטיסן לזריקה) ובשחרור הכל מתחיל לעבוד.
    סרוו אחד להגה גובה, סרוו אחד להגה כיוון ולפרופ וסרוו נוסף לכנף. קיימים היום כבר סרוואים של 3 גרם ויש גם סרוואים ליניארים של 1.2 גרם (חלשים אבל אולי מספיקים). סוללת ליפו (תא אחד) של 100 מילי לכל היותר.

כדי לפתח את הקונספט חשבתי בכלל להתחיל עם מקלט ושלט טיסנים במקום טיימר ואחרי שמבינים איך עובד, מה הקיזוזים, איך מכוונים שתהיה זריקה חזרתית, מוסיפים מנוע ומחליפים את המקלט בטיימר.
    בכלל כנף ראשונה אפשר לבנות מקלקר מצופה בד, רק בשביל לנסות את האווירודינמיקה, זמן הבנייה יכול להיות מצחיק (עשרות שעות בודדות לכל היותר).

אחרי שרואים שהקונספט עובד, ניתן לבנות את הדבר האמיתי. הליכה על הדבר האמיתי מההתחלה היא קפיצה מעל הפופיק, זריקה אחת עקומה ו/או טעות גסה שנובעת מקונספציה שגויה והכל הלך...עם רדיו ניתן להציל את המטוס ולנסות שנית.
    רועי

תודה!
    7
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הסרוואים הליניארים פחות חזקים והסרוואים ה"רגילים" והדגמים שאני מכיר מלפני כעשר שנים היו עדינים מאד, כיום ייתכן שכבר ניתן לבצע בהם שימוש.
    לדוגמא, סרוו ליניארי סיני של 1.7 גרם:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=11735

שווה בדיקה.

תודה!
    7
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

סרוואים ליניארים של ספקטרום:
    http://www.horizonhobby.com/Products...00L#quickSpecs
    http://www.horizonhobby.com/Products...000#quickSpecs

להערכתי הנתונים באתר יותר קרובים למציאות מאשר סרוואים סינים, המחירים בהתאם.
    רועי

תודה!
    7
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תודה!
    7
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

צילום מהיר של זריקת הדיסקוס שלי.

זה מה שקורה כשמקבלים צעצוע חדש בעבודה (מצלמה מהירה)

תודה!
    1
    הודה 5 פעמים ב 2 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אהבתי את הצעצוע החדש

תודה!
    341
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי roydor צפיה בהודעה
    צילום מהיר של זריקת הדיסקוס שלי.

זה מה שקורה כשמקבלים צעצוע חדש בעבודה (מצלמה מהירה)

http://www.youtube.com/watch?v=3sCU8K9m6z0
    וואו! אהבתי
    כמה פריימים בשניה? 2000 ?

הערוץ שלי ב-Youtube

תודה!
    7
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

1200

מנחת הבית
    נען
    תודה!
    147
    הודה 548 פעמים ב 227 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    3 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

רועי, אני חייב לשים את המצלמה הזאת מול פרופ של פיילון ממבט צד וממבט חזית כדי לראות את הפרופ מתעוות לפני שהוא מגיע לסל"ד מקסימלי (40,000-45,000) ואז אי אפשר לראות אותו אפילו עם המצלמה שלך.. זה יכול לעזור בבחירת פרופ מתאים יותר. (סתם.. זה פשוט יהיה מגניב!!)
    צפה להטרדה בקרוב.
    "If everything seems under control, you're not going fast enough" Mario Andretti

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

סרטון מדליק!
    לגבי הרעיון של ג'2 שייזרק כמו DLG - הוא לא חדש אבל אין ספק שבסופו של דבר זה יקרה איפשהו בעולם. כמובן שלא בארץ - כאן קונים רק מן המוכן. במקרה הזה זה גם אולי מוצדק כי פיתוח טיסן כזה יצריך השקעה - כסף וזמן - רבה ביותר.

עמוד 2 מתוך 4 ראשוןראשון 1234 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. כל מה שרצית לדעת על הלחמות והתביישת לשאול
    על ידי דניאל דקל בפורום מאמרים וסקירות
    תגובות: 41
    הודעה אחרונה: 07-07-2017, 11:31:55
  2. [חדשות] וידאו של מחלקת IMAC בקלוב.
    על ידי TazmanianDevil בפורום פורום טיסני דלק
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 11-02-2010, 21:48:25
  3. [חדשות] פגישה שנתית של מחלקת F3A ביום שני הקרוב 21 לחודש
    על ידי עמרם בפורום פורום טיסני דלק