שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 1 מתוך 1

מאמר: סקירה וטיפים של טירקס 250 +טיפים חלק ב'

1. תאריך הצטרפות
    Jul 2008
    תודה!
    58
    הודה 158 פעמים ב 104 הודעות
    כניסות לבלוג
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

סקירה וטיפים של טירקס 250 +טיפים חלק ב'

0 Comments by bendisar Published on 30-05-2010 13:53:35
    אוקי, בואו נעבור לשלב הבא:
    התקנת הסרוואים

קודם כל כדי שיהיה לכם קל לעבוד תוציאו את הבלוק פלסטיק העליון שמחזיק בתוכו את המיסב שאליו נכנס הציר הראשי
    עכשיו החוטים של הסרוואים יושבים בצורה מאוד לחוצה כנגד השלדה, ממש עד כדי כך שיש מצב שעם הזמן החוטים האלה יחתכו, ולאלה שלא יודעים קארבון הוא חומר מוליך ואז יתקצרו החוטים בסרוו ואז כפי שאתם מתארים: ושישו ושימחו וניסים ונפלאות ו-.... הלך המסוק
    אמנם יש חריצים בשלדה כדי למנוע את המצב הזה אבל הם לא גדולים מספיק לטעמי (ולטעמו של בוב פינלס, שבינינו זה מה שחשוב) אז בעזרת שופין יש לשייף את החריצים ולהגדיל אותם, ועל הדרך להכהות את הקצוות של החורים שעשיתם, כדי שלא יחתוך את החוט עם הזמן
    הנה תמונה כדי להמחיש איך העסק אמור להראות אחרי השיוף (לא להתייחס לשרינק ולשרוול הארוג, הם לא יהיו שם בשלב הזה של הבנייה)

אחרי כל זה תתקינו את הסרוואים במקומם, כל סרוו מוחזק ע"י בורג שנכנס לאום פלסטיק, כאשר את כל סרוו מחזיקים 2 אומים וברגים, (אחד מכל צד) לי היה קל מאוד להכניס את מהצד החיצוני של השלדה את הברגים ושהאומים יהיו התוך השלדה, בזמן הכנסת הברגים נוח מאוד להחזיק את האומים בעזרת הפינצטה הקטנה שמקבלים עם המסוק

שאתם מחזירים את הבלוק פלסטיק עם המיסב תוודאו שהציר הראשי נכנס חלק למקומו! שלא הזזתם בטעות את הישור בין המיסב התחתון העליון

עכשיו בעניין הזרועות של הסרוואים, תשחקו איתם עד שתמצאו מי מתאימה לאיזה סרוו בצורה שתביא אתכם הזרוע להכי קרוב ל-90 מעלות ביחס לציר הראשי

כשאתם באים להבריג את התפוחים לתוך הזרועות של הסרוו כדי להקל לעצמכם על החיים קחו סכין X ACTO ותחרצו קלות את החור שאליו אתם הולכים להכניס את התפוח, זה יקל לכם את החחים בהרבה, לא לשכוח טיפת דבק מהיר על כל תפוח כדי שלא יהיה מצב שישתחרר מהזרוע

לא לשכוח לעבור על השלדה וכל בורג שהולך לתוך מתכת שיהיה בתוכו לוקטייט!!
    ויאללה בואו נמשיך בעבודה ונתקדם לשלב הבא

התקנת מערכת הראש, וכיול למערכת הראש

לא להתייחס לעובדה שבתמונה מערכת הזנב מותקנת, זה עדיין לא אמור לקרות
    טוב, הצעדים פה הם די טריויאליים:
    אחרי שוודאתם שכל הסרוואים ממורכזים ומכוילים, אפשר לקצוץ את הקצה השני של הזרועות (משתמשים על הסרוואים בזרועות הדו צדדיות, צריך לחתוך את הצד שלא משתמשים בו)
    להכניס את הברגים של הזרועות (לא לשים עליהם לוקטייט! זה הברגת פלסטיק) ולחבר את מערכת הראש לסרוואים (כמובן אחרי שוידיתם שהכל זז חלק מאוד) לא לשכוח להגדיל את הלינקים שצריך להגדיל.
    עכשיו אתן יכולים להתקין את ה- ANTI ROTATION BRACKET
    עכשיו לכייל את מערכת הראש זה די קל במסוק הזה, הערכים שכתובים לכל האורכים של הלינקים בחוברת ההוראות שמצורפת הם די מדויקים, ממש כולה 2-3 סיבובים, עכשיו שאתם מכוונים את מערכת הראש לא לעבור פיטש של 11 מעלות ברוטור הראשי!!, הג'ירו לא יכול להתמודד עם יותר מזה, אני אישית מריץ פיטצ' של 10.5 מעלות ומסתדר מצוין
    אני עוד פעם אדגיש כל מערכת הראש אמורה לזוז ממש ממש חלק! שאם תתנו מכה קטנה לפלייבר הוא יתנדנד למעלה ולמטה מספר פעמים
    זהו זה לכיול הראש ויאללה לשלב הבא

אוקי מתקרבים לסוף

התקנת אלקטרוניקה וחיווט

אוקי, בתכ'לס רוב האלקטרוניקה במסוק כבר מותקנת, נשאר רק המנוע הבקר והמקלט, עכשיו את הבקר אפשר לשים על צד השלדה, מתחת למגש הפלסטיק התחתון או מעליו ובתוך השלדה, המקלט נמצא כמובן בצד השני מתחת למגש הג'ירו אני אישית בחרתי לשים את הבקר מהירות בתוך השלדה על המגש פלסטיק, נשאר מספיק מרווח בין המנוע לבקר (הבקר ממוקם מתחת למנוע) וככה הבקר מוגן בהתרסקויות
    דגש חשוב לגבי המנוע- כשמדביקים את הפיניון למנוע יש להשתמש רק בלוקטייט הירוק המצורף, צריך לתת ללוקטייט "לנוח" במשך לילה, ובתקופה זאת אסור להזיז את המנוע כדי להבטיח הדבקה איכותית, כי פיניונים שמשתחררים באמצע האוויר זה לא כיף
    עכשיו עבודת החיווט במסוק הזה בלשון היא קוץ ב-ת@# בלשון המעטה, אפשר פשוט לחווט בצורה פשוטה, ואפשר ללכת עד הסוף ולשים שרוול הגנה ארוג על כל החוטים של הסרוואים (אני חושב שלפי ההתמונות שיבואו אתם תבינו באיזה גישה אני בחרתי) אבל לא משנה באיזה גישה תבחרו חשוב שתשמרו על מספר כללי יסוד

שלא יהיה מצב שחוטים לחוצים כנגד צידי השלדה, הם יחתכו עם הזמן
    שכל החוטים יהיו רחוקים מחלקים מסתובבים ונעים, ושלא יהיה מצב שחוט כלשהו יוכל להיכנס לחלק מסתובב

לנסות לשמור על הפרדה ככל האפשר בין חוטי הסרוואים לבין החוטים של הבקר, גם החוט שיוצא מהבקר למקלט

את החוטים העודפים שנשארו כדאי ללפף ולשים לצד המקלט, את כל העסק אפשר לקבע עם אזיקון

עוד טיפ חשוב שממש יקל לכם על החיים, אני מצאתי שכמעט בלתי אפשרי לחבר את כל הקונקטורים של הסרוואים הבקר והג'ירו למקלט, לכן הורדתי את מגש הפלסטיק התחתון ואז ביצעתי את כל החיבורים שצריך, ככה שהיתה לי גישה נוחה ושסיימתי כמובן החזרתי את המגש התחתון למקומו

למי שרוצה אני מצרף מספר תמונות של החיווט שלי

אוקי ולנושא האחרון בסקירה הזאת-

מאפייני טיסה של ה250 -דבר המשורר :-)

"אוף אבא תחזיק את המצלמה יציב שאני מרחף הפוך עם המסוק שהתמונה לא תצא מפוקוס "

הטירקס 250 הוא באמת מסוק מדהים, למתחילים הוא אולי יהיה יותר מידי, אבל למטיס שכבר יודע לעשות אקרובטיקה אפילו בסיסית הוא יהיה כיף חיים, המסוק הזה עם להבי הפלסטיק טס בצןרה מאוד נחמדה וחמודה, מסוק נחמד לעשות יתו הקפות בחצק קצת גדולה, אבל ברגע שמוסיפים לו שידרוג אחד נחוץ- להבי קארבון, הוא הופך לחייה רעה! מסוק חזק מאוד, וכיפי להטסה שיגרום הנאה גם למתקדם שבמטיסים המסוק מהיר אבל מדויק מאוד בתגובותיו, אני מניח שלסרוואים הדיגיטליים יש חלק בזה, ברגע שעוקבים אחרי הדגשים החשובים מקבלים זנב נעול
    אני אישית עושה עם המסוק הזה פאנלים הפוכים אחורה, רבעי פירופלים, לופים ורולים, תקטוקים מאונכים ומאוזנים, טקטוקי 2 שלבים ריחופים הפוכים וכל מיני דברים ואני פשוט התאהבתי במסוק הזה, להגיד שיש לו את היציבות של 450? לא אבל המסוק הזה יציב מאוד בכל זאת המסוק הזה מאוד חד וזריז בתגובות שלו תתפלאו אפילו אוטורוטציה הצלחתי לעשות איתו (זה היה מפחיד!) הג'ירו מתפקד מדהים, הרבה יותר טוב מהלוגיטק שלי
    אני חושב שבדיל הנכון ובחנות הנכונה הסופר קומבו של המסוק הזה מנצח את כל החיקויים למיניהם שווה לשלם על האיכות של המסוק הזה מכיוון שהוא בנוי בצורה מדהימה ואיכות גבוהה מאוד
    ועוד סתם דגשים, לי במהלך הבנייה לא נחרש שום בורג, הכלי של אליין הפתיע אותי באיכותו, וכולה צריך להקפיד לא להפעיל כמעט כוח! ולוודא תמיד שהמפתח אלן נכנס עד הסוף בתוך ההברגה ורק אז לסובב
    כל מי שמהדק בורג ואז המפתח אלן נתקע קצת בתוך הבורג זה אומר שהוא חורש את הבורג והכלי ומפעיל יותר מידי כוח פשוט מאוד צריך קצת רגש

אז כמובן כמו בסוף של כל סקירה טובה נקנח בסרטוני טיסה

תודה רבה לכל מי שקרא את הסקירה הזאת, פה היא מגיעה לסוף ואני מקווה שהיא תעזור להרבה אנשים כי השקעתי בה הרבה, הטירקס 250 הוא מסוק מדהים כל עוד מקפידים על מספר דברים
    בכבוד רב וברכת נחיתות כמספר ההמראות
    אלעד דב
    ונקנח בתמונה
    נערך לאחרונה על ידי bendisar; 30-05-2010 בשעה 14:01:16.
    בכבוד רב אלעד דב- Elad Dov
    Trex 700e dfc pro hv- IKON Fbl
    Gaui X3-Ikon Fbl
    Trex 450L- IKON Fbl
    Telink SU-29
    JR X9303 2.4Ghz

2. Total Comments 0

תגובות

Similar Articles

1. סקירה+טיפים על בניית טירקס 500ESP
    על ידי bendisar בפורום סקירות מסוקים
    תגובות: 5
    הודעה אחרונה: 30-05-2010, 15:05:17
  2. סקירה+טיפים על בניית טירקס 500ESP
    על ידי bendisar בפורום מאמרים וסקירות
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 30-05-2010, 13:42:15
  3. סקירה+טיפים על בניית טירקס 500ESP
    על ידי bendisar בפורום מאמרים וסקירות
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 30-05-2010, 13:40:24
  4. [שרשור בניה] סקירה+טיפים על בניית טירקס 500ESP
    על ידי bendisar בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 35
    הודעה אחרונה: 07-05-2010, 18:54:20
  5. [מדריך] סקירה של טירקס 250 +טיפים חשובים!
    על ידי bendisar בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 32
    הודעה אחרונה: 03-09-2009, 13:32:21

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •