ציטוט נכתב במקור על ידי ay_hobby צפיה בהודעה
החגים תמו וצריך להתחיל בעבודה,

קודם כל תודה על העידוד, כולי תקווה שאני לא משעמם או מגזים בשאיפה לשלמות.
בהקשר לשאלת ייצור ומכירת בקרים,
א) צריך לזכור שהבקר הוא עבור מנוע בראש ולא עבור בראשלס.
ב) לא כדאי לבנות בקר למכירה משום שתוכנת הבקר תיכתב לא בדיוק בצורה שמתאימה למכירה ולתכנות ע"י 'המשתמש המצוי'.
ג) מעבר מייצור של מספר יחידות בודדות לייצור מרובה לא כדאית מבחינה כספית.
ד) הכי חשוב יוצא יקר יחסית, פשוט אצלי הרכיבים כבר שוכבים במגירות.
לעומת זאת ייעוץ ינתן ברצון לכל מבקש.

עדכונים:
יש מסקנות נוספות לגבי סוג/מקור הסירה,
לאחר ברורים שונים ומשונים מתברר שהסירה הזו היא לא קיט ולא של GRAUPNER שלא ייצרה מעולם דגם כזה בגודל וביחס הזה.
לפי המידע שהגיע לידי מגרמניה האיש שבנה את הסירה שאצלי עסק (לפני שמת ) בבניית דגמים ע"פ תוכניות, וכפי הנראה גם דגם הסירה שבידי נבנה בעבודת יד על פי תוכנייות של סירה מייצור גרמני בסקייל של 1:24 (ולא כפי שחשבתי 1:25) החישוב מדוייק להפליא עד כדי דיוק של חצי מ"מ.
הסירה המקורית היא כנראה בשילוב HYDROFOIL אורך הסירה המקורי 26.1 מטר, היא יוצרה בשנים 1955-1957, ייתכן שבשנים קודמות יותר יוצרה אותה סירה ללא HYDROFOIL.
בכל מקרה בדגם שבידי לא נראה כל סימן זיהוי המתאים ל- HYDROFOIL
כפי הנראה גם הדגם של GRAUPNER מבוסס על על אותו המקור, זה גם מתאים לשם הדגם CONDOR שהן סדרה של סירות משולבות HYDROFOIL.

בכל מקרה אני עדיין ממשיך לחפש תמונה של הסירה המקורית.
אין לך מה לדעוג מי שישתעמם אני אטפל בו אבל בנתיים על תחסוך אפילו לא מילה בפרטים הקטנים
טוב לשמוע שמצאתה קצה חוט על המקור וצער לי לשמוע על מות הבאנאי

בניסיון הדל שיש לי עם סירות בעלות פרופילים תת ימיים הידרופויל פשוט טסים על המים בגלל שטח מגע קטן בטרוף עם המים

לא נתקלתי בסירות דומות אך צברתי מידע רב בחיפושים והפרופילים האלה לא פשוטים זוויות אורכים
היגוי הנעה הכול שונה

מסבך את הבניה בהרבה אך ההנעה ממודל כזה הוא יוצא דופן
ותמשיך לשפוך אור על החקירה שלך
משתוקק כבר לצלם אותו באגם