שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 23 מתוך 23

נושא: איזה מזגן 1 כ"ס עדיף?

תודה!
    73
    הודה 92 פעמים ב 60 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל איזה מזגן 1 כ"ס עדיף?

שלום לכולם,
    אני ואשתי החלטנו על הוספת מזגנים לחדרים , ואנחנו מתלבטים בין שני סוגי מזגנים , או טונדו סופר גולד 12 , או אלקטרה קלאסיק 10. מבחינת הספקים הם דיי דומים וההבדל בצריכת חשמל ביניהם מסתכם בערך ב 30 ש"ח בשנה עבור 200 שעות הפעלה. מה שמעניין אותנו זה בעיקר אמינות ושרידות לאורך זמן , וכמובן שיעשה את העבודה שלו...
    . אני אשמח לשמוע ממישהו עם ניסיון עם המזגנים הללו כדי שיעזור לי להחליט.

תודה,
    ליאור

תודה!
    88
    הודה 222 פעמים ב 158 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה להודעה: איזה מזגן 1 כ"ס עדיף?

מניסיון של 3 מזסגנים אני יכול לקבוע חד משמעית - אלקו\אלקטרה המשגנים הכי טובים! הם מקררים הרבה יותר מהר והרבה יותר חזק משאר המזגנים (כמובן שמדובר בהשוואה בין מזגנים בעלי אותם נתונים).
    מה שבטוח זה אל תקנה טורנדו... הם פשוט זבל! בדירה שאני גר בה כרגע יש מזגן חדש של טורנדו והוא די חלש.
    רק אציין שמה שרשמתי הוא על סמך התרשמות אישית בלבד ולא דעה מקצועית.
    איתן.
    סייג לחכמה שתיקה!
    מנהל פורום אלפא , מאמרים וסקירות

מנחת הבית
    שומרת
    תודה!
    2
    הודה 291 פעמים ב 241 הודעות
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

גם אני ממליץ לך בכל פה, קנה מזגן אלקטרה. 'אמנם' הוא תוצרת הארץ, אבל הוא באיכות גבוהה ממש. מה עוד, שהשירות נמצא תמיד בהישג יד.
    אם קיימים בהספקים הללו מזגנים מסוג 'אינוורטר', אני ממליץ ביותר (ממקור ראשון, קיים אחד כזה, 4 כ"ס מרכזי, בביתי). מזגנים אלו יקרים יותר, פעם וחצי ויותר, אבל הם חסכוניים בחשמל בצורה מדהימה, נעימים מאד בזמן פעולתם ובעלי אורך חיים רב יותר מהמזגנים הרגילים.

ממשלת מאדים התחילה לגבות עמלת EMS אז הלכתי לחפש את צדק
    תודה!
    58
    הודה 80 פעמים ב 65 הודעות
    כניסות לבלוג
    6
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

1. יש לי אלקטרה אז אני משוחד
    2. יש לי אינוורטר וזה הדבר הבא שהיו חייבים להמציא אחרי הבראשלס (זה בראשלס !!!)
    3. שווה להשקיע את ההפרש בבראשלס אופס אינוורטר מסיבה אחת (אולי שתיים ) חשובה
    א. הבראשלס עובד כל הזמן וכשמגיע לטמפרטורה מווסת אותה על ידי שינוי הלחץ במערכת הדיחוס, הדבר מאפשר למזגן להוציא אויר בטמפרטורה הרצויה לאורך זמן במקום לעבוד ב"פולסים"
    ב. קשור בא' תצרוכת החשמל במוד הזה יורדת ב30% לערך.

קצת הסבר טכני יותר לעומק (פאג'רו מוזמן להתערב (אתה יודע שפאג'רו מתקין מזגנים בחסד? (אתה מכיר את פאג'רו?)))
    מזגן רגיל מפעיל את המדחס בפול מנוע ומקרר/ מחמם את האויר עד שהטרמוסטט עוצר אותו בטמפרטורה הרצויה ואז הוא ממתין שהאויר יתחמם/יתקרר ומפעיל שוב את המדחס.
    בממוצע תחוש בנועם בבית, בפועל , תחוש או בקור עז ואז בחום רב מדי או להיפך. לישון עם מזגן כזה במוד חימום בלתי אפשרי כי אתה מתעורר פעמיים איתו, פעם ראשונה כשהוא חימם את החדר למצב "מדבר" ופעם שניה כשהחדר הצטנן למצב "סיביר" שניה לפני שהמדחס שב לפעול.
    כנ"ל בקיץ אבל הפוך

האינוורטר, שבעצם מה שעושה זה להפוך את מתח ההזנה לDC ואז להפעיל מדחס בראשלס, מווסט את הלחץ בצנרת בכדי לגרום לטמפרטורת מחליף החום שבתוך החדר להגיע לטמפרטורה המבוקשת ומרגע זה ואילך זרם האויר היוצא בחדר נמצא בטמפרטורה הממוצעת הנדרשת ואינך חש יותר את מקפצת הזמן שמעבירה אותך בין הסהרה לסיביר כל כמה דקות.

אלו היו 60 שורות על מזגנים עתידניים

כבר שלחתי אותך לפאג'רו??
    נערך לאחרונה על ידי Boogle; 17-12-2010 בשעה 17:10:09.
    Boogle ולא Google קפיש?
    על טעויות- משלמים, על שגיאות - משלמים יותר ...
    צדק- זה כוכב במערכת השמש אין מה לחפש אחריו.

בלוגים ומאמרים שימושיים: לכו חפשו תחת שם המשתמש שלי

מנחת הבית
    היה בעבר מנחת ראשון לציון
    תודה!
    147
    הודה 92 פעמים ב 71 הודעות
    הוזכר
    7 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

בוגל, גם מזגן "רגיל" הוא בראשלס. פשוט ללא בקר, הוא מחובר ישירות לרשת החשמל.

תודה!
    89
    הודה 302 פעמים ב 270 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    7 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

בוגל, הזכרת את גידי פאג'רו ?
    צביקה

If you can't make it fly, try harder, else RTFM

תודה!
    58
    כניסות לבלוג
    6
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי איזי צפיה בהודעה
    בוגל, גם מזגן "רגיל" הוא בראשלס. פשוט ללא בקר, הוא מחובר ישירות לרשת החשמל.
    אכן , למרות שנדמה לי שהמבנה קצת אחר מבחינת מספר קטבים

ציטוט נכתב במקור על ידי ZvikaF צפיה בהודעה
    בוגל, הזכרת את גידי פאג'רו ?
    לא , הזכרתי את מר גידעון פאג'רו הגדול, האחד והיחיד

איפה הוא בכלל????
    Boogle ולא Google קפיש?

תודה!
    70
    הודה 131 פעמים ב 108 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

במזגנים של 1 כ"ס עד 3 כ"ס לא הייתי ממליץ על אינוורטר שכן היעלות שלהם גם ככה מספיק טובה ועוד כשמדובר במזגנים עיליים.כח בחשבון שבכל תקלה תשלם כפול אחד וחצי אחרי שנת האחריות,וגם רוב הטכנאים הפשוטים לא יודעים להתעסק עם זה ואם הרגשים שלהם,כך שליפעמים יוחלפו חלקים שהיו תקינים ואתה שילמת עליהם סתם.אם זה לחדר עדיף שתיקח מזגן קצת יותר חזק כמו 1 וחצי או 1 ורבעמשהו בין 12000 BTU עד 15000 BTU.וזה 47 שיניות מפי טכנאי מערכות אלקטרו מכניות(צי'לרים)
    חיים גיל תעשה תרגיל

מנחת הבית
    שומרת
    תודה!
    2
    הודה 291 פעמים ב 241 הודעות
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי haimgil צפיה בהודעה
    במזגנים של 1 כ"ס עד 3 כ"ס לא הייתי ממליץ על אינוורטר שכן היעלות שלהם גם ככה מספיק טובה ועוד כשמדובר במזגנים עיליים.כח בחשבון שבכל תקלה תשלם כפול אחד וחצי אחרי שנת האחריות,וגם רוב הטכנאים הפשוטים לא יודעים להתעסק עם זה ואם הרגשים שלהם,כך שליפעמים יוחלפו חלקים שהיו תקינים ואתה שילמת עליהם סתם.אם זה לחדר עדיף שתיקח מזגן קצת יותר חזק כמו 1 וחצי או 1 ורבעמשהו בין 12000 BTU עד 15000 BTU.וזה 47 שיניות מפי טכנאי מערכות אלקטרו מכניות(צי'לרים)
    הגישה שלי שונה במהותה.
    1. אני בודק היטב מראש ואינני רוכש מוצר שמיד בתום תקופת האחריות (ואולי גם קודם) נכנס לתקלות.
    2. לעולם לא אזמין לשירות טכנאי שאיננו בקי במוצר המסויים הדורש שירות. יתר על כן, טכנאי שיוזמן על ידי, יהיה מומלץ, אם לא מוכר קודם לכן. בוודאי לא מאלו שנוהגים לחייב על דברים שהוחלפו לשוא, קל וחומר על דברים שלא ביצעו כלל. אני, באופן אישי, עוקב אחרי התיקון. חלק שיוחלף ולא יפתור את הבעיה, אדרוש מהטכנאי להחזיר את המקורי. זה גם יהיה הביקור האחרון שלו בביתי.
    4. עיקר העיקרים, הפעולה הרצופה של מזגן אינוורטר, להבדיל מפעולה בפולסים במזגן הרגיל, אין לה תחליף. ועדיין המזגן חסכוני בחשמל והינו בעל אורך חיים רב מהמזגן הרגיל.

תודה!
    58
    כניסות לבלוג
    6
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי flatspin צפיה בהודעה
    הגישה שלי שונה במהותה.
    1. אני בודק היטב מראש ואינני רוכש מוצר שמיד בתום תקופת האחריות (ואולי גם קודם) נכנס לתקלות.
    2. לעולם לא אזמין לשירות טכנאי שאיננו בקי במוצר המסויים הדורש שירות. יתר על כן, טכנאי שיוזמן על ידי, יהיה מומלץ, אם לא מוכר קודם לכן. בוודאי לא מאלו שנוהגים לחייב על דברים שהוחלפו לשוא, קל וחומר על דברים שלא ביצעו כלל. אני, באופן אישי, עוקב אחרי התיקון. חלק שיוחלף ולא יפתור את הבעיה, אדרוש מהטכנאי להחזיר את המקורי. זה גם יהיה הביקור האחרון שלו בביתי.
    4. עיקר העיקרים, הפעולה הרצופה של מזגן אינוורטר, להבדיל מפעולה בפולסים במזגן הרגיל, אין לה תחליף. ועדיין המזגן חסכוני בחשמל והינו בעל אורך חיים רב מהמזגן הרגיל.
    +1
    Boogle ולא Google קפיש?

תודה!
    73
    הודה 92 פעמים ב 60 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ואוו, איזה כיף לקבל תשובות מאנשים שמבינים עניין וגם בעלי ניסיון אישי , אני מניח שטורנדו יצא מהמשוואה. לגבי האינוורטר. כאשר הסתכלתי על נתונים מבינת קוט"ש האינורטר הראה את אותה צריכה (סביב 0.8 קוט"ש), לכן התייחסתי לפעילות שלו כאל טריק שיווקי. אתם אומרים שלא כך הדבר? אם כך למה הנתונים הללו מתייחסים??
    ומכיוון שאני בעד לשמור את הכסף במשפחה אני אפנה לגידי בפרטי...
    תודה לכולם כמובן שאשמח להסבר על האינורטר.

תודה!
    1
    הודה 4 פעמים ב 2 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני מגיע, פשוט לוקח לי זמן.
    טורנדו לא רעים רק שאין זמינות טובה של חלקים, לא ניתן להחליף פיקוד בחלק מהדגמים מאחר והכל סגור שמה עם מסמרות (לא יתקלקל בחיים אבל אם התקלקל תתקין חדש). כמה חברות מיבאות מזגני מדבקה שמיוצרים ע"י חברה בסין בשם galants. לאחד מחברי הפורום החלפתי את המזגן טורנדו
    שלו באלקטרה.
    למזגן אלקו (אלקטרה) בן 12 שנים שממש עבד קשה הלכו הגומיות במאיצים (פרופלור).
    הם שיפרו את המאיצים ועיבו את הצירים כך שזה עלה כ 450ש"ח. לא הכסף כמו שיש חלקים למזגן בן 12 שנים.
    לזוועתי רוב הקבלים של המנוע מאוורר בחלק הפנימי (מאייד בקרור) מולחמים לכרטיס וקצת סיפור להחליף אותם בגובה.
    גם המזגנים של אלקטרה מיוצרים בסין. האיכות לא ירדה והיתה תקופה טובה שבה מכרו את אותו המזגן
    עם מדבקה אחרת אבל יותר זול בצורה משמעותית. c10 megair10 coolair10 אותו דבר עם ה14 שהוא 12500btu/hour או 1.25 סוסים באורווה של החדר בקרור.
    את תדיראן אני לא אוהב. יש להם תקלות אלקטרונקה מעצבנות.
    הכי טוב טורנדו, הם נותנים לי להרויח הכי טוב.
    השרות של אלקטרה טוב מאוד מניסיון אם כי עלי לציין שגם השרות של טורנדו ניבדק יותר ובאמת היה טוב.
    אל תלך על האינוורטור, זה לא ורוד כמו שזה ניראה. החיסכון לא כזה משמעותי. המזגנים הישנים
    אמינים, זולים לאחזקה, קלים לתיקון. אם יש תקלה רצינית מחליפים מזגן......
    האלקטרוניקה עדיין יקרה.
    לא רק שמזגן אלא גם ההתקנה חשובה. יש התקנות בזול (500ש"ח) שכל דבר קטן זה תוספת.
    על ואקום בכלל לא מדברים. חוסכים בכל ואפילו לא מעגנים את המזגן לתושבת או מורידים את הניקוז
    לקומה ראשונה כך שהשכנים לא יתלוננו.
    בקיצור רק אלקטרה ומספק טוב כך שאם יש בעיה במזגן הספק יחליף אותו לפני ההתקנה ולא ישלח אותך
    לבדוק את האחריות. שווה את העוד כמה שקלים.
    נדיר שזה קורה אבל אם זה קורה עדיף להיות מכוסה.
    דבר איתי 0526111531
    גידי

תודה!
    89
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    7 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

טוב.... מהשעה והתשובה אני מקווה שגידי לא היה נהג בטיחות ביציאה הלילה...
    ליאור, שווה לך לדבר איתו, רק תוודא שהוא נקי מאלכוהול...
    צביקה

תודה!
    70
    הודה 131 פעמים ב 108 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

טוב הסבר קטן על מזגנים ומערכות גז. א: במזגנים רגלים כאשר המדחס עובד כל הזמן עד לניתוק הטרמוסטט החזרת השמן למדחס מבוצעת ע"י סחף הגז במערכת והתחמצנותו(התחברותו )יחד. ב: במזגני אינוורטר ישנו רכיב שניקרא מחזיר שמן שתפקידו העיקרי להחזיר את השמן שניפלט מהמדחס אל תוך המדחס בצד הנמוך של מערכת הגז(קרי יניקה).כתוצאה של תהליך זה השמן החם שחוזר מהמפריד שמן גורם להתחממות המדחס ,ומה שמקרר אותו זה הגז הקר שחוזר דרך היניקה.אחת מכמה הבעיות שקורות במערוכות האלה הם בריחת הגז אשר בסופו של דבר גורמות להמשך התחממותו של המדחס כתוצאה של חוסר קירור ואז המדחס ניתפס מכנית או נישרף.בעייה נוספת היא הבלאי והליכלוך שנוצרים במערכת כתוצאה משחיקה מכנית טבעית עם השנים וגורמת לסתימה של המפריד שמן ואז לא חוזר שמן למדחס והוא ניתפס או נישבר או נישרף או כולם יחדיו. בעיה נוספת היא ההתקנה שבה טכנאים לא שמים לב אליה והיא הפרשי הגובה בין המאייד למעבה שיש לה חשיבות מאוד גדולה בהחזרת השמן למדחס.בקיצור לא מציאה האינוורטר הזה ואני מדגיש עד ל3 כ"ס.מעל 3 כ"ס זה כבר יותר מישתלם עקב תיצרוכת החשמל והרכב הרכיבים שבתוך המעבה.שהם כבר יותר רציניים.
    חיים גיל תעשה תרגיל

תודה!
    89
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    7 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

חיים,
    למה שיברח גז ? המערכת לא אטומה (חוץ מחיבור הצינורות ) ?

למה צריך לעשות מפריד שמן ולהחזיר מייד ולא להשאר בשיטה הקודמת ?

האינוורטר זה לא רק שינוי מהירות הסיבוב של המדחס (בקר מהירות ) ?

סליחה מראש על מבול השאלות...
    צביקה

תודה!
    2
    הודה 78 פעמים ב 48 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ואם כבר, ניצול שרשור:
    למה צריך השהיה (של כמה דקות) לפני שהמדחס נכנס לפעולה אחרי כיבויו?
    טורניג'י - אבל מעליך!
    .Three of my favorite inventions are PC, RC and AC

תודה!
    318
    הודה 19 פעמים ב 15 הודעות
    כניסות לבלוג
    5
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

Thumbs up תגובה להודעה: איזה מזגן 1 כ"ס עדיף?

אלקטרה.
    לא משנה מה אנשים אומרים לכם, מילים ורעיונות יכולים לשנות את העולם.

מנחת הבית
    היה בעבר מנחת ראשון לציון
    תודה!
    147
    הודה 92 פעמים ב 71 הודעות
    הוזכר
    7 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי ZigiStar צפיה בהודעה
    ואם כבר, ניצול שרשור:
    למה צריך השהיה (של כמה דקות) לפני שהמדחס נכנס לפעולה אחרי כיבויו?
    ההשהיה נועדה לתת לצנרת הגז להשוות לחצים בין איזור הלחץ הגבוהה לנמוך. כאשר המערכת תחת לחץ המדחס מתאמץ בתחילת הפעולה ועלול אפילו לעצור לחלוטין. לרוב פשוט "יקפוץ" הנתיך אולם עלול גם להגרם נזק למדחס, ביחוד אם לא קיים נתיך מתאים.

תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי איזי צפיה בהודעה
    ההשהיה נועדה לתת לצנרת הגז להשוות לחצים בין איזור הלחץ הגבוהה לנמוך. כאשר המערכת תחת לחץ המדחס מתאמץ בתחילת הפעולה ועלול אפילו לעצור לחלוטין. לרוב פשוט "יקפוץ" הנתיך אולם עלול גם להגרם נזק למדחס, ביחוד אם לא קיים נתיך מתאים.
    תודה! זה אחד ההסברים ששמעתי, שגם נשמע הגיוני. מצד שני, שמעתי גם משהו שקשור להתמוססות(?) הגז בשמן שבצנרת , או משהו כזה. מצלצל למישהו מוכר?
    טורניג'י - אבל מעליך!

תודה!
    9
    הודה 38 פעמים ב 29 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי ZigiStar צפיה בהודעה
    תודה! זה אחד ההסברים ששמעתי, שגם נשמע הגיוני. מצד שני, שמעתי גם משהו שקשור להתמוססות(?) הגז בשמן שבצנרת , או משהו כזה. מצלצל למישהו מוכר?
    במערכת שפועלת ע"פ "הספר", ביציאה מהמדחס יוצא גז בלחץ גבוה, המעבה הופך את הגז לנוזל (מקרר אותו) וכשהנוזל הדחוס מגיע למאייד (היחידה הפנימית), הנוזל עובר דרך שסתום התפשטות ומשם למאייד(בד"כ שסתום ההתפשטות מותקן ע"ג המאייד) היות והנוזל הדחוס מגיע לנפח גדול=לחץ נמוך, הוא שואף להפוך חזרה לגז, בתהליך זה הוא "שואב" או צורך חום מהסביבה בד"כ מהאויר המוזרם דרך צלעות המאייד(במערכות מסויימות מים, או חומר אחר).

היות ולעיתים התהליך אינו אופטימאלי, ולא כל הנוזל הדחוס מצליח להפוך חזרה לגז, הרי שחלקו נשאר בצורת נוזל וחוזר חזרה לכיוון המדחס, המדחס מצידו אינו מסוגל לדחוס נוזלים (בכלל לדחוס נוזלים זו משימה כמעט בלתי אפשרית באופן מעשי), הרי שלפני המדחס יותקן "מפריד נוזלים".
    יש לזכור כי נוזלים אלו "דחוסים" - מטרת ההשהיה לאפשר לחלק גדול ככל שניתן מהנוזלים להתאדות חזרה למצב צבירה גז.

לגבי השמן בגז ושות' : למעט מדחסים "יבשים", כל מדחס בלי קשר לסוגו (כנפיים\בורגי\בוכנה וכ"ו) דורש שימון לחלקים המכניים הנעים, השמן נמצא באגן השמן של המדחס.
    בזמן פעולת המדחס טיפות זעירות של שמן נפלטות יחד עם הגז הדחוס אל צינור הפליטה של המדחס, לרוב מותקן מסנן\לוכד כלשהוא מיד ביציאת המדחס, אולם הדרך הבדוקה לוודא שהשמן אינו ממשיך בדרכו אל המאייד (משם הרבה יותר קשה לו לחזור למדחס) היא לדאוג שהיחידה החיצונית מותקנת נמוך יותר מהיחידה הפנימית, במידה וזה בלתי אפשרי (כמו אצלי בבית - כל 6 המדחסים מותקנים מעל היחידות הפנמיות), הרי שיש להתקין "סיפון" חיצוני ע"ג צינור הדחיסה, ו\או ליצור קשת בצינור הדחיסה הגבוהה יותר מיחידת המעבה\מדחס.

זהוא הסבר מאוד פשטני על רגל אחת.
    להסברים מהחיים האמיתיים פנו לגידי.

תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי b1yossi צפיה בהודעה
    היות ולעיתים התהליך אינו אופטימאלי, ולא כל הנוזל הדחוס מצליח להפוך חזרה לגז, הרי שחלקו נשאר בצורת נוזל וחוזר חזרה לכיוון המדחס, המדחס מצידו אינו מסוגל לדחוס נוזלים (בכלל לדחוס נוזלים זו משימה כמעט בלתי אפשרית באופן מעשי), הרי שלפני המדחס יותקן "מפריד נוזלים".
    יש לזכור כי נוזלים אלו "דחוסים" - מטרת ההשהיה לאפשר לחלק גדול ככל שניתן מהנוזלים להתאדות חזרה למצב צבירה גז.
    תודה על ההסבר!
    דבר אחד לא מסתדר לי לגמרי (ויסלח לי liorz055 על זה שאני מחרב את השרשור): התופעה שתיארת (לא כל הנוזל הופך לגז) מתרחשת כל הזמן, גם במשך הפעלה רצופה של המדחס, לא? אז מה מיוחד בהפעלה מחדש, שדווקא אז דרושה השהייה?
    טורניג'י - אבל מעליך!

תודה!
    1
    הודה 4 פעמים ב 2 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הכי קצר שאפשר:
    עדיף להתקין את היחידה הפנימית מעל החיצונית כך שהשמן שמתערבב עם הקרר יחזור למדחס.
    ביחידות גדולות ישנו צינור דקיק שתפקידו להחזיר את השמן של המדחס חזרה למדחס.
    יש תמיד בריחה של שמן.
    המדחס מקורר ע"י הקרר בחזרה מהחדר. מזגן קטן מדי לא יקבל מספיק קרור ויעבוד רצוף ויתחמם במהלך העבודה. לא נורא אם המזגן עובד הרבה אבל שיקבל קרור.
    מאחר ולא תמיד כל הקרר מתאייד וניכנס למדחס בצורת גז ישנו מפריד נוזלים לפני המדחס אשר תפקידו לודא שלא ניכנס נוזל למדחס החם. אם ניכנס נוזל למדחס בוכנתי הבוכנה יכולה להתפוצץ
    בגלל שאי אפשר לדחוס\להעביר נוזל דרך השסתומים במהירות דחיסה של הגז.
    מיתר לציין להבוכנה חמה מאוד והנוזל קר מאוד אז ישנם הפרשי טמפרטורה.
    גם במזגנים שרובם הם עם מדחס רוטטיבי זה לא גורם משפר......
    בריחות גז- הלחץ משתנה במזגן במהלך העבודה.
    לחץ סטאטי (תלוי בטמפרטורה) r410a (הגז החדש) הוא 250psi
    במהלך העבודה לחץ הקרר ביניקה הוא 120psi ובדחיסה 450psi.
    כל פעם שהמזגן ניכנס ויוצא מעבודה צנרת הנחושת מתפשטת ומתרחבת ובסוף העבודה
    תוזרת חזרה למצבה הרגיל. כתוצאה מכך ישנה עיפות מתכת בעיקר בהלחמות אשר החןמר שבו משתמשים להלחמה 98אחוז נחושת ו 2 אחוז כסף אינו גמיש ורך כמו צנרת הנחושת עצמה.
    מיותר לציין שנחושת מוכרים לפי ק"ג ועובי הדופן הוא גורם קריטי במישקל ובעמידות של הצינור
    ללחץ של הקרר. ישנם מזגנים אשר ידועים בבריחת הגז שלהם. שומר נפשו ירחק.
    מאותה סיבה גם הדודים שבבית נוזלים, עם הציפוי אמייל או כל ציפוי אחר.
    ציפוי האמייל אינו גמיש והברזל כן. כשהדוד מתחמם הלחץ בתוכו עולה. השסתום אל חוזר
    שומר שמים חמים לא יחזר חזרה לקרים והברזים לא משחררים לחץ כי הם סגורים.
    כשפותחים את הברז לחז המים יורד והדוד חוזר לנורמה. כשסוגרים את הברז הלחץ שוב עולה.
    לאחר הרבה מחזורים כאלה המים חודרים את הציפוי ולא לאט החלודה מתפשטת.
    עכשיו קובע עובי החומר את הזמן של הנזילה.
    לפני 30שנה הדוד היה קטן 120ליטר וכבד. היום דוד של 150ליטר שוקל פחות מאותו דוד ישן
    ששרד יותר מ 20 שנים שם על הגג.
    השהיה של 5 דקות למדחס............
    המדחס צריך להיכנס לסיבוב של הרבה סל"ד בשניות. אם יש לחץ גבוה בצד אחד ולחץ נמוך בשני יהיה לו הרבה יותר קשה להתחיל את התנועה.
    במדחסי לחץ אויר יש מערכת של שסתומים שפורקים לחץ לפני ההתנעה ונסגרים חזרה לאחר ההתנעה.
    קבל- עוזר למנוע חד פזי להניע וקובע את מהירות הסיבוב של המנוע.
    (באלקטרה 1.25 כ"ס הקבל הוא 35מיקרופרד ובחברה אחרת הקבל הוא 70 מקרופרד
    כך שבאלקטרה המדחס עצלן יותר ומסתובב לאט יותר)
    sppקבל עזר ש"מרגיש" מתי המדחס מנסה להניע ועובד רק בתחילת ההנעה.
    רוב החברות כבר מתקינות כזה בצורת מטבע מלכתחילה. מרגע שמתקינים קבל עזר בהתנעה
    למדחס, הזמן של המדחס קצוב והוא לקראת סיום.
    טוב. אם יש טעטיות אני מיחס את זה לעייפות שלי. לילה טוב לי ולבוגלה...........
    בוקר טוב לשאר העולם.
    גידי

תודה!
    58
    כניסות לבלוג
    6
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לילה טוב גידילה, WE LOVE YOU
    BTW
    אם הורדת סל"ד למדחס הארכת את אורך חייו באותו היחס?

ותזכור שמדחסים חשמליים לעולם יסתובבו בסל"ד נמוך יותר ממקביליהם בדלק (C-DD)
    לילה טוף
    Boogle ולא Google קפיש?

נושאים דומים

1. [שאלה] איזה טיסן עדיף?
    על ידי liornir45 בפורום פורום דאונים וטיסנים חשמליים
    תגובות: 4
    הודעה אחרונה: 26-10-2010, 20:38:58
  2. לא עדיף לפרסם "גוף למסירה" בפורום "נותנים-מקבלים"...?
    על ידי ZigiStar בפורום לא להבים ולא כנפיים
    תגובות: 2
    הודעה אחרונה: 03-05-2010, 20:34:40
  3. איזה שלט עדיף ?
    על ידי yanivoz בפורום פורום דאונים וטיסנים חשמליים
    תגובות: 32
    הודעה אחרונה: 01-04-2010, 07:54:36
  4. [שאלה] איזה שלט עדיף
    על ידי wiimaster666 בפורום פורום מסוקי דלק
    תגובות: 42
    הודעה אחרונה: 07-11-2009, 16:03:47
  5. איזה ג'ירו עדיף??