שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 15 מתוך 15

מאמר: המדריך המלא למעוניינים להיכנס לתחום הDLG (דאוני השלכה בשיטת הדיסקוס) עידכון 28.7.12

1. תאריך הצטרפות
    Jul 2008
    תודה!
    88
    הודה 222 פעמים ב 158 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

Jump to Comments

המדריך המלא למעוניינים להיכנס לתחום הDLG (דאוני השלכה בשיטת הדיסקוס) עידכון 28.7.12

14 Comments by eitan-ro Published on 01-12-2008 13:10:31

רקע:
    HLG קיים כבר די הרבה זמן, אבל היו לו מגבלות כמו גובה מאד נמוך שהיו מגיעים בזריקה, צריך יד מאד מאד חזקה כדי להגיע לגובה סביר (באיזור ה-30 מטר לזורקים הממש חזקים), זמני שהיה מאד קטנים, אנשים מבוגרים ומי שיש לו בעיות גב\כתפיים יכול רק לחלום על לזרוק HLG רגיל.

לפני קצת יותר מעשר שנים כמה אמריקאים התחילו לחשוב על שיטה אחרת שתהיה יותר USER FRIENDLY לאנשים בעלי בעיות גב\כתפיים, וגם רצו להגיע לגבהים משמעותיים יותר ולזמני שהיה גבוהים יותר, אחרי כמה שנים הם "גילו" את הזריקה בשיטת הדיסקוס שמה שזה בעצם אומר זה שתופסים את הדאון בקצה כנף וזורקים אותו כמו דיסקוס אולימפי, בהתחלה כמו בכל תחום חדש היו להם המון בעיות שנבעו מעיקר מכשלים מבניים של הזנב, עד שלבסוף הם הגברו אליהם ונוצר הדאון הראשון שהיה קטן בעל זנב T, הוא גם סבל מבעיות מבנה בגלל הפיתול שנוצר על הבום זנב ע"י הזנב T אבל בגלל שהוא היה קטן זה היה יחסית זניח.

כעבור מספר שנים נוספות גילה את התחום איש בשם ד"ר מארק דרלה (הוא זה שתיכנן את הכנף של המל"ט PREDATOR), שהוא ד"ר לאוירונאוטיקה ב MIT, וכמו בכל תחום תעופה שהוא התעסק בו הוא היה חייב "להמציא את הגלגל מחדש", ובאמת אחרי כמה מחקרים שבהם הוא "סינג'ר" סטודנטים שלו, השתמש במנהרות רוח ואין ספור ניסויים בשטח הוא המציא את סדרת הפרופילים שמותאמים בדיוק לצרכים הספציפיים של הDLG, מה שאומר שאלה פרופילים מאד דקים שהעבה שבהם (זו סדרה של 3 פרופילם) הוא בעל עובי של 6.5% והדק באיזור ה 5.8%. יותר מאוחר הוא שינה את הפרופילים האלה שיתאימו לכל מיני דאונים במשקלים שונים וגדלים שונים (כל הסדרה של הפרופילים שלו מתחילה באותיות AG), ניתן לראות באתר של המועדון שבו הוא מטיס המון תוכניות והמון חומר תיאורטי על אוירודינמיקה של דאונים.
    הסדרה של הפרופילים היתה ממש נקודת מפנה בכל מה שקשור לדאוני דיסקוס, והיום כל הדאונים הטובים ביותר נבנים על בסיס סדרת הפרופילים שלו, ומחלקת הDLG היא אחת המחלקות הכי פופלריות כיום בעולם כבגלל הפשטות וקלות ההטסה שבה (ולא - אין צורך בשום מאמץ פיזי גדול כדי לזרוק אותם!).
    הדאונים המודרניים נזרקים לגבהים של 30 מטר לזריקה חלשה ויכולים להגיע ל 80 מטר למי שמיומן מאד, הרוב מגיעים לגבהים של +-50 מטר, משקלם נע באיזור ה 220-300 ג"ר תלוי בגירסה של הדאון.

מבנה הדאונים:
    הגוף של הדאונים כולם בנוי מבום זנב שעשוי מקרבון מהסיבה שכל דבר אחר פשוט לא יחזיק בעומס האדיר שפועל הבום (אפילו קראתי איפשהו שמישהו מדד את זה וגילה שזריקה חזקה יכולה להגיע ל80G).
    השינוי המהותי הוא במבנה הכנפיים, בעיקרון יש 2 שיטות עיקריות של מבנה - כנף חלולה שעשויה בתבנית וכנף בעלת ליבת קלקר עם סקין של קוולאר\פיבר עליה.
    היתרון של הכנפיים החלולות הן שהפרופיל הרבה יותר מדויק, הן פחות רגישות לנזקים קטנים שנוצרים משיחים בזמן נחיתה מה שגורם להן להיות יותר אמידות לאורך השנים, אבל הן כבדות יותר בכ20 ג"ר, ובמקרה של שבר יותר קשה לתקן כנף חלולה מאשר כנף קלקר.
    היתרון בכנף בעלת ליבת קלקר הוא המשקל המאד נמוך שאפשר להגיע אליו (פחות מ-100 ג"ר לכנף בעלת מוטה של 1.5 מטר), קלות ייצור שאפילו בבית אפשר לייצר אותן, החיסרון הוא שהפרופיל פחות מדויק, והן יותר עדינות מהכנפיים המתובנתות.

הדאונים עצמם:
    את הדאונים מאד קל לזהות, בגלל שכולם בעלי הגה מאד גדול (כדי למנוע עד כמה שאפשר פיתול של הבום זנב בזמן זריקה), מוטת הכנף שלהם לא תעלה על 1.5 מטר (זו החוקה), והדבר הכי בולט זה לראות את המטיס מסתובב כמו סביבון בזמן שהוא מחזיק את הטיסן בקצה כנף וזורק אותו לגובה.

תחרויות?
    המחלקה הזאת של דאוני הרדיו הוא מחלקה תחרותית שלאחרונה הוכרזה כבינ"ל ע"י ה-FAI, וב2011 תהיה אליפות העולם\אירופה (לא בטוח מי מהן) הראשונה, מה שאומר שב2010
    יהיו תחרויות מבחן ויבחר הסגל הנבחרת.
    עד אז יש מיני תחרות של DLG באולימפידת התעופה שבאיטליה.
    את החוקה המתורגמת ניתן לראות באתר של הקלוב.

מה לקנות?
    לא משנה עד כמה מנוסה המטיס, אפילו אם הוא מטיס 20 שנה ויכול להטיס כל דבר אם עינים קשורות, מומלץ להתחיל עם הדאונים הזולים יותר שיותר ועמידים לטעויות, הבעיה בטיסן האלה זה לא ההטסה אלה הזריקה עצמה, זו מיומנות שצריך לרכוש אותה! זה לא קשה, ולא לוקח הרבה זמן אבל עדיין זה משהו חדש שאנשים לא התנסו בו, ולכן אני ממליף בחום להתחיל אם דאון מתחילים מהסיבה שהרבה יותר קל לתקן אותם (תאמינו לי אתם תישברו והרבה!!) מאשר את הדאונים הגדולים (גם מבחינת יכולות תיקון וגם מבחינת הכיס).
    דאונים למתחילים

GAMBLER, מחירו כ-70$

QUICKFLICK II לא מכיר את הדאון הזה אישית, אבל הביקורות משבכות, מחירו גם כן 70$.
    Click image for larger version. 

Name:	QF2_Main.jpg 
Views:	669 
Size:	17.3 קילובייט 
ID:	4209

DL-50 גם אותו הביקורות משבחות וגם מחירו הוא 70$
    Click image for larger version. 

Name:	dl50_lg.jpg 
Views:	553 
Size:	25.2 קילובייט 
ID:	4210

עוד כמה דאונים קצת יותר מתקדמים, ודי קרובים לרמה של הדאונים הטובים ביותר:
    Super TOPSKY 2 מחירו כ250-350$ ) תלוי בגרסה

Binary III דאון מאד נחמד עם ביקורות טובות, מחירו דומה כ250-300$

AKCENT 2 דאון שעשוי בתבנית לא רע ודי זול יחסית לתמורה, מחירו כ320$.

דאונים מתקדמים\תחרותיים
    את הדאונים האלה אפשר להטיס אחרי התנסות קצרה של חודש-חודשיים אם דאון למתחילים.
    יש הבדלים בין מיני הדאונים, אבל מכיוון שאני לא מכיר את כולם אני אמליץ על מה שאני מכיר ולבי האחרים אני ממליץ לשאול בפורום HLG ב RCGROUPS

PREDATOR II דאון לא רע בכלל, ומחירו לא גבוה ועמד על 240-350$ תלוי בגרסה.

BLASTER 2 דאון לא רע בעל משקל קצת גבוה (דאון פחות מומלץ) - 440$

BLASTER 3 דאון מאד חמוד ודומה לBLASTER 2 חוץ מכמה שיפורים, בנוי בצורה איכותית מאד, מחירו עומד על כ-500$

FIREWORKS III הדאון הרציני הראשון שלי, מאד מומלץ, טס נהדר וזכה בלא מעט תחרויות בעולם, מחירו - כ260 יורו

FIREWORKS 4.2 זו גרסה משופרת של ה-3, מחירו כ330 יורו

FIREWORK 5 - FLOW המילה האחרונה מבית PCM האיכותי, דאון חתיך שבנוי בצורה מאד איכותית וקלה בצורה מדהימה, בעל ביצועים מעולים, מחירו עומד על 460 יורו

TABOO GT אחד הדאונים היותר טובים שיש בשוק, מחירו 450$

SALPETER דאון מעולה ומחירו בהתאם 360-700 יורו ,תלוי בגרסה

SIRIUS דאון מעולה וחזק במיוחד מחירו 420-580$ תלוי בגרסה

Steigeisen הצורה שלו מאד מעניינת ושונה, בעל יכולות טיפוס מטורפות, מחירו כ430 יורו

STEIGEISEN lift, כמו הSteigeisen, רק משופר. מחירו 470 יורו.

STOBEL V3 דאון שמככב בהרבה תחרויות בזמן האחרון, מחירו כ400+ יורו

TWISTER II דאון טוב, מחירו עומד על כ450 יורו (תלוי בגרסה)

Twister III, האח הגדול של ה-II, חדש בשוק, אבל עושה רושם טוב, מחירו 470-520 יורו (תלוי בגרסה)

Stark DLG, דאון קל מבחינת משקל, מחירו כ-500 יורו

XXLite, דאון די מוצלח, קטן מימדים ומאד קל (משקל טיסה של 200 ג"ר), מחירו 730$ (אין לו אתר נורמלי, צריך לשלוח לו הודעה פרטית דרך RCG)

Helios, אחלה דאון, מחירו 500$-665$

למי שמתכנן לבנות לבד (מבורך ביותר!!) הנה מדריך ממש טוב לגבי איך עושים את זה:
    http://translate.google.com/translat...istory_state0=

סרוואים ומקלטים:
    כנף - בניגוד לאינטואיציה של רובנו, על הכנף כמעט ולא פועלים מאמצי כפיפה (יחסית לשאר הטיסן) ולכן כביכול אין צורך בסרוואים חזקים וזה נכון חלקית, הבעיה היא שבזמן זריקה הדאון יוצא במהירויות גבוהה מאד (110-150 קמ"ש!) ולכן יש אליה מאמצי פיתול ובנוסף לזה הכנף מתחילה לעשות "פירפור" קטן מאד שהתדירות שלו יכולה מאד לפגוע בעמידות לתנועה שהסרוו מעניק למאזנות, לכן יש צורך להשתמש בסרוו איכותי ביותר בלי חופשים בראש ודיוק מירכוז גבוה מאד ורצוי אפילו סרוו דיגיטלי מהסיבה שתדירות העידכון שלו גבוהה בהרבה משל סרוו אנלוגי ולכן הסיכוי שהפירפור של המאזנות יהיו באותה התדירות כמו של הסרוו נמוך בהרבה (במידה ותדירות הפירפור תהיה זהה לסרוו לא יהיה שום סיכוי להחזיק את המאזנת במקום).
    נכון להיום הסרוו שלדעתי הכי מתאים הוא סרוו דיגיטלי תוצרת HYPERION מדגם ATLAS SDS09-SCD, העלות שלו נמוכה יחסית לתועלת המדהימה שלו וביחס לסרוואים מקבילים בעלי ביצועים דומים.

הגאים:
    על הגה הגובה המאמצים לא כאלה גדולים ולכן כל סרוו איכותי בעל כוח של לפחות 700 גר\ס"מ יעשה את העבודה.
    בהגה כיוון הסיפור קצת שונה - בגלל הזריקה הכוחות שפועלים על הסרוו הם גדולים למדי, כמובן שזה גם תלוי בגודל הפיזי של ההגה כיוון עצמו - הגה גדול = יותר התנגדות אוויר בזמן זריקה = יותר עומס על הסרוו, בהנחה שבונים טיסן עם גודל הגה כיוון קטן יחסית (רוב הטיסנים המודרניים) אז העומס הוא פחות נוראי, לאחרונה הבנו עד כמה העומס על ההגה כיוון גדול כשבאחד הטיסנים העומס על ההגה כיוון היה מתגבר על הכוח של הסרוו ומסובב אותו בזמן זריקה ובעצם גורם לזריקה עקומה שהתוצאה שלה זה גובה זריקה נמוך יותר, חשוב לציין שהתופעה קרתה בטיסן שמותקנת בו מערכת PULL SPRING (יש קפיץ בהגה כיוון שמושך לכיוון מסוים והסרוו מתנגד לו) מה שגורם לעומס ראשוני די גבוה על הסרוו... אני אישית לא משתמש בשיטה הזו ועד היום לא נתקלתי בבעיות מהסוג הזה עם סרוו חלש יחסית.
    בחירת הסרוואים להגאים תלוי בלא מאט גורמים כשאת העיקרי כבר ציינתי, שיקול חשוב נוסף הוא האם הטיסן מצריך משקולת איזון בחרטום או לא, במידה וכן אז עדיך לשים סרוואים חזקים יותר (שהם בד"כ כבדים יותר) ואז מרוויחים עוד כוח להגאים.
    הסרוואים שאני ממליץ הם לפי הסדר הבא:
    1. HYPERION DS09-SCD
    DYMOND D-47\DYMOND D-60 .2
    ההמלצה שלי נובעת רק מהניסיון שלי עם הסרוואים הנ"ל, אבל יש עוד הרבה סרוואים שיעשו את העבודה בצורה טובה כמו למשל סרוואים של FUTABA, JR, HITECH (לגבי מי שחושב להשתמש בHITECH מומלץ קודם לבדוק באינטרנט אם הסרוו הזה מתאים לDLG כי הם לפעמים עושים קצת בעיות).

הערה חשובה: למרות מה שהרבה אנשים חושבים, נכון להיום אין שום סרוו סיני שאפילו מתקרב לדרישות שהטיסנים האלה דורשים ולכן תחסכו לעצמכם הרבה כאב ראש, כסף לטיסן חדש ושיברון לב ותשקיעו בסרוואים איכותיים!!

מקלטים:
    כעיקרון כל מקלט מתאים כל עוד הוא נכנס בטיסן (וזה הרבה פעמים בעיה לא קטנה), יש לו לפחות 5 ערוצים והכי חשוב שהוא יהיה מקלט FULL RANGE.
    אני אישית מטיס כיום עם מע' 40MHZ ומשתמש במקלטים של חברת SCHULZE הגרמנית (יש להם מקלטים רק בתדרים של 40 ו 35 MHZ), אנשים שמטיסים היום עם מערכות FM למינהם מאד אוהבים להטיס עם מקלטים של חברת BERG בגלל שהם מאד קטנים ולא עושים צרות בקליטה.
    לגבי מקלטי 2.4 אני לא יכול להמליץ כי אני ממש לא מכיר אותם ולכן בנושא מקלטי 2.4 עדיף להתייעץ עם מישהו מבין עניין.

משדרים
    כעיקרון רוב השלטים שיש להם 6 ערוצים ומעלה יתאים לDLG (מומלץ בחום לבדוק לפני רכישה), אבל השלטים הפופאלריים הם שלטים של JR, FUTABA, HITEC AURORA 9 ולאחרונה גם שלט טורניג'י 9X נמצא מתאים לאחר שידרוג עם כרטיס תיכנות, פרטים נוספים אפשר למצוא פה.

למי שמעוניין לעשות לבד בום אחורי:

שירשור בניה מתורגם של בחור גרמני שבנה טיסן מ-0

זהו לבנתיים, אמשיך לעדכן את המדריך כשיהיה קצת זמן.
    איתן.
    תמונות מצורפות Click image for larger version. 

Name:	encore.gif‏ 
Views:	471 
Size:	83.1 קילובייט 
ID:	4211  
    נערך לאחרונה על ידי eitan-ro; 28-07-2012 בשעה 22:14:07.
    סייג לחכמה שתיקה!
    מנהל פורום אלפא , מאמרים וסקירות

2. המשתמשים 2 הודו ל eitan-ro על הודעתו:

asafkn (19-01-2017),hadarper (19-12-2012)

3. Total Comments 14

תגובות

תודה!
    9
    הודה 38 פעמים ב 29 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה להודעה: המדריך המלא למעוניינים להיכנס לתחום הDLG (דאוני השלכה בשיטת הדיסקוס)

יופי של מדריך, עושה חשק.

תודה!
    88
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה להודעה: המדריך המלא למעוניינים להיכנס לתחום הDLG (דאוני השלכה בשיטת הדיסקוס)

ציטוט נכתב במקור על ידי b1yossi צפיה בהודעה
    יופי של מדריך, עושה חשק.
    אז קדימה!! חסרים לנו אנשים במחלקה הזאת בארץ...
    סייג לחכמה שתיקה!

תודה!
    89
    הודה 302 פעמים ב 270 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    7 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

איתן, מאמר ענייני וממצה - כל הכבוד.
    צביקה

If you can't make it fly, try harder, else RTFM

תודה!
    21
    הודה 9 פעמים ב 9 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

חיכיתי למדריך הזה, תודה רבה
    כשיתפנה קצת כסף אני נכנס לתחום !!

תודה!
    95
    הודה 56 פעמים ב 31 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תודה רבה. מעניין מאוד. עד לקריאת המאמר ניראתה לי מחלקה זו מחלקה של "פסיכים" . הצלחת לסקרן אותי.

עוד משהו וסלח לי על שאני מרשה לעצמי להעיר לך בענין זה. הצלחת להעביר את המסר שלך בקצרה, בצורה ברורה ולא משעממת (יופי של סרטון ותמונות ), ללא צורך ב"מילון" למונחים טכניים של תלמידי החוג לאוירנואטיקה.

דע לך שאין זו משימה של מה בכך.

בברכה גיל ברקאי

תודה!
    88
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תודה לכולכם,
    דרימר - כמו שראית כבר עשיתי את מה שאמרת... יש דרך אולי דרך לעשות שהתמונה הראשונית (לפני הלחיצה) תהיה קצת יותר גדולה ?

עמרי רז - כמו שאתה רואה ממש לא צריך הרבה כסף כדי להיכנס לתחום ולהנות ממנו, 70$ +משלוח, סרוואים ומקלט! את השניים האחרים בטח כבר יש לך זרוקים איפהשהו, כמובן שתמיד אפשר לבנות דאון כזה בעלות נמוכה בהרבה, יש לדרימר ולסניף בת-ים תוכנית 1:1 של הGAMBLER.

גיל ברקאי - תודה על המחמאה... זאת הפעם השניה שאני רושם את המדריך הזה אז יש לי ניסיון בזה , למען האמת בפעם הראשונה הוא היה יותר טוב לדעתי, אבל זה לא כבר לא אקטואלי.
    ואם זה סיקרן אותך, אז זה בדיוק הזמן להיכנס למחלקה לפני שיעבור לך החשק...

איתן.
    סייג לחכמה שתיקה!

תודה!
    21
    הודה 9 פעמים ב 9 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

איתן, כן פשוט שוכבים בבית 3 טיסנים/דאונים שמחכים לתשומת לב וכיס..
    בכל מקרה אני מת להגיע למפגש של דאוני DLG ולהתרשם..

תודה!
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה להודעה: המדריך המלא למעוניינים להיכנס לתחום הDLG (דאוני השלכה בשיטת הדיסקוס) עי

מעניין מאוד!!!פעם היה לי רצון עז להכין או לקנות אחד והוא חלף אבל עכשיו הכנסת לי אותו שוב חח

תודה!
    47
    הודה 57 פעמים ב 42 הודעות
    כניסות לבלוג
    21
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה להודעה: המדריך המלא למעוניינים להיכנס לתחום הDLG (דאוני השלכה בשיטת הדיסקוס) עי

ציטוט נכתב במקור על ידי ofaingu צפיה בהודעה
    מעניין מאוד!!!פעם היה לי רצון עז להכין או לקנות אחד והוא חלף אבל עכשיו הכנסת לי אותו שוב חח
    סקירה מעולה איתן.
    באמת עושה חשק לחזור לדאונים
    שתי שאלות:
    1. מה גודל השטח שצריך להתאמן על דאון כזה? אם אני זוכר מדאונים היה צריך די הרבה.
    2. בסרטים אני רואה רק שלטים ב-72MHz - יש לזה סיבה או שסתם לא ראיתי אף אחד עם 2.4?
    הרוטור הוא רק מאוורר ענק - עצור אותו ותראה איך הטייס מזיע...

ואדים

Mikado Logo500 3D-FBL "Mjollnir" ;R617FS;3XBLS451;Microbeast+BLS251;CC Phoenix Ice 100A+Scorpion 1100KV; WR Mini Hercules BEC
    Great Planes Super Sportster EP
    Futaba 7C 2.4GHz

מנחת הבית
    היה בעבר מנחת ראשון לציון
    תודה!
    147
    הודה 92 פעמים ב 71 הודעות
    הוזכר
    7 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי HeliDraco צפיה בהודעה
    בסרטים אני רואה רק שלטים ב-72MHz - יש לזה סיבה או שסתם לא ראיתי אף אחד עם 2.4?
    כנראה העובדה שהגוף בנוי מסיבי פחמן שממסך את תחום ה-2.4GHZ. (?)

תודה!
    88
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי HeliDraco צפיה בהודעה
    סקירה מעולה איתן.
    באמת עושה חשק לחזור לדאונים
    שתי שאלות:
    1. מה גודל השטח שצריך להתאמן על דאון כזה? אם אני זוכר מדאונים היה צריך די הרבה.
    2. בסרטים אני רואה רק שלטים ב-72MHz - יש לזה סיבה או שסתם לא ראיתי אף אחד עם 2.4?
    הגודל שצריך הוא לא כזה גדול כמו של דאוני F3J, שטח בגודל 100X100 מטר זה ממש מעל ומעבר! אפשר להסתפק בשטחים קטנים בהרבה בהנחה שאין עצים\עמודי חשמל בסביבה.
    הסיבה שבסרטים אתה רואה שמטיסים 72MHZ היא אחת מ-2:
    1. זה וידאו ישן
    2. המטיס לא רואה סיבה לעבור ל2.4 (כמוני)
    יש היום המון המון מטיסים עם 2.4, למשל רועי וגיל, ויש לרוב רובם של היצרים גופים שהחרטום עשוי קוולאר ש"שקוף" לגלי רדיו.
    הנה דוגמה לאחת הגופים האלו:

איתן.
    סייג לחכמה שתיקה!

תודה!
    47
    הודה 57 פעמים ב 42 הודעות
    כניסות לבלוג
    21
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי איזי צפיה בהודעה
    כנראה העובדה שהגוף בנוי מסיבי פחמן שממסך את תחום ה-2.4GHZ. (?)
    גם אני חשבתי על זה.
    אבל כל העולם מתקדם לכיוון ה-2.4 והיה לי מוזר שלא ראיתי אף סרט עם 2.4. וכפי שאיתן כתב - אכן עוברים וגם פותרים את בעיית השקיפות לרדיו.
    אגב, איתן - דווקא בדאונים מהסוג הזה אני רואה סיבה פרוזאית למדי לעבור ל-2.4 - קצת יותר נוח לבצע זריקת דיסקוס עם האנטנה הקצרה
    הרוטור הוא רק מאוורר ענק - עצור אותו ותראה איך הטייס מזיע...

ואדים

Mikado Logo500 3D-FBL "Mjollnir" ;R617FS;3XBLS451;Microbeast+BLS251;CC Phoenix Ice 100A+Scorpion 1100KV; WR Mini Hercules BEC
    Great Planes Super Sportster EP
    Futaba 7C 2.4GHz

תודה!
    88
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

זה עניין של הרגל... לי אישית מוזר ולא נוח לזרוק טיסן כשאין לי אנטנה ארוכה.
    בוא נגיד ככה - זה לא מה שיוריד מהביצועים או מגובה הזריקה
    סייג לחכמה שתיקה!

תודה!
    88
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: המדריך המלא למעוניינים להיכנס לתחום הDLG (דאוני השלכה בשיטת הדיסקוס) עידכון 28

עידכון 28.7.12
    סייג לחכמה שתיקה!

תגיות בנושא זה

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •