שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 6 מתוך 6

נושא: ערב יום השואה של כולנו

תודה!
    1
    הודה 207 פעמים ב 169 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל ערב יום השואה של כולנו

ערב יום השואה,
    מתוך ובמקביל הדבר הענק הזה שנקרא "מלחמת העולם השניה"- הארוע כנראה המשמעותי ביותר בהיסטוריה האנושית, התחולל מנגנון השמדה ו"טיהור" שהחל דווקא בחיסול אזרחים גרמניים המוגדרים כ"חריגים", כגון לוקים בפיגור, אוטיזם, חולי נפש.. בהמשך התבסס מערך שלם שמטרתו השמדת העם היהודי- "השואה" (ידוע לכולם).
    (אגב גם את הצוענים רדפו וחיסלו בדיוק כמו היהודים ומכן "שואת הצוענים").

אני יודע שזה פורום טיסנים, מסוקים, מכוניות...אבל מועלים כאן גם נושאים שונים.
    הסיבה שאני מעלה את הנושא (מלבד שזה ערב יום השואה), ואני ממש לא מעוניין להכנס לפוליטיקה בגלל הנושא הטעון הזה..(אז בו נמנע מכך)- היא לא המספרים או הסיפורים מהשואה עצמה, אלא החשיבות של הארוע והתייחסות לו היום.
    עם כול הצער והכאב המלווים את היום הזה, יש לו גם חשיבות וציון אבן דרך קריטי בהסטוריה היהודית, לדעתי שוות ערך ואולי חלק מתהליך הקמת המדינה.
    אם נפשט את הדברים, ללא השואה, או שהיינו עדיין מפוזרים או אולי היינו באפריקה- אוגנדה.. אולי הרפובליקה של קונגו..
    כולנו יודעים שעוד מעט לא ישארו "ניצולי שואה", את הסרטים הקיימים שהגרמנים תיעדו- עוד יהפכו ל-3d או משהו כזה, ובעצם ייוחס לארוע הזה חשיבות ורגישות כמו כול ארוע הסטורי שאין לנו בו נגיעה רגשית ישירה.
    לצערי אני בא ממשפחה, או יותר נכון חצי משפחה, כי חוץ מאמי לא נשאר אף אחד מהצד שלה, אני שומע ורואה קבוצות אוכלוסיה שלמות שמתנערים מהיום הזה, לא מתכוון רק לאלו שבאופן פומבי ומתריס לא עומדים כשיש צפירה, אלא גם לקולות האומרים: "זה לא שלנו, זה של האשכנזים.."זה מאוד מפריע וכואב לי, לארוע הזה יש השפע אדירה על מה והיכן שאנו היום, על כולנו, זה הוא יום חשוב ביותר, משמעותי ביותר, אל נשכח זאת ואל נשכח את אלו שנירצחו בשואה כי ארץ ישראל הוקמה על דמם, ישראל של כולם, אשכנזים, ספרדים, יוצאי עדות המזרח וכו..
    אנא, בנימה מפייסת, נייחס את החשיבות האדירה לארוע המחונן הזה- ולא רק לאובדן האנושי האדיר והכואב, אלא גם לזה שאנחנו כאן ועכשיו.. רוב העם היהודי, במדינה משלו.

אני מבקש לא להפוך את השרשור הזה למשהו זול כמו "פוליטי" או "עדתי", בבקשה אם משהו רוצה להגיב, אז לשמור ולכבד יותר מתמיד, תודה.
    נערך לאחרונה על ידי adibenbasat; 02-05-2011 בשעה 11:32:23.

2. המשתמשים הבאים אמרו תודה לadibenbasat על הודעתו:

רן ענבר (24-04-2017)

תודה!
    88
    הודה 222 פעמים ב 158 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: ערב יום השואה של כולנו

מסכים איתך... לצערי יצא לי לעבוד עם בן אדם שאמר לי שהשואה היתה מתוכננת ,היא באה להעניש את היהודים האשכנזים והיא רשומה באיזה ספר הזוהר\תנ"ך או משהו כזה, באותו רגע רציתי להרוג אותו! הבחור הזה מבחינתי לא שונה ממקחישי השואה!
    יש לי הרגשה שבעוד כמה שנים כשכבר לא יהיו עדויות חיות מאותה תקופה, המגמה הזאת תצמח...
    איתן.
    סייג לחכמה שתיקה!
    מנהל פורום אלפא , מאמרים וסקירות

תודה!
    101
    הודה 96 פעמים ב 77 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

נזכור ולא נשכח!!!

תודה!
    1
    הודה 207 פעמים ב 169 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

נכתב ב-2011 עדיין רלוונטי.
    http://www.studioadi6.com/

טיסני קומפוזיט: צביעה ותיקון מקצועי בצבע רכב.
    0528-335275, אדי.

תודה!
    17
    הודה 12 פעמים ב 12 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי adibenbasat צפיה בהודעה
    נכתב ב-2011 עדיין רלוונטי.
    הרבה יותר מרלוונטי !!!
    הפילוג והשיסוע בעם מגיע כבר לממדים מדאיגים , אם רק כל אחד מאיתנו ירצה בכל ליבו ויעשה ככל האפשר שיהיה במדינת ישראל יותר טוב , בלי לשים לב אנחנו נראה ונרגיש הרבה יותר מלוכדים וחיוביים.

תודה!
    5
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לצערנו הכחשת השואה מתערבבת לה עם שנאה, בורות וחוסר השתתפות בגורל הזולת. הפוסט המקורי כאמור נכתב ב 2011 ואז לא ניתן דגש לשואת יהודי צפון אפריקה ומדינות ערב. כיום יותר אנשים מודעים לכך שהיתה גם היתה שואה במדינות הללו. ולכן ההתנערות של אותם שטוענים שזה לא קשור אליהם, אינו אלא שטות כי כמו נאמר כבר כולנו אותו עם. אני בא ממשפחה יוצאת צפון אפריקה, ואבי ניצול שואה. לא רבים ידעו עד לשנים האחרונות שלא רק באירופה התחוללה הזוועה. ויהודים בשל היותם יהודים נרדפו ונרצחו באירופה ובארצות ערב ובכל מקום בו היתה לגרמנים הנאצים דריסת רגל. ואף אם אנחנו לא רוצים ומסרבים לראות עצמנו כמקשה אחת, אוייבנו יזכירו לנו את זה תמיד.

נושאים דומים

1. [מדליק] איזה כיף השבת מתקרבת. כולנו השבוע בגעש
    על ידי gillb בפורום פורום דאונים וטיסנים חשמליים
    תגובות: 14
    הודעה אחרונה: 19-02-2010, 09:32:00
  2. [דיון] השואה בין בין רדיקס לאליין(להבים ופדלים) TREX 500 בודאו +הסברים
    על ידי orenoved בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 24
    הודעה אחרונה: 03-12-2009, 16:20:39
  3. השואה בין סימולטורים שונים
    על ידי zvok בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 2