שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 12 מתוך 12

נושא: קניית קלקר "מיוחד"

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל קניית קלקר "מיוחד"

מישהו יכול להפנות אותי למקום, עדיף בצפון (קריות\חיפה והאיזור) שמוכר קלקרים מסוג ספיידרפואם ודומיו, ז"א קלקר שמתאים לליבות כנפיים ותבניות (בעל צפיפות נכונה וניתן לשיוף).

אני קונה בדרך כלל בלוקים של קלקר רגיל מהמפעל בעין כרמל, התקשרתי לשאול לגבי העניין והם מחזיקים קלקר "רגיל" בלבד.

תודה.

מנחת הבית
    שומרת
    תודה!
    2
    הודה 291 פעמים ב 241 הודעות
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: קניית קלקר "מיוחד"

אין דבר כזה קלקר "רגיל". אני מניח שכוונתך לקלקר 15.
    את הקלקר המיוצר בעין כרמל אתה יכול לקבל בצפיפויות שונות. החל מ-15 (ק"ג/מ"ק) והלאה, 20,30, והלאה.
    הקלקר בדרגות צפיפות גבוהה הוא בעל חוזק מכני גבוה ככל שהצפיפות גדלה. מייצרים ממנו גם ארגזים להובלה אוירית של טיסנים לתחרויות בחו"ל.
    האם זה לא עונה על צרכיך ?

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הקלקר הלבן ("רגיל") לא עונה על מספר צרכים שהתפתחו אצלי לאחרונה.
    הוא כן מתאים לליבות כנפיים של רוב הטיסנים (בהתאם לצפיפות כמובן)
    אך אני צריך קלקר שניתן גם לשייף לצורה (ושלא יתפרק בדרך...)

אני מחפש את הקלקר ה"כחול" למשל, שממנו חותכים ליבות כנפיים של דאוני HI END (שדומה יותר לקאפה מלקלקר הלבן)

גדעון, אני בטוח שאתה מבין את האפשרויות שהקלקר הנ"ל נותן (רק בזכות העובדה שניתן לשיוף) יחסית לקלקר הלבן מבחינת היכולת לייצר חלקים שונים מחומרים מרוכבים.
    (ומהעובדה שהוא קלקר וניתן לעשות צורה סגורה כמעט לחלוטין, לשפוך פנימה חומר ממיס אחרי הייבוש ו.... השאר ברור)
    נכון שיש עוד מגוון שיטות לייצר חלקים מרוכבים, אך זו המעניינת אותי כרגע.

מנחת הבית
    שומרת
    תודה!
    2
    הודה 291 פעמים ב 241 הודעות
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

התכוונתי שקלקר בצפיפות גבוהה (30, לדוגמה) מאפשר שיוף והחלקה לרמה ממש טובה.
    לצערי אינני משתמש ב'כחול' ואין לי ידע היכן ניתן להשיגו.

תודה!
    2
    הודה 11 פעמים ב 11 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לבניית הדאון שלי השתמשתי ברונדופאן. זהו קלקר צהוב עם תכונות שאינן נופלות מהכחול, מה גם שזמין הרבה יותר בארץ.
    הכנפיים והזנבות מחזיקים יופי.

תודה!
    56
    הודה 761 פעמים ב 594 הודעות
    הוזכר
    2 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הקלקר הצפוף ניתן לשייוף בקלות
    לגבי הרונדופאן, אשמח לקישור
    לגבי השיטה של המסת הלקר החוצה מהמוצר, אתה מפסיד מזה המון חוזק ולא מרוויח משקל כי תצטרך לצורך הזה לייצר סקין עבה יותר
    בניית טיסנים והדרכת בנייה והטסה הטסה למתחילים בכל גיל.
    יעוץ טלפוני חינם
    ריכוז מידע. כאן תמצא תשובות להמון שאלות:
    http://www.efly.co.il/forums/showthr...%E9-%F2%E5%E3%
    עודד- 0525-454380 (לא לשלוח SMS, עונה רק לשיחות )
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100007080663110

תודה!
    2
    הודה 11 פעמים ב 11 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לגבי לשפוך פנימה אצטון ולקבל את המבנה המרוכב, השיטה נקראת lost foam, משתמשים בה ליצור גופים (פודים בעיקר), היא לא מתאימה לכנפיים.
    כשבניתי את SG, הפנו אותי ל- "סניקל מוצרי בניה ובידוד בע"מ" הם יושבים בפ"ת. אני הזמנתי 4 לוחות גדולים במשלוח עד הבית, יצא משהו כמו 50 ש"ח ללוח (1.4X0.9 אם אני לא טועה).
    לפי האתר שלהם יש להם את כל הסוגים, לא בדקתי. בכל מקרה השירות מעולה: 03-9247607

דני
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות Click image for larger version. 

Name:	P1010845.jpg‏ 
Views:	249 
Size:	214.6 קילובייט 
ID:	45684  

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

העניין הוא ש... "נפלו לידי" כמה וכמה חתיכות של קרבון ממגוון סוגים,
    אני רוצה לבנות DLG מחומרים מרוכבים בלבד, ובבניה עצמית של כל החלקים (אולי פרט לבום, למרות שגם זו אופציה).

יש לי כנפיים חתוכות ומוכנות מקלקר לבן, אך אני לא לחוץ בזמן בבניה הזאת, ואני רוצה תוצאה מקצועית ככל האפשר, כאשר הזמן הוא לא ממש פרמטר.

את הקלקר אני צריך לכנפיים (אלא אם יוחלט שהקלקר הלבן בסדר למשימה), בניית הפוד בשיטת המסת הקלקר, כמו שתואר ע"י דני, ובניית הגאים מקלקר מצופה מיקרוגלס.

תודה!
    7
    הודה 216 פעמים ב 154 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

קלקר לבן נחות יחסית לקלקר "המיוחד" בכל מה שקשור לבנייה בחומרים מרוכבים.
    הסיבה נובעת מהיות מבנה הכנף המרוכבת בעל עובי דופן נמוך ורדיוס כפיפה קטן יחסית לציפוי עץ (בלזה), במקרה של ריכוז מאמץ, הקלקר הלבן קורס פנימה בקלות רבה יותר והכנף נשברת עקב קריסת המבנה המרוכב, בקלקר המיוחד ישנה עמידות טובה באופן משמעותי ללחיצה ועל כן הכנף שומרת את חוזקה ולא נשברת באותה קלות. חיסרון נוסף של הקלקר הלבן בשימוש עם חומרים מרוכבים נובע מ"הקרנה" של הגרגירים על הסקין החיצוני ויצירת שקעים על כל שטח הכנף. במילים אחרות, הכנף מקבלת גימור גלי ולא אחיד שפוגע באסטטיות ובאווירודינמיקה. ניתן להימנע מההקרנה רק בשימוש בעובי דופן גבוה בסקין ולכן מתאים לטיסנים גדולים יותר וכבדים יותר ולא לדאוני דיסקוס בהם עובי הסקין הינו פחות משתי עשיריות. ייתרון של הקלקר "המיוחד" הוא בהדבקה טובה בשימוש בכמויות דבק מגוחכות (כנהוג בדיסקוסים) זאת עקב אחידות המשטח יחסית לקלקר.
    צפיפות של הקלקר ה"מיוחד" היא לרב סביב 30 ק"ג למטר קו"ב (P30) אך ישנם קרקרים בצפיפויות הנאות מ-P20 עד P60 ולכן מומלץ לשקול את הקלקר לפני השימוש בו.
    קלקר "מיוחד" נוח מאד לפריסה בחוט (מתקדמים לאט יותר) ולשיוף וניתן להגיע עימו לעוביים דקים ביותר בשפות הזרימה, הטריק הוא לפרוס חלקים קצרים יחסית (עד 50 ס"מ) עם מתח גבוה מאד בחוט למניעת "בטן", בחום בינוני ובמהירות איטית מאד (אם הקשת "רצה" מהר יש להוריד מהירות) והכי חשוב, אין להפעיל כוח גדול על הקשת כדי לזרז אותה (פשוט לתת לה להתקדם בקצב שלה).
    במידה והכנת שבלונות טובות (עם תמיכה לשולחן), נקיות וחלקות, אז ניתן להוציא קלקרים חלקים מאד ונקיים מאד וכמובן מדויקים מאד, בסדרי גודל יותר מקלקר לבן.

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

השבלונות שלי ברמה לא רעה, אני משתמש בשבלונות בעלות "חתך חיצוני" ולא בקשת אלא בשיטת ה"ציר", משמע רוב התלות היא ביציבות האחיזה וההתקדמות,
    אני חותך שבלונות מדיקט תעופתי 0.8, לאחר מכן משייף מבפנים עם נייר שיוף דק ו"סוגר" את העסק עם ציאנו (בימים הקרובים אני אנסה להחליף אותו באפוקסי לבדים)

אני מחבר את השבלונות לקלקר עם סיכות (תופס חזק מאוד, לא זז מ"מ) בצד אחד בלבד.
    עדיין לא הגעתי ל"שלמות" בשיטה הזו, הסיבה היא שעם כל ההשקעה הכבל בכל זאת "נתקע" לפעמים בסיבים של השבלונה (דיקט כמו שאמרנו)

לDLG אני רוצה לנסות לחתוך שבלונה מאלומניום בCNC, זה פחות או יותר יבטיח לי שלא יהיו "קפיצות" בגלל סיבים (שלא מפריעות יותר מדי כאשר עושים ציפוי בלזה, אך פה הסיפור הוא אחר)

בנוגע ל"בטן", בשיטה שלי יש לי גם ככה 4-5 מטרים של כבל "באויר", אך היתרון הוא שאני פשוט מתאים את המתיחה על הכבל כדי למנוע בטן בצורה ידנית, זה עובד ועוד לא קרה לי אף פעם שכבל נקרע (למרות שאני כן נוקט במקדמי בטיחות למקרה כזה).

מקור המתח אצלי הוא סוללות ליתיום, אחרי הרבה ספקים כאלו ואחרים גיליתי ששימוש בסוללות נותן גמישות מצויינת בעבודה, אני שואף דווקא להגיע לטמפ' גבוהה ולעשות חיתוך מהיר ככל האפשר, אני נותן 24V~ למקטע של 80~ ס"מ, הזרם הנצרך ב"סטאפ" הזה הוא בין 2.9 ל3.1 אמפר.

אני צריך לשנות שיטה לחיתוך הDLG לדעתך?
    ומה צפיפות הקלקר הרצויה במקרה של כנף DLG?

תודה!
    7
    הודה 216 פעמים ב 154 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תבנה קשת נורמלית, עם מתקן מתיחה.
    נדרשות שתי שבלונות, אחת לכל צד אחרת אתה בחיים לא תשיג את הדיוק הנדרש לביצועים מלאים של דאון איכותי.
    אני נונה שבלונות מפרופילי אלומיניום של טריסים, שבלונה אחת היא לעקימון התחתון, ויש לה תושבת שאני מדביק לשולחן עם דו"צ, בפועל השבלונה מותקנה כס"מ מהקלקר, דבוקה לשולחן, הקלקר מונח על השולחן ומוחזק במקום עם משקולת וסטופר למיקום בשפת הזרימה. השבלונה העליונה מתחברת לתחתונה עם פיני מיקום והיא רוכבת על התחתונה באופן פוזיטיבי. אני פורס עקימון תחתון, לאחר מכן הקלקר "נופל" את עובי החוט ובכך מפצה על אכילת הקלקר ע"י החוט ולא פוגע בדיוק הכללי של עובי הפרופיל. בשלב הבא אני מרכיב את השבלונה של העקימון העליון ופורס גם אותו.
    אני מחשב את עובי הסקין ולוקח בחשבון את אכילת החוט עקב החום במטרה לפצות עוביים, התוצאה הסופית טובה מאד ומגיעה לדיוק גבוה.
    שימוש בשבלונות מאלומיניום מאפשר החלקה שלהם אם נייר מיים, נקודה חשובה היא ניקוי השבלונות באציטון (לא לגעת בקלקר!) לאחר כל פריסה כדי להוריד את שאריות הקלקר שמועברות מהקשת לשבלונה.

לדיסקוס תשתמש ב-P30, הכנף מספיק דקה כדי שהמשקל הסופפי יהיה נמוך מספיק ותוספת החוזק היא משמעותית ביותר.

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני לא יודע לגבי החיתוך, אני מכיר את השיטה שאתה מתאר אך קשה לי להגיד שיש לי נסיון טוב איתה...
    יש הרבה "אסכולות" לגבי שימוש בקשר חיתוך באינטרנט...

בכל מקרה כמובן שלא אחתוך קלקר צהוב\כחול עד שאגיע לשלמות של חיתוך בקלקר הלבן עם שבלונות אלומניום (קצת "אימון" אפשר להגיד).
    בסופו של דבר, היום, פרט לעובדה שהכבל נתקע בסיבי הדיקט, אני מגיע לתוצאות יפות מאוד (אין בטן, שתי הכנפיים יוצאות זהות, פרופיל מדוייק מאוד יחסית לשבלונה, פחות כחצי מ"מ שהכבל "אוכל")
    במידה ולא אראה תוצאות משביעות רצון בשיטה שלי על הקלקר הלבן, אנסה את השיטה שתיארת...

נושאים דומים

1. סיפור המשך ל "סיפור נחמד על איש מיוחד"
    על ידי dror_z בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 10
    הודעה אחרונה: 02-01-2011, 16:55:31
  2. [מדליק] מכונית FPV עם שלט... "מיוחד"!
    על ידי ZigiStar בפורום לא להבים ולא כנפיים
    תגובות: 2
    הודעה אחרונה: 09-08-2010, 06:45:39
  3. לא עדיף לפרסם "גוף למסירה" בפורום "נותנים-מקבלים"...?
    על ידי ZigiStar בפורום לא להבים ולא כנפיים
    הודעה אחרונה: 03-05-2010, 20:34:40
  4. ???האם אני צריך "בלאנסר" מיוחד לסוללת דור 3
    על ידי geft בפורום פורום דאונים וטיסנים חשמליים
    תגובות: 10
    הודעה אחרונה: 03-06-2009, 17:06:01
  5. [שאלה] קניית מסוק מחו"ל
    על ידי meir685 בפורום פורום מסוקים חשמליים
    הודעה אחרונה: 02-04-2009, 23:48:16

הרשאות פרסום