שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 12 מתוך 12

נושא: מדריך מפורט לבניית גלשונים

תודה!
    0
    הודה 7 פעמים ב 5 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל מדריך מפורט לבניית גלשונים

שלום לכולם,

זה מדריך לבניית גילשונים שהכנתי עבור חניכים שלי והחלטתי להעלות אותו גם לכאן עבור כל מי שמחפש.

פתח דבר

מדריך זה נכתב על מנת להסביר את תהליך הבנייה הבסיסי של גלשונים. התמונות המופיעות הינן להמחשת הכתוב ולהדגמת התוצאה הרצויה. אין זה אומר שזוהי הדרך היחידה לבנות או שאלו הגלשונים הטובים ביותר, זוהי הדרך שאני מלמד ובונה בה ואלו הטיסנים שאני מעדיף.

אני מקווה שכל מי שקורא מדריך זה ימצא בו משהו, בין אם הוא חדש בתחום ולא ידע עד עכשיו לבנות גלשונים ובין אם הוא טיסנאי בעל ניסיון רב בתחום.

אני מודע שהמונחים במדריך זה יראו לא נכונים לחלק מהקוראים (הגה גובה ולא מיצב גובה למשל) אבל אלו המונחים שגדלתי עליהם ובהם אני משתמש.

מומלץ לקרוא את כל המדריך לפני התחלת הבנייה להבנה טובה יותר של תהליך הבנייה!

הקדמה

לפני שמתחילים לבנות גלשון צריך להבין כמה דברים בסיסיים.
    1. שלא כמו במחלקות הטיסנים האחרות בהן רצוי לבנות דגם מסוים ואותו הדגם עובד בצורה כמעט שווה לכולם, במחלקת הגלשונים אין שני אנשים שאותו הגלשון יתאים להם. נכון שאם נזרוק את אותו הגלשון נקבל תוצאות טובות אם הגלשון טוב אך לא נגיע לכדי מימוש הפוטנציאל האמיתי שלנו. חשוב להבין, המטיס במחלקה זו נותן את הגורם המכריע של הגובה, תזרוק גלשון גדול מידי ותפסיד גובה, תזרוק גלשון קטן מידי, תפסיד ערך גלישה.
    2. משקל הוא הגורם החשוב ביותר במחלקה זו, גלשון כבד שוקע מהר יותר מגלשון קל נקודה.
    3. הדבקות מדויקות ובכלל דיוק חשובים מאוד במחלקה זו.
    טיפים קטנים לפני שמתחילים ועצות לבטיחות
    1. בנייה היא דבר מלכלך ולכן מומלץ במהלכה ללבוש בגדים שלא נורא אם הם יתלכלכו. בנוסף כדאי לדאוג תמיד לשמור על משטח עבודה נקי על ידי הצבת קרש עבודה או לפחות ניילון (ניתן לקנות לפי מטר בטמבור)
    2. חלק מהחומרים איתם תעבדו אינם בריאים לעיניים וכמובן שאין לאכול אותם, כלן מומלץ לשטוף ידיים בסיום העבודה ולא לגעת בעיניים.
    מתחילים

כמו שכבר ציינתי קודם, הדגם שאותו תבנו הוא דבר חשוב, לא כמו טכניקת הזריקה או הדיוק בבנייה אבל עדיין חשוב. למי מכם שמתקשה לזרוק גלשונים גדולים כמובן מומלץ לבנות גלשון קטן, אבל אסור לעצור שם. כדי להגיע לגלשון שעובד הכי טוב עבורכם מומלץ לבנות גלשונים שונים בגדלים שונים עד שתגיעו לדגם שמתאים לכם הכי טוב.
    הטיסן שאני אדגים פה הוא טיסן שאני תכננתי שיתאים לי. הוא טיסן קטן יחסית ולכן מתאים לרוב הטיסנאים בתור משהו להתחיל ממנו. עוד דבר אחד חשוב, כשאתם בונים גלשון תמיד תבנו לפחות שניים. כמו בכל מחלקות הטיסנים החופשיים, לבנות יותר מטיסן אחד חוסך זמן ולכן תמיד תבנו לפחות שני גלשונים במקביל. אתם תגלו שאחרי שמשתפשפים בבניה זה באמת לא משנה אם בניתם אחד או שניים.
    עכשיו לפני שנגיע לבנייה עצמה חשוב להכין שני משטחי עבודה. אחד חלק לשיוף כדי לא "לפצוע" את החלקים בזמן השיוף ולאחר מכאן. חלק מהאנשים מעדיפים זכוכית למטרה הזו, אני אישית אוהב שיש (האבן, כמו השיש במטבח) אבל גם לוח עץ מצופה פורמייקה יעשה את העבודה. מה שחשוב שהמשטח יהיה ישר, אחיד וחלק.
    המשטח השני הוא משטח חיתוך, רצוי קרש עץ "סנדוויץ'".
    במהלך המדריך ייתכן ולא אזכיר איזה משטח נדרש לעבודה לכן דעו לכם שכל עבודות החיתך אלא אם נכתב אחרת, מתבצעות על משטח החיתוך ואילו כל עבודות השיוף וההדבקה ייעשו על המשטח החלק שבחרתם.

שרטוט

השרטוט הוא הדבר הראשון בו תיתקלו כשתתחילו לבנות טיסן חדש. במקרה זה אנו נעבוד עם שרטוט שלי שכל המידות בו הן במילימטרים. בדרך כלל פרטים כאלו יצוינו על השרטוט.בשרטוט בדרך כלל נמצא כל מה שצריך לדעת על המידות של הטיסן, מאורך הכנף ועד עובי הבלזה של הגוף. השרטוט הוא תוכנית הבנייה הבסיסית שלנו שלפיה נבנה את הטיסן. ככל שנבנה את הטיסן מדויק יותר וקרוב יותר לשרטוט כך גם הוא יהיה קרוב יותר לתוצאה הרצויה.

תוכנית של Driger – f 2011 (הגלשון אותו אני אדגים במצגת הזו)

Click image for larger version. 

Name:	לכידה.PNG 
Views:	4471 
Size:	141.4 קילובייט 
ID:	53192
    כנף

בכל פעם שמתחילים לבנות גלשון מתחילים מהכנף, זה הוא החלק החשוב ביותר בטיסן והיחיד שבאמת תורם לעילוי. את הכנף לגלשון הזה נבנה מבלזה 5 מ"מ. בחירת הבלזה לכנף היא הדבר החשוב ביותר בכל תהליך זה וישליך על כל תהליך הבנייה. בלזה קשה תפיק כנף כבדה ויהיה קשה לעצב אותה לצורה המבוקשת. לעומת זאת, כנף מבלזה רכה מידי תשבר בקלות או אפילו תתקפל לשניים והיא עלולה להימעך ולאבד את הצורה.
    הבלזה הטובה ביותר לבניית גלשונים היא בלזה בינונית קלה יחסית ורכה מספיק שתוכלו למחוץ אותה מעט בלחיצה חזקה, רצוי שתהיה קוטר גרין (סיבים לשני הכיוונים). אם אין לכם בלזה טובה אל תתייאשו, חניות הטיסנים מוכרות בלזה וניתן גם ליצור קשר עם סניפי קלוב התעופה לעזרה. זכרו גם אם אין לכם את הבלזה המושלמת לטיסן אין זה אומר שלא כדאי לבנות אותו! אם לא תבנו גלשונים גם אם הם בינוניים, לא תלמדו כלום!

לוח בלזה 5 מ"מ לדוגמא

Name:	-000.jpg 
Views:	3837 
Size:	68.1 קילובייט 
ID:	52383

אחרי שבחרנו את הבלזה מגיע שלב הסרטוט. מומלץ להשתמש בעיפרון חודים או עט לא נובע. ראשית נסמן לאורך הבלזה את אורך הכנף. דיאדראל שמואל (82 מ"מ), מרכז שמואל (100 מ"מ), מרכז ימין (100 מ"מ) ודיאדראל ימין (82 מ"מ).

Name:	-001.jpg 
Views:	3860 
Size:	84.7 קילובייט 
ID:	52384

לאחר מכן נמתח קוים אנכיים לבלזה באמצעות זוויתן (אחד הכלים החשובים ביותר בתהליך הבנייה, הוא דואג להראות לנו זווית של 90 מעלות, חשוב להצמיד את משטח המגע של הזוויתן לעץ כדי שהקו באמת יהיה מאונך).

Name:	-002.jpg 
Views:	3719 
Size:	88.1 קילובייט 
ID:	52385

Name:	-003.jpg 
Views:	3701 
Size:	83.4 קילובייט 
ID:	52386

לאחר מכן נסמן את רוחב הכנף (קצה דיאדראלים 55 מ"מ, מרכזים 80 מ"מ).

Name:	-004.jpg 
Views:	3780 
Size:	77.1 קילובייט 
ID:	52387

לאחר מכן נחבר את הקווים יחד כך:

Name:	-005.jpg 
Views:	3610 
Size:	83.1 קילובייט 
ID:	52388

לפני שנחתוך נסמן את ה"נקודה הגבוה" של הפרופיל, קו זה ידריך אותנו בהמשך כשנשייף את הכנף (שלב זה אינו חובה ויכול להיעשות מאוחר יותר).

Name:	-006.jpg 
Views:	3636 
Size:	96.9 קילובייט 
ID:	52389

כמו שאמרתי, עדיף לבנות ישר שני טיסנים

Name:	-007.jpg 
Views:	3648 
Size:	102.4 קילובייט 
ID:	52390

כעט נחתוך את הכנף. חשוב לעבוד עם סרגל ולא לנסות לחתוך את הבלזה בחיתוך הראשון. החזיקו את הסרגל יציב על הקו (לדאוג שהאצבעות יהיו בתוך הסרגל ולא מחוצה לו) ועיברו עם הסכין לאורך הסרגל עד שתעברו את כל עובי הבלזה (לא להשאיר סימנים ואז לשבור). את שלבי החיתוך בצעו על המשטח שנועד לכך.

Name:	-008.jpg 
Views:	3632 
Size:	75.2 קילובייט 
ID:	52391

Name:	-009.jpg 
Views:	3581 
ID:	52392

שתי כנפיים חתוכות

Name:	-010.jpg 
Views:	3577 
Size:	100.9 קילובייט 
ID:	52393

בשלב הבא ניקח קורת בלזה קשה (5 מ"מ על- 3 מ"מ) ונתאים אותה לחזית הכנףשנקראת שפת תקיפה, משום שזו היא שפת (קצה) הטיסן ש"פוגשת את האוויר".מטרת הקורה היא חיזוק שפת התקיפה לפגיעות בקרקע ושמירה על צורת הפרופיל.

Name:	-011.jpg 
Views:	3599 
Size:	95.0 קילובייט 
ID:	52394

את הקורה חותכים בצורה הבאה: מניחים את הסכין על הסימון ומשקיעים אותו קצת. אז מרימים את הסכין, מסובבים את הקורה על צידה ושוב משקיעים את הסכין. חיזרו על פעולה זו עד שכל ארבעת הצדדים חתוכים ואז שיברו את הקורה בנק' החיתוך.

Name:	-012.jpg 
Views:	3573 
Size:	71.3 קילובייט 
ID:	52395

Name:	-013.jpg 
Views:	3584 
Size:	66.8 קילובייט 
ID:	52396

Name:	-014.jpg 
Views:	3584 
Size:	58.4 קילובייט 
ID:	52397

Name:	-015.jpg 
Views:	3632 
Size:	73.4 קילובייט 
ID:	52398

Name:	-016.jpg 
Views:	3626 
Size:	89.1 קילובייט 
ID:	52399

את הקורה מדביקים לחלק הקדמי של הכנף באמצאות דבק מהיר או דבק אליפטי (נגרים). מורכים שכבה של דבק לאורך כל הקורה ומצמידים אותה לחלק הקדמי, חשוב במקביל להצמיד גם את הכנף וגם את הקורה לקרש על מנת שיוצר שטח פנים אחיד מלמטה. רצוי לבצע הדבקות מסוג זה על ניילון (אם משתמשים בדבק נגרים יש להצמיד את הקורה לכנף עם מסקנטייפ עד לייבוש סופי).

Name:	-017.jpg 
Views:	3591 
Size:	101.3 קילובייט 
ID:	52400

בשלב הבא נתאים קורות גם לחלקי הכנף הקדמיים הנמצאים בצידי הכנף (דיאדראלים).

Name:	-018.jpg 
Views:	3444 
Size:	79.8 קילובייט 
ID:	52401

Name:	-019.jpg 
Views:	3523 
Size:	90.0 קילובייט 
ID:	52402

Name:	-020.jpg 
Views:	3394 
Size:	99.7 קילובייט 
ID:	52403

שוב נדביק.

Name:	-021.jpg 
Views:	3553 
Size:	104.9 קילובייט 
ID:	52404

כעת נתחיל בעיצוב פרופיל (חתך הצד) הכנף. כרגע אם נביט מהצד נראה שהפרופיל הינו מלבן. את עבודה זו נבצע על משטח העבודה החלק.

Name:	-022.jpg 
Views:	3616 
Size:	75.5 קילובייט 
ID:	52405

ראשית כל, נגלף את הצד האחורי של הכנף הנקרא שפת זרימה. המטרה היא להוריד חומר מהחלק האחורי ולהקל על השיוף אחר כך. עבור תהליך הגילוף מומלץ להכניס להב חדש לסכין היות ויש צורך בכל אורכה וסכין חד עושה את העבודה הזו ביתר קלות.

Name:	-023.jpg 
Views:	3511 
Size:	80.0 קילובייט 
ID:	52406

Name:	-024.jpg 
Views:	330 
Size:	79.7 קילובייט 
ID:	52407

Name:	-025.jpg 
Views:	3678 
Size:	79.0 קילובייט 
ID:	52408

Name:	-026.jpg 
Views:	3436 
ID:	52409

חתך צד לאחר גילוף

Name:	-027.jpg 
Views:	3534 
Size:	92.9 קילובייט 
ID:	52410

לאחר הגילוף, הגיע הזמן לשייף את הפרופיל. המטרה שלנו היא לשייף את שפת הזרימה שמתחילה בקו המקווקו שסרטטנו קודם (הנקודה הגבוה) ועד לקצה התחתון של הכנף. החלק הזה של הכנף צריך להיות שיפוע ישר. הצורה הטובה ביותר לשייף משטח כזה היא במעגלים קטנים תוך שמירה על יד יציבה. הזזת קוביית השיוף בתנועת מעגל מונעת שריטות של נייר השיוף. מומלץ להשתמש בשלב זה בנייר שיוף 150.

Name:	-028.jpg 
Views:	3556 
Size:	87.9 קילובייט 
ID:	52411

Name:	-029.jpg 
Views:	3554 
Size:	78.3 קילובייט 
ID:	52412

Name:	-030.jpg 
Views:	3512 
Size:	61.6 קילובייט 
ID:	52413

עובי סופי של שפת זרימה, 0.5 מ"מ לכל האורך

Name:	-031.jpg 
Views:	3499 
Size:	85.9 קילובייט 
ID:	52414
    כעת נעבור לצד הקדמי של הכנף, שפת התקיפה. גם אותה ניתן לגלף מעט לפני שמתחילים לשייף.

Name:	-032.jpg 
Views:	3513 
Size:	50.8 קילובייט 
ID:	52415

Name:	-033.jpg 
Views:	3491 
Size:	61.7 קילובייט 
ID:	52416

את שפת התקיפה נשייף גם כן במעגלים אך כעת נשנה את זווית הקוביה תוך כדי שיוף כדי לעגל את שפת התקיפה.

Name:	-034.jpg 
Views:	3473 
Size:	75.7 קילובייט 
ID:	52417

Name:	-035.jpg 
Views:	3477 
Size:	77.2 קילובייט 
ID:	52418

כעת נעבור לקצוות הכנף (הנקראים טיפים מלשון קצוות באנגלית) ישנם הרבה צורות לשייף את קצות הכנף. אישית אני מעדיף לעגל מעט את הפינה הקדמית ואת הקצה עצמו. ניתן לעשות זאת באמצעות קוביית שיוף או נייר עדין, 220 ומעלה.

Name:	-036.jpg 
Views:	3449 
Size:	76.7 קילובייט 
ID:	52419

Name:	-037.jpg 
Views:	3514 
Size:	65.6 קילובייט 
ID:	52420

Name:	-038.jpg 
Views:	3465 
Size:	71.4 קילובייט 
ID:	52421

השלב האחרון לפני שנניח את הכנף בצד הוא להחליק אותה. בשלב זה נשתמש בנייר שיוף עדין (נייר מים) רצוי 320 ומעלה. שלב זה הינו הכנה לציפוי בלקה, שיוף הכנף מוריד סיבים בולטים ומשאיר פני שטח אחידים. חשוב ביותר לא לשרוט את הכנף בשלב זה, לכן נעשה את שני הדברים באים:
    1. נגזור את נייר השיוף בצורת עיגול.
    2. נשייף בעדינות עם כיוון הסיבים.
    את הכנף נחליק מלמעלה וגם למטה, וגם בצדדים.

Name:	-039.jpg 
Views:	3465 
Size:	85.7 קילובייט 
ID:	52422
    נערך לאחרונה על ידי Snir Aizen; 14-09-2011 בשעה 20:30:46.

2. המשתמשים 3 הודו ל Snir Aizen על הודעתו:

gil43 (06-09-2011),Hillso (27-05-2014),Liav (06-09-2011)

תודה!
    0
    הודה 7 פעמים ב 5 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: מדריך מפורט לבניית גלשונים

הגאים

עד עכשיו כבר למדנו לשרטט ולכן לא אדגים את השלבים האלו בפירוט יתר. אולם אזכיר לכם להשתמש בזוויתן ולהביט טוב במידות שבתוכנית. אם טעיתם זה לא נורא, זו אינה תמונה, פשוט סמנו X קטן על הקו וסמנו קו חדש, ממילא תשייפו את האזור מאוחר יותר. חשוב מאוד לא לטעות בכיוון סיבים של הגה הכיוון. שלא כמו הכנף והגה הגובה שבהם הסיבים שוכבים, בהגה הכיוון הסיבים עומדים על מנת לספק לו חוזק.
    את ההגאים נכין מבלזה בעובי 1.5 מ"מ רכה כדי לחסוך במשקל וכדי שיהיה קל לכופף אותם כדי לשנות איזון.

נבחר בלזה

Name:	-040.jpg 
Views:	3444 
Size:	87.5 קילובייט 
ID:	53206

נשרטט הגה גובה (שוב כדאי לבנות שני טיסנים או לפחות הגאים ספר)

Name:	-041.jpg 
Views:	3432 
Size:	85.5 קילובייט 
ID:	53207

נשרטט גם הגאי כיוון (לא לשכוח כיוון סיבים)

Name:	-042.jpg 
Views:	3316 
Size:	94.2 קילובייט 
ID:	53208

נחתוך את ההגאים עם סכין, לא לשכוח להחזיק את הסרגל יציב ולעבור על הבלזה כמה שצריך. בלזה דקה נחתכת יותר בקלות.

Name:	-043.jpg 
Views:	3271 
Size:	108.5 קילובייט 
ID:	53209

כעת נשייף את הגה הגובה. שוב המטרה שלנו היא ליצור פרופיל אולם הצורה שלו פחות חשובה בחלק זה של הטיסן ולכן לאלו מכם שמתקשים לשייף שפת זרימהברוחב של שלושה סנטימטרים, תוכלו להסתפק גם בשפת זרימה ברוחב סנטימטר אחד. שוב נשייף במעגלים בזווית אחידה כדי ליצור שיפוע ישר. חשוב לא לשייף את שפת הזרימה יותר מידיי אחרת היא תתעבת במהלך הציפוי בלקה,תישבר בקלות ועלולה לשנות את האיזון בכל נגיעה קטנה.
    עובי שפת זרומה רצוי הוא עובי ציפורן או לאלו שמתקשים כחצי מילימטר.

Name:	-044.jpg 
Views:	3300 
Size:	116.9 קילובייט 
ID:	53210

Name:	-045.jpg 
Views:	3362 
Size:	95.1 קילובייט 
ID:	53211

את שפת התקיפה נעגל כמו שעשינו בכנף קודם לכן. רצוי להצמיד את השפה לקצה הקרש ולשייף בעיגולים תוך שינוי זווית הקובייה.

Name:	-046.jpg 
Views:	3306 
Size:	100.1 קילובייט 
ID:	53212

Name:	-047.jpg 
Views:	3376 
Size:	104.1 קילובייט 
ID:	53213

גם בהגה גובה נשייף את הטיפים (הקצוות) באותה צורה, נעגל מעת את הפינה הקדמית ואת הצד.

Name:	-048.jpg 
Views:	3302 
Size:	65.8 קילובייט 
ID:	53214

ולבסוף, נחליק את הגה הגובה עם נייר מים.

Name:	-049.jpg 
Views:	3175 
Size:	88.0 קילובייט 
ID:	53215

כעת נעבור להגה הכיוון, לשיוף חלק זה ישנן שתי דעות עיקריות. האחת אומרת שהפרופיל צריך להיות סימטרי,כלומר משיוף אותו הדבר גם בצידו הימני וגם בצידו השמאלי.והשנייה אומרת שההגה צריך להיות משויף לפי כיוון הטיסה של הטיסן. כלומר אם הטיסן צריך לטוס שמולה, ההגה ישויף בצידו הימני ולהיפך. מבלי לסבך אתכם, מי שבחר באפשרות הראשונה זה בסדר, ולמי שבחר באפשרות השנייה הינה כלל פשוט: אם אתה ימני שייף את הצד הימני ואם אתה שמאלי שייף את הצד השמאלי.Click image for larger version. 

Name:	-050.jpg 
Views:	3143 
Size:	85.1 קילובייט 
ID:	53216

בכל אופן אני מקווה שהבנו עד עכשיו איך לשייף פרופיל. הפרופיל של הגה הכיוון משויף כמו הפרופיל שלהכנף ושל הגה הגובה. שימו לב שאם בחרתם לשייף פרופיל סימטרי אתם צריכים להחליף צד במהלך השיוף. אישית אני מעדיף את הפרופיל הסימטרי. חשוב לדעת: החלק הזה נוטהלהישבר בקלות, בעיקר בקצה (בשפיץ) בגלל כיוון הסיבים שלו. לכן שייפו אותו בעדינות והשאירו אותו בכל שלב בשיוף בתוך קרש העבודה.

שיוף צד א' של הגה הכיוון (אם בחרתם לעשות פרופיל לא סימטרי אל תשייפו את הצד השני כמו שיודגם בתמונה הבאה)

Name:	-051.jpg 
Views:	3265 
Size:	96.1 קילובייט 
ID:	53217

הפיכת ההגה ושיוף צידו השני

Name:	-052.jpg 
Views:	3233 
Size:	88.2 קילובייט 
ID:	53218

גם שיוף שפת התקיפה זהה לקודם, ושוב אם בחרתם לעשות פרופיל סימטרי עליכם לשייף משני הצדדים.

Name:	-053.jpg 
Views:	3199 
Size:	66.7 קילובייט 
ID:	53219

הפרופיל הסופי

Name:	-054.jpg 
Views:	3161 
Size:	70.4 קילובייט 
ID:	53220

כעט נשייף את הטיפ של הגה הכיוון, אולם בחלק זה נשייף רק את החלק העליון היות והחלק התחתון ישמש אותנו כמשטח הדבקה.
    בנוסף נחליק את ההגה בעדינות.

Name:	-055.jpg 
Views:	3191 
ID:	53221
    נערך לאחרונה על ידי Snir Aizen; 14-09-2011 בשעה 21:53:38.

תודה!
    0
    הודה 7 פעמים ב 5 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

גוף

גוף הגלשון הוא חלק חשוב היות והוא מחזיק את כל החלקים יחד בזוויות הנכונות אולם זהו תפקידו היחיד ופרט לכך הוא מיותר לחלוטין. לכן הוא צריך להיות חזק ככל האפשר ובאותו זמן דק כדי לחסוך בהתנגדות וקל כדי לחסוך במשקל.
    גם לגוף צורות בנייה רבות, אישית ניסיתי כבר חלק מהן. בניתי גוף מבלזה בלבד, גוף חכה, גוף בלי מגדל לכנף ועוד. הצורה שבה היום אני בונה את הגופים היא אותה צורה בה לימדו אותי כשהייתי חניך. במשך השנים הבנתי שכל הגופים נעים בערך באותו תווך משקלים ולכן אני לא רואה צורך בשימוש בחכה בתור גוף בגלל הזמן שנדרש להוריד ממנה את הצבע ולחבר לה חלק קדמי תוך סיכון שהיא תתנועע בזמן הזריקה. בקשר לגופי הבלזה,מצאתי שקשה למצוא תמיד בלזות קשות מספיק עבורם ואני לא אוהב שהגה הגובה נמצא באותו גובה יחד עם הכנף. לכן הגוף שאני בונה וידגים כאן הוא גוף בלזה עם שילוב אורן, שלדעתי גם חזק וגם קל מספיק.
    ראשית כמו כל החלקים, נתחיל בבלזה. כאן יש לי וידוי קטן, אני תמיד בוחר בלזה לכנף שממנה ניתן לייצר גם גוף. אני אוהב את ההתאמה בין הבלזה של הכנף לבלזה של הגוף. אבל זו טעות ואני לא ממליץ לעשות כך היות ופעם בכמה טיסנים יצא טיסן שהגוף שלו מרגיש חזק אבל הוא ישבר לכם מאוד בקלות לכן תעשו לעצמכם טובה, תבחרו בלזה 5 מ"מ קשה (לא כמו בטון אבלעדיין קשה).

הערה:
    אני בכל זאת אדגים על הבלזה של הכנף מפאת נוחות.

נבחר בלזה

Name:	-056.jpg 
Views:	3237 
Size:	128.1 קילובייט 
ID:	53709

שלב ראשון נסמן את אורך הגוף על הבלזה פרט לרוחב של הגה הגובה.

Name:	-057.jpg 
Views:	3121 
Size:	111.7 קילובייט 
ID:	53710

לאחר מכן נסמן את הגבהים באזור בו תשב הכנף (נעזר בזוויתן). הגובה הקרוב יותר לחרטום צריך להיות גבוה במילימטר עד שניים מהגובה הרחוק. דבר זה חשוב כיוון שהוא קובע את זווית ההתקפה של הכנף.

Name:	-058.jpg 
Views:	3138 
Size:	101.5 קילובייט 
ID:	53711

כעת נחבר את שני הגבהים ונוריד קו מהגובה הרחוק עד לזנב (קח שהגובה בקצה יהיה אפס). בנוסף, נשרטט את שפת התקיפה של הפרופיל במקום שבו הכנף צריכה לשבת על מנת שנוכל לשרטט לאחר מכן את המגדל.

Name:	-059.jpg 
Views:	3104 
Size:	109.5 קילובייט 
ID:	53712

לאחר שסימנו את שפת התקיפה נשרטט ציור ראשוני של החרטום או מגדל. החרטום של הטיסן לא בנוי כך רק ליופי, הוא מחזיק את הכנף ומונע ממנה להתנתק מהגוף במקרה של פגיעה חזקה בקרקע (שיכולה להיגרם משלל סיבות).

Name:	-060.jpg 
Views:	3082 
Size:	113.5 קילובייט 
ID:	53713

כעט בעוד הגוף משורטט אך לא חתוך, נבחר קורת אורן 5 מ"מ על 3 מ"מ בעלת סיבים ישרים לכל האורך. חשוב שהקורה תהיה חזקה ולא גמישה אך גם לא שבירה מידי (כזו שנשברת בכיפוף קל). חשוב לדעת שלצבע אין כלל חשיבות בחוזק הקורה, ראיתי קורות אורן בהירות חזקות וקורות אורן קהות חזקות. לכן אם יש לכם דעה קדומה בנושא זה הזמן להשליך אותה. לעומת זאת אם יש לכם העדפה לצבע מסוים מתאמי אסתטיקה, לכו על מה שנוח לכם.

Name:	-061.jpg 
Views:	3084 
Size:	81.2 קילובייט 
ID:	53714

את אורך קורת האורן נסמן לפי אורך הגוף שכבר שרטטנו ונוסיף לה את רוחב הגה הגובה.

נניח את האורן לאורךהשרטוט

Name:	-062.jpg 
Views:	3025 
Size:	90.1 קילובייט 
ID:	53715

נסמן את קצה הגוף ונוסיף לו את רוחב הגה הגובה

Name:	-063.jpg 
Views:	3100 
Size:	89.1 קילובייט 
ID:	53716

כעת נחתוך את האורן כמו שחתכנו את קורת הבלזה בכנף (התמונות מתחת הן להמחשה בלבד, הקורות האלה אינן שלהגוף).

Name:	-064.jpg 
Views:	3188 
Size:	94.6 קילובייט 
ID:	53717

Name:	-065.jpg 
Views:	3210 
Size:	83.4 קילובייט 
ID:	53718

לאחר שהתאמנו קורת אורן לגוף, הגיע הזמן לחתוך אותו. את הקווים הישרים נחתוך עם סרגל בעוד שאת המגדל נחתוך בעדינות לפי הקו או שנחתוך אותו יותר גדול ונשייף לצורה. את ה"חור" לכנף אפשר שלא לחתוך ולשייף לאחר מכאן.

Name:	-066.jpg 
Views:	3235 
Size:	80.1 קילובייט 
ID:	53719

Name:	-067.jpg 
Views:	3074 
Size:	154.3 קילובייט 
ID:	53720

Name:	-068.jpg 
Views:	3085 
Size:	122.6 קילובייט 
ID:	53721

Name:	-069.jpg 
Views:	3076 
Size:	110.0 קילובייט 
ID:	53722

אחרי שחתכנו את הגוף הגיע הזמן לחבר את הבלזה והאורן יחד. את ההדבקה הזו שוב ניתן לעשות עם דבק מהיר או עם דבק נגרים (זכרו שצריך להצמיד את הקורה ואת הבלזה עם מסקנטייפ במידה ובחרתם בדבק נגרים). שוב כדאי לעשות את ההדבקה מעל ניילון שלא יידבק לשולחן. מטרת ההדבקה היא חיזוק הגוף על ידי הוספת קורת אורן לכן חשוב להבין שהגוף עשוי מבלזה 5 מ"מ ואחד מצידי הקורה גם הוא 5 מ"מ. המטרה היא לחבר את החלק הרחב של קורת האורן לחלק התחתון של הבלזה בחפיפה (התאמה) הכי מושלמת שתיתכן כדי לשמור על עובי של 5מ"מ בחרטום ומתחת לכנף.

הערה חשובה: חשוב להדביק את שני חלקי הגוף על משטח ישר כדי שהגוף יצא ישר.

Name:	-070.jpg 
Views:	3098 
Size:	104.8 קילובייט 
ID:	53723

מכינים את הציוד

Name:	-071.jpg 
Views:	3095 
Size:	114.5 קילובייט 
ID:	53724

אופן ההדבקה:

1.נמרח דבק לכל אורך הצד הרחב של קורת האורן, חשוב לא לגרום להצפות אבל לא להחסיר דבק.Click image for larger version. 

Name:	-072.jpg 
Views:	3030 
Size:	83.5 קילובייט 
ID:	53725

2. נצמיד את קצה החרטום לקצה האורן ונכוון את הבלזה מעל הקורה כך שכשנוריד אותה תהיה חפיפה (הבלזה תחסה את כל האורן פרט לחלק הבולט של הגה הגובה).

Name:	-073.jpg 
Views:	3055 
Size:	85.4 קילובייט 
ID:	53726

3. נניח את הקורה בעדינות תוך שמירה על חפיפה ונלחץ על הבלזה על מנת שההדבקה תהיה צמודה ככל האפשר (בזהירות לא לשבור את המגדל). המטרה המרכזית היא שלא יהיו חריצים בין האורן לבלזה. במידה ומתגלים כאלה, יש לאטום אותם בנסורת עליה מטפטפים דבק מהיר.

חשוב לדעת: כדאי להיזהר בזמן ההדבקה לא לגעת בדבק ולשמור את הידיים מהמקומות בהם מרחנו דבק (כמו בתמונה מתחת). לאחר ההדבקה רצוי לנגב את שאריות הדבק אם שארית בלזה.

Name:	-074.jpg 
Views:	3127 
Size:	101.2 קילובייט 
ID:	53727

אחרי ההדבקה נשייף את המגדל לצורה כולל את האורן בקצה החרטום כמו בתמונה למטה.

Name:	-075.jpg 
Views:	3014 
Size:	105.8 קילובייט 
ID:	53732

הדבר הבא שנעשה הוא לשייף את הגוף כך שהאורן והבלזה יהיו בקו אחיד. בנוסף, "נדקק" את הגוף מהנקודה בה מסתיימת הכנף לכיוון הזנב. שיוף זה מפחית משקל מהטיסן, אולם חשוב לשייף בכמות שווה משני צידי הגוף ולא להוריד את קצה הגוף לפחות מ- 2.5 מ"מ. בשלב זה נשייף בקו ישר בתנועות ארוכות ואחידות כדי לקבל משטח אחיד.

חשוב: לא לשייף את מרכז הגוף יותר מהקצה, מצב כזה עלול להוביל לעיקול בגוף שגורם לסטיות בכיוון הטיסה שקשה לתקן, ועלול לגרום גם לנקודת שבר.

Name:	-076.jpg 
Views:	3066 
Size:	104.1 קילובייט 
ID:	53733

Name:	-077.jpg 
Views:	3060 
Size:	106.6 קילובייט 
ID:	53734

Name:	-078.jpg 
Views:	3038 
Size:	84.7 קילובייט 
ID:	53735

Name:	-079.jpg 
Views:	3063 
Size:	73.5 קילובייט 
ID:	53736

השלב הבא הוא "עיגול" הפינות של הגוף. בשלב זה "נשבור" את הפינות של הגוף באמצאות קוביית שיוף או נייר לטש (רצוי נייר 220) על מנת להפחית התנגדות. חשוב לציין שאין לעגל היכן שתודבק הכנף אולם ניתן לשייף את שארית האורן עליה יודבק הגה הגובה.

Name:	-080.jpg 
Views:	3071 
Size:	75.0 קילובייט 
ID:	53737

Name:	-081.jpg 
Views:	3012 
Size:	82.4 קילובייט 
ID:	53738

Name:	-082.jpg 
Views:	3047 
Size:	101.1 קילובייט 
ID:	53739

Name:	-083.jpg 
Views:	3026 
Size:	93.7 קילובייט 
ID:	53740

Name:	-084.jpg 
Views:	3031 
Size:	85.7 קילובייט 
ID:	53741

Name:	-085.jpg 
Views:	2997 
Size:	101.9 קילובייט 
ID:	53742

Name:	-086.jpg 
Views:	2989 
Size:	127.6 קילובייט 
ID:	53743

ושוב השלב האחרון יהיה להחליק בנייר מים.

Name:	-087.jpg 
Views:	2963 
Size:	71.3 קילובייט 
ID:	53744
    נערך לאחרונה על ידי Snir Aizen; 22-09-2011 בשעה 12:30:08.

תודה!
    0
    הודה 7 פעמים ב 5 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציפוי בלקה

אין לי הרבה מה לומר על השלב הזה אבל אני אתן כמה עצות מניסיוני האישי.

המטרה של שלב זה הינה לאטום את העץ כך שלא יספוג לחות מהאוויר ויישמר לאורך זמן. בנוסף מחזקת הלקה את הטיסן, יוצרת שטח פנים חלק ומשפרת את ביצועי הטיסן.

חשוב: אם מעולם לא ציפיתם טיסן בלקה קודם לכן, דעו שלא מדובר בלקה שקונים בטמבור. הלקה שאתם צריכים שונה ומומלץ לקנות אותה מחנות טיסנים היות והם מוכרים אותה כבר מדוללת.

את הציפוי בלקה רצוי שלא לעשות בתוך הבית. מי שיש לו מרפסת אם אוורור (פתח אוויר גדול) זה יהיה מקום מצוין לצפות בו. שלב זה אומנם מומלץ לעשות על כל החלקים יחד אך ניתן גם לבצע על כל חלק בנפרד במקביל לעבודה על החלקים האחרים היות וללקה נדרש זמן יבוש.

לפני שנתחיל לעבוד,נשפוך מעט לקה לכלי זכוכית קטן בעל מכסה לשימור כשהלקה אינה בשימוש. נוודא שיש לנו מכחולנ קי, הגודל לא משנה אבל רצוי שהשערות יהיו לבנות ושהידית לא תהיה צבועה, זאת כדי למנוע כניסת צבע ללקה.

פינת הלקה במועדון רמת גן מאווררת על ידי יונקי האוויר שמעליה:

Name:	-088.jpg 
Views:	3045 
Size:	94.6 קילובייט 
ID:	54398

את הלקה נמרח עם כיוון הסיבים. יש למרוח לקה מכל צידי החלקים בזהירות על מנת שלא ליצור ברכות לקה. המטרה היא לבנות שכבות דקות ואחידות שייתנו איטום לעץ אך גם ישמרו על שטח פנים אחיד.

Name:	-089.jpg 
Views:	2988 
Size:	119.6 קילובייט 
ID:	54399

Name:	-090.jpg 
Views:	3040 
Size:	107.3 קילובייט 
ID:	54400

לאחר שמרחנו את השכבה הראשונה של הלקה יש לתת לחלקים להתייבש כ 5-10 דקות. בזמן זה רצוי שיהיה מגע מינימאלי בין החלקים למשטחים אליהם הם עלולים להידבק. גם בעניין זה ניסיתי שיטות שונות, עיתונים, ניילונים, קרשים חלקים. השיטה שמצאתי שהכי יעילה היא השענה של החלקים באלכסון לצד קיר או חפץ גבוה מהם.

עצה ידידותית:
    אל תצפו בלקה על נייר עיתון, אם אתם רוצים לשמור על משטח העבודה נקי, הניחו מעליו קרש עבודה גדול או ניילון (אפשר לקנות בטמבור לפי מטר).

Name:	-091.jpg 
Views:	2963 
Size:	84.3 קילובייט 
ID:	54401

Name:	-092.jpg 
Views:	3139 
Size:	75.5 קילובייט 
ID:	54402

לאחר שהלקה ייבשה נשייף שוב את החלקים בנייר מים, רצוי 320.

Name:	-093.jpg 
Views:	2871 
Size:	85.6 קילובייט 
ID:	54403

שלב זה חוזר על עצמו בסך הכול שלוש פעמים בסדר הזה:

1. שכבת לקה ראשונה, המתנה, שיוף עם נייר מים 320.

2.
    שכבת לקה שנייה, המתנה, שיוף עם נייר מים 400.

3.
    שכבת לקה שלישית, המתנה, שיוף עם נייר מים 600.

הסיבה שאנו מורכים שלוש שכבות היא כדי להגיע לאיטום מקסימאלי של העץ. במידה ונראה לכם שעץ אינו אטום מספיק ניתן להוסיף שכבות אך אין לרדת מתחת לשלוש שכבות היות ולכל אחת תפקיד באיטום העץ.
    שכבה ראשונה נספגת ומקשיחה את פני השטח אולם רובה משטייפת. שיכבה שנייה כבר אוטמת את העץ אך לא לחלוטין ויורדת מעט בשיוף. השכבה השלישית כבר אוטמת את העץ ונשארת ברובה המוחלט גם לאחר השיוף.
    דבר נוסף הוא שכל שכבה מתחברת עם השכבה שקדמה לה וכך נוצרת שכבת ציפוי אחידה על העץ.
    נערך לאחרונה על ידי Snir Aizen; 05-10-2011 בשעה 21:00:50.

תודה!
    0
    הודה 7 פעמים ב 5 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

זוויות / התאמות

בשלב זה נחתוך את הכנף שלנו לארבעה מקטעים במטרה לחבר אותם שוב בזווית. זוויות אלו תורמות ליציבות הטיסן ועוזרות לו "לצאת" מהזריקה לגלישה. כדי לעשות זאת ניקח את הכנף המצופה בלקה ונניח אותה הפוך (שהחלק התחתון כלפי מעלה) על המשטח החלק.

Name:	-094.jpg 
Views:	2899 
Size:	102.6 קילובייט 
ID:	54404

עכשיו נסמן שוב את חלקי הכנף (מרכזים ודיאדראלים). על מנת לשמור על הסימטריה של הכנף נתחיל בסימון הדיאדראלים משני הצדדים. את הסימונים יש לעשות בעדינות כדי לא לפגוע בשפת הזרימה.

Name:	-095.jpg 
Views:	2871 
Size:	74.6 קילובייט 
ID:	54405

Name:	-096.jpg 
Views:	2836 
Size:	98.2 קילובייט 
ID:	54406

לאחר מכאן נמדוד את המרחק שנותר ביניהם שהוא שני המרכזים ונסמן את מרכזו.

Name:	-097.jpg 
Views:	2867 
Size:	110.9 קילובייט 
ID:	54408

Name:	-098.jpg 
Views:	2865 
Size:	72.3 קילובייט 
ID:	54407

עכשיו נסמן קווים מאונכים לשפת הזרימה באמצאות זוויתן (יש להצמיד אותו בעדינות לשפת זרימה ולוודא שאין רווח).

Name:	-099.jpg 
Views:	2794 
ID:	54409

כעת נכין את הכנףלחיתוך. היות ובשלב זה הכנף כבר מצופה וחלקה לא נחתוך אותה על משטח החיתוך כדי לאל"פצוע" אותה אלא נשתמש במשטח חיתוך חלק למשל קוביית עץ. חשוב לציין שאתהשלב הזה אפשר לעשות גם על פינה חלקה של משטח החיתוך, הדבר החשוב הוא שכנף לאתישרט ושהמשטח החלק לא ייהרס (וגם לא השולחן של אימא).

Name:	-100.jpg 
Views:	2786 
Size:	101.2 קילובייט 
ID:	54410

בשלב זה רצוי להכניס לסכין להב חדש או לפחות לשבור להב, חיתוך הכנף הינה עבודה מדויקת ולהב חד יצור חתך נקי שאיתו נוכל להמשיך לעבוד ביתר קלות. את הכנף נחתוך בעדינות כשצמוד לקו החיתוך מונח סרגל. על מנת שהחיתוך יהיה ישר אנו מסמנים וחותכים את הצד הישר של הכנף. לכן יש ללחוץ בעדינות על הכנף כדי לא למחוץ אותה או לעוות לה את הצורה.

חשוב לזכור: כאשר חותכים עם סכין וסרגל יש להחזיק את הסרגל חזק יותר מהסכין. במילים אחרות היות ובמקרה זהמחזיקים את הסרגל בעדינות יש לחתוך אפילו יותר בעדינות ולקחת את הזמן (זכרו את הזמן שהשקעתם בכנף עד עכשיו).

Name:	-101.jpg 
Views:	2746 
Size:	106.9 קילובייט 
ID:	54411

Name:	-102.jpg 
Views:	2774 
Size:	94.1 קילובייט 
ID:	54412

בשלב זה נוכל לראות את הפרופיל ששייפנו

Name:	-103.jpg 
Views:	2810 
Size:	99.9 קילובייט 
ID:	54413

נחזור על הפעולה עד שהכנף תהיה מחולקת לארבעה מקטעים.

Name:	-104.jpg 
Views:	2763 
Size:	98.0 קילובייט 
ID:	54414

השלב הבא הוא שיוף הזווית של כל חלק. שלב זה הוא ניסוי וטעייה עד שמגיעים לזווית הנכונה ודורש הרבה אימון לפני שמגיעים לרמה בה החיבור בין החלקים מושלם וללא חריצים. ישנם אנשים שמשתמשים במתקנים לשיוף הזווית, בדרך כלל מדובר במשולש עץ רחב עליו מניחים את הכנף, ואז כשמשייפים אותה ישר השיפוע יוצר את הזווית. אני לא עובד בשיטה זו ולכן לא אדגים אותה.
    לשלב זה יש צורך בקוביית שיוף ארוכה ישרה ללא בליטות. מומלץ להחליף לנייר שיוף חדש (מומלץ 150).
    ראשית נניח את החלקש אנו עומדים לשייף צמוד לקצה הקרש כמו שמודגם למטה. המטרה היא להשתמש בחלק הישר שלהקרש כמסלול לקוביית השיוף כדי לוודא שנשייף את החלק ישר. כאשר עושים זוויות מתחילים מזווית הדיאדראל, בחרו כנף אחת (מרכז ודיאדראל) שאותה תשייפו ותדביקו קודם. רק אז משייפים ומדביקים את השנייה לפי הראשונה כדי לשמור על סימטריה.

Name:	-105.jpg 
Views:	2835 
Size:	99.0 קילובייט 
ID:	54415

את הקובייה יש להחזיק יציב, התנועות שתעשו לא חייבות להיות מהירות או ארוכות. המטרה בשלב זה היא ליישר את החתך ולתת זווית לכן נחזיק את הקובייה בזווית כמו בתמונה למטה. הדבר החשוב ביותר הוא שהיד תהיה יציבה ותשייף כל הזמן באותה הצורה כמודגם בתמונה למטה.

חשוב:
    להחזיק את החלק כך שלא יזוז.

Name:	-106.jpg 
Views:	2806 
Size:	77.3 קילובייט 
ID:	54417

Name:	-107.jpg 
Views:	2718 
Size:	79.4 קילובייט 
ID:	54416

השיוף הזה לא צריך לקחת זמן רב אבל תדעו שסיימתם ליישר רק כשתביטו בחתך. המצב הרצוי הוא שהחלק ישר והחתך אחיד כמו שניתן לראות מהתמונות למטה. אם מאיזו שהיא סיבה החתך לא ישר ולא אחיד יש להמשיך לשייף עד לתוצאה זו.

Name:	-108.jpg 
Views:	2770 
Size:	84.8 קילובייט 
ID:	54444

Name:	-109.jpg 
Views:	2758 
Size:	68.6 קילובייט 
ID:	54443

Name:	-110.jpg 
Views:	2769 
Size:	73.1 קילובייט 
ID:	54447

כעת ניקח את המרכז התואם לדיאדראל ונשייף גם אותו בנקודת החיבור לדיאדראל. התהליך במצב זה זהה אולם אין צורך בזווית גדולה בעת השיוף. זווית גדולה בשני החתכים תיצור זווית דיאדראל גדולה מידי לכן מומלץ לשייף את רוב הזווית בדיאדראל ולהוסיף מעט במרכז.

Name:	-111.jpg 
Views:	2744 
Size:	113.0 קילובייט 
ID:	54448

Name:	-112.jpg 
Views:	2808 
Size:	77.0 קילובייט 
ID:	54449

לאחר ששייפנו את שני החתכים שנצמדים יחד נבדוק את הזווית שהם יוצרים. כדי לעשות זאת, נצמיד את שני החלקים כמו שמודגם בתמונה למטה ונצמיד סרגל לשפת התקיפה כמו שמודגם.

Name:	-113.jpg 
Views:	2778 
Size:	80.8 קילובייט 
ID:	54450

Name:	-114.jpg 
Views:	2774 
Size:	87.6 קילובייט 
ID:	54451

במידה והזווית אינה נכונה יש לשייף את אחד החלקים כדי להגדיל או להקטין אותה בהתאם. אם בין החלקים קיימים רווחים יש לבדוק מי מהם עקום וליישר אותו.

חשוב:
    לאלו מכם ש"יחליקו" את הרווחים, לאחר ההדבקה יש למלות רווחים אלו בנסורת, אפוקסי חמש דקות, חתיכת הבלזה או כל דרך אחרת.

לפני שלב ההדבקה נכין ניילון כדי לא להדביק את הכנף לקרש. ורצוי לבצע סימולציה של חיבור חלקי הכף כדי לוודא שניתן לחבר אותם ישר ושאתם יודעים בדיוק מה עושים לאחר מריחת הדבק היות ואין הרבה זמן לטעויות ואין הזדמנות שנייה לחיבור החלקים. לכן ודאו שאתם מסוגלים לחבר את החלקים יחד במדויק בפעם אחת.

Name:	-115.jpg 
Views:	2779 
Size:	87.5 קילובייט 
ID:	54452

Name:	-116.jpg 
Views:	2764 
Size:	84.1 קילובייט 
ID:	54454

את הזוויות נדביק עם דבק מהיר, לאלו מכם שמעדיפים דבק נגרים אני לא ממליץ להשתמש בו בשלב זה אולם תוכלו למקם קובייה מתחת לדיאדראל ולתפוס את ההדבקה במסקנטייפ. שוב מומלץ להשתמש בדבק מהיר במקרה זה היות והוא מחלחל לתוך העץ ומחזק את אזור ההדבקה.

שלב ראשון בהדבקה הוא מריחת הדבק, יש למרוח דבק לכל אורך החתך אך לא לייצר ברכות. בנוסף שימרו על הידיים רחוק ככל האפשר מהדבק, אתם לא רוצים להידבק לכנף.

Name:	-117.jpg 
Views:	2758 
Size:	68.6 קילובייט 
ID:	54455

Name:	-118.jpg 
Views:	2742 
Size:	93.7 קילובייט 
ID:	54463

השלב השני הוא ההצמדה. אני ממליץ להתחיל להצמיד את חלקי הכנף בשפת הזרימה ומשם להצמיד אותם הלאה. אני בטוח שמי שעשה לעצמו סימולציה של ההדבקה ימצא את זה הרבה יותר פשוט ממה שזה נראה.

חשוב: לפני שהכנף מתייבשת לחלוטין לבדוק שהזווית אכן נכונה.

Name:	-119.jpg 
Views:	2748 
Size:	107.6 קילובייט 
ID:	54464

Name:	-120.jpg 
Views:	2718 
Size:	99.0 קילובייט 
ID:	54465

בשלב הבא נחזור על שיוף הזווית בחיבור בין המרכז והדיאדראל של הכנף השנייה. אולם הפעם נבדוק את גובה הזווית לפי גובה הזווית של הכנף שכבר הדבקנו לכדי לוודא סימטריה בין הכנפיים.

Name:	-121.jpg 
Views:	2754 
Size:	76.1 קילובייט 
ID:	54437

Name:	-122.jpg 
Views:	2777 
Size:	65.1 קילובייט 
ID:	54438

לאחר מכאן נחזור על תהליך ההדבקה.

Name:	-123.jpg 
Views:	2713 
Size:	98.5 קילובייט 
ID:	54439

כעת כששתי הכנפיים מודבקות נשייף את הזווית שבין המרכזים ונבדוק אותה.

Name:	-124.jpg 
Views:	2785 
ID:	54440

Name:	-125.jpg 
Views:	2781 
Size:	77.4 קילובייט 
ID:	54441

Name:	-126.jpg 
Views:	2743 
Size:	84.3 קילובייט 
ID:	54442

נדביק את הזווית ובכך סיימנו לחבר את הכנף.

Name:	-127.jpg 
Views:	2733 
ID:	54466

עכשיו נעבור לטפל בנקודות החיבור. לאחר ההדבקה בצד התחתון של הכנף נשארות שאריות דבק ולעיתים גם מדרגות קטנות.

Name:	-128.jpg 
Views:	2748 
Size:	74.0 קילובייט 
ID:	54467

כדי להיפטר מאלו נשייף ממש בעדינות את הפינה שנוצרה ונעגל אותה מעט כמו בתמונה למטה (קשה להבחין בשיוף היות ואין צורך לשייף הרבה כלל).
    לא לשכוח: למרוח לקה על החיבורים בין המרכזים לדיאראלים לאחר השיוף.

Name:	-129.jpg 
Views:	2743 
Size:	84.4 קילובייט 
ID:	54468
    נערך לאחרונה על ידי Snir Aizen; 05-10-2011 בשעה 23:03:23.

7. המשתמשים הבאים אמרו תודה לSnir Aizen על הודעתו:

Hillso (27-05-2014)

תודה!
    0
    הודה 7 פעמים ב 5 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הרכבת הטיסן

עכשיו כשיש לנו את כל החלקים מוכנים הגיע הזמן להרכיב את הטיסן.

Name:	-130.jpg 
Views:	287 
Size:	105.3 קילובייט 
ID:	105482

בשלב הראשון נתאים את השקע במגדל שיתאים לכנף.

Name:	-131.jpg 
Views:	262 
Size:	82.6 קילובייט 
ID:	105483

זאת נעשה בשני שלבים. שלב ראשון נפתח מעט את השקע עם סכין (ייתכן ולא תצטרכו לבצע שלב זה עם השקע כמעט בגודל הנכון).

Name:	-132.jpg 
Views:	238 
Size:	98.7 קילובייט 
ID:	105484

Name:	-133.jpg 
Views:	229 
Size:	74.8 קילובייט 
ID:	105485

שלב שני, לשייף את השקע עד שהכנף תיכנס פנימה עד הסוף. ניתן לעשות זאת עם חתיכת נייר שיוף קטנה או שופין.

Name:	-134.jpg 
Views:	204 
Size:	90.9 קילובייט 
ID:	105486

Name:	-135.jpg 
Views:	213 
Size:	70.1 קילובייט 
ID:	105487

Name:	-136.jpg 
Views:	236 
Size:	96.4 קילובייט 
ID:	105488

Name:	-137.jpg 
Views:	210 
Size:	88.7 קילובייט 
ID:	105489

Name:	-138.jpg 
Views:	228 
ID:	105490

Name:	-139.jpg 
Views:	214 
Size:	75.8 קילובייט 
ID:	105491

עכשיו הגיע הזמן להדביק את הכנף אבל לפני כן, נשייף מעט את נקודות ההדבקה על הגוף כדי להקות אותן מלקה.שני המקומות האלו הם המקום בו תודבק הכנף והמקום בו יודבק הגה הגובה (אלו המוצגים בתמונות מתחת.ניתן לשייף אותם עם חתיכית נייר שיוף (רצוי 150) או שופין.

Name:	-140.jpg 
Size:	84.2 קילובייט 
ID:	105492

Name:	-141.jpg 
Size:	72.3 קילובייט 
ID:	105493

כעת נדביק את הכנף, יש לוודא שהכנף נכנסת לשקע בגוף ורצוי לבצע סימולציה של הכנסת ויישור הכנף לפני ההדבקה עצמה היות וגם בהדבקה זו אין הזדמנות שנייה. את הדבק נמרח לאורך החיבור בין המרכזים בצד התחתון של הכנף וגם בצד העליון שנכנס למגדל.

Name:	-142.jpg 
Views:	225 
Size:	111.0 קילובייט 
ID:	105494

Name:	-143.jpg 
Views:	221 
Size:	94.9 קילובייט 
ID:	105495

Name:	-144.jpg 
Views:	224 
ID:	105496

כאשר מכניסים את הכנף יש לוודא שהיא נכנסת פנימה במגדל עד הסוף, לוודא שהיא ישרה לעומת הגוף (מאונכת לו). ושהזוויות אינן נוטות לצד מסוים (יש להביט על חזית הטיסן כדי לוודא זאת, תמונות של חזית הטיסן נמצאות בשלב הדבקת הגהה הגובה).

Name:	-145.jpg 
Size:	106.9 קילובייט 
ID:	105497

Name:	-146.jpg 
Views:	216 
Size:	79.8 קילובייט 
ID:	105498

Name:	-147.jpg 
Views:	218 
Size:	109.6 קילובייט 
ID:	105499

במידה וישנם חריצים בין הגוף והכנף יש למלות אותם שאריות נסורת ולהזליף עליהן דבק מהיר.כעת נעבור לשלב הדבקת הגה הגובה. ראשית נסמן את מרכזו ושלא כמו בכנף נעשה זאת על צידו העליון.

Name:	-148.jpg 
Size:	87.9 קילובייט 
ID:	105500

לאחר מכאן נמתח קו עם זוויתן.

Name:	-149.jpg 
Views:	217 
Size:	77.6 קילובייט 
ID:	105501

Name:	-150.jpg 
Views:	215 
Size:	80.3 קילובייט 
ID:	105502

עכשיו נעבור בעדינות על הקו עם סכין חד. בשלב זה אין צורך בסרגל אולם יש להיזהר ואין צורך לחתוך מהר. המטרה היא לעשות חתך אחד עמוק אבל לא להפריד את ההגה לשניים.

Name:	-151.jpg 
Views:	211 
Size:	112.8 קילובייט 
ID:	105503

לאחר מכן נכופף את ההגה במקום החיתוך וניצור זווית שלילית (זווית כלפי מטה). הזווית הזו נועדה לעזור לטיסן "לצאת" מהזריקה.

Name:	-152.jpg 
Size:	87.1 קילובייט 
ID:	105504

Name:	-153.jpg 
ID:	105505

כעת יש לחספס מעט את נקודת הכיפוף בצידו התחתון של ההגה כדי לנקות אותו מלקה ולהכין אותו להדבקה. את השיוף נעשה עם חתיכת נייר שיוף (רצוי 150).

Name:	-154.jpg 
Views:	223 
Size:	74.4 קילובייט 
ID:	105506

נמרח דבק על הקו שנוצר בכיפוף ההגה מצידו התחתון.

Name:	-155.jpg 
Size:	86.9 קילובייט 
ID:	105507

נצמיד את הגה הגובה לגוף ונוודא ששפת הזרימה מאונכת לגוף.

Name:	-156.jpg 
Views:	226 
Size:	85.3 קילובייט 
ID:	105508

כעת לפני שהדבק יבש לגמרי יש לבדוק שהגה הגובה ישר יחסית לכנף. על מנת לוודא זאת נביט בחזית הטיסן כמו שמצולם בתמונה למטה (רצוי לעצום עין אחת בשל זה כדי לראות טוב יותר).השיטה שלי לוודא שהגה הגובה ישר אם הכנף היא לבדוק ששני הקצוות שלו "נוגעים" בכנף באותו זמן.אם הגה הגובה אינו ישר ניתן עדין להזיז אותו במשך כמעט חצי דקה לאחר ההדבקה אבל יש להיות עדינים כדי לא לתלוש אותו בטעות לפני שהוא מתייבש.

Name:	-157.jpg 
Views:	245 
ID:	105509

Name:	-158.jpg 
Views:	220 
Size:	105.1 קילובייט 
ID:	105510

Name:	-159.jpg 
Views:	230 
Size:	100.3 קילובייט 
ID:	105511

בשלב הבא נדביק את הגה הכיוון. ישנן ארבע אפשרויות למקום ההדבקה. את הרביעית שהיא להדביק אותו הפוך מתחת להגה גובה אני לא אדגים ולא ממליץ לעשות אותה למי שבונה גוף מאורן שההדבקה אליו אינה חזקה כמו לבלזה ולרוב גם אין שטח הדבקה טוב מספיק לשיטה זו בגופי אורן שהם דקים יחסית.

Name:	-160.jpg 
Size:	88.4 קילובייט 
ID:	105512
    הגה הגובה לפני הדבקת הגה כיוון.

המקום השני הוא שהגה הכיוון יהיה כולו מעל הגה הגובה. במשך שנים השתמשתי בשיטה הזו ואני חושב שמבחינת חוזק זו השיטה הכי טובה להדביק הגה כיוון. אולם הבעיה היא שנוצר חריץ בין הגה הגוה להגה הכיוון שאינו יפה מבחינה אסתטית ולכן יש לשייף מעט את שניהם לפני ההדבקה ולדעתי התוצאה הסופית עדיין אינה אסתטית מאוד.

Name:	-161.jpg 
Size:	112.1 קילובייט 
ID:	105513

המקום השלישי ולדעתי החלש ביותר הוא להדביק את הגה הכיוון לפני הגה הגובה.
    אך היא גם הקלה והפשוטה ביותר.

Name:	-162.jpg 
Views:	231 
Size:	112.3 קילובייט 
ID:	105514

המקום הרביעי שאותו אני אדגים הוא חצי על הגה הגובה. היתרון בשיטה זו הוא ההדבקה להגה הגובה שמוסיף לחוזק ההדבקה מבלי ליצור חריצים לא אסתטיים (אני יודע שעכשיו יש חריץ, חכו להסבר).

Name:	-163.jpg 
Views:	230 
Size:	107.6 קילובייט 
ID:	105515

ראשית ניקח את הגה הכיוון הצידה.

Name:	-164.jpg 
Views:	231 
Size:	81.4 קילובייט 
ID:	105516

ונחתוך בו חור בצורת פרופיל של הגה הגובה.

Name:	-165.jpg 
Views:	235 
Size:	70.4 קילובייט 
ID:	105517

כמובן שבתחילה יהיה חור, כל מה שצריך לעשות הוא לשייף מעט עד שהחריץ יעלם (גם את השקע של ההגה וגם את הבסיס שלו).

Name:	-166.jpg 
Size:	68.4 קילובייט 
ID:	105518

Name:	-167.jpg 
Size:	67.3 קילובייט 
ID:	105519

כעת נחספס מעט עם חתיכת נייר שיוף (רצוי 150) את האזור בו נדביק את הגה הכיוון (אין צורך לשרוט את הגה הגובה בתהליך).

Name:	-168.jpg 
Size:	63.3 קילובייט 
ID:	105520

נמרח דבק על משטח ההדבקה של הגה הכיוון ונצמיד אותו לגוף.

Name:	-169.jpg 
Views:	232 
Size:	108.8 קילובייט 
ID:	105521

שוב נביט בחזית הטיסן כדי לוודא שהגה הכיוון מאונך לכנף ולהגה הגובה כפי שניתן לראות בתמונה מתחת.

Name:	-170.jpg 
Size:	88.0 קילובייט 
ID:	105522

סיימנו להרכיב את הטיסן אבל עדיין לא סימנו. גלשון זה שאני מדגים הינו גלשון השלכה מהיד ולכן צריך משולש חיזוק לאצבע.כדי להכין משולש נצטרך בלזה, אישית אני משתמש בבלזה 3 מ"מ אולם יש אנשים שמעדיפים בלזה 5 מ"מ לחלק הזה.

Name:	-171.jpg 
Views:	207 
Size:	99.5 קילובייט 
ID:	105523

משולש חיזוק כשמו הוא, משולש (אני אוהב לעגל אותו). שימו לב לכיוון הסיבים זה חשוב בהדבקה.

Name:	-172.jpg 
Views:	219 
Size:	108.7 קילובייט 
ID:	105524

את המשולש נשייף כך שהיתר שלו (החלק האלכסוני) יהיה עגול. זה מפחית את ההתנגדות של החלק.בשלב זה ההבדל בין אם אתם ימניים או שמאליים (בידיים לא בפוליטיקה) חשוב. ימניים מדביקים את המשולש על כנף ימין ומשייפים את המשולש כמו בתמונה א' ושמאליים משייפים את המשולש כמו בתמונה ב' ומדביקים אותו על כנף שמואל.

Name:	-173.jpg 
Views:	239 
Size:	82.1 קילובייט 
ID:	105525
    תמונה א'

Name:	-174.jpg 
Size:	82.5 קילובייט 
ID:	105526

תמונה ב'

Name:	-175.jpg 
Size:	85.6 קילובייט 
ID:	105527
    מבט צד

אישית אני מהמשוגעים האלו שמורחים לקה על המשולש (רק על הצד העליון) לפני שמדביקים אותו. זה גם זמן טוב למרוח שתי שכבות לקה על החיבורים (חיבור כנף לגוף, זוויות רק מלמטה, חיבור הגה כיוון לגוף, החריץ של הגה הגובה). לא לשכוח להחליק ממש בעדינות אחרי כל שכבה. הלקה מחזקת את ההדבקות וממלאה חריצים שהדבק השאיר.

Name:	-176.jpg 
Views:	246 
Size:	97.1 קילובייט 
ID:	105528

אחרי שמרחתם על המשולש (רק על הצד העליון) שלוש שכבות או לפני ותמרחו עליו ועל החיבורים לקה אחר כך (זה תלוי בכם) יש להתאים את המשולש למקום ההדבקה.חשוב לשייף אותו גם מהצד שלא יהיה רווח בינו לבין הגוף (אחרת הוא עלול להיתלש) בנוסף חשוב שלא יבלוט מחוץ לכנף.

Name:	-177.jpg 
Views:	226 
Size:	70.3 קילובייט 
ID:	105529

Name:	-178.jpg 
Views:	222 
Size:	60.2 קילובייט 
ID:	105530

שוב לפני ההדבקה נחספס את המקום שבו נדביק את המשולש.

Name:	-179.jpg 
Size:	101.3 קילובייט 
ID:	105531

כעת נמרח דבק על משטח ההדבקה של המשולש. חשוב לזכור למרוח גם בצד של המשולש שמתחבר לגוף.
    הערה: אני שוב מזכיר בשלב זה שימניים מדביקים את המשולש בצד ימין ואילו שמאליים בצד שמאל.

Name:	-180.jpg 
Views:	234 
Size:	83.3 קילובייט 
ID:	105532

עכשיו נניח את המשולש במקום ונלחץ מעט. זהירות שלא להדביק את האצבעות לטיסן בשלב זה.
    חשוב לזכור: כשמדביקים את המשולש לוודא שהוא צמוד לגוף, אינו בולט מחוץ לכנף ונמצא בקו של שפת הזרימה.

Name:	-181.jpg 
Views:	242 
Size:	93.2 קילובייט 
ID:	105533

Name:	-182.jpg 
Size:	93.3 קילובייט 
ID:	105534

Name:	-183.jpg 
Size:	92.2 קילובייט 
ID:	105535

Name:	-184.jpg 
Size:	100.8 קילובייט 
ID:	105536
    נערך לאחרונה על ידי Snir Aizen; 23-03-2014 בשעה 12:29:11.

9. המשתמשים הבאים אמרו תודה לSnir Aizen על הודעתו:

Hillso (27-05-2014)

תודה!
    0
    הודה 7 פעמים ב 5 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תושבת גומי לגלשוני קלע

אם תכננתם להשתמש בגלשון שבניתם לפי מדריך זה בתור גלשון קלע (רוגטקה) אין שום בעיה. רק צריך להוסיף תושבת לקלע, אני לא אכנס לפרטים של התושבות אבל אראה לכם את שתי הצורות המועדפות עליי.

תושבת ראשונה, דיקט. מאוד פשוטה להכנה, כל מה שצריך זה לחתוך חתיכת דיקט, לעגל אותה קצת שלא תפצע אף אחד ולא תקרע את הגומי. חשוב שיהיה לה שטח הדבקה גדול יחסית ושתבלוט כסנטימטר מתחת לגוף.

Name:	-185.jpg 
Views:	225 
Size:	116.0 קילובייט 
ID:	105537

תושבת שנייה שאליה אני ממליץ והיא זו שאני משתמש בטיסנים שלי היא תוספת בלזה מתחת לקורת האורן בחרטום (כמו בתמונה). אולם תושבת זו צריכה להיווסף בתחילת תהליך הבנייה של הגוף, ולא כדאי להוסיף אותה לאחר שהגוף צופה ב-לקה.

Name:	-186.jpg 
Views:	244 
Size:	135.1 קילובייט 
ID:	105538

עוד שני דברים שמומלצים בגלשוני קלע.

1. להאריך את הגוף בעוד שני סנטימטר אחרי הגה הגובה כדי שיהיה מקום לאחוז בו בגוף מבלי לגעת בהגאיים.

2. מצאתי שגלשוני קלע אם הגה כיוון ישר מוצלחים יותר מאלו עם אנדרל (כיפוף למטה בהגה הגובה) אבל זה מאוד פרטני ולא מוכח.

Name:	-187.jpg 
Views:	215 
Size:	115.0 קילובייט 
ID:	105540
    נערך לאחרונה על ידי Snir Aizen; 23-03-2014 בשעה 13:12:46.

11. המשתמשים הבאים אמרו תודה לSnir Aizen על הודעתו:

Hillso (27-05-2014)

תודה!
    0
    הודה 7 פעמים ב 5 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

מרכז כובד

מרכז הכובד של הטיסן הוא אחד הגורמים החשובים ביותר. בגלשונים מרכז הכובד המומלץ הוא במרכז הכנף (נמדד במרחק של 50% מרוחב הכנף משפת תקיפה).כדי לאזן את הטיסן ולהביא את מרכז הכובד למרכז הכנף נוסיף עופרת בחרטום. ניתן להשיג עופרת בחנויות טיסנים מסוימות, בסניפי קלוב התעופה וגם גושי עופרת קטנים בחנויות כלי דיג. למטרת ההסבר אני אדגים על חתיכת עופרת קטנה.

Name:	-188.jpg 
Views:	208 
Size:	108.4 קילובייט 
ID:	105562

נניח את החרטום של הטיסן על העופרת (זו עופרת בעובי של 2 מ"מ לכן יש צורך בחתיכה קטנה, גודל העופרת תלוי גם בעובי שלה) ונשרטט את הצורה שלו בעדינות עם להב של סכין.

Name:	-189.jpg 
Size:	69.1 קילובייט 
ID:	105563

Name:	-190.jpg 
Views:	203 
Size:	71.6 קילובייט 
ID:	105564
    קשה לראות את זה בתמונה אבל החרטום משורטט על העופרת עכשיו נחתוך את הצורה המשורטטת (ניתן גם לשייף את העופרת ולכן ניתן לחתוך קצת יותר גדול).

Name:	-191.jpg 
Size:	83.3 קילובייט 
ID:	105565

Name:	-192.jpg 
Size:	67.0 קילובייט 
ID:	105566

נצמיד את העופרת למקומה עם חתיכת מסקנטייפ.

Name:	-193.jpg 
Size:	96.0 קילובייט 
ID:	105567

נחזיק את הכנף באמצאות שתי אצבעות בלבד בדיוק במרכז הכנף. אם החרטום נופל קדימה סימן שיש יותר מידי עופרת, אם לעומת זאת החרטום עולה למעלה, סימן שחסרה עופרת.
    חשוב לדעת: כאשר עושים את השלב הזה כל רוח קלה יכולה לשנות את התוצאה לכן כבו את כל המזגנים ,מאווררים, וסגרו את החלונות בחדר העבודה. רק כאשר אין רוח כלל או תנועת אוויר כזו או אחרת בחדר, התוצאות יוכלו להיות אמינות.

Name:	-194.jpg 
Views:	196 
Size:	81.8 קילובייט 
ID:	105568

בטיסן זה הייתה יותר מידי משקולת ולכן נוריד אותה, נחתוך חתיכה ונבדוק שוב. רצוי שלא להוריד חתיכות גדולות מידי מהעופרת כדי לא להגיע למצב שחסרה עופרת. אם הייתה חסרה עופרת, יש שתי אפשרויות, להוסיף חתיכה נוספת ליד או בצד השני. והאפשרות השנייה היא לחתוך חתיכה חדשה גדולה יותר. המשיכו ב"משחק הזה עד שתגיעו למצב שהטיסן מאוזן (החרטום מקביל לקרקע, לא עולה ולא יורד) כמודגם למטה.

Name:	-195.jpg 
Size:	79.7 קילובייט 
ID:	105569

Name:	-196.jpg 
Views:	202 
Size:	61.6 קילובייט 
ID:	105570

Name:	-197.jpg 
Views:	197 
Size:	79.9 קילובייט 
ID:	105571

Name:	-198.jpg 
Size:	69.6 קילובייט 
ID:	105572
    עכשיו שהטיסן מאוזן צריך להדביק את העופרת אך ראשית ניצור לה שקע בחרטום על מנת שלא תתנתק במקרה של כניסה חזקה בקרקע.ראשית נניח את העופרת בדיוק במקום בו נרצה להדביק אותה.

Name:	-199.jpg 
Views:	219 
ID:	105573

נסמן קו עם עיפרון צמוד לעופרת.

Name:	-200.jpg 
Size:	82.4 קילובייט 
ID:	105574
    נעשה חתך עמוק (כעובי העופרת) עם הסכין בדיוק על הקו ונגלף חתיכה מהצד הקרוב לקצה כדי ליצור שקע.

Name:	-201.jpg 
Views:	199 
Size:	101.4 קילובייט 
ID:	105575
    נשייף את החרטום באזור שבו נרצה להדביק את העופרת כשהשקע מסמן לנו קו המונע מאיתנו לשייף יותר מהחרטום.

Name:	-202.jpg 
Views:	201 
ID:	105576

לאחר השיוף צריך להיות לכם שקע כמו בתמונה למטה. ניתן להיעזר בשופין כדי לישר את הקיר שנוצר.

Name:	-203.jpg 
Size:	108.1 קילובייט 
ID:	105577

עכשיו נשאר רק למרוח דבק ולהדביק. ניתן לחספס קצת גם את הצד של העופרת שמוצמד לבלזה אבל זהירות לא לשייף יותר מידי עופרת.

Name:	-204.jpg 
Size:	100.2 קילובייט 
ID:	105579

רצוי גם לשבור מעט את הפינות של העופרת עם נייר 220 כדי לתת לה צורה דומה לזו של המגדל.

Name:	-205.jpg 
Size:	99.8 קילובייט 
ID:	105578

עוד שיטה להכניס את העופרת היא לחתוך חור בחרטום להכניס את העופרת פנימה (אפשר בחתיכות) ולסגור אותו מהצדדים בבלזה דקה. חשוב לדאוג להדביק את העופרת שלא תזוז אחרת מרכז הכובד שלכם ישתנה והטיסן לא יטוס כמו שצריך.

Name:	-206.jpg 
Size:	78.9 קילובייט 
ID:	105580

וזהו, כאן נגמר המדריך שלי לבניית גלשונים. מומלץ לצבוע מעט את הגלשונים בספרי צבעוני. רק על תשתוללו ואל תצבעו את ההגאיים אחרי שסיימתם את מרכז הכובד זה עלול לשנות אותו.

מומלץ גם לרשום שם ומספר טלפון למקרה שהטיסן ילך לאיבוד.

מקווה שנהיתם מהמדריך שלי, בהצלחה ואל תפסיקו לבנות.

Name:	-207.jpg 
Views:	281 
Size:	107.0 קילובייט 
ID:	105581

Name:	-208.jpg 
Views:	282 
Size:	93.3 קילובייט 
ID:	105582
    נערך לאחרונה על ידי Snir Aizen; 23-03-2014 בשעה 13:11:17.

13. המשתמשים הבאים אמרו תודה לSnir Aizen על הודעתו:

Hillso (27-05-2014)

תודה!
    341
    הודה 171 פעמים ב 122 הודעות
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

יפה מאוד שניר!

מצפה להמשך עדכון הפרקים הבאים
    "אין לזה מנוע? ואין לזה שלט? אז מה כיף בזה?!"
    "אין לזה מנוע? אבל יש לזה שלט? אז איך זה טס?!"

www.air-rishon.co.il - קלוב התעופה ראשון לציון
    הערוץ שלי ב-Youtube

מנחת הבית
    היה בעבר מנחת ראשון לציון
    תודה!
    147
    הודה 92 פעמים ב 71 הודעות
    הוזכר
    7 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

+1
    מזכיר לי את הימים בגדנ"ע אויר.

מנחת הבית
    נען
    תודה!
    147
    הודה 548 פעמים ב 227 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    3 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

יופי של בניה! מחכים בקוצר רוח להמשך? כולנו במתח ועו מעט תחרות הגלשונים השנתית.
    "If everything seems under control, you're not going fast enough" Mario Andretti

תודה!
    28
    הודה 163 פעמים ב 125 הודעות
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

מדריך נחמד.
    בענין חיתוך בלזה כדאי לאמץ טיפ חשוב - לעולם החיתוך הוא כזה שהחלק אותו חותכים מוגן ע"י הסרגל וכוון החיתוך מהחלק והלאה !!! אם הסיבים תופסים את הסכין והיא סוטה מהכוון (כן, זה קורה לפעמים) לא יהרס החלק שבונים אלה שארית הבלזה.

הסבר בתמונות:
    בצילום הימני כוון החיתוך צריך להיות הפוך - מהמצלמה והלאה ולא אל כוון המצלמה.

בצילום השמאלי - שרטוט שמנסה להסביר את הענין.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות Click image for larger version. 

Name:	כוון חיתוך 1.jpg‏ 
Views:	291 
ID:	53577   Click image for larger version. 

Name:	כוון חיתוך 2.jpg‏ 
Views:	316 
Size:	110.6 קילובייט 
ID:	53578  

18. המשתמשים 2 הודו ל umbo על הודעתו:

Black Phoenix (05-01-2012),Hillso (27-05-2014)

נושאים דומים

1. תוכנית \ מדריך לבניית ZAGI (דאון,לא חשמלי)
    על ידי liranlevin בפורום פורום דאונים וטיסנים חשמליים
    תגובות: 69
    הודעה אחרונה: 02-09-2010, 00:28:27
  2. [התייעצות]בחירה בין שלושה דגמים למתחילים.מפורט.
    על ידי Puss בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 3
    הודעה אחרונה: 07-02-2010, 13:34:00
  3. סיקור מפורט על Lama V4 של חברת E-Sky
    על ידי amiramen בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 5
    הודעה אחרונה: 31-12-2009, 22:58:26
  4. [חדשות] שינוי מועד תחרות גלשונים
    על ידי gil43 בפורום פורום טיסנים חופשיים
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 29-10-2009, 14:03:39
  5. מדריך פשוט לבניית תושבת מנוע לחשמלי .
    על ידי אליקופטר בפורום סקירות טיסנים
    תגובות: 8
    הודעה אחרונה: 29-01-2009, 14:17:56

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •