שמות משתמשים לתיוג

עמוד 2 מתוך 4 ראשוןראשון 1234 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 26 עד 50 מתוך 94

נושא: המדריך המקוצר לטיסנאי המתחיל

תודה!
    56
    הודה 761 פעמים ב 594 הודעות
    הוזכר
    2 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: המדריך המקוצר לטיסנאי המתחיל

ציטוט נכתב במקור על ידי dror צפיה בהודעה
    קודם כל תודה על המאמר המושקע!

ההערה שלך קיצונית ולוקה בחוסר הבנה של מה מניע אנשים לעסוק בתחביב. לא כל מי שלא חושב כמוך הוא עצלן וחסר יכולת. אני יכול לתת דוגמאות ספציפיות אבל הרגזת אותי יותר מדי

אולי תסביר לי למה?
    אולי תיתן סיבה אחת חיובית ולא מקנטרת שבגללה עדיף לרכוש מלבד הסיבות שאני נתתי?
    ואל תיתן לי את הסיבה של חוסר זמן, זו סיבה שקשורה ישירות לחוסר יכולת כזו או אחרת.
    אבל בבקשה אל תהפוך את זה למלחמת אגו אלא לדיון מפרה
    בניית טיסנים והדרכת בנייה והטסה הטסה למתחילים בכל גיל.
    יעוץ טלפוני חינם
    ריכוז מידע. כאן תמצא תשובות להמון שאלות:
    http://www.efly.co.il/forums/showthr...%E9-%F2%E5%E3%
    עודד- 0525-454380 (לא לשלוח SMS, עונה רק לשיחות )
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100007080663110

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אחלה מאמר מושקע מאוד !! כל הכבוד!

תודה!
    95
    הודה 56 פעמים ב 31 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי wind556 צפיה בהודעה
    רעיון המאמר מבורך, ואפילו בוצע בהשקעה של נשמה.
    שאפו על המאמץ האדיר הזה.
    יש כמה הערות לגבי התוכן (עוד לא עברתי על הכל בקפידה):
    ראשית, כל נושא ההתחלה עם גלגלים או לא קיבל כאן זוית ראייה לא נכונה בעליל, וזה אחד הנושאים היותר חשובים להמשך דרכו של כל מתחיל (אכתוב על כך במפורט כשהמחשב שלי יחזור מתיקון).
    והדבר השני שקפץ לי לעין בצורה בולטת ושגויה זה שכל נושא הבנייה העצמית הוגדר כ "לא למתחילים". אין לי שום ספק שהדרך הנכונה והטובה ביותר להתחיל זו בנייה עצמית. שיטת הקנייה מין המדף נועדה לשרת עצלנות וחוסר יכולת, ובדרך גם מנציחה חוסר הבנה
    עודד, עמדתך בדבר קנייה מ"המדף" הגם שהיא מוכרת לבאי פורום זה היא עדיין נותרה מוזרה. אין דבר כזה דרך "נכונה" ו"טובה" יש הרבה דרכים "נכונות" ו"טובות".

בברכה גיל

נ.ב - אותי אתה ממש לא מרגיז זכותך להחזיק בעמדתך שרירה וקיימת

תודה!
    23
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תודה רבה על המאר המושקע הזה יעזור להרבה.

תודה!
    31
    הודה 180 פעמים ב 100 הודעות
    כניסות לבלוג
    3
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני אשמח אם יימצא טיסנאי אחד כאן שאינו אוטודידקט באופן יוצא דופן, שהתחיל את דרכו בתחביב לבד בלי שום עזרה או הדרכה בבניית טיסן מתוכניות אינטרנטיות והטיסן היה ראוי ללימוד מתחילים.

עם כל הצניעות אני מחשיב את עצמי בעל ידיים די טובות בחיתוך והדבקה, וכל הדברים שבניתי לפני שהיה לי ביד AXN נראו יופי על השולחן אבל היו מלאים אילתורים של קמצנות וטעויות של חוסר נסיון ואף אחד מהם לא טס יותר מ10 שניות ברציפות.
    מצד שני את הAXN הצלחתי להטיס לבד בלי מדריך כמעט כמו שצריך. (אם לא סופרים את עשרות הריסוקים שקראתי להם נחיתות, ועשרות הנחיתות שקראתי להן אופס)

תודה!
    56
    הוזכר
    2 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי אייל שפירא צפיה בהודעה
    אני אשמח אם יימצא טיסנאי אחד כאן שאינו אוטודידקט באופן יוצא דופן, שהתחיל את דרכו בתחביב לבד בלי שום עזרה או הדרכה בבניית טיסן מתוכניות אינטרנטיות והטיסן היה ראוי ללימוד מתחילים.

עם כל הצניעות אני מחשיב את עצמי בעל ידיים די טובות בחיתוך והדבקה, וכל הדברים שבניתי לפני שהיה לי ביד AXN נראו יופי על השולחן אבל היו מלאים אילתורים של קמצנות וטעויות של חוסר נסיון ואף אחד מהם לא טס יותר מ10 שניות ברציפות.
    מצד שני את הAXN הצלחתי להטיס לבד בלי מדריך כמעט כמו שצריך. (אם לא סופרים את עשרות הריסוקים שקראתי להם נחיתות, ועשרות הנחיתות שקראתי להן אופס)

אייל איש יקר
    כמו להטסה, גם לבנייה צריך הדרכה
    אוטודידקטיות עולה ים של כסף וזמן בכל נושא ובכל תחביב
    לא ניתן לבנות לבד עם אפס ידע וללא הדרכה משהו שיטוס, וזה בלי קשר לידיים טובות (שזה שייך לקטגורית היכולת)

אולי יש צורך שאחדד את דברי:
    אין דרך אחת שנכונה לכולם, זה ברור ולא צריך לדון בזה בכלל, לעומת זאת אין ספק שמי שיבנה לבד ילמד יותר ויהנה יותר, והבנייה העצמית בהחלט נועדה למתחילים נבונים ובעלי יכולת. זה עדיין לא פוסל את מי שבוחר לרכוש, אבל ההצהרה שהבנייה העצמית נועדה למתקדמים בלבד איננה נכונה בעליל.
    יעוץ טלפוני חינם

תודה!
    31
    כניסות לבלוג
    3
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

סייגתי את הנושא אחרת, מבלי להחליט עבור המתחיל אם זו הדרך הנכונה עבורו.

תודה!
    56
    הוזכר
    2 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט ממך:
    "בניה עצמית (לא מומלץ למתחילים)."

חד משמעית יותר מומלץ לכל מתחיל לבנות לבד מאשר לקנות, כמובן עם העזרה וההדרכה הנכונה
    הרכישה באה רק ממקום של חוסר ב: יכולת/זמן/ סבלנות/ הדרכה/ ביטחון/חריצות/תקציב (כן, לעיתים בנייה עצמית יקרה יותר) וכו'.
    אני לא רואה סיבה אחת ויחידה חיובית לקנות במקום לבנות שלא מניתי אותה, ואני מתכוון לסיבה שבגללה עדיפה הרכישה על פני הבנייה העצמית.
    נערך לאחרונה על ידי wind556; 06-09-2011 בשעה 21:50:11.
    יעוץ טלפוני חינם

תודה!
    31
    כניסות לבלוג
    3
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

במקרה האישי שלי החסרונות בבניה עצמית שחוויתי הם:
    * חוסר הבנה בחשיבות קשיחותם של פושרודים והורנים = הגאים רכרוכיים
    * חוסר הבנה במדידה ובתיכנון מרכז כובד = איכות טיסה איומה
    * חוסר הבנה במשמעות מיקום הדבקת ההורן על ההגה = היגוי לא סימטרי (במקרה הטוב)
    * חוסר בחלקים חשובים הופך לאילתור ע"מ לחסוך בכסף, לא להמתין למשלוח או סתם מחוסר אונים = בניה לא מקצועית
    * התפשרות בהמון תחומים החל מתושבת המנוע ועד לאופן החזקת הכנף אל הטיסן = עשרות סיבות לתאונות אויריות

והחשוב\גרוע ביותר:
    * עלות נמוכה מעודדת עצמאות גם בתחום ההטסה. זילות החומרים מנפחת את האמונה שאפשר גם להטיס לבד (האחים רייט 2011). התוצאה היא שאפילו אין מי שיגיד אם הבעיה היא בטיסן או במטיס.

בקיצור - טיסן קנוי גורם למטיס לכבד אותו ולהתייחס אליו בתור משהו שעובד.
    קיט טיסן קנוי שצריך להרכיב בו כמה חלקים מלמד הרבה יותר על מבנה נכון של טיסן מאשר לוח פוליגל ותוכניות מודפסות שאפשר לפענח באינסוף וריאציות.

הAXN לימד אותי בדרכו לאדמה הרבה יותר משני מוגים, מוגי ,150 טי-רייסר, אקסטרה מקאפה ועוד מספר טיסנים שאפילו לא הצלחתי לחשמל כי הסתבכתי בפיענוח התוכניות.

חשוב להוסיף שכמעט כל מוגי שפגש את האדמה לקח איתו לוולהאלה גם ליפו, כל טיסה של האקסטרה עלתה בציר מנוע והמוגי 150 גם הרג את המקלט בריסוק (שנגרם מפלאטר, שנגרם מבניה לפי התוכניות - שהיא ממש לא חזקה מספיק)

מנחת הבית
    ארסוף
    תודה!
    907
    הודה 1,001 פעמים ב 648 הודעות
    כניסות לבלוג
    41
    הוזכר
    6 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

בנייה אורכת לא מעט זמן, וריאלית, קשה יהיה לכל מתחיל למצוא מדריך במשרה מלאה שיהיה צמוד אליו בכל תהליך הבנייה.
    לעומת זאת, קנייה מהמדף יכולה להעמיד טיסן במעט שעות מוכן להמראה. ואז בשטח ההטסה זמינות המדריך תהיה גבוהה יותר ללימוד הטיסה וחידוד "ניו אנסים" בבניה של ה-ARF .

תודה!
    17
    הודה 42 פעמים ב 32 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי gillb צפיה בהודעה
    עודד, עמדתך בדבר קנייה מ"המדף" הגם שהיא מוכרת לבאי פורום זה היא עדיין נותרה מוזרה. אין דבר כזה דרך "נכונה" ו"טובה" יש הרבה דרכים "נכונות" ו"טובות".

בברכה גיל

נ.ב - אותי אתה ממש לא מרגיז זכותך להחזיק בעמדתך שרירה וקיימת
    מה שהרגיז אותי זו לא העמדה אלא ההשמצה של כל מי שלא מחזיק באותה עמדה כ"עצלן". ואני עדיין מרוגז מספיק כדי לא לענות תשובה מנומקת יותר.
    מומחה לבדיקות הרס של כלי טייס

תודה!
    341
    הודה 171 פעמים ב 122 הודעות
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אייל, אחלה מאמר!
    טוב שיהיה למתחילים מאמר מושקע שכזה שיכיל את כל החומר.
    אם למישהו יש זמן ורצון טוב, אפילו אפשר לפתוח וויקי שיארגן את המידע בצורה נוחה אף יותר.

בקשר לאמרה של עודד - אני יודע שהצורה שבה הוא מתנסח לפעמים מרגיזה (אפילו אותי לפעמים) אבל אם נתעמק בדבריו נראה שיש שם מן האמת.

שים לב שגם ה-AXN לא מושלם וצריך לעשות בו שינויים - להחליף בקר מהירות, להחליף את הגומיה של הפרופ', לחזק את חיבור הכנפיים לגוף, לקבע את הסוללה עם וולקרו ועוד...
    מטיס מתחיל יכול גם להתאכזב מאוד אחרי שהכנף תתפרק לו באוויר / הסוללה תעוף לו דרך החופה/ הפרופ יעוף מהמנוע - והוא לא יבין למה זה קרה לו...

בדומה לזה שאתה ממליץ לכל מתחיל להשיג מדריך להטסה, אני חושב שגם רצוי להשיג מדריך לבניה שיתן את כל הדגשים - כולל מה שציינת.
    המטרה היא לא לבנות לבד - אלא לבנות בעצמך יחד עם עזרה ממביני עניין.
    אולי אפשר גם לכתוב על זה מאמר לבונה המתחיל.

גם אני שבניתי לא מעט טיסנים רציניים (דאונים חופשיים ודאוני רדיו), עד היום מתייעץ עם עוד אנשים בנוגע לבניה / תיקונים.
    אין ספק שמי שמסוגל לבנות בעצמו ויודע את כל הדגשים יסתדר עוד יותר טוב עם טיסנים קנויים, ועם תיקונים שונים, וכך ימנע מתקלות וריסוקים.
    "אין לזה מנוע? ואין לזה שלט? אז מה כיף בזה?!"
    "אין לזה מנוע? אבל יש לזה שלט? אז איך זה טס?!"

www.air-rishon.co.il - קלוב התעופה ראשון לציון
    הערוץ שלי ב-Youtube

תודה!
    56
    הוזכר
    2 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

במקרה האישי שלי החסרונות בבניה עצמית שחוויתי הם:
    * חוסר הבנה בחשיבות קשיחותם של פושרודים והורנים = הגאים רכרוכיים
    * חוסר הבנה במדידה ובתיכנון מרכז כובד = איכות טיסה איומה
    * חוסר הבנה במשמעות מיקום הדבקת ההורן על ההגה = היגוי לא סימטרי (במקרה הטוב)
    * חוסר בחלקים חשובים הופך לאילתור ע"מ לחסוך בכסף, לא להמתין למשלוח או סתם מחוסר אונים = בניה לא מקצועית
    * התפשרות בהמון תחומים החל מתושבת המנוע ועד לאופן החזקת הכנף אל הטיסן = עשרות סיבות לתאונות אויריות

והחשוב\גרוע ביותר:
    * עלות נמוכה מעודדת עצמאות גם בתחום ההטסה. זילות החומרים מנפחת את האמונה שאפשר גם להטיס לבד (האחים רייט 2011). התוצאה היא שאפילו אין מי שיגיד אם הבעיה היא בטיסן או במטיס.

בקיצור - טיסן קנוי גורם למטיס לכבד אותו ולהתייחס אליו בתור משהו שעובד.
    קיט טיסן קנוי שצריך להרכיב בו כמה חלקים מלמד הרבה יותר על מבנה נכון של טיסן מאשר לוח פוליגל ותוכניות מודפסות שאפשר לפענח באינסוף וריאציות.

הAXN לימד אותי בדרכו לאדמה הרבה יותר משני מוגים, מוגי ,150 טי-רייסר, אקסטרה מקאפה ועוד מספר טיסנים שאפילו לא הצלחתי לחשמל כי הסתבכתי בפיענוח התוכניות.

חשוב להוסיף שכמעט כל מוגי שפגש את האדמה לקח איתו לוולהאלה גם ליפו, כל טיסה של האקסטרה עלתה בציר מנוע והמוגי 150 גם הרג את המקלט בריסוק (שנגרם מפלאטר, שנגרם מבניה לפי התוכניות - שהיא ממש לא חזקה מספיק)

אתה מאשר לגמרי את גירסתי:
    החסרונות הם לא בבנייה העצמית, אלא בך,אתה עצמך כתבת את זה , בעיקר חוסר הבנה בנושאים השונים שציינת
    בנייה עצמית היתה מעשירה את רמת ההבנה שלך ומעשירה את החוויה מהתחביב
    ובאשר לעלות נמוכה המעודדת עצמאות בתחום ההטסה, סלח לי ידידי היקר, בנייה עצמית יקרה למטיס פי מליון, המשפט הזה שלך לא קשור למציאות

נראה לי שלגמרי לא הבנת את דברי
    פגשתי לא מזמן מטיס מאד וותיק, הוא קרא ל"מטיסים החדשים" מועדון הוביקינג.

ועם כל הכבוד לכל אחד ואחד מיכם, ההבנה של חברי המועדון הזה בטיסנאות נופלת בשנות אור מהבנתו של חניך מתחיל בקלוב התעופה שבונה לעצמו ד1 ראשון.

אני אחזור ואדגיש את הנקודה החשובה בעיני:
    בנייה עצמית עדיפה לכל מתחיל באשר הוא (ואתה כתבת את ההיפך) רכישה היא ברירת מחדל שבאה לפתור את חוסר האפשרות לבנות (מכל סיבה שהיא) ולא כדרך מועדפת עבור המתחיל
    נערך לאחרונה על ידי wind556; 08-09-2011 בשעה 09:31:23.
    יעוץ טלפוני חינם

תודה!
    31
    כניסות לבלוג
    3
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני לא אמרתי מילה אחת על בנית גילשונים מבלזה בקלוב התעופה עם הדרכה צמודה
    אני מדבר על שאר המקרים שבהם נער מחליט להיכנס לתחום בתקציב של 100$ ולוח קאפה

למצוא מדריך לבניה זה עניין מסובך יותר מאשר מדריך להטסה
    ולקרוא ל"מטיסים החדשים" מועדון הוביקינג זה עלבון כמו לקרוא ל"מעצבים החדשים" מועדון הפוטושופ - אלה שמעולם לא העבירו מכחול אמיתי על קנבס, או ל"צלמים החדשים" מועדון הCCD - אלה שלא צילמו וחתכו פילם מימיהם.

זו לא בושה לנצל את התקדמות הטכנולוגיה, ולא מוריד מכבודה של האמנות ה"ישנה". הרי גם אתה בעצמך לא מעודד מתחילים לבנות רק דאוני בלזה, נכון?

תודה!
    56
    הוזכר
    2 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני לא אמרתי מילה אחת על בנית גילשונים מבלזה בקלוב התעופה עם הדרכה צמודה
    אני מדבר על שאר המקרים שבהם נער מחליט להיכנס לתחום בתקציב של 100$ ולוח קאפה

למצוא מדריך לבניה זה עניין מסובך יותר מאשר מדריך להטסה
    ולקרוא ל"מטיסים החדשים" מועדון הוביקינג זה עלבון כמו לקרוא ל"מעצבים החדשים" מועדון הפוטושופ - אלה שמעולם לא העבירו מכחול אמיתי על קנבס, או ל"צלמים החדשים" מועדון הCCD - אלה שלא צילמו וחתכו פילם מימיהם.

זו לא בושה לנצל את התקדמות הטכנולוגיה, ולא מוריד מכבודה של האמנות ה"ישנה". הרי גם אתה בעצמך לא מעודד מתחילים לבנות רק דאוני בלזה, נכון?

אייל, אף אחד לא מזלזל בשום דרך
    הצגת באופן חד כיווני שעדיף למתחיל לקנות, וזה לא נכון, עדיף לו לבנות
    ורק אם אין לו איך לבנות, יש לו את אופצית הקנייה

ואני בכלל לא מעודד מתחילים לבנות או לקנות, אני מציע את שתי הדרכים עם יתרונות וחסרונות. אבל באופן מאד ברור אני חושב שעדיף למתחיל לבנות לבד פוליגל מעופף, ואפילו הכי ירוד על פני רכישת דאון או טיסן בלזה מתקדם, ולו רק בשביל שיכיר וידע את מה שאתה עצמך למדת על בשרך, רק שאתה עשית את הרוב ללא מדריך, וללא מדריך זה בלתי אפשרי להצליח.

וכמובן שאין כאן בכלל שאלה של בושה או גאווה. יש מציאות, אבל אין להתכחש לכל צדדיה.

הבעייה היחידה ב"מועדון הובי קינג" זה שאם במקרה ייקלע לתחביב שלנו נער ברוך כישרון ומוכשר בידיים, הוא לא יקבל לזה ביטוי בגלל תרבות הקנייה שתסחוף אותו לתוכה, דבר שלא יכול להתרחש בחוגי קלוב התעופה למשל...
    יעוץ טלפוני חינם

תודה!
    31
    כניסות לבלוג
    3
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני לא מסכים איתך הפעם לגבי "עדיף לבנות פוליגל מעופף על פני רכישת דאון או טיסן בלזה", וכמעט אף מדריך חוץ ממך לא יהיה מעוניין ללמד מתחילים את עקרונות ההטסה עם צ'יקמוק לא יציב שלא מביא שום ערך לימודי מלבד "אפשר לרסק ולא קרה כלום".

עד שלא אמצא אדם שיעיד שהבניה העצמית בתחילת דרכו בתחום נתנה לו משהו אחר חוץ מתיסכולים וסוללות מעוכות אני לא משנה את דעתי.

תרבות הקניה שאתה כל כך מזהיר מפניה ממש לא מרחיקה את הבנאים - להיפך, תיקון שברים בטיסן מקנה יותר תשומת לב לפרטים שאחר כך יהוו אינדיקציה לבניה נכונה של טיסן מסקראץ'.
    נערך לאחרונה על ידי אייל שפירא; 07-09-2011 בשעה 19:49:50.

תודה!
    73
    הודה 92 פעמים ב 60 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אייל יופי של מאמר,
    אני מצטרף לעמדתך לגביי לקנות או לבנות, בהתחלה בניתי מליון אקספרימטים מושקעים ביותר, מכולם נחלתי אכזבה כגודל הציפייה כך גודל האכזבה, יש לי חבר שלא עמד בשברוני הלב ועזב את התחביב בעקבות זאת.בנוסף, גם המוגי 150% וה 100% שבניתי והיו מצויינים וחרשתי להם את האמא, כיום במבט לאחור אני מגדיר אותם כאסון!!. יש לי הרגלי הטסה מחורבנים ביותר בגללהם, אני ממש מכריח את עצמי להשתמש בהגה כיוון ואני מרגיש כמוגבל למדיי בתחום זה. דרך אגב המוגי היה אסון גם בזה שהוא לימד אותי התרסקות מבוקרת במקום נחיתה ראויה. בסופו של יום מה שלימד אותי הכי טוב היה ססנה קטנה ושובבה מ EPO שהייתה עמידה מספיק בשיל לעמוד בשלל הריסוקים שהעברתי אותה.

18. המשתמשים 7 הודו ל liorz055 על הודעתו:

אייל שפירא (07-09-2011),Flying_student (08-09-2011),gillb (07-09-2011),guyst (07-09-2011),Hagay (07-09-2011),עמרי רז (28-12-2011),s.mario (07-09-2011)

תודה!
    864
    הודה 541 פעמים ב 361 הודעות
    כניסות לבלוג
    6
    הוזכר
    5 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

סחתיין על המאמר אייל ותודה על ההשקעה,
    מכיוון שתמיד מומלץ ואפילו חובה להתחיל עם מדריך, המדריך יכול להמליץ לכל חניך לגופו ולפי שיטתו!
    אולי פשוט תוסיף קישור בקטן לדעה של עודד ונחזור לנושא.
    חגי

תודה!
    95
    הודה 56 פעמים ב 31 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי liorz055 צפיה בהודעה
    אייל יופי של מאמר,
    אני מצטרף לעמדתך לגביי לקנות או לבנות, בהתחלה בניתי מליון אקספרימטים מושקעים ביותר, מכולם נחלתי אכזבה כגודל הציפייה כך גודל האכזבה, יש לי חבר שלא עמד בשברוני הלב ועזב את התחביב בעקבות זאת.בנוסף, גם המוגי 150% וה 100% שבניתי והיו מצויינים וחרשתי להם את האמא, כיום במבט לאחור אני מגדיר אותם כאסון!!. יש לי הרגלי הטסה מחורבנים ביותר בגללהם, אני ממש מכריח את עצמי להשתמש בהגה כיוון ואני מרגיש כמוגבל למדיי בתחום זה. דרך אגב המוגי היה אסון גם בזה שהוא לימד אותי התרסקות מבוקרת במקום נחיתה ראויה. בסופו של יום מה שלימד אותי הכי טוב היה ססנה קטנה ושובבה מ EPO שהייתה עמידה מספיק בשיל לעמוד בשלל הריסוקים שהעברתי אותה.
    אני חסיד גדול של הטיסנים המוכנים למתחיל. לא רק זאת, אני בהחלט חושב, שעמדתו של עודד תמוהה ומוזרה (בוודאי שאינני שותף לעמדתנו כי מדובר ב"עצלנות"....). אבל, אתה מתעלם מהנסיון שרכשת ומההנאה שהייתה לך מאותם "אקספרימנטים" שאתה מתאר וגם מהמוגים. גם אם אתה סבור שהכי הרבה למדת מהססנה הקטנה והשובבה.

דרך אגב, אין כל צורך לעשות שימוש נרחב בהגה כיוון (אתה לא טייס של 747). שימוש מוגבר בהגה כיוון מכניס הרבה גרר והוא מיותר. תעשה שימוש בהגה היכן שצריך (נחיתה ברוח צד, פניה מתואמת כשצריך ועוד..)

בברכה
    גיל ברקאי, צורן

ממשלת מאדים התחילה לגבות עמלת EMS אז הלכתי לחפש את צדק
    תודה!
    58
    הודה 80 פעמים ב 65 הודעות
    כניסות לבלוג
    6
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני ממליץ למחוק את כל הפוסטים המיותרים המכילים "מחמאות" ולהשאיר את השרשור הזה כמדריך.

שפירא תמשיך!

בתור טיסנאי שהתחיל כבונה לפני 23 שנים, אני יכול להעיד שעל אף קבלת ליווי ממדריך בקורס טכניוני, הטיסן הראשון שלי מצא עצמו צולל עם כנף שבורה אל מסלול עין שמר - בדיוק בגלל אותו חוסר הבנה בבחירה נכונה של חומרים וישומם במקומות המתאימים.
    באותם ימים בנינו בבאלזה, דבק מהיר היה חלום רחוק ויקר ועל מנוע 25 היינו משאירים חצי משכורת... הנזק היה גדול וחשבתי לפרוש מהתחביב.
    נערך לאחרונה על ידי Boogle; 09-09-2011 בשעה 01:53:28.
    Boogle ולא Google קפיש?
    על טעויות- משלמים, על שגיאות - משלמים יותר ...
    צדק- זה כוכב במערכת השמש אין מה לחפש אחריו.

בלוגים ומאמרים שימושיים: לכו חפשו תחת שם המשתמש שלי

תודה!
    56
    הוזכר
    2 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני לא מסכים איתך הפעם לגבי "עדיף לבנות פוליגל מעופף על פני רכישת דאון או טיסן בלזה", וכמעט אף מדריך חוץ ממך לא יהיה מעוניין ללמד מתחילים את עקרונות ההטסה עם צ'יקמוק לא יציב שלא מביא שום ערך לימודי מלבד "אפשר לרסק ולא קרה כלום".

עד שלא אמצא אדם שיעיד שהבניה העצמית בתחילת דרכו בתחום נתנה לו משהו אחר חוץ מתיסכולים וסוללות מעוכות אני לא משנה את דעתי.

תרבות הקניה שאתה כל כך מזהיר מפניה ממש לא מרחיקה את הבנאים - להיפך, תיקון שברים בטיסן מקנה יותר תשומת לב לפרטים שאחר כך יהוו אינדיקציה לבניה נכונה של טיסן מסקראץ'.

דבר עם מאות הילדים בקלוב התעופה, תמצא שם תשובה לשאלתך
    ילדים שחונכו לבנות ולהבין לעומק מה הם עושים
    יעוץ טלפוני חינם

תודה!
    392
    הודה 246 פעמים ב 191 הודעות
    כניסות לבלוג
    3
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני חושב שרק עצלנים קונים לוחות בלזה מוכנים בחנות. טיסנאי אמיתי מגדל את עצי הבלזה בעצמו במשך שנים, עד שהם מגיעים לשלב שניתן לכרות אותם ולהכין מהם לוחות ולבסוף טיסנים. רק ככה אפשר באמת למצות את ההנאה מהתחביב.
    איל - איכות רדיו נקבעת במקלט לא פחות ממה שהיא נקבעת במשדר. ביחוד חסינות להפרעות קליטה (אנטנות סלולאריות, רעש מהבקר, מהמשדר FPV, קרינה קוסמית, ושאר מריעין)
    וחוץ מזה לא נותר לי אלא להצטרף למברכים
    http://www.youtube.com/user/rcfreakamit

No good deed goes unpunished

24. המשתמשים הבאים אמרו תודה לAmitB על הודעתו:

עמרי רז (28-12-2011)

תודה!
    2
    הודה 78 פעמים ב 48 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי AmitB צפיה בהודעה
    אני חושב שרק עצלנים קונים לוחות בלזה מוכנים בחנות. טיסנאי אמיתי מגדל את עצי הבלזה בעצמו במשך שנים, עד שהם מגיעים לשלב שניתן לכרות אותם ולהכין מהם לוחות ולבסוף טיסנים. רק ככה אפשר באמת למצות את ההנאה מהתחביב.
    טורניג'י - אבל מעליך!
    .Three of my favorite inventions are PC, RC and AC

תודה!
    341
    הודה 171 פעמים ב 122 הודעות
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אייל,

הטיסן הראשון שבניתי היה דאון רדיו עם מוטת כנף 2 מטרים, והוא נבנה בחוג של הקלוב במשך שנה שלמה.
    הוא טס טוב מאוד ולא היה מצ'וקמק והיה מעולה למתחילים.
    אבל מה? אחרי מספר הטסות הכנף התקפלה בעליה עם החוט, והטיסן התרסק לטוטאלוס מוחלט...
    המדריכים שלי רצו להספיק לסיים את הטיסנים לפני החופש הגדול ולכן דילגו על בניית חלק מהחיזוקים בכנף ולכן היא התקפלה בקלות כ"כ.

אז נכון - הייתי מאוד מתוסכל ואני לא מאחל לאף אחד לרסק טיסן אחרי שבנה אותו במשך שנה שלמה.
    ואני גם מסכים איתך שרוב האנשים היו פורשים מיד.

אבל למרות זאת לא פרשתי, ובהמשך הדרך למדתי המון על בניית טיסנים (ואני עדיין לומד דברים חדשים).
    להכיר שיטות בניה, להבין אילו כוחות פועלים על הטיסן ואיך בדיוק כדאי לבצע תיקון לטיסן זה דבר חשוב מאוד לכל אחד.

אייל, למה את כל הטיסנים שלך שריסקת, תיקנת בעצמך? למה לא שילמת למישהו אחר שיתקן לך את הטיסן? או למה לא פשוט הזמנת חדש?
    אני לא בטוח שמדובר רק בעניין כספי (למרות שברור שגם זה שיקול). אני מאמין שמדובר גם באהבה לבנייה עצמה ולהתעסקות בפרטים הטכניים.
    לפחות ככה אני רואה את עצמי מאז ומתמיד.
    בראיה לאחור, קשה לי לדמיין את עצמי היום כטיסנאי ללא הידע הזה בתחום הבניה - זה משהו שהייתי חייב לדעת כדי שהטיסנים שלי יהיו כמה שיותר חזקים וכמה שיותר קלים ויטוסו הכי טוב שאפשר.
    וככה אני תמיד אדע מה לעשות בכל מקרה של תיקון עתידי ולא אעשה תיקונים מצ'וקמקים.

עבור אותם מתחילים ללא כישרון טכני ושרק מעניין אותם להטיס, (ואם מתרסק משלמים למישהו שיתקן / קונים חדש) - לא הייתי ממליץ לבנות בכלל.
    עבור אותם מתחילים שבתור ילדים תמיד אהבו לבנות דברים בעצמם (לגו / ההפתעה של ביצת קינדר / כסא מאיקאה / הבית ברביות של אחותך / מעגל אלקטרוני מקיט... ) ההצעה לבניית הטיסן (עם מדריך שמבין טוב טוב) היא צעד חשוב והכרחי.

זו דעתי.
    "אין לזה מנוע? ואין לזה שלט? אז מה כיף בזה?!"
    "אין לזה מנוע? אבל יש לזה שלט? אז איך זה טס?!"

www.air-rishon.co.il - קלוב התעופה ראשון לציון
    הערוץ שלי ב-Youtube

מנחת הבית
    ארסוף
    תודה!
    907
    הודה 1,001 פעמים ב 648 הודעות
    כניסות לבלוג
    41
    הוזכר
    6 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ליאב,

אני מסכים איתך.
    גם אני התחלתי בקלוב בגיל 12 עם בנייה של ד-1, ד-2 ואחרים שהבנייה ארכה חודשים ארוכים.
    אבל, המדריך הנ"ל, הוא מדריך בהתכתבות ולא מדריך פיזי. מה הכוונה?
    היום לטיסנאי מתחיל יש שתי אפשרויות:
    1. להצטרף לקלוב התעופה ולבנות כמוני וכמוך
    2. לקנות מוצר מדף כי בלעדי "מדריך פיזי" צמוד יהיה לו קשה וכנראה יתייאש לפני שיגיע להטסה או יספוג אכזבה כמו שתוארה ע"י אייל.
    לכן, המדריך הזה מפרט את הדרך היותר קלה להיחשף לתחביב ואחרי כניסה נעימה, יחליט אותו מתחיל מה הכיוון שלו, "ARF או לשייף"...

עמוד 2 מתוך 4 ראשוןראשון 1234 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. [מדריך] אז איך לבחור מכונית-המדריך.
    על ידי matanmax בפורום פורום מכוניות
    תגובות: 4
    הודעה אחרונה: 02-03-2013, 11:21:32
  2. [אוף!] בלדה לטיסנאי השבוז, תקראו תקראו..
    על ידי Shalev054 בפורום פורום טיסני דלק
    תגובות: 33
    הודעה אחרונה: 28-06-2009, 08:29:18
  3. [דיון] מפגש ערב חברתי לטיסנאי הצפון
    על ידי אבא11 בפורום פורום טיסני דלק
    תגובות: 1
    הודעה אחרונה: 09-06-2009, 16:11:56
  4. מפגש ערב חברתי לטיסנאי הצפון
    על ידי אבא11 בפורום פורום מסוקי דלק
    תגובות: 1
    הודעה אחרונה: 09-06-2009, 15:40:13
  5. [מדריך] המדריך למתחיל!