שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 9 מתוך 9

נושא: טיסן דלק ראשון-ייעוץ

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל טיסן דלק ראשון-ייעוץ

אהלן
    אני מתלבט בטיסן ראשון,אם לקנות טיסן דלק או חשמלי..
    בגלל שזה פורום טיסני דלק אז אני אדבר על טיסן דלק..
    אז ככה,קודם כל מדריך שפגשתי במנחת כפר גלים אמר לי שטיסני הדלק חזקים יותר ויציבים יותר מהחשמליים,זה נכון?
    טיסן דלק דורש הרבה תחזוקה?בטיסן דלק צריך לעשות הרבה הכנות על הקרקע?
    בכללי בזמן שאני במנחת,אני אצטרך לעשות הרבה כיוונים,הרבה החלפה של כל מיני דברים,הרבה כיוונים של המנוע וכו'?או שזה להגיע עם הטיסן,לתדלק אותו ולעלות לאוויר?
    כמה זמן הטיסן טס?איך אני יודע מתי נגמר הדלק?
    כמה צריך לעלות לי טיסן דלק ראשון+כל האביזרים?
    גם בטיסני דלק וגם בחשמליים אפשר להתקדם ולהגיע לטיסנים יקרים וגדולים יותר?או שטיסני דלק נפוצים יותר מחשמליים?
    תודה ואשמח לקבל את העזרה הדרושה
    חן

תודה!
    9
    הודה 15 פעמים ב 11 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: טיסן דלק ראשון-ייעוץ

שלום חן.

אני מבין שרק התחלת אז ברוך הבא לתחביב. השאלות שלך מאוד כוללניות ולכן לא ניתן לענות עליהן. אני מציע שתקרא קודם את המדריך לטיסנאי המתחיל. זה יענה לך על הרבה שאלות.

הנה הלינק:
    http://www.efly.co.il/forums/showthr...EE%FA%E7%E9%EC

לשאלתך:
    אני חושב שהיום ההבדל בין חשמליים לטיסני דלק היטשטש מאוד. אין הבדל משמעותי במחיר ובביצועים. יש כמובן טיסנים שיטוסו יותר טוב עם מנועי ניטרו ויש כאלה שיטוסו יותר טוב עם מנועים חשמליים.
    אני חושב שהמידע שקיבלת קצת מטעה. בשנים האחרונות טיסנים חשמליים היו יותר קטנים מטיסני דלק. בעקרון ככל שהטיסן יותר גדול יותר קל להטיס אותו ויותר קל לשלוט עליו. מכאן באה הטענה שטיסני דלק יותר יציבים. שוב, זה לא שהם יותר יציבים אלא שבד"כ, היסטורית, הם היו יותר גדולים.

היום, כאמור המצב שונה. מחירי הסוללות, מנועים ובקרים ירד דרסטית. היום מנוע חשמלי, בקר, סוללות ומטען לא עולים משמעותית יותר ממנוע דלק ולכן היתרון של טיסני הדלק נשחק.

מבחינת תחזוקה, התעסקות וכו, גם כן, אין יתרון משמעותי לכאן או לכאן. מצד אחד מנועים חשמלייים אינם דורשים כיוון אולם מנועי דלק לא דורשים טעינה וכו... וכו...

אז איך מחליטים? עושים מה שעשית. הולכים למנחת, מתחברים למדריך והולכים לפי מה שהוא ממליץ. מדריך טוב יענה על כל השאלות שלך בצורה הרבה יותר מדוייקת וממצה ממה שאפשר לענות כאן בפורום.
    ומה אם אתה רוצה חשמלי והמדריך ממליץ על דלק (או להיפך)? הכסף הוא שלך והטיסן הוא שלך. מדריך טוב ישמע מה הרצון שלך ויעזור לך גם אם הוא חושב אחרת. מותר לך להגיד "אותי מעניינים חשמליים וזהו". אם מישהוא יגיד לך שאפשר ללמוד רק על דלק או רק על חשמליים הוא פשוט משקר.

מקווה שעניתי על השאלה.
    ארז
    !!!BEWARE WE ARE IN THE AIR!!!

ממשלת מאדים התחילה לגבות עמלת EMS אז הלכתי לחפש את צדק
    תודה!
    58
    הודה 80 פעמים ב 65 הודעות
    כניסות לבלוג
    6
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ארז, לא יכולת לכתוב את זה טוב יותר!
    אני רק אוסיף שיש הלך מחשבה שהשתרש שחשמלי זה רק טיסן קלקר קטן. אז לא! יש היום טיסני בלזה וציוד חשמלי שווה ערך ואף זול יותר מדלק. אין שום בעיה לקנות היום טריינר במימדי מנוע דלק 46, למשל, ולהטיס אותו חשמלי.
    תמסור דש לחבר'ה בכפר גלים

Sent from my mobile please excuse typo's
    Boogle ולא Google קפיש?
    על טעויות- משלמים, על שגיאות - משלמים יותר ...
    צדק- זה כוכב במערכת השמש אין מה לחפש אחריו.

בלוגים ומאמרים שימושיים: לכו חפשו תחת שם המשתמש שלי

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

היי ארז
    תודה על התגובה:
    קודם כל אם אני אקנה טיסן חשמלי,אני אקנה אותו כבר ישר חשמלי ולא דלק ואז אעשה לו הסבה....
    בארץ יש הרבה סוגים של טיסנים חשמליים?
    אם אני הולך על תחום יסני הניטרו,מה הטיסן הטוב למתחילים?
    לכל הטסה אני אהיה חייב להביא איתי ארגז כלים,עם כל כלי העבודה,בשביל להתחיל לפתוח בשטח עצמו את הטיסן ולתקן\לסדר כל מיני ברגים למיניהם?
    את כל עבודת כיוון המנוע וכו',מדריך הטיסה שאני אלמד איתו ילמד אותי איך עושים?
    לכמה זמן יכול להספיק דלק שאני קונה?וכנ"ל לגבי סוללות...כמה זמן מטיסים את הטיסן החשמלי עם סוללה מלאה?
    בכללי אני שואל:בטיסן ניטרו יש יותר עבודה טכנית,שכוללת עבודה עם כלים,כיווני מנוע,פתיחת ברגים וכו'?בטיסן חשמלי לא קיימת כל העבודה המלוכלכת הזו?
    תודה ושיהיה אחלה יום!

תודה!
    9
    הודה 15 פעמים ב 11 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

חן, קראת את המאמר בלינק שנתתי לך?
    הרבה מאוד משאלותיך יענו שם.

תעשה טובה, אם אתה רוצה לקבל תשובות ענייניות תשקיע את הזמן ותקרא את המאמר. אף אחד לא יעשה זאת בשבילך. כאן אין תשובות פשוטות ואין קיצורי דרך.
    ארז
    !!!BEWARE WE ARE IN THE AIR!!!

תודה!
    5
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הי חן, אני יגיד לך מה שאני חושב עם תרצה תשתמש בזה גם.
    לדעתי טיסני דלק נותן לך יותר הרגשה של אמיתי הריח ההיתעסקות במנוע וכול זה וזה מה שנותן את "ה" הרגשה של הטיסן .
    ומצד הטיסן החשמלי זה ניראה לי כזה כמו צעצוע וגם הסוללה יכולה במקרים מסוימים להיתפוץ.
    אז תחשוב על זה
    ובהצלחה בהמשך התחום

תודה!
    2
    הודה 16 פעמים ב 16 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

יש יתרונות לכאן ולכאן וכל אחד יגיד לך את מה שהוא חושב. אני אישית בן אדם טכני ולכן אני אוהב את ההתעסקות הזאת בטיסני הדלק. גם בטיסנים חשמליים יש לעיתים בעיות. לפי דעתי וזה גם רק מה שאני חושב שאם תתקל בבעיה בטיסן חשמלי יהיה לך יותר קשה לאתר את מקור הבעיה. אני בכל מקרה מטיס בעיקר טיסני דלק כי זה מה שאני אוהב ורגיל אליו.
    בקשר לשאלה שלך לגבי התעסקות בשטח, אני תמיד מביא איתי ארגז כלים מלא לעת צרה, זה תמיד טוב ובאמת הרבה מאוד פעמים זה עוזר והרבה שאין להם באים אליי לבקש. חבל מאוד שבגלל מברג או פלייר לא תוכל להמשיך ביום הטסה. בנוסף אין לך מה לפחד ממנוע ניטרו. בכללי הוא לא עושה הרבה בעיות ואם כיוונו אותו כמו שצריך אין צורך להתעסק איתו. בטח שלא מפרקים אותו ומתעסקים בברגים שלו כל פעם בשטח.
    הטיסן שאני התחלתי איתו והוא טריינר אמריקאי מצויין הוא הAVISTAR של HOBBICO . טיסן מעולה אני הייתי ממש מרוצה ממנו וזוכר אותו לטובה.
    מה שאתה צריך לקחת בחשבון הוא שטיסן חשמלי יכול לטוס בערך 10 דק' לדעתי עם סוללה מלאה בדומה לטיסן דלק אבל בניגוד לדלק שתוכל לתדלק תוך דקה את הסוללה תצטרך להטעין וזה ייקח קצת זמן ולכן אם אתה קונה חשמלי תצטרך להצטייד ב-5 סוללות לדעתי לפחות ובמטען שיכול להטעין כמה סוללות בו זמנית.
    בהצלחה

תודה!
    129
    הודה 79 פעמים ב 59 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

חן,
    שאלת את אותן השאלות גם פורום תפוז, לא קיבלת את מלאו המידע שם?
    אתה שואל שוב את אותן השאלות ואנשים כאן עונים לך במלאו הרצינות.לי נראה שאתה עושה מאיתנו צחוק.....לא בעצם אתה עושה צחוק מעצמך!

מנחת הבית
    שומרת
    תודה!
    2
    הודה 291 פעמים ב 241 הודעות
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי מושיק צפיה בהודעה
    חן,
    שאלת את אותן השאלות גם פורום תפוז, לא קיבלת את מלאו המידע שם?
    אתה שואל שוב את אותן השאלות ואנשים כאן עונים לך במלאו הרצינות.לי נראה שאתה עושה מאיתנו צחוק.....לא בעצם אתה עושה צחוק מעצמך!
    קבעתי עם הבחור פגישה במנחת שומרת בשבת הבאה (בקרובה יום כיפור). אז אדע בדיוק לעמוד על טיבו של הבחור, במידה ויגיע.
    לא יגיע - דבר זה יאשר את כל מה שכולם חושבים עליו.

נושאים דומים

1. תל אביב והסביבה מחפש טיסן ססנה או טיסן שלב ראשון
    על ידי סאונד בראש בפורום דאונים וטיסנים חשמליים
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 22-03-2011, 20:47:44
  2. דעה על טיסן ראשון
    על ידי rtf22 בפורום פורום דאונים וטיסנים חשמליים
    תגובות: 7
    הודעה אחרונה: 11-09-2010, 22:06:23
  3. [שאלה] ייעוץ לגבי טיסן
    על ידי roiekoper בפורום פורום דאונים וטיסנים חשמליים
    תגובות: 8