שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 6 מתוך 6

נושא: חיבור של פלייבר וראוטר ראשי נדפק בSOLO PRO V2

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל חיבור של פלייבר ורוטור ראשי נדפק בSOLO PRO V2

* תסלחו לי עם הכותרת, אין לי מושג למה רשמתי ראוטר. הכוונה כמובן היא לרוטור
    היי,
    היום, באחת הפעמים שהתנגשתי עם הסולו פרו 2, הלינקים שמחברים את הרוטור הראשי לפלייבר ולגוף של המסוק השתחררו. חיברתי אותם לפי תמונה שמצאתי באינטרנט, עם תשומת לב לכל הפרטים שהיו שם (כולל לחלקים שהם לא סימטריים ואיך בדיוק צריך לחבר אותם), אבל הבעיות הם ככה:
    1. כל התנגשות או מכה קטנה, באמת קטנה ממש, שלפני כמה ימים לא הזיזה למכשיר בכלל, שוב מפילה את כל הלינקים של הרוטור וצריך לחבר הכל מחדש. משהו פה לא תקין
    2. המסוק נוטה ממש ממש ממש שמאלה, הוא לא מסוגל להשאר באוויר אפילו חצי שניה, כאילו כל הידית הימנית משוכה שמאלה עד הסוף.

אין לי מצלמה טובה אז אני לא ממש יכול לצלם ולהראות לכם איך זה מחובר, אבל אם לא תהיה ברירה אני מצליח שאני אוכל להשיג משהו.
    יש למישהו רעיון למה זה קורה? מישהו נתקל בכזה דבר כבר?

עריכה: תודות לאייפון, יש לי כמה תמונות נורמאליות שרואים בהן טוב:
    שתיים מצד אחד, עוד אחת מהצד השני
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_0018.jpg 
Views:	67 
Size:	486.7 קילובייט 
ID:	57924Click image for larger version. 

Name:	IMG_0017.jpg 
Views:	62 
Size:	490.7 קילובייט 
ID:	57923Click image for larger version. 

Name:	IMG_0016.jpg 
Views:	61 
Size:	490.8 קילובייט 
ID:	57922
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות Click image for larger version. 

Name:	XNE005_install_01.jpg‏ 
Views:	51 
Size:	51.2 קילובייט 
ID:	57906  
    נערך לאחרונה על ידי amirj; 20-11-2011 בשעה 20:35:27.

תודה!
    462
    הודה 569 פעמים ב 442 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: חיבור של פלייבר וראוטר ראשי נדפק בSOLO PRO V2

לגבי השתחררות הלינקים - יש לזה פיתרון "קומבינה" בחינם, ופיתרון יעיל בעלות של חצי דולר..
    הפיתרון הקומבינטורי הוא לטפטף טיפ טיפ טיפה דבק מהיר על הבולים שעליהם מתלבשים הלינקים, כמובן כשהלינקים מנותקים. ממש ממש טיפה, להזליף עם קיסם ולמרוח מסביב בשכבה דקה. זה יעבה את הבולים והלינקים פחות יחליקו מהם בהמשך. לחכות שיתייבש שעתיים שלוש ואז לחבר את הלינקים (לא לפני זה שלא יידבקו אחד לשני). יש עם הפיתרון הזה שתי בעיות: 1. לפעמים אתה מעבה יותר מדי ואז הלינקים נתקעים ולא מסתובבים כמו שצריך, ומנגד לפעמים אתה לא מעבה מספיק וזה לא עוזר ואז צריך לעשות עוד שכבה ולקוות שלא תעבה הפעם יותר מדי. יש גם פעמים שפשוט הלינק נשחק משמעותית או נשבר והפיתרון הזה פשוט לא עובד. 2. אתה מעבה ככה את הבולים כשהבעיה היא בכלל בד"כ בלינקים. וואז החלפה של הלינקים בהמשך לחדשים תהיה בעייתית, כי החדשים יהיו צרים מדי ותצטרך להרחיב אותם.
    הפיתרון הפשוט והנכון יותר הוא להשקיע חצי דולר ולקנות מהסיני סט לינקים לסולו פרו, להחליף את הלינקים וגם את הנדנדות שבין הסוואש לרוטור אליהם מחוברים הלינקים משני הכיוונים.
    לגבי מדוע המסוק שלך נוטה שמאלה - אני לא בטוח, מהתמונות החיבורים נראים תקינים. האם כשאתה מנסה להסיט את הסטיקים לצדדים ולמעלה-למטה עם מנוע דומם יש לך תנועה מתאימה וחלקה במנועי ה"כאילו סרבו"? האם התנועה רציפה וחלקה או מקוטעת? האם הנטייה שמאלה בזמן הטיסה מגיבה לתיקון ימינה? אם הTRIM מכוון מקסימום ימינה ואתה מושך את הסטיק מקסימום ימינה, המסוק מרחף ישר? או לפחות פחות נוטה שמאלה? אם אכן זה משפר את המצב, זו עשויה להיות עניין של SUB TRIM. אם אין תנועה מלאה וחלקה של הסרבואים אולי הבעיה בהם - צריך לבדוק האם הצירים שעליהם נעים המנופים ישרים ושהמנועים נעים בצורה המצופה מהם. אפשרות שלישית והכי פחות אופטימית היא שאולי נדפק לך לוח הבקרה הראשי - ואז חייך, אכלת אותה, חייבים להחליף את כולו וחדש כזה עולה כמעט 30$ לפני משלוח. אבל בוא תענה לגבי מה ששאלתי קודם וננסה להתקדם משם.
    נערך לאחרונה על ידי Friman; 20-11-2011 בשעה 22:00:05.
    Gil Friman

-------------------------------
    T-rex 600esp FBL
    רחפן f450 fpv
    MS Composite Swift II
    Mountain Models EVA Sport
    Hitec Aurora 9

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לגבי הפתרונות ללינקים - הזמנתי כבר סט לינקים שלשום, והוא בדרך (כבר נשלח). השאלה היא כזו - האם באמת הסט החדש ייעשה הבדל? החיבורים נראים תקינים? כי כל הלינקים נראים די בסדר, אני חושב שהחיבור לא תקין ולא שהלינק עצמו לא תקין. הם נראים ממש טוב, לא עקומים ולא שבורים. ברגע שהם משתחררים פעם אחת - זה אבוד? אי אפשר להשתמש בהם יותר? אולי כדאי לציין שהלינקים כן עושים קליק כזה כשהם מתחברים, והם מתחברים די בקלות. לא נראה שהם פגומים
    כשהמנוע לא פועל יש תנועה בסדר של הזרועות, וגם כשאני מחזיק את המסוק ביד ומפעיל את המנוע יש תנועה חלקה וגם הרגשה שהמסוק רוצה ללכת לכיוונים שהשלט אומר לו ללכת אליהם - אבל הוא נוטה יותר שמאלה, ומרגישים.
    הנטייה שמאלה כל כך מהירה וחזקה שאין לי זמן לנסות אפילו ולתקן ימינה. התיקון בשלט של המסוק נמצא כבר על הימני ביותר.
    הTRIM מכוון כולו ימינה, אבל כמו שאמרתי אין לי ממש זמן לתקן עם השלט כי התנועה שמאלה כל כך חדה ומהירה שאני לא מספיק. אני חושב שהTRIM אבל כן משפר את המצב.
    מה הכוונה לאפס את הEPA?
    נערך לאחרונה על ידי amirj; 20-11-2011 בשעה 21:24:04.

תודה!
    462
    הודה 569 פעמים ב 442 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הלינקים שלך מחוברים בסדר. ולגבי ההתרחבות שלהם והשתחררותם מהבולים - כן, זה קורה ובמסוקצ'יק הזה זה יכול לקרות גם מריסוק אחד חזק וזהו.
    תנסה להמריא כשמראש סטיק ימין מוסט ימינה עד הסוף ותגיד אם המסוק ממריא קצת יותר מאוזן או לפחות פחות נוטה שמאלה. שים לב שלסולו פרו יש מיקס מהמשדר כך שבשלב ההמראה הוא מראש נוטה במיוחד שמאלה לרגע, השאלה היא האם גם כשהמסוק מרחף הוא ממשיך לנטות שמאלה והאם משיכת סטיק ימין למקסימום צד ימין מביאה לשיפור. אם התשובה לכל הנ"ל היא "כן", אזי אתה צריך לכוון את הSUB TRIM (סליחה, התבלבלתי במושג קודם, תיקנתי כעת, פשוט התהליך דומה בהגדרות והתבלבלתי במונח) שזה כיוון בסיסי יותר של מירכוז הסטיקים ממה שנעשה בTRIM הרגיל. עושים זאת ע"י לחיצה על הכפתור שמאחורי המשדר (מתחת לאנטנה אם אתה במוד 2) ואז אתה יכול לכוון TRIM מבלי שיופיע שינוי על הצג. תיקח קליקים ימינה לפחות כמספר הקליקים שזה כרגע ימינה בTRIM הרגיל, ואולי אפילו עוד כמה, ואז תלחץ שוב על אותו הכפתור מאחורה. כל סימוני הTRIM יופיעו במרכז, והשינויים שהגדרת קודם בSUB TRIM הם כעת המרכז החדש של הסטיקים. שים לב שאם יש לך TRIM גם בערוצים האחרים, הם ייתבטלו כעת אלא אם תגדיר גם אותם בSUB TRIM.
    Gil Friman

-------------------------------
    T-rex 600esp FBL
    רחפן f450 fpv
    MS Composite Swift II
    Mountain Models EVA Sport
    Hitec Aurora 9

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

בקיצור - לעשות עוד TRIM בלי שזה באמת ייחשב לי כTRIM במסך הרגיל, אלא יהפוך לברירת המחדל של המסוק. הבנתי. אני אבדוק אם הטיית הסטיק ימינה עוזרת מחר, כי אני לא רוצה להעיר את כל הבית. לוחצים כל הכפתור מאחורה פעם אחת, מכוונים, ולוחצים שוב כדי לאתחל שינויים?

תודה!
    14
    הודה 15 פעמים ב 12 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לגבי הלינקים, תבדוק אם הפלייבר מתנדנד חופשי - אם הפלייבר או הלהבים נתקעים (לא מתנדנדים חופשי), זה יכול לגרום ללינקים לקפוץ החוצה ואף לגרום לחוסר יציבות משמעותי של המסוק.

לגבי הסטייה שמאלה - תיקח בחשבון שהמסוק הזה קל מאוד, לכן רוטור הזנב משפיע מאוד על תנועת המסוק (דוחף אותו שמאלה), לכן בשביל שהמסוק ירחף יציב באויר, ה-SWASH צריך ליטות קצת ימינה (כאשר הסרוואים ממורכזים). לפי התמונות שלך, נראה שהוא נוטה קצת שמאלה, לכן הנטיה שמאלה, בתוספת השפעת הזנב יכולה לגרום לסטייה והיסחפות משמעותית שמאלה.

לפעמים זה קורה כאשר מחליפים בין הלינקים שמחברים בין הסרוואים לסוואש (מתכת) - במצב יציב, השמאלי צריך להיות קצת יותר ארוך מהימני, נראה שאצלך זה הפוך - יכול להיות שפירקת אותם והחזרת אותם הפוך. ניתן לכוון אותם מכנית בצורה ידנית על ידי פירוק וסיבוב ההברגה של הפלסטיק - אבל תעשה את זה רק לאחר שמירכזת את הסרוואים במרכז על ידי TRIM או SUB TRIM. כל פעם תסובב חצי סיבוב עד שתגיע למצב יציב.
    לינק לכיוון מכני של זרועות הסרוו (אני חושב שזה נעשה במיוחד בשבילך):
    http://www.rcgroups.com/forums/showp...41&postcount=1

לפני כל זה, תבדוק שהסרוואים לא נתקעים לך ופועלים חלק - יש להם נטייה להיתקע בקצוות. לתיקון של זה, תנסה לכוון את ה-END POINTS (נקרא EPA - End Points Adjustment). התהליך לכיוון END POINTS מופיע בלינק הבא (כבר ביקרת שם):
    http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1337008

בנוסף, כדאי לפרק את הלהבים ולראות שאחד הפינים שתופס את הלהבים לא שבור שם (כבר הומלץ לך ב-RcGroups) - לפי הבעיות שתיארת אני לא חושב שזו הבעיה, אבל שווה לבדוק.
    נערך לאחרונה על ידי asanado; 21-11-2011 בשעה 11:19:34.

נושאים דומים

1. יEND POINT בSOLO PRO
    על ידי rtf22 בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 3
    הודעה אחרונה: 11-10-2010, 15:54:06
  2. תקלה בSOLO PRO
    על ידי rtf22 בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 10
    הודעה אחרונה: 01-10-2010, 08:19:51
  3. [שאלה] איזה חלקי חילוף הכי נחוצים למתחיל בSolo Pro V2
    על ידי Amital בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 7