שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 11 מתוך 11

נושא: בנית גלשון

מנחת הבית
    נען
    תודה!
    147
    הודה 548 פעמים ב 227 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    3 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל בנית גלשון

היי,
    אני בונה עם קבוצת החניכים שלי גלשון (עשינו הפסקה של כמה מפגשים עם הרדיו) הנה הפעילות:
    http://www.efly.co.il/forums/showthr...4829#post34829
    כמה שאלות:
    איך כדאי להסביר להם את נושא הפיתולים? אולי כדאי בכלל לא להיכנס אליו?
    מתי יש איזה מפגש של קה"ל בהקשר של גלשונים?
    טיפים לבניה ייתקבלו בשמחה.
    "If everything seems under control, you're not going fast enough" Mario Andretti

תודה!
    3
    הודה 71 פעמים ב 22 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה להודעה: בנית גלשון

בתור ותיק של תחרויות גלשונים (ואלוף ישראל בעבר מספר פעמים), הצעתי אליך היא לא להכנס כלל לנושא של פיתולים בגלשונים.

פיתול בגלשון עלול להיות קטלני ולהרוס את הגלשון עוד לפני שגלש חצי שניה.

בגלל המהירות היחסית הגדולה של הגלשון בעת ההזנקה ושטחו הקטן לכל פיתול יכולה להיות השפעה מאוד גדולה על הגלשון והוא עלול לעשות אקרובטיקה מעניינת וולא מועילה כלל.

מירב הפעמים שנאלצתי כן להשתמש בפיתולים (וזה כאמור היה נדיר) היתה כדי לסייע לטיסן להתיישר טוב מההזנקה וזה כנראה נבע מבניה לא סימטרית של הגלשון. בכל מקרה זה היה פיתול שהוספתי ידנית בעת האיזון (חתך קטן בכנף וכיפוף קל לצורך קבלת הפיתול הנכון).

אין שום צורך בפיתול לגלשון בכדי ש"ישב בטרמיקות".

לגבי פעילות של קה"ל- בעוד חודשיים יש את יום הטיסנאות שזו תחרות גלשונים וגלשוני קלע- ראשית אתה והקבוצה שלך מוזמנים להשתתף בתחרות ושנית תוכל אולי לברר בסניפי החופשיים מרביתם מתחילים ממש בקרוב להתכונן לתחרות ויתכן שחלקם יקיימו הרצאה / השתלמות בעניין.

בהצלחה.

מנחת הבית
    נען
    תודה!
    147
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    3 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי mike_f צפיה בהודעה
    בתור ותיק של תחרויות גלשונים (ואלוף ישראל בעבר מספר פעמים), הצעתי אליך היא לא להכנס כלל לנושא של פיתולים בגלשונים.

פיתול בגלשון עלול להיות קטלני ולהרוס את הגלשון עוד לפני שגלש חצי שניה.

בגלל המהירות היחסית הגדולה של הגלשון בעת ההזנקה ושטחו הקטן לכל פיתול יכולה להיות השפעה מאוד גדולה על הגלשון והוא עלול לעשות אקרובטיקה מעניינת וולא מועילה כלל.

מירב הפעמים שנאלצתי כן להשתמש בפיתולים (וזה כאמור היה נדיר) היתה כדי לסייע לטיסן להתיישר טוב מההזנקה וזה כנראה נבע מבניה לא סימטרית של הגלשון. בכל מקרה זה היה פיתול שהוספתי ידנית בעת האיזון (חתך קטן בכנף וכיפוף קל לצורך קבלת הפיתול הנכון).

אין שום צורך בפיתול לגלשון בכדי ש"ישב בטרמיקות".

לגבי פעילות של קה"ל- בעוד חודשיים יש את יום הטיסנאות שזו תחרות גלשונים וגלשוני קלע- ראשית אתה והקבוצה שלך מוזמנים להשתתף בתחרות ושנית תוכל אולי לברר בסניפי החופשיים מרביתם מתחילים ממש בקרוב להתכונן לתחרות ויתכן שחלקם יקיימו הרצאה / השתלמות בעניין.

בהצלחה.
    תודה רבה לא יכלתי לבקש תושבה טובה מזאת.. כפי שחששתי.. לא אכנס כלל לנושא הפיתולים.
    לגבי מפגש: עוד חודשיים זה מעולה! החניכים שלי יהיו כבר אחרי כמה וכמה הטסות. אתחיל לרחרח עמצאית. אגב אני ממליץ גם לזרוק פה ב eFly הודעה על מפגש כזה. להזיק זה לא יכול וייתכן ועוד טיסנאי רדיו שיחשפו לתחום יכנסו אליו.
    תודה מיקי.

אגב אם אני חושב לבנות איתם עוד גלשון כדי שיוכלו להגיע עם יותר מאחד לתחרות על מה אתה ממליץ? M-5 אולי?
    "If everything seems under control, you're not going fast enough" Mario Andretti

תודה!
    88
    הודה 222 פעמים ב 158 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי MDreamer צפיה בהודעה
    תודה רבה לא יכלתי לבקש תושבה טובה מזאת.. כפי שחששתי.. לא אכנס כלל לנושא הפיתולים.
    לגבי מפגש: עוד חודשיים זה מעולה! החניכים שלי יהיו כבר אחרי כמה וכמה הטסות. אתחיל לרחרח עמצאית. אגב אני ממליץ גם לזרוק פה ב eFly הודעה על מפגש כזה. להזיק זה לא יכול וייתכן ועוד טיסנאי רדיו שיחשפו לתחום יכנסו אליו.
    תודה מיקי.

אגב אם אני חושב לבנות איתם עוד גלשון כדי שיוכלו להגיע עם יותר מאחד לתחרות על מה אתה ממליץ? M-5 אולי?
    כן ולא, מצד אחד זה גילשון מעולה אבל מצד שני הוא יחסית גדול מה שאומר שילד קטן יתקשה לזרוק גילשון כזה לגובה נורמלי... אז אתה צריך להחליט לבד מי מהילדים הם יותר "ביריונים" שיוכלו לזרוק אותו טוב.
    בנוסף לזה ההמלצה שלי היא שלכל חניך חניך יהיו לא פחות מ-3 גילשונים מהסיבות הברורות
    איתן.
    סייג לחכמה שתיקה!
    מנהל פורום אלפא , מאמרים וסקירות

תודה!
    3
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

דומה מאוד ל"מיניקיטה"...
    RcWorks
    ניר בורשטיין
    Nir Burshtein
    בנייה, הרכבה והדרכה
    ייעוץ וליווי מתחילים
    054-245-7838

תודה!
    3
    הודה 71 פעמים ב 22 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

M-5 הוא גלשון טוב אבל איתן צודק הוא יחסית גדול ואם מדובר בחברה יחסית חלשים אז הם יתקשו לזרוק אותו גבוה וע"מ לאזן אותם טוב תצטרך מרכז כובד יחסית קדמי- לא דבר הכי טוב.

כבוגר סניף הרצליה אני יותר אוהב גלשונים מעוגלים ולא מרובעים- משום מה לא תמיד הצלחתי להוציא מסלול טוב של הזנקה מהגלשונים המרובעים. אני ממליץ על גלשון מסוג chalanger 80%. תוכנית כמובן ניתן למצוא בסניף הרצליה.

אגב, אם כאמור לא מדובר בבריונים אז ניתן לקחת M-5 ופשוט להקטין אותו קצת במכונת צילום (פתרון קל ופשוט) רק לשמור על היחסים במיקום החלקים על הגוף (ובעיקר זרוע זנב).

אני כמובן מצטרף לאיתן וכדאי מאוד להגיע לתחרות עם 3 גלשונים (אצל הצעירים זה בגלל השברים ואצל הבוגרים זה בגלל הבריחות...)

שים לב, ביום הטיסנאות גם יש בשנים האחרונות מחלקה של גלשוני קלע שהיא יותר פונה לצעירים ומאפשרת להם להוציא טיסות מאוד מרשימות... תוכלו לשקול גם את זה בחוג.

פרסום על האירוע ישלח למועדונים, באתר של קלוב התעופה ונדאג גם לפרסם כאן.

בכל מקרה מדובר ב 1 לאפריל (באמת) שזה חופשת פסח של בתי הספר.

בהצלחה

Rishon Le Siyon, Hamerkaz, Israel, Israel
    תודה!
    35
    הודה 60 פעמים ב 34 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

חפש מידע בסיסי בשרשור הבא:

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=4122

מנחת הבית
    נען
    תודה!
    147
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    3 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תודה חבר'ה.
    גיל חפרתי את האתר הזה לפני שבחרתי את "הלהטוט". לא מצאתי משהו טוב יותר מהלהטוט.

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

מה קורה מעיין דבר עם עופר הוא ואני חפרנו את הנושא ויש לו כמה תוכניות טובות ומוצלחות בעלי השגים מרשימים שלי בכל מקרה עם תצתרך עזרה בהטסה אני מוכן לעזור לך דבר איתי וניקבע!

Rishon Le Siyon, Hamerkaz, Israel, Israel
    תודה!
    35
    הודה 60 פעמים ב 34 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברוך הבא לפורום

מנחת הבית
    נען
    תודה!
    147
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    3 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •