שמות משתמשים לתיוג

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 25 מתוך 45

נושא: מיני קוואד עם פיצ' משתנה.

תודה!
    290
    הודה 230 פעמים ב 209 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל מיני קוואד עם פיצ' משתנה.

שלום.
    נדבק כי החשק לפרוייקט חורף, וחשבתי על קוואד עם פיצ' משתנה. (עם מנוע על כל זרוע)
    אז אני חושב על בניית קוואד קטן (30-35 ס"מ) עם מערכת זנב של מסוק 250 שתורכב על בום של 250.
    את המנוע אני מתכנן לחבר על ידי הארכת ה"MAIN SHAFT" כך שהוא ישמש כציר המנוע. והסרוו על הבום.
    קראתי שהציר של המערכת פיצ' הוא בעובי 2 מ"מ. לכן אני צריך מנוע עם עובי ציר זהה.
    אני מודע לכך שזה לא פרוייקט פשוט, אבל תמיד יש את אבא שיודע דבר או שניים (ושלושה וארבעה..) במכניקה ותכנון (גם בסוליד), ויש באפשרותי לייצר חלקים. (כמו השלדה)

אז השאלות הן:
    אני מתכנן לשהתמש בלוח KK2 ומניח שיש צורך בכל מיני מיקסים בין הסרוואים למנועים. זה בכלל אפשרי עם הלוח הנל?
    השלט שלי הוא X9. אפשר לבצע איתו את המיקסים הדרושים?

וכמובן שיש לי עוד מלא מלא שאלות, אבל אני רוצה להבין בכלל אם זה ראלי במסגרת הלוח והשלט הקיים ואז אני אמשיך לחפור.
    נערך לאחרונה על ידי ebay007; 31-10-2012 בשעה 16:39:53.
    מתן.

שלושה טיסנים, קוואד, Tekno eb48.2, Schumacher k1 aero, Team associated b4.2, Venom creeper.

תודה!
    16
    הודה 38 פעמים ב 17 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: מיני קוואד עם פיצ' משתנה.

אני התעניינתי גם בצורה זו של קואד עם מנוע אחד אך עוד לפני שנכנסתי לעומק הפרטים (תאימות ואיך בדיוק)
    הבנתי שזה פרוייקט לא פשוט/מאתגר
    וגם מאוד מתסכל מהסיבה הפשוטה שכל נחיתה לא תקינה תסתיים לא רק בהחלפת פרופ אלה עוד מספר רב של חלקים גלגלי שיניים + ראש של זנב או מסוק
    וכך במקום שההנאה מהפשטות של הקואד צריך להתעסק עם איזונים כאלה ואחרים
    בנוסף להרבה מאוד נקודות כשל של סרוו רצועות או הנעה ישירה לראש הפרופ איזונים הרבה חלקים וברגים שעלולים להשתחרר
    ועוד ועוד
    אבל אם אתה כבר הולך על הפרויקט אז תצלם הרבה ותתעד

3. המשתמשים הבאים אמרו תודה לoren_ben_nun על הודעתו:

ebay007 (31-10-2012)

תודה!
    392
    הודה 246 פעמים ב 191 הודעות
    כניסות לבלוג
    3
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

http://www.youtube.com/user/rcfreakamit

No good deed goes unpunished

5. המשתמשים הבאים אמרו תודה לAmitB על הודעתו:

ebay007 (31-10-2012)

תודה!
    733
    הודה 551 פעמים ב 447 הודעות
    כניסות לבלוג
    7
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לפני חודש
    עשיתי סיעור מוחות עם שרון איקס על זה ...
    חשבתי להשתמש במערכת זנב של 450 עם רצועה כדי שיהיה פחות רגיש לריסוקים
    הדבר היחיד שעצר אותי ( חוץ מחוסר כסף .. ) זה עצלנות ...

אולי זה עוד יקרה

7. המשתמשים הבאים אמרו תודה לguy1a על הודעתו:

ebay007 (31-10-2012)

תודה!
    290
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

כנראה הבנתם אותי לא נכון. אני לא רוצה מנוע אחד מרכזי. אלא מנוע לכל זרוע. ולמנוע יהיה ציר ארוך (זורקן ממכונת הזרקה) שישמש בתור הציר למערכת פיצ'.
    מתן.

שלושה טיסנים, קוואד, Tekno eb48.2, Schumacher k1 aero, Team associated b4.2, Venom creeper.

תודה!
    733
    כניסות לבלוג
    7
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

מה זה משנה מנוע אחד או 4 ? ....

לא פה הבעיה שלך, אני חושב שעדיף מנוע אחד, פחות חשמל מתבזבז ..

10. המשתמשים הבאים אמרו תודה לguy1a על הודעתו:

ebay007 (31-10-2012)

תודה!
    290
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי guy1a צפיה בהודעה
    מה זה משנה מנוע אחד או 4 ? ....

לא פה הבעיה שלך, אני חושב שעדיף מנוע אחד, פחות חשמל מתבזבז ..

אבל הוא יהיה פחות חד (עד שהכוח עובר מהמנוע לפרופים), וכמו שאורן כתב, יהיו לי הרבה בעיות מכניות.
    מתן.

תודה!
    733
    כניסות לבלוג
    7
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

בעיות נועדו לפתרון

בלי בעיות זה לחלשים !

13. המשתמשים הבאים אמרו תודה לguy1a על הודעתו:

ebay007 (31-10-2012)

תודה!
    290
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

נראה לי שהקונספט שלי יציב לי מספיק אתגרים.

אז אתם אומרים, אלקטרונית זה יוכל לעבוד? יש פה משהו שידע לעזור לי לכוון כזה כלי? (פיצ', מיקסים, גרפים וכאלה)
    מתן.

תודה!
    462
    הודה 569 פעמים ב 442 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני לא בטוח אם זה לא יותר פשוט ממה שאתה חושב מתן. בסה״כ מדובר על איזון על פי הדחף שיוצרים 4 דיסקות, בניגוד לקוואד קלאסי כאן מהירות המנועים לא משתנה אלא הפיטץ׳ והלוח נותן את הפיקוד לסרבואים במקום למנועים. אני גם חושב שעדיף לך מנוע אחד כי אז בוודאות מהירות 4 הרוטורים זהה ורק הפיטצ׳ים משתנים כך שהמערכת פחות תתבלבל ממשתנה נוסף שאיננו בשליטתה. אז מה שנותר לך זה להגדיר מיקס בין מצערת המנוע לUp מעין קולקטיב פיטץ׳. השאלה שלי לא ברורה זה האם לוח כמו הKK או הKK2 יתמוך בטיסה הפוכה או שינסה אוטומטית להתהפך חזרה..? בכל אופן זה לא נראה לי כזה סיפור רק מעט מורכבות מכאנית.
    Gil Friman

-------------------------------
    T-rex 600esp FBL
    רחפן f450 fpv
    MS Composite Swift II
    Mountain Models EVA Sport
    Hitec Aurora 9

16. המשתמשים הבאים אמרו תודה לFriman על הודעתו:

ebay007 (31-10-2012)

תודה!
    290
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

רק באיידל מהירות המנוע קבועה לא?
    בטיסה רגילה צריך להיות מיקס בין המנוע לפיצ' לא?
    והשילוב של שינוי מהירות המנועים יחד עם שינוי פיצ' לא ייתן לי יכולות תמרון עוד יותר חדות?
    מתן.

תודה!
    733
    כניסות לבלוג
    7
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל Re: מיני קוואד עם פיצ' משתנה.

ציטוט נכתב במקור על ידי ebay007 צפיה בהודעה
    והשילוב של שינוי מהירות המנועים יחד עם שינוי פיצ' לא ייתן לי יכולות תמרון עוד יותר חדות?
    לא ברור אם המעבד מספיק מהיר לתקן גם פיטש וגם מהירויות .. חוץ מזה למה לתקן מהירויות ?

לוח קייקיי לא יודע שהוא הפוך. הוא רק יודע לאן הוא זז.

Er9x בהחלט יודע לבצע מיקס עם עקומה ודיי בקלות.

ואתה יודע מי יכול לעזור לך

sgs II

19. המשתמשים הבאים אמרו תודה לguy1a על הודעתו:

ebay007 (31-10-2012)

תודה!
    462
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני הייתי מבצע פרוייקט כזה במצב גוברנור או בעקומת מנוע קבועה מעל אמצע הסטיק במצב נורמל כדי שהמערכת לא תתבלבל משינויי הסל״ד. בכל מקרה המיקס יהיה רק בין המצערת לבין הUp...
    אגב מתן יתרון נוסף תאורטי של הנעה במנוע מרכזי יחיד עם גג״ש ראשי וגג״ש משני שביניהם מיסב חד כיווני, הוא אפשרות תאורטית לעשות אוטורוטציה בחירום... מן הסתם זה לא יהיה ראלי עם רוטורים קטנים על בסיס מנגנון זנב של 250 אבל אם תלך על 450... יש סיכוי. בקוואד מבוסס מנוע אחד שכושל יש סיכוי תאורטי להציל את הכלי באוטורוטציה, לעומת זאת כשמנוע אחד כושל בקוואד עם 4 מנועים זה ריסוק וודאי. זו אחת הסיבות שהתחלתי לחשוב על הקונספט הזה בעבר. שוב זה כמובן תאורטי, למיטב ידיעתי אין עדיין אף אחד בעולם שניסה לעשות אוטורוטציה עם רחפן
    תשקול להתבסס על זנבות של 450, העלות לא הרבה יותר גבוהה והמכניקה היא אותה מכניקה, עם רכיבים גדולים יותר יהיה לך יותר נוח.
    Gil Friman

T-rex 600esp FBL
    רחפן f450 fpv
    MS Composite Swift II
    Hitec Aurora 9

21. המשתמשים הבאים אמרו תודה לFriman על הודעתו:

ebay007 (31-10-2012)

תודה!
    290
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לא ברור אם המעבד מספיק מהיר לתקן גם פיטש וגם מהירויות .. חוץ מזה למה לתקן מהירויות ?

לוח קייקיי לא יודע שהוא הפוך. הוא רק יודע לאן הוא זז.

Er9x בהחלט יודע לבצע מיקס עם עקומה ודיי בקלות.

ואתה יודע מי יכול לעזור לך

sgs II
    תודה גיא. אני בהחלט אעזר בך.

ציטוט נכתב במקור על ידי Friman צפיה בהודעה
    אני הייתי מבצע פרוייקט כזה במצב גוברנור או בעקומת מנוע קבועה מעל אמצע הסטיק במצב נורמל כדי שהמערכת לא תתבלבל משינויי הסל״ד. בכל מקרה המיקס יהיה רק בין המצערת לבין הUp...
    אגב מתן יתרון נוסף תאורטי של הנעה במנוע מרכזי יחיד עם גג״ש ראשי וגג״ש משני שביניהם מיסב חד כיווני, הוא אפשרות תאורטית לעשות אוטורוטציה בחירום... מן הסתם זה לא יהיה ראלי עם רוטורים קטנים על בסיס מנגנון זנב של 250 אבל אם תלך על 450... יש סיכוי. בקוואד מבוסס מנוע אחד שכושל יש סיכוי תאורטי להציל את הכלי באוטורוטציה, לעומת זאת כשמנוע אחד כושל בקוואד עם 4 מנועים זה ריסוק וודאי. זו אחת הסיבות שהתחלתי לחשוב על הקונספט הזה בעבר. שוב זה כמובן תאורטי, למיטב ידיעתי אין עדיין אף אחד בעולם שניסה לעשות אוטורוטציה עם רחפן
    תשקול להתבסס על זנבות של 450, העלות לא הרבה יותר גבוהה והמכניקה היא אותה מכניקה, עם רכיבים גדולים יותר יהיה לך יותר נוח.
    על גוברנור אני צריך לקרוא כי לא הבנתי את זה עד הסוף...
    העניין עם האוטורוטציה מעניין...
    יתרון נוסף זה הרבה פחות משקל.
    אני צריך לבדוק עם המהנדס את העניין.
    ויכול מאוד להיות שאני אלך על מנגנון של 450. (זה עולה כמעט כמו קוטג'!) רק הבעיה היא שהמרחק בין הגריפים גדול יותר אז יכול להיות שיהיה צורך להגדיל את השלדה...
    מתן.

תודה!
    733
    כניסות לבלוג
    7
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

גוברנור
    בגדול מנגנון שאתה אומר למערכת מה אתה צריך או מצפה לקבל והבקר דואג להביא את מהירות המנוע לערך המתאים בשביל שהמערכת תגיע לאן שרצית

sgs II

24. המשתמשים הבאים אמרו תודה לguy1a על הודעתו:

ebay007 (31-10-2012)

תודה!
    290
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

המערכת המכנית שבמנוע אחד קצת גדולה עלינו.
    וחוץ מזה, איך בכלל להפוך את כיוון הסיבוב של שני להבים?

וגיא, מנוע אחד יצרוך בערך אותו הזרם כמו 4 קטנים לא?
    מתן.

תודה!
    462
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אם אתה מנסה לחשוב לכיוון של מנוע אחד גדול שמניע 4 מנגנוני זנב, דבר איתי, הייתי עסוק במחשבה על זה לפני כמה חודשים; הקונספט הזה מציב כמה וכמה אתגרים שצריך למצוא להם פיתרון לפני שמתחילים. למשל, יש אתגר קטן עם זה שהגג״ש הראשי אמור לסובב 2 זוגות של רוטורים בכיוונים מנוגדים. עם רצועה זה בלתי אפשרי כי הצלבה של רצועה תגרום לחיכוך שעלול לקרוע אותה וגם להפחית מהיעילות בהעברת הכח. פיתרון אפשרי הוא להשתמש במנגנונים ע״ב TT כששניים ממותקנים בכיוון X והשניים האחרים בכיוון ההפוך. שהמהנדס יבדוק את זה אבל מהבנתי המועטה במכניקה זה אמור לעבוד. האתגר הוא איך למתקן אותם ללוחות השילדה המרכזיים בלי בליטות למעלה ולמטה ושהmeshing יהיה מדוייק בין כל הגג״שים. אם יש לך גישה למכונת CNC (ואני מבין שיש לך..) לא תהיה בעיה אני מניח לייצר שילדות בדיוק לפי המידות שצריך, אני ירדתי מהרעיון מהבנה שהסיכוי לייצר את הכל בדיוק מידות המדוייקות שצריך באמצעים ביתיים הוא די קטן.
    מתן אם כבר אתה הולך על קונספט מאתגר לך עליו עד הסוף... מה הרעיון בקוואד עם 4 מנועים עם פיטץ׳ משתנה? שים 4 מנועים עם פרופ קבוע וזהו, אין פה יצירתיות מיוחדת אפילו שברור שיש גם בדרך הזו כמה מכשולים. קוואד מהסוג שציינת גם ייצא יותר יקר גם ביחס לקוואד רגיל וגם ביחס לקוואד עם מנוע גדול אחד, כי צריך 4 מנועים, 4 בקרים, 4 סרבואים... העלויות לא בשמיים אבל עדיין..
    נערך לאחרונה על ידי Friman; 31-10-2012 בשעה 19:27:20.
    Gil Friman

T-rex 600esp FBL
    רחפן f450 fpv
    MS Composite Swift II
    Hitec Aurora 9

27. המשתמשים הבאים אמרו תודה לFriman על הודעתו:

ebay007 (31-10-2012)

תודה!
    2
    הודה 35 פעמים ב 27 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

כעקרון זמן התגובה של קוואד עם פיטצ' משתנה קטן בהרבה מאשר קוואד רגיל עם בקרה קלאסית על סל"די המנועים - כלומר, יהיה יציב הרבה יותר. קוואד עם פיטצ' משתנה גם יעיל יותר תיאורטית מאשר קוואד קלאסי, במיוחד בטיסה קדימה. חשוב להעלות נקודה אחת, שכל היתרון של קוואד קלאסי מבוסס על העובדה שאין בו חלקים נעים, והסיכוי לכשל הוא קטן יותר, כי תכלס, מה כבר יכול להשתבש במנוע ופרופ' ?
    לגבי ההנעה, מבחינת מספר מנועים, הייתי אומר שאם כבר אתה חווה כשל במנוע אחד, מבלי להיכנס לחישובים סטטיסטיים, במידה ויש לך מנוע מרכזי, אני חושב שלהיכנס לאוטורוטציה כמעט בלתי אפשרי, לכן מדובר על ריסוק ודאי, במידה ואתה עם קוואד עם 4 מנועים ופיטצ' משתנה, אתה תוכל להמשיך לטוס גם עם 3, בהנחה שאתה יכול לתת פיטצ' שלילי במנוע הנגדי, כנראה שתיכנס לתמרון בסבסוב קבוע, אבל זה גם משהו, הנחה שהמערכת אוטונומית , היא תידע להתמודד עם זה, במקרה של KK, כנראה שלא.
    אם בכל זאת חשקה נפשך בקוואד בעל מנוע מרכזי, אני לא רואה שום בעייה בלתת לשתי זרועות נגדיות, עוד גלגל שניים נוסף בדרך בין המנוע לגלגל עם הרצועה ששולח את ההנעה דרך הזרוע. בהנחה שיש לך גישה ל CNC או סתם כרסומת ידנית אפילו, ניתן בקלות למרכז חורים במרחק הדרוש.
    לגבי הבקרה, לא יצא לי להתעסק יותר מידי עם ה KK, אבל לפי מה שאני יודע, מדובר בלוח ללא אקסלרומטרים, כלומר, הוא לא מרגיש תאוצות קוויות, ומכאן זה אומר שגם לא את כוח המשיכה. כלומר לא אכפת לו מה המצב הזוויתי שלו. לעומת זאת, הג'יירואים שלו חשים קצב זוויתי בלבד, וחוגי הבקרה שלו מנסים לאפס את הקצב הזוויתי של הכלי (לרוב הם לא עושים עבודה מושלמת, ובד"כ יש סחיפה - אם הכלי יהיה מאוזן ותעזוב את הסטיקים, הוא יתפוס זווית לאחד הכיוונים, ואם תיתן לו, הוא גם יגיע לזוויות חריפות....). לכן בגדול זה לוח סביר+ בשביל פרוייקט כזה.
    אני חושב שכנראה תצטרך להתעסק עם הקוד של ה KK, לפחות ברמת ה OFFSETS לסיגנל של הבקרי מנוע (במקרה של פיטצ' משתנה - סרוואים) בכדי לכייל מצב ריחוף וכו', ואפילו להוסיף את המיקס של המצערת בתוך הכלי, תכלס חבל להוסיף עוד רכיבים כשיש לך הכל על הלוח (במקרה של מיקס מדובר בעוד כמה שורות קוד בודדות, לא משהו מסובך). תכלס , יש שום צורך בשום מיקס בשלט.
    יש גם את האופציה היותר פשוטה (או מסובכת ?) של פתרונות מכאניים ומיקסים בשלט בשביל לא להתעסק עם הקוד בכלל. לדוגמה, לשלוט על הסלד דרך חוגה בשלט....
    בהצלחה...
    גיא.

29. המשתמשים הבאים אמרו תודה לmaster_bebe על הודעתו:

ebay007 (31-10-2012)

תודה!
    290
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי Friman צפיה בהודעה
    אם אתה מנסה לחשוב לכיוון של מנוע אחד גדול שמניע 4 מנגנוני זנב, דבר איתי, הייתי עסוק במחשבה על זה לפני כמה חודשים; הקונספט הזה מציב כמה וכמה אתגרים שצריך למצוא להם פיתרון לפני שמתחילים. למשל, יש אתגר קטן עם זה שהגג״ש הראשי אמור לסובב 2 זוגות של רוטורים בכיוונים מנוגדים. עם רצועה זה בלתי אפשרי כי הצלבה של רצועה תגרום לחיכוך שעלול לקרוע אותה וגם להפחית מהיעילות בהעברת הכח. פיתרון אפשרי הוא להשתמש במנגנונים ע״ב TT כששניים ממותקנים בכיוון X והשניים האחרים בכיוון ההפוך. שהמהנדס יבדוק את זה אבל מהבנתי המועטה במכניקה זה אמור לעבוד. האתגר הוא איך למתקן אותם ללוחות השילדה המרכזיים בלי בליטות למעלה ולמטה ושהmeshing יהיה מדוייק בין כל הגג״שים. אם יש לך גישה למכונת CNC (ואני מבין שיש לך..) לא תהיה בעיה אני מניח לייצר שילדות בדיוק לפי המידות שצריך, אני ירדתי מהרעיון מהבנה שהסיכוי לייצר את הכל בדיוק מידות המדוייקות שצריך באמצעים ביתיים הוא די קטן.
    מתן אם כבר אתה הולך על קונספט מאתגר לך עליו עד הסוף... מה הרעיון בקוואד עם 4 מנועים עם פיטץ׳ משתנה? שים 4 מנועים עם פרופ קבוע וזהו, אין פה יצירתיות מיוחדת אפילו שברור שיש גם בדרך הזו כמה מכשולים. קוואד מהסוג שציינת גם ייצא יותר יקר גם ביחס לקוואד רגיל וגם ביחס לקוואד עם מנוע גדול אחד, כי צריך 4 מנועים, 4 בקרים, 4 סרבואים... העלויות לא בשמיים אבל עדיין..
    לא הבנתי את עניין היפוך הכיוון. התכוונת שאפשר למקם את הגגש שבמערכת הזנב בצד שונה?
    נגיד במקום שיהיה ממוקם כלפי מטה הוא יהיה ממוקם כלפי מעלה?

החסרון בTT זה העדינות שלו... לא בא לי לפרק חצי קוואד כל פעם שאני אנחת קצת עקום...

וכמו שכתבת כל עניין מיקום הגגשים, מקום למייסבים, מציאת הגגשים המדוייקים והכנת הצירים נראה לי טיפה גדול.
    אבל העיקר שיהיה אפשר לעשות טיקטוקים איתו.
    מתן.

תודה!
    91
    הודה 34 פעמים ב 31 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לא הבנתי את עניין היפוך הכיוון. התכוונת שאפשר למקם את הגגש שבמערכת הזנב בצד שונה?
    נגיד במקום שיהיה ממוקם כלפי מטה הוא יהיה ממוקם כלפי מעלה?

החסרון בTT זה העדינות שלו... לא בא לי לפרק חצי קוואד כל פעם שאני אנחת קצת עקום...

וכמו שכתבת כל עניין מיקום הגגשים, מקום למייסבים, מציאת הגגשים המדוייקים והכנת הצירים נראה לי טיפה גדול.
    אבל העיקר שיהיה אפשר לעשות טיקטוקים איתו.
    אני מבין שאתה פשוט רוצה קוואד שאפשר לרחף איתו הפוך ו4 מנועים יותר פשוט לביצוע ממנוע 1?
    מנוע זה לחלשים...

32. המשתמשים הבאים אמרו תודה לyuval-the-pilot על הודעתו:

ebay007 (31-10-2012)

תודה!
    0
    הודה 6 פעמים ב 5 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

זכור גם שקוואד מצריך שינוי סל"ד של 2 מהמנועים בשביל לעשות YAW, פתרון לזה הוא לשים את המנועים פונים כמה מעלות כלפי צד מסויים.
    פרויקט מגניב, בהצלחה!

34. המשתמשים הבאים אמרו תודה לExyator על הודעתו:

ebay007 (31-10-2012)

תודה!
    733
    כניסות לבלוג
    7
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

גיא. לkk2 יש אקסל' ...

מתן וגיל.
    למסוק עם זנב רצועה מסובבים את הרצועה חצי סיבוב כדי להמיר תנועה סבובית אופקית לתנועה סיבובית אנכית.
    אז הכי פשוט בעולם לסובב זוג חצי סיבוב שמאלה וזוג צולב חציסיבוב ימינה..as simple as that :-)

הרבה יותר פשוט ממה שחשבת.

sgs II

36. המשתמשים הבאים אמרו תודה לguy1a על הודעתו:

ebay007 (31-10-2012)

תודה!
    290
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: Re: מיני קוואד עם פיצ' משתנה.

גיא. לkk2 יש אקסל' ...

מתן וגיל.
    למסוק עם זנב רצועה מסובבים את הרצועה חצי סיבוב כדי להמיר תנועה סבובית אופקית לתנועה סיבובית אנכית.
    אז הכי פשוט בעולם לסובב זוג חצי סיבוב שמאלה וזוג צולב חציסיבוב ימינה..as simple as that :-)

הרבה יותר פשוט ממה שחשבת.

sgs II
    שחכת שהמנגנון פונה כלפי מעלה. לכן הגגשים מקבילים ולא ניתן לעשות את החצי סיבוב הזה.
    מתן.

תודה!
    733
    כניסות לבלוג
    7
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

שים את המנוע שוכב ..

אולי אפשר להריץ רצועה אחת על שני מנגנונים והמנוע.
    זה דיי ארוך

sgs II
    נערך לאחרונה על ידי guy1a; 31-10-2012 בשעה 21:07:13.

39. המשתמשים הבאים אמרו תודה לguy1a על הודעתו:

ebay007 (31-10-2012)

תודה!
    290
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי master_bebe צפיה בהודעה
    כעקרון זמן התגובה של קוואד עם פיטצ' משתנה קטן בהרבה מאשר קוואד רגיל עם בקרה קלאסית על סל"די המנועים - כלומר, יהיה יציב הרבה יותר. קוואד עם פיטצ' משתנה גם יעיל יותר תיאורטית מאשר קוואד קלאסי, במיוחד בטיסה קדימה. חשוב להעלות נקודה אחת, שכל היתרון של קוואד קלאסי מבוסס על העובדה שאין בו חלקים נעים, והסיכוי לכשל הוא קטן יותר, כי תכלס, מה כבר יכול להשתבש במנוע ופרופ' ?
    לגבי ההנעה, מבחינת מספר מנועים, הייתי אומר שאם כבר אתה חווה כשל במנוע אחד, מבלי להיכנס לחישובים סטטיסטיים, במידה ויש לך מנוע מרכזי, אני חושב שלהיכנס לאוטורוטציה כמעט בלתי אפשרי, לכן מדובר על ריסוק ודאי, במידה ואתה עם קוואד עם 4 מנועים ופיטצ' משתנה, אתה תוכל להמשיך לטוס גם עם 3, בהנחה שאתה יכול לתת פיטצ' שלילי במנוע הנגדי, כנראה שתיכנס לתמרון בסבסוב קבוע, אבל זה גם משהו, הנחה שהמערכת אוטונומית , היא תידע להתמודד עם זה, במקרה של KK, כנראה שלא.
    אם בכל זאת חשקה נפשך בקוואד בעל מנוע מרכזי, אני לא רואה שום בעייה בלתת לשתי זרועות נגדיות, עוד גלגל שניים נוסף בדרך בין המנוע לגלגל עם הרצועה ששולח את ההנעה דרך הזרוע. בהנחה שיש לך גישה ל CNC או סתם כרסומת ידנית אפילו, ניתן בקלות למרכז חורים במרחק הדרוש.
    לגבי הבקרה, לא יצא לי להתעסק יותר מידי עם ה KK, אבל לפי מה שאני יודע, מדובר בלוח ללא אקסלרומטרים, כלומר, הוא לא מרגיש תאוצות קוויות, ומכאן זה אומר שגם לא את כוח המשיכה. כלומר לא אכפת לו מה המצב הזוויתי שלו. לעומת זאת, הג'יירואים שלו חשים קצב זוויתי בלבד, וחוגי הבקרה שלו מנסים לאפס את הקצב הזוויתי של הכלי (לרוב הם לא עושים עבודה מושלמת, ובד"כ יש סחיפה - אם הכלי יהיה מאוזן ותעזוב את הסטיקים, הוא יתפוס זווית לאחד הכיוונים, ואם תיתן לו, הוא גם יגיע לזוויות חריפות....). לכן בגדול זה לוח סביר+ בשביל פרוייקט כזה.
    אני חושב שכנראה תצטרך להתעסק עם הקוד של ה KK, לפחות ברמת ה OFFSETS לסיגנל של הבקרי מנוע (במקרה של פיטצ' משתנה - סרוואים) בכדי לכייל מצב ריחוף וכו', ואפילו להוסיף את המיקס של המצערת בתוך הכלי, תכלס חבל להוסיף עוד רכיבים כשיש לך הכל על הלוח (במקרה של מיקס מדובר בעוד כמה שורות קוד בודדות, לא משהו מסובך). תכלס , יש שום צורך בשום מיקס בשלט.
    יש גם את האופציה היותר פשוטה (או מסובכת ?) של פתרונות מכאניים ומיקסים בשלט בשביל לא להתעסק עם הקוד בכלל. לדוגמה, לשלוט על הסלד דרך חוגה בשלט....
    בהצלחה...
    קטן בהרבה? גם אם הסרוואים הם 0.05?
    נכון שאני מאבד את היתרון המהותי של הקוואד, אבל קצת מכניקה לא מרתיעה אותי.
    עניין האוטורוטציה זה רעיון נחמד, אבל אני לא חושב שאני אבסס את רעיון הקונספט לפיו.
    את השילדה אני מתכנן ליצר בRP (הדפסה תלת מימדית) מניילון. אז צריך כל דבר לתכנן בסוליד. ומנוע מרכזי אומר הרבה זמן תכנון.

התעסקות עם קודים ותוכנה זה מעבר ליכולותי... בקושי לעדכן תוכנה הצלחתי.

אז 4 מנועים או אחד...
    מתן.

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. מיני-קוואד FPV
    על ידי yoshinoa בפורום רחפנים מרובי להבים
    תגובות: 5
    הודעה אחרונה: 03-04-2012, 10:15:23
  2. גם לי יש מיני-קוואד...
    על ידי yoshinoa בפורום רחפנים מרובי להבים
    תגובות: 7
    הודעה אחרונה: 17-02-2012, 19:17:28
  3. [מדליק] מיני קוואד
    על ידי guyro בפורום רחפנים מרובי להבים