שמות משתמשים לתיוג

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 25 מתוך 35

נושא: [שאלה] הקווד הראשון, עזרה בבקשה לפני הזמנת חלקים

תודה!
    93
    הודה 218 פעמים ב 170 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל [שאלה] הקווד הראשון, עזרה בבקשה לפני הזמנת חלקים

עדכון: פתחתי נושא חדש שכבר יהיה בסוף מדריך מלא מאפס ל-FPV, נא להגיב רק שם, תודה:
    http://www.efly.co.il/forums/showthr...9%E1%E5%EC-FPV

טוב, אז החלטתי אתמול (19.1.13) סופית שאני בונה אחד...

אני כבר עובר על מאמרים ודיונים כאן המון, יש המון המון חומר, ואני כבר מת להזמין, התקציב הוא לא ידוע אבל כמה שיותר נמוך, לא נמוך מדי כך שלא להתפשר על איכות
    המטרה שלי היא לבנות QuadCopeter כמה שיותר יציב שקל להטיס ולהוסיף לו בהתחלה או בהמשך FPV.

שאלה קצת מהסוף, אין לי שלט, חשבתי על שלט טורניגי 9x שעולה כ-53$ או ה-9xr שטיפה יקר יותר, הם הטווח יהיה מוגבל? מה הטווח בד"כ של 2.4?

לוח בקרה:
    קראתי את שני המדריכים המצויינים של liorz055 ו-oren_ben_nun, שניהם קצת לא מעודכנים כי יוצאות חומרות חדשות מדי יום....
    בצד ה-CIRUS ALL IN ONE יצאה גרסה חדשה יותר ה-V2, בצד גירסאת ה-Ardupilot יצא Clone זול יותר ה-Aruflyer, אני מתלבט ביו שניהם
    האם ה-Aduflyer טוב כמו המקור ה-Ardupilot? בהנחה שההפרש במחיר לא משחק תפקיד (ה-Arduflyer עולה כ-30$ יותר), האם עדיף באמת ה-Arduflyer? בנתונים טכניים על הנייר ה-CIRUS לא יותר טוב? האם גם ל-Arduflyer אפשר לחבר Bluetooth?
    ראיתי ל-Arduflyer מודל טלמטריה עם אפציה לתדר 433 או 915? מה עדיף? למי טווח גדול יותר? האם תדר 915 יפריע ל-FPV בתדר 900? האם זו סיבה מספקת לקחת תדר 433? האם זו טלמטריה שמישה, או לשים OSD או שזה מתאים גם ל-OSD?

שילדה:
    אני מתחבר מאד לשילדת ה-DJI F450 יש דומות זולות יותר אבל לא הייתי רוצא לחסוך בשילדה, נראה לי חשוב ליציבות ואיזון שתהיה מחברה ברורה למרות שיש שלדות דומות ב-10$~ זה עדיין לא יקר מדי ה-37$~....
    ויש את השלדה מהמדריך של oern_ben_nun שלדת ה-fiber glass spider style שתי השלדות בערך אותו המחיר, מה עדיף ?

מנועים:
    750kv יספיק או יותר? יש המלצות ?

בקרים:
    נראה לי 30A, אילו הכי כדאי לקחת בהנחה שאני אוהב מוצרים זולים שאפשר להוציא מהם יותר עם צריבות Firmware אחר? צריך איזה ציות אקסטרה לצריבה? איזו FW הכי כדאי לשים על הבקרים?

OSD:
    סתם שאלה כללית, כי עוד לא חשבתי על ה-FPV, ה-OSD משתמש באותו GPS של הלוח בקרה או שיש לו GPS משלו?

מה כוללת רשימת קניות מלאה? האם שכחתי משהו או משהו מיותר? אילו עוד חלקים/מחברים/כבלים צריך על:
    (יהיה די מבאס לחקות עד חודש למשהו)

לוח בקרה + GPS + Telemetry + Bluetooth
    מנועים - יש כאלו עם התושבות וכאלו בלי שקונים לחוד
    בקרים
    שלט + מקלט...
    שילדה + ברגי פלסטיק תמיד כדאי, גם ל-F450?
    ראיתי שאורן חיבר את הלוח עם גומיות, זה מגיע עם השילדה?
    אילו מחברים לבקרי מהירות? או להלחים ישירות לחסוך בלאגן ומשקל?
    אילו עוד כבלים צריך ? מהלוח למקלט, מהמקלט לבקרים וכו'...
    ברגי פלסטיק
    בטריה, יש לי 5000Mah 2S זה שמיש? או רק 3-4S?
    מטען - יש לי

אני מקווה לעדכן כל הזמן את השרשור ולהפוך אותו לשרשור בנייה.

FPV:
    יעודכן, כרגה אני שוקל מ-HobbyKing קיט כולל הכל של FatShark:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...d_5_8G_TX.html

OSD:
    בהמשך

תודה מראש:
    שי.
    נערך לאחרונה על ידי sevet; 19-02-2013 בשעה 09:08:06.

תודה!
    462
    הודה 569 פעמים ב 442 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

עניתי לך בכוכביות בגוף הטקסט...

שאלה קצת מהסוף, אין לי שלט, חשבתי על שלט טורניגי 9x שעולה כ-53$ או ה-9xr שטיפה יקר יותר, הם הטווח יהיה מוגבל? מה הטווח בד"כ של 2.4?

* רחפני fpv עם 2.4 זה בעיה - הרחפן מייצר ה מ ו ן רעש אלקטרוסטטי בגלל ריבוי הבקרים ןהמנועים, תוסיף לזה את המרחב הקטן יחסית לפזר את רכיבי המערכת (אין מספיק מקום להרחיק את משדר הוידאו ממקלט הרדיו) ותקבל עם 2.4 טווח יחסית נמוך לfpv. להטסה בטווח הראייה אין בעיה. אני קניתי מודול 72, טרם הטסתי איתו אבל בדיעבד אחרי הרכישה הבנתי שזו טעות כי האנטנה הארוכה של ה72 די מסורבלת על קוואד; אפשרי אבל לא הבחירה המיטבית. רוב מטיסי רחפני הfpv משתמשים במודול UHF 43hz מה שנקרא גם LRS-long range system. אם לחזור לשאלה שלך, ל9X/9Xr יש תאימות למגוון רחב של מודולי שידור כולל מודול UHF openlrs של אורנג׳ שעולה 45$ למודול + מקלט. לא מנסיון אישי, אבל חוות דעת בrcGroups מצביעות לדעתי על כך ששווה את מחירו.

לוח בקרה:
    קראתי את שני המדריכים המצויינים של liorz055 ו-oren_ben_nun, שניהם קצת לא מעודכנים כי יוצאות חומרות חדשות מדי יום....
    בצד ה-CIRUS ALL IN ONE יצאה גרסה חדשה יותר ה-V2, בצד גירסאת ה-Ardupilot יצא Clone זול יותר ה-Aruflyer, אני מתלבט ביו שניהם
    האם ה-Aduflyer טוב כמו המקור ה-Ardupilot? בהנחה שההפרש במחיר לא משחק תפקיד (ה-Arduflyer עולה כ-30$ יותר), האם עדיף באמת ה-Arduflyer? בנתונים טכניים על הנייר ה-CIRUS לא יותר טוב? האם גם ל-Arduflyer אפשר לחבר Bluetooth?
    ראיתי ל-Arduflyer מודל טלמטריה עם אפציה לתדר 433 או 915? מה עדיף? למי טווח גדול יותר? האם תדר 915 יפריע ל-FPV בתדר 900? האם זו סיבה מספקת לקחת תדר 433? האם זו טלמטריה שמישה, או לשים OSD או שזה מתאים גם ל-OSD?
    * הסריוס אחלה לוח, יציב מאד. הסוגייה בכל לוח מבוסס ארדואנו (גם ״המקורי״) שזה לא ״פלאג אנד פליי״ כמו נאזה, נדרשת עבודת הגדרות וכיוונים מורכבת ומדוייקת כדי להביא לטיסה מושלמת. אם אתה לא בחור שיודע לקרוא באנגלית, ללמוד ולהנות מאתגרים, רד מכל מה שקשור לארדוקופטר. אם יש לך טיפת חוש למחשוב, מוטיבציה ויכולת למידה - אחלה לוח באחלה מחיר.
    היתרון של הארדופלייר על הסריוס הוא שלארדופלייר יש תאימות מלאה לארדוקופטר - לא צריך לצרוב ולקמפל מחוץ לmission planner וגם לא תלויים בקהילת המפתחים של מגה פיראט (הגרסא המותאמת של ארדוקופטר שעליה רץ הסריוס) לעדכוני גרסא- כל עדכון שעולה לארדוקופטר מתאים ללוח הזה ללא צורך לשנות דברים בקוד. בטווח ארוך זה יתרון משמעותי. לגבי איכות הלוח, רכיביו וביצועיו- לא העמקתי אבל להבנתי לא נופל מהסריוס. אגב לסריוס גרסא 2 יש אפשרות להקליט לוג נתונים בזמן הטיסה על גבי הכרטיס, לא יודע אם יש את זה גם בארדופלייר. נראה לי שיש.

שילדה:
    אני מתחבר מאד לשילדת ה-DJI F450 יש דומות זולות יותר אבל לא הייתי רוצא לחסוך בשילדה, נראה לי חשוב ליציבות ואיזון שתהיה מחברה ברורה למרות שיש שלדות דומות ב-10$~ זה עדיין לא יקר מדי ה-37$~....
    ויש את השלדה מהמדריך של oern_ben_nun שלדת ה-fiber glass spider style שתי השלדות בערך אותו המחיר, מה עדיף ?

אני קניתי קומבו מrcTimer שכולל חיקוי לשלדת f450, מנועים, בקרים, מתאמי פרופ ופרופים - זה לא השילדה המקורית, אבל האיכות נראית לי סבבה ויוצא די זול... 114$ והמשלוח די זול שם. אני מרוצה מהקומבו
    http://rctimer.com/index.php?gOo=goo...6&productname=

מנועים:
    750kv יספיק או יותר? יש המלצות ?

בקרים:
    נראה לי 30A, אילו הכי כדאי לקחת בהנחה שאני אוהב מוצרים זולים שאפשר להוציא מהם יותר עם צריבות Firmware אחר? צריך איזה ציות אקסטרה לצריבה? איזו FW הכי כדאי לשים על הבקרים?

OSD:
    סתם שאלה כללית, כי עוד לא חשבתי על ה-FPV, ה-OSD משתמש באותו GPS של הלוח בקרה או שיש לו GPS משלו?

תלוי. ללוחות ארדוקופטר צריך לחבר miniMosd או חיקויים שלו על מנת שהosd ייקח נתונים מהלוח ומהgps שלו, כל osd אחר ייזדקק לgps נפרד. הבעיה איתו שהוא לא מנטר מתח סוללה ראשית שזה נתון קריטי, אבל לאחרונה יצא מד זרם שניתן לחבר לו והוא כן מנטר מתח סוללה ראשית וצריכת זרם.

מה כוללת רשימת קניות מלאה? האם שכחתי משהו או משהו מיותר? אילו עוד חלקים/מחברים/כבלים צריך על:
    (יהיה די מבאס לחקות עד חודש למשהו)

לוח בקרה + GPS + Telemetry + Bluetooth
    מנועים - יש כאלו עם התושבות וכאלו בלי שקונים לחוד
    בקרים
    שלט + מקלט...
    שילדה + ברגי פלסטיק תמיד כדאי, גם ל-F450?
    * לקומבו שרשמתי לך לא צריך כלום, מגיע עם הכל

ראיתי שאורן חיבר את הלוח עם גומיות, זה מגיע עם השילדה?

* קנה בהום סנטר גליל של דבק דו״צ סיליקוני שקוף (עם פס הנייר האדום) של חברת m30 וחבר איתו, 2 שכבות. הכי מוצלח שיש לכל ג׳יירו/מערכת פלייברלס/מערכת ייצוב

אילו מחברים לבקרי מהירות? או להלחים ישירות לחסוך בלאגן ומשקל?

* להלחים ישירות

אילו עוד כבלים צריך ? מהלוח למקלט, מהמקלט לבקרים וכו'...
    ברגי פלסטיק
    * בקומבו שרשמתי לך לא צריך כלום, הסריוס מגיע עם מגוון כבלים לחיבור למקלט ולחיבור רכיבים נוספים כמו הGPS. ממליץ על קונקטור לסוללה EC5, זה לא מגיע עם הקומבו... תצטרך גם שני חוטים אדום ושחור בעובי מספיק למשוך מתח מהסוללה למפצל הזרם שעל השילדה.

בטריה, יש לי 5000Mah 2S זה שמיש? או רק 3-4S?
    מטען - יש לי

* 3 או 4 תאים, 2 תאים לא מספיק בוודאי שלא עם מנועי 750kv שרשמת.
    Gil Friman

-------------------------------
    T-rex 600esp FBL
    רחפן f450 fpv
    MS Composite Swift II
    Mountain Models EVA Sport
    Hitec Aurora 9

תודה!
    93
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: [שאלה] הקווד הראשון, עזרה בבקשה לפני הזמנת חלקים

תודה גיל,

שילדה, מנועים בקרים :
    שכנעת אותי ואני אזמין את הקומבו הזה, צריך עוד משהו כמו הלוח הלחמות וכו? לבקרים שמגיאים איתו אפשר לצרוב Firmware שמשפר אותם? צריך לזה ציוד/לוח מיוחד? עוד אילו שהם כבלים שאצטרך אם אין כרגע כלום (בערך... יש לי הרבה מתחום המכוניות על שלט...)

לוח בקרה:
    לא לגמרי הבנתי ממה שרשמת מה יותר טוב: בהנחה שזה בין ה-CIRUS V2 ל-Arduflyer ובהנחה שהמחיר לא משנה ובעוד הנחה שהתכנה שמגיעה ב-delay ל-CIRUS זו לא בעיה, מבחינת חומרה עם התוכנה התואמת ביותר מי משניהם יתפקד טוב יותר? שניהם אותו דבר עם היתרון ל-CIRUS של הלוג? ל-Ardu יש אפשרות טלמטריה שמתחברת ב-USB למחשב ממה שהבנתי... (אפשר לחבר את זה ל-CIRUS?)
    אגב אין לי בעיה עם סיבוכיות מיחשוב לחקור להלחים וכו'..... אני רק עצלן ולפעמים כן מעדיף שהכל יגיע מחובר, אבל אני גם פרפקציונית וקמצן (סתתתם, אני "צרכן נבון") כך שאם בלהכין לבד זה יהיה יותר טוב או הרבה יותר זול אני אכין לבד.

שלט:
    חשבתי על ה-Turnigy עם המודול של -Frsky שאמור להיות בעל טווח של 1.5-2.5.... נראה לי להתחלה טווח קילומטר זה מספיק, אני לא אגיע אליו? למרות שמודול ה-UHF שהזכרת נראה כמו אופציה לא יקרה, איך המקלט של זה? יותר גדול? טווח כזה לא צורך יותר בטריה? זה לא מצריך אנטנה מיוחדת? יש לך המלצה מהיכן לקנות? לסיני אין (נגמר).....

בטריה / שהייה באוויר:
    איזו בטריה הכי מומלצת? אני רוצה להיות באוויר כמה שיותר זמן, אז הכי גדולה, אפשר שתי בטריות? בהנחה שאני לא רוצה אקרובטיקה אלה יציבות וזמן טיסה ושאני אוסיף FPV (משקל) מה כדאי 3 תאים 4 תאים אילו פרופים לכל אחד?

תודה!
    462
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לגבי הלוח- אם היום הייתי קונה לוח חדש, אישית הייתי קונה ארדופלייר, ולו בשביל ההתנסות. שלא תבין לא נכון- הסריוס עובד נהדר ואני מאד מרוצה ממנו מהביצועים בת׳כלס (הגעתי ללויטר שהוא אשכרה עמד במקום ברוח די חזקה..) אבל - ההמתנה לעדכוני גרסאות של megapirateNG לוקחת לפעמים יומיים ולפעמים חודשיים; מעבר לכך, יש כרגע מפתח אחד (Sir Alex) שעושה את ההתאמה למגה פיראט, מה אם יום אחד יימאס לו מהעניין..? למשל בקהילת CLosd נתקלו במצב הזה ולקח כמה חודשים עד שקמו אנשים אחרים שהמשיכו את היוזמה. כאן מדובר בקוד הרבה יותר מורכב להתמצאות, ככה שמבחינתי עדיף להימנע אם אפשר מהתלות ב״תרגום״ הקוד לגרסא תואמת לסריוס. אני חושב שגם לארדופלייר יש אפשרות להקלטת לוג- זה כנראה מה שאתה קורא לו ״טלמטריה בusb למחשב...״. עם ארדופלייר אתה לא תלוי בגורמים חיצוניים כמו אלכס, כל עדכון של ארדוקופטר (שיש לו קהילת מפתחים ותיקה ומבוססת) תואם ישירות ללוח. מבחינת ביצועים אני חושב שהביצועים של שני הלוחות דומים מאד אבל לא ניסיתי את הארדופלייר. תסתכל בrcGroups מה אומרים עליו...
    מבחינת המודול- אין קשר בין סוג המקלט לידיעתי לצריכת הזרם, או שהקשר זניח. אני לא יודע אם frsky מתמודד בהצלחה עם סוגיית הרעשים שמייצר רחפן fpv שהסברתי לך קודם. אני כן יודע שuhf אמור לתת את הפיתרון הכי מוצלח לסוגיות טווח ברחפני fpv. אני הייתי ממתין שייצא ה9Xr החדש כקומבו עם מודול שידור ומקלט, וקונה אותו עם מודול ומקלט uhf openlrs נוסף ככה שיוכל לשמש אותך גם להטסת כלים שאינם fpv. אני בעצמי מתלבט לגבי רכישה כזו, אבל קודם כל אנסה לראות איך אני מסתדר עם המודול ומקלט ה72 שכבר יש לי. מה גם שהמודול של ה9Xr יכול להתברר כלא מוצלח, ימים יגידו, תשקול אם אתה אוצה להיות שפן הניסוי של כבלי הלידה שלו. בינתיים בחודש וחצי הקרובים קשה לי להאמין שאמצא זמן להשלים את כיווני הרחפן למצב שארגיש בטוח לטוס איתו fpv, בטח שלא לטווחים ארוכים, אז אני לא ממהר עם זה.
    לגבי סוללה - אני משתמש בסוללות 3 תאים 4 אמפר. ללא ציוד fpv (התוספת שלו תהווה בערך 10% ממשקל הרחפן הנוכחי כולל הסוללה) אני טס 12-13 דקות בשקט, 15 דקות אם אני סוחט קצת את הסוללות. אני מאד ממליץ על זיפי קומפקט- יש לי אחת כזו של 25c, היא מחזיקה מתח תאים סביר ויציב בצורה מרשימה לאורך זמן... למשל אחרי 15 דקות טיסה מתח התאים שלה עמד על 3.78 וולט לתא, והמטען הכניס לה 3300mAh בערך... סוללות אחרות שאני מכיר מזמן היו יורדות לאיזור ה3.7-3.6 וולט לתא אחרי פריקה שכזו. בחירה בסטאפ של 4 תאים דורשת שימוש בפרופים קטנים יותר, ל4 תאים נהוג 8״ אם אני לא טועה במקום 10״ שמשתמשים ל3 תאים. אין לי נסיון עם הרחפן הזה על 4 תאים. לעתים יש תחושה עם 3 תאים שחסר לו קצת כוח לטפס במהירות אבל זה לא הייעוד של הכלי בעיניי (מה גם שייתכן שזה עניין של כיוונים שטרם כיוונתי מספיק) כך שבעיניי זה לא ממש קריטי. עוד סוגייה היא פרקטית- סוללות 3 תאים נפוצות יותר לדעתי ומשמשות במגוון רחב יותר של כלים נוספים מלבד הרחפן. אפשר להטיס עם 2 סוללות וגם יותר (עד כמה ששיקולי המקום ןהמשקל מאפשרים) אבל ככל שתוסיף סוללות תוסיף משקל משמעותי עד רף מסויים שבו תוספת המשקל של הסוללה ותוספת צריכת הזרם שנגזרת ממנה תגבר על התוספת בנפח הסוללה כך שהתוספת הכוללת בזמן הטיסה לא תצדיק את העניין... אבל עם שתי סוללות במקביל כן ראיתי אנשים מטיסים.
    לגבי הבקרים- הם מגיעים צרובים בגרסא של סיימון ק., לא צריך לצרוב שום דבר, רק לעשות להם כיול טווח מצערת לפי המדריכים של ליאור ושל אורן.
    נערך לאחרונה על ידי Friman; 21-01-2013 בשעה 10:55:19.
    Gil Friman

T-rex 600esp FBL
    רחפן f450 fpv
    MS Composite Swift II
    Hitec Aurora 9

תודה!
    93
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

טוב, הוזמנה שילדה, מנועים, פרופים מהקומבו שהמליץ Friman:
    http://rctimer.com/index.php?gOo=goo...6&productname=

121$

הוזמן קומבו בקר עם GPS וטלמטריה Arduflyer בתדר 915 מאחר ואני רוצה רדיו OpenLRS שעובד ב-433.... (האופציה השניה לטלמטריה בקומבו), מה שאולי יגביל לי את תדר ה-900 ב-FPV....
    http://rctimer.com/index.php?gOo=goo...2&productname=

146$

איזו בטריה צריך/כדאי? 2200mah? ראיתי גם יותר גדולות?

אני רוצה גם לדים, חוץ מהלדים שמצאתי, איך מחברים אותם לחשמל? צריך חיבור מיוחד או ישירות מהבטריה? יש לזה מקום לחיבור מהמקלט ל-Arduflyer או שצריך איזשהו מפסק שמתחבר למקלט בשביל זה?

שלט: החלטתי כן ללכת על ה-Trunigy 9xr החדש בעיקר כי ל-9x צריך להוסיף עוד כ-50$ בשביל קיט צריבת רום ואור למסך שה-9x מגיע איתם כבר. אבל בכל מקרה שניהם ב-backorder וגם משדר ה-OpenLRS.....

עדכון:
    שלט 9xr - ב-backorder
    מקלט משדר Orange LRS - המשדר ב-Backorder
    בטרייה לשלט - ב-backorder
    בטריה - 2200 turnigy a-spec nano tech
    מטר לד אדום - רשום שאפשר לחתוך למספר חלקים, איך משייכים לשלט? צריך ציוד בשביל לחבר לחשמל או ישירות מהסוללה?
    מטר לד ירוק

188$

התחלתי עם הקניות ב-22:00, עכשיו 1:30:

תוספת של מתאם FTDI לצורך תיכנות המקלט.משדר LRS
    בקר brushed 20A קראתי שמישהו מדליק את הלדים ככה - עצה איך לחבר? צריך אותו על כל הכח בשביל להדליק או רק על ההתחלה?
    מתאמי XT60 לבטריה, ומטען וחיבור ללוח.

עוד 26$ 100ש"ח סה"כ בינתיים 505$ ל-quad דיי מלא, לא נראה לי ששכחתי משהו קריטי (יקר) , ריאיתי quadcopters RTF /PNF הרבה יותר יקרים שעל הנייר הם הרבה פחות טובים.

עוד עצות ופידבקים יתקבלו בברכה
    נערך לאחרונה על ידי sevet; 23-01-2013 בשעה 00:47:11.

תודה!
    290
    הודה 230 פעמים ב 209 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תתחדש ובהצלחה שי.
    את הלדים אתה מלחים במקביל ואז לכניסת מטח מהסוללה.

פרופים הזמנת? אני ממליץ על גמפאן ניילון קרבון. פרופים מצויינים!
    מתן.

שלושה טיסנים, קוואד, Tekno eb48.2, Schumacher k1 aero, Team associated b4.2, Venom creeper.

תודה!
    733
    הודה 551 פעמים ב 447 הודעות
    כניסות לבלוג
    7
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

מתח .. מטח זה משהו אחר לגמרי ח ח

8. המשתמשים הבאים אמרו תודה לguy1a על הודעתו:

ebay007 (23-01-2013)

תודה!
    93
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי ebay007 צפיה בהודעה
    תתחדש ובהצלחה שי.
    את הלדים אתה מלחים במקביל ואז לכניסת מטח מהסוללה.

פרופים הזמנת? אני ממליץ על גמפאן ניילון קרבון. פרופים מצויינים!
    הפרופים מגיעים עם הקומבו, הייתי מעדיף צבעים שונים אבל לא נורא... לגבי הלדים אני רוצה להפעיל מהשלט, לא שיעבדו קבוע, ראיתי גם שעם firmware המקוסטם לשלט אפשר להגדיר אפילו את ההיבהוב של הלדים מהשלט

נראה לי שאני מזמין גם ציוד FPV.... הלכו התוכניות לרכב 1/8.....

תודה!
    290
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הפרופים שקניתי מRC TIMER היו גמישים מידי. הם פשוט היו לא יעילים בטירוף!
    אה, ואולי זה יוכל לעזור לך בהרכבת הקוואד:
    http://www.efly.co.il/forums/showthr...E4%E7%E3%F9%E4!
    מתן.

שלושה טיסנים, קוואד, Tekno eb48.2, Schumacher k1 aero, Team associated b4.2, Venom creeper.

תודה!
    93
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל [ייעוץ] FPV ראשון לקווד ראשון

טוב, אתמול אחרי שארבתי לאעצמי כבר הרבה זמן, תפסתי את עצמי ברגע של חולשה סוף סוף והזמנתי את מה שאני מקווה הם כל החלקים לקווד הראשון שלי (יש לי גם v949 אבל זה לא נחשב):

http://www.efly.co.il/forums/showthr...E7%EC%F7%E9%ED

אני אשמח לקבל עוד עצות בפורום הנ"ל

לצערי רגע החולשה קצת עבר לפני שלחצתי על ה-continue בסל קניות מהסיני לגבי FPV וכך הדיון הוא לא "מה אתם חושבים על מה שהזמנתי כבר...".... אלה התייעצות וצורך אמיתי בעזרה להחליט (איזו כמות חומר הטמעתי לעצמי בימים האחרונים, וזו רק טיפה ממה שלמדתי שעוד יש לי ללמוד בנושא....)
    החלטתי להזמין כבר את ה-FPV כי זו הייתה המטרה הראשית של הקוואד ואולי אני ארכיב אותו קודם אבל לא בא לי לחכות עוד חודש לחלקים שוב שאחליט שהגיע הזמן להלביש את ה-FPV עליו.

בא לי משקפיים:

בתחום ה-Fatshark ממה שקראתי, רק ה-Dominator באים בחשבון מבחינת איכות התמונה ונוחות ושם הם גם דיי מצטיינים בקטגוריה:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...PV_System.html
    300$

משדר 600mw 5.8:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...le_600mw_.html
    69$

מודול מקלט 5.8:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...z_Module_.html
    32$

אנטנות משופרות:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...t_Antenna.html
    34$

ויש את האופציה של המשקפיים השניים שנקראות בסיני True 640x480 שם שכאילו הוא לא ממש רוצה למכור אותם...:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...o_Goggles.html
    370$ אבל כולל מודול 5.8 ו-2.4 וכן יחידת מעקב ראש, ביקרות באינטרנט ממש טובות אבל לא מצאתי השוואה ישירה ל-FatShark Dominator, מישהו מכיר את שניהם?
    בנוסף מישהו ברשת רשם שהמקוריות הן של פוקסטק, ונראה לו שהן לא לגמרי אותו הדבר:
    http://www.foxtechfpv.com/fpv-allinone-goggle-c-42.html
    399$ ולפחות הגומי שסוגר את השמש הוא משודרג אבל ניתן לקנות אותו לחוד בכ-5$ וגם אהבתי שאפשר לקבל חשמל מהשלט ולא עוד בטריה שונה שצריך לטעון

משדר מתאים 500:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...itter_FPV.html
    88$

נגיד שאין הבדל במחיר, מה עדיף? ההבדל במשדר החלש יותר 500 לעומת 600 מורגש? בחלש גם יש מאוור שזה אולי חיסרון....

יש עוד המלצות באותו אזור מחיר?

איזו מצלמה כדאי? ראיתי ב-ReadyMadeRC כל מיני מצלמות עם 700 קווים, זה נקלט במשקפיים במלואו? רואים הבדל? מצלמות יקרות מצד אחד, אבל אחרי השקעה כזו אדירה בציוד שידור האיכות תרד בגלל 50$ חיסחון במצלמה....

אשמח לכל עצה, גם הקטנה ביותר, אני מתחיל בתחום...
    שלב הבא OSD...

תודה!
    93
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הפרופים שקניתי מRC TIMER היו גמישים מידי. הם פשוט היו לא יעילים בטירוף!
    אה, ואולי זה יוכל לעזור לך בהרכבת הקוואד:
    http://www.efly.co.il/forums/showthr...E4%E7%E3%F9%E4!
    אתה זוכר איזה סוג הזמנת? הזמנתי את הקומבו ש-Friman הזמין ולא היו לו תלונות (שהוא סיפר עליהן) לגבי משהו מהקומבו, בקומבו יש:
    1045 Carbon Reinforced Forward&Reverse propeller X4 SETS(2Pairs)
    קראתי עכשיו ובאמת רשום שהם גרועים.... תודה, ובאסה.

קראתי גם המלצות טובות, על הפרופים CarbonFiber מהם:
    http://rctimer.com/index.php?gOo=goo...5&productname=
    אז הזמנתי גם ב-33$....

התחלתי לפזול כבר לכיוון ה-FPV כי לא בא לי לחכות שוב חודש משלוחים מתיש לכשאחליט לצייד את הקוואד ב-FPV, פתחתי ט'רד חדש בפורום ה-FPV, אשמח לעצות מה להזמין:
    http://www.efly.co.il/forums/showthr...598#post409598

תודה!
    462
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני משתמש בפרופים של גמפאן הגמישים, שניים שחורים מאחורה ושניים כתומים מקדימה. הזמנתי אותם כספיירים בהמלצתו של גיא ושל חברים אחרים בפורום ודי מהר נאלצתי להשתמש בהם - בטיסת הניסוי הראשונה הרחפן התהפך עקב ערוץ elevator שהגדרתי הפוך בתוכנה. ככה שלא ממש יצא לי להטיס עם הפרופים שמגיעים בקומבו בצורה שמאפשרת לרשום התרשמות לגביהם...
    Gil Friman

T-rex 600esp FBL
    רחפן f450 fpv
    MS Composite Swift II
    Hitec Aurora 9

14. המשתמשים הבאים אמרו תודה לFriman על הודעתו:

guy1a (24-01-2013)

תודה!
    76
    הודה 133 פעמים ב 102 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: [ייעוץ] FPV ראשון לקווד ראשון

מצטרף לשאלה
    יוסי
    SAB Goblin 700
    Futaba 14SG

צוות מישור אדומים

תודה!
    93
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: [ייעוץ] FPV ראשון לקווד ראשון

ציטוט נכתב במקור על ידי Scooter007 צפיה בהודעה
    מצטרף לשאלה
    לאיזו שאלה אתה מתכוון ה-FPV או ה-קוואד?
    כי "מישהו" איחד לי את שני הט'רדים שבכוונה הפרדתי כי לא רציתי שיגידו לי שזה לא המקום..... ושם אותו בפורום FPV, לאיזה פורום יש יותר כניסות?
    אז גם נהייה קצת בלאגן כי הפוסט על ציוד ה-FPV נכנס לפני התגובות האחרונות כך שניתן לפספס אותו בקלות וגם שאלות על הקוואד עצמו נמצאות בפורום ה-FPV.....

שאלות על הקוואד - שוב, כל המלצה תואיל, האם חסר לי איזה כבלון קטנטון? אני שואל כי אחרי זה זה לרוץ אחרי זה בחיפושים או לחכות חודש... אילו כבלים מומלץ לחיבור מקלט לוח בקרה לדוגמא?
    שאלות על ה-FPV - בבקשה תסתכלו על הרשימה שבניתי ותביעו דעה ומה כדאי משתי האפשרויות... האם ללכת בכלל על תדר אחר? (השלט שלי יהיה כנראה 433hz)

עידכון נחמד - נראה שלסיני הגיע גם השלט Turnigy 9XR שהזמנתי וגם המשדר OrangeTX OpenLRS שדאגתי שלא יהיה, בהזמנה שלי רשום שזה ב-STOCK וקיבלתי עידכון מייל על המלאי אבל באתר עצמו רשום עדיין backorder, נקווה שיהיה בסדר.
    וגם הזמנתי ב-12$ מאיביי עדשה רחבה למצלמה הנחמדה שלי: HD808 #18:
    http://blog.sevet.net/2012/11/22/%D7...9%D7%9C%D7%99/
    מצלמת וידאו לא רעה ב-720p קלה עם בטריה לצילום לשעה, ויש לה להיות אופציה ל-Lineout בזמן שמקליטים כך שעכשיו עם עדשה 120 מעולת היא יכולה להיות התחלה טובה ל-FPV

עוד עידכון:
    מצאתי איך להדליק את הלדים (סתם הזמנתי brushed esc לאותו הצורך....):
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...idProduct=8833
    שוב עדכון: קניתי שלושה בBackorder.... כבר היה לי זיכוי מכל הבלאגנין הקודמים, שילמתי רק משלוח 4$....
    נערך לאחרונה על ידי sevet; 24-01-2013 בשעה 13:45:55.

תודה!
    3
    הודה 15 פעמים ב 15 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

בחור רציני אתה..
    נכנס חזק לתחום הרחפנים!
    איזו עדשה ניתן להוסיף למצלמת כיס הזו?

תודה!
    462
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני משתמש למצלמת המחזיק מפתחות בעדשת ג׳לי פשוטה שמגדילה לאיזור ה100 מעלות. עלתה דולר באיביי. קיבעתי אותה מול עדשת המצלמה עם דבק חם ורואים מצויין... רק שבטעות סתמתי עם הדבק את החור של המיקרופון אז עכשיו אין סאונד
    Gil Friman

T-rex 600esp FBL
    רחפן f450 fpv
    MS Composite Swift II
    Hitec Aurora 9

תודה!
    93
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי tomy669 צפיה בהודעה
    בחור רציני אתה..
    נכנס חזק לתחום הרחפנים!
    איזו עדשה ניתן להוסיף למצלמת כיס הזו?
    תודה תודה, אבל נחכה עד שארכיב לפחות ויעבור טיסה ראשונה....

בינתיים רק רחפן, אני מחכה בקוצר רוח לאישור על ציוד (בעיקר תדר) ה-FPV ועזרה לבחירה בין שני המשקפיים, בינתיים אף אחד לא עונה....

אולי זה בגלל ה"מישהו" שאיחד לי נושאים ללא סיבה שאני מבין.... אומנם זה יהיה לאותו הקוואד אבל שני נושאים כאלו מקיפים עם המון פרטים מתבלבלים בתגובות באותו הט'רד, יש להם אפילו פורומים שונים.

הנה מה שהזמנת,י עדשה 120 מעלות ב-13$ המצלמה במקור עלתה כ-40$ צילמתי איתה ממכונית 1/10, מקווד צעצוע v949, מאד חביבה למחיר:
    http://www.ebay.com/itm/321046277023...84.m1497.l2649

עידכון, יום שישי על הבוקר, אני ב-shopping spree... עידכון, שלום אני שי ואני Paypalהוליק.... בנוסף לזה: שלום, אני שי ואני פרפקציוניסט.... זו תכונה ממש בעייתית להתמכרות הראשונה כשבונים Quadcopter..., הנה מה שהזמנתי על הבוקר:

מהסיני - כבלים לחיבור בין הלוח למקלט, לא ידאתי אורכים אז הזמנתי גם 3ס"מ וגם 10ס"מ.... 11$
    מ-RCTimer - בקר מתח ו-OSD!! כן, בסוף בחרתי לבד OSD שמתאים ל-APM:
    http://www.rctimer.com/index.php?gOo...2&productname=
    הנה מה שקניתי, מה אתם אומרים? ביחד כ-45$
    מ-DIYDrones קניתי Case ל-Ardupilot שאני מקווה שמתאים ל-Arduflyer שהזמנתי - 10$ קניתי את זה עם הכניסות עליונות כך שזה עכשיו הוריד לי את ההתלבטות אם להלחים את הלוח עם חיבורים מהצדדים או מלמעלה (ה-Arduflyer מגיע עם שתי האופציות) 10$:
    http://store.diydrones.com/Ardupilot...5-01-apm25.htm

אני רק צריך קצת עזרה בהחלטה על ציוד ה-FPV ואז רק לחכות חודש..... נראה לי שאני אזמין בראשון בכל מקרה.
    נערך לאחרונה על ידי sevet; 25-01-2013 בשעה 09:25:13.

תודה!
    290
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הי שי.
    בדיוק הסיני הביא משדר 5.8 1W:
    מתן.

תודה!
    93
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הי שי.
    בדיוק הסיני הביא משדר 5.8 1W:
    ראיתי את אותו אחד ב-Foxtech, איפה שאני מתכוון לקנות את המשקפיים:
    http://www.foxtechfpv.com/58g-1000mw-vtx-p-679.html
    תודה, כנראה שאני אזמין מהסיני (זה שאתה דיברת עליו), אני מזמין את המשדר הזה לבד בחבילה ובינתיים נראה שהסיני טוב בלעבור מתחת למכ"ם המכס (לא בגלל המחיר) ואני אחזיק אצבעות ואקווה לטוב....

אפילו לא ערכתי את ההודעה והופס הזמנתי, עוד 84$....
    ועכשיו למשקפיים.

זהו סיימתי, אני מקווה שאני לא שוכח משהו קריטי:
    משקפיים:
    http://www.foxtechfpv.com/allinone-f...ade-p-258.html
    אחרונות שחורות במלאי... 399$
    אנטנות:
    http://www.foxtechfpv.com/foxtech-58...pin-p-891.html
    38$

בנוסף, מאחר והמשקפיים תומכים וזה כל כך זול קניתי מתקן ל-pan/tilt עם שני סרוואים קטנים לשימוש עם ה-head tracking של במשקפיים:
    http://www.foxtechfpv.com/plastic-pa...vos-p-227.html
    4$ ועוד 20$ שני סרוואים.
    ראיתי שה-APM תומך ב-pan/tilt מהלוח בקרה, זה יכול לעבוד במקביל עם פקודות מהרדיו? הלוח ייצב.יאזן תמיד את המתקן והרדיו (עם ה-head tracking) ייתן שינויים מעבר לאיזון, או שאני יחבר את זה רק למקלט ולא דרך לוח הבקרה?

בנוסף קניתי כרטיס לכידה למחשב ב-18$

סה"כ יצא הכל כולל הכל 1250$ מתחיל להיות יקר, אבל בהתחשב שזה כולל FPV שרק המשקפיים הם 400$ ועוד כל הקוואד, OSD, שלט UHS/LRS.....
    ועכשיו מחכים....
    ...
    ..
    .
    .
    נו הגיע?
    עוד חודש..... אפשר סוף סוף להתחיל לחרוש על איך מחברים הכל, כשאני פחות או יותר מבין עכשיו למה כל חלק וחלק.
    נערך לאחרונה על ידי sevet; 27-01-2013 בשעה 13:59:47. סיבה: טעות בסיכום מחיר....

תודה!
    733
    כניסות לבלוג
    7
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

שי
    לבקשתך,

ל 9איקס אין חובה להשלים קיט שדרוג של 50$ - אפשר להלחים 6 חוטים ולצרוב בחינם ואם מתעקשים אז ערכת תאורה ב 5$ ( זה השדרוג שאני עשיתי ומשתמש בערך שנה .. אולי טיפה יותר )
    לגבי מערכת uhf - אין הרבה תשובות כי אין הרבה נסיון.... 3 המערכות השולטות בשוק עד היום הן דרגון לינק, איזי uhf והמערכת של תומס. לכולן יש המלצות רחבות מאד בעולם כולו ולדרגון יש גם קהילת משתמשים לא קטנה בישראל .. בעיקר בגלל המחיר הזול ( יחסית ) לעומת שאר המערכות. מדובר על מערכות ל טווח ארוך ( היצרן מדבר על 30 ק"מ .. יש טיסות מתועדות ברשת גם של כמעט 100 ק"מ ) זה כמובן לא ריאלי פה בישראל וזה גם מסוכן ביותר !! אני לא אמליץ על שימוש במערכת כזאת כי זה גם לא חוקי ! ( לתשומת לבך )

מערכת טווח בינוני, openlrs / eleres / והמערכת orange של הסיני ( שהן כניראה אותו דבר בדיוק ) מדווחות על על שימוש של עד 5 ק"מ פלוס מינוס ( שזה more then enough לגמרי לדעתי האישית )
    קח בחשבון שלרחפנים זה בכלל בעייתי להתרחק הרבה מכיוון שיש מקום מוגבל לסוללות מה שאומר שזמן טיסה מוגבל ולכן גם הטווח מוגבל !!

טווח טיסה של 1.5 ק"מ הוא המון ברחפן.

מפה אני עובד למשדר הוידאו שלך.
    תדר 5.8 טיפה מיותר כשמשתמשים ב uhf מכיוון שיש תדרי וידאו יותר טובים / שימושיים כאשר תדר השליטה 2.4 מתפנה.
    למשל 1.3 או למשל 2.4
    ( המידע הזה נכתב בעבר מספר רב של פעמים כולל על ידי .... ואני מרגיש אידיוט לכתוב את זה שוב עכשיו ... )
    5.8 בעייתי בשימוש על רחפן כי יש שם הרבה קרבון שמפריע וכי יש שם הסתרים רבים. ברגע שאתה שם את האנטנה באמצע ועולה לגובה, הרחפן עצמו מסתיר לך ...
    1.3 / 2.4 הרבה פחות רגישים לנושא ויש להם עוצמה מספקת לק"מ רבים.

עכשיו לא שמתי לב או פספסתי אם רכשת מקליט dvr לתחנת קרקע, זה אחד האמצעים הראשונים במעלה אם לא "ה"אמצעי להנצלת רחפן שנפל ... אחד הטובים והאחד שאני וחברי משתמשים בו ואני יכול להמליץ עליו בלב שלם הוא המקליט dvr d1 של פוקסטק. 65$ או משהו דומה.

הרבה אבל הרבה יותר חשוב משלט uhf או ממשדר וידאו מפלצתי של 1 ואט ....
    אני משתמש בטריקופטר שלי במשדר 200 מיליואט למשל 5.8 עם האנטנות המעגליות ומגיע לטווח של כמה מאות מטרים בודדים כשהוא טווח מספיק בהחלט. מה גם שכל הטריקופטר שלי בנוי מעץ ואין שם בכלל קרבון.
    זה הרבה יותר ממספיק ברחפן.

רק בשביל הפרופורציות .... בטיסן שלי שבאופן תאורטי יכול לטוס למרחק 10 ק"מ יש משדר וידאו 0.7 ואט / 1.3 ומקלט דרגון לינק ... גם איתו אני לא מגיע למרחקים כאלו ...

כל המידע הזה שעכשיו רשמתי כבר קיים מספר פעמים לא מועט בפורום.
    לבוא לכתוב שלא ענו לך זה לא לעניין.
    אתה לא קראת או שכן קראת או היית יותר חכם מהחוכמה שנצברה פה, אם היית מחפש עזרה ו/או להעזר במידע שכבר נצבר פה בפורום ( וזאת בדיוק תכלית הפורום, כל פורום בעולם ! ) אז פספסת את הנקודה ... קנית ציוד שהוא לא המיטבי ... לאפליקציה שלך לפחות

עוד משהו, איחדו לך שרשורים כי יש חוקים בפורום ואתה כמו כל גולש אחר צריך לעבוד לפי החוקים. אחרת יהיה פה כאוס ולא כיף.
    אל תתפזר ..

מה אומר .. תהנה .. ובהצלחה
    נערך לאחרונה על ידי guy1a; 30-01-2013 בשעה 15:43:01.

23. המשתמשים הבאים אמרו תודה לguy1a על הודעתו:

sevet (30-01-2013)

תודה!
    14
    הודה 39 פעמים ב 19 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לפי מה שאני מבין, עניין ההפרעות והחדירות טובה משמעותית בUHF לעומת 2.4,
    כך שגם אם טסים רק בטווח המוגבל של קילומטר יש עדיפות ל uhf עלפני 2.4. אני טועה?
    נערך לאחרונה על ידי ichen78; 30-01-2013 בשעה 17:45:15.

תודה!
    93
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תודה גיא על התשובה המפורטת,

לא ידעתי את זה על ה-9x אני חושב שבכל מקרה הייתי לוקח את החדש כי אני early adopter....

מה בעיית החוקיות, המרחק, התדר או שניהם? מישהו נתקל באכיפה של העניין?
    כמה ישים לשים יותר מבטריה אחת על הרחפן מבחינת תוספת משקל / יציבות לעומת הוספת זמן טיסה?

על 2.4 אני עדיין יכול ללכת כי לפחות מקלט יש לי מובנה.... אז הנזק הכספי יותר נמוך יחסית, אבל קראתי שהתווך של ה-2.4 עמוס גם כל מערכות הרדיו הרגילות שבד"כ יהיו בסביבה וגם wifi למיניהם, ושמעתי שה-5.8 כרגע הכי נקי,
    אנטנה הזמנתי cloverleaf, לדעתי, האנטנה עצמה גמישה עד הקצה הגדול, יעבוד לי יותר טוב או אפשרי למקם אותה בתחתית הרחפן?

ל-DVR רכשתי מתאם USB למחשב, הבטריה של ה-laptop שלי אמורה להספיק לכמה שעות אבל רכשתי גם מטען למכונית לשקע המצית לצורך העניין, נראה לי שמבחינת איכות, הקלטה למחשב יכולה לתת איכות הכי טובה (יש לי ניסיון ב-capture והקלטה למחשב), אני מקווה שזה לא יהיה מסורבל מדיי לשימוש.

קראתי המון לפני שהתחלתי במסע הקניות, לא תמיד מצאתי תשובות מדוייקות על שאלות שהיו לי וגם ייתכן כי פיספסתי משהו כי לא היה לי כח לחקור יותר, העניין הוא שדיגדג לי כבר לקנות ובאיזושהיא נקודה צריכים לחתוך או שחודש רק הייתי מתברבר עם אילו חלקים לקנות, כשאני לא אצטרך לקנות הכל אז יהיה יותר קל לעשות החלטות יותר נכונות.

אני מודע לחוקי הפורום, פתחתי בכוונה שני ט'רדים אחד על הקוואד עצמו ושני על ה-FPV, בפורום הזה שני הנושאים האלו מופרדים לגמרי, וגם בנושאים שפתחתי לא היה איזכור של שום רכיב מנושא אחד לנושא השני, כך שאני לא חושב שהפרתי את כללי הפורום, וגם נראה לי שקרה משחשבתי שיקרה וכמעט לא ענו לי על שאלות ה-FPV בפוסט עד עכשיו.
    נערך לאחרונה על ידי sevet; 30-01-2013 בשעה 17:55:51.

תודה!
    733
    כניסות לבלוג
    7
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל Re: [שאלה] הקווד הראשון, עזרה בבקשה לפני הזמנת חלקים

ציטוט נכתב במקור על ידי sevet צפיה בהודעה
    תודה גיא על התשובה המפורטת,

לא ידעתי את זה על ה-9x אני חושב שבכל מקרה הייתי לוקח את החדש כי אני early adopter....

מה בעיית החוקיות, המרחק, התדר או שניהם? מישהו נתקל באכיפה של העניין?

יש תשובות בפורומים. תחפש.

כמה ישים לשים יותר מבטריה אחת על הרחפן מבחינת תוספת משקל / יציבות לעומת הוספת זמן טיסה?

תלוי במליארד גורמים.

על 2.4 אני עדיין יכול ללכת כי לפחות מקלט יש לי מובנה.... אז הנזק הכספי יותר נמוך יחסית, אבל קראתי שהתווך של ה-2.4 עמוס גם כל מערכות הרדיו הרגילות שבד"כ יהיו בסביבה וגם wifi למיניהם, ושמעתי שה-5.8 כרגע הכי נקי,

הנקיון של התדר הוא לא הדבר היחיד.

אנטנה הזמנתי cloverleaf, לדעתי, האנטנה עצמה גמישה עד הקצה הגדול, יעבוד לי יותר טוב או אפשרי למקם אותה בתחתית הרחפן?

לא יודע..

ל-DVR רכשתי מתאם USB למחשב, הבטריה של ה-laptop שלי אמורה להספיק לכמה שעות אבל רכשתי גם מטען למכונית לשקע המצית לצורך העניין, נראה לי שמבחינת איכות, הקלטה למחשב יכולה לתת איכות הכי טובה (יש לי ניסיון ב-capture והקלטה למחשב), אני מקווה שזה לא יהיה מסורבל מדיי לשימוש.

שנה עבדתי ככה ... עד שנפל לי המחשב מגג האוטו בגלל הרוח.

קראתי המון לפני שהתחלתי במסע הקניות, לא תמיד מצאתי תשובות מדוייקות על שאלות שהיו לי וגם ייתכן כי פיספסתי משהו כי לא היה לי כח לחקור יותר, העניין הוא שדיגדג לי כבר לקנות ובאיזושהיא נקודה צריכים לחתוך או שחודש רק הייתי מתברבר עם אילו חלקים לקנות, כשאני לא אצטרך לקנות הכל אז יהיה יותר קל לעשות החלטות יותר נכונות.

אני מסכים עם זה שצריך לחתוך ..

אני מודע לחוקי הפורום, פתחתי בכוונה שני ט'רדים אחד על הקוואד עצמו ושני על ה-FPV, בפורום הזה שני הנושאים האלו מופרדים לגמרי, וגם בנושאים שפתחתי לא היה איזכור של שום רכיב מנושא אחד לנושא השני, כך שאני לא חושב שהפרתי את כללי הפורום, וגם נראה לי שקרה משחשבתי שיקרה וכמעט לא ענו לי על שאלות ה-FPV
    בפוסט עד עכשיו.
    הנה עניתי לך :-)

sgs II

27. המשתמשים הבאים אמרו תודה לguy1a על הודעתו:

sevet (30-01-2013)

תודה!
    93
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תודה, למרות ששלחת אותי לחפש כאן על חלק מהדברים וה-search לא ממש עובד לי....

קראתי במדריך למתחילים שהכנת (כן, זה שאמרת שאף אחד לא קורא, אני כן שם לב) שמומלץ לשים את הבקר על סקוטץ' נגד רעידות, אתה מתכוון לזה הירוק הדק המחוספס? לזה הספוגי עם ה"תלתלים מברזל" או לספוג אחר? איך אתה מחבר אותו ללוח הבקרה? דבק דו"צ טוב גם בצד הלוח וגם בבקר מספיקים?

אני שאל את זה גם כי בגרסה 2.9 של ה-apm שינו את הדרך של שמירת מיקום והם עכשיו גם ממליצים על שהו דומה רישמית:
    http://diydrones.com/forum/topics/ar...r-2-9-released
    הם ממליצים שם על ספוגים יעודיים.... ושמים גומייות להצמדה, זה לא מוריד קצת מיכולת השיכוך?
    נערך לאחרונה על ידי sevet; 30-01-2013 בשעה 23:01:40.

תודה!
    733
    כניסות לבלוג
    7
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל Re: [שאלה] הקווד הראשון, עזרה בבקשה לפני הזמנת חלקים

לאחרונה התחלתי להדביק את הלוחות ישר לשלדה עם דבק חם בפינות ...

אני חושב שזה יותר טוב מסקוטש וכן. אני שמח שמישהו קורא שם :-)

sgs II
    נערך לאחרונה על ידי guy1a; 31-01-2013 בשעה 10:36:27.

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. [שאלה] שניה לפני הזמנת LRS
    על ידי Hagay בפורום פורום FPV וצילום אווירי
    תגובות: 10
    הודעה אחרונה: 06-12-2011, 22:23:57
  2. רגע לפני הזמנת Weasel, מה עדיף epp או epo?
    על ידי shaygil בפורום פורום דאונים וטיסנים חשמליים
    תגובות: 3
    הודעה אחרונה: 06-11-2011, 04:09:00
  3. [דיון] התייעצות לפני הזמנת ציוד FPV
    על ידי Mavni בפורום פורום FPV וצילום אווירי
    תגובות: 15
    הודעה אחרונה: 23-05-2011, 17:20:27
  4. התיעצות לפני הזמנת סט אפ לאקסטרה 330
    על ידי amnon בפורום פורום דאונים וטיסנים חשמליים
    תגובות: 27
    הודעה אחרונה: 10-05-2010, 08:59:01
  5. התייעצות אחרונה לפני הזמנת מנוע חדש