שמות משתמשים לתיוג

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 25 מתוך 35

נושא: נכנס אל התחום

תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל נכנס אל התחום

אהלן חבר׳ה שמי נדב כבן 21 מהמרכז, חייל לקראת שחרור.
    בעבר חלומי היה טיסן אך זה כבה מאילוצים שונים, באחרונה ניצת רעיון זה מחדש ואני חושב שאני בשל להכנס לתחום.
    מצאתי את הפורום הזה כמקצועי ביותר ובהתאמה מקווה לעזרה והעצה הטובות ביותר !
    קראתי את שלל המדריכים ואני מרגיש איזשהי התמצאות תיאורטית בתחום ואני רוצה להמשיך הלאה ...
    מצאתי בכל מיני חנויות הובי הצעות שונות וזו שתפסה את תשומת ליבי במיוחד הייתה:

Wing tiger V2 (rtf) + simulator כמובן הכל כלול ב1350 שח - ההצעה הזולה.

אני רוצה לדעת שאני משקיע נכון ועושה צעדים תבוניים כי כבר הבנתי שטיסנאות אינה משחק בצעצועים אלא תחום שדורש יחס רציני וגנטלמני .

כמובן שאשמח לחוות דעת על המוצר הספיציפי אך אשמח גם להסטות...
    התקציב הוא גמיש ורלוונטי לצורך ( כמובן שאין לי 10,000 שקל עכשיו)

תודה מראש, נדב *

2. המשתמשים הבאים אמרו תודה לNadavsilvera על הודעתו:

avi stern (04-04-2013)

תודה!
    103
    הודה 30 פעמים ב 26 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: נכנס אל התחום

ההמלצות באות מכיוונים שונים ואנשים שונים
    חלק ימליצו לך על ביקסלר(מעין טיסן דאון, בן כלאיים שכזה-שגם על זה יכולים להתווכח)
    וחלק ימליצו על טיסן טריינר

סימולטור זה מצויין, אבל בשביל דברים בסיסיים, אל תשכח שהוא עדיין לא המציאות ותהיה חייב להיעזר במישהו בהטסות הראשונות כי לבד לא מומלץ בכלל.

ההמלצה שלי: לך לשטח הטסה הקרוב אליך,תפוס בנאדם נחמד שמטיס מספיק זמן בתחום ושמוכן ללוות אותך בתהליך הלמידה-אם זה בתשלום על השיעורים או בחינם(יש גם חבר'ה שמוכנים לעזור בכיף)
    אותו טיסנאי גם יוכל להמליץ לך מה לקנות וללוות אותך במעבר מהסימולטור לטיסן ובהדרכתך בהטסה.

זאת ההמלצה הכי טובה שאני יכול לתת לך כי המלצות מה לקנות..........אתה תשמע המון, וזה אולי יתחיל לבלבל אותך.

בהצלחה חבר!

4. המשתמשים 2 הודו ל neo 2 על הודעתו:

Friman (03-04-2013),guy1a (03-04-2013)

תודה!
    1
    הודה 28 פעמים ב 26 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

קנה טריינר מחנות טיסנים אמיה כלשהיא.
    תחרוש על הפורום, וצא להטיס!!
    אם תיהיה רציני אחרי כמה טיסות אתה כבר תרצה להתקדם, אנשים משום מה עושים את הכניסה מסובכת מאוד...

תודה!
    17
    הודה 111 פעמים ב 86 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

יש הרבה טיסנאים וגוונים שונים של טיסנאות. יש טיסני סקייל (למי שרוצה דגמים מוקטנים של מטוסים אמיתיים), יש דאונים, יש FPV, יש טיסני 3D ואווירובטיקה (ויש מסוקים ורחפנים ועוד מוטציות). אתה צריך לחשוב על מה הכי מעניין אותך בתחביב. אתה רוצה טיסן קלקר זול בשביל להסתובב במעגלים באוויר? אתה רוצה טיסן מהיר? אתה רוצה טיסן שנראה כמו מטוס מלחמת העולם השניה? אולי אתה סתם רוצה להטיס משהו?

תחליט ונעזור לך.

וכמו שנאמר מעלי, אתה תמיד יכול לקחת טריינר ולהתחיל ואז לראות מה מעניין אותך. משהו בסגנון הmultiplex funcab יעבוד.
    ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็(ಠ益ಠส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็

תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תחילה ארכוש טריינר, עם הזמן אחליט על סוגה מסוימת למדרגה הבאה...
    האם הטיסן שציינתי כשיר לכך או שכדאי משהו אחר ?

תודה!
    17
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

נראה לי כמו זבל. מציע לך במיוחד להשקיע בשלט איכותי שיעשה לך את החיים כמתחיל וגם ישמש אותך בהמשך, ורצוי מחברה מוכרת כמו Spektrum או Futaba בשביל שתוכל להתחבר למדריך או מטיס אחר עם כבל.

שלט כמו DX6i יספיק לך בהחלט לטיסן הראשון והשני ואפשר להשיג אותו בכמה מאות שקלים. אפשרות אחרת היא לחפש DX7 משומש, שגם אמור להמכר בפחות מ1000 ש"ח, וזה כבר שלט שיספיק לך לכל מטרה עכשיו או בעתיד (אם תשדרג זה כי בא לך, לא כי צריך). אנשים משדרגים שלטים כל הזמן ואפשר למצוא שלטים משומשים טובים.
    אני מאוד ממליץ על זה כי אני רואה שוב ושוב מתחילים באים עם שלטי קקמייקה למנחתים, אי אפשר לכוון שם כלום כמו שצריך ואי אפשר להתחבר למדריך וזה מאוד מעיב על החוויה. זה הרבה יותר חשוב מאיזה טיסן תקנה כרגע.

תודה!
    2
    הודה 35 פעמים ב 27 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הצעה קטנה: אל תתקרב ל DX7, עדיף כבר לקחת FUTABA 9CAP יד שנייה בפחות מ 1000
    גיא.

Rishon Le Siyon, Hamerkaz, Israel, Israel
    תודה!
    35
    הודה 60 פעמים ב 34 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

מאיפה אתה בארץ?
    יש מועדוני טיסנים מסודרים שיכולים לתת לך הדרכה...

תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הציעו לי בנפרד שלט של sanraw rd6000 שישה ערוצים, נחשב לטוב ?

תודה!
    37
    הודה 155 פעמים ב 130 הודעות
    כניסות לבלוג
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לא לא ולא.
    או DX7 או פוטבה. (אפשרות אורורה9 אבל...)
    ועדיף חדש, כלל אצבע אתה קונה משומש אתה קונה צרות של אחרים , אלא אם כן זה שלט של רופא...
    לא קלקר לא מולטיפלקס ולא ביקסלר.
    טריינר מטר וחצי בנף מנוע 46-55 OS עדיף בגדלים האלה על רובם לדעתי.

א.

תודה!
    665
    הודה 442 פעמים ב 327 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לך לשטח הטסה קרוב לבית ותראה מה החברה מטיסים שם, תראה אם אתה מתחבר לזאנר

כל מי שהתחיל עם טריינר כנף מטר וחצי ומנוע של 46 היה מרוצה מזה..
    וכל מי שהתחיל עם ביקסלר מרוצה מזה..

כל מי שקנה 9X ... מרוצה ממנו
    כל מי שקנה פוטבה .. מרוצה
    כל מי שקנה DX7 מרוצה מזה....

כבר כתבתי פעם שזה לא משנה מה תהיה השאלה "אם מה אתם ממליצים לי להתחיל?" או "אם מה אתה התחלתם?"

בכל מקרה כולם יענו לך במה הם התחילו...

אני התחלתי עם 9X וביקסלר...

14. המשתמשים 4 הודו ל אננס על הודעתו:

AmitB (03-04-2013),ebay007 (05-04-2013),guy1a (03-04-2013),umbo (03-04-2013)

תודה!
    733
    הודה 551 פעמים ב 447 הודעות
    כניסות לבלוג
    7
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל Re: נכנס אל התחום

חשמלי .. אל תתחיל עם דלק.

16. המשתמשים הבאים אמרו תודה לguy1a על הודעתו:

tav31 (03-04-2013)

תודה!
    88
    הודה 222 פעמים ב 158 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

בבקשה אל תתחילו שוב עם מלחמות השלטים!

כמו שהציעו לך מקודם - תלך לשטח, תראה מה אנשים מטיסים, תקפוץ לחנות טיסנים ותקנה טיסן טריינר (לא קריטי אם זה יהיה חשמלי או דלק)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
    סייג לחכמה שתיקה!
    מנהל פורום אלפא , מאמרים וסקירות

תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

חבר׳ה קודם כל תודה על המענה המהיר והענייני,
    שנית, אני לא רוצה להשמע גס אבל אני מעוניין במעין חבילת ״הכל כלול״ מאחר ואני מתחיל ואינני יודע לחבר את המרכיבים הפזורים בצורה אידאלית, לפחות לא כרגע.
    אם אפשר לנסות ולקבץ כמה שיותר את תפזורת ההצעות להצעה מרוכזת אחת זה נורא יעזור לי, שוב תודה

תודה!
    28
    הודה 163 פעמים ב 125 הודעות
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

יש כל מיני אפשרויות כדי להתחיל בתחביב הזה - כולן טובות.
    אתה נמצא בדיוק במצב המתואר בפוסט הזה, וגם שם יש תשובות דומות.
    בעיקרון אני הייתי נזהר דווקא "ממומחים" שמציעים באופן חד משמעי טיסן מסוים או מערכת רדיו אחת שהם מגדירים הטובה ביותר. זה בעיקר מגדיר את עצמם כמי שלא מבינים יותר מידי בטיסנאות וחושבים שרק הצורה שהם התקדמו זו הדרך הנכונה.
    צריך להתחיל עם טיסן פשוט - דאון מתחילים, או טרינר עם מנוע - עם או בלי גלגלים - לכל אחד יש יתרונות וחסרונות. אבל בכולם לומדים את עקרונות ההטסה. מבין מגוון הטיסנים הללו תבחר את מה שמוצא חן בעיניך (ובעיני מי שעוזר לך )
    מרדיו עלום שם כדאי להמנע כי כאן אפשר בהחלט ליפול. כדאי וחשוב לרכוש מערכת רדיו אמינה ונפוצה - גם כאן הרבה סוגים וכולם טובים (ומי שאומר אחרת פשוט מטעה וכדאי שהוא עצמו ילמד משהו חדש בטיסנאות).
    על החסרונות של כל אחת מהשיטות מתגברים עם רכישת הנסיון - זה ממש לא קריטי להתקדמות בתחביב עצמו !!
    הדבר החשוב ביותר הוא לארגן לעצמך מדריך\חונך\מלווה שיעזור לך בבחירה של הטיסן והרדיו הראשונים שלך, כל זה מבין שלל האפשרויות שנמצאות בשוק.
    אפשר גם להתחיל לבד, יש כאלו (מעטים) שזה הצליח להם, אבל זה בהחלט לא מיצג את הכלל ועדיף להמנע מכך. גם בגלל השיקול הבטיחותי וגם השיקול הכספי - יהיו לך הרבה יותר ריסוקים, שיעלו הרבה יותר כסף שאשר השקעה בהדרכה מסודרת.
    כל השאר יבוא עם הזמן.......
    בהצלחה ......

אם אתה רוצה עצה ספציפית ופשוטה - כניראה שהאפשרות הזולה ביותר זה הטיסן ביקסלר ומערכת רדיו 9X מ-hobbyking.com - רבים התחילו כך בשנים האחרונות והם מרוצים.
    הערה נוספת - אני עצמי מטיס עם המערכת שהציעו לך, סאנווה RD6000 בתחום של 72 מגה. זו מערכת טובה ואמינה, בטח למתחיל. היא לא בתחום התדרים של 2.4 גיגה (מערכות הרדיו החדשות יותר) ויש לכך יתרונות וחסרונות.
    נערך לאחרונה על ידי umbo; 03-04-2013 בשעה 10:43:32.

20. המשתמשים 3 הודו ל umbo על הודעתו:

guy1a (03-04-2013),liorz055 (04-04-2013),shaharg (03-04-2013)

מנחת הבית
    ארסוף
    תודה!
    907
    הודה 1,001 פעמים ב 648 הודעות
    כניסות לבלוג
    41
    הוזכר
    6 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אם אתה מחפש הכול כלול כהתחלה, יש פה טיסן שהומלץ לאחרונה. אני אישית לא מכיר אותו אבל לפי הביקורות עליו, והמלצה של שחר, זה יכול להתאים לך מצויין.

הטיסן:
    http://hobbyking.com/hobbyking/store...TF_Mode2_.html

ההמלצה של שחר:
    http://www.efly.co.il/forums/showthr...198#post419198

תודה!
    462
    הודה 569 פעמים ב 442 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

היי נדב,
    ראשית בהתייחסות לטיסן שרשמת - הוא לא נראה לי כזה זבל מעופף כמו שכתבו לך. טריינר קלקר גלגל קדמי, עם דיהדראל מתון, לאו דווקא זבל אבל צריך לראות בעיניים את איכות החומר וההרכבה. אז אם בא איתך לחנות מישהו שמבין עניין ומאשר שהכלי ראוי להטסה, יכול להיות כלי ראשון נחמד ופשוט לעלות איתו לאוויר. מה שכן ככלי ראשון הייתי מעדיף מוטת כנף קצת יותר גדולה, מ140 ס״מ ומעלה, אבל אפשר להתחיל גם עם הטיסן הזה לדעתי (בהסתייגות כאמור שצריך לראות בעיניים מי ומה)
    אבל... יש לי כמה השגות:
    1. מערכת הרדיו- מערכת הרדיו היא לב ליבו של העסק שנקרא ״טיסנים נהוגי רדיו״. במערכת רדיו אסור להתפשר על אמינות. יש מערכות רדיו זולות כמו ה9x שבסה״כ ב90% מהמקרים הן אמינות מספיק לטיסן כזה ויש מערכות יקרות ואיכותיות יותר, אבל אסור לקנות מערכת רדיו לא מוכרת. גם יהיה לך קשה להגדיר אותה ולקבל עזרה בהגדרות ממטיסים אחרים שלא מכירים אותה. עוד שתי סוגיות- מערכת רדיו פשוטה של 4 ערוצים כמו שבד״כ מקבלים בחבילות ״הכל כלול״ נעדרת פונקציות תיכנות מתקדמות יותר שתזדקק להן בטיסנים הבאים ואולי אפילו בטיסן הזה (אקספו, DR). גם שלט של 4 ערוצים בלבד זה מעט מדי, המון כלים דורשים לפחות 5-6 ערוצים. ולסיום, מערכות הרדיו הפשוטות לא תומכות לרוב בריבוי מודלים, כלומר השלט הזה תמיד יהיה שלט של כלי אחד בלבד, בעוד בשלטים מתקדמים יותר תוכל להחליף בשטח מודל מהשלט ולהטיס עם אותו השלט כמה כלים שרק תרצה. וכן, אני יודע מה אתה אומר לעצמך עכשיו, ״מי רוצה כמה טיסנים אני רוצה רק אחד...״ תלמד מנסיונינו , התחום ממכר וכל מי שמתחיל מהר מאד רוצה עוד טיסן מסגנון אחר, אולי מסוק, אולי רחפן, אולי דאון. אז - אני לא ממליץ לקנות טיסן עם מערכת רדיו כלולה. מה גם שמערכות רדיו יד שנייה יחסית שומרות על ערכן אם השלט שמור כראוי, אם תחליט בעתיד לצאת מהתחום רוב הסיכויים שעל השלט תקבל 70-80% מערכו ביד שנייה בעוד על הטיסן, בוודאי אם ייתרסק בדרך, והוא ייתרסק () תקבל מקסימום 50%. זו גם סיבה נוספת לקנות שלט חדש, שלט יד שנייה לא עד כדי כך יותר זול מחדש למעט דגמים מיושנים כמו הסנוואה שציינת.
    2. יש יתרונות לקניית טיסן מורכב ושלם עם כל המרכיבים- צ׳יק צ׳אק עולים לאוויר ומטיסים בלי כאב ראש. אבל יש לזה גם ה מ ו ן חסרונות... ראשית, צריך להבין שטיסנאות זה הרבה יותר מהטסה. אני נהנה לא פחות מהבנייה, השיפצורים, התיקונים ופה ושם גם תכנון עצמי של פרוייקטים ופתרונות יצירתיים. בממוצע ארוך טווח תגלה שעל כל שעת הטסה אתה מבלה לפחות שעתיים מול שולחן העבודה אם לא יותר. במסוקים היחס עולה פי כמה אגב. כלומר, ההרכבה והבנייה היא חלק מהתחביב וכדאי שתתרגל לרעיון, או שכל פעם שייתעקם לך כן נסע, יידפק סרבו או חלילה ייתרסק הטיסן תצטרך לרוץ לחנות הטיסנים ולשלם שיתקנו לך. עכשיו, כלי שהגיע מורכב ומחווט הרבה יותר קשה ללמוד לתקן אחר כך, כי ההגיון הפנימי של ההרכבה והחיווטים הוא הגיון של מישהו אחר ולא שלך. כשאתה מרכיב לבד, גם אם אתה לא מרכיב מושלם (כדאי להתייעץ בבעל נסיון גם בתהליך הבנייה) אתה לפחות יודע מה ההגיון במבנה הטיסן ובחיווטים וזה מקל משמעותית אח״כ בתיקונים ובשיפצורים. ודבר אחרון- ״הכל כלול״ זה ״הכל כלול״... הלכת פעם למלון ״הכל כלול״ באילת? זה נורא נחמד שמקבלים הכל חופשי, אבל הקולה RC, התפוזים זיפ, האוכל צה״לי והארטיקים מחנות העודפים של שטראוס. וזה סבבה, ונוח, וזול, אבל אם היית בוחר לבד את האוכל והשתייה שלך היית אולי בוחר דברים אחרים טובים יותר או יותר לטעמך, ולא בטוח שהיית משלם יותר. ככה זה גם בטיסני ״הכל כלול״- אתה מקבל חבילת רכיבים שעובדת (בתקווה), וזה נהדר ונוח, אבל לרוב תקבל רכיבים באיכות נמוכה בהרבה ממה שהיית קונה לעצמך בייעוץ נכון. ואם תקבל עזרה ממישהו מנוסה כבר משלב בחירת הרכיבים (והטיסן), יש סיכוי גדול שזה אפילו יעלה לך פחות. אולי אפילו הרבה פחות. כי צר לי לבאס אותך אבל הדיל שכתבת קצת יקר לטעמי ביחס לתמורה.
    יש הרבה התלבטויות ובחירות לעשות בהתחלה- איזה רדיו, חשמלי או דלק, טריינר או דאון ממונע, עם גלגלים או בלי, בלה בלה בלה. כל הדרכים מובילות לרומא, חוץ מאלו שלא. יותר חשוב שמרגע שבחרת דרך, תלך בה לכיוון רומא ולא תתבלבל בדרך. כמו שכתבו לך קודם, בשביל זה חשוב שתחבור לקבוצת מטיסים באזורך ורצוי שתאמץ לך מתוכם מנטור או מנחה - נעים, סובלני ומנוסה, שימליץ לך מה לקנות, ידריך אותך בהרכבה, ילווה אותך בהטסות הראשונות וגם ירגיע אותך אחרי הריסוקים הראשונים בתוספת טיפים לתיקונים. אפשר ללמוד להטיס לבד, זה לא מומלץ - דורש המון השקעה בלמידה עצמית, הרבה יותר מתסכל וברוב המקאים גם יותר יקר; ולסיום, זה גם משעמם להטיס לבד! אם אמרתי שטיסנאות זה הרבה יותר מהטסה, החלק החברתי במנחתים הוא אחד החלקים המהנים ביותר בתחביב; פוגשים בתחום הזה אנשים מכל טווח הגילאים ומכל טווח העיסוקים, האנשים באים להנות ולעשות מה שהם אוהבים אז לרוב במנחתים תמצא אנשים מחייכים, רגועים ושמחים לעזור.
    נערך לאחרונה על ידי Friman; 03-04-2013 בשעה 11:36:15.
    Gil Friman

-------------------------------
    T-rex 600esp FBL
    רחפן f450 fpv
    MS Composite Swift II
    Mountain Models EVA Sport
    Hitec Aurora 9

תודה!
    6
    הודה 25 פעמים ב 18 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי Nadavsilvera צפיה בהודעה
    שנית, אני לא רוצה להשמע גס אבל אני מעוניין במעין חבילת ״הכל כלול״ מאחר ואני מתחיל ואינני יודע לחבר את המרכיבים הפזורים בצורה אידאלית, לפחות לא כרגע.
    אם אפשר לנסות ולקבץ כמה שיותר את תפזורת ההצעות להצעה מרוכזת אחת זה נורא יעזור לי, שוב תודה
    ברוך הבא לתחביב נדב

למרות שזה נשמע פשוט וקל לקנות חבילת הכל כלול זה כנראה לא ימנע ממך להעזר במישהו להרכיב ולבדוק הכל, שלא לדבר על ללמוד להטיס...
    אם תנסה לעשות הכל לבד גם בהכל כלול כנראה תקבל תורכי קטן מאחורה...

בהנחה שבסופו של דבר תעזר במישהו אל תרתע מלקנות ציוד מוכר ומומלץ, זה שיעזור לך יפעל יותר טוב בסביבה מוכרת בכל מקרה,
    שיקול נוסף הוא השלב הבא שכנראה ילך לאחד משני כוונים: החוצה או הלאה, בשני המקרים יתכן ותרצה למכור את מה שהתחלת איתו ולכן רצוי שתלך על ציוד מוכר שנמכר פה יד שניה

חגי
    TREX 500 ESP
    FUTABA 7C
    AXN
    FMS P51 Mustang V6

תודה!
    98
    הודה 5 פעמים ב 5 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אהלן חבר׳ה שמי נדב כבן 21 מהמרכז, חייל לקראת שחרור.
    בעבר חלומי היה טיסן אך זה כבה מאילוצים שונים, באחרונה ניצת רעיון זה מחדש ואני חושב שאני בשל להכנס לתחום.
    מצאתי את הפורום הזה כמקצועי ביותר ובהתאמה מקווה לעזרה והעצה הטובות ביותר !
    קראתי את שלל המדריכים ואני מרגיש איזשהי התמצאות תיאורטית בתחום ואני רוצה להמשיך הלאה ...
    מצאתי בכל מיני חנויות הובי הצעות שונות וזו שתפסה את תשומת ליבי במיוחד הייתה:

Wing tiger V2 (rtf) + simulator כמובן הכל כלול ב1350 שח - ההצעה הזולה.

אני רוצה לדעת שאני משקיע נכון ועושה צעדים תבוניים כי כבר הבנתי שטיסנאות אינה משחק בצעצועים אלא תחום שדורש יחס רציני וגנטלמני .

כמובן שאשמח לחוות דעת על המוצר הספיציפי אך אשמח גם להסטות...
    התקציב הוא גמיש ורלוונטי לצורך ( כמובן שאין לי 10,000 שקל עכשיו)

תודה מראש, נדב *
    היי נדב
    אני התחלתי עם הwing tiger v2 עדיין יש לי אותו, אחלה טיסן.

תודה!
    17
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי Friman צפיה בהודעה
    היי נדב,
    ראשית בהתייחסות לטיסן שרשמת - הוא לא נראה לי כזה זבל מעופף כמו שכתבו לך. טריינר קלקר גלגל קדמי, עם דיהדראל מתון, לאו דווקא זבל אבל צריך לראות בעיניים את איכות החומר וההרכבה. אז אם בא איתך לחנות מישהו שמבין עניין ומאשר שהכלי ראוי להטסה, יכול להיות כלי ראשון נחמד ופשוט לעלות איתו לאוויר. מה שכן ככלי ראשון הייתי מעדיף מוטת כנף קצת יותר גדולה, מ140 ס״מ ומעלה, אבל אפשר להתחיל גם עם הטיסן הזה לדעתי (בהסתייגות כאמור שצריך לראות בעיניים מי ומה)
    אבל... יש לי כמה השגות:
    1. מערכת הרדיו- מערכת הרדיו היא לב ליבו של העסק שנקרא ״טיסנים נהוגי רדיו״. במערכת רדיו אסור להתפשר על אמינות. יש מערכות רדיו זולות כמו ה9x שבסה״כ ב90% מהמקרים הן אמינות מספיק לטיסן כזה ויש מערכות יקרות ואיכותיות יותר, אבל אסור לקנות מערכת רדיו לא מוכרת. גם יהיה לך קשה להגדיר אותה ולקבל עזרה בהגדרות ממטיסים אחרים שלא מכירים אותה. עוד שתי סוגיות- מערכת רדיו פשוטה של 4 ערוצים כמו שבד״כ מקבלים בחבילות ״הכל כלול״ נעדרת פונקציות תיכנות מתקדמות יותר שתזדקק להן בטיסנים הבאים ואולי אפילו בטיסן הזה (אקספו, DR). גם שלט של 4 ערוצים בלבד זה מעט מדי, המון כלים דורשים לפחות 5-6 ערוצים. ולסיום, מערכות הרדיו הפשוטות לא תומכות לרוב בריבוי מודלים, כלומר השלט הזה תמיד יהיה שלט של כלי אחד בלבד, בעוד בשלטים מתקדמים יותר תוכל להחליף בשטח מודל מהשלט ולהטיס עם אותו השלט כמה כלים שרק תרצה. וכן, אני יודע מה אתה אומר לעצמך עכשיו, ״מי רוצה כמה טיסנים אני רוצה רק אחד...״ תלמד מנסיונינו , התחום ממכר וכל מי שמתחיל מהר מאד רוצה עוד טיסן מסגנון אחר, אולי מסוק, אולי רחפן, אולי דאון. אז - אני לא ממליץ לקנות טיסן עם מערכת רדיו כלולה. מה גם שמערכות רדיו יד שנייה יחסית שומרות על ערכן אם השלט שמור כראוי, אם תחליט בעתיד לצאת מהתחום רוב הסיכויים שעל השלט תקבל 70-80% מערכו ביד שנייה בעוד על הטיסן, בוודאי אם ייתרסק בדרך, והוא ייתרסק () תקבל מקסימום 50%. זו גם סיבה נוספת לקנות שלט חדש, שלט יד שנייה לא עד כדי כך יותר זול מחדש למעט דגמים מיושנים כמו הסנוואה שציינת.
    2. יש יתרונות לקניית טיסן מורכב ושלם עם כל המרכיבים- צ׳יק צ׳אק עולים לאוויר ומטיסים בלי כאב ראש. אבל יש לזה גם ה מ ו ן חסרונות... ראשית, צריך להבין שטיסנאות זה הרבה יותר מהטסה. אני נהנה לא פחות מהבנייה, השיפצורים, התיקונים ופה ושם גם תכנון עצמי של פרוייקטים ופתרונות יצירתיים. בממוצע ארוך טווח תגלה שעל כל שעת הטסה אתה מבלה לפחות שעתיים מול שולחן העבודה אם לא יותר. במסוקים היחס עולה פי כמה אגב. כלומר, ההרכבה והבנייה היא חלק מהתחביב וכדאי שתתרגל לרעיון, או שכל פעם שייתעקם לך כן נסע, יידפק סרבו או חלילה ייתרסק הטיסן תצטרך לרוץ לחנות הטיסנים ולשלם שיתקנו לך. עכשיו, כלי שהגיע מורכב ומחווט הרבה יותר קשה ללמוד לתקן אחר כך, כי ההגיון הפנימי של ההרכבה והחיווטים הוא הגיון של מישהו אחר ולא שלך. כשאתה מרכיב לבד, גם אם אתה לא מרכיב מושלם (כדאי להתייעץ בבעל נסיון גם בתהליך הבנייה) אתה לפחות יודע מה ההגיון במבנה הטיסן ובחיווטים וזה מקל משמעותית אח״כ בתיקונים ובשיפצורים. ודבר אחרון- ״הכל כלול״ זה ״הכל כלול״... הלכת פעם למלון ״הכל כלול״ באילת? זה נורא נחמד שמקבלים הכל חופשי, אבל הקולה RC, התפוזים זיפ, האוכל צה״לי והארטיקים מחנות העודפים של שטראוס. וזה סבבה, ונוח, וזול, אבל אם היית בוחר לבד את האוכל והשתייה שלך היית אולי בוחר דברים אחרים טובים יותר או יותר לטעמך, ולא בטוח שהיית משלם יותר. ככה זה גם בטיסני ״הכל כלול״- אתה מקבל חבילת רכיבים שעובדת (בתקווה), וזה נהדר ונוח, אבל לרוב תקבל רכיבים באיכות נמוכה בהרבה ממה שהיית קונה לעצמך בייעוץ נכון. ואם תקבל עזרה ממישהו מנוסה כבר משלב בחירת הרכיבים (והטיסן), יש סיכוי גדול שזה אפילו יעלה לך פחות. אולי אפילו הרבה פחות. כי צר לי לבאס אותך אבל הדיל שכתבת קצת יקר לטעמי ביחס לתמורה.
    יש הרבה התלבטויות ובחירות לעשות בהתחלה- איזה רדיו, חשמלי או דלק, טריינר או דאון ממונע, עם גלגלים או בלי, בלה בלה בלה. כל הדרכים מובילות לרומא, חוץ מאלו שלא. יותר חשוב שמרגע שבחרת דרך, תלך בה לכיוון רומא ולא תתבלבל בדרך. כמו שכתבו לך קודם, בשביל זה חשוב שתחבור לקבוצת מטיסים באזורך ורצוי שתאמץ לך מתוכם מנטור או מנחה - נעים, סובלני ומנוסה, שימליץ לך מה לקנות, ידריך אותך בהרכבה, ילווה אותך בהטסות הראשונות וגם ירגיע אותך אחרי הריסוקים הראשונים בתוספת טיפים לתיקונים. אפשר ללמוד להטיס לבד, זה לא מומלץ - דורש המון השקעה בלמידה עצמית, הרבה יותר מתסכל וברוב המקאים גם יותר יקר; ולסיום, זה גם משעמם להטיס לבד! אם אמרתי שטיסנאות זה הרבה יותר מהטסה, החלק החברתי במנחתים הוא אחד החלקים המהנים ביותר בתחביב; פוגשים בתחום הזה אנשים מכל טווח הגילאים ומכל טווח העיסוקים, האנשים באים להנות ולעשות מה שהם אוהבים אז לרוב במנחתים תמצא אנשים מחייכים, רגועים ושמחים לעזור.
    אהבתי את איך שהצהרת שזה לא זבל כמו שאני טוען, ואז הסברת בהרבה מאוד מילים (נכונות ואמיתיות, אגב) למה זה כן זבל.

תודה!
    462
    הודה 569 פעמים ב 442 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי flyinglizard צפיה בהודעה
    אהבתי את איך שהצהרת שזה לא זבל כמו שאני טוען, ואז הסברת בהרבה מאוד מילים (נכונות ואמיתיות, אגב) למה זה כן זבל.
    לא התייחסתי בחוות דעתי ספציפית לטענתך, הצגתי את דעתי. התנצלותי עם חלילה נפגעת משום מה.
    כשאמרתי שהטיסן לאו דווקא בהכרח זבל מעופף התכוונתי לטיסן עצמו, שמבלי שראיתי אותו רק על פי התמונות והנתונים היבשים נשמע לי משהו אפשרי להתחיל איתו. לגבי הסטאפ כתבתי את דעתי, אבל אם היא לא הובנה נכון אסביר ביתר פרוטרוט- רוב הסיכויים שזו פשרה נוחה, אפשרית, אבל לא כדאית לטעמי. למעט השלט שלא הייתי מכניס אותו בשום מצב בעיסקה
    Gil Friman

-------------------------------
    T-rex 600esp FBL
    רחפן f450 fpv
    MS Composite Swift II
    Mountain Models EVA Sport
    Hitec Aurora 9

תודה!
    17
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אם אתה לא יודע, אז תלמד. כל אפשרות אחרת תגרום לך או לאחרים (שיצטרכו לסדר לך את מה שלא עובד) עוגמת נפש.
    אין כאן קיצורי דרך, אבל זה בסדר כי הדרך למעשה קצרה למדי.

תודה!
    0
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הצעה שלי מניסיון אישי

אני התחלתי או יותר נכון "נתקעתי " בזול
    קניתי מערכת זולה
    יש לי 4 קיטים זולים בבית שלא הצליחו לראות אוויר פעם אחת
    כבר מעל ל4 שנים אני מדשדש בתחום
    קורא בודק קונה מוכר ולא הצלחתי עוד לעלות לאוויר
    אני הדפוק?עצלן?חוסר ידע? תקראו לזה איך שאתם רואים לנכון איני מחפש אשמים
    אך על תעשה את הטעויות אותם אני עשיתי
    חשבתי שאני יודע הכל ורצתי וקניתי דברים לא מועילים

מ דאון פלינג חצי בנוי שאיני מצליח למצוא זמן לבנות ולהבין איך לעשות נכון שיעלה לאוויר
    עד לקיט 1.8 דאון 2 ערוצים נגריה שה' יודע איכן אני יצליח לשייף את כולו
    עוד קיט נגריה של טיסן חשמלי
    ווואלקרה 20יתוש שלא מתרומם בכלל?
    גם כזה היה לי

ואיכן אני היום?
    ערמות של דברים לא שימושיים וחוסר רצון להשקיע עוד כסף רב שכבר נשפך

אני חושב שגיל כתב את התוכן הכי ענייני ונכון פה
    תשקיע במערכת טובה
    הכי הרבה תמכור לאחר מכן אבל מה שבטח לא תיתקע "בזבל" של אחרים
    נערך לאחרונה על ידי assafm25; 03-04-2013 בשעה 22:20:05.

29. המשתמשים הבאים אמרו תודה לassafm25 על הודעתו:

Friman (03-04-2013)

תודה!
    3
    הודה 58 פעמים ב 45 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

נדב שלום,

דברים נכונים אמר לך גיל.

כדאי שתגיד מאיפה אתה ומישהו שמתמצא בעניינים יקח אותך אישית להכניס אותך לתחום.
    גם אני מציע לך להתעסק אך ורק בטיסנים חשמליים ולא מנועי דלק מאחר ומגוון האפשרויות שיעמוד לרשותך רחב לעין ערוך בתחום זה ותוכל לבחור לך ממונעים חשמליים, מסוקים חשמליים, דאונים חשמליים, רחפנים, טיסני צילום, ממש מגוון רחב שלא תגיע אליו עם ציודי דלק.
    גם לגבי שלט היו פה מלחמות ללא ספור של מי יותר טוב אז תדע שכל שלט שעובד הוא מספיק טוב והמבחר היום ממש רחב ומתקדם גם במחירים הזולים.
    ובכלל אם אתה נמצא באיזור שקיים מועדון של קלוב התעופה אתה יכול להתמקצע ממש תוך התחברות למועדון כזה.

ולעניין תגובתו של אסף אז מה שקורה היום עם הרבה ילדים ובוגרים שהולכים לחנות, קונים טיסן עם שלט, הולכים להטיס, נשבר, זורקים לזבל, לא שווה...
    התחום כל כך רחב, מקצועי, מעניין ומאתגר הרבה מעבר ללקנות טיסן ולנסות להטיס אותו או לקנות "קיט" של טיסן כשאין לך ידע וגישה לאיך לבנות אותו. לכן הצעתי להתעלק על מי שממש מכיר את התחום ומבין מה זה טיסן ומה זו טיסנאות, איך בונים, איך מטיסים ואיך מתקנים כלי טייס (כן, טיסן הוא ממש כלי טייס).

עוד משהו ששכחתי לעניין הרצינות, אנשים רציניים בתחום הזה עושים ביטוח (לפחות לגבי צד שלישי) כי זה תחום מסוכן ומטיסים רק במקומות פתוחים ללא מבנים או אנשים בשטח.

איתי פלס
    רכז קלוב התעופה ירושלים
    נערך לאחרונה על ידי IttaiP; 04-04-2013 בשעה 08:54:23.

31. המשתמשים הבאים אמרו תודה לIttaiP על הודעתו:

guy1a (04-04-2013)

תודה!
    733
    הודה 551 פעמים ב 447 הודעות
    כניסות לבלוג
    7
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל Re: נכנס אל התחום