ציטוט נכתב במקור על ידי Friman צפיה בהודעה
ואדים, הלוח מגיע כמובן עם תוכנה צרובה עליו אבל כדי לכייל להגדיר ולכוון צריך לחבר למחשב. כל מה שצריך זה כבל מיקרו usb שיש לקנות בכל חנות מחשבים, ואם תחפש טוב אני בטוח שתמצא שניים שלושה כאלו זרוקים אצלך בבית. זה לא משהו שעושים כל טיסה, אלא רק בהתחלה בהגדרות הראשוניות, או כשמשדרגים גרסא של הלוח.
כל סוגיית ה״איך״ היא זניחה למדי. באמת.
השאלה היא לשם מה.
כמו שאמרתי לך קודם בשרשור - kk2 כנראה ייתן לך תמורה טובה ותהנה ממנו מאד; הוא יעלה לך בסה״כ הכללי שליש מסריוס פלוס GPS, וייקח לך חמש דקות להגדיר אותו, בעוד את הסריוס ייקח לך שעה להגדיר אחרי שתקבל הדרכה מתאימה בטלפון, או חצי שעה אם מישהו יעשה את זה איתך ויראה לך מה הוא עושה. בארדופלייר התהליך אפילו ייתקצר בעוד איזה שתיים שלוש דקות, ויהיה אפילו פשוט יותר מהסריוס. אבל! הkk2 לא שומר גובה באמצעות ברומטר, לא חוזר לבד הבייתה, לא יודע לשמור מיקום באמצעות GPS, לא יודע לטוס אוטונומית ע״פ נ.צ שהוגדרו לו מראש, לא ממריא ונוחת אוטונומית בלחיצת כפתור, לא תומך בחיבור ישיר לosd ייעודי, לא תומך במודול טלמטריה ייעודי, לא תומך במערכת עקיבת אנטנה ייעודית עבורו... ואני בטוח שיש עוד שניים שלושה דברים לפחות שהלוחות שציינתי עושים, או יידעו לעשות בעתיד, והkk2 בגלל מגבלות חומרה כנראה שלעולם לא יוכל לעשות. זה trade off:
kk2- פשוט, זול, יעיל, בעל יכולות מוגבלות
סריוס / ארדופלייר- זול-אבל פחות זול מkk2, פחות פשוט להגדרות, בעל יכולות מתקדמות ואפשרויות רבות מאד
נאזה - ממש לא זול ביחס לאחרים, פשוט להגדרות, בעל יכולות מתקדמות. שגר ושכח בטוח ואמין, אבל על זה משלמים פי 4 עד פי 15 מהלוחות האחרים במשוואה הזו.
רות, הבנתי

אני לא כ"כ בכיוון לנאזה (בגלל המחיר), יכולות הארדוקופטרים באמת מעניינות - FPV בהחלט בתוכניות. אם אצליח לייצר פלטפורמה שאוכל אח"כ "רק" לחבר אליה מערכות ל-FPV (מצלמה, OSD, GPS, Video Datalink וכו') - זה בהחלט שווה את ההשקעה הראשונית, גם אם בשלב ראשון אטיס רחפנים רק בראיה.