שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 18 מתוך 18

נושא: מנחת חדש בקרית גת - בחסות פארק התעשייה קרית גת.

תודה!
    66
    הודה 71 פעמים ב 64 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל מנחת חדש בקרית גת

אתמול בזמן הטסה בשטח ההטסה המאולתר שלנו בקרית גת, הגיע אלי אדם שעובד בחברה שזכתה במכרז לפיתוח פארק התעשייה בקרית גת וסיפר לי על פארק חדש שהוקם באיזור התעשייה ובו מתקני ספורט שונים, מדשאות, מסלול אופניים/ריצה, מסלול אופניים אתגרי ומתקנים נוספים.

הסיבה שהוא פנה אלי היא כי בפארק הזה, בחלק המרוחק מהמתקנים - בחרו להקים מנחת טיסנים!
    תוך כדי השיחה עלה הרעיון שאבוא ואתן את דעתי בנושא. מפה לשם נסענו לפארק ונדהמתי - פארק עצום בגודלו, עם כל המתקנים המוזכרים לעיל ואף אחד לא יודע עליו!

הלכנו לאיזור ההטסה (מרחק 3 דקות הליכה מהחניה הראשית או חצי דקה מהחנייה האחורית) ונדהמתי - מסלול באורך 60~ מטרים, סלול ומוכן ורק בשבילנו!
    בנוסף, בקצה המסלול ישנה רחבת טיפולים מרוצפת, עם גגונים וספסלי ישיבה עם נוף לאיזור התעשייה המתפתח ושדות עד לאופק (FPV בראבק!!)

בסוף הפוסט אפרט את המסקנות שהעברתי למנהל הפרוייקט אתמול בערב ויש לציין שהוא לקח את ההצעות ברצינות ואני כולי תקווה שהצעות אלו יבוצעו וכך נוכל כולנו להנות!

קצת תמונות מהאיזור (איכות אייפון.. זה מה שהיה זמין..) :

*** התמונה מגוגל ארת' ולכן אינה מעודכנת.. כשיצא לי לצלם בעזרת הרחפן אעלה תמונות נוספות ***

ניתן לראות את איזור ההטסה הישן ואת גודלו של הפארק החדש ומיקום המסלול בחלקו הדרומי של הפארק.
    צפונית לעיגול המרוצף (נקרא לזה משטח טיפולים...) ישנם כ20 מטרים של אדמה ללא דשא ועצים, ולאחר כ20 מטרים לערך מתחילות המדשאות ובסופן (בחלק הצפוני) - המתקנים לכל המשפחה..

המסלול:

מכיוון שכל הפארק עדיין בשלבי סיום מבחינת פיתוח, גינון ונקיון - עדיין המסלול קצת מלוכלך אבל ינוקה בקרוב.

"משטח הטיפולים":

כמה דגשים שבתור מטיס אני חייב להעלות:
    1. המרחק של המסלול ממבני התעשייה הוא סביר בהחלט, אך לדעתי לא מספק.
    לכיוון מזרח - מבנה התעשייה הקרוב ביותר נמצא במרחק של 300 מטרים, ממערב המבנה הקרוב ביותר נמצא במרחק של 170 מטרים בערך.
    מדרום - המבנה הקרוב ביותר לפחות 500 מטרים ומצפון יש את שאר הפארק (משהו כמו 300 מטרים, אך לא נרצה להטיס מעל אנשים במידה ויהיו שם..).

2. קווי חשמל, טלפון ומתח גבוה - אין באיזור כלל. הקו הכי רחוק נמצא דרומית למנחת והוא צמוד למבנה תעשייה (ניתן לראות בתמונה של המסלול בחלקה הימני העליון ליד המבנה).

3. הכוונה של בניית המנחת היא כוונה מבורכת! אך לדעתי לא נתנו חשיבות מספקת למרחק מהמבנים.

הערות ומסקנות אישיות שלי שהועברו למנהל הפרוייקט:

1. המסלול עצמו -
    א. סימון - העלתי הצעה לסמן על המסלול קוים רצופים לכל אורכו בחלקו החיצוני וקו חוצה באמצע המסלול לכל אורכו (לי אישית עוזר בנחיתות כשאני מטיס FPV, אבל סימונים תמיד עוזר בלימוד הטסה..).
    ב. העלתי את הנקודה שכאשר מטיס ממריא ונוחת - הוא לעולם לא יהיה מול הטיסן אלא ניצב לו, לכן ביקשתי לבנות שטח מרוצף צמוד למסלול מצידו הצפוני ובדיוק באמצע המסלול (כי צידו הדרומי הוא הצד עם הכי הרבה שטח הטסה - הכוונה היא בתמונה השנייה, של המסלול - מצידו השמאלי) שישמש כעמדת הטסה וכך "עמדת הטיפולים" המרוצפת תוקדש אך ורק לכל שאר הדברים שלא כוללים שליטה על טיסן שכרגע באוויר.
    ג. במקביל ובצמוד למסלול, מצידו הדרומי לסלול "מסלול דשא" שישמש לנחיתת דאונים (באותו אורך כמו המסלול).
    ד. בקצה המסלול (דרום מזרח) לסמן איזור המראה למסוקים (בכוונה רחוק מ"עמדת הטיפולים" - איפה שכל המטיסים נמצאים) - סימוני מעגלים ובתוכם H ובמידה ויתאפשר מעגל גדול לכל רוחב המסלול ללימוד הטסת מסוקים (שלב הריחוף - לא לצאת מהמעגל...).
    ה. בתמונה של המסלול ניתן לראות עצים בצד ימין (לכיוון דרום) - העתקת העצים למטה יותר או הסרת העצים המקבילים למסלול - עצים אלו יגדלו לגובה והם בדיוק מתחת לשטח ההטסה המיועד (דרומית למסלול).

2. עמדת הטיפולים ("המעגל המרוצף") -
    כפי שניתן לראות, העמדה הינה מעגל מרוצף שבצידו ספסלים הפונים החוצה והצללה, ההצעות שהועברו על ידי הם:
    א. ספספלי ישיבה ושולחנות בתוך המעגל שישמשו לטיפול בטיסנים, והכי חשוב - לקפה!
    ב. הצללה נוספת מעל כל המשטח המרוצף.
    ג. חשמל, חשמל ועוד חשמל - כשהעלתי את ההצעה, מנהל הפרוייקט אמר לי שאין בתכנון להקים תאורה בפארק, אך במידה ובאמת נרצה (ואני אישית באמת רוצה...) - הם יוכלו למשוך לנו חשמל מעמודי תאורה סמוכים ולשים לנו שקעי חשמל (אני הצעתי בסביבות ה12 שקעים בערך...).
    ד. שילוט בכניסה למתחם הטיפולים.

הצעה שעלתה ממנהל הפרוייקט:
    בחלקו המרכזי של הפארק (צפונה מהמסלול) יהיה מתחם על מסכים ועליהם מידע על פארק התעשייה, המפעלים הפועלים בו וכד'.
    מנהל הפרוייקט הציע שנוכל לפרסם במסכים אלו זמנים ומידע על ימי הטסה (שישי שבת כמובן), מידע על המסלול וכד'.

חשוב לי לציין שכל ההצעות הנ"ל הועלו על ידי אתמול פנים אל פנים מול מנהל הפרוייקט והוא התרשם ולדעתי חלקם יבוצעו...
    הצעה נוספת שאשלח לו במייל היא להקים שטח הסעה למכוניות שטח על שלט מתחת לאיזור ההטסה, כך שעמדת המסיעים היא עמדת הטיפולים (שכמובן גבוה משטח ההטסה, ניתן לראות בתמונה של המסלול כי כל השטח מימין למסלול (דרומה) הינו בשיפוע - זה השטח שעליו אני מדבר...)

אז בקיצור חברים - כולכם מוזמנים לבוא ולהנות ממסלול חדש, שלבטח ישופר עוד ולהנות מהפארק הזה - שלדעתי יתאים לכל המשפחה - אנחנו מטיסים, הילדים נהנים מהמתקנים בפארק - כולם מרוויחים!!.

למטיסים שיבקרו במקום וירצו להעלות הצעות נוספות, מנהל הפרוייקט הוא ארז הררי וניתן לשלוח לו מייל ל: harari@enp.co.il

שנה טובה וחג שמח!
    גיא.
    נערך לאחרונה על ידי guymeg; 06-09-2013 בשעה 11:08:11.

2. המשתמשים הבאים אמרו תודה לguymeg על הודעתו:

Friman (09-09-2013)

תודה!
    308
    הודה 134 פעמים ב 100 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: מנחת חדש בקרית גת - בחסות פארק התעשייה קרית גת.

כל הכבוד נראה ונישמע פצצה.
    TREX 700N DFC
    GOBLIN 700 SKOOKUM BE GPS
    EASYGLIDER PRO

תודה!
    72
    הודה 44 פעמים ב 30 הודעות
    כניסות לבלוג
    3
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

כמטיס בעיר נשמע לי חסר אחריות להקים מנחת טיסנים מבלי להתייעץ עם אחד שמבין את צרכי התחביב...אבל טוב לשמוע עדין לא ביקרתי במקום.:thumbup::thumbup::thumbup:

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    רוצה לספר בדיחה לאלוקים ?ספר לו על תוכניותיך!

,אלון שדה.

תודה!
    66
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

העלתי את הנקודה שהאיזור מוקף במבני תעשייה, ואני מבחינתי כמטיס רחפני FPV וטיסני FPV, המקום מתאים לי במיוחד לרחפן משום שיש משם קו אוויר וקרקעי נקי (שים לב שהמסלול פונה לכיוון המנחת הישן והשטח בין המסלול הזה למנחת הישן פנוי ממבנים, כרגע לפחות...) וזה הכיוון שאני מטיס וגם החזרה מתבצעת בקו זה כך שמבחינת הרחפן אני מסודר...
    אם אני כבר מעלה את הטיסן לFPV, לדעתי אשאר במנחת הישן, לא אקח את הסיכון להיכנס באחד המבנים שם..

זו יוזמנה מבורכת, אין ספק - אך לפי מה שאני יודע לא התייעצו עם אף אחד שם...
    נערך לאחרונה על ידי guymeg; 05-09-2013 בשעה 09:26:40.

תודה!
    66
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

כמה תמונות מאתמול, ניתן לראות ברקע את הפארק עצמו ואת האיזור (הואבייקט היה הרחפן, אז בכולן הוא נמצא..)

נערך לאחרונה על ידי guymeg; 05-09-2013 בשעה 20:42:10.

תודה!
    62
    הודה 59 פעמים ב 43 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

זה פשוט חובה מסלול אספלט 100 מטר בשביל להמריא עם קוואד

תודה!
    66
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אם היה 150 מטר בשביל להמריא עם הקוואד זה היה יותר טוב

האמת שגם הטסתי טיסן שם לבדוק את מגבלות השטח בהתאם למבנים, אבל רק הצילומים של הקוואד נותנים אינדיקציה לתוואי השטח ואיך שהוא נראה (בצילום כמובן..).

לא הייתי רוצה לשים תמונות של טיסן באוויר - לראות טיסן על רקע שמיים לא בדיוק עוזר כדי לראות תוואי שטח....

תודה!
    0
    הודה 6 פעמים ב 5 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

שמעתי שהקימו מנחת בקרית גת עכשיו שאתם מראים את התמונות באמת נראה לכם שזה מנחת?אז סללו אספלט ויש מקומות ישיבה.זה פארק שמשרת את עובדי האזור.יש הרבה דברים להקים בקרית גת לפני שמקימים מנחת.אז תנוחו.

תודה!
    66
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי Idanv צפיה בהודעה
    שמעתי שהקימו מנחת בקרית גת עכשיו שאתם מראים את התמונות באמת נראה לכם שזה מנחת?אז סללו אספלט ויש מקומות ישיבה.זה פארק שמשרת את עובדי האזור.יש הרבה דברים להקים בקרית גת לפני שמקימים מנחת.אז תנוחו.
    עשו משהו טוב? חשבו עלינו? תגיד תודה ותנוח אתה!

אם "סלילת אסלפט" זה לא מנחת בשבילך אז מה כן?! המנחתי כורכר שיש בכל הארץ!? הכבישי עפר באמצע שום מקום שאנחנו מחפשים כל שבת כדי להמריא?!

יש לך טענות? שמור אותן לעצמך, יש לך עוד טענות - אל תבוא להטיס שם! נקודה.
    נערך לאחרונה על ידי guymeg; 08-09-2013 בשעה 22:35:36.

תודה!
    0
    הודה 6 פעמים ב 5 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני קרית גתי ממש במקרה אז לא צריך לכעוס.הכוונה שלי היתה להגיד שלא נראה לי שמישהו ממש חשב עלינו כש"על הדרך" בתוך הפארק עצמו סללו מסלול בכוונה תחילה.ואם כן אז אני חוזר בי.

תודה!
    66
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

e
    ציטוט נכתב במקור על ידי Idanv צפיה בהודעה
    אני קרית גתי ממש במקרה אז לא צריך לכעוס.הכוונה שלי היתה להגיד שלא נראה לי שמישהו ממש חשב עלינו כש"על הדרך" בתוך הפארק עצמו סללו מסלול בכוונה תחילה.ואם כן אז אני חוזר בי.
    אז עובדה - חשבו עלינו. וזה במיוחד שכל פעם שמישהו מטיס במנחת הישן, מגיע מנהל הפרוייקט ומציע את המנחת החדש - כמובן שהוא רוצה לשווק את הפארק שלו, אנחנו לא טיפשים, אבל אם יש מקום מסודר, שסללו בו מנחת בשבילנו ומקומות לשבת, לטפל בכלים לפני טיסה - מה טוב.

תבוא, תתרשם ואז אם תחשוב שהתגובה הראשונה שלך הייתה הולמת - רק אז באמת תהייה לך זכות להגיב כך.

תודה!
    462
    הודה 569 פעמים ב 442 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: מנחת חדש בקרית גת

גיא אתה יכול לרשום נ.צ של המקום? אני בדיוק בקרית גת בעבודה, אקפוץ אח״כ לראות
    Gil Friman

-------------------------------
    T-rex 600esp FBL
    רחפן f450 fpv
    MS Composite Swift II
    Mountain Models EVA Sport
    Hitec Aurora 9

תודה!
    88
    הודה 222 פעמים ב 158 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

נראה אחלה יוזמה מפתיעה!!
    לגבי הקרבה לאנשים/מבנים, אני מתאר לעצמי שבשבת אין אף אחד בסביבת המבנית האלה ולכן אין בעיה להטיס לידם.
    הבעיה שאני שאני רואה שעלולה לקרות היא שיתחילו לבוא מטיסים שישאירו מאחוריהם ערימות של זבל טיסנים (כמו שלצערי קרה בהרבה מנחתים יפים בעבר).
    צריך לשמור על המקום הזה בשתי ידיים כדי שלא יעלם!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
    סייג לחכמה שתיקה!
    מנהל פורום אלפא , מאמרים וסקירות

תודה!
    66
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי Friman צפיה בהודעה
    גיא אתה יכול לרשום נ.צ של המקום? אני בדיוק בקרית גת בעבודה, אקפוץ אח״כ לראות
    אני גם כרגע בעבודה ולכן אין לי איך לשתף, אבל לפי המפות באייפון זה יוצא באשלגן 29 בקרית גת.
    הנחתי סיכה בחניה האחורית שיותר קרובה למנחת וזו הכתובת שניתנה לי, אני בטוח שאם תשאל שם אנשים איפה הפארק החדש הם ידעו, לא קשה לפספס

איתן- הדאגה שלך מוצגת, אבל יותר מזה - הסיכוי להוציא טיסן שהתרסק בתוך שטח מפעל בשבת, כאשר המפעל נעול ואטום, קלוש.

יש קרבה למבנים, בזה אין ספק. אולי כדאי להשאיר את הטיסנים במנחת הישן

תודה!
    462
    הודה 569 פעמים ב 442 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הייתה לי חצי שעה פנויה אז איתרתי את המיקום מהתצ״א ונסעתי לראות...
    קודם כל- אחלה פארק! התלהבתי לאללה מהמיני גולף.
    לגבי המנחת.. יוזמה נהדרת אבל ללא ספק חבל שלא התייעצו עם מישהו שמטיס בפועל... כי הביצוע לוקה בכמה בעיות שאת חלקן ניתן לפתור כעת, אבל חלקן נחרצו כבר משלב התכנון השגוי:
    מסוקים: המרחב לא מספיק, ממש לא. מקסימום מספיק לריחוף עם מסוק 450-500, ממש לא יותר. מסוק גדול דורש הרבה מרחב ביטחון וזה נורא חסר שם.
    טיסנים: המסלול הוא ממזרח למערב ועקרונית זה סבבה, כי לרוב בצפון הנגב הרוח היא מערבית עד צפון מערבית, לפעמים דרום מערבית קצת. בכל אופן בכל המצבים האלו נוח יחסית לנחות כשבאים ממזרח. יש שם אמנם בניין בחלק הצפון מזרחי - מה שיפריע לנחיתה ברוח צד דרום מערבית (מפריע להגיע למסלול באלכסון) אבל בסה״כ כל עוד הרוח היא ברובה מערבית, אפשר להסתדר. הבעיה הגדולה היא שפה ושם יש גם רוח מזרחית, והמסלול הזה בלתי שמיש לחלוטין ברוח מזרחית- הגישה ממערב חסומה לגמרי כי צריך להגיע מעל כל מבני התעשייה, מה גם שהסככה ממוקמת בקצה המערבי של המסלול, והסככות (המאד חיוביות) שלה עשויות להפריע בנחיתה לא מוצלחת. באופן כללי המיקום של עמדת ההטסה בקצה המסלול לא כל כך מוצלחת בעיניי, כי אם מישהו לא מדייק בנחיתה - המסלול נגמר בדיוק איפה שעומד המטיס ולא נשאר ספייר. אה... ואמנם נחמד שזה קרוב לפארק ולילדים, ויש מרחק ביטחון סביר (כל עוד לא טסים מעל הפארק), אבל לדעתי זה מגביל את האפשרות להטסה של כלי ניטרו - הם יעשו שם המון עשן ורעש ויעוררו ויכוחים עם יתר באי הפארק. אגב, הייתי ממליץ לשים גדר רשת מצפון למסלול בין המסלול לפארק (כמה מטרים צפונית למסלול) כדי שלא יהיה חלילה מצב שאיזה ילד ירוץ מהפארק למסלול בדיוק כשמישהו מתקרב לנחיתה. אם רוצים להגביר בטיחות אפשר לשים גדר גבוהה כמו במגרש טניס, לכל אורך המסלול, להגן על באי הפארק מסכנה של כלים שאיבדו שליטה והולכים להתרסק בתוך הפארק (הגנה חלקית, אבל עדיף מכלום).
    וכן, שתילת העצים צמוד למסלול אכן לא רעיון מוצלח.
    Fpv - לא הטסתי ולא הסתכלתי ממבט על, אבל אני לא רואה כל כך מרחב לצאת בקו ראייה ישר לאיזור השדות מבלי לחצות מעל בניינים או מעל הפארק עצמו... אולי אני טועה בפרספקטיבה.
    בקיצור לדעתי זה אחלה מקום לpark flyers- טיסנים חשמליים בגודל קטן עד בינוני, לריחוף עם מסוקים קטנים - אולי, אולי אפילו קצת fpv קצר טווח; אבל לא להטסת מסוקים ב3D, לא להטסת טיסנים גדולים או ניטרו ולא לצב״ר ארוך טווח... מעבר לזה כל הכבוד על היוזמה של מי שבנה את הפארק, כן ירבו! אם תתגבש שם קבוצת מטיסים בשישי אני אשמח לקפוץ לפעמים עם הEVA Sport שלי, שהוא פארק פלייר קלאסי .
    נערך לאחרונה על ידי Friman; 09-09-2013 בשעה 11:53:48.
    Gil Friman

-------------------------------
    T-rex 600esp FBL
    רחפן f450 fpv
    MS Composite Swift II
    Mountain Models EVA Sport
    Hitec Aurora 9

תודה!
    66
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תודה גיל!
    זו בדיוק הדעה שלי רק עם כמה תוספות שלא שמתי לב אליהם.

רשמתי את המייל של מנהל הפרוייקט בפוסט הראשון, אשמח אם תעביר לו במייל הערות - אולי זה ישנה שם משהו...

תודה!
    28
    הודה 163 פעמים ב 125 הודעות
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

נראה שהמנחת החדש הזה אינו פעיל ואינו משרת את מטרתו.
    מיקום המנחת "הישן" במרחק קצר משם התווסף למפת המנחתים כמנחת קרית גת.
    הערות הארות ועדכונים יתקבלו בשמחה.

תודה!
    48
    הודה 204 פעמים ב 169 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

I flew there once (a wing). The place is too small, built incorrectly and too close to buildings.

נושאים דומים

1. [מדליק] סרטון בנייה מהיר של הגובלין 770 ע"י רון אפרת בחסות הלידיילי
    על ידי guyro בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 26
    הודעה אחרונה: 07-01-2013, 22:35:05
  2. [מדליק] בחסות הונדה - טומי מטיס את ה 600 שלו!
    על ידי yossis בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 7
    הודעה אחרונה: 23-03-2012, 23:20:40
  3. [זהירות!] כנף פלקון לפנייך במהירות 135 קמ"ש (בחסות הרוח)
    על ידי Shlomi4046 בפורום פורום דאונים וטיסנים חשמליים
    תגובות: 1
    הודעה אחרונה: 27-02-2011, 00:39:16
  4. [מוצר חדש] פיתוח חדש של התעשייה האווירית
    על ידי guyro בפורום פורום דאונים וטיסנים חשמליים
    תגובות: 6
    הודעה אחרונה: 13-10-2010, 21:56:04

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך