שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 5 מתוך 5

מאמר: בנייה וסקירה של ה- Align Trex 450L Dominator החדש

1. תאריך הצטרפות
    Jul 2008
    תודה!
    58
    הודה 158 פעמים ב 104 הודעות
    כניסות לבלוג
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

Jump to Comments

בנייה וסקירה של ה- Align Trex 450L Dominator החדש

4 Comments by bendisar Published on 28-12-2013 21:11:38
    שלום לחברי הפורום היקרים, זו הולכת להיות סקירה על הטירקס 450L Dominator החדש מבית Align, מסוק ה-450 החדש ביותר של החברה. אשר מכוון לעבודה עם סט אפ של 6 (!!!) תאים, ולהבי 360 ממ'
    ה-450L החדש מגיע כרגע ב-3 תצורות:

KIT בלבד:
    המסוק מגיע כקיט בלבד, אשר מגיע עם בקר ומנוע לעבודה עם 6 תאים, ולהבי 360ממ'

3S Super Combo

גרסאת ה-3 תאים של המסוק, מגיע עם מנוע שנועד לעבודה עם סוללות 3 תאים, ולהבי 325 ממ'.
    בנוסף לכך המסוק מגיע עם הסרוואים מסוג DS415M הידועים לשימצה של אליין.
    המסוק מגיע עם כל האלקט' הדרושה חוץ מסוללה ומקלט

6S Super Combo
    גרסאת ה-6 תאים של המסוק, מגיע עם מנוע שנועד ל-6 תאים, להבי 360ממ' וסרוואים חדשים לסייקליק, ה-DS430M של אליין
    שהם חזקים יותר, ולא מפתחים חופשים כמו הדגמים הקודמים של אליין.
    המסוק מגיע עם כל האלקט' הדרושה חוץ מסוללה ומקלט

הסקירה תתמקד בגרסאת ה-6 תאים של המסוק

" אז עכשיו מתחילים לבנות את המסוק?!"
    רגע רגע, קודם כל צריך לסקור למה בכלל קניתי את הקיט החדש, ומה ההבדלים בינו לבין הישן

אז מה חדש???

הגרסה הקודמת של הטירקס 450 היא ה-450PRO DFC, וה-450L הוא לא הדיוק גרסאת המשך למסוק זה, אלא יותר מסוק בעל שילדה חדשה לגמרי תוך כדי שימוש במכלולים המעודכנים ביותר של ה-450PRO.

ראש DFC עם הספינדל המעודכן- ה-450L מגיע עם ראש ה-DFC (לטוב ולרע) אבל עם ספינדל חדש שמתשמש בברגים עבים יותר מהגרסאות הקודמות (2ממ' במקום 1.5ממ בגרסאות קודמות), מה שמקטין את הסיכוי לגזירת ברגי הספינדל באוויר כמו שהיה קורה בגרסאות הקודמות (וכמו שקרה לי פעם..)
    הספינדל החדש גם משנה את סידור המיסבים בגריפים. בתכנון הישן שני המיסבים הרדיאליים היו יושבים זה ליד זה, ואחריהם בא מיסב הלחץ. בתכנון החדש מיסב הלחץ יושב בין המיסבים הרדיאליים, מה שנותן ראש עמיד יותר בעומסים
    בתמונה הבאה ניתן לראות את סידור המיסבים החדש בספינדל המעודכן:

סידור שילדה חדש לגמרי- ה-450L החדש דומה בפריסת הרכיבים יותר למסוק 700 מאשר למסוק 450. המנוע יושב מלמעלה, הסרוואים יושבים בזוויות סביב הסוואשפלייט, ולמסוק יש מגש סוללות להחלפת סוללות קלה ומהירה. השילדה מלאה בחיזוקים לרוחב השילדה וליד המנוע
    מה שהופך את השילדה לקשיחה מאוד- דבר שמתבטא בזמן טיסה.

זנב עם מיסבי דחף- ה-450L מגיע עם זנב בעל מיסבי דחף, שזה חידוש מבורך בגודל ה-450, הזנב החדש יכול להתמודד הרבה יותר טוב עם העומסים המופעלים עליו בזמן טיסה, ולשמור על פעולה חלקה גם בזמן שמופעלים עליו עומסים כבדים

מסוק מתוח- ה-450L הוא מסוק 450 stretch, מה שאומר שהבום בו ארוך יותר, מה שנותן את האפשרות לסובב להבים גדולים יותר (360ממ', מול 325 בדגמים ישנים) ולהבי זנב ארוכים יותר. השידרוגים האלה נותנים למסוק עומד דיסק נמוך יותר, מה שנותן
    יותר FLOAT בזמן תמרונים, וגורם למסוק להרגיש קצת יותר "גדול", בנוסף לכך הלהבים הגדולים גם משפרים את יציבות המסוק.

סט אפ של 6 תאים- המסוק מתוכנן לעבוד עם סט אפ של 6 תאים, מה שיוצר מסוק חזק בצורה יוצאת דופן, ומנוע וסוללות שיורדים קרים מטיסה

אז לסיכום, ה-450L משתמש במכלולים המוכרים מה-450DFC, רק עם עדכונים קלים, ובשילדה חדשה לגמרי

לצורך ההשוואה, הנה להב 325ממ' ליד להב 360 ממ':

סט אפ:

את המסוק אני הולך להטיס עם הסט אפ הבא:

סרוואים לראש: מקוריים, DS430M
    סרוו זנב: מקורי, DS525M
    מנוע: מקורי, 460MX 1800KV
    בקר: כאן סטיתי מהסטוק, בחרתי ב-CC TALON 35A, הסיבה בה חברתי בו היא כדי לקבל את הגוברנר המוצלח, ובשביל ה-BEC בחזק שלו (7A לעומת ה-3A של הבקר המקורי)
    מערכת FBL: בכמה טיסות הראשונות הייתי עם ה-3GX, אחר כך עברתי ל IKON בגלל שאני אוהב את מאפייני הטיסה שלה יותר
    סוללות: Turnigy Nano-Tech 6S 1300Mah 35C (כן כן.. 6 תאים על מסוק 450 )
    מקלט: לוויין Spectrum מחובר ישירות מערכת FBL

" נו מצוין, יש סט אפ, אז תתחיל לבנות את המסוק!"
    אבל איך תבנה את המסוק אם לא תדע......

מה יש בקופסה?

כמו בכל הקיטים העדכניים של אליין, הכל מגיע מחולק לקופסאות לפי הרכיבים העיקריים בבנייה:
    קופסה לחלקי השילדה+חופה, קופסה לאלקטרוניקה, וקופסה ללהבים+בום וכל מה שנלווה אליו

" אז יאללה, למה אתה מחכה.. תתחיל לבנות את המסוק כבר"
    לא לא, לפני שניגשים למלאכה ובונים, צריך להציג את ה.....?

כלים

היות וזהו מסוק פלייברלס, נוספו כמה עוד כמה כלים חוץ ממה שמשתמשים בד"כ.
    תמיד כדאי שתהיה ערכת מברגי אלן איכותית, במסוק הזה יש ברגים בגדלי 1.5 2.0 ו-2.5 ממ'. אהה וגם מפתח 1.3ממ' "מה זה זה הגודל המוזר הזה? אההה לא לדאוג מביאים מפתח לזה בקיט"
    סווש לבלר (SWASH LEVELING TOOL)- מאוד חשוב, והכרחי במיוחד במסוקים FBL
    מד פיטצ' דיגיטאלי, או לחילופין מד פיטצ' רגיל ביחד עם מחזיק פלייבר (מתברג במקום כפתור הראש) לנקודת ייחוס
    פלייר לינקים איכותי- שלא יתעקם בזמן הבנייה
    לוקטייט כחול- בקיט מגיע לוקטייט ירוק, אין לי מושג אם הוא באמת לוקטייט לקיבוע מיסבים או לא, לא לקחתי צ'אנסים והשתמשתי בלוקטייט כחול שלי

כלים איכותיים זה מה שמבדיל בין בנייה שהיא סיוט לבנייה שהיא תענוג- אני תמיד מעדיף להשקיע בכלים פעם אחת וככה יש לי שקט בכל הבנייה.

ועכשיו, אפשר להתחיל בבנייה!

מערכת הראש

מערכת הראש במסוק הזה היא ה-DFC של אליין, מאוד פשוטה לבנייה ולכיוון, אבל דורשת תשומת לב יתרה בבנייה, ותחזוקה שותפת.
    מכלול הראש הגיע מורכב בצורה משוחררת, כל המיסבים היו בפנים בסדר הנכון, יש לפרק הכול, לנקות הכל משמן, ולגרז את מיסבי הדחף:

סידור המיסבים לפני שמכניסים אותם לכל גריפ:
    שימו לב לסידור החדש, מיסב הדחף נכנס לפני המיסב הרדיאלי לגריפ, מה שאמור לתרום לחוזק של המבנה ולהפחית את תזוזת הגריפ על הספינדל:

לפני שמרכיבים הכל עם לוקטייט, תמיד מומלץ לעשות הרכבה "על יבש" (בלי לוקטייט) כדי לוודא שכל החלקים מתיישרים כראוי במכלול, ושאין חופשים.
    להפתעתי הרבה, כשהרכבתי את המכלול היה חופש די רציני בציר של הספינדל, כשמשכתי גרים אחד פנימה והחוצה גם הגריפ השני זז פנימה והחוצה, מה שמעיד על כך שהספינדל עצמו היה ארוך מידי. החופש היה בתנועה של חצי ממ'
    אבל אני לא הייתי מוכן לקבל את זה, בעזרת נייר מים עדין במיוחד (גודל גרגירים #2000) שייפתי קצת כל צד של הספינדל כדי לקצר אותו. הייתי חייב להיות מאוד עדין כדי לא לשייף יותר מידי,
    ואחרי 5 נסיונות (כאשר כל פעם אני מעביר את הספינדל 2-3 פעמים לכל צד על הנייר)
    השגתי מצב בו החופש נעלם לחלוטין, אבל בסגירה חזקה של הברגים הגריפים המשיכו לזוז בחופשיות- כלומר שלא קיצרתי את הספינדל יותר מידי.
    זה קצת איכזב אותי, זה אומר שהטולרנסים בייצור של הספינדל לא כל כך טובים, אבל לפחות פתרתי את הבעייה בכ-20 דקות ככה שזה לא כל- כך נורא.
    והנה המכלול המורכב:

שימו לב שלא צריך לסגור את הברגים של הספינדל בכל הכוח, זה כולה מסוק 450 ואתם יכולים להרוס ככה גם את הברגים וגם את המיסבים. צריך לסגור את זה בכמות כוח בינונית+, ולהסתמך על הלוקטייט
    שיעשה את העבודה שלו.

שלב הבא: הרכבת זרוע ה-DFC, להלן החלקים מוכנים להברגה

החלק שאפשר להסתבך בו מאוד בקלות זה הברגת הבולינק אל הזרוע, אם מנסים לעשות את זה ביד זה מאוד קשה, והרבה אנשים הרסו בטעות לינקים בניסיון לעשות זאת.
    בסרטון הבא מודגמת דרך קלה מאוד לביצוע המלאכה, כל מה שצריך זה מברגה ושופין. הבחור בסרטון מסביר בצורה מאוד יפה איך לעשות הכל.
    אני השתמשתי בשיטה הזו, ותוך 5 דקות 2 הלינקים היו מורכבים בקלות וכמו שצריך

לא לשכוח להשתמש בהרבה לוקטייט על החלק מתכת הקטן שמחבר בין הבולינק לבין הזרוע, כי הוא לא אמור לצאת בכלל:

כשאתם מבריגים את אותו החלק לזרוע, שימו לב שלוקטייט יתחיל לצאת מההברגה (כי שמנו מלאאאא לוקטייט!) זה בסדר לגמרי, פשוט תנגבו את העודפים עם קצת נייר סופג:
    והנה הלינקים המוכנים:

שלב הבא הוא די פשוט, מבריגים את זרועות ה-DFC לראש. הכל טוב ויפה:

עוברים להרכבת הסוושפלייט, גם כאן אין לי הרבה מה לחפור, פשוט לנקות את ההברגות כמו שצריך עם אלכוהול כדי להיפטר מהשמן, לשים לוקטייט ולהרכיב:
    ככה זה נראה לפני ההרכבה:

והנה ההסווש מורכבת:

" יאללה איזה יופי שאליין כותבים כלמיני שטויות על הסוושפלייט, ככה בטוח המסוק יטוס יותר טוב. מה לא?"

עוברים לשלב הבא בבנייה,
    " שנהיה לראש ולא ל...."

מכלול הזנב

כל מכלול הזנב מגיע מורכב בצורה רפויה (כמו הראש), מה שמאוד מקל על לדעת מה שייך לאיפה, כמובן שצריך לפרק, לנקות ולהרכיב הכל בחזרה עם לוקטייט.

שלב ראשון, תיבת הזנב- לבדוק שהקורונות יושבות כמו שצריך אחת מול השנייה, ושהם מסתובבות בצורה חלקה. תכנון תיבת הזנב הוא פשוט ביותר וכמעט ולא דורש שום ברגים.
    תיבת הזנב לפני הרכבה:

והכל מורכב:

שלב הבא הוא להרכיב את מכלול הסליידר, כיאה לקיט חדש של אליין מקבלים את המכלול החדש שיש לו 2 נקודות אחיזה מסביב לסליידר. ברוב במכלול משתמשים בברגים שכדי לפתוח אותם צריך את הגודל הלא שגרתי של 1.3ממ'
    אליין ברוב בתחשבותם כוללים מפתח L בגודל 1.3 ממ' עם הקיט (כל הכבוד אליין!) אני בחרתי להתעלם ממנו ולהשתמש במפתח האיכותי שלי:

בכל הקשור לבניית מכלול הסליידר, צריך תמיד לשאוף לכך שהמכלול יזוז בצורה הכי חלקה שאפשר!
    לכן, בבניית כל מקטע במכלול הסליידר יש לבדוק שהכל זז חלק לגמרי, בגלל שאנחנו מתעסקים פה עם מבנה קטן ועדין אסור לסגור את הברגים חזק מידי, אחרת המכלול לא זז חלק, לכן בהרכבה אנחנו נסתמך על הלוקטייט שיחזיק
    את הבורג בפנים, ולא על סגירה חזקה של הבורג. תיזהרו שלא ייכנס לכם לוקטייט למיסבים העדינים שבמכלול הסליידר בזמן ההרכבה. ועוד פעם אני מדגיש, תשמרו שהכל יזוז חלק!

הנה המכלול לפני הרכבה:

והנה הוא מורכב:

עוברים הלאה- הרכבת הגריפים של הזנב:

ה-450L מגיע עם הגריפים העדכניים ביותר של אליין, אשר כוללים מיסבי דחף בתוכם. מכלול הגריפים של הזנב מגיע מורכב לגמרי כולל לוקטייט. אני כהרגלי פתחתי את המכלול כדי לבדוק שהוא באמת מורכב כראוי, ומה גיליתי שפתחתי אותו?
    ובכן כל הכבוד לאליין, הכל היה מורכב כראוי, מיסבי הלחץ היו מורכבים כמו שצריך, ואפילו היה בהם גריז, כמובן שכל זה לא מנע ממני לנקות הכל ולגרז מחדש.
    הנה המכלול לפני הרכבה, שימו לב לעובדה שיש שימוש במיסב לחץ וגם במיסב רדיאלי בזנב. גם פה אליין הפכו את הסדר ומעכשיו מיסב הלחץ יושב בחלק הפנימי של הגריפ, והמיסב הרדיאלי נמצא בחלק החיצוני: לא לשכוח לוקטייט!

והנה הוא מורכב:

השלב הבא הוא הרכבת הלינקים השחורים מפלסטיק שמחברים בין הסליידר לבין הגריפים (Tail Pitch control link), פה נתקלתי בבעיה בבנייה. אליין שינו פה את התכנון ולא לטובה.

בד"כ הבורג שמחבר את הלינק הנ"ל לגרים (זה הבורג שרואים בתמונה מלמעלה) נכנס דרך שרוול מתכת מפליז (brass sleeve) והשרוול נכנס בתוך הלינק מפלסטיק, ככה העסק אמור לזוז חלק, אבל אליין לא בחרו בדרך הזו הפעם.
    במקום זאת הבורג נכנס ישירות בתוך הלינק מפלסטיק, והוא לא זז חלק בכלל האמת שהבורג מוכנס לגמרי בתוך הלינק הוא בקושי זז, אם לא הייתי שם לב לזה וסוגר כרגיל את הבורג, היו לי בעיות זנב כי המכלול לא זז חלק במקרה הטוב.
    אבל הבורג זז בצורה כל כך קשה בתוך הלינק, במקרה הרע-אני בטוח שאחרי זמן מה הלוקטייט היה נשבר והעסק היה מתפרק באוויר. אחרי הסתכלות ממושכת על איך שהלינק היה בנוי החלטתי להרחיב מעט את החור בעזרת כלי הנקרא REAMER- כלי להרחבת חורים:

כל מה שהיה צריך זה 5 סיבובים של הREAMER, והעסק חלק בצורה מושלמת, התאכזבתי מהתכנון המוזר, ועוד יותר מהעובדה שמהקופסא הוא לא עובד כראוי, אבל הפתרון היה זריז וקל וגם כאן תוך 10 דקות הלינקים זזו בצורה חלקה.
    גם כאן מאוד חשוב לא להגזים, אם מרחיבים את החור יותר מידי יהיו שם חופשים, ככה שכל 2 סיבובים של ה-REAMER צריך לבדוק איך זה עובד. למי שאין REAMER יכול להשתמש בשופין.

אחרי שפתרתי את הבעיה הזו, אפשר להרכיב הכול, ומכלול הזנב זז ממש חלק:

מבט מלמטה:

אני חוזר ומדגיש את חשיבות העובדה שמכלול הזנב צריך לזוז בצורה חלקה לגמרי. לכן מומלץ לבנות אותו לאט, חלק אחר חלק, וכל חלק שמוסיפים לבדוק שהוא זז חלק. ככה תוכלו לקבל מסוק עם מכלול זנב שזז בצורה תקינה.
    רוב בעיות הזנב שאנשים נתקלים בהן נובעות בכלל שהזנב לא זז בצורה חלקה.

סיימנו עם הראש, סיימנו עם הזנב, עכשיו הגיע הזמן להמשיך ל....

השילדה

כמו בפרויקטים קודמים, אני נוהג לחווט בזמן שהשילדה פתוחה, ככה ניתן לראות בקלות איפה אפשר להעביר חוטים, וגם להעביר אותם בצורה שלא ייגעו בחלקים נעים.
    לפני שמתחילים לבנות את השילדה, מומלץ לשייף קלות את כל קצוות השילדה עם נייר מים בגודל #600. השילדה באה מהמפעל עם קצוות מאוד חדים שיכולים בקלות לחתוך לתוך הבידוד של
    החוטים במסוק, וזה ממש אבל ממש לא כיף שסרוו מקצר לכם באוויר, או שאתם מעבירים חוט של סרוו דרך פתח והקארבון מקלף ממנו את הבידוד.
    תוך 10 דקות שייפתי את שני צידי השילדה, והתחלתי בהרכבה:

כבר כאן ניתן לראות כמה חיזוקי רוחב יש לשילדה, מה שתורם לקשיחותה הרבה. אליין משתמשים בשיטה יחודית של הזרקת יציקות פלסטיק בתוך השילדה, מה שמקל על יישור החלקים בזמן ההרכבה.
    השילדה של ה-450L רחבה יותר מזו של ה-450PRO, אבל אליין בכל זאת רצו להשתמש בתושבת הבום, ותושבת סרוו הזנב מהטירקס 450PRO, לכן יש שימוש היציקות פלסטיק משמשות כמין ספייסרים.
    הסרוואים יושבים בשילדה בצורה די צפופה, והם מאוד קרובים לציר הראשי, לכן מומלץ מראש לקבע את החוטים של הסרוו עם דו"צ חזק (אני השתמשתי באפור של 3M) לצידי הסרוו בצורה הבאה:

מבט מזווית שונה:

בניגוד לבניות קודמות שלי, החלטתי לא להשתמש ברשת מגן על חוטי הסרוואים בבנייה, אין הרבה מקום לחיווט במסוק הזה ורשת המגן מאוד מסרבלת את תהליך החיווט. בגלל זה גם התעקשתי לשייף את צידי השילדה כראוי כדי שלא
    יפגעו בחוטים החשופים.

אחרי מספר פעמים שהרכבתי את הסרוואים "על יבש" בשילדה קבעתי את אורך החוטים הרצוי, אני משתמש בשיטה של ליפוף חוט הסרוו וקיבועו עם רצועת איזולירבנד דקה.
    להלן הסרוואים עם החוטים באורך המתאים:

תקריב של האזור בו אני מלפף את החוט:

הרכבתי את הסרוואים לשילדה, בכל תהליך ההרכבה הרכבתי והורדתי את תיבת הבום (Boom Block) לסירוגין כדי לבדוק שהחוטים עוברים כראוי בלי להתקרב לקורונות:

אני חייב לציין לחיוב את החורים הרבים שיש בשילדה לצורך העברת חוטים קלה, החיווט ב-450PRO שהיה לי היה סיוט נוראי, בהחלט החיווט הכי קשה שהיה לי, בעוד החיווט ב-450L היה די קל. בגלל שהשילדה רחבה יותר מזו של הפרו
    תענוג לעבוד עליה
    תמונה נוספת של החיווט, שימו לב ליציקת הפלסטיק שמצפה את החור דרכו עובר חוט הסרוו, הפלסטיק מגן על החוט מפני הקארבון החד

ניתן לראות שיש חריצים בצורת משושה איפה שיכנסו ארבעת הברגים שמקבעים כל צד של תיבת הבום , בתוך תיבת הזנב ישנם 4 מוטות בצורת משושה שיכנסו לתוך החריצים הנ"ל
    מה שאומר שמאוד קשה להכניס ולהוציא את תיבת הבום בלי לפרק חצי מהשילדה, כידוע כמעט בכל ריסוק הקורונות הקידמיות נטחנות, ולכן אני לא מבין למה אליין יצרו את התכנון המטופש הזה שמקשה כל כך על הכנסת והוצאת
    החלק..

אז אחרי הכל הגיע הזמן להרכיב את 2 חצאי השילדה ביחד:

בתמונות ניתן לראות את מקשיח השילדה- החלק האדום והיפה הזה.
    חוץ מיופי, הוא תורם רבות לקשיחות השילדה באיזור המפגש בין הגג"ש הראשי לפיניון של המנוע, ככה שהמאשניג בין הפיניון לגג"ש הראשי יישאר אחיד גם תחת עומסים.
    כל הברגים שמחברים את מקשיח השילדה הם ברגי M2.5 מאסיביים, ככה שכל המכלול מאוד מאסיבי.

דגש חשוב מאוד בהרכבת השילדה, יש לקבע את בתי המיסב של הציר הראשי אך ורק שהשילדה מורכב, וכשמוודאים שהציר הראשי עובר בצורה חלקה ביניהם , ככה בתי המיסב יהיו מיושרים אחד מול השני
    כדי שלא יהיו מאמצים מיותרים על הציר הראשי.
    תמונות מצורפות Click image for larger version. 

Name:	IMG_0012.jpg‏ 
Views:	2283 
Size:	195.6 קילובייט 
ID:	101579   Click image for larger version. 

Name:	20131024_153503.jpg‏ 
Views:	2562 
Size:	514.9 קילובייט 
ID:	101578   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0013.JPG‏ 
Views:	2483 
Size:	466.7 קילובייט 
ID:	101580   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0014.jpg‏ 
Views:	2267 
Size:	151.1 קילובייט 
ID:	101581   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0016.JPG‏ 
Views:	2237 
Size:	375.3 קילובייט 
ID:	101582  

Click image for larger version. 

Name:	IMG_0017.JPG‏ 
Views:	2187 
Size:	348.1 קילובייט 
ID:	101583   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0019.JPG‏ 
Views:	2179 
Size:	389.7 קילובייט 
ID:	101584   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0020.JPG‏ 
Views:	2120 
Size:	371.2 קילובייט 
ID:	101585   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0022.JPG‏ 
Views:	2035 
Size:	292.8 קילובייט 
ID:	101586   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0023.JPG‏ 
Views:	2174 
Size:	420.1 קילובייט 
ID:	101587  

Name:	IMG_0024.JPG‏ 
Views:	2068 
Size:	393.8 קילובייט 
ID:	101588   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0027.JPG‏ 
Views:	2208 
Size:	471.6 קילובייט 
ID:	101589   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0028.JPG‏ 
Views:	2141 
Size:	374.0 קילובייט 
ID:	101590   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0029.JPG‏ 
Views:	2073 
Size:	339.2 קילובייט 
ID:	101591   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0030.JPG‏ 
Views:	2131 
Size:	351.7 קילובייט 
ID:	101592  

Name:	IMG_0031.JPG‏ 
Views:	2108 
Size:	334.8 קילובייט 
ID:	101593   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0033.JPG‏ 
Views:	2065 
Size:	367.2 קילובייט 
ID:	101594   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0035.JPG‏ 
Views:	2137 
Size:	401.8 קילובייט 
ID:	101595   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0036.JPG‏ 
Views:	2007 
Size:	331.1 קילובייט 
ID:	101596   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0037.JPG‏ 
Views:	2033 
Size:	371.6 קילובייט 
ID:	101597  

Name:	IMG_0038.JPG‏ 
Views:	2068 
Size:	335.0 קילובייט 
ID:	101598   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0039.JPG‏ 
Views:	2065 
Size:	381.6 קילובייט 
ID:	101599   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0040.JPG‏ 
Views:	2029 
Size:	381.6 קילובייט 
ID:	101600   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0041.JPG‏ 
Views:	2018 
Size:	362.9 קילובייט 
ID:	101601   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0042.JPG‏ 
Views:	2051 
Size:	356.6 קילובייט 
ID:	101602  

Name:	IMG_0046.jpg‏ 
Views:	1983 
Size:	225.7 קילובייט 
ID:	101603   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0047.JPG‏ 
Views:	1978 
Size:	382.9 קילובייט 
ID:	101604   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0050.JPG‏ 
Views:	1948 
Size:	344.3 קילובייט 
ID:	101605   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0051.JPG‏ 
Views:	2050 
Size:	401.4 קילובייט 
ID:	101606   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0052.JPG‏ 
Views:	1940 
Size:	341.6 קילובייט 
ID:	101607  

Name:	IMG_0053.jpg‏ 
Views:	1961 
Size:	223.9 קילובייט 
ID:	101608   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0054.jpg‏ 
Views:	1933 
Size:	239.4 קילובייט 
ID:	101609   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0055.JPG‏ 
Views:	2112 
Size:	446.9 קילובייט 
ID:	101610   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0056.JPG‏ 
Views:	1955 
Size:	358.4 קילובייט 
ID:	101611   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0057.JPG‏ 
Views:	2194 
Size:	486.9 קילובייט 
ID:	101612  

נערך לאחרונה על ידי bendisar; 29-12-2013 בשעה 14:35:51.
    בכבוד רב אלעד דב- Elad Dov
    Trex 700e dfc pro hv- IKON Fbl
    Gaui X3-Ikon Fbl
    Trex 450L- IKON Fbl
    Telink SU-29
    JR X9303 2.4Ghz

2. המשתמשים הבאים אמרו תודה לbendisar על הודעתו:

guyro (29-12-2013)

3. Total Comments 4

תגובות

מנחת הבית
    חוות רונית
    תודה!
    58
    כניסות לבלוג
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: בנייה וסקירה של ה- Align Trex 450L Dominator החדש

ממשיכים עם הבנייה...

שלב הבא היה להתקין את הבקר על המגש המיועד לכך, החיווט פה היה די טריקי, ואני גם לא משתמש בבקר המקורי, אלא ב-TALON 35A של CC.
    בחרתי להחליף בקר מ-2 סיבות:
    1. לבקר המקורי יש BEC של 3A בלבד, שזה מאוד גבולי למסוק פלייברלס עם 4 סרוואים דיגיטאליים זללני זרם
    2. אני מאוד אוהב לעבוד עם גוברנר, ככה ניתן לעבוד בסל"דים נמוכים יותר, בלי לקרוע את המסוק סתם, אבל לשמור על כוח יציב במהלך כל הסוללה. לבקרים של אליין אין גוברנר שעובד.
    לכן הלכתי על הTALON 35A, זהו בקר מאוד קטן פיזית, שנועד לעבודה עם עד 6 תאים בזרם מתמשך של 35A.
    כמו כל הבקרים של Castle creations יש לו גוברנר מאוד טוב, ובנוסף לכך יש לו BEC של 7A, שאמור לספק בקלות זרם יציב למערכת ולסרוואים, בלי חשש מריסטרטים באוויר בגלל שהמתח שנופל מ-BEC חלש.
    המחיר שלו הוא די ארטקטיבי, הוא עולה 50$ בלבד, חיכיתי שיהיה מבצע של 10% הנחה באחת החנויות וככה השגתי אותו ב-45$.

רק לצורך ההבהרה, לא נראה שיש בעיה כלשהיא עם הבקר המקורי שמגיע עם הקיט, הוא עובד פיקס. אני פשוט רציתי משהו אחר.

צד שני:

תמונה מלמעלה:

חשוב מאוד לקבע את החוטים של הסוללה+ המקלט שלא ייגעו בשום פנים ואופן במנוע!!
    אני קיבעתי אותם בעזרת אזיקון

והנה החוט של הבבקר שהולך למקלט, זו הדרך היחידה שמצאתי להעביר אותו בלי שהוא יהיה קרוב לחלקים מסתובבים, וללא צורך בהארכת סרוו

"ואוו, איזה מנוע יפה ואדום, בטח שהמסוק יהיה חזק, הרי יש לו מנוע אדום. וכידוע מכוניות אדומות נוסעות מהר יותר, אז בטח מנוע אדום יסתובב מהר יותר מלדוגמא מנוע שחור"
    מה לא?

בכל התמונות אתם אמנם רואים את המנוע בתוך השילדה, אבל הוא עדיין לא קיבעתי אותו לשם באמת, וגם לא את הפיניון.
    קודם כל צריך לקבע את הפיניון בגובה מתאים, לכן צריך להרכיב את הציר הראשי+ הגג"ש הראשי, ואז סגרתי קלות את הבורג של הפיניון בגובה המתאים. סימנתי את הגובה שבו הפיניון צריך להיות עם מרקר שחור על ציר המנוע (ניתן לראות בתמונה הבאה את הסימון)
    ואז פירקתי את המנוע מהתושבת מנוע, וקיבעתי את הפיניון:

כמובן לא לשכוח לבדוק טוב טוב שהבורג שמקבע את הפיניון יושב על המגרעת שבציר של המנוע!

נרכיב את הזנב? נרכיב את הזנב!

עכשיו נשאר רק להרכיב את כל החלקים יחד, לחבר את מכלול הזנב לגוף המסוק, וגם את הראש. עכשיו צריך להתחיל להרכיב את המערכת על המסוק
    ולבנות את הלינקים באורכים המתאימים:

אציין לחיוב שהאורכים של הלינקים לסווש שמצוינים במניואל של המסוק נכונים ומדוייקים, והיה צריך רק 2-3 קליקים בסאב-טריב כדי לקבל סוושפלייט ישרה לגמרי:

אני משתמש בכלי הפשוט הנ"ל כדי לכוון 0 מעלות בנקודת 0 בסטיק, הכלי מתחבר לגריפים, ולמקום בו אמורה להיות כיפת הראש של המסוק (אבל איזה קטע, לא מביאים עם ה-450L כיפת ראש) וככה נועל
    את הגריפים ב-0 מעלות

הכלי מאוד מקל על המלאכה של הכיוון.
    אני חייב לציין שכיוון ראש ה-DFC ב-450 הוא פשוט סיוט! הלינקים של ה-DFC והסוואשפלייט במסוק בנויים בצורה כזו שאין שום דרך להשתמש בבול-לינק פלייר כדי להוציא אותם. וממש אבל ממש קשה להוציא אותם עם היד.
    הדבר עלה לי בציפורניים, ובשפיות שלי, וזה קשה להאמין כמה כוח צריך להפעיל על הלינק כדי לפתוח אותו, זה פשוט נורא.

נמשיך עם הכיוונים של ה-3GX , זה תהליך הרבה יותר מורכב מלכוון את האיקון, והפורט שאיתו מחברים את המערכת למחשב (ומומלץ לעשות את זה) נמצא בצד של המערכת, ככה שמאוד קשה להגיע אליו.
    גם הכבל תכנות שמביאים עם המערכת הוא קצר בצורה מגוכחת. אז החלטתי לייצר הארכה לכבל, וג'מפר שמתחבר למערכת באופן קבוע, ויאפשר גישה קלה יותר לפורט של התכנות ב-3GX:

אני השתמשתי בהארכת סרוו כדי לעשות את זה, בתמונה הזו תוכלו לראות את הג'אמפר עצמו שהכנתי:

והנה הוא מורכב על המסוק, ומחובר:

כיוונתי את ה-3GX, שמגיעה עם גרסא 4 של המערכת, אמנם הסייקליק התנהג יפה, אבל הזנב במערכת פשוט היה מזעזע, הוא הרגיש לי מאוד "מושי" ולא מדויק, העצירות היו מאוד לא חדות, והיה Bounce Back די רציני בעצירות חזקות.
    שיחקתי עם כל הפרמטרים שאפשר, שאלתי אנשים בפורומים בחו"ל והם פשוט אמרו לי שככה הזנב מתנהג בגרסה החדשה של המערכת. הורדתי לבסוף את הגירסה ל-3.1, ואז הכל הסתדר.

עכשיו באמת שנתתי למערכת צ'אנס, ניסיתי את שלל הכיוונים, והיא הרגישה נחמד.
    אחרי הרבה מאוד נסיונות, גיליתי שהבעייה הייתה במיקום בו התקנתי את המערכת!
    הנה המתקון הקודם, בו המערכת עשתה בעיות:

והמיקום החדש:
    ברגע שהעברתי את המערכת למיקום הזה, כל הבעיות שלי נפתרו!

(כן, למי שלא הבין המערכת נמצאת בפח)

טוב נו אולי קצת הגזמתי, זה לא שה-3GX היא זבל,
    בגרסא 4 היא די זבל, בגרסא 3.1 היא נחמד מאוד, אבל אני אישית לא אוהב נחמד, אני אוהב מצוין ולכן עברתי לאיקון.
    לאיקון יש "הרגשה" שונה לגמרי באוויר, המערכת מרגישה הרבה יותר "נעולה" בזמן טיסה, הסייקליק באיקון מרגיש מצוין, וגם הזנב אחרי קצת כיוונים מתקדמים עובד מדהים
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות Click image for larger version. 

Name:	IMG_0008.jpg‏ 
Views:	1400 
Size:	196.3 קילובייט 
ID:	101633   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0039.jpg‏ 
Views:	1426 
Size:	213.6 קילובייט 
ID:	101634   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0040.JPG‏ 
Views:	1413 
Size:	441.8 קילובייט 
ID:	101635   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0041.JPG‏ 
Views:	1418 
Size:	424.0 קילובייט 
ID:	101636   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0042.jpg‏ 
Views:	1433 
Size:	237.4 קילובייט 
ID:	101637  

Name:	IMG_0045.JPG‏ 
Views:	1418 
Size:	480.4 קילובייט 
ID:	101638   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0046.JPG‏ 
Views:	1416 
Size:	432.8 קילובייט 
ID:	101639   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0048.JPG‏ 
Views:	1436 
Size:	463.6 קילובייט 
ID:	101640   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0049.JPG‏ 
Views:	1391 
Size:	475.6 קילובייט 
ID:	101641   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0050.JPG‏ 
Views:	1371 
Size:	452.5 קילובייט 
ID:	101642  

Name:	IMG_0005.JPG‏ 
Views:	1424 
Size:	415.0 קילובייט 
ID:	101643   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0004.JPG‏ 
Views:	1424 
Size:	412.0 קילובייט 
ID:	101644   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0003.jpg‏ 
Views:	1439 
Size:	189.9 קילובייט 
ID:	101645   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0002.JPG‏ 
Views:	1393 
Size:	406.0 קילובייט 
ID:	101646   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0001.JPG‏ 
Views:	1464 
Size:	416.9 קילובייט 
ID:	101647  

Name:	20131229_123926 (1077 x 808).jpg‏ 
Views:	1351 
Size:	117.9 קילובייט 
ID:	101648  
    נערך לאחרונה על ידי bendisar; 29-12-2013 בשעה 12:49:52.
    Gaui X3-Ikon Fbl
    Trex 450L- IKON Fbl
    Telink SU-29
    JR X9303 2.4Ghz

מנחת הבית
    חוות רונית
    תודה!
    58
    כניסות לבלוג
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

טוב, אז הורדתי את ה-3GX, ובמקומה שמתי את האיקון:

בגלל שהאיקון יותר גדולה ורחבה מה-3GX, הייתי צריך לשייף קצת מהשילדה כדי שהחוט של הלווין יוכל לעבור בקלות בלי לגעת בשילדה- מה שהיה מעביר וויבראציות מהשילדה למערכת:

בצורה שבה התקנתי את האיקון אין לי גישה לפורט ה-USB של המערכת, לכן אני משתמש במודול בלוטות' של המערכת, כאשר אני רוצה לכוון אני פשוט מחבר אותו מאחורה למערכת, ומכוון דרך הטלפון/מחשב.

וזהו, סיימנו עם הבנייה!

בתמונה הזו ניתן לראות שיש קשת בפושרוד של הזנב, האמת שבקיט כזה הייתי מצפה מאליין לספק פושרוד מקארבון ולסגור עניין, ככה לא צריך שום מובילים ושום כלום.
    התכנון הזה הוא די דפוק, אבל בסדר, הוא טס מצוין ככה, אני בטוח שבסוף אני אכין פושרוד לזנב בעצמי מקארבון ואסגור עניין

ליד האח הגדול:

תמונה של החיווט מצד אחד:

וצד שני:
    הלווין יושב במגש התחתון של השילדה, ככה הוא מוגן ממכות, אבל האנטנות בכלזאת בחוץ לקליטה טובה

הסוללה מותקנת במגש הסוללה:

מומלץ להצטייד במספר מגשים כמספר הסוללות, אחרת כל העניין של מגש הסוללה מתפספס אם אתם מחליפים את הסוללה מהמגש כל פעם

ועוד תלונה לאליין, שימו לב כמה מרווח יש בין הלהבים לבין סנפיר הזנב...

אין מרווח , מה שאומר שבכל נחיתה שאינה שטוחה לגמרי יש סיכוי טוב שלהבי הזנב ייגעו ברצפה, וזה קורה, וזו אחלה דרך לטחון את הקורונות.
    לכן בנחיתות עם המסוק הזה, צריך לשמור את האף קצת למטה כדי להרחיק את הזנב מהרצפה, מומלץ לנחות בסוג של "מיני אוטורוטאציה" כדי שהמסוק ייגע ברצפה כבר לא תהיה הרבה אינרצייה ללהבים.
    אני לא מבין למה כאב לאליין לעשות את הסנפיר ארוך יותר בעוד חצי ס"מ ואז לא תהיה בעייה, אני כנראה אכין הארכה לסנפיר זנב כדי לפתור את העניין.
    ניתן לראות שהקצוות של להבי הזנב כבר שחוקים קצת ממגע עם הקרקע

אז סיימנו לבנות את המסוק!! יש!

זו לא היתה בניה חלקה לגמרי, היו קצת תקלות על הסליידר של הזנב, והטולרנסים של הספינדל. חוץ מזה הכל היה די בסדר.
    צריך לשים לב שזה מסוק קטן ואסור 'להתחרע' על הברגים, צריך להיות עדין בסגירה בהרבה מקומות

מאפייני טיסה

אם הייתי צריך להגדיר את המסוק הזה במילה אחת, הייתי אומר - חזק
    אם הייתי צריך להגדיר אותו בשתי מילים- הייתי אומר- ממש חזק

הדבר הראשון ששמים אליו לב במהלך הטסת ה450L הוא הכוח המתפרץ והלא שפוי שהמסוק הזה מוציא. המהירות שזה המסוק יורה את עצמו לכל כיוון היא מדהימה, יצא לי להטיס הרבה סוגים וגדלים של מסוקים, מגודל 100 ועד 700, וזה המסוק הכי חזק שיצא לי להטיס.
    הוא כל כך חזק שאני עדיין לא מצליח לשמור עליו במקום בתקטוקים, כי הוא פשוט עולה למעלה (כי אני משתמש ביותר מידי פיטצ')
    משקל הטיסה שלו זה קצת יותר מקילו- שזה המון למסוק 450, אבל בגלל הלהבים הגדולים והמנוע האלים הוא פשוט טיל בליסטי.
    העובדה שהמסוק מסובב להבי 360 גורמת לו לטוס אחרת ממסוקי 450 רגילים, יש לו יותר float, זה בעצם מרגיש יותר כמו להטיס מסוק 500 על סטרואידים.
    אני כרגע מטיס אותו על +- 12.5 מעלות בקולקטיב, ובסל"ד (שנשמר ע"י הגוברנר של הבקר) של 3250RPM זה הכי הרבה שאני יכול לקבל עם הפיניון המקורי כדי שהגוברנר יוכל לעבוד כראוי, ובאמת שלא צריך יותר מזה.
    בסרטונים של אליין מטיסים אותו ב- 3600RPM (!!) שזה פשוט לא שפוי, וגם שומעים בסרטון שאחרי שתי דקות המנוע מתחיל לאבד סל"ד.
    אני מקבל כרגע זמני טיסה של 3 דקות, כאשר הסוללות יורדות ב-3.85 לתא, ככה שכנראה שזמן הטיסה הסופי יהיה שלוש וחצי דקות לטיסת 3D אלימה.
    אלה זמני טיסה קצרים, אבל זה המחיר שמשלמים על הכוח שמקבילים מהמסוק הזה.
    באמת שאני מטיס את המסוק הזה, אני לא מרגיש כאילו אני רוקד באוויר כמו שאני מרגיש עם ה-550, אני מרגיש כאילו המסוק הולך מכות עם האוויר, והוא מנצח!
    יש לי כבר 12 טיסות על המסוק, אז אני מתחיל להרגיש איתו בנוח

הלהבים הגדולים יותר, המנוע החזק והשילדה קשיחה ביותר יוצרים מסוק שמצד אחד הוא מאוד פרוע וחזק בצורה פנומנאלית, אבל עדיין מדוייק וכיפי להטסה.
    וכמה שזה מפתיע, הוא עושה אוטורוטאציות די טוב!, אני התפלאתי מכמה קל לעשות איתו אוטורוטאציות, זה פשוט כיף

אז עכשיו בואו נהנה מקצת מתמונות וסרטונים של ההטסה

תודה רבה לדרור צרפתי (המוכר בפורום כ-drorZ) על כל צילומי הסטילס, צילום ועריכת הסרטון- עשית עבודה מדהימה!

והנה המסוק בטיסה:

" מה אתה אפס? תטיס הפוך!"

טוב בסדר..

בריחוף הפוך ונמוך:

"לזה אתה קורא נמוך? LOWER!"

בסדר בסדר... נמוך יותר מזה אני לא מגיע

" סבתא שלי מטיסה יותר נמוך מזה..."

ויש גם סרטון!, תודה לדרור צרפתי על העריכה המרשימה, הסרטון הוא של הטיסה השנייה שלי עם המסוק, ככה שעדיין לא עשיתי יותר מידי איתו, רק דברים בסיסיים.
    הסרטון קצר כי מאוד קשה לעקוב אחרי השד המעופף הזה

סיכום

הטירקס 450L dominator הוא המסוק 450 החדש ביותר מבית אליין, כרגיל עם אליין, הוא לא מושלם, אבל בעזרת תשומת לב לבנייה ניתן בקלות לפתור את כל הבעיות הקטנות שיש לו.
    הוא יטוס מצוין עם הסט אפ המקורי, אני בחרתי להשקיע קצת יותר בשביל לקבל עבודה יעילה יותר עם המנוע, ואת התחושה של ה-IKON.

נתחיל עם הרע:

חסרונות

• הזנב לא יזוז חלק עם איך שהוא מגיע מהקופסא, מס' סיבובים עם כלי מתאים להרחבת החורים שבלינקים של הזנב והעניין מסתדר
    • סנפיר זנב קצר מידי- אין מספיק מרווח בין להבי הזנב לקרקע
    • בעיות טולרנסים בספינדל- אצלי זה גרם לחופשים, אני לא היחיד שנתקל בזה אבל הבעיה היא די נדירה
    • פושרוד זנב מפלדה קפיצית- לא מתקבל קו יישר בין הפושרוד לבין הזנב, הייתי מצפה לראות פושרוד מקארבון כמו בכל הקיטים החדשים.
    • ראש DFC- בגלל שאי אפשר להכניס פלייר בולינק, מאוד קשה להוציא את הלינקים של ה-DFC בלי לשבור ציפורן
    • המסוק מתוכנן ככה שצריך לשחרר המון ברגים כדי להוציא את תיבת הבום החוצה

יתרונות
    • מסוק שמסובב להבי 360ממ', ועובד על 6 תאים מהקופסא, המנוע בקר והסוללה יורדים קרים מטיסה בזכות העבודה היעילה במתח גבוה
    • תכנון שילדה קשיח ביותר, תורם לכך שהמסוק ישאר מדויק בטיסה גם תחת עומסים כבדים
    • חוץ מהקטע עם הבום בלוק-מסוק 450 שקל לעבוד עליו, בניגוד ל-450פרו שהיה סיוט. כאן ניתן להסיר כל סרוו בעזרת 2 ברגים בלבד, קלי קלות! בגלל ריבוי חורים בשילדה קל מאוד
      להעביר חוטים במסוק יש חורי גישה קלים לברגי המנוע, לכיוון מאשינג קל, ואפילו חור גישה לבורג שמקבע את הפיניון
    • מערכת מגש הסוללה- המערכת הזו נותנת את האפשרות להחליף סוללות בשניות, בלי להתעסק עם סקוטצים וכו', רק מושכים את הכפתור, שולפים את המגש+סוללה, ומכניסים מגש חדש פנימה- הנעילה מאוד מאובטחת ואין סיכוי שזה יצא באוויר
    • המסוק חזק!! וואי כמה שהוא חזק, פשוט לא שפוי!

ופה נגמרת הסקירה שלי לטירקס 450L, אני מקווה שהסקירה הזו תועיל להרבה אנשים, יש פה מספר טיפים חשובים בקשר לבניית המסוק. אני מאוד נהנה מהמסוק הזה ואני מקווה שכל מי שנה אותו יהנה גם

הסוף!
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות Click image for larger version. 

Name:	IMG_0009.JPG‏ 
Views:	1352 
Size:	413.7 קילובייט 
ID:	101650   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0010.JPG‏ 
Views:	1355 
Size:	463.6 קילובייט 
ID:	101649   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0008.JPG‏ 
Views:	1288 
Size:	315.8 קילובייט 
ID:	101651   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0006.JPG‏ 
Views:	1342 
Size:	391.9 קילובייט 
ID:	101652   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0003.JPG‏ 
Views:	1297 
Size:	385.3 קילובייט 
ID:	101653  

Name:	IMG_0002.JPG‏ 
Views:	1315 
Size:	426.2 קילובייט 
ID:	101654   Click image for larger version. 

Name:	1461303_1391654787746866_871053003_n.jpg‏ 
Views:	1290 
Size:	26.8 קילובייט 
ID:	101655   Click image for larger version. 

Name:	1450864_1391655304413481_1261786140_n.jpg‏ 
Views:	1296 
Size:	55.7 קילובייט 
ID:	101656   Click image for larger version. 

Name:	1393523_1391654991080179_1661187153_n.jpg‏ 
Views:	1299 
Size:	13.8 קילובייט 
ID:	101657   Click image for larger version. 

Name:	1012792_1391655451080133_885105068_n.jpg‏ 
Views:	1379 
Size:	74.0 קילובייט 
ID:	101658  

Name:	IMG_0012.jpg‏ 
Views:	1333 
Size:	220.8 קילובייט 
ID:	101659   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0013.jpg‏ 
Views:	1305 
Size:	219.0 קילובייט 
ID:	101660   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0014.JPG‏ 
Views:	158 
Size:	447.4 קילובייט 
ID:	101661   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0016.JPG‏ 
Views:	1344 
Size:	363.0 קילובייט 
ID:	101662   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0018.jpg‏ 
Views:	1325 
Size:	216.5 קילובייט 
ID:	101663  

נערך לאחרונה על ידי bendisar; 29-12-2013 בשעה 14:22:57.
    Gaui X3-Ikon Fbl
    Trex 450L- IKON Fbl
    Telink SU-29
    JR X9303 2.4Ghz

תודה!
    64
    הודה 108 פעמים ב 74 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

כמה זמן טיסה הצלחת להוציא מהמסוק ב6 תאים?
    אני לא סובל מאי שפיות, אני נהנה ממנה

אין כמו יום שישי בדשא....

מנחת הבית
    חוות רונית
    תודה!
    58
    כניסות לבלוג
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

[QUOTE=bendisar;453801]
    בסרטונים של אליין מטיסים אותו ב- 3600RPM (!!) שזה פשוט לא שפוי, וגם שומעים בסרטון שאחרי שתי דקות המנוע מתחיל לאבד סל"ד.
    אני מקבל כרגע זמני טיסה של 3 דקות, כאשר הסוללות יורדות ב-3.85 לתא, ככה שכנראה שזמן הטיסה הסופי יהיה שלוש וחצי דקות לטיסת 3D אלימה.
    אלה זמני טיסה קצרים, אבל זה המחיר שמשלמים על הכוח שמקבילים מהמסוק הזה. [QUOTE/]

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    Gaui X3-Ikon Fbl
    Trex 450L- IKON Fbl
    Telink SU-29
    JR X9303 2.4Ghz

Similar Articles

1. [חדשות] יצא סרטון- Trex 450L Dominator- מסוק 450 מיועד ל-6 תאים, ומחיר עבור ה-GAUI X3
    על ידי bendisar בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 1
    הודעה אחרונה: 01-08-2013, 22:37:51
  2. align 450l
    על ידי eli-f בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 15-07-2013, 14:35:19
  3. [מוצר חדש] האיזי סטאר 2 החדש שלי- "שרשור בנייה"+תמונות
    על ידי yuval-the-pilot בפורום פורום דאונים וטיסנים חשמליים
    תגובות: 12
    הודעה אחרונה: 14-04-2012, 00:27:19
  4. [שרשור בניה] Trex 600EFL , בנייה + טסט
    על ידי T_A בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 17
    הודעה אחרונה: 12-12-2011, 13:34:46
  5. [שאלה] כמה יקחו לי על בנייה של TREX 450 PRO בחנות?
    על ידי hellocopter בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 10
    הודעה אחרונה: 11-09-2009, 19:26:20

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •