שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 7 מתוך 7

נושא: להתחיל ללמוד הנדסה במכללת אפקה באוקטובר הזה? או לחכות שנה וללמוד באוניברסיטה

מנחת הבית
    חוות רונית
    תודה!
    58
    הודה 158 פעמים ב 104 הודעות
    כניסות לבלוג
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל להתחיל ללמוד הנדסה במכללת אפקה באוקטובר הזה? או לחכות שנה וללמוד באוניברסיטה

שלום רב לחברי הפורום הנכבדים.
    אני יודע שביניכם יש לא מעט מהנדסים וסטודנטים להנדסה, אשמח אם תוכלו לעזור לי בדילמה שיש לי.
    נתחיל בדילמה.
    אני כרגע חייל שנמצא חודש וקצת לפני השחרור, יש לי פסיכומטרי בציון 600 שעשיתי בהיסח דעת בין כיתה יא' ל-יב'. וממוצע בגרות בגובה 103-108 (תלוי איזה אונ' שואלים) עם הרחבה ל-5 יחידות במקצועות מתמטיקה, פיסיקה,אנגלית,מדעי המחשב ורובוטיקה.
    אני רוצה לעשות תואר ראשון בהנדסת חשמל.
    יש לי אופציה כרגע להתחיל ללמוד באוקטובר הקרוב במכללת אפקה את התואר הנ"ל
    אופציה שנייה- לא ללכת על אוקטובר הקרוב, לעשות עוד פסיכומטרי ולהוציא ציון גבוה יותר (אני מעריך שאני יכול להוציא בסביבות ה-700) ואז לנסות להתקבל לאונ' בן גוריון, או תל אביב (למרות שיש לי סלידה רצינית מתל אביב, היות ולמדתי שם שנה).

מה הם השיקולים שלי בעד ונגד?

להתחיל ללמוד תואר במכללת אפקה באוקטובר הזה:
    יתרונות:
    • לא לבזבז יותר משנה אחרי הצבא כדי לחכות לתואר.
    • לא צריך לשלם קרוב ל-6K ש"ח על קורס פסיכומטרי + לעשות קורס פסיכומטרי. מה ששורף 3 חודשים.
    • מכללת אפקה קרובה לבית (אני גר ברמת גן והמכללה בתל אביב)
    • מכללת אפקה היא סביבה הרבה יותר תומכת מרוב האוניברסיטאות. בעוד באונ' רוב הקורסים מועברים באודיוטוריום של 100-200, במכללה כמעט כל השיעורים מועברים בכיתות של 30 תלמידים, ככה שהרבה יותר קל להבין את המרצה.

חסרונות של מכללה:
    • החיסרון הגדול והמרכזי- זו מכללה ולא אונ', ולכן המעסיקים מתייחסים אליך פחות ויהיה קשה יותר למצוא עבודה ראשונה. אני מודע לכך שלעבודה כסטודנט בזמן התואר בשנה 3-4 יש משקל עצום על סיכויי ההעסקה לאחר התואר.
      אבל גם לעבודות האלה יהיה יותר קשה להתקבל ממכללה (לפי מה שאני מבין).
    • בתור חייל שיתחיל כמעט ישר אחרי הצבא ללמוד- אני אהיה מרושש, זהו חיסרון יחסית שולי בשבילי, אני לא מפונק ויודע להתקיים בצורה חסכונית.

לחכות עוד שנה וקצת ולנסות להתקבל לאוניברסיטה:

יתרונות:
    • היתרון החשוב ביותר, הוא כמובן יוקרת התואר באוניברסיטה ע"פ התואר מהמכללה, זהו לא סוד שתואר של אוניברסיטה נחשבת נחשב יותר מתואר של מכללה, מה שאמור להקל על מציאת עבודות טובות.
    • היתרון השני הוא שכמעט שנה של עבודה, אני יכול לצבור הרבה כסף וככה לחיות יותר בקלות בזמן התואר

חסרונות:
    • זמן זמן ועוד זמן, אני באוגוסט אהיה בן 22, ואם אחכה שנה נוספת אתחיל את התואר רק בגיל 23. שזה שנתיים יותר מאוחר מרוב שכבת הגיל שלי.
      הלימודים האונ' הם תובעניים וקשים יותר, ואני לא יודע איך אתמודד איתם.
    • אם לא אלמד בתל אביב (ואני מעדיף שלא ללמוד שם) אז אצטרך לשלם על מגורים, מה שמוסיף המון כסף לתואר, וגורם לאי נוחות מסויימת מכיוון שאין את הסביבה הביתית ללמוד בה.

עוד קצת רקע-
    אחרי התיכון התחלתי ללמוד תואר בהנדסה מכאנית (הנדסת מכונות) באונ' תל אביב. אחרי שנה "הועפתי" מהתואר, בגלל שלא הצלחתי לעמוד בדרישות האונ'.
    אני מאמין שהסיבות לכך היו בין השאר שלא הייתי בוגר מספיק. ושהצלחתי להשיג הארכת זמן, ואישור לריטלין רק לקראת סוף הסמסטר השני. מה שמאוד עזר, אבל היה קצת מידי ומאוחר מידי.

לכן אני התגייסתי באיחור של שנה לאונ', ואם אחכה עוד שנה עד שאתחיל ללמוד אז אהיה בפיגור של שנתיים.

אשמח לדעתכם, במה הייתם בוחרים אם הייתם במצבי, ולמה. אני כבר זמן מה מתחבט במה כדאי לי לעשות, כאשר את הידע והרקע שאבתי מהאינטרנט ומאנשים ששאלתי.
    בגלל שאוקטובר מתקרב במהירות, אני מניח שאהיה חייב לקבל החלטה עוד בשבוע הזה אם ארצה להספיק ולהירשם לאפקה.
    תודה מראש למי שיישתתף בדיון, כל דעה תעזור לי מאוד
    בכבוד רב אלעד דב- Elad Dov
    Trex 700e dfc pro hv- IKON Fbl
    Gaui X3-Ikon Fbl
    Trex 450L- IKON Fbl
    Telink SU-29
    JR X9303 2.4Ghz

תודה!
    665
    הודה 442 פעמים ב 327 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: להתחיל ללמוד הנדסה במכללת אפקה באוקטובר הזה? או לחכות שנה וללמוד באוניברסיטה

יש עוד אפשרות...

אם אתה מאמין בעצמך יש אפשרות (לפחות בטכניון) להתקבל לשנה ראשונה למסלול כללי
    אתה לומד את כל מקצועות הבסיס כמו כל הסטודנטים שהתקבלו להנדסה ובסוף השנה על סמך הציונים אתה יכול להתקבל למסלול הנדסה או לא...

השנה לא הולכת לאיבוד כי אם לא תמשיך בשנה השנייה בטכניון רוב הסיכויים שמכללת אפקה תכיר בקורסים האלה ותוכל להמשיך משנה ב'..

אבל תבדוק כל מה שאני אומר כי מזמן לא בדקתי את הקטע הזה..

עריכה:

בנגב זה הולך עם מכללת ספיר..
    http://forum.bgu.co.il/index.php?showtopic=115843

3. המשתמשים הבאים אמרו תודה לאננס על הודעתו:

bendisar (14-07-2014)

תודה!
    73
    הודה 37 פעמים ב 29 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: להתחיל ללמוד הנדסה במכללת אפקה באוקטובר הזה? או לחכות שנה וללמוד באוניברסיטה

א) חד משמעית מתשמע מתוכך שאתה רוצה ללמוד במכללה וגם נתת נימוקים . אותי כבר שכנעת
    ב) הכי חשוב לדעתי : כאשר יהיה לך את התואר ביד ולא משנה מאיפה , זה רק כרטיס כניסה . יגלו אותך כי אתה מאוד כשרוני(בהקשר לעבודה ראשונה) ושיהיה לך ניסיון ותהיה ממוקצע זה ממש לא ישנה איפה למדת . ואז בדיעבד :
    1)לא הפסדת שנה
    2)למדת בסביבה נוחה לך . קרוב לבית וכו... בסה"כ זה כמה שנים טובות מהחיים
    אם תרצה אתה יכול להתקשר אלי מתי שאתה רוצה
    אבי
    TREX 550 v2 FBL
    TREX 550 PRO DFC
    trex 700
    logo 600
    trex 500
    logo 500

5. המשתמשים הבאים אמרו תודה לavishmuel על הודעתו:

bendisar (14-07-2014)

תודה!
    88
    הודה 222 פעמים ב 158 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

בתור מהנדס שסיים לימודים לא מזמן, אני מציע לך להסתכל על לוחות הדרושים ולראות בכמה מהם רשום "בעל תואר מהטכניון או אוניברסיטה בלבד (עם עדיפות לטכניון)", אני ארמוז שיש ממש לא מעט כאלה.
    חלק גדול מהאנשים שלומדים במכללות עושים את זה כי לא התקבלו לאוניברסיטה, אבל חלקם הדני בגלל אילוצי עבודה/משפחה, המעסיקים לא לוקחים סיכון

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk 2
    סייג לחכמה שתיקה!
    מנהל פורום אלפא , מאמרים וסקירות

7. המשתמשים הבאים אמרו תודה לeitan-ro על הודעתו:

bendisar (14-07-2014)

תודה!
    14
    הודה 29 פעמים ב 15 הודעות
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לדעתי אם אתה יכול, אז רק אוניברסיטה.
    השיקולים של שנה פחות או יותר יראו זניחים כשתנסה להתקבל לעבודה הראשונה.
    נכון שאח"כ הניסיון הוא המשמעותי, אבל בשביל התחלה טובה יותר- אוניברסיטה.

כל מעסיק שיסנן אותך לא יתעניין בנסיבות שבחרת במכללה. המחשבה הראשונית היא: הוא לא היה מספיק טוב לאוניברסיטה- אז למה שאני אתפשר עליו.

בחברה שבה עבדתי לא הסתכלו בכלל על קורות חיים של אנשים ממכללות- ישר למיחזור.

9. המשתמשים 2 הודו ל noam_h על הודעתו:

bendisar (14-07-2014),eitan-ro (13-07-2014)

תודה!
    8
    הודה 4 פעמים ב 4 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

עוד אופציה - אפיק מעבר של האוניברסיטה הפתוחה.
    אתה בעצם לומד קורסים של שנה ראשונה ועל סמך הציונים עובר לאוניברסיטה הרצוייה.
    הייתרון הוא שאתה לא מבזבז שנה ואין תנאי קבלה, החסרון הוא שהלימודים בצורה הזו לא פשוטים לרוב האנשים.

ד"א, אם אתה לא נעול על הנדסת חשמל ואוהב לתכנת - תבדוק גם מדעי המחשב, יש יותר ביקוש בשוק העבודה והתואר קצר יותר (יש מסלול תלת-שנתי).

11. המשתמשים הבאים אמרו תודה לbimbambom על הודעתו:

bendisar (14-07-2014)

מנחת הבית
    חוות רונית
    תודה!
    58
    הודה 158 פעמים ב 104 הודעות
    כניסות לבלוג
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תודה רבה על התגובות, הדעות שלכם בהחלט עוזרות לי בהחלטה. ואני רואה שיש לי עוד הרבה מאוד חושבין לעשות עם עצמי.
    תודה לכל מי שענה, ואם למישהו יש משהו להוסיף אשמח לכך.
    בכבוד רב אלעד דב- Elad Dov
    Trex 700e dfc pro hv- IKON Fbl
    Gaui X3-Ikon Fbl
    Trex 450L- IKON Fbl
    Telink SU-29
    JR X9303 2.4Ghz

נושאים דומים

1. [עזרה!] האם יש יום פתוח ללימודי הנדסה
    על ידי סאונד בראש בפורום לא להבים ולא כנפיים
    תגובות: 3
    הודעה אחרונה: 04-06-2012, 03:38:52
  2. [מוצר חדש] למה לחכות לאנטנה עוקבת?
    על ידי Guyazulay@ בפורום פורום FPV וצילום אווירי
    תגובות: 3
    הודעה אחרונה: 04-11-2010, 14:46:40
  3. רוצה להתחיל בתחום איך כדאי לי להתחיל?
    על ידי bar199950 בפורום רדיו, אלקטרוניקה וציוד נלווה
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 20-11-2009, 20:47:50
  4. הנדסה אוירונאוטית ...לא כאן!!
    על ידי יורדן הוויצנאי בפורום פורום דאונים וטיסנים חשמליים
    תגובות: 46
    הודעה אחרונה: 18-08-2008, 12:28:53

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך