שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 17 מתוך 17

נושא: חדש בתחום ורוצה לקנות Traxxas Stampede 4X4 VXL

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל חדש בתחום ורוצה לקנות Traxxas Stampede 4X4 VXL

אם אני מחליט לקנות מחו"ל...במה זה כרוך מבחינת מיסוי? האם זה בכלל שווה לקנות מחו"ל? (משלוחה+מס)
    אגב,רוצה לקנות את המכונית כבר עם סולללות LIPO.

הארות\הבהרות\אזהרות יתקבלו בברכה. :-)

תודה!
    1,390
    הודה 1,344 פעמים ב 1,118 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: חדש בתחום ורוצה לקנות Traxxas Stampede 4X4 VXL

שלום חבר.
    ברוך הבא לאתר ולפורום.
    באתר זה חל איסור על דיון איזכור ומתן קישורים על חנויות יבואנים ואתרים בארץ.
    לכן קישורים שתקבל יהיו למוצרים בחו"ל את החיפוש בארץ אתה תעשה.

אני לא מת על טראקסס בכלל ועל סטאמפיד בפרט ולכן קשה לי להמליץ על כך.

אני מציע לך חשוב קצת עם עצמך על הנושאים הבאים:
    א. מה התקציב שלך?
    ב. איפה אתה רוצה שהרכב ייסע?
    ג. מה הניסיון שלך בתחביב?
    יניסיון מאפשר קניה מחו"ל... לחסרי ניסיון לא הייתי ממליץ כלל על קניית רכב מחו"ל או יד שניה.

אני מציע לך להמתין יום או יומיים עם הקניה לצורך איתור וקניית הרכב המתאים לך ביותר.

רן ענבר

תודה!
    41
    הודה 25 פעמים ב 17 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

iec, גם אני לא ממליץ לקנות רכב ראשון בחו"ל (תמיכת החנות חשובה מאוד ברכב הראשון, עד שתלמד ל"שחק" איתו לבד).

אבל אם כבר שאלת, תלוי מה תיהיה עלות הרכב מבחינת מיסים.
    לי ברכבים שהבאתי מחו"ל עד היום יצא להוסיף 350 ש"ח בקירוב על המיסים,
    משתלם? תלוי בהרבה פרמטרים,
    זול? בוודאות, לפחות בקניה עצמה, למצוא חנות שתתמוך בך בחלקים הראשונים שיילכו לך, כבר ייקר את העסק עד כדי יקר יותר מלקנות מלכתחילה בארץ או יביא את המצב ל Break even (כשאתה ממתין רבות לרכב, מתעסק אם כל נושא ההזמנות וחווה חויית כניסה לתחביב מקולקלת).

שים לב שלפעמים שליחה של סוללות תייקר לך את המשלוח מאוד ולא בטוח שעדיף יהיה לך להזמין ביחד.
    יש כל מיני צעצועים (ויסלחו לי חובבי הטראקסס למינהם) שבאים בתצורת RTR ( Ready to run) אם סוללה בפנים, צריך לבדוק בפירוט החבילה אם היא כוללת סוללות או לא.

שמוליק

תודה!
    57
    הודה 31 פעמים ב 26 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

דעתי האישית ששוה מאוד לרכוש בחול . זה יוצא זול משמעותית. אני רכשתי בחול את הרכב הראשון שלי וגם חסכתי כסף וגם לא חשתי שהייתי זקוק לתמיכה כזו או אחרת של חנות ישראלית. נהפוך הוא. זה גרם לי להשקיע טיפה יותר ולקרוא את הניירת הרלוונטית ולצפות בסרטוני יוטיוב ולהבין טוב יותר איך הרכב בנוי. מעבר לזה אם יש לך טיפה הבנה טכנית (ולא דרוש הרבה) אז זה ממש ממש לא מסובך.
    לפעמים רכבים בארץ עולים פי 2 אז עם כל הכבוד במידה ואין לך בכלל חוש טכני פשוט תרכוש שניים במחיר של אחד בחול....ואז אם התקלקל לך אחד תוכל פשוט לעבור לשני תאמין לי זה הובי פשוט אם קוראים את הניירת וצופים בקצת סרטוני יוטיוב.
    שים לב שתדרש לאישור על השלט ממשרד התקשורת באם ייתפס במכס. גם זה תהליך קל מאוד ויש על זה מספיק פוסטים בפורום.
    לגבי טרקסס. יש להם אחלה רכבים וחלקי חילוף במחיר זול ביותר והמון אופציות לשדרוגים. פה בפורום הדעות חלוקות ויש שמשמיצים את טרקסס (בעיני שלא בצדק וזה כמו היחס לגוגל או למיקרוסופט קרי עניין רגשי) ויש שאוהבים. בכל מקרה אם אתה מחפש רכב בסגנון הסטמפיד אז למרות המשפט הקודם ובמקרה זה תבדוק את ה thunder tiger mt4 . יעלה לך 2200 שח כולל מסים וזה רכב טוב יותר מהסטמפיד
    נערך לאחרונה על ידי josh_1972; 20-08-2014 בשעה 07:51:09.

תודה!
    8
    הודה 192 פעמים ב 165 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל Re: חדש בתחום ורוצה לקנות Traxxas Stampede 4X4 VXL

סטמפיד זה רכב כביש?!

מיסוי - מעל 325$ יש לשלם מע״מ ומס קניה. מאחר ורכב על שלט רחוק מוגדר כצעצוע אז אין מס קניה ולכן תידרש לשלם רק מע״מ שזה 18%.
    לצורך חישוב המס אמורים להוסיף גם את עלות המשלוח (אך במקרה הפרטי שלי לא הכלילו את מחיר המשלוח כך שהרווחתי כמה שקלים).

אישור משרד התקשורת - יש לדאוג להוציא אישור מיד עם ביצוע ההזמנה. לצורך קבלת אישור יש למלא טופס ולשלוח לפקס שרשום על גבי הטופס ולהמתין עד שבועיים לקבלת האישור. יש מידע כאן בפורום כיצד למלא ולהגיש את הטופס ואם אתה לא מסתדר אנו נשמח לעזור.
    לא מומלץ להזמין ולקוות לטוב (ללא הוצאת אישור משרד התקשורת), זה לא נעים לגלות שהרכב הגיע ארצה אך תקוע במכס ואז להתחיל להוציא אישור בלחץ ובינתיים לשלם על אחסון.

האם כדאי להזמין מחו״ל - מבחינה כלכלית נטו, וודאי שכן. הרכב שלי עלה לי 2,500₪ כאשר בארץ בחנות מומלצת הוא נמכר ב 3,600₪ ״אחרי הנחה״.
    לגבי מה שרשם שמוליקו לעלות אחזקה גבוהה יותר, באמת שאין לי מושג למה הוא התכוון.
    אני מניח שהוא לא התכוון לכך שרכב מיובא מתקלקל יותר..
    אם כך הכוונה ככל הנראה היא שעלות החלקים בארץ תהיה גבוהה יותר למי שלא רכש את הרכב באותה החנות.
    אז זהו, שזה לא כל כך נכון.
    יש מחירון לחלקים וכל אחד מקבל את אותו המחיר.
    נכון, יש אולי חנויות שנוהגות לתת הנחה ללקוחות וותיקים, אך היא בטלה בשישים לעומת החיסכון ברכישה מחו״ל.
    בנוסף, אם אתה רוכש רכב מחו״ל, אני מניח שבעתיד אתה גם תרכוש חלקים מחו״ל.
    אני אישית באמת שרוצה לרכוש חלקים בארץ, אך אני לא מצליח לשכנע את עצמי לשלם את המחירים שדורשים כאן (עד פי-3 מעלות ייבוא מחו״ל)...

לגבי חנות מלווה בארץ לרכב ראשון - בעקרון זה בהחלט יכול להיות נחמד ואפילו מומלץ.
    יחד עם זאת, לא בכל חנות אתה תקבל את התמיכה שמציינים כאן.
    באזור שלי (חיפה-קריות) יש שלוש חנויות, בשתיים מהן רמת הידע והשרות עלובה ובשלישית (הגדולה והוותיקה שבהן) הידע והשרות פשוט מעולים!!
    זאת במקרה גם החנות היותר יקרה מבין השלוש, אך מה הטעם לרכוש בחנות הזולה בארץ ולא לקבל שרות ותמיכה? אם זה המצב אז עדיף כבר לרכוש בחו״ל..
    ובכל זאת, לדעתי האישית, היום כאשר הרכבים חשמליים, תמיכה של חנות הופכת להיות קצת פחות חשובה.
    רוב הבעיות שנתקלתי בהן כמתחיל בתחום (איי שם לפני 20 שנים) נבעו ממנוע הניטרו, שם הייתי זקוק להדרכה של חנות (מה גם שלא היה אינטרנט ופורומים בזמנו).
    אז הייתי צריך מישהו שידריך אותי איך להריץ את המנוע, איך לכוון אותו בהתחלה ובשוטף, מתי להחליף פלאג ולאיזה, אין לנקות את הפילטר, איך להניע את הרכב, מה עושים שהפול סטארט לא עובד (ויש המון סיבות לכך), מה עושים כשהמנוע מסרב להניע (וגם כאן יש המון סיבות)...
    היום, כאשר אני מסיע רכב חשמלי, זה כל כך פשוט שזה מצחיק.
    פותחים סוויץ׳ וזהו, הרכב מוכן להסעה.
    במקביל גם יש אינטרנט ומאוד פשוט לדלות מידע וללמוד לתפעל כל תקלה בעצמך.
    לדעתי האישית, ומאחר ואתה מעוניין ברכב חשמלי, אין סיבה לחשוש להזמין מחו״ל אם התקציב מוגבל.

יש חנויות שיתנו לך שרות טוב, לא משנה איפה רכשת את הרכב, וגם יעשו זאת עם חיוך!!
    ואלו שלא, עדיף שלא תדרוך שם גם אם אתה מעוניין לרכוש את הרכב בארץ...
    נערך לאחרונה על ידי Alonjp; 20-08-2014 בשעה 08:25:40.

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: Re: חדש בתחום ורוצה לקנות Traxxas Stampede 4X4 VXL

תודה על התגובות...

לא הבנתי על איזו תמיכה אתם מדברים? האם הכוונה אם ישבר לי חלק? אם אקנה בארץ יתקנו לי בחינם תחת אחריות? לא נראה לי....אז למה הכוונה בתמיכה? זה רכב חשמלי שנראה לי כמו PLUG & PLAY ,לא?

רן, למה אתה לא אוהב את הכלים של טרקסס וסטמפיד בפרט? האם זה בגלל האיכות הירודה? האם זו היחס כסף/תמורה?

תודה!
    1,390
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

כל אחד רואה את סוגית התמיכה או השרות בצורה אחרת...
    אני אכתוב את נקודת המבט שלי:
    נתחיל מהסוף: האחראיות על מוצר בתחביב הזה מאוד מוגבלת.
    אי אפשר לצפות שאנחנו נתקע את הרכב בעץ והאחראיות תתקן...
    אחראיות ניתנת על בלאי לא סביר של מנוע,בקר , מערכת רדיו וסרוו...
    וגם אז המינוח בלאי לא סביר נתון לפרשנות של כל יצרן וכל יבואן.

אז מה הוא שרות מבחינתי?
    כשמתחיל מגיע לתחביב חדש הוא יודע מעט מאוד.
    הדבר הראשון שחשוב מאוד לדעתי הוא הדרכה על הרכב.
    מה עושים, מה לא עושים, איך טוענים סוללות איך נקרא כל חלק ומה תפקידו, הוראות טעינה ותחזוקה לפמי אחרי ותוך כדי...ועוד ועוד.
    אלו רק חלק קטן מהדברים שהמוכר צריך להדריך אותך עליהם במהלך המכירה של הרכב.
    תוך כדי כך חלק מהמוכרים עוברים בעצמם על הרכב, מחזקים ברגים ומוודאים שהרכב הורכב כראוי במפעל.
    כל מוכר כבר מכיר את הנקודות הרגישות של הרכב ויזהיר אותך מפניהן.
    גם לאחר המכירה החנות והמוכר הם מרכז ידע ומענה מהיר לכמעט כל שאלה ובעיה שיכולה לצוץ.
    זה ישמע מוזר... המוכר בחנות הוא מקצוען. זה המקצוע שלו. (אני כרגע לא נכנס לבעיות חוסר מקצועיות אצל חלק מהמוכרים)
    אני נמצא כבר יותר מ 6 שנים בשלב הזה בתחביב.
    אני לא מחזיק מעצמי גאון גדול או טמבל...
    אני לא הייתי מסתדר בתחביב הזה בלי לקבל שרות אמין ומקצועי מהחנות ממנה קנית את הרכב הראשון... וגם לא השני.
    היום, "ממרומי שנותי" בתחביב ואחרי עזרה ללא מעט גולשים בפורומים השונים אני יכול להעריך כי לקניה בארץ מחנות מקצועית יש חשיבות מכרעת ביכולת להתמיד בתחביב.
    ברור לי קי קניה בארץ יקרה יותר לפחות ב 30% מאשר בחו"ל
    אך אם זאת לדעתי בקניה בחו"ל לא תוכל לקבל 1/4 ממה שתארתי פה.

יש אשר ימעיטו בערך הפרטים שתארתי... זה בסדר.
    יש מקום לדעות שונות
    אני מעיד מניסיוני ומדעתי בתחביב.

לגבי טראקסס וסטאמפיד... אענה לך בהודעה פרטית.

רן ענבר

תודה!
    8
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל Re: תגובה: Re: חדש בתחום ורוצה לקנות Traxxas Stampede 4X4 VXL

ציטוט נכתב במקור על ידי iec צפיה בהודעה
    תודה על התגובות...

לא הבנתי על איזו תמיכה אתם מדברים? האם הכוונה אם ישבר לי חלק? אם אקנה בארץ יתקנו לי בחינם תחת אחריות? לא נראה לי....אז למה הכוונה בתמיכה? זה רכב חשמלי שנראה לי כמו PLUG & PLAY ,לא?

רן, למה אתה לא אוהב את הכלים של טרקסס וסטמפיד בפרט? האם זה בגלל האיכות הירודה? האם זו היחס כסף/תמורה?
    זה נכון במידה מסויימת, אכן מחברים סוללות פותחים סוויץ׳ ומסיעים.
    אך עדיין יש ברכב עוד מכלולים שיש לטפל ולהשגיח עליהם.
    לא פעם יצא לי לראות שרשורים כאן של אנשים שהלך להם הדיפרנציאל בגלל שלא הידקו ברגים רגישים או לא כיוונו את הסליפר קלאץ׳ לפני ההסעה הראשונה (דבר שהיו יודעים שצריך לעשות אם היו טורחים לקרוא את חוברת ההפעלה), או אנשים ששרפו את הסרוו כי לא כיוונו אותו לפני ההסעה הראשונה (שוב, כתוב בחוברת).

אני חושב שניתן לחזות דיי טוב למי מתאים לקנות רכב ראשון (או בכלל) מחו״ל ולמי לא.
    לדעתי המבחן הוא פשוט מאוד, תשאל את עצמך אם אתה אחד שאוהב שמאכילים אותו עם כפית (ואני לא מעביר ביקורת, זה לגיטימי לגמרי) או שאתה אחד שחורש את כל הרשת (וזה כולל גם מקורות מידע בחו״ל) בכדי ללמוד על התחביב בכלל, על הרכב בו אתה מעוניין בפרט ומציאת פתרון לבעיות?
    אם אתה שייך לסוג הראשון אז אני ממליץ לרכוש רכב בארץ ומחנות מומלצת (והן לא בהכרח הזולות ביותר).

אני יכול להעיד על עצמי שעוד לפני שבכלל רכשתי את הרכב כבר הכרתי כול בורג, כל נקודת חולשה, כל שדרוג אפשרי וכל מגבלה של הרכב.
    החל מצמיגות השמן בבולמים ובדיפ׳ ועד למבנה הגיר ונעילת הדיפ׳...

אתה יודע מה, אני יכול לומר בביטחון דיי טוב שאני מכיר גם את ה- Thunder tiger MT4 טוב יותר מאשר חלק מחברי הפורום שבבעלותם הרכב וזאת על אף שלא רכשתי אותו מעולם.
    למה?
    כי שקלתי לרכוש אחד ולכן למדתי את הרכב לאורך ולרוחב עוד לפני.

רק אתה בעצמך יכול לקבוע לאיזה סוג אנשים אתה שייך.

תודה!
    41
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אספר לך סיפור אמיתי וקצר.
    יש לי חבר טוב כבר 20 שנה...
    רצה להכנס לפני שנה בערך לתחום, בא שאל התייעץ...
    המלצתי לו לרכוש את הרכב הראשון מחנות בארץ ( חנות שאני מאוד אוהב את הבעלים שלה ונהנה לעבוד מולה, למרות שאת רוב הדברים אני רוכש מחו"ל וכן, בעל החנות יודע ).
    לא אספר על ההנחה שהוא קיבל ,זה לא מעניין.
    לאחר חודשיים של הסעות, במסלולים ובאשינג, תוך כדי לימוד התחום, אתה יודע למרות שמדובר בחשמלי עדיין טעויות שלנו בתור מסיעים יכולים לדפוק מנועים ובקרים.
    הלכו לו הבקר והמנוע.
    בעל החנות לא היה חייב לו כלום, יש סיכוי יותר מסביר שהנזק נגרם כתוצאה משימוש לא נכון.
    בגלל הסיכוי הקטן שבכל זאת היה מדובר בתקלת יצרן, בעל החנות הצליח להוציא מהיבואן מנוע ובקר חדשים והחליף לו אותם ללא עלות.
    זו מבחינתי אחריות.
    מי שמתחיל במקצוע, לא מכיר את מגבלות הכלי, זה נראה פשוט, אין כאן כלום רק מחברים סוללה ויאללה בלאגן.
    אז זהו שלא.

לא כל בעל חנות יהיה מספיק רציני לקחת אחריות ולעזור, אבל אני מכיר כמה שכן (מנסיוני האישי).
    בקר מנוע זה סדר גודל של 1000 ש"ח +- (אל תתפוס אותי על השקל), עכשיו תגיד לי אתה מה הוא היה חוסך אם היה רוכש את הרכב בחו"ל (ויכולתי להזמין לו, אנחנו באמת חברים טובים).
    אני לא מדבר על עוד מיני תקלות אחרות שתוקנו לו ברכב ללא עלות ! הסברים שהוא קיבל וההרגשה הטובה שיש מי שעומד מאחורי הוצאה של כמה אלפים שהוצאת....

אגב, אצלי הבן שלי הסיע ביום חם את הטראגי שלי, היה עליה מנוע ובקר של LRP, הבקר עלה באש - להבה בגובה 5 סנטימטר, מי שהיה אז במסלול בגלילות זצ"ל יכול להעיד....
    זה יכול לקרות לכולנו.

שמוליק

תודה!
    57
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

בהפרש המחיר בין חול לישראל ובאם יש חשש לחלק שייהרס כולל מנוע או בקר אז קונים 2 בחול במחיר של 1 בארץ. אז עם כל הכבוד לאחריות.....

תודה!
    41
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

josh, אין פה ויכוח.
    היום עם הנסיון והידע לי אין סיבה לקנות בארץ.
    מישהו מתחיל גם אם יקנה 3 במחיר של אחד, לא בטוח יידע להבין מה באמת התקלקל, מה צריך להחליף וממה צריך להזהר כשמחברים או כשמסיעים.
    מה קיבלנו? הוא ישרוף את כל המנועים והבקרים ובסוף הוא יקנה במחיר מופקע עוד סט בארץ עם הרכבה ותיקון.

עזוב, לך ולי אין בעיה עם זה, אתה יכול לערוב למישהו חדש שלא יהיו לו תקלות שהוא לא יידע להתמודד איתן, גם כשאתה לא יודע מה הנסיון, הידע והיכולת שהוא מביא איתו?
    אני לא.

ולומר 2 במחיר של אחד בארץ זה לא מבוסס ולא נכון.
    נערך לאחרונה על ידי שמוליקו; 21-08-2014 בשעה 09:43:00.

תודה!
    57
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ההובי מצריך מעט כישורים טכנים (ברמה סבירה בלבד) . מי שאין לו בכלל טאצ' טכני ההובי לא ממש בשבילו ותהיה אפילו חוויה מתסכלת.
    מי שקורא הניירת וצופה בסרטונים ועם טיפה חוש טכני לא צריך לחשוש בכלל. מה גם שתמיד ניתן להעזר בחובבים אחרים בהובי.
    שמוליק - לגבי הערתך כי מה שכתבתי על העלות אינו מבוסס- המחירים בארץ בדגש על חלקי חילוף הינם 50-150% יקרים יותר בממוצע. אז מה שכתבת עלול להטעות מי שלא מכיר את התמחיר.
    נערך לאחרונה על ידי josh_1972; 21-08-2014 בשעה 11:21:37.

תודה!
    41
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי josh_1972 צפיה בהודעה
    ההובי מצריך מעט כישורים טכנים (ברמה סבירה בלבד) . מי שאין לו בכלל טאצ' טכני ההובי לא ממש בשבילו ותהיה אפילו חוויה מתסכלת.
    מי שקורא הניירת וצופה בסרטונים ועם טיפה חוש טכני לא צריך לחשוש בכלל. מה גם שתמיד ניתן להעזר בחובבים אחרים בהובי.
    שמוליק - לגבי הערתך כי מה שכתבתי על העלות אינו מבוסס- המחירים בארץ בדגש על חלקי חילוף הינם 50-150% יקרים יותר בממוצע. אז מה שכתבת עלול להטעות מי שלא מכיר את התמחיר.
    בוא נתחיל מזה שאני מסכים עם כל מה שאמרת.
    אני התכוונתי שמחיר קיט קומפלט הוא לא חצי מהמחיר בארץ.
    חלקים ,ניתן לקנות במחירים מגוחכים ביחס לארץ, כתבת 50-150% אני לא רוצה לומר שאפילו יותר, קנה בארץ זוג קונקטורים לסוללה, לדוגמא, במחיר הזה אתה מביא חמישים מחו"ל כולל משלוחה.
    אני יכול לתת עוד המון דוגמאות כאלה.

עדיין בוא נזכור שזה רכב ראשון, אתה לא יודע אם יש לו חברים באיזור שבו הוא גר, נכון שיש בפורום המון אנשים טובים שמוכנים לעזור וכאן מגיע ה-אבל.
    כל אחד מתחיל עם קצת חוש טכני וגישה לסרטונים ביוטיוב, עם מחשבה שהעייסק נורא פשוט, לפני שיפנה לפורום לעזרה יבדוק את כישוריו....

בדיוק זו הנקודה הקריטית.
    אחרי שהאוניברסיטה תעלה לו כסף, הוא יתחיל לשאול שאלות.

תביט, אני לא פרייר בתחום, היום אין לי בעיה להתמודד עם רכבים ,טיסנים ומסוקים שאני לא מכיר וכל דבר בתחביב שמצריך תיקונים.
    מה שאני לא בטוח, אני יודע לזהות שאני לא סגור עליו ושואל (לפני הנזקים), כן אני לא מתבייש.

אני לא רוצה לספר כאן על דפי הפורום כמה עלה לי הרכב הראשון שלי, שאגב קיבלתי מתנה אחרי שעמד 5 שנים במחסן.
    הייתי משוכנע שאני "פופאי" שילמתי עליו כמו שמשלמים לשנה אקדמאית....

היום זה לא יקרה.
    ועדיין כשמישהו חדש בתחביב שואל מה אני ממליץ בתור רכב ראשון, לא שני ומעלה, אני מסתכל אחורה ממרום שנותיי ונזכר מאיין באתי.

מי שאין לו את הכישורים הדרושים לתחביב, אם אין לו הרבה מאוד כסף עדיף שיחליף תחביב, אחרת הוא יתאכזב.
    רק אחרי טבילת האש אתה יודע אם אתה באמת מסוגל להתמודד עם הדברים לבד ואיך.
    להבין על מה להסתכל ומה פחות חשוב, למי להקשיב ואת מי רק לשמוע....

עדיין לדעתי שכר הלימוד יהיה זול יותר ונוח יותר עם רכב ראשון בארץ.
    אלא אם יש לו מישהו חזק קרוב מתוך התחום שמוכן לקחת עליו אפוטרופוסיות מקצועית.

my two cents

14. המשתמשים הבאים אמרו תודה לשמוליקו על הודעתו:

רן ענבר (21-08-2014)

תודה!
    8
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל Re: חדש בתחום ורוצה לקנות Traxxas Stampede 4X4 VXL

שמוליקו,
    הסיפור שלך אחלה והלוואי שכל המוכרים היו נוהגים כך.
    אבל (וזה אבל גדול), יש לא מעט מקרים (וחלקם גם הובאו כאן בפורום) של חברה שרכשו בארץ מחנות מקומית ונשרף להם בקר (אפילו כזה של castle עם השרות המצויין) והמוכר בתמורה שלח אותם לחפש את החברים שלהם או לרכוש חדש במחיר מופקע.
    במקרה הטוב יותר, המוכר ציין שהם יכולים לנסות לפנות בעצמם לחברה ואולי היא תסכים להחליף להם את הבקר.
    שם הם נתקלו לא פעם במלחמות בין יצרן הרכב ליצרן האלקטרוניקה בשאלה מי אמור לקחת על עצמו את האחריות...

לגבי תמיכה טכנית, גם כאן יש לא מעט מקרים שחברים בפורום סיפרו שהם מקבלים תמיכה עלובה אם בכלל (והם אפילו לא היו מודעים לכך).
    זה לא אומר שכל החנויות מתנהגות בהתאם, אך זה בהחלט אומר שאין ערובה בכך שלרכוש רכב בארץ זה גם לרכוש בטחון של אחריות ושרות.

ממש חבל לי שלא ניתן להמליץ כאן בפורום על חנויות מומלצות!!!
    זה יכול היה לעזור לחברה מתחילים בתחום הרבה יותר ממאה פוסטים בפורום!

בכל מקרה,
    1. החנויות הטובות יספקו תמיכה ושרות לכל לקוח ללא קשר מהיכן הוא רכש את הרכב (אגב, זה נכון גם למי שרוכש יד-2).
    2. היצרנים הטובים (או בעלי השרות הטוב) יספקו אחריות מעולה למוצריהם ללא תלות מהיכן נרכש הרכב (וזה נכון לקסטל, לטרקסס ועוד).

אגב,
    לגבי עלות החלפים שציינתם כאן, אכן המצב נכון ואותי אישית זה מאוד מתסכל.
    לא בגלל שיש לי בעיה לרכוש מחו״ל, את כל הציוד שלי רכשתי שם.
    אלה בגלל העובדה שקיבלתי שרות מעולה מאחת החנויות באזורי ורציתי לגמול להם בכך שארכוש שם רכיב אלקטרוני שאני זקוק לו, אך כאשר גילית שדורשים עליו 300₪ בארץ בזמן שלייבא אותו מחו״ל יעלה לי סה״כ 100₪ הרצון הזה התפוגג.
    וזה לא שלא מגיע להם, באמת שמגיע, אך מה לעשות שלכל תעלול יש גבול.
    אם ההפרש היה נניח 50% הייתי רוכש את הרכיב במקום, אך כאשר ההפרש הוא 200% זה כבר מוגזם...

אותו כנ״ל לגבי קניית רכב חדש, אם ההפרש היה סביר (נניח 300-400₪ שהם בערך 10%) הייתי רוכש בארץ.
    אך כאשר ההפרש הגיע במקרה הפרטי שלי ל-1200₪ זה כבר היה מוגזם!

הייתי רוצה להאמין שהיבואנים יתאפסו על עצמם ויבינו שיש היום אלטרנטיבה של להזמין מחו״ל, אך כנראה שזה לא יקרה בזמן הקרוב.

תודה!
    1,390
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

כמה נקודות קטנות:
    גם לי חבל שאסור להמליץ על חנויות בפורום
    אני מוצא שבעלי חנויות שיוצאים "גברים" הם מצרך נדיר ומי שיוצא "צדיק" יכול לקבל המלצה בתמורה.
    אבל. זו החלטת בעל האתר על סמך חוויות פחות נעימות תביעות דיבה וכדומה ולצערי אנחנו נאלסים לכבד את ההחלטה הזו.

כשאני ממליץ לגולש על מוצר בארץ אני משכלל גם את נושא האחראיות/השרות שהוא צפוי לקבל.
    לדעתי זה חשוב

לגבי מחיר חלקי החילוף בארץ
    אני יכול לומר שבחברות אסוסיאייטד,טאנדר טייגר וגם בחלק ממוצרי קיושו המחירים הם לפי מפתח של טאוור הוביז+מע"מ
    בחברת טראקסס המחירים בשמיים לגמרי ביחס לחו"ל.
    לטעמי זמינות חלקי חילוף בארץ זה שיקול מנצח
    כשאני יודע שלרכב שלי יש חלקי חילוף בארץ אני מבין שתוך 3 ימי משלוח רגיל בארץ אני מתקן כל תקלה ברכב
    כשאין חלקים בארץ אני נאלץ "לאגור" חלקים כדי לתת מענה לכל צרה שלא תבוא.
    כולנו יודעים שאחזקת מלאי עולה כסף
    אני מעדיף שמישהוא אחר יחזיק את המלאי... אני אשלם יותר על מה שאני צריך אבל לא אשלם על חלקים שאיני צריך

יצא לי לדבר עם לא מעט יבואנים על מחירים.
    ראיתי לא מעט ספרי חשבונות...לא ראיתי אף בעל חנות טיסנים/מכוניות נוסע ברכב פאר מהעסק הזה
    לצערי המיסוי בארץ "טוחן לכולנו את הצורה"...האשמה אינה על היבואנים אלא על המדינה
    יבאנים משלמים מיסים והטלים שאנחנו לא שמענו עליהם...החל ממכון התקנים, משרד התקשורת, ועד עמילות מכס ומיסי נמל...
    אני לא בא לרחם על אף אחד.
    אבל צריך לדעת שללא יבואנים בארץ יהיה למתחילים מאוד מאוד קשה להתחיל.

היום לכולנו ברור שאנחנו יכולים לקנות מחו"ל
    השאלה היא מה על אותו גולש שהיום מתחיל...
    גם אם יקנה 3 בקרים מחו"ל? האם ניתן להסיק מכך שלא יתיאש מהתקלות?
    הרי בין כל תקלה לתקלה יש שבועיים/שלושה המתנה להגעת חלקים מחו"ל...

לסיכום [שלי] מתחיל חייב להתחיל עם קניית רכב ראשון בארץ.

רן ענבר

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

באמת חבל שלא ניתן לפרסם פה חנויות מומלצות לקניה.
    האם מותר לקבל בפרטי? אם כן..אשמח לקבל שמות של חנויות מומלצות באזור המרכז. (מרכז = הרצליה- רשל"צ.)

תודה!
    1,390
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

חנויות מומלצות בפרטי בבקשה.

רן ענבר

נושאים דומים

1. ירושלים למכירה traxxas stampede brushless