שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 6 מתוך 6

נושא: התאמת סוללה

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל התאמת סוללה

שאלה לפני רכישת סוללה -
    אני מטיס S500 עם 935KV - 15Amp , ESC - 20Amp.
    כרגע עם סוללת 3 תאים, 5000 מיליאמפר 35C ופרופים 10.
    משקל הרחפן ללא הסוללה - 950 גר +/-.
    עם הסטאפ הזה אני מקבל בערך 19 דק טיסה (רגועה מאד).

אני רוצה להוסיף גימבל ומצלמה ובעתיד גם FPV אז מעוניין לעלות ל4 תאים.
    ברור לי שככל המיליאמפר גבוה יותר, אני אקבל יותר זמן טיסה (אך משקל סוללה גבוה יותר שקצת גורע).
    השאלה לגבי נתון ה"C" - קצב הפריקה -
    אם אני מסתכל על סוללות 4 תאים, 5000 מיליאמפר, אז המחיר כמובן עולה ככל שה C גבוה יותר.
    השאלה, אם עם הסטאפ שלי, יש איזה C מקסימלי שמעבר אליו כבר אין טעם "לשלם" על סוללה עם C גדול יותר. (ואולי עדיף בכלל 6000+ מיליאמפר עם C נמוך...)
    האם במקרה הזה 20C זו התפשרות ואני אקבל זמן טיסה וביצועים טובים יותר מאשר עם 35C או שבכלל המנועים לא יגיעו להספק או צריכת זרם גבוהה כזו ולכן אין טעם ללכת על C גבוה?

קצת מבלבל כל הסיפור הזה
    (-:

תודה!
    7
    הודה 8 פעמים ב 4 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: התאמת סוללה

ערך הסי אומר בעצם כמה מקסימום אמפר הסוללה שלך מסוגלת להוציא ברגע נתון.
    יש לך ארבעה מנועים שצורכים יחד 60 אמפר מקסימום. קח בחשבון שהחלפת פרופלורים ישנו את הצריכה המקסימלית.
    במעבר משלושה תאים לארבעה, תצטרך להוריד את גודל הפרופ.
    כדי לחשב כמה אמפר הסוללה מסוגלת לתת יש להכפיל את ערך הסי בקיבולת הסוללה. כלומר, סוללה של 6000 מילי אמפר לשעה 10 סי תאפשר לך למשוך מהסוללה 60 אמפר מקסימום. סוללה של 3000 מילי אמפר לשעה 20 סי תיתן את אותו הדבר, 60 אמפר.
    איזה מנועים יש לך ? יש נתוני יצרן לגבי צריכה מקסימלית בהתאם לגודל פרופ ומספר תאים ?
    מצטער שהכל רשום בעברית, האיי פאד משתגע כשאני רושם אותיות אנגליות יחד עם עברית.

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אלה המנועים-
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s..._5_CW_CCW.html
    חשבתי לרדת לפרופים 9 או 8 לאחר מעבר ל4 תאים. רק מתלבט מה הC המקסימלי שממנו אין טעם להשקיע יותר כסף ב C גבוה יותר אם המנועים גם ככה לא ימשכו יותר זרם.

תודה!
    7
    הודה 8 פעמים ב 4 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

בדיוק המנועים שיש לי על הטריקופטר.
    עם סוללות שלושה תאים 2.2 אמפר 25c (זיפי קומפקט ה c בפועל יותר נמוך) פרופ 1047 אני מקבל בערך 20 דקות טיסה רגועה.
    לטריקופטר זה מספיק ביותר, לא מדדתי במדויק אבל אני בספק אם המנועים מגיעים לצריכה של 15 אמפר בסטאפ שלי.
    הרחפן שלי שוקל 720 גרם כולל סוללה, לא כולל ציוד FPV בינתיים. הטסתי רק פעמים בודדות, אני עדיין בשלב של כיולים אז אני לא יודע בדיוק כמה זמן הסוללה תחזיק. בטיסות שלי הטסתי קרוב ל 20 דקות כל פעם, נחתתי / התרסקתי לפני שהצפצפה התריעה ושום רכיב לא התחמם, המנועים היו קרים, סוללה קרה, בקרי מהירות חמימים אבל לא יותר מידי.
    בכל אופן, במקרה שלך אני חושב שההגבלה העיקרית היא משקל הסוללה יותר מערך ה c שלה.
    עוד פעם, לא אני מדדתי אבל קראתי שעם סוללת 4 תאים המנוע מסוגל להרים 850 גרם. זה נותן לך 3.4 ק"ג לארבע מנועים כלומר רצוי לא לעבור משקל כולל של 1.7 ק"ג. הרחפן שלך עכשיו שוקל כמעט קילו ללא סוללה , גימבל וציוד FPV. סוללה של 5 אמפר שוקלת בסביבות חצי קילו, זה לא משאיר לך יותר מידי משחק.
    אם תשתמש בסוללת 3.3 אמפר, קצת פחות מ 400 גרם, יהיו לך ביצועים יותר טובים ואני לא בטוח אבל יכול להיות שגם יותר זמן טיסה עקב משקל יותר נמוך (לעומת סוללה 5 או 6 אמפר שלא תאפשר ריחוף בחצי מצערת).
    חישוב ערך C מינימלי לסוללת 3.3 אמפר לסטאפ שלך יוצא 20c. יאפשר לסוללת לתת 66 אמפר רציף עפ"י נתונים יבשים.
    אם בכל זאת תלך על סוללה 5 אמפר, ערך ה C המינימלי יהיה 12 - 5*12=60 אמפר. אבל לא קיימת סוללה כזאת למייטב ידיעתי.
    יכול להיות שאם תצליח להוריד במשקל, תוכל להשתמש בסוללה עם 10 C. לכל סוללה יש גם ערך C רגעי, בדרך כלל 10 שניות. אם תקפיד לא להאיץ בפול מצערת מעל ל 10 שניות יכול להיות שסוללה 5 אמפר 10 C תספיק (אם באמת ערך ה C הוא אמין). זאת לא המלצה וללא מדידה מדוייקת של צריכת אמפר בעומס אני לא הייתי לוקח סיכון.

חשוב לי לציין שכל מה שרשמתי הוא מקריאה בלבד ולא מנסיון. אני מתחיל בנושא ויכול מאוד להיות שיש לי כמה טעויות פה ושם.
    ממליץ לך להתייעץ בנוסף עם חברה בעלי יותר ניסיון.

תודה!
    126
    הודה 24 פעמים ב 22 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תודה לי אחר כך.
    בברכה,
    תומר עינבר

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תודה!
    אחלה סרטון שאישש בבדיוק מה שחשבתי. הC לא כזה משמעותי.
    למישהו יש נסיון עם הסוללות האלה של מולטיסטאר?
    אין אותם במלאי במחסן הארופאי. הטורניגי זולות יותר רק שוקלות כמעט 100 גר יותר. עד כמה זה משמעותי בזמן הטיסה?

נושאים דומים

1. התאמת סוללה לסטאפ
    על ידי nirbarlevi89 בפורום רחפנים מרובי להבים
    תגובות: 2
    הודעה אחרונה: 06-09-2014, 19:56:46
  2. [שאלה] התאמת סוללה
    על ידי שימי בפורום רכבי שטח
    תגובות: 15
    הודעה אחרונה: 14-08-2013, 19:54:10
  3. [שאלה] התאמת סוללה לשלט ?
    על ידי hadarper בפורום פורום דאונים וטיסנים חשמליים
    תגובות: 31