שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 1 מתוך 1

נושא: כיול הטיסן לטיסה מדוייקת

תודה!
    18
    הודה 166 פעמים ב 104 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל כיול הטיסן לטיסה מדוייקת

הסרוו והשליטה בטיסן.

טיסת D3 וטיסת דיוק הם שני דברים שונים בתכלית ובדרך כלל עומדים אחד כנגד השני. מה שאני מתכוון הוא שכאשר
    טייס מכייל את הטיסן ג'איינט שלו, הם לרוב הולכים ישר לזוויות הגאים מטורפות של 30, 40 או 50% אפילו.
    האם חשבתם איך זה יכול להשפיע על הרזולוציה של הסרוו ? ויותר חשוב, על כוחו של הסרוו ?
    כיום, רוב התחרויות מאפשרות לטיסנאי לבוא עם טיסן נוסף שיהיה רק לפריסטייל אז למה לא לבוא עם טיסן כזה, שיהיה רק טיסן פריסטייל ?
    אני יודע שזה דבר שיכול לפעמים להיות לא בר השגה, אבל אם ניתן לכוון אליו זה יכול לעזור לנו המון, אני יודע שאני מכוון לשם בעתיד הקרוב.
    אני מביא את הדברים ממאמרים ומהניסיון האישי שלי.

כיול מצבי טיסה מדויקת

היום במצב שכמעט לכל מטיס יש שלט ממוחשב, ניתן לכייל את השלט בצורה שתביא אתכם למה שאני אוהב לקרוא לו "HOT SPOT" הנקודה הזו,
    לא משנה מה יהיה תיתן לכם את היתרון היחסי שהטסה נכונה, שתגרום לכם לעשות כמה שפחות טעויות. היא תגרום לכם להטיס את הטיסן ולא לחשוב יותר מידי
    על מה יכול לקרות לו, אתם הרי צריכים להגיב על מה שהטיסן עושה באותו רגע, לא לחשוב על מה הוא שהוא יכול להיות עושה.
    כלומר, ניקח לדוגמה מצב נחיתה, אני יודע שכאשר הטיסן טס ממני והלאה אני מתקן כנף נופלת בצורה אינסטינקטיבית בצורה יעילה ודי ידועה מראש, כי הטיסן טס ממני והלאה,
    זנב אלי...אבל מה קורה כאשר הטיסן עם האף אלי, הכל הפוך, ימין זה שמאל ושמאל זה ימין, אין לי מתג שהופך לי את הכיוון, אין לי מצב מיוחד בטיסן לטיסן שבא עם האף,
    אני מטיס את הטיסן כי התאמנתי לכך, אני כבר מאומן בצורה של דפוס חשיבה מוגדר מראש, שהוא, כאשר כנף ימין נופלת, במצב של אף אלי, אוטומטית אני מתקן לכיוון של הכנף הנופלת...הבנתם ?
    אותו הדבר בטיסה מדויקת, לא על כל מצב טיסה אני צריך להפעיל מתג, הדבר מאוד מבלבל, וגורם לנו לצאת מהריכוז של ההטסה.
    אנחנו צריכים להטיס את הטיסן ולהגיב למה שהטיסן עושה, כמו בנחיתה, אני מגיב על מצב נתון שקורה באוויר.

ולכן, אני אשתדל להטיס תמיד עם מצב טיסה אחד ברור שאיתו אני אוכל לבצע את רוב הטיסה שלי.
    מה שכן, אני אוכל להשתמש במצבי מיקס מיוחדים אשר יוכלו לי להטיס את הטיסן בצורה כמעט מושלמת, ללא מגע כלל במתגים, הכל יהיה בצורה אוטומטית.
    מיקסים אלו יעבדו בצורה לוגית, ויותאמו לטיסן על פי אופן וצורת הטיסה, שוב, בצורה לוגית.
    אני חייב להכניס פה את האפקט האנושי, אלא אם אחד מאיתנו הוא לא, ועל זה אולי נעשה כתבה שונה בשנת 2200...

98% מבני האדם אינם יכולים לבצע 2 פעולות במקביל, מי שחושב שהוא יכול...טועה ומטעה או שרק נדמה לו.
    כאשר אנו מטיסים אנו חייבים לעבוד בצורה טורית שתגרום לנו רק להטיס יותר טוב, עיניין המתגים הוא ממש לא כזה, הוא לא טבעי,
    הוא גורם לנו לעבוד במקביל...ומה לעשות אתם לא מטיסים אף-16 ולכן, צמצמו ככל שניתן את ההתעסקות עם מתגים, זה גם יתן לכם את האפשרות להתאמן פחות על מעבר מתגים.
    תחשבו על זה, מספיק שתשכחו להפעיל מתג מסוים למצב מסוים, מה זה יכול לגרום לטיסה...ובתחרות, תסלחו לי שאני כותב את, זה לא מי מטיס יותר טוב, זה מי שעושה פחות טעויות.

חזרה לעניין מצבי טיסן, הטיסו את הטיסן ובצעו סנפים בכל דרך אפשרית, מטה, מעלה, ב-45 עולה יורד, סנפ בודד, סנפ וחצי שניים רצופים וכיילו את השלט לפי המצב הזה.
    לאחר שראיתם שהמצב הזה טוב לכם, הטיסו את הטיסן והתרגלו אליו, כל פעם שאתם מטיסים, תורידו אחוז אחד של אקספו מההגה גובה ומהמאזנות, תתרגלו לזה,
    תרגישו את הסטיקים, תתחברו לטיסן, עכשיו אל תורידו פחות מ-35% והמקסימום שיהיה על 45-55%.
    זה לגבי הגה גובה ומאזנות, הגה כיוון, לא יותר מ-15% מינימום 8%.

איך מכיילים סנפים, בטיסה אנכית או מאוזנת ?
    כלל, סנפ צריך לבצע שבירה מציר הגובה, ומיד אח"כ, אוטורוטציה של הזנב שנעשה עם הגה כיוון ומאזנות.
    כל העניין של סנפ, הוא תזמון ועקביות, השבירה והאוטו רוטציה יכולים להיות נפרדים אך צמודים או יחדיו.
    אני אוהב להשתמש בשניהם, פעם כך ופעם כך.
    בטיסות מאוזנות אני מבצע שבירה עם הגה גובה, ומייד לאחר מכן מכניס מאזנות עם כיוון,
    כך גם ב-45 מעלות מעלה או מטה, אך בטיפוס אנכי או בצלילה אני עושה אותם יחדיו.

ככלל, כאשר הטיסן בטיסה מאוזנת, הכל צריך להיות נורמאלי, ניטרלי, בדיוק כמו שאתם רגילים...מאזנות גבוהות, הגה גובה וכיוון במצב רגיל.
    כאשר הטיסן נוסק כלומר טס מעלה באנך, המאזנות מחריפות עוד יותר, כי אני דרך מאזנות מאבד המון מהירות בגלל הגרר ולכן, אני רוצה שהסנפ יהיה מהיר וקריספי
    הגה כיוןן והגה גובה, יורדים ב-15-20% כדי למנוע מהטיסן לננדנד יותר מידי את הזנב, וכאשר אני מאבד מהירות ומומנטום, הנדנוד יכול להחריף ולגרום לאיבוד שליטה.
    בצלילה, אני צובר מהירות ולכן, מאזנות ירדו ב-5% בקירוב, גובה וכיוון יכולים להשאר אותו הדבר.

מה שקובע את מהירות הסנפ, הן המאזנות, שום דבר אחר...
    אם הסנפ הופך לגלגול חבית הדוק סימן שהגה גובה גבוה מידי...
    אם הסנפ הופף לגלגול חבית גדול...הגה כיוון גבוהה מידי...הכל ביחס ל מ א ז נ ו ת .

זרועות הסרוו,

ובכן, בטיסת 3D אני צריך המון תנוע של ההגה, ולכן הרוב חושבים שיש ללכת על זרועות 2" ויותר, אבל חברים, זרועות אלו מקטינות את הכוח של הסרוו פי 2,
    ומקטינות את התנועה הלינירית המכנית של הסרוו אפילו יותר, מה שיגרום לנו בסופו של דבר, לעבוד עם השלט יותר כדי לקבל איזו שהיא תנועה לינירית
    ולא נבין למה אנו צריכים כל כך הרבה אקספו ולמה ההגה כל כך רגיש, ובכן זרוע הסרוו גדולה, גורמת להגה להיות רגיש כי עכשיו התנועה מאוד גדולה.
    מה עוד, בגלל התנועה הגדולה שיש להגה לעשות, המהירות של ההגה תהיה יותר מהירה, ולכן הרזולוציה שלו תהיה נמוכה.
    כל תנועה קטנה עם הסטיק, מתורגמת לתנועה גדולה על ההגה, זאת במידה וגודל ההורן שעל ההגה הוא באותו אורך או קטן יותר מ-2".
    הדרך היחידה למנוע זאת היא על ידי הגדלת ההורן ל2.5" או יותר, אבל למה ??
    הכח שמפורסם על ידי היצרנים הוא כאשר מורכבת על הסרוו זרוע של 1" בלבד, כלומר, 1.5" יוריד כ-25% מכוחו של הסרוו, ו-2" עד 50%...תחשבו על זה, סרוו שמוציא 40 קילו, יהיה עכשיו 20 במקרה הטוב.

עם זרוע של 1" אני יכול לקבל את כל הנתונים שמפורסמים על ידי היצרן (במידה והם אמתיים), רזולוציה, כוח, מהירות.

אבל שימו לב, אני יכול אפילו להגדיל את הרזולוציה, הליניאריות והכוח, על ידי גאומטריה פשוטה, אני יכול לשים זרוע של 1", והורן של 1.5" עכשיו,
    המנוף שנמצא על ההגה עצמו (ההורן) יגדיל את כוח הסרוו ב-25% לערך.
    מי שרוצה שהטיסן שלו יהיה גם וגם, גם לזה יש פתרון על ידי משחק עם מרכז הכובד שיהיה אחורי, ועל ידי זרועות של 1.25" והורנים של 1.5" או 1 על 1, 1.25" זרוע ו-1.25" הורן.
    אין צורך לתנועה להיות כל כך גבוה כאשר אנו מטיסים IMAC, למעט המאזנות שהן מאוד משתנות בין הטיסנים ושם, אולי נצטרך להגיע לפשרה.

הזדקרות סרוו BLOW BACK

לא מעט מטיסים היו מתקשרים אלי בעבר ושאלים אותי "מה לא בסדר עם הסרוואים שלי ?" למה הטיסן נעצר לי באמצע גלגול ?, מה לא טוס בסט אפ שלי ?
    ובכן, לשאלות הללו יש לא מעט תשובות והן באות מהמון ניסיון וניסוי וטעייה של לא מעט שנים, אולי רק 8 אבל זה מספיק כדי להבין את הבעיה.
    אז מה הבעיה ? הזדקרות סרוו נובעת מכך שיש יותר מידי כוח שמונע מהסרוו לזוז כלומר, על ההגה מופעל המון כוח המונע מהסרוו להמשיך או בכלל להתחיל את התנועה.
    תכלס, ברגע שסרוו מגיע לנקודה מסויימת של הסטיק, הוא נעצר, לא ניתן לקחת אותו לאחור(במידה והסרוו תקין כי גם זה יכול לקרות, שסרוו מגיע לסוף תנועה,
    ואז כוח נגדי מחזיק אותו לאחור למצב הניטראלי), אבל כדי שיתחיל את התנועה או שימשיך את התנועה של הסטיק כי הסטיק עדיין זז, הוא חייב לקבל כל הזמן כוח...זרם חשמלי שיתן לו את האפשרות לעשות זאת.

הזדקרות סרוו, יכולה לגרום לאין ספור תופעות, סנפים לא יציבים, גלגולים מקוטעים, נייף לא עקבי ועוד...הטיסן הוא לא יציב וביצועים טובים הופכים לדבר שכיח ולא מובן...זכרו,
    אתם צריכים להטיס את הטיסן, לא להלחם בו וטיסן טוב, הוא טיסן שכמה שפחות אנו נלחמים בו.
    כאשר אתם בוחרים סרוו, שימו לב למספרים, כמה כוח מוציא כל סרוו, אילו זרועות אתם משתמשים, אורך ההורנים ו...מה המהירות של הטיסן וכמה משקלו.
    ישנו חוק לא כתוב, שעל כל הגה והגה בטיסן, אתם צריכים שהסרוו יהיה כמו שמקלו של הטיסן למעט הגה כיוון ומאזנות שם אתם צריכים פי 2.
    כלומר אם נאמר הטיסן שלי שוקל 20 קילו, אני צריך 20 קילו נטו של כוח על כל חצי של הגה גובה, 40 על בגה כיוון ו-40 על כל מאזנת.
    וזאת כדי לקבל ביצועים עקביים ובטוחים.
    הדרך בה אני בודר אם הסרוואים שלי עם הזדקרות או לא היא כך...
    מאזנות, עולה לגובה רב....צולל...לאחר כ-2-3 שנייות מתחיל לגלגל עם מצב הגאים גבוה.
    אם אני רואה קיטוע או שהגלגול מתחיל לאט ולאט לאט מתגבר או להיפך סימן שיש לי BLOW BACK.
    הגה גובה...הכי פשוט עושה, THE WALL

הגה כיוון, תעשו רבע לופ ממצב נייף עד למצב של נסיקה מעלה...עם מנוע מלא...
    נערך לאחרונה על ידי TazmanianDevil; 22-05-2015 בשעה 22:41:02.

2. המשתמשים 2 הודו ל TazmanianDevil על הודעתו:

Luis_C (11-04-2015),offer (13-04-2015)

נושאים דומים

1. [שאלה] האים מנוע חשמלי יכול להישרף כתוצאה מגשם בזמן הטיסה
    על ידי רוני שלוש בפורום פורום דאונים וטיסנים חשמליים
    תגובות: 9
    הודעה אחרונה: 11-10-2011, 21:35:28
  2. [חדשות] תחרות אווירובטיקה מדוייקת מחלקות מתחילים מתקדמים ובכירים.
    על ידי עמרם בפורום פורום טיסני דלק
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 09-05-2011, 07:33:57
  3. [שאלה] מחפש כלי לחיתוך מדוייק לציפוי טיסנים.
    על ידי מטיס1 בפורום פורום דאונים וטיסנים חשמליים
    תגובות: 11
    הודעה אחרונה: 26-04-2011, 23:56:14
  4. [חדשות] אליפות ישראל באווירובטיקה מדוייקת F3A
    על ידי עמרם בפורום פורום טיסני דלק
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 14-08-2010, 15:56:12
  5. מתקן למדידה מדוייקת של פושרודים.
    על ידי tzn11 בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 12
    הודעה אחרונה: 12-11-2009, 17:11:10

הרשאות פרסום