שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 5 מתוך 5

נושא: המדריך למתחיל!

תודה!
    0
    הודה 15 פעמים ב 4 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל המדריך למתחיל!

כתבה זאת מופנת בעיקר לאלה אשר מעונינים להכנס לתחביב אבל לא ממש יודעים איפה להתחיל,
    בכתבה זאת אני מבטיח שתקבלו את כל המידע הנחוץ לכם.

ככה:קודם כל השאלה הראשונה ששואלים אותי היא"מה יותר קל,מסוק או טיסן??"
    לשאלה זאת יש תשובה פשוטה מאוד.אף אחד מהם לא דומה לשני חוץ מעצם העובדה שמדובר בשני כלי טיס החולקים תחביב דומה.
    בכדי לדעת להטיס טיסן לבד ללא כל עזרה או מדריך צמוד יש לדעת להמריא,לטוס ולהנחית את הטיסן.
    למרות שהשלבים הללו מתחברים הם נלמדים באופן נפרד אחד מהשני ומבלי לדעת לעשות כל אחד מן השלבים הללו אי אפשר "להטיס לבד".
    לעומת זאת בתחום המסוקים מספיק לדעת"לרחף"עם המסוק בגובה של מטר-שנים בכדי להטיס "לבד" מהרגע שהמטיס החדש יודע לרחף לבד הוא יכול להתקדם מהנקודה הזאת בלי עזרה צמודה או הדרכה.
    לדעת לבצע את שלושת השלבים בטיסן לוקח בערך אותו פרק זמן כמו ללמוד לרחף עם מסוק.
    יש לציין שלמטיס המתחיל לא צריכה להיות שום השפעה בבחירת כלי הטייס הראשון שלו לפי קושי הטסתו ועליו לבחור בין מסוק לטיסן לפי ראות עיניו.
    מעבר להטסת המסוק או הטיסן יש לזכור שמסוק דורש תחזוקה רבה יותר ולאחר יום הטסה יהיה חייב המטיס לדעת להמשיך ולתחזק את הכלי בבית כגון ניקיון,מעבר על הברגים ומעבר כללי על כלי הטייס.

עכשיו אחרי שהבנו שמסוק או טיסן בעצם שווים ברמתם כלפי מתחיל ננסה לחשוב מה אנחנו רוצים?חשמלי או דלק?
    לי אישית אהבה גדולה למנועי הדלק אשר פועלים על ניטרו ( http://efly.co.il/forums/showthread.php?t=6613)ולא על בנזין כפי שנוטים לחשוב הרבה אנשים.
    יתרונות מנוע הדלק לעומת מנועים אשר פועלים באנרגיה חשמלית הם:כוח וזמן הפעלה.

כוח:למנוע דלק במחיר מסויים לעומת מנוע חשמלי באותו מחיר יהיה כמעט תמיד כוח רב יותר.
    לצורך העניין מנוע בגודל 0.46 אשר עולה בממוצע 650 ש'ח יכול להטיס טיסן המיועד למתחילים אשר מוטת הכנף שלו תהיה בממוצע 1.60מטר.
    מנוע חשמלי בסכום הזה כמובן חייב לכלול בקר מהירות וסוללה ולכן הטיסן שהוא ישמש יהיה קטן בערך ב30%.
    בקיצור מנוע דלק בסכום מסויים של כסף יתן יותר כוח לעומת מנוע חשמלי באותו סכום הכסף.

תודה!
    0
    הודה 15 פעמים ב 4 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה להודעה: המדריך למתחיל!

יתרון נוסף הוא זמן הפעולה:במנוע דלק בכדי להפעילו הדבר היחיד אשר נדרש הוא דלק.
    בכדי למלא דלק במיכל הטיסן לא נדרש זמן רב ולא יותר מכמה דקות וזה בעצם הזמן אשר יהיה עלינו להמתין בין טיסה לטיסה במנוע דלק.
    במנוע חשמלי יהיה עלינו להמתין מינימום 25 דקות עד שעתיים טעינה וזה בתנאי שאנו מצויידים בסוללות מתקדמות ומטענים נלווים.
    לרוב מטיסי החשמליים יש יותר מסוללה אחת בארגז ההטסה ולפעמים גם יותר מחמישה סוללות.
    המטענים החדשים מסוגלים להטעין יותר מסוללה אחת ולכן חוסכים בזמן ההמתנה ורצוי מאוד להחזיק מטען שכזה(350-700ש'ח).

יתרונות המנוע החשמלי לעומת מנוע הדלק:
    למנוע החשמלי יתרונות ברורים ולא סתם כדור הארץ עובר לסוג האנרגיה המדוברת.
    היתרון הבולט והברור הוא פשטות הפעולה.
    טיסן עם מנוע חשמל ניתן להטיס כמעט בכל מקום ולא פעם ולא פעמים ניתן לראות מטיסים מקצועיים מטיסים בחניה הקרובה לביתם.
    המנוע החשמלי לא דורש שום כיווני מנוע כמו אחיו הפועל על הדלק.הדבר היחיד שצריך בכדי להפעילו הוא לחבר את הסוללה אל המעגל החשמלי ולהטיס.
    המנועים החשמליים קטנים בהרבה ולכן ניתן להרכיבם על טיסנים קטנים יותר אשר ניתן לכנותם"אטרקטיבים יותר" לדוגמא ישנם המון מסוקים חשמליים הניתנים להטסה בתוך הבית ,דבר אשר במנוע דלק לא יהיה לעולם.
    מלבד היתרון הזה ישנם שני יתרונות אשר קשורים אחד לשני:מנוע חשמלי אינו מזהם את הסביבה ואינו עושה רעש.
    בהתחשב במצב שהיום כדור הארץ מתחמם ועלינו לזהם פחות מנוע חשמלי הוא פיתרון מצויין,הוא אינו פולט שום גזים בזמן פעילותו.
    כמובן שיתרון נוסף הוא עלות הרכישה+עלות התחזוקה,בזמן רכישת טיסן דלק אנו מקבלים/רוכשים דלק.כאשר אוזל הדלק עלינו לרכוש חדש ולהמשיך לטפל במנוע ולהחליף פלאגים וכו...במנוע חשמלי ניתן להטיס מבלי לרכוש ציוד נוסף זמן רב ולהפסיק עם ההוצאות עד לטיסן הבא.

כמובן שכל מה שנכתב במאמר הנ"ל מדבר על מסוקים וטיסנים כאחד.

לפני שאסיים ארצה להוסיף כמה דברים,
    למעונינים להתחיל בתחום המסוקים:לדעתי עליכם לבחור בין מסוק חשמלי קטן המיועד לבית בין מסוק דלק אשר מיועד להטסה בחוץ,אתך הבחירה אני היתי עושה ככה:
    קודם כל סכום ההשקעה שבידי,מסוק חשמלי מתחיל במחיר של 800 ש'ח והיום במחיר הזה ניתן לקבל מסוק אשר דומה מאוד באופן טיסתו לאחיו הגדולים.כמובן שאין את ה"אקשן" במסוק החשמלי כמו שכן מקבלים במסוקי הדלק.
    יתרונו הברור חוץ מעלותו היא האופציה ללמנוד ולהטיס לבד בבית,הוא אינו דורש הדרכה והוא פשוט מאוד לתפעול.
    מסוק דלק:למעונינים ללכת על ה"דבר האמיתי"עליכם לזכור שלא מדובר בצעצוע ויש להטיסו במקומות מסודרים ולקבל הדרכה מאיש מקצוע.עליכם לזכור בזמן הרכישה שיהיה עליכם להוציא עוד כסף על שיעורי הטסה.

למעונינים בטיסן:
    התחלה טובה יותר לטעמי ניתן לעשות בטיסן דלק מכיוון שלרוב הם גדולים יותר עם מסה גדולה יותר,יציבים יותר באוויר,ניתן לקבל יותר זמן טיסה בשיעור אחד מכיוון שבחשמלחי יש להטעין את הסוללה.
    לאחר הלמידה רוב האשנים מצתיידים גם בטיסן חשמלי ולא רוצים לוותר על יכולות ההטסה באיזור הבית.

מקווה מאוד שעזרתי למתחיל להבין כיצד עליו להתחיל ו מה עליו לעשות.יש לזכור דבר אחד!אדם אשר לא הטיס מעולם לא יכול לרכוש באינטרנט מסוק/טיסן ולהתחיל להטיס,עליו לקבל הדרכה!

תודה!
    0
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

כתבה יפה.

2 הארות/הערות.

1. הטסת טיסן היא דו ממדית והטסת מסוק היא תלת ממדית,
    ולכן מסוק מורכב וקשה יותר להטסה, לא נכון להשוות הטסת טיסן לריחוף מסוק...
    מהרגע שמטיס מתחיל מצליח להטיס טיסן (להמריא, לטוס ולנחות) בבטיחות ...הוא כבר עבר 90% מהדרך.
    לדעת לרחף עם מסוק זו אפילו לא קרוב לתחילת הדרך.

2. בנושא "כדור הארץ" וזיהום הסביבה...גם פה הדבר אינו מדוייק,
    זה נכון שהזיהום המידי גדול יותר במנועי הניטרו, אבל הזיהום המצטבר משמעותי יותר במנועים החשמליים,
    סוללות ה Lipo גורמות נזק סביבי ענק גם ביצורם וגם במחזורם אם לא ממחזרים אותם באופן מסודר (וב 90% מהמקרים זה לא כך).

לסיכום ...
    הכתבה שלך מעניינת ומלמדת
    ומטיס מתחיל יכול להפיק ממנה הרבה תועלת.

כל הכבוד.
    אורי

תודה!
    0
    הודה 15 פעמים ב 4 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי ori_lavee צפיה בהודעה
    כתבה יפה.

2 הארות/הערות.

1. הטסת טיסן היא דו ממדית והטסת מסוק היא תלת ממדית,
    ולכן מסוק מורכב וקשה יותר להטסה, לא נכון להשוות הטסת טיסן לריחוף מסוק...
    מהרגע שמטיס מתחיל מצליח להטיס טיסן (להמריא, לטוס ולנחות) בבטיחות ...הוא כבר עבר 90% מהדרך.
    לדעת לרחף עם מסוק זו אפילו לא קרוב לתחילת הדרך.

2. בנושא "כדור הארץ" וזיהום הסביבה...גם פה הדבר אינו מדוייק,
    זה נכון שהזיהום המידי גדול יותר במנועי הניטרו, אבל הזיהום המצטבר משמעותי יותר במנועים החשמליים,
    סוללות ה Lipo גורמות נזק סביבי ענק גם ביצורם וגם במחזורם אם לא ממחזרים אותם באופן מסודר (וב 90% מהמקרים זה לא כך).

לסיכום ...
    הכתבה שלך מעניינת ומלמדת
    ומטיס מתחיל יכול להפיק ממנה הרבה תועלת.

כל הכבוד.
    אורי
    תודה אורי,לגבי זיהום הסולולת יש וויכוח גדול אבל גם אם כיום הזיהם של סוללות הליטום גבוה העתיד צופה עתיד וורד לנושא הזה.
    לגבי מה שרשמתי בין רריחוף מסוק והטסת טיסן-במקררה ולא הייתי ברור כוונתי היתה שאם אדם חדש ומתחיל בתחום רוצה להכנס לתחום עליו לעבור שלב מסויים בכדי להיות"עצמאי" במסוק זה לדעת לרחף...בטיסן זה לדעת את שלושת השלבים.
    בכל אופן תודה רבה

תודה!
    5
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לי אישית אהבה גדולה למנועי הדלק אשר פועלים על ניטרו !! כך נכתב במאמר שלך, אני חולק על דעתך
    ממתי מנועי טיסנים פועלים על ניטרו? מנועי טיסנים פועלים על דלק טיסנים, או דלק אחר.
    שנים אני מכין דלק לבד...הרוסי שלי עובד טוב מאוד על דלק ללא ניטרו. זו גם המלצת היצרן. בדלק יש רק מתנול, שמן קיק, ולפעמים על פי הצורך וההחלטה שלי אני מוסיף שמן סינטטי,ועל פי הצורך מעט ניטרו, אך אין חובה.
    בדלקים שרוכשים היום לדעתי יש להוסיף מעט שמן קיק על מנת לקבל יותר קומפרסיה ולמען שמירה על המנוע, המלצה אישית.

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •