שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 22 מתוך 22

נושא: הרצת מנוע AX 46

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל הרצת מנוע AX 46

אני בטוח שזה מנוע מאד שכיח ואמין
    רציתי לשתף אתכם בחוויה שהיתה לי היום -
    בתחילת ההרצה המנוע לא רצה להורד סל"ד ולא משנה כמה פתחתי את הסיכה - הוא פשוט נשאר על סל"ד גבוה מאד
    כמובן שכיביתי אותו ולא נתתי לו להיתאמץ -
    רק לאחר כ 5 התנעות המנוע התחיל להתנהג כמצופה.

האם משהוא נתקל בתופעה כזו ?
    ראוי לציין שההרצה בוצעה עם דלק 10% למשך מיכל של ליטר אחד מלא
    טמפרטורת המנוע במהלך ההרצה היתה בין 35 ל 40 מעלות וכ 500 סיבובים לדקה

לאחר הרצה:
    כיוון מנוע למעט עשיר - 7 קליקים פתיחה ממצב מקסימום

החשות מסרק למלא לא חלק עדיין המנוע קצת משתהה אבל לא ניכבה
    כניראה צריך עוד לשחק עם סיכת האויר

מנחת הבית
    שומרת
    תודה!
    2
    הודה 291 פעמים ב 241 הודעות
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה להודעה: הרצת מנוע AX 46

לדעתי היתה לך בשלב בעיה באספקת הדלק למנוע, בדרך בין המיכל לסיכה הראשית. אולי הבעיה היתה לכלוך כלשהו בבית הסיכה , אולי צינורית דלק לחוצה ואולי חוסר דיחוס למיכל.
    בהרצה יש לגרום למנוע להתחמם ולהתקרר לסירוגין. לפי תיאורך לא הרצת את המנוע בהתאם להוראות היצרן. קרא היטב את ההוראות בחוברת המנוע ופעל לפיהן. אני נוטה להאמין שהיצרן יודע בדיוק מה טוב למנוע.
    בכל מקרה, אני מצרף לך קישור להסבר איך לבצע את ההרצה. ישר מהיצרן למנוע המסויים שלך, עמודים 19-21
    http://manuals.hobbico.com/osm/46ax-manual.pdf

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

חזרתי על ההרצה שוב
    המנוע פשוט מגיב מצויין אחריי כל הכוונים בדיוק כפי שמוסבר במסמך

תרגמתי את הפרק המדובר בהמשך אני יעלה.

תודה!
    1
    הודה 4 פעמים ב 4 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

סבבה,

כדאי שתתעלם מההוראות להרצה הכתובות במדריך הרשמי... הן זהות למנועים עם רינג ולמנועי ABN... ונכתבו, כנראה, ע"י מחלקת הפרסום של OS ולא ע"י מהנדסיהם.

ההוראות הנכונות למנועי- ABN (וגם ABL) נכתבו כאן, ע"י המשווק של מעל 60% מתוצרת המפעל...

אם OS היו כל כך מעריכים ומכבדים את תהליך ההרצה המסריח המופיע ב-manual שלהם, הם היו פוסלים את ההמלצה הזו, המנוגדת לו במפורש...
    הסכמתם שבשתיקה היא רמז לכך, שמה שכתוב שם נכון. והמשך פרסום ה-manual כפי שהוא, מראה שלא כל כך איכפת להם, אם המנוע יחזיק מעמד רק עד תום תקופת האחריות... מה שההרצה המפורטת ב-manual מאפשרת...

כאן יש ת'רד שלם בנוגע להרצת מנועי ABC, ABN, AAC ו-ABL.

לגבי טמפרטורה של מנוע ודגימתה באמצעות 'מלכודת הפתאים' המתקראת IR Thermometer; אומר רק שבמנועי טיסנים; אם המנוע פועל כראוי, הטמפרטורה שלו נכונה, ללא שום חשיבות לערכה המספרי המדויק! כל מידע נוסף שתקבל מהמכשיר רק יבלבל אותך; ובנוסף, גם לא יהיה מדויק.
    למנוע ABN בהרצה, טמפרטורת העבודה אינה בין 35ºC לבין 40ºC... למעשה, אפילו לא למנוע ברזל-פלדה מיושן...

מצא במהרה איזשהו פתי אחר שיקנה ממך את המוצר, או שתעבור למכוניות צעצוע עם מנועי דלק... בהן יש לזה, אולי, שימוש כלשהו... החזר אותו לחנות, או שתשליך אותו לאשפה.

דר צאלון

דר צאלון
    DarZeelon
    052-2588489
    ddzeelon@gmail.com

ממשלת מאדים התחילה לגבות עמלת EMS אז הלכתי לחפש את צדק
    תודה!
    58
    הודה 80 פעמים ב 65 הודעות
    כניסות לבלוג
    6
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לפעמים אני קצת נפעם מההחלטיות והעולם השחור לבן בו אנשים בוחרים לחיות.

קראתי את ההוראות בלינק שנתת מר צאלון ואיני רואה סתירה בינם לבין ההנחיות בספר היצרן.
    עוד יותר אני מקווה בשבילך שהיפנים של OS אינם קוראים את הכרזותיך הנחרצות . תביעת דיבה מצידם כלפיך בהחלט אפשרית.

בשני התהליכים יש להביא את המנוע למצב של מעבר ל"ארבע פעימות" ולעשות את התערובת עניה בתהליך.
    כל ההבדל הוא האם אתה נותן למנוע להצטנן במחזורים או שאתה מחמם אותו ברציפות. לטעמי (מותר שלי יהיה טעם, יש לי תעודה על הקיר ממוסד מכובד שמאשרת את זה) אין הבדל והיעד יושג במידה שווה, אך הסיכון לנזק למנוע בשיטתך גדול יותר בעיקר ע"י מפעיל "פזיז", שהרי כתוב במפורש שיש להקפיד לא להיות עני מדי (כמה זה עני מדי?).

ולסיכום, מתקשה אני להאמין בטענותיך, וברשותי מנועים המוכיחים זאת. ( לעת עתה....)

נ.ב.
    לכל בעיה הנדסית יש מספר פתרונות הגדול מ2 בכדי להגיע לתוצאה המבוקשת! אם מישהו טוען אחרת הוא חר@ של מהנדס ואל תעבוד עמו!
    נערך לאחרונה על ידי Boogle; 26-04-2009 בשעה 22:24:30.
    Boogle ולא Google קפיש?
    על טעויות- משלמים, על שגיאות - משלמים יותר ...
    צדק- זה כוכב במערכת השמש אין מה לחפש אחריו.

בלוגים ומאמרים שימושיים: לכו חפשו תחת שם המשתמש שלי

תודה!
    6
    הודה 23 פעמים ב 21 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי DarZeelon צפיה בהודעה
    סבבה,

כדאי שתתעלם מההוראות להרצה הכתובות במדריך הרשמי... הן זהות למנועים עם רינג ולמנועי ABN... ונכתבו, כנראה, ע"י מחלקת הפרסום של OS ולא ע"י מהנדסיהם.

ההוראות הנכונות למנועי- ABN (וגם ABL) נכתבו כאן, ע"י המשווק של מעל 60% מתוצרת המפעל...

אם OS היו כל כך מעריכים ומכבדים את תהליך ההרצה המסריח המופיע ב-manual שלהם, הם היו פוסלים את ההמלצה הזו, המנוגדת לו במפורש...
    הסכמתם שבשתיקה היא רמז לכך, שמה שכתוב שם נכון. והמשך פרסום ה-manual כפי שהוא, מראה שלא כל כך איכפת להם, אם המנוע יחזיק מעמד רק עד תום תקופת האחריות... מה שההרצה המפורטת ב-manual מאפשרת...

כאן יש ת'רד שלם בנוגע להרצת מנועי ABC, ABN, AAC ו-ABL.

לגבי טמפרטורה של מנוע ודגימתה באמצעות 'מלכודת הפתאים' המתקראת IR Thermometer; אומר רק שבמנועי טיסנים; אם המנוע פועל כראוי, הטמפרטורה שלו נכונה, ללא שום חשיבות לערכה המספרי המדויק! כל מידע נוסף שתקבל מהמכשיר רק יבלבל אותך; ובנוסף, גם לא יהיה מדויק.
    למנוע ABN בהרצה, טמפרטורת העבודה אינה בין 35ºC לבין 40ºC... למעשה, אפילו לא למנוע ברזל-פלדה מיושן...

מצא במהרה איזשהו פתי אחר שיקנה ממך את המוצר, או שתעבור למכוניות צעצוע עם מנועי דלק... בהן יש לזה, אולי, שימוש כלשהו... החזר אותו לחנות, או שתשליך אותו לאשפה.

דר צאלון

חבל שאתה מטעה אנשים בכזאת החלטיות...
    אין שום סתירה בין הלינק שצירפת לבין התהליך שמתואר בחוברת ההוראות, מה גם שבלינק המצורף יש תיאור כללי ביותר של התהליך, מה גם שלא הייתי נוטה לבטל בקלות כזאת מדריך שנכתב ע"י מפתחי המנוע...
    נראה אותך מבטל את הוראות היצרן בקלות כזאת כשיהיה מדובר על הרצה של מנוע של לקסוס, שמגיעה דרך אגב מאותה מדינה...

תודה!
    1
    הודה 4 פעמים ב 4 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי assafwei צפיה בהודעה
    חבל שאתה מטעה אנשים בכזאת החלטיות...
    אין שום סתירה בין הלינק שצירפת לבין התהליך שמתואר בחוברת ההוראות, מה גם שבלינק המצורף יש תיאור כללי ביותר של התהליך, מה גם שלא הייתי נוטה לבטל בקלות כזאת מדריך שנכתב ע"י מפתחי המנוע...
    נראה אותך מבטל את הוראות היצרן בקלות כזאת כשיהיה מדובר על הרצה של מנוע של לקסוס, שמגיעה דרך אגב מאותה מדינה...
    אסף,

מטעה??? איפה בדיוק אני מטעה?

איפה אין סתירה?

האם זה, לדעתך:

Your ABN engine must be broken-in at full throttle. You don't want to run it too rich. Too- rich running will not allow it to warm to proper temperatures, so the liner does not get properly seated. Lean it until it is running just out of what is known as "four-cycle" mode, then gradually work leaner with each run. You can lean it to peak RPM as soon as the engine will accept it.
    זהה לחלוטין, או אפילו דומה במקצת לזה?

Install the engine with the propeller intended for
    your model. Open the needle-valve to the advised
    starting setting and start the engine. If the engine
    stops when the glow plug battery disconnected,
    open the needle-valve to the point where the engine
    does not stop. Run the engine for one minute
    with the throttle fully open, but with the needle-valve
    adjusted for rich, slow "four-cycle"operation.
    1
    .
    Now close the needle-valve until the engine
    speeds up to "two-cycle" operation and allow it to
    run for about 10 seconds, then reopen the needle-valve
    to bring the engine back to "four-cycle"
    operation and run it for another 10 seconds.
    Repeat this procedure until the fuel tank is empty.
    Re-start and adjust the needle-valve so that the
    engine just breaks into "two-cycle" from "four-cycle"
    operation, then make three or four flights,
    avoiding successive "nose-up" flights.

האדום (מועתק מה-manual) אומר לך להפעיל את המנוע מחצית הזמן בארבע-פעימות, מה שעלול לפגע באריכות ימיו של המנוע, בעוד שהירוק (מאתר הנציג האמריקאי) אומר לך להפעיל את המנוע לאורך כל תהליך ההרצה, מחוץ לתחום ארבע-פעימות; כלומר בשתי-פעימות בלבד ובטמפרטורת עבודה תקינה.

לומר ששניהם אומרים אותו הדבר, דומה לאופן בו ה-Manual מתייחס למנועי רינג ולמנועי ABN, 'אותו הדבר'...

אם ה-manual של לקסוס היה כתוב כמו זה של OS, היא לא הייתה נמכרת בארה"ב במספרים כאלה... וחוץ מזה, במדריך של Lexus אין שום הוראות לגבי הרצה, כי פשוט לא צריך...

איך, לדעתך, אני צריך להטעות אנשים? בצורה מתחסדת?...
    אני לא מטעה, אך אם מישהו מטעה בהוראותיו, כמו המדריך של OS, הוא יחטוף ממני על הראש, בצורה המפורשת ביותר!

אין מנוחה לרשעים.

דר צאלון

נערך לאחרונה על ידי DarZeelon; 27-04-2009 בשעה 14:27:49.

דר צאלון
    DarZeelon
    052-2588489
    ddzeelon@gmail.com

תודה!
    7
    הודה 31 פעמים ב 26 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

שאלת תם, מה זה להריץ מנוע ב"ארבע פעימות" " ולהריץ אותו ב"שתי פעימות" ?
    מעבר לכך, למרות היותם מנועים מוכחים וטובים מאוד, ה- Manuals של OS מתאימים,אולי, לעורכי דין ולא לשפת הנדסה. אף פעם לא הבנתי מה זה ערכים כללים כמו proper temperatures...
    בברכת נחיתות טובות,
    אבי סירוטה

תודה!
    19
    הודה 24 פעמים ב 17 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

חברים,

אני בימים אלו לפני הרצת מנוע מאותו דגם (46 AX).
    אשמח לעצות עשה ואל תעשה בנוסף להוראות היצרן שעברתי עליהן בקפידה.
    בנוסף, מה הכוונה לסוגי המנועים השונים - ABC, ABN, AAC ו-ABL?

תודה מראש,

שחר
    ---Mayor of Happyville---

תודה!
    1
    הודה 4 פעמים ב 4 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אבי,

מחזור הפעולה הנורמלי של מנוע שתי-פעימות הוא בעל פעולת כוח, בכל סיבוב שלם של גל-הארכובה.
    בגלל מבנהו, לאחר חשיפת פתח הפליטה בשרוול ע"י הבוכנה היורדת, יצאים רוב הגזים השרופים דרכו תחת לחץ עצמי ובאמצאות דחיקתם (scavenging) החוצה, ע"י תערובת טריה הנדחסת דרך פתחי ההזנה בשרוול (bypass ports).
    אבל חלק מהגזים השרופים נמצאים עדיין בחלל הצילינדר, לאחר שהבוכנה עלתה וחסמה את כל הפתחים.

הגזים השרופים האלה מפריעים לבעירה, אך בפעולה תקינה של המנוע זה לא יהיה ניכר.

אם תעשיר את התערובה הטריה ע"י פתיחת הסיכה הראשית באופן ניכר, היא עלולה, בתוספת שיירי הגזים השרופים, להיות לא דליקה מספיק וקרה מכדי שמצת הלהט יחל את בעירתה.

במצב זה הבוכנה עולה ודוחסת; ולאחר מכן נדחפת למטה ע"י התערובת הדחוסה, מבלי שתתרחש בעירה.
    במחזור הפעולה הבא, התערובת הטריה הנכנסת מדללת עוד יותר את שיירי גזי הפליטה ולמרות שהיא קרה, היא דליקה דיה כדי להיות מוצתת ולבעור.

וכך זה חוזר חלילה; מחזור אחד עם פעולת כוח ומחזור אחד בלי...

וכך מנוע שתי-הפעימות פועל כמנוע ארבע-פעימות. באנגלית זה נקרא four-cycling, והפעולה מתועדת, נמדדה ופוענחה באופן מלא.

מנועים של טיסני כבלים Stunt F2A, מכוונים לעבוד ב-four-cycling, כאשר הטיסן בטיסה ישרה ואופקית. כאשר הטיסן עושה תרגיל ב-G גבוה, התערובת נעשית עניה יותר והמנוע עובר ל-two-cycling, כדי לספק כוח לביצוע התרגיל המבוקש. כשהמטיס 'נרגע' בסיום התרגיל ומחזיר את הטיסן לישרה ואופקית, המנוע נרגע גם הוא וחוזר ל-four-cycling.

לשאלתך בנוגע להרצה, מנועי שרוול-קוני (ABC, ABL, ABN, AAC) חייבים להיות בטמפרטורת עבודה תקינה בעת ביצוע ההרצה.
    הרצה עשירה מדי, ב-four-cycling, תגרום לכך שיהיו קרים מדי, הצילינדר ישאר קוני והבוכנה תשחק מעבר לרצוי.

קרא את הת'רד אליו הפנתי בהודעה מספר 4.

Boogle, זה נוגע גם למה שאתה כתבת. Capiche?
    יש דברים שהם פשוט לא נכונים ושיטת ההרצה למנועי ABN ב- manual היא אחד מהם.

האם תוכל להציג בפני מנוע גלואו ABN/L של OS, שכבר עבר 400 שעות עבודה, לאחר הרצה לפי המדריך של OS?
    מניסיונם של משתמשים בפורום אר-סי יוניברס, 13-50 שעות-חיים הם הרבה יותר נפוצים.

400 שעות הן, לצורך העניין, כ-2,400 טיסות של כ-10 דקות...

אני אוכל להראות לך מנוע ABC של MVVS, שכבר עבר כ-140 שעות לאחר הרצה כפי שאני ממליץ. הבוכנה עדיין נתפסת בשיא השרוול, כשהמנוע קר... והוא מתניע על ה-Back-flip הראשון - תמיד! ונותן המון כוח.

דר צאלון

דר צאלון
    DarZeelon
    052-2588489
    ddzeelon@gmail.com

תודה!
    1
    הודה 4 פעמים ב 4 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי מר מתוק צפיה בהודעה

....מה הכוונה לסוגי המנועים השונים - ABC, ABN, AAC ו-ABL?
    שחר,

מדובר במנועים בעלי שרוול צילינדר קוני (צר יותר למעלה).

ABC = high-silicon Aluminium piston, Brass sleeve, Chromium plated

AAC = high-silicon Aluminium piston, Aluminium sleeve, Chromium plated

ABN = high-silicon Aluminium piston, Brass sleeve, Nickel coated

ABL = Advanced, Bi-metallic Liner

זהה ל-ABN, אך עם שכבת נחושת דקיקה לחיזוק הדבקת הניקל על הפליז.

דר צאלון
    נערך לאחרונה על ידי DarZeelon; 27-04-2009 בשעה 19:19:56.

דר צאלון
    DarZeelon
    052-2588489
    ddzeelon@gmail.com

תודה!
    7
    הודה 31 פעמים ב 26 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

דר,
    אחרי 6 שנות לימודים הצליחו להכניס אפילו לראש שלי את אופן פעולתו של מנוע 4 פעימות...
    ההסבר שלך לשיטת 4\2 פעימות ברור ודי הגיוני לטיסני כבלים בהם אין שליטה על מצערת. למען הסר ספק וכדי לא לבלבל את הקוראים, רצוי לציין כי אין בעצם מנוע שהוא גם 2 פעימות וגם 4 פעימות. מדובר בעצם בפעולת עבודה "אבודה" ללא ניצוץ\הצתת התערובת במנוע שהוא 2 פעימות טהור.
    תודה.
    נערך לאחרונה על ידי אבי סירוטה; 27-04-2009 בשעה 17:07:57.
    בברכת נחיתות טובות,
    אבי סירוטה

תודה!
    1
    הודה 4 פעמים ב 4 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אבי,

אני מסכים שבעברית זה עלול לבלבל...חסרות בשפה שלנו מילים...

באנגלית, לסוג המנוע קוראים two-stroke, או four-stroke.

לאופן הפעולה המיוחד בו מנוע two-stroke, פועל באופן הדומה מעט ונשמע כמו מנוע four-stroke, קוראים 'four-cycling'...

אגב, גם אם תפעיל מנוע four-stroke בתערובת ממש, אבל ממש עשירה; אין שום סיכוי שהוא יתחיל לעשות eight-cycling...

דר צאלון

דר צאלון
    DarZeelon
    052-2588489
    ddzeelon@gmail.com

תודה!
    6
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי DarZeelon צפיה בהודעה
    אסף,

מטעה??? איפה בדיוק אני מטעה?

איפה אין סתירה?

האם זה, לדעתך:

Your ABN engine must be broken-in at full throttle. You don't want to run it too rich. Too- rich running will not allow it to warm to proper temperatures, so the liner does not get properly seated. Lean it until it is running just out of what is known as "four-cycle" mode, then gradually work leaner with each run. You can lean it to peak RPM as soon as the engine will accept it.
    זהה לחלוטין, או אפילו דומה במקצת לזה?

Install the engine with the propeller intended for
    your model. Open the needle-valve to the advised
    starting setting and start the engine. If the engine
    stops when the glow plug battery disconnected,
    open the needle-valve to the point where the engine
    does not stop. Run the engine for one minute
    with the throttle fully open, but with the needle-valve
    adjusted for rich, slow "four-cycle"operation.
    1
    .
    Now close the needle-valve until the engine
    speeds up to "two-cycle" operation and allow it to
    run for about 10 seconds, then reopen the needle-valve
    to bring the engine back to "four-cycle"
    operation and run it for another 10 seconds.
    Repeat this procedure until the fuel tank is empty.
    Re-start and adjust the needle-valve so that the
    engine just breaks into "two-cycle" from "four-cycle"
    operation, then make three or four flights,
    avoiding successive "nose-up" flights.

האדום (מועתק מה-manual) אומר לך להפעיל את המנוע מחצית הזמן בארבע-פעימות, מה שעלול לפגע באריכות ימיו של המנוע, בעוד שהירוק (מאתר הנציג האמריקאי) אומר לך להפעיל את המנוע לאורך כל תהליך ההרצה, מחוץ לתחום ארבע-פעימות; כלומר בשתי-פעימות בלבד ובטמפרטורת עבודה תקינה.

לומר ששניהם אומרים אותו הדבר, דומה לאופן בו ה-Manual מתייחס למנועי רינג ולמנועי ABN, 'אותו הדבר'...

אם ה-manual של לקסוס היה כתוב כמו זה של OS, היא לא הייתה נמכרת בארה"ב במספרים כאלה... וחוץ מזה, במדריך של Lexus אין שום הוראות לגבי הרצה, כי פשוט לא צריך...

איך, לדעתך, אני צריך להטעות אנשים? בצורה מתחסדת?...
    אני לא מטעה, אך אם מישהו מטעה בהוראותיו, כמו המדריך של OS, הוא יחטוף ממני על הראש, בצורה המפורשת ביותר!

אין מנוחה לרשעים.

דר צאלון

דר,

ההגדרה של הנציג האמריקאי היא בדיוק ההגדרה שהיית מצפה מנציג, ולא מיצרן...
    ההגדרה "running just out of" היא כל כך מעורפלת, ובהחלט ניתן להבין אותה ככניסה לתחום ה "4 פעימות" מה גם שכל עוד לא תיכנס לתחום הארבע פעימות לא תדע איך להישאר מחוץ לתחום ומה הגבול התחתון... בקיצור הוראות מאוד מעורפלות, אני בהחלט לא הייתי הולך על זה בראש שקט.
    במדריך לעומת זאת ההגדרות מדוייקות הרבה יותר, וניתן לפרש את ההוראות של נציג המכירות גם באופן שבו הן כתובות במדריך המקורי.
    בקיצור ולעניין... המדריך נכתב על ידי מקצוענים - לשימוש על ידי האדם הממוצע, ומנסיון של יותר מעשר שנים עם מנועים כאלה זה עובד נהדר בלי שום בעיות.

תודה!
    58
    כניסות לבלוג
    6
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני חוזר וטוען שלכל בעיה הנדסית יש יותר משני פתרונות קבילים. קפיש? (אני נשאר עם העברית העילגת שלי)
    הרצת מנוע היא ללא ספק "בעיה הנדסית" פתירה בעלת יותר משני פתרונות חד משמעיים.
    לצערי, אתה חוזר ונדבק לטענת ה"טכנאי" שלך: "ככה אני עושה את זה שנים ואין לי בעיות עם זה".

אפשר לדעת בבקשה מה הסטטיסטיקה שלך? כמה מנועים הרצת כך והגיעו ל400 שעות? לעומתם כמה מנועים הרצת לפי ה"מדריך למשתמש" וקיבלת תוצאה שונה באותם תנאים מבוקרים?

האם פרקת אותם ובדקת במיקרוסקופ או כל מערכת הנדסית אחרת את פני השטח של הבוכנה והשרוול והגעת למסקנה ברורה וחד משמעית מול מנוע שהורץ אחרת?

בקיצור, הניסיון עושה את ההבדל בתנאי שהמדגם מספיק גדול.
    אני עם אסף וגדעון, המדריך למשתמש הוא COOK BOOK (הייתי חייב קצת אנגלית) למשתמש הממוצע (וכנראה גם המתקדם שלא מחפש להתחכם) שככל הנראה , מניסיונו של היצרן יביא למספר המועט ביותר של כשלונות הרצה למוצר שאמור להיות עממי ונמכר במיליונים.

היות וברור לי , מעל לכל ספק, שאני לא שכנעתי אותך כשם שלא שכנעת אותי, אני עוצר פה עד שתספק את הסטטיסטיקה לעיל
    Boogle ולא Google קפיש?

תודה!
    6
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי Boogle צפיה בהודעה
    אני חוזר וטוען שלכל בעיה הנדסית יש יותר משני פתרונות קבילים. קפיש? (אני נשאר עם העברית העילגת שלי)
    הרצת מנוע היא ללא ספק "בעיה הנדסית" פתירה בעלת יותר משני פתרונות חד משמעיים.
    לצערי, אתה חוזר ונדבק לטענת ה"טכנאי" שלך: "ככה אני עושה את זה שנים ואין לי בעיות עם זה".

אפשר לדעת בבקשה מה הסטטיסטיקה שלך? כמה מנועים הרצת כך והגיעו ל400 שעות? לעומתם כמה מנועים הרצת לפי ה"מדריך למשתמש" וקיבלת תוצאה שונה באותם תנאים מבוקרים?

האם פרקת אותם ובדקת במיקרוסקופ או כל מערכת הנדסית אחרת את פני השטח של הבוכנה והשרוול והגעת למסקנה ברורה וחד משמעית מול מנוע שהורץ אחרת?

בקיצור, הניסיון עושה את ההבדל בתנאי שהמדגם מספיק גדול.
    אני עם אסף וגדעון, המדריך למשתמש הוא COOK BOOK (הייתי חייב קצת אנגלית) למשתמש הממוצע (וכנראה גם המתקדם שלא מחפש להתחכם) שככל הנראה , מניסיונו של היצרן יביא למספר המועט ביותר של כשלונות הרצה למוצר שאמור להיות עממי ונמכר במיליונים.

היות וברור לי , מעל לכל ספק, שאני לא שכנעתי אותך כשם שלא שכנעת אותי, אני עוצר פה עד שתספק את הסטטיסטיקה לעיל
    אם רק יורשה לי להוסיף הערה קטנה...
    אני מאמין ש OS כן בדקו מדגם מספיק גדול, ואם לא אז שאפן ל OS למה הלך להם לא רע על הניסיון הראשון

תודה!
    1
    הודה 4 פעמים ב 4 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

Boogle,

האם אתה באמת מבקש שלא אבלבל אותך עם עובדות?

מספר המנועים שהרצתי עולה על 70. אני לא יודע כמה שעות כל אחד מהם החזיק עד שנשחק למוות, שכן אפילו אחד מהם לא חזר אלי עם צורך בשיפוץ. היחידים ששבקו עשו זאת במפגש עם חפץ נייח (אדמה\אספלט), במהירות סגירה של 150-200 קמ"ש.

על היחיד מבין המנועים האלה הנמצא בידי, כבר סיפרתי לך.

היתר בידיים של לקוחות בארץ ובחו"ל, להם מכרתי מנועי MVVS, או מנועים של OS, Webra, Rossi, Magnum הנמצאים בארץ.
    כל אלה שלא התרסקו למוות, למיטב ידיעתי, עדיין פועלים.

אני יודע שאתה שונא את כולם, אבל האם אינך רואה את ההגיון הבריא המופיע בת'רד ההרצה, ומבין את הסיבות לכך שכל שניה מיותרת בה מנוע בעל שרוול-צילינדר קוני, פועל כשהוא קר, מקצרת את חיי הבוכנה ושוחקת אותה?

האם אתה מבין כיצד החימום הדיפרנציאלי של השרוול, לאחר שהוא מגיע למצב עבודה סדיר, מביא אותו לגיאומטריה שלא תשחוק את הבוכנה?

זהו המצב אליו הטכניקה שלי תביא את המנוע הכי מהר; והרצה במצב ארבע-פעימות המומלצת ע"י המדריך של OS תמנע מהמנוע להגיע אליו, למעט השניות בהן הוא פועל ב-two-cycle.

גם אם אתה מהנדס, אני בטוח שידוע לך שלבעיות מסוימות קיים פתרון אופטימלי יחיד.
    יתכן שקיים פתרון נוסף, אך הוא לא האופטימלי והתוצאות אליהן יוביל, יהיו טובות פחות מאלה של הפתרון האופטימלי.

כזהו הפתרון המופיע ב-manual של OS. הוא לא האופטימלי, אך בעקבותיו, סביר להניח שהמנוע יפעל למשך זמן סביר, עד שיימאס לך ממנו ותרצה לקנות מנוע OS אחר במקומו...

אחרי הרצה נכונה, לעומת זאת, תוכל לתת את המנוע במתנה לנכדיך (אני יודע שהינך צעיר עדיין), והוא ימשיך לשרתם כפי ששרת אותך. 400 שעות עבודה למנוע של טיסן הן המון, המון שנים.

ישנו יצרן דלקים לטיסנים בשם Cooper Fuels, בצפון מדינת ניו-יורק.
    יש בוחן מטעמו בשם Dr Nitro, שכבר כתב באתר RCU, על מנועים שהריץ, עד ששבקו ממש.

בין המנועים שעברו את 400 השעות היו למרבה ההפתעה, הת'נדר טייגר 46 פרו, כמה מנועי MVVS, Webra, ... ואפילו לא OS אחד...

דר צאלון

דר צאלון
    DarZeelon
    052-2588489
    ddzeelon@gmail.com

תודה!
    58
    כניסות לבלוג
    6
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

היות ואין לי "עובדות" חותכות כמו לך, אין לי רצון להתווכח עם העובדות שלך, ומרפרוף בת'רד (שקצת עייף אותי למען האמת) ראיתי שגם שם יש דעות לכאן ולכאן, אספר לך אנקדוטה שממנה תבין (אני מקווה) לאן אני מנסה להוביל (אגלה לך בסוף כי אני לא רוצה להתיש אותנו בויכוחים).

לפני כעשור חברה ישראלית ידועה נגשה למכרז השבחות של מטוס אמריקאי (נאמר F5)
    החברה הזו צלחה השבחה של "אחיו" של המטוס בדרום אמריקה והציע חבילת השבחה נאה לכלי. אכן החבילה כללה גלס קוקפיט מלא עם מחשבים לכל פונקציה כטוב הארץ במחיר מציאה.
    מולה נגשה חברה ישראלית אחרת , פעם פאר התעשיה אך באותן שנים חבוטה במעט, אך מהנדסיה עשו מעשה מופלא , הם קראו והבינו את "הMANUAL" שלצורך העניין נקרא הRFQ למערכת.
    הם הגישו הצעה "בסיסית" שכללה מסך זכוכית אחד ללא עשן וצילצולים כמעט באותו המחיר....

והפלא ופלא החברה השניה עם ההצעה ה"עלובה" (כך נקראה ע"י טובי עובדי חברה א') זכתה.

מוסר השכל? RTFM צריך לעשות מה שמבקשים ממך סה טו.

האויב המושבע של טוב זה הטוב יותר.
    הנכדים שלי יטיסו חשמלי עם מנוע של TURNIGY דור 4 , הם לא יהיו מעוניינים במנועים שלי שנחבטים במסלול מדי פעם בפעם.
    הנ"ל תקף גם כמעט לכל מי שקורא את הת'רד הנוכחי.

אני, ואף אחד לא צריך מנוע זהב, אני וכל אחד רוצה מנוע שלאחר הרצה יעבוד טוב וישרת אותי פרק זמן סביר עבור מנוע שכזה. אפילו בעליה של הלקסוס לעיל מחליף אותה פעם בכמה שנים.

בקיצור, (פה אני מגיע לפואנטה שלי) אני בטוח שהשיטה שלך מעולה, אולי אם נעשה מרוץ השוואות היא תהיה כנראה גם הכי טובה, אבל , אין לך שום סיבה שבעולם להתנהג ולצאת בהצהרות כפי שיצאת, אתה יכול לבוא ולטעון ששיטתך נותנת תוצאות כאלו ואחרות, שאולי , לפי הסטטיסטיקה שלך הן טובות מאוד, אבל בין זה ולהשמיץ או לערער עד היסוד את מהימנות המדריך למשתמש הדרך עוד רבה ואף אחד לא שם אותך לסמכות בעניין זה (לפחות למיטב הבנתי).

ולסטטיסטיקה נגדית אספר לך על מנוע OS 25 שיש לי משנת 1989 הרצתי אותו אז בצורה "פרטיזנית" לחלוטין : 1 ליטר דלק (של טיסן חיפה שומו שמיים) במנוע במוד 4 פעימות וזהו.
    אחרי זה הטסתי אותו המון במשך שנתיים , גם הכנסתי אותו באנך מגובה 30 מטר בפול מצערת לתוך המסלול בעין שמר - הציר התעקם באמצע ההברגה , והחלפתי לו קרבורטור. והוא חזר לטוס והניע בפליפ (לא היה לי כסף לסטרטר אז...) אחרי זה הוא אכל חצץ מאחורי הקריון בביאליק, אחרי זה זנחתי אותו בארגז ללא שימון או ניקוי מיוחד ל18 שנה... לפני כשלושה חודשים הוצאתי אותו ניקיתי קצת את שאריות השמן (אני עצלן...) והפלא ופלא לא רק שהוא הניע בנגיעה הוא גם עבד כמו שעון. מה זה אומר? האם ההרצה שלי היא הפתרון הנכון? מי יודע, וודאי שלא אני.
    ארזתי אותו להראות לנכדים
    Boogle ולא Google קפיש?

תודה!
    1
    הודה 4 פעמים ב 4 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

Boogle,

הבנתי אותך ואני מקבל את מה שאתה אומר.

אך להגנתה של השיטה 'שלי' אומר, שהיא אינה קשה יותר ולא מסובכת יותר, מזו המופיעה ב-manual של OS.
    אבל אם בחרת בה ולא חבטת את המנוע במסלול לאורך תקופת השימוש, תהיה לך עדיין האופציה לתת אות במתנה לנכדים, כשהוא עדיין בשיא אונו.

בשיטה האחרת, סביר להניח שכשיגיע הזמן הזה, המנוע כבר יהיה עם 'הכנה לאוברול'.

דר צאלון

דר צאלון
    DarZeelon
    052-2588489
    ddzeelon@gmail.com

תודה!
    89
    הודה 302 פעמים ב 270 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    7 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

וואו איזה נופת צופים.... ואני חשבתי שזכינו כי שילמנו לחברים הנכונים...

נהניתי והחכמתי מההתנצחות (למדתי שהקדח קוני...)
    צביקה

If you can't make it fly, try harder, else RTFM

תודה!
    58
    כניסות לבלוג
    6
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

Boogle ולא Google קפיש?

תודה!
    1
    הודה 4 פעמים ב 4 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

יום עצמאות שמח לכולם!

דר צאלון
    DarZeelon