שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 5 מתוך 5

מאמר: fly but no fray

1. תאריך הצטרפות
    Nov 2014
    תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

Jump to Comments

fly but no fray

4 Comments by hirez Published on 12-12-2015 15:37:20
    הקדמה : בתקופה האחרונה נחשפתי למסר מקרים בהם הטיסן התרסק כאשר לא ניתן לשלוט בטיסן ("הטיסן לא הגיב.."), סרוואים נשרפים.

הנושא הציק לי מכיוון שאת ההערות קיבלתי מטיסנאים מתחילים וכבר בצעדים הראשונים חווים בעיות, בחלק מהמקרים של הריסוק/אובדן שליטה ,הטיס טיסנאי בכיר את הטיסן עבור המתחילים.

ואז מתחיל מסכת הלגלוגים , קנית שלט ז**, במקום שלט של F***, סרוו סיני זול ועוד כאלו הערות.
    לאחר שהתחלתי לנבור בנושא, הגעתי למסקנה די פשוטה, שארחיב בהמשך, אבל לאותם מלגלגים אומר בפשטות, "טעיתם"

השלטים אומנם לא כמו שאתם רגילים, אבל הם בסדר, והסרוו הסיני גם בסדר, אמנם הציוד אינו מהשורה הראשונה, אולם מספקים את העבודה ,בעיקר לטיסנאי מתחיל, העיקר שמרבית הציוד היום מורכב/מיוצר במזרח הרחוק, ובסוף יש עליו מדבקה של יצרן אמין (יש גם מוצרים איכותיים אחרים המיוצרים באירופה וארה"ב).

התקלה המשותפת לכל התקלות שהחברים חוו זהו "סוללת מקלט" (גם אם הם לא ידעו).

מרבית המקלטים בשוק מתח ההזנה שלהם עובר ישירות לסרוו ללא שום סינון, המקלט עצמו יכול לעבוד עם מתח גבוה ממתח העבודה של הסרוו, אולם מתח עבודה של הסרוו הינו 4.8V עד 6V (ישנם בשוק היום סרוואים מסדרת HV למתח עבודה גדול יותר)

מתח עבודה של הסרוו הסטנדרטי תוכנן ל 4 סוללות, 4 סוללות אלקלאין של 1.5V יספקו 6V, ו 4 סוללות נטענות ניקל קדמיום/מאטל של 1.2V יספקו 4.8V. כך תוכנן מתחי העבודה שלהם.

במידה ונזין את הסרוו במתח גבוהה יותר (ככל שיגדל המתח יגדלו התופעות) הסרוו , יתחמם, יתקע, ירטוט, יפסיק לעבוד , כל סרוו מחברה שונה ולפעמים מאותו דגם יתנהג בצורה שונה, לעיתים התופעות יגיעו אחרי מס דקות ("אבל קודם עוד הטסתי..") ולפעמים אחרי "בישול" יגיע אחרי מס טיסות, יתכן שגם סרוו מסוים יהיה עמיד בתוספת "קטנה" של מתח.

המטיסים של טיסנים גדולים "מכירים" ולכן כאשר מטיסים עם סוללה גדולה מוסיפים בקר ייצוב מתח UBEB למיניהם...

ולכן כן מי שמטיס עם סוללות Lipo/Lifepo4 של שני תאים 6.6V או 7.4V ללא יחידת ייצוב/בקרת מתח ראו הוזהרתם, אתם מבשלים את הסרוואים שלכם, ולכן יש להתכונן ולתכנן בהתאם.

2. Total Comments 4

תגובות

תודה!
    1,390
    הודה 1,344 פעמים ב 1,118 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: fly but no fray

אתה צודק במה שכתבת על הסוללות...לפחות מבחינתי אין בזה הרבה חדש
    עם זאת לדעתי אתה מפספס...
    חלק מהבעיה נמצא במה שאתה הגדרת בעצמך כ "ציוד בסדר"
    מערכת שלט בסדר, סרוו בסדר...ציוד בסדר
    זה בעיה להתחיל עם כל הציוד רק בסדר
    בסדר=בינוני
    צריך להתחיל עם ציוד טוב...לא חייבים הכי טוב אבל טוב זה מספיק
    עם כל הכבוד לציוד הפשוט מתוצרת לא מוכרת המיוצר במזרח הרחוק [כן. אני יודע שהכול מיוצר במזרח הרחוק] יש בעיה עם דיוק במידות ובערכים שהם מציינים
    לא תמיד זה מדוייק
    לא תמיד בקרת האיכות והייצור עולות בקנה אחד עם המקובל בתחביב.
    מה לעשות...כשרוצים זול אפשר להתפשר.
    אפשר להתפשר אבל אין מה לבכות אחר כך שהתרסק לך

כמי שגדל בתקופה בה טיסן היה נבנה מקיט...בניה שאורכת כמה שבועות טובים אני יודע את כאב הלב שבריסוק טיסן
    אם הייתי חוזר להטיס כיום הייתי מקפיד על ציוד איכותי כדי להימנע מאותה עוגמת נפש

צריך לזכור שבשלבים הראשוניים חשוב לייצר הצלחה וביטחון של המטיס ביכולתו
    ריסוק של טיסן הוא אמנם חלק מהתחביב אך לא כל מי שמרסק בימיו הראשונים חוזר להטיס.

המלצתי היא להשקיע עוד קצת כסף ולקנות ציוד קצת יותר טוב

רן ענבר

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

המתח שיוצא לסרוו הוא המתח שמוציא הבקר לאחר ייצוב ולא קשור למתח הסוללה . בקרים ללא מייצב לא מוציאים מתח ואז צריך להוסיף מייצב מתח חיצוני למקלט.

תודה!
    392
    הודה 246 פעמים ב 191 הודעות
    כניסות לבלוג
    3
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

נראה לי שמדובר על טיסני ניטרו (אין בקר מהירות)
    http://www.youtube.com/user/rcfreakamit

No good deed goes unpunished

תודה!
    33
    הודה 6 פעמים ב 5 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

מהניסיון שלי ושל חניכים בתחביב הזה : זול = יקר
    בהכל.
    מה לא קרה לי.. מנועים זולים, מקלטים לא תקינים, מערכות רדיו "סבירות", סרבואים סיניים "בינוניים"... ועוד ועוד.
    תמיד מפתה לקנות את "החמוד הזה שעולה רק 4 דולר" ולא את האחד היקר הזה ("פשוט גניבה! למה זה כל כך יקר?!") ואחרי זה לגלות שטיסן איכותי וטוב מלא בציוד טוב הולך רק בגלל הסרבו הסיני שיושב על המאזנת...
    רוצים להכנס לתחביב? תעשו את זה כמו שצריך, אחרת התחביב הזה יהיה מדכא...
    תרסקו את הטיסן שלכם בעצמכם, אל תיתנו לציוד שלכם לרסק אותו בשבילכם

תגיות בנושא זה

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •