שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך 2

נושא: סטודנט סקרן

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל סטודנט סקרן

שלום, לאחרונה נחספתי לעולם הרחפנים ומרוב המידע שמצאתי הלכתי לאיבוד.
    קצת על עצמי ועל מטרותי:
    סטודנט להנדסת תעשייה וניהול מתמחה במערכות מידע, שפת התכנות המרכזית שלמדתי לעבוד איתה היא JAVA (אם זה רלוונטי), יש לי ידע בסיסי בפיזיקה, ודימיון פורה שרוצה לעוף רחוק.
    כיום אני חושב על פרויקט גמר מענייין שיכלול רחפנים לפי רעיון חדש שאני מנסה לעצב.
    ראיתי כאן המון מדריכים מעולים אך הלכתי לאיבוד בתוך על המידע הזה.
    יש לי מספר שאלות שמציקות לי ואני לא מצליח להבין איך לחבר את כל המידע שאני רואה כאן.

ראשית אילו פרמטרים עלי למדוד ולחשב על מנת להבין איזה מנוע,בקר,סוללה,שלט,משדרים עלי לרכוש.(אם אפשר קצת הסבר על הדרך על אופן הפעולה של כל רכיב ועל החשיבות שלו בכל מערך ההטסה)
    מה שונה ממנוע למנוע? איזה סוגי מנועים יש? (כנ"ל לגבי בקרים וסוללות)
    איך יודעים להתאים בין הסוללה הבקר והמנוע?
    והדבר הכיי הכי הכי חשוב מבחינתי זה ללמוד איך לתכנת את הבקר.

תודה מראש לכל העוזרים!
    נערך לאחרונה על ידי yos12sas; 17-10-2018 בשעה 20:29:31.

תודה!
    98
    הודה 229 פעמים ב 132 הודעות
    הוזכר
    2 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: סטודנט סקרן

אופן פעולה של רחפן הוא די פשוט,
    יש בקר טיסה שמבצע בלופ מהיר איסוף של נתוני החיישנים שעל הרחפן ועל פי זה שולח פקודות לבקרי המהירות, שהם מופקדים על סל״ד המנוע.
    הרחפן טס מסתובב ומתייצב ע״י שינויי סל״ד בין המנועים.

כדי לדעת איזה רחפן מתאים, צריך קודם להגדיר את המשימה שהוא אמור לבצע, שהייה ארוכה/נשיאת משקל/טיסה מהירה/טיסה מדוייקות וכו וכו
    ומכאן השוני במנועים, בקרי טיסה ושאר האלקטרוניקה.

רוב בקרי הטיסה כתובים בשפת סי.
    בכל מקרה לא הייתי ממליץ לך ללכת על פרויקט שקשור לכתיבת בקר טיסה. מהסיבות:
    1. לא יתנו לך להטיס בהדגמות, יש חוק בישראל שאוסר על הטסת טיסנים ורחפנים בשטחים ציבוריים, ובמרחק של פחות מ250 מטר מהתקהלות.
    2. אתה תבזבז את רוב הזמן על כתיבת חוגי בקרה (הלופים המהירים שהבקר מבצע על מנת לשלוח פקודות למנועים), יש המון בקרי טיסה שעושים עבודה מצויינת ויש מאחוריהם מאות ואולי אלפי שעות פיתוח, בדיקות וגם התרסקויות, אם תצטרך עכשיו לנסות לטפל בכל אנומליה שתצוץ תסיים את הפרויקט עוד 4 שנים ולכל היותר ביצועי הטיסה יהיו בינוניים.

אם בכל מקרה אתה רוצה פרויקט בתחום הרחפנים, ממליץ על פרויקטים שמשתמשים בפלטפורמת הרחפן כרכיב מוכן ותוסיף עליו יכולות כמו מצלמות, רכיבי תקשורת או נשיאת מטען מיוחד שמאפשר לו לעשות משימה אטרקטיבית.

רובי

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •