שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 1 מתוך 1

נושא: סיימון אומר ב-++C, ארדואינו

תודה!
    4
    הודה 27 פעמים ב 17 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל סיימון אומר ב-++C, ארדואינו

היי לכולם!
    אז בזמן שמאור עובד על מכונת הארקייד שלו "בניית מכונת ארקייד מכוערת" אני החלטתי לשגע את אבא במשהו אחר, בניית המשחק "סיימון אומר" בעזרת ארדואינו ואולי בהמשך גם על Raspberry Pi ופייתון

תמונה של המשחק "סיימון אומר"

בתמונה מעל סיימון מקורי משנות השבעים, אצלנו בבית ומתחת תמונה שלו בסימולטור ארדואינו בסימולטור
    Tinkercad

Click image for larger version. 

Name:	סיימון אומר ארדואינו - סימולטור  tinkercad.png 
Views:	245 
Size:	141.2 קילובייט 
ID:	151893

אבל לפני הכל אני רוצה להגיד שלא נגעתי בארדואינו כמעט שנה (מחנוכה) אז הקוד שלי מאוד מסורבל, מסתבר שאחרי כמה חודשים פיתוח בשפת פייתון ולולאת for שנראית ככה :(for i in range(10
    מאתגר להתרגל שוב לארדואינו {} (;++for (int i=1; i<=10; i. באמת זה קוד או מגילה?

אז דבר ראשון שריעננתי לעצמי זה חיבור לדים ולחצנים לארדואינו. זה היה החלק הקל, השתמשתי בלולאה שהיתה בקוד הקודם שלי "חנוכיית לדים" עשינו שעליה סרטון וגם פוסט

אחר כך היינו צריכים לגרום ללדים להידלק אם הכפתור שלידם לחוץ. זה לקח לנו טיפה יותר זמן בגלל למרות שנשמע הגיוני כשלוחצים על לחצן הוא "נותן חשמל" או בארדואינו עולה לרמה לוגית גבוהה, בארדואינו יותר נוח לעבוד כשהמצב הפוך. וזו הסיבה שאנחנו מחברים את הלחצנים למינוס ומגדירים אותם כ-INPUT_PULLUP אם לא נשתמש בפונקציה הזו אנחנו נצטרך להוסיף עוד נגד לכל לחצן. אם משהו לא ברור בהסבר הזה תשאלו בתגובות.

שמנו לב המשחק תמיד מתחיל עם אותם שלבים, כלומר הוא לא אקראי למרות השימוש בפונקציה random, הבנו את הבעיה אני אוסיף תגובה או פוסט עם הסבר.

הקוד למי שרוצה
    קוד:
    #define MAX_GAME_STEPS 100 int randGameSteps[MAX_GAME_STEPS] = {}; const byte push_buttons[] = {4, 5, 8, 9}; const byte led_pins[] = {3, 6, 7, 10}; void setup() { pinMode(A0, INPUT); randomSeed(A0); Serial.begin(9600); //Serial.println(MAX_GAME_STEPS); pinMode(2, INPUT_PULLUP); for (int i=0; i<=3; i++){ pinMode(led_pins[i], OUTPUT); digitalWrite(led_pins[i], LOW); pinMode(push_buttons[i], INPUT_PULLUP);} if (digitalRead(2) == 0){ randomSeed(analogRead(0)); Serial.println(millis());} } void loop() { randNumber = random(4); Serial.println(randNumber); /*randGameSteps[0] = led_pins[randNumber]; digitalWrite(randGameSteps[m], HIGH); delay(1000); digitalWrite(randGameSteps[m], LOW); delay(200);} for (int i=0; i<=3; i++){ if(digitalRead(push_buttons[i]) == 0){ digitalWrite(led_pins[i], HIGH); delay(500); digitalWrite(led_pins[i], LOW);}} */} //void initNewGame(){}

שחר גולדנברג
    ארדואינו בקלות ובעברית? בקרו ב-
    MaorDuino
    וגם בערוץ שלי GoldGirl speedPaint לצפיה בציורים שלי

2. המשתמשים הבאים אמרו תודה לGold על הודעתו:

ypython (11-07-2021)

נושאים דומים

1. תכנות ארדואינו
    על ידי b-melech בפורום פורום ארדואינו
    תגובות: 4
    הודעה אחרונה: 09-12-2019, 19:58:58
  2. 50$ הנחה בבנגוד בקנייה מעל 100 דולר !! Eachine-VR-D2 + Eachine VR-007 ב100 דולר יחד!
    על ידי Kobi Mazuz בפורום פורום FPV וצילום אווירי
    תגובות: 4
    הודעה אחרונה: 26-11-2016, 23:39:36
  3. השרון ארדואינו למכירה
    על ידי איציק רונן בפורום ציוד FPV ורחפנים
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 11-08-2012, 02:52:42
  4. [מדליק] מבצע ממש שווה! באינפיניטי תיק למסוק 450 ב 9.90 דולר! ו ל 500 ב 15 דולר!
    על ידי Ts7 בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 8
    הודעה אחרונה: 05-08-2011, 08:18:06
  5. תל אביב והסביבה למכירה זיכוי של 293 דולר אצל הסיני ב 200 דולר בלבד
    על ידי ytzhak בפורום טיסני דלק
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 23-05-2010, 18:25:51

תגיות בנושא זה

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים