PDA

צפייה בגרסה מלאה : אמינות בקניה ומכירה - תגובת המוכר

asafsee
16-12-2008, 16:28:42
שלום
נכנסתי לפורום וראיתי אשכול שנוגע אלי, קראתי את התגובות של כולכם ואני חייב לציין שגם לי יש צד בנושא, והוא צד שחשוב להישמע.
אני חושב שזה לא יאה לפתוח כזה אשכול ולהעמיד אותי לדין שגם לא בפניי.
והרי תגובתי:

פירסמתי סוללת 6 תאים 4600 מילי, שעבדה על מסוק 50 חשמלי בזרמים גבוהים והחזיקה כ 6 דקות טיסה.
מצבה של הסוללה ביום המכירה תקין. מכרתי אותה בגלל חוסר התאמה עקב מידותיה הגדולות והצורך במזומן עבור מוצר שהיה ברשותי ולא בשימוש.
לאחר שבוע+ חזר אלי הקונה בטענה שהסוללה מחזיקה לו 5 דקות בלבד.
זמן הטיסה שניתן למערכות שכאלו הוא תקין לחלוטין ויתכן שהמערכת החשמלית בה הוא משתמש צורכת יותר זרם משלי.
נוסף אמרתי, שאני לא יכול לדעת מה עבר על הסוללה לאחר המסירה, וקבלתה חזרה יכול להתבטא בסוללה תקולה מכל סיבה שהיא. (טעינה, איחסון, תיחזוק, קצר, חיבורים וכו).

במקרה והמוצר היה באמת תקול הייתי אמור לקבל טלפון מהקונה אחרי 48 שעות. (מי קונה מוצר ולא הולך ישר לבדוק אותו?!)

כשבוע וחצי לאחר הרכישה קיבלתי טלפון מהקונה שמצב הסוללה גרוע ודרש לביטול העסקה. בהתאם לזאת ובעקבות הצורך שלי לכסף והזמן שהמוצר היה אצל הקונה, לא ראיתי לנכון לבטל את העסקה.

נ.ב - זאת לא הרכישה והמכירה הראשונה שלי שביצעתי דרך יד 2, ובפעם הראשונה אני מרגיש כל כך שפל מטעות שאינה שלי.

זה הצד שלי בסיפור, אשמח לשמוע תגובות וללמוד מטעויות.

בברכה
אסף

chen green
16-12-2008, 16:38:57
בלי לקחת צד בעיניין. אני מכיר את אסף והבחור הוא מהטובים שהכרתי אמין וישר כמו סרגל

כל הציוד שלו (ואני מכיר את רובו מקרוב) נשמר בקנאות ומתוחזק ברמה גבוהה

אני בטוח שאין ולא היתה פה שום כוונת זדון

חן

אליקופטר
16-12-2008, 16:41:06
אני לא הבורר אבל יפה מצידך שאתה קם ואומר את שהיה .
דבריך נשמעים הגיונים לחלוטין וזו הסיבה שאני אישית התעקשתי לקבל את שמו של המוכר כי זו הדרך לקבל את תגובתו חשוב לשמוע את שני הצדדים אנשים ממהרים להדביק אשמה על מי שנראה להם וזה חבל (כשלא מציינים שם).
אני לא עוסק בריכלות והוצאה להורג אלא שואף לפורום נקי מרמאים ,אני אישית שמח לקבל את תגובת הקונה כחבר בפורום וכקונה אופציונלי בעתיד מכל אחד מהחברים.
בשלב זהאני בטוח שלפחות 50% מהקוראים נוטה אליך ו50% אליו מה שהיה 100%נגדך לפני כן .
עכשיו נשאר לכם לסדר את הענינים בינכם בתקווה שתצליחו איך שהו(אולי באמת המערכת שלו דורשת יותר).

דברים שרואים מכאן לא רואים משם.

gillb
16-12-2008, 16:49:11
אסף אתה לא צריך להתנצל. התנהגת כראוי!

גיל ברקאי

מר מתוק
16-12-2008, 16:58:05
בלי לקחת צד בעיניין. אני מכיר את אסף והבחור הוא מהטובים שהכרתי אמין וישר כמו סרגל

כל הציוד שלו (ואני מכיר את רובו מקרוב) נשמר בקנאות ומתוחזק ברמה גבוהה

אני בטוח שאין ולא היתה פה שום כוונת זדון

חן

אני מבקש לחזק את דבריו של חן ידידי.
אני מכיר את אסף, את הציוד שברשותו, מטיס בחברתו לעיתים קרובות ואף רכשתי ממנו מספר פעמים בעבר וכל שיש לי להגיד הוא כי המוכר הינו הגון עד מאד, ישר והציוד בו הוא משתמש / מוכר מתוחזק ברמה הגבוהה ביותר עם הרבה נשמה.

שחר

toto
16-12-2008, 17:03:00
עם כל הכבוד, כשאתה מוכר מוצר מתכלה, כמו סוללה, אתה צריך להיות זהיר שבעתיים שמה שאתה מוכר עונה לציפיות הקונה.
(נכון שהקונה ענה לצפיות שלך כאשר נתן לך שטרות כסף מזומנים ביד?..)
אותו דבר!
קל מאוד,אחרי ביצוע העסקהלהגיד, היה שימוש שלא לפי הוראות היצרן, ולהתנער מאחריות..
השאלה היא, האם אמרת לו, לפני או בזמן ביצוע העסקה, שאתה לא אחראי למוצר שאתה מוכר לו, ויכול להיות שהוא דפוק...
לדעתי אמרת לו, "הסוללה חדשה"...(עשית יחסי ציבור לסוללה)
בכל מקרה, זה לא אישי ובכל עסקה מסוג זה עלולים להיות נפגעים.

Nlackrif
16-12-2008, 17:03:01
ידידי,
שבוע וחצי זה בהחלט זמן רב, אבל לא כולם בודקים ישר שהם מגעים הביתה.

לכן (מפני שאנו יהודים טובים) עצה שלי, דברו ונסו להגיע להסדר (לא כספי, אלא נפשי:rolleyes:)

בהצלחה

asafsee
16-12-2008, 17:09:05
לדעתי אמרת לו, "הסוללה חדשה"...(עשית יחסי ציבור לסוללה)

לא צויין על מכירת סוללה חדשה, נאמר לו שהסוללה משומשת במצב טוב לאחר כ 15 טיסות, וזה צויין במועד המכירה ולפני.

ZvikaF
16-12-2008, 17:44:08
נראה לי רצוי למען ידיעת המצב לטעון ולפרוק את הסוללה במטען חכם כדי לראות את קיבולה...

oferwain
16-12-2008, 18:04:41
בדיקת קיבול הסוללה לא תרמז (אולי תרמז ב 10%) על מצב הסוללה...
על הסוללות שלי אני מבצע מידי פעם בדיקה בעומס קבוע (נגדים שמסוגלים לספוג מאות וואטים) ,בבדיקה הזו הסוללה נדרשת לספק 10A ולפעמים יותר.
כשהמערכת מחוברת למחשב מתקבל גרף פריקה לאורך הזמן וכך ניתן להשוות בין סוללה לסוללה ולהפטר מהגרועות.
הבעיה היא שסוללות נוטות לפתח התנגדות עצמית ההולכת ועולה עם הזמן...

עופר

avishay
16-12-2008, 20:09:18
מה לעשות שכשקונים מוצר מיד-2 לוקחים סיכון ולכן חובת בדיקת המוצר היא על הקונה ועליו לעשות זאת זמן קצר לאחר הקנייה.
מוכר יד-2 אינו חנות ולכן אין אחריות על המוצר (מי שרוצה אחריות שילך לחנות).
למרות זאת על המוכר להיות הגון ולהודיע לקונה טרם הקנייה במידה וקיים פגם במוצר.
איני מכיר את הקונה אבל את המוכר אני מכיר די טוב ואני יכול להבטיח לכל חברי הפורום שמדובר בבחור הגון וישר ששומר על הציוד שלו בקנאות.

toto
16-12-2008, 20:16:35
אם היה מוכר להבי מסוק אני מבין.. אם אין סימני עייפות וסדקים אז הכל טוב ויפה.

במקרה הזה המצב שונה בתכלית. סוללה היא מוצר מתכלה! כפועל יוצא, ניתן לעבוד על הקונה בקלות ולכן, כדי להלחם בתופעת הרמאויות, אין אלא להטיל את חובת ההוכחה על המוכר..
אבל אנחנו במדינת חבר שלי חבר שלו ואותך אני לא מכיר. אז יאללה, על הקונה יוטל קנס כפיצוי על עוגמת הנפש שנגרמה למוכר.

avishay
16-12-2008, 20:31:08
כפי שכתבת "סוללה היא מוצר מתכלה" ולכן חובה על הקונה לבדוק את המוצר ביתר תשומת לב

איציק רונן
16-12-2008, 21:40:21
לפני זמן רב מכרתי ציוד צילום רב לבחור בשם "בן" שרצה להכנס לתחום באופן מקצועי. מצלמה, משדר, מקלט, ממיר אנלוג לדיגיטל... ועוד כמה דברים שאני לא זוכר. את הציוד כמובן שבדקנו אצלי בבית, הפעלנו אותו הקלטנו תמונה וכו', לאחר שבוע הבחור מתקשר שהציוד לא תקין, לאחר תחקיר קצר מסתבר שהוא העלה את הציוד על מסוק..."... בהתחלה הייתה תמונה ולאחר כמה טיסות נעלמה.." הסברתי לו שכנראה מרעידות המסוק קרה משהוא לציוד. שאלתי, שינית חיווט אולי הפכת קוטביות???? לא כלום. אמרתי תשמע הציוד עבד בביתי, נסה לתקן אותו או שתעשה כל דבר אחר שנראה לך. לאחר עוד כמה ימים הוא התקשר ואמר שהוא מתבעס מהעסקה ובכלל לא רוצה את הציוד יותר (לדעתי הוא רצה ציוד שונה). אמרתי אתה יודע, למען שמי הטוב תחזיר את הציוד ותהיה בריא.
הוא החזיר את הציוד והלך. אז ראיתי שכן נגע בחוטים וחלק מההלחמות לא היו מקצועיות. רצתי אחריו ואמרתי לו ..."שחשבתי שאמרת שלא נגעת בהלחמות...??" והוא אמר שרק קיצר קצת את החוטים ואחר כך גם ניסה לתקן.... בקיצור סיפור לא משהו.
לענייננו:
1. סוללה בודקים לפי מצבה האבסולוטי ולא לפי זמן טיסה. ובמידה והיא לא תקינה צריך לקבלה חזרה (קשה לדפוק סוללה בטיסה אחת).
2. לרוב האנשים קשה לבדוק סוללה בבית (לפי תאור עופר) ולכן הם בודקים בהטסה, ובהחלט סביר שעבר שבוע וחצי עד ההטסה.
3. אסף, במידה ושמך כ"כ נקי, אני ממליץ לך לקחת את הסוללה חזרה ולשמור עליו כזה.

איציק

motiganot
16-12-2008, 21:53:06
לפני זמן רב מכרתי ציוד צילום רב לבחור בשם "בן" שרצה להכנס לתחום באופן מקצועי. מצלמה, משדר, מקלט, ממיר אנלוג לדיגיטל... ועוד כמה דברים שאני לא זוכר. את הציוד כמובן שבדקנו אצלי בבית, הפעלנו אותו הקלטנו תמונה וכו', לאחר שבוע הבחור מתקשר שהציוד לא תקין, לאחר תחקיר קצר מסתבר שהוא העלה את הציוד על מסוק..."... בהתחלה הייתה תמונה ולאחר כמה טיסות נעלמה.." הסברתי לו שכנראה מרעידות המסוק קרה משהוא לציוד. שאלתי, שינית חיווט אולי הפכת קוטביות???? לא כלום. אמרתי תשמע הציוד עבד בביתי, נסה לתקן אותו או שתעשה כל דבר אחר שנראה לך. לאחר עוד כמה ימים הוא התקשר ואמר שהוא מתבעס מהעסקה ובכלל לא רוצה את הציוד יותר (לדעתי הוא רצה ציוד שונה). אמרתי אתה יודע, למען שמי הטוב תחזיר את הציוד ותהיה בריא.
הוא החזיר את הציוד והלך. אז ראיתי שכן נגע בחוטים וחלק מההלחמות לא היו מקצועיות. רצתי אחריו ואמרתי לו ..."שחשבתי שאמרת שלא נגעת בהלחמות...??" והוא אמר שרק קיצר קצת את החוטים ואחר כך גם ניסה לתקן.... בקיצור סיפור לא משהו.
לענייננו:
1. סוללה בודקים לפי מצבה האבסולוטי ולא לפי זמן טיסה. ובמידה והיא לא תקינה צריך לקבלה חזרה (קשה לדפוק סוללה בטיסה אחת).
2. לרוב האנשים קשה לבדוק סוללה בבית (לפי תאור עופר) ולכן הם בודקים בהטסה, ובהחלט סביר שעבר שבוע וחצי עד ההטסה.
3. אסף, במידה ושמך כ"כ נקי, אני ממליץ לך לקחת את הסוללה חזרה ולשמור עליו כזה.

איציק

איציק מה אתה מתחסד....
גם אתה מכרתה לי ציוד שהפסיק לעבוד פתום !!!

לא אמרתה לי שהסרווסטרצ'ר מתקלקל אם טובלים אותו במים !:D:D:D

סתם סתם לא ברצינות הסרווסטרצ'ר עובד גם לאחר הטבילה :)

gmagnezi
16-12-2008, 22:43:59
חברים יקרים
עכשיו כאשר שמעתם את 2 הצדדים, כל אחד יעשה חשבון לעצמו עם מי הוא עושה עסקים
על מנת להסיר ספק, קשה לבדוק סוללה בעומס מלא בבית ולא תיארתי לעצמי שחבר פורום ינסה להיפטר מציוד פגום על גבו של מישהו אחר
הסוללה עברה אצלי טיסה אחת בזרם מקסימלי של 60 אמפר, הרבה מתחת ל 100 אמפר המובטחים שלה ומצחת ל 70 אמפר שאסף טוען שהטיס איתה.
אני מטיס חשמליים מזה שנים ויודע לזהות מצוין סוללה דפוקה. לאחר הטיסה טענתי אותה והיא נטענה ב-3700 מילי בלבד במקום 4600
אני שמח על הדיון בפורום ומשוכנע שירתיע מוכרים מלמכור סחורה פגומה, לאלה המצדדים במוכר - אתם מוזמנים לקנות ממנו
השאר כניראה יזהרו שבעתיים לאחר המקרה הזה

גבי

sharonx
16-12-2008, 22:46:43
אני מכיר את אסף כבחור ישר כסרגל.

אני בטוח שתימצא פשרה ראויה לנושא.

אפשר שאסף יבדוק אם הסוללה במצב דומה למה שהכיר אז ייקח אותה אבל אם השתנה מצבה בהרבה עליו לקבל על כך פיתוי בהתאם.

מקווה שהכל יבוא על מקומו בשלום.

guylihi
16-12-2008, 23:28:40
איציק אתה לא צודק אתה חכם! ולדעתי עדיף להיות צודק במקרים מסויימים.. אתה בחרת לקחת את הציוד בגלל שמך הטוב והוא אכן כזה.. אבל ברגע שבביתך הציוד עבד לדעתי אין להחזיר אחרי שיצא מפתח הבית! זהו מוצר חשמלי ומספיק נפל לו מהיד בכניסה לאוטו הוא אשם! ולא חסר רכיבים שהולכים ממכה קטנה כמו שלט, מצלמה, משדר מקלטים וכוי..
קח דוגמה אותי אני קניתי ממוטי מצלמה בזמנו איך שראיתי את הבן אדם הבנתי עם מי יש לי עסק הכל היה באריזה הייתי מותר על בדיקה אבל מוטי התעקש להראות לי שהכל עובד כראוי.
ותאמין לי שאם הייתי מפעיל משהו ומשהו היה מתקלקל לא הייתי חוזר למוטי... הייתי מאשים אותי !
ולעניין סוללה אין מה לעשות זה המוצר תמיד עדיף חדשה! אני קניתי מבן אדם סוללה 11.1 1500מילי ובלי כוונה עשיתי קצר וכל החדר היה עשן והשארתי אצלי אין מה לעשות שקונים יד 2 לוקחים בחשבון דברים כאלה! כמו שאתם קונים בחול אתם לוקים דברים בחשבון אותו דבר .

MDreamer
16-12-2008, 23:47:39
איציק אתה לא צודק אתה חכם! ולדעתי עדיף להיות צודק במקרים מסויימים.. אתה בחרת לקחת את הציוד בגלל שמך הטוב והוא אכן כזה.. אבל ברגע שבביתך הציוד עבד לדעתי אין להחזיר אחרי שיצא מפתח הבית! זהו מוצר חשמלי ומספיק נפל לו מהיד בכניסה לאוטו הוא אשם! ולא חסר רכיבים שהולכים ממכה קטנה כמו שלט, מצלמה, משדר מקלטים וכוי..
קח דוגמה אותי אני קניתי ממוטי מצלמה בזמנו איך שראיתי את הבן אדם הבנתי עם מי יש לי עסק הכל היה באריזה הייתי מותר על בדיקה אבל מוטי התעקש להראות לי שהכל עובד כראוי.
ותאמין לי שאם הייתי מפעיל משהו ומשהו היה מתקלקל לא הייתי חוזר למוטי... הייתי מאשים אותי !
ולעניין סוללה אין מה לעשות זה המוצר תמיד עדיף חדשה! אני קניתי מבן אדם סוללה 11.1 1500מילי ובלי כוונה עשיתי קצר וכל החדר היה עשן והשארתי אצלי אין מה לעשות שקונים יד 2 לוקחים בחשבון דברים כאלה! כמו שאתם קונים בחול אתם לוקים דברים בחשבון אותו דבר .
ומה עם המשקפיים שלקחת מיניב והחזרת לו אותם באיומים שאבא שלך שוטר ויסבך אותו כי גילית בדיעבד מה הרזולוציה שלהן במקום לבדוק את המוצר לפני והטרחת בן אדם לבוא אליך הבייתה מרחק שעה וחצי נסיעה?
מה עם הסימלטור הצרוב שמכרת לילד בן 13 מהחוג שלי בהרבה מאוד כסף?
לפעמים עדיף פשוט לשתוק http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon13.gif

גיא, רק שתדע, קשה מאוד לגרור אותי לתגובה כמו שכתבתי.
אם ברפש עסקיננו בשרשור ועם מי לעשות עסקים ועם מי לא אז אדרבא...

המרסק
17-12-2008, 00:05:10
אסף,

ההפללה העצמית שלך ,לטעמי, נחתמה במשפט "ובעקבות הצורך שלי לכסף".
נכון, מאד יכול להיות שהבחור ציפה ליותר מדי מהסוללה.
אם אכן זה המצב, למען ההגינות, היה עלייך לסייע לו לבדוק את העניין לאישורו, אם בעזרת מטען פורק שיכול לאמת את הטענות שלך בשעת הקניה או בכל דרך אחרת.

בכל מקרה כולנו למדנו פה שיעור חשוב בקניה ומכירה של ציוד יד 2

guylihi
17-12-2008, 00:12:04
מעיין א. אל תרשום דברים לא נכונים!
א. אני החזרתי ליניב את המשקפיים בגלל רזולוציה??????:eek: החיבורים לא היו תקינים בודאות!!!
וכן אמרתי לו את זה כי תתפלא זה לא בא ממני! אחרי ש5 לא פחות! אמרו לי בדיוק מי זה יניב ואמרו לי שרק זו הגישה כדי להשיג אותו אז באמת הוא החזיר אחרי שבועות של סינונים!!!!!! הבן אדם סינן אותי יודם שלם ואחרי ששלחתי לו הודעה מטל אחר שאני מעוניין לקנות ממנו חלקים מאתר EFLY הוא חזר אלי אחרי שניה!
בקרה קניתי מקלט מבן אדם ואיך שהוא הוא סיפר שהוא עובד בתעשיה אוירית אז אמרתי לו אתה מכיר את יניב דדון בלי להגיד לו מה קרה לי איתו הוא סיפר לי בדיוק מי הבן אדם שהוא מכר לחבר שלו סוני דפוק! וקניתי שלט מבן אדם שגם עובד בתעשיה אויר ואמר לי שהיה לו סיפור לא קטן והכל באותו סיגנון!
הבן אדם מוכר בלי בושה דברים תקולים ואת זה אני אומר לך באחריות!!!
אתה אמנם קניתי ממנו FPV ואין לך בעיות לי הוא רצה למכור משדר תקול אבל מה לעשות אני לא טיפש!
והוא לא בא אלי הבייתה אני כן שמתי עוד כסף לדלק ונסעתי לתעשייה אוירית אז בנושא הזה דברת בלי ידע! ואני מודה נפגעתי!

לגבי הסימולטור. אם הייתי עושה אתה זה במרמה מעיין אני מוריד בפניך את הכובע. אבל לא. ק אבל יש הסבר ואני יסביר אותו לכולם כי אתה שמעת!
אני במחשבים לא מבין כלל! ויש פה עדים כמו גיא ומוטי ונאור שהרבה פעמים שיגעתי אותם ואני מצטער איך להזמין מאתרים פשוטים מחול! ואפילו נאור הזמין במקומי פעם אחת מהסיני כי אני פשוט להרשם לא יודע . והזמנתי מרנג וידאו גיא היה על הקו איתי עד 3 בלילה ואתם יכולים לשאול אותו איזה שאלות מפגרות יש לי במחשבים כולה להזמין.. מה לעשות כל אחד יש צדדים חזקים וחלשים!
ולמה סיפרתי את זה . אנחנו חיים בעידן כזה שהצריבה במחשבים נהיה דבר באמת מזעזע! ואני לא סתם אומר את זה כי אחרי שמעיין הסביר לי ישבתי יומיים באינטרנט וחיפשתי חומר על צריבות ולמדתי המון!!! כמה נזק זמרים הפסידו מהורדות ואיך אנשים לא קונים דיסקים מקוריים! כנל משחקים וגם סימולטורים ואין סוף! ובינהם הכסף הגדול זה הוינדוס!!!
ועכשיו אני אומר משפט שאני לא משקר ואני מוכן ללכת למכונת אמת. ! - לא הייתי מודע לצריבה לא חוקית של הסימולטור-!!! קניתי אותו ככה וחשבתי שככה זה פועל !ושכן שלי מבין ממש במחשבים התקין לי אותו כי אני ממש לא מבין בזה. מעיין יום למחרת התקשרתי לבן אדם שקניתי ממנו את הסימולטור ותתפלא הוא מכר לי אותו פי שלוש שקיבלX ולא הטפתי לו על הכסף או דברים דומים אלה למה הוא לא אמר לי שזה תוכנה לא מקורית ולא חוקי להשתמש בה???
וכמובן שמעיין קיבלת ממני התנצלות וגם X שאני לא רוצה להסקיר את שמו ומהתחלה אמרתי לו שאני לא בורח אני אם יש בעיה אני כאן! והוא קיבל הודעות פרטיות ולא חזר אלי ואמרתי לו כמה פעמים הכסף מחכה לך תבוא תיקח אני מצטער. הוא לא הגיב הוא רצה יותר שזה יעבוד אצלו כמו שצריך.. ועדיין אני מחכה לו בכל יום שיבוא מתי שנח לו שמתי את הכסף בצד בשבילו למתי שהוא יבוא!
בסך הכל אני בן אדם ואני כן אני עומד מאחורי הטעויות שלי ומה לעשות לא ידעתי וכן עשיתי טעות ואמרתי אני מוכן לתקן ולא מתחמק מאחריות או משהו!
ועוד הערה אחרונה אני חדש בתחביב משהו כמו כמה חודשים בודדים עם טיסן.. אז גם לי התוכנה היתה חדשה בשבילי .
מקווה שתבין ...
גיא.

gmagnezi
17-12-2008, 09:16:26
אני מכיר את אסף כבחור ישר כסרגל.

אני בטוח שתימצא פשרה ראויה לנושא.

אפשר שאסף יבדוק אם הסוללה במצב דומה למה שהכיר אז ייקח אותה אבל אם השתנה מצבה בהרבה עליו לקבל על כך פיתוי בהתאם.

מקווה שהכל יבוא על מקומו בשלום.

שרון
אם אסף הוא כזה ישר כמו שאתה מתאר היה מקבל את הצעתי הראשונה לבדוק את הסוללה ביחד
איזה פשרה ואיזה נעליים, הבן אדם היה צריך כסף וניסה להשיג אותו בכל מחיר, כל אחד שמטיס יודע בדיוק את מצב הסוללות שלו ויודע לזהות סוללה שהתעייפה. הוא ידע את מצבה ופשוט מצא פרייר שמאמין לאנשים ומכר לו. וברגע שביצע את המכירה ניתק מגע. ביקשתי ממנו פרטים מלאים כדי לפנות לרשויות אבל הוא מסנן אותי בשיטתיות, בן אדם ישר לא צריך להתחבא
ואם שמו הטוב שווה רק 400 שקל שיבוסם לו, כניראה זה מה שהוא שווה

גבי

asafsee
17-12-2008, 12:03:08
ההצעה לבדיקה משותפת של הסוללה, קיבלתי לאחר ההודעה שהיא פגומה. (שבוע וחצי לאחר, ולא במעמד הרכישה).
בתור בנאדם אחראי ועובד לא נאה לדבר על דברים פרטיים בטלפון בסביבת עמיתי לעבודה ובטח שלא על דברים קטנונים שכאלו, סוננת מהטלפון בעקבות הטרדה בשעות היום שנפלו על שעות העבודה שלי ולכן בערב עניתי לך.
תפסיק להיות קטנוני, אתה בנאדם בוגר ואני לא מאמין שאני יורד איתך לרמות שכאלו.

בזאת אני חותם את דברי בנושא המגוחך הזה.
אתה מוזמן לפנות למי שתרצה.
יום טוב.

Marknopfler
18-12-2008, 12:57:17
זאת בדיוק הסיבה שאין טעם למכור ולקנות סוללות
אני מוכר רק מה שאפשר לבדוק ביסודיות וגם קונה
בן אדם בא לקנות מנוע אני מראה לו אותו עובד בא לקנות טיסן אני משתדל להראות לו אותו טס ואם זה לא מתאים מבחינת השעה אז נותן לו לבדוק אותו ביסודיות. וזה תקף גם לכל דבר אחר.

סוללות מקלטים שלטים - דברים שאין ביכולתי לבדוק במקום איני קונה או מוכר.
מבחינתי ברגע שיצאת מבית המוכר אין טעם לדבר איתו שוב
בדקת - קנית - נדפקת - תאכל את החרא בשקט.

ככה אני חושב למרות שלפי עבר הקניות והמכירות שלי והיו הרבה לא יצא לי להיתקל עם אנשים חארות קהילת הטיסנאים הם אנשים חבל"ז חוץ מאיש אחד שראיתי אותו פעמיים מנסה בגועליות לדפוק מישהו פעם אחת זה הצליח פעם שניה לא.נקווה שאין עוד כמוהו.

יום טוב ותמיד שימו לב תבדקו טוב ואם אין ביכולתכם לבדוק קחו מישהו שמבין ואתם סומכים עליו.

לאסף - אל תרגיש אשם , על אחריות הקונה לבדוק את המוצר אנחנו לא חנות ואין פה אחריות אתה מאה אחוז אם מישהו רכש ממך ושילם יצא מהדלת שמח וטוב לב פה נגמר הסיפור
לקונה- הכסף פה לא משחק תפקיד - ברגע שבדקת והחלטת לנכון לקנות טענותייך נגמרו וחבל שאתה סתם מכפיש שם של מוכר כזה או אחר.

המרסק
18-12-2008, 13:10:08
כאשר שיטת מצליח הינה לגיטימית כנראה שמשהו דפוק אצלנו.

gmagnezi
18-12-2008, 15:56:26
אכן כן, איש איש לעצמו
הצליח - סבבה - הרווחתי - העברתי את הבעיה למישהו אחר
לא הצליח - לא קרה כלום - נמשיך לחפש מי שיפול בפח

מה שנקרא - הולך ופוחת הדור
ואיש לא פוצה פה

ולחבריו הקרובים שהגנו עליו בחירוף נפש ונתנו לגיטימציה למעשה המרמה בתואנה שהכל באחריות הקונה - אם זה חברכם - אתם כניראה עשויים מאותו חומר
ואל תתפלאו כשתיפלו לאותו בור ביום מן הימים, כי אתם עזרתם לקבוע את סולם הערכים החדש

טיסה נעימה

גבי

מר מתוק
18-12-2008, 16:09:26
ולחבריו הקרובים שהגנו עליו בחירוף נפש ונתנו לגיטימציה למעשה המרמה בתואנה שהכל באחריות הקונה - אם זה חברכם - אתם כניראה עשויים מאותו חומר

יפה, אז עכשיו גם אני נוכל ושקרן לפי הספר שלך, תודה רבה באמת.
נעים לראות כמה לכלוך אתה זורק לכל הכיוונים בגלל 400 ש"ח.

אני אנצל את הבמה הזו ואקרא קריאה נרגשת לכל מצדדי אסף "הנוכל": אנא חברים יקרים, בואו נושיט יד ונתרום כל אחד 20 ש"ח, כך נאסוף את 400 השקלים הסוררים, נושיט אותם בחיוך מנומס לאדון גבי "הקורבן" ובכך נטהר את שמנו ואת החומר ממנו אנחנו עשויים!

שחר

ShaharBD
18-12-2008, 16:32:02
רק רציתי לציין חישוב פשוט שעשיתי כרגע:

4.6AHOUR/60A=0.076HOUR

0.076HOUR*60MIN/HOUR=4.56MIN

כלומר סוללה של 4.6AH יכולה להחזיק בתיאוריה פחות מ-5 דקות. תחת עומס של כ60-70% מהמקסימום אני מניח שיתקבל כ-25% פחות זמן טיסה לפחות.

שחר

gmagnezi
18-12-2008, 16:46:41
שחר נו באמת, לא מתאים לך.
כבר תיארתי איך עשיתי את הבדיקה, יש לי סוללת 3700 וסוללת 4000 שמחזיקות 7 ו-10 דקות בהתאמה
זאת סוללה 4600 שהחזיקה 5 דקות
בטיסנים חשמליים לא מטיסים בפול מנוע. רוב הטיסה נעשית בחצי מצערת ואין שום משמעות לחישוב שעשית.
תנאי הטיסה היו דומים לכל הסוללות ולכן היתה צריכה להיות פרופורציה בין הנפחים לבין זמן הטיסה

וגם עדכנתי בהודעות הקודמות שבטעינה שלאחר הטיסה נכנסו רק 3700 מילי, מה שאומר שהסוללה גמורה

אבל אין צורך להכביר במילים, לפחות את השיעור הרווחתי ואולי גם חסכתי עוגמת נפש לחברי הפורום האחרים שהיו עשויים לעשות איתכם עיסקאות
זה כבר שווה 400 שקל
אז אין צורך לאסוף

ShaharBD
18-12-2008, 18:38:22
גבי ידידי,
לא ציינת כיצד החלטת שהסוללה הסתיימה. האם מדדת מתח לאחר הטיסה לבדוק שבאמת היא בדיוק על מתח של 3V לתא לפני הטעינה או לפי קאט-אופ של הבקר?

בלי קשר לחישובים יבשים, אני בטוח שלמדת (לצערי על בשרך) שסוללות, ולפי דעתי גם מקלטים לא קונים יד שניה בגלל הרכיבים הקרמיים השבירים שבהם.

גם אני קניתי פעם סוללה יד שניה שהתנפחה לי כעבור שתי טיסות...זאת היתה הפעם האחרונה.

תמשיך לחייך ולהטיס בכיף,
שחר

gmagnezi
18-12-2008, 19:23:37
אוקיי שחר
תודה על חידוד הנקודה

נראה לי שבזה מיציתי את הנושא
אכן שיעור לחיים

תיהנה
גבי

chen green
18-12-2008, 21:09:29
גבי היקר

מסתבר שאין גבול לחוצפה שלך ושל אנשים כמוך. אני לא מכיר אותך אישית ואני מניח שגם אתה לא מכיר אותי אבל זה לא מפריע לך להטיח האשמות מטופשות לכל עבר. בגלל אנשים קטנים כמוך אנשים טובים מדירים רגלם מהפורומים ולוחות המכירה.

אני מציע לך לפרסם מיד התנצלות בפני ובפני אסף ולנסות לרכוש קצת כבוד עצמי בחזרה(לא בטוח שאפשר)

אני בטוח שהרבה אנשים למדו את הלקח כולל אני לא למכור לך ולאנשים כמותך שום דבר בעתיד.

חן גרין - חבר גאה של אסף ואנשים טובים כמוהו

toto
19-12-2008, 00:22:05
גבי, אל תתנצל בפני אף אחד.
אני לא השתכנעתי שאסף ישר כ"כ...
האם הסוללה מתאימה בכלל לצרכים שלך?
האם סוללה חדשה באותם הספקים היתה מתאימה לך?

gmagnezi
19-12-2008, 07:13:05
טוטו
הסוללה התאימה בדיוק לצרכים שלי ולכן קניתי אותה
לגביי התנצלות, אני לא יודע אם לצחוק או לבכות - גם לעבוד עליך וגם לדרוש להתנצל - לזה הייתי קורא עזות מצח

נראה לי שמיצינו

שכל אחד יבין מה קרה באמת לפי תחושת ליבו

סוף שבוע נעים לכולם

הטסה זהירה וקניה בטוחה

גבי

איציק רונן
19-12-2008, 07:43:08
נראה שהנושא גולש למקומות שלא הולמים את הפורום הנ"ל.
יותר מידי אנשים טובים מתחילים להפגע שלא בצדק.
במידה ולצדדים יש תובנות חדשות, אשמח להוסיף אותן לשרשור.
יאלה, הולך להטיס:)
יום טוב לכולם.