שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 24 מתוך 24

נושא: telemetry +שליטה על גימבל+GPS עם טיס אוטומטי +שידור וידאו ישיר באיכות גבוהה 4K

תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

Post telemetry +שליטה על גימבל+GPS עם טיס אוטומטי +שידור וידאו ישיר באיכות גבוהה 4K

אני צריך משהו שיעשה את כל הדברים בכותרת לא משנה המחיר ושיהיה למרחק של 3-4 ק"מ עם שידור וידאו מצויין גם למרחק הזה וגם שיהיה כמה פשוט שאפשר בלי TX וRX נפרדים
    חוץ מלווידאו כמובן. וגם צריך שתהיה אפשרות שהווידאו גם ישמר על כונן חיצוני שהוא על הרחפן.
    נערך לאחרונה על ידי nbenlulu; 22-11-2015 בשעה 11:30:05.

תודה!
    4
    הודה 25 פעמים ב 21 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: telemetry +שליטה על גימבל+GPS עם טיס אוטומטי +שידור וידאו ישיר באיכות גבוהה 4K

היי
    אתה מחפש כלי לא פשוט בכלל, 3-4 ק"מ לרחפנים זה מרחק גדול.
    אתן לך שני כיוונים :
    האחד זה רחפן DJI Phantom שיתן לך את הכל אבל מרחק של עד 2ק"מ (יעירו מעריצי הכלי שאפשר יותר, אבל זה כבר הימור)
    השני - תפנה לאדי (http://www.multirotor4fly.com) ותבחנו ביחד בניה של כלי כזה.

בהצלחה.

תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: telemetry +שליטה על גימבל+GPS עם טיס אוטומטי +שידור וידאו ישיר באיכות גבוהה 4K

תשמע זה אפשרי מאוד הרחפן יכול להרים עליו הרבה מאוד לא אתחיל לפרט עליו עכשיו פשוט נמאס לי מכל הסבטוחה שיש קצת בקרי טיסה שתומכים בטיס אוטומטמי ומהם אני לא יודע כמה תומכים ב-6s עם telemetry ככה שאני יצטרך בקר וולט ואז אני לא יודע איך איך אני יחליט אם הוולט הוא כמו שצריך או לשים telemetry נפרד מהבקר ואז אני יצטרך לבטל פונקציות בבקר שקשורות לרמת המטח וזה מסבך דברים... וגם אני לא רוצה שהר ח פן יבזבז אנרגיה שהוא לא צריך לבזבז אתה מבין. ב. תפסיקו לדחוף פה את אדי לכל אחד הוא עובד בתשלום ופה זה מקום לאנשים שרוצים לבנות לבד... תודה בכל זאת

תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ולגבי הווידאו זה הכל משחק של האנטנות והחוזק של ה RX. על הרצפה ככה שזה לא הבעיה העיקרית העיניין הוא שאני חדש בזה וחפרתי באינטרנט יותר מידי אז אולי מישו פה שיודע יכול למנוע לי הרבה חפירה... ובעינין הגימבל - אני יכול להשתמש בשלט 9ערוצים ולהגדיר שני ערוצים לגימבל אחד סיבוב אופקי והשני למטה ולמעלה ועדיין לקבל telemetry בשלט?

תודה!
    4
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

היי

על תכעס, 'דוחפים' את אדי כי הוא בין היחידים בארץ שבונים כלים לשימוש מקצועי, והוא תורם המון לקהילה שלנו... לא סתם ממליצים עליו, הוא הרויח את זה ביושר.
    רחפן המסוגל לטוס למרחקים כאלו, זה כבר מעבר לרמת חובבים, מדובר בכלי מקצועי (ולא זול).

אם אתה מחפש קצת תשובות ברמה הטכנית, אז תצטרך למקד את השאלות שלך, להיות יותר ספציפיות.
    אתן פה סקירה קצרה של משמעויות ושיקולים, אתה מוזמן על בסיס זה לחדד את השאלות :
    הסיבה שמדובר באתגר נחלקת לשנים: אות רדיו, וזמן סוללה.
    בשביל להיות מסוגל לשלוט בכלי ממרחק של 4 ק"מ אתה צריך מערכת UHF/LRS, הן לשליטה והן לוידאו.
    מערכת כזו לא הולכת לבדה, רצוי גם לקנות \ לבנות antenna tracker, וצריך אנטנות איכותיות.
    באשר לוידאו... שידור וידאו ישיר במרחק שכזה לא יתאפשר באיכות HD, נכון להיום המקמ"ש היחיד המסוגל לתת HD הוא LightBridge, אבל הוא לא מגיע למרחקים הללו.

בנושא הסוללה :
    טיסה ברחפן למרחק של 4 ק"מ לוקחת זמן, על כן נדרשת סוללה גדולה.
    השאיפה בסוללות הוא תמיד כמה שיותר מתח, וכמה שיותר קיבולת.
    חישוב הסוללה נעשה לאחר בחירת מנועים.

ליתר הדברים :
    Telemetry - אותו האתגר כמו שידור רדיו, קיימת מגבלה של מרחק לעוצמת השידור. מה שכן ניתן להשתמש ב-OSD בוידאו...
    גימבל - לא בעיה בכלל. כפי שציינת אתה מקצה לזה שני ערוצים בשלט > ובהצלחה.
    GPS וטייס אוטומטי - אין שום בעיה, מערכת APM/Pixhawk נותנת מענה מצויין לזה.

לגבי מתח... זה האתגר הכי קטן שיש.
    רוב הציוד עובד על מתח של עד 12v, אם אתה עובד עם סוללות 6S אתה צריך סה"כ ממיר מתח עבור ה-FPV, הגימבל, ובקר הטיסה.
    ממיר מתח כזה זה 5דולר. (וממיר מתח איכותי עבור בקר הטיסה עולה 25 דולר)
    האם שווה להקצות לזה סוללה נפרדת ? לדעתי לא, שכן סוללה נוספת מוסיפה משקל ומוסיפה נקודת כשל אפשרית.

אז מאיפה להתחיל אתה שואל את עצמך ?
    תחליט עם עצמך האם לבנות או לקנות.
    אם לבנות, אז אתה צריך להחליט על איזה גודל כלי תרצה. רמז: בכלי קטן לא יהיה מקום לסוללות גדולות. אז צריך כלי לכל הפחות בגודל 700.
    לאחר בחירת גודל הכלי, עליך לחשב את משקל הכלי כולל הכל.
    לאחר מכן עליך לבחור מנועים שידעו להניף פי 2 מהמשקל אליו הגעת.
    בהתאם לטבלאות המנועים עליך לראות כמה דחף הם מייצרים בכל מתח, ולפי זה לבחור את הסוללה.
    את כל הנתונים מזינים ל-ecalc ורואים כמה זמן טיסה תקבל מהכלי, וכפועל יוצא גם מה המרחק.

לגבי כל היתר... תצטרך לחדד את השאלות.

מקווה שעזרתי \ עשיתי לך סדר

בהצלחה
    בני

תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תודה בני. בהחלט עזרת .
    אני יחדד את השאלה קצת.
    הסטאפ שיש לי בראש:
    T-motor U8 100kv(עם הפרופלור שמביא את היעילות הכי גדולה ואיפה שהוא מביא את היעילות הכי גבוהה שם לעשות את המקסימום סיבוב של המנוע ,כמובן בכיול עם כובד שאר הדברים ועד כמה זה באמת יעיל אבל זה העיקרון)
    frame :carbonfiber
    בטריה: עוד לא חשבתי על אחת אבל היא תהיה 6S וכמה שיותר MAH עד לכובד המאפשר יעילות מקסימלית של המנוע)
    בקר טיסה : כנראה הבקר שרשמת למעלה למרות שאני צריך ללמוד עליו קצת.
    וידאו:go pro hero 3 אולי light bridge עם amplifier אם זה אמיתי.אבל לא יודע מה שתגידו...
    1.עד כמה שאני יודע שידור ויאו למרחק הזה לא את הבעיה הגדולה כי
    א.3-4 ק"מ זה לא מרחק כזה ענק יש ביוטיוב אנשים שעושים ל50ק"מ אומנם לא HD אבל זה רק מראה שאפשר HD למרחק הזה.
    ב.אם האנטנות שלך על השטח חזקות מאוד זה לא כזה קשה להשיג כזה מרחק (בקרקע יש חשמל לא מוגבל ולא איכפת לי מחוקי כרגע כי זה מקום מבודד ככה שלא אפגע במשהו).
    ג.כמו שאמרת אפשר לשים אנטנות directional polorized עם מכוון אוטומטי למרות שזה עולה קצת כסף...
    ד.ראיתי מישהו ששם amplifier על ה lightbridge אני לא יודע אם זה באמת עובד ,אם אתה יודע הנה הסרטון:https://www.youtube.com/watch?v=69tZ2txA6Mc
    ה.הסרטון הזה:https://youtu.be/_1_2fhy3mwY מראה TX 100mw ורק ב rx יש הרבה אנרגיה והוא הגיע ל מרחק ענק עם שידור 1080

אם משהו ממה שרשמתי עד כאן לא נכון אז תעדכנו אותי...

2. תראה אני מחפש לעשות ground station משוכללת אך פשוטה שתיתן לי Telemetry ווידאו כמו שצויין לעיל וגם מערכת שליטה של way points עם אפשרות לשליטה ידנית.

3.לגבי המתח השאלה שלי היתה : אם החשמל שמגיע לבקר טיסה, שבו אני רוצה שיהיה כל הtelemetry מובנה ,עובר דרך voltage regulator זה לא יפגע בנתוני הtelemetry של הבטריה.
    וגם איך אני יודע עד כמה וולט אני יכול לרדת (li po) בלי לפגוע בבטריה?

4.הlight bridg עובד על 2.4 ghz זה לא יפגע בשלט (שגם 2.4ghz) בעוצמות כאלה גדולות נניח 1-2W בTX וRX שעל הריצפה?
    נערך לאחרונה על ידי nbenlulu; 23-11-2015 בשעה 21:00:51.

תודה!
    1
    הודה 5 פעמים ב 5 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

שאלת השאלות- מה התקציב שלך?

תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי Ofekgg צפיה בהודעה
    שאלת השאלות- מה התקציב שלך?
    עד 20 אלף בהגזמה
    אבל אני מדבר בעיקר תיאורטית כי עוד לא עשיתי את כל החישובים...

תודה!
    4
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

היי

שמח לעזור !

אלו אחלה מנועים, אבל אני לא בטוח שהם משתלמים... שווה לך לבדוק מנועים של חברות נוספות, יתכן שהם יתנו לך את אותו היחס דחף במחיר נמוך יותר.
    אגב, אם אתה בונה כלי כזה יקר, תחשוב על תצורת X8 ולא תצורת Quad, במטרה ליצור שרידות.

בנושא שלדה - יש בחור מהקהילה שלנו שמייצר שלדות ממש מגניבות, לכלים גדולים.. אם תרצה שמח לקשר ביניכם.

בקר טיסה - לדרישות שלך אין תחרות, זה אך ורק Pixhawk\APM . הם יתנו לך כל דבר שאפשר לבקש בתחום שלנו.

באשר לשידור הוידאו, ה-LightBridge הוא בערך האופציה היחידה במידה ואתה חייב HD.
    אם אתה מוותר על נושא ה-HD זה הופך את הסיפור לקל יותר.
    אבל תבדוק טוב טוב מה הטווח שהוא בפועל.

באינטרנט יש המון מקרים של Extreme שבהם באמת אנשים מגיעים ל-X קילומטרים... אבל כל מי שיש לו יום נסיון בתחום יודע שזה נדיר וכמעט בלתי אפשרי להשגה בפועל.
    הבעיה היא ה-Video כי הוא משודר אליך מהכלי, ועל הכלי לא ניתן להתקין אנטנות Directional, ועוצמת השידור שלך מוגבלת.
    נכון, אתה מפצה על זה בקרקע על-ידי אנטנות רגישות, כיווניות, אבל זה עדין לא מושלם.
    באשר לשליטה, זה קל יותר, כי אכן יש לך אנטנות כיווניות, יש לך כמה מתח שרק תצטרך וכו'...

באשר למד המתח : שני הבקרים מעלה מחוברים ליחידה שגם מספקת להם מתח מהסוללה וגם מודדת את הצריכה. (http://copter.ardupilot.com/wp-conte...sensor-top.jpg)
    אז בטלמטריה אתה תקבל את הנתון הנכון.

Ground Station - זו אומנות בפני עצמה, השקעתי המון שעות לבנות משהו. הדרישות שלך לא מסובכות, תוכל לעשות את זה כמעט עם כל MiniPC \ Laptop.

באשר לתדר - בגלל שאתה צריך שליטה למרחק גדול, אז השלט שלך יעבוד בתדר נמוך מ-2.4... 955 או 433 (LRS\UHF)

אגב, אתה בקבוצה בפייסבוק ?

בני

תודה!
    0
    הודה 13 פעמים ב 6 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני עושה פרויקט כזה אבל לא ב-4k כי אני לא חושב שבאמת יש צורך אמיתי בזה ובגלל שהמעבד על הרחפן צריך להיות חזק יותר כדי לבצע דחיסת תמונה כזו, בנוסף צריך רוחב פס רחב בשביל איכות כזו וwifi איכותי ומספיק חזק שיצליח לשדר בטווחים האלו

אני אגב מממש את זה בעזרת כלים זולים (raspberry pi מודול מצלמה 5 מגה פיקסל בפורמט csi ודונגל wifi) עולים ביחד 60 דולר

תודה!
    392
    הודה 246 פעמים ב 191 הודעות
    כניסות לבלוג
    3
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

4K ל 4 קילומטר... בהצלחה שים את זה על רחפן שמסוגל להישאר לפחות חמש שעות באויר (עדיף 24), אחרת זה יהיה סתם מוצר משעמם שאף אחד לא יתעניין בו.
    http://www.youtube.com/user/rcfreakamit

No good deed goes unpunished

תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תודה לכל העוזרים...
    מצאתי משהו כמו light bridge קוראים לו connex והוא מגיע ל 2-3 km השאלה היא אם זה עם אנטנות מאפנות או טובות
    אם מאפנות אני יוכל להשיג עוד כמה KM מישהו יודע?

13. המשתמשים הבאים אמרו תודה לnbenlulu על הודעתו:

bandit1812 (04-01-2016)

תודה!
    4
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ה-Connex וה-LightBridge מתחרים זה בזה. לשניהם יש אנטנות מעפנות.
    כן, אם לשים עליהם אנטנות איכותיות יותר, סביר שאפשר יהיה לחלוב מהם יותר.

ממליץ לך לצפות בסרטון של Flitetest בו הם בחנו את המוצר.
    זה לינק לסקירה על Connex : http://flitetest.com/articles/connex...nlink-overview

בלי כל קשר, אם באנטנות עסקינן... מומלץ לך לעקוב ב-Youtube אחרי ibcrazy.

ושוב.. באמת בנימה אמיתית... תבדוק האם באמת HD נדרש.

אתה מוזמן לדבר איתי בפרטי

בני

15. המשתמשים הבאים אמרו תודה לbennybl על הודעתו:

nbenlulu (25-11-2015)

תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תודה בני .
    אתה יודע עם איזה אנטנות הוא יגיע למרחק הכי רחוק בלי צורך בכיוונון (dbi) ולאיזה מרחק בעירך.
    הHD די חשוב, הרחפן צריך לראות דברים קטנים יחסית על הקרקע...

מנחת הבית
    נען
    תודה!
    147
    הודה 548 פעמים ב 227 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    3 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

איך אתה הולך לדחוס 4K עם Pi? 😅

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
    "If everything seems under control, you're not going fast enough" Mario Andretti

תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

1080 גם טוב
    ירדתי מ4k

תודה!
    4
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

היי

DBI אינו מצביע על כיוונוניות, זה מדד ליכולת קליטה (במקרה שלנו).
    על הכלי עצמו אתה חייב אנטנות Omni directional, ורצוי Circular polorized.
    באשר לתחנת הקרקע, שם אתה חייב (בשביל להגיע למרחק גדול) לעבוד עם אנטנות בעלות Gain\DBI גבוה, אנטנות בסגנון Yagi או כאלו : http://www.stoneblueairlines.com/fpv...x-antenna.html

אני מקווה שהבנתי את השאלה שלך נכון : ציוד 'סטנדרטי', כלומר אנטנות בטווח ה-40 דולר יתנו לך בין 1-2 ק"מ (תלוי במיליון משתנים)

לגבי לראות דברים על הקרקע... לדעתי לא חייבים HD בשביל זה... אפשר אולי לעשות שימוש במצלמה איכותית עם זום אופטי (לדוגמה מצלמת DSLR)....
    אפשר גם לשקול לחלק את אות הוידאו ל-2, אות שידור עבור המטיס.. שזה יעשה במערכת 'רגילה', ואות וידאו עבור התצפיתן שיעשה שימוש אפילו בשידור סלולאר...
    (הבעיה בסלולאר היא שיש עיכוב, Delay, של כמה שניות במתן האות, זה לא קריטי לתצפיתן, אבל זה קריטי למטיס.

אגב, לפי HK ה-Connex נותן לך עד 1ק"מ.
    http://hobbyking.com/hobbyking/store...Approved_.html

בני

תודה!
    2
    הודה 13 פעמים ב 13 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני לא יודע למה לא הומלץ לפני
    אבל פאנטום 3 עושה את כל מה שביקשת...
    שים על השלט אנטנות טובות יותר ותוכל לחצות את ה 5 קילומטר בלי בעיה בקו ראיה

תודה!
    4
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

כתבתי למעלה Phantom...
    הבעיה היא שהוא לא מגיע למרחקים הללו... זה שיש מקרי אקסטרים באינטרנט זה נהדר... בפעול בארץ אנשים לא מטיסים מעבר ל-1.5-2

תודה!
    2
    הודה 13 פעמים ב 13 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אני אישית הטסתי ל3 קילומטר בלי תוספות חיצניות

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

תודה!
    9
    הודה 10 פעמים ב 9 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

פאנטום 3 או אינספייר 1 הם הפתרון הכי פשוט כאןץ נכון השידור אליך הוא "רק" ב720 כי זה לייטברידג' מופחת עליו אבל מנסיון התמונה חלקה.
    אתה מקבל טלמטריה מלאה. זמן הטיסה הוא15-20 דקות תלוי בתנאי הטיסה.
    לגבי הטווח. בים אני הגעתי ל2.4 קילומטר ללא שדרוג של שום אנטנה. אלה ששמו מגבירי טווח זולים מאוד של ארתור הגיעו מעל 4 ק"מ.
    אם אתה רוצה כוח אז האינספייר בשבילך ועם תקציב כמו שלך תוכל לשים עליו את המצלמה החדשה שלו שהרבה צלמים מזילים עליה ריר.
    אחרי כל זה עוד תישאר עם עודף.

תודה!
    93
    הודה 218 פעמים ב 170 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי nbenlulu צפיה בהודעה
    ב. תפסיקו לדחוף פה את אדי לכל אחד הוא עובד בתשלום ופה זה מקום לאנשים שרוצים לבנות לבד... תודה בכל זאת
    ואתה רוצה לבנות לבד??

אגב בתקציב שהצבת ה-Inspire 1 או אפילו ה-Inspire pro X5 יעשו את העבודה. גם פנטום אבל אין שליטה 360 על הגימבל.
    עם המנועים שרשמת הכלי שתבנה כנראה יעבור את התקציב עם כל התוספות מסביב.

ואין עדיין משדר HD שבאופן רישמי תומך בטווחים שרצית, למרות שעם פנטום שמעתי על 5ק"מ, אני מניח שעם מגדילי טווח זו לא צריכה להיות בעיה גדולה מדי.

תודה!
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי sevet צפיה בהודעה
    ואתה רוצה לבנות לבד??

אגב בתקציב שהצבת ה-Inspire 1 או אפילו ה-Inspire pro X5 יעשו את העבודה. גם פנטום אבל אין שליטה 360 על הגימבל.
    עם המנועים שרשמת הכלי שתבנה כנראה יעבור את התקציב עם כל התוספות מסביב.

ואין עדיין משדר HD שבאופן רישמי תומך בטווחים שרצית, למרות שעם פנטום שמעתי על 5ק"מ, אני מניח שעם מגדילי טווח זו לא צריכה להיות בעיה גדולה מדי.
    העינין של הרחפן הזה הוא גם לטוס הרבה זמן שעה+- לכן אני משתמש בהם יש להם את היעילות הכי גבוהה שמצאתי אם אתה מכיר משהו שווה לזה במחיר זול יותר או משהו יותר טוב דבר איתי

אני לא חושב שזה יעבור את ה 10 אלף אפילו

תודה!
    93
    הודה 218 פעמים ב 170 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי nbenlulu צפיה בהודעה
    העינין של הרחפן הזה הוא גם לטוס הרבה זמן שעה+- לכן אני משתמש בהם יש להם את היעילות הכי גבוהה שמצאתי אם אתה מכיר משהו שווה לזה במחיר זול יותר או משהו יותר טוב דבר איתי

אני לא חושב שזה יעבור את ה 10 אלף אפילו
    שעה+- זה אתגר לא קטן בכלל....
    40דקות הרבה יותר מעשי, בטח עם הציוד שאתה הולך לשים עליו, וגם ה-U8 עם פרופלורים 26" בערך יהיה עוד אתגר לקבל וידאו טוב.
    זה לדוגמא טס 50דקות בלי תוספות משקל:
    http://www.foxtechfpv.com/foxtech-k1...er-p-1693.html

נושאים דומים

1. השרון מכירת חיסול הרבה דברים באיכות גבוהה
    על ידי kondaso בפורום טיסני דלק
    תגובות: 1
    הודעה אחרונה: 15-04-2015, 09:29:50
  2. תגובות: 4
    הודעה אחרונה: 01-05-2014, 12:09:46
  3. [שאלה] טיסן 30 סמ"ק באיכות גבוהה - המלצה
    על ידי eldad007 בפורום פורום טיסני דלק
    תגובות: 10