שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 20 מתוך 20

נושא: מנועים, סוללות ו speed controllers

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל מנועים, סוללות ו speed controllers

היי,

אני חדש בתחום הרחיפה.
    ואני בדיוק מתחיל לבנות QuadCopter אשר מוחו יהיה Arduino והשליטה שלו תבוצע על ידי מכשיר IOS.
    קניתי גוף, קניתי את המוח והחיישנים וכו' אך חסרים לי עדיין כמה פריטים חשובים:
    המנועים, וה speed controllers.

המשקל של כל המערכת היבשה אמור להיות באיזור ה 1-1.25KG, אומנם בעתיד ארצה להרכיב בתחתית מצלמה.
    לא החלטתי עדיין אם GOPRO או ממש DSLR אבל ברור שיש פה בעיה של משקל. במיוחד כי גם אצטרך להוסיף מייצב למצלמה כדי להצליח לצלם ברמה ראויה.
    זאת אומרת שמבחינת דחף להמראה ארצה באיזור ה 3-3.5KG.
    שזה לא פשוט בכלל...

עכשיו אני מתלבט איזה מנועים לקנות, מה יתן לי את הכוח הרלוונטי.
    המטרה של הקוואד בסופו של דבר זה להיות חכם, יציב, וזריז.

איזה מנועים אני צריך לקנות למטרה הזאת? ואילו קונטרולרים?
    מה ההבדל בין הקונטרולרים?
    חשוב לי שהמנועים יהיו קלים ככל האפשר מכיוון ואני מנסה לעשות את כל המערכת קלה, בשביל שאוכל לשים מצלמה כבדה יותר ולהשתמש במנועים זולים יחסית.

ולגבי הסוללה: אני רוצה להשיג 15 דק' של רחיפה.
    ואני מבין שזה קשה אם המערכת תשקול באיזור ה3KG...
    איזו סוללה לקנות?

אני מנסה לשמור על הכול בתוך "תקציב הגיוני".
    למנועים אשמח אם אוכל להקציב באיזור ה 15 דולר ליחידה, ולקונטרולרים 10.
    אם אפשר פחות עדיף פחות.

תודה מראש על העזרה,
    אלירן .

תודה!
    93
    הודה 218 פעמים ב 170 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: מנועים, סוללות ו speed controllers

בתקציב שרשמת יהיה קשה מאד להגיע לדרישות שהצבת.....

איזה גוף? קח בחשבון שלשים רגלים עם "משהו" שיחזיק מצלמה זה יכול להיות לפני המצלמה בסביבות ה-400-500 גרם.... מה שמשפיע על זמן הטיסה מאד.

אם קנית גוף F450 זו מגבלה לגודל פרופלור (לזמן טיסה ארוך) ולמיקום מצלמה (דיי מוגבל לשים אותה למטה בעיקר)
    יש פריימים כמו דיסקו וחיקוייו שייתנו לך לשים מצלמה מקדימה ולהימנע מלשים אותה למטה משיחסוך 150-300 גרם ברגליים.
    קונטרולרים לדעתי בערך 15$ לא 10 וקח כאלו כבר עם simonk או כאלו שאתה יודע שאפשר לצרוב להם (ואתה מוכן להשקיע בזה עוד זמן או למצוא מישהו שיעזור) - מאד מומלצים (רק מחוו"ד של אחרים) ה-Afro מהסיני, או מניסיוני הבקרי simonk מ-RCTimer - ב-RCTimer יש בקרי אופטו simonk 40A שתומכים עד 6S וייתנו לך אופציה לגדילה בעתיד, רוב הבקרים האחרים הם עד 4S.

יש תכנה ל-Arducopter ל-IOS? יש לך שלט? אני ממליץ הטסות ראשונות לעשות עם שלט ורק אחרי זה לסמוך על דברים אוטומטיים או שליטה ממכשיר חכם.
    אתה בונה הכל לבד בארדואינו? כולל תכנה?

תודה!
    17
    הודה 111 פעמים ב 86 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי EliranEfron צפיה בהודעה
    היי,

אני חדש בתחום הרחיפה.
    ואני בדיוק מתחיל לבנות QuadCopter אשר מוחו יהיה Arduino והשליטה שלו תבוצע על ידי מכשיר IOS.
    קניתי גוף, קניתי את המוח והחיישנים וכו' אך חסרים לי עדיין כמה פריטים חשובים:
    המנועים, וה speed controllers.

המשקל של כל המערכת היבשה אמור להיות באיזור ה 1-1.25KG, אומנם בעתיד ארצה להרכיב בתחתית מצלמה.
    לא החלטתי עדיין אם GOPRO או ממש DSLR אבל ברור שיש פה בעיה של משקל. במיוחד כי גם אצטרך להוסיף מייצב למצלמה כדי להצליח לצלם ברמה ראויה.
    זאת אומרת שמבחינת דחף להמראה ארצה באיזור ה 3-3.5KG.
    שזה לא פשוט בכלל...

עכשיו אני מתלבט איזה מנועים לקנות, מה יתן לי את הכוח הרלוונטי.
    המטרה של הקוואד בסופו של דבר זה להיות חכם, יציב, וזריז.

איזה מנועים אני צריך לקנות למטרה הזאת? ואילו קונטרולרים?
    מה ההבדל בין הקונטרולרים?
    חשוב לי שהמנועים יהיו קלים ככל האפשר מכיוון ואני מנסה לעשות את כל המערכת קלה, בשביל שאוכל לשים מצלמה כבדה יותר ולהשתמש במנועים זולים יחסית.

ולגבי הסוללה: אני רוצה להשיג 15 דק' של רחיפה.
    ואני מבין שזה קשה אם המערכת תשקול באיזור ה3KG...
    איזו סוללה לקנות?

אני מנסה לשמור על הכול בתוך "תקציב הגיוני".
    למנועים אשמח אם אוכל להקציב באיזור ה 15 דולר ליחידה, ולקונטרולרים 10.
    אם אפשר פחות עדיף פחות.

תודה מראש על העזרה,
    אלירן .
    שכח מDSLR בתקציב שלך. הדבר היחידי שאתה יכול להרכיב זה גופרו, שזה בסדר כי הן איכותיות מאוד.
    DSLR אתה מרכיב על הקסה ורצוי אוקטו (בשביל יתירות בזמן כשל), עם פרופים בגודל 14-15 מינימום ומשקל הכלי (כלל הכל) הוא סביב 7 ק"ג, לא 3.5 (מצלמה 1500, גימבול 1500, רחפן 2000, סוללות 1500).

ושכח מIOS, תתרגל להטיס עם שלט בהתחלה, אח"כ תתחכם.

ושכח גם ממנועים זולים, אם אתה רוצה תמונה סבירה ולא ג'לי נוראי (במיוחד עם הגופרוו). תחפש מנועים טובים ומאוזנים, גם אם זה יעלה 30 דולר ולא 10. כנ"ל פרופים.
    ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็(ಠ益ಠส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי sevet צפיה בהודעה
    בתקציב שרשמת יהיה קשה מאד להגיע לדרישות שהצבת.....

איזה גוף? קח בחשבון שלשים רגלים עם "משהו" שיחזיק מצלמה זה יכול להיות לפני המצלמה בסביבות ה-400-500 גרם.... מה שמשפיע על זמן הטיסה מאד.

אם קנית גוף F450 זו מגבלה לגודל פרופלור (לזמן טיסה ארוך) ולמיקום מצלמה (דיי מוגבל לשים אותה למטה בעיקר)
    יש פריימים כמו דיסקו וחיקוייו שייתנו לך לשים מצלמה מקדימה ולהימנע מלשים אותה למטה משיחסוך 150-300 גרם ברגליים.
    קונטרולרים לדעתי בערך 15$ לא 10 וקח כאלו כבר עם simonk או כאלו שאתה יודע שאפשר לצרוב להם (ואתה מוכן להשקיע בזה עוד זמן או למצוא מישהו שיעזור) - מאד מומלצים (רק מחוו"ד של אחרים) ה-Afro מהסיני, או מניסיוני הבקרי simonk מ-RCTimer - ב-RCTimer יש בקרי אופטו simonk 40A שתומכים עד 6S וייתנו לך אופציה לגדילה בעתיד, רוב הבקרים האחרים הם עד 4S.

יש תכנה ל-Arducopter ל-IOS? יש לך שלט? אני ממליץ הטסות ראשונות לעשות עם שלט ורק אחרי זה לסמוך על דברים אוטומטיים או שליטה ממכשיר חכם.
    אתה בונה הכל לבד בארדואינו? כולל תכנה?
    היי,
    תודה על התשובה

כן, קניתי את ה F450. מה גודל הפרופלור שאוכל להשתמש בו?
    לגבי מיקום המצלמה הוא יהיה מלמטה אבל אם אעשה אז גם אחבר עוד רגליים של מסוק (בשביל הגובה).
    כן אני יודע שזה ישקול עוד הרבה בגלל זה למצלמה+ה RIG שלה הוספתי בחישוב באיזור ה 2-2.2KG משקל.

על אילו קונטרולים תוכל להמליץ לי? מה ההבדלים ביניהם? למה של 15 דולר ולא של 10? מה השוני?

דיברת פה הרבה על 40A, RCTIMER וגם 4S/6S - מה כל המושגים האלה אומרים? אני מאוד מתחיל בנושא.

לגבי התוכנה - אני לא יודע, וגם אין בכוונתי להשתמש ב Arducopter. המטרה היא לבנות את הכול לבדי, מין פרוייקט שכזה שאני רוצה לעשות...
    אם תקנה הכול מוכן - איפה הכיף?
    יש לי בבית שלט של טיסן שאוכל להשתמש בו, אבל בשביל ההטסות הראשונות אני קודם אריץ כמה ניסויים וגם אגביל לו את הגובה והכוח, כדי לדעת למה הוא מסוגל ולמנוע נזקים בהרצות הראשונות.
    חלק מהתכנון הוא חיישן altitude, שבעצם נותן לי את הגובה של הטיסן, מפני הים אומנם אך ניתן לחשב את הגובה הממשי וההפרש הוא הגובה אליו הוא עלה וכך להגבילו.

הרבה לוגיקה יש בפרוייקט הזה... נקווה שיהיה טוב!
    אני בהחלט מתכנן לבנות הכול לבד בארדואינו, אומנם לא את החומרה ממש כי אקנה מודולים שונים כמו בלוטוט', RF לתקשורת וכו' - אבל אני מתכנן להרכיב הכול ולתכנת את זה בעצמי.

לא ענית לי לגבי מנועים - אם ארצה למעשה כוח דחף של 10 קילו מכל המנועים ביחד, אילו מנועים אצטרך? ואיזו סוללה תתאים להם כדי לאפשר לי טיסה של 5-15 דק'?

תודה רבה,
    אלירן

תודה!
    17
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

15 דקות עם שלדה של F450 זה אומר שאתה לוקח בעיקר סוללה ולא הרבה יותר. נדמה לי שהגודל המירבי מבחינת פרופים בF450 הוא 11 אינץ'.
    הצעתי לך, אם אתה רוצה לתכנת משהו, תרכיב קוואד עובד ופשוט (בלי מצלמה או כל דבר אחר) עם שלט ולוח APM, ואח"כ תשנה את הקוד כאוות נפשך. אתה מנסה לקפוץ יותר מדי גבוה ויותר מדי מהר וזה הולך להגמר במפח נפש ובזבוז זמן נוראי.
    יש לך נסיון בתכנות? יש לך נסיון בעבודה עם סנסורים? אתה מבין את עקרונות הבקרה מאחורי השליטה ברחפן? (PID, פילטרים, מטריצות סיבוב וכו').

תודה!
    93
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

כמו ש flyinglizard אמר אתה כנראה לא בכיוון בכלל, אני אניח שיש לך ידע בתיכנות אבל לתכננן תכנה שתייצב קוואד זה לא פשוט כמו לתכנת רובוט בארדואינו. בקשר למנועים, 10 קילו??!! זה דיי הרבה, בגדול אתה בקוואד בערך יחס 1:2 אם תטיס 2.2 קילו אתה צריך מנועים שב 100% שלהם מספקים דחף 4.4 שזה כבר יותר הגיוני, בשביל דחף כזה כבר צריך מנוע שמסתובב מהר ואז זמן טיסה יירד או מנוע שמסתובב לאט ופרופלורים גבוליים לשךדה שלך. ל-10 קילו קילו כבר השלדותבגדולותביותר כם פרופלורים גדולים יותר ומנועים כבדים יותר

לגבי בקרים ובטריות אני דיי בטוח שזה רשום במדריך שלי שבחתימה, תקרא הכל זה דומה למה שאתה מנסה לעשות

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4 Beta

תודה!
    462
    הודה 569 פעמים ב 442 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

גודל הפרופים המקסימלי לf450 הוא 12״, מעבר לזה השילדה חוסמת חלק ניכר מהדחף. ועם פרופים 12״ יש כבר צפיפות גדולה מבחינת מיקום רכיבים ואנטנות (וידאו ורדיו) בחלק העליון, לדעתי פרקטית לא כדאי להשתמש בפרופים מעל 11״. עם פרופים בגודל כזה, קשה לי להאמין שתתקרב בכלל לדחף שאתה מחפש.
    באופן כללי, רחפנים שמיועדים לצילום איכותי עם מצלמות dslr הם לרוב רחפנים גדולים, עם שישה או שמונה מנועים, שעובדים על סטאפ של 6 תאים כדי לקבל צריכת זרם כמה שיותר נמוכה. המשמעות הפרקטית הפשוטה של כל זה, זה הרבה הרבה כסף. אבל ממש הרבה כסף.
    אני ממליץ לך להתחיל עם שילדת ה450 שיש לך עם רחפן קוואד בסיסי ונחמד, בסטאפ של 3 או 4 תאים, ולו בשביל הלמידה... את זה אתה יכול להרים לאוויר בטווח זמן סביר ובעלות סבירה (מינימום 150$ לבקרים, מנועים ו2-3 סוללות) בהמשך כשתדע יותר תתפתח למשהו מתוחכם יותר.
    Gil Friman

-------------------------------
    T-rex 600esp FBL
    רחפן f450 fpv
    MS Composite Swift II
    Mountain Models EVA Sport
    Hitec Aurora 9

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי flyinglizard צפיה בהודעה
    שכח מDSLR בתקציב שלך. הדבר היחידי שאתה יכול להרכיב זה גופרו, שזה בסדר כי הן איכותיות מאוד.
    DSLR אתה מרכיב על הקסה ורצוי אוקטו (בשביל יתירות בזמן כשל), עם פרופים בגודל 14-15 מינימום ומשקל הכלי (כלל הכל) הוא סביב 7 ק"ג, לא 3.5 (מצלמה 1500, גימבול 1500, רחפן 2000, סוללות 1500).

ושכח מIOS, תתרגל להטיס עם שלט בהתחלה, אח"כ תתחכם.

ושכח גם ממנועים זולים, אם אתה רוצה תמונה סבירה ולא ג'לי נוראי (במיוחד עם הגופרוו). תחפש מנועים טובים ומאוזנים, גם אם זה יעלה 30 דולר ולא 10. כנ"ל פרופים.
    אוקי:
    בוא נתחיל מזה שיש לי DLSR, היא בעצמה שוקלת 600 גרם, העדשה עוד 600.
    מעבר לזה רק המייצב שלה הוא הבעיה אבל זה דבר שיכול לשקול עוד קילו לא אמור להיות יותר.

לא שוכח מ IOS, זאת כל המטרה!

הקטע הפשוט שאתה לא קולט פה, זה שאני רוצה ליצור משהו ל IOS, לא רוצה לעשות שטויות מסביב, לא רוצה לקנות משהו מוכן - אני רוצה לעשות בעצמי, לשבור תראש ולהגיע למשהו בסופו של דבר.

15 דקות עם שלדה של F450 זה אומר שאתה לוקח בעיקר סוללה ולא הרבה יותר. נדמה לי שהגודל המירבי מבחינת פרופים בF450 הוא 11 אינץ'.
    הצעתי לך, אם אתה רוצה לתכנת משהו, תרכיב קוואד עובד ופשוט (בלי מצלמה או כל דבר אחר) עם שלט ולוח APM, ואח"כ תשנה את הקוד כאוות נפשך. אתה מנסה לקפוץ יותר מדי גבוה ויותר מדי מהר וזה הולך להגמר במפח נפש ובזבוז זמן נוראי.
    יש לך נסיון בתכנות? יש לך נסיון בעבודה עם סנסורים? אתה מבין את עקרונות הבקרה מאחורי השליטה ברחפן? (PID, פילטרים, מטריצות סיבוב וכו').
    15 דקות אני יודע שזה דיי מופרך אבל אני רוצה את האפשרות לטוס יותר מ 3 דקות.
    מבחינת הלוח: כל הרעיון הוא לבנות בעצמי.
    אני לא רוצה לקנות משהו מוכן... להרכיב ממשהו מוכן זה לא המטרה פה ולא לומדים מזה כלום...

כן, יש לי 5 שנות ניסיון בתכנות, יש לי ניסיון בעבודה עם סנסורים, אני כבר כמה ימים חוקר את עקרונות השליטה והתעופה ברחפנים (תנועות, תזוזות, יציבות, בקיצור טכנולוגיות לייצוב MULTI ROTOR ושליטה על תזוזה וכו').

הקטע הגדול הוא שיהיו על הקוואד הרבה חיישנים שיעזרו לייצב אותו, או אני אנסח את זה אחרת: יטיסו אותו.
    הרעיון הוא לעשות QUAD שהוא "DUMMY PROOF", יודע לעשות OVERRIDE לפקודות באם הוא מזהה סכנה (קרבה לקיר או לתקרה, סכנת התרסקות וכו')
    כל הקטע הוא לא לקחת משהו מוכן ששולט ואז פשוט להעיף אלא לעשות משהו שיודע בעצמו את עקרונות התעופה שלו והשליטה, ואז לתת לו פקודות שהוא מבצע כל עוד הן לא מסכנות את שלמותו.

כמו ש flyinglizard אמר אתה כנראה לא בכיוון בכלל, אני אניח שיש לך ידע בתיכנות אבל לתכננן תכנה שתייצב קוואד זה לא פשוט כמו לתכנת רובוט בארדואינו. בקשר למנועים, 10 קילו??!! זה דיי הרבה, בגדול אתה בקוואד בערך יחס 1:2 אם תטיס 2.2 קילו אתה צריך מנועים שב 100% שלהם מספקים דחף 4.4 שזה כבר יותר הגיוני, בשביל דחף כזה כבר צריך מנוע שמסתובב מהר ואז זמן טיסה יירד או מנוע שמסתובב לאט ופרופלורים גבוליים לשךדה שלך. ל-10 קילו קילו כבר השלדותבגדולותביותר כם פרופלורים גדולים יותר ומנועים כבדים יותר

לגבי בקרים ובטריות אני דיי בטוח שזה רשום במדריך שלי שבחתימה, תקרא הכל זה דומה למה שאתה מנסה לעשות

התכנון של תוכנה שתייצב קוואד אומנם לא תיהיה פשוטה במיוחד אבל עם מודול של 3 AXIS GYRO אתה יכול תמיד לקבל את הנתונים שאתה צריך לגבי סטיה בצירים שונים ולאזן אותה בעזרת התוכנה.
    לגבי ה 10 קילו, כן זה מוגזם. רציתי בעצם לקבל פי 4 כוח ולא פי 2.
    יחס של 1:4. (וזה בערך בהתחשב בלשים מצלמה ותלוי גם איזו, אבל תמיד יהיה לי יותר מיחס של 1:2 כי המערכת לא תעלה על 5 קילו, לא תיהיה קרובה אפילו.)
    למה? כדי שהוא ידע לצאת ממצבי מצוקה, שישתמש ברגיל במקום בחצי מהכוח ברבע, ואז במקרה הצורך יש לו עוד 75 אחוזים מהכוח שלו כדי להתייצב, לצאת ממצבים מסוכנים שיכולים להיגמר בהתרסקות וכו'.
    לגבי השלדה שלי: עד כמה היא מגבילה אותי? כמה לדעתך אותך לשים בה?
    בעיקרון אתה מבין שאין בעיה עם כפול מהמשקל כי זה כולה 1.3 קילו להתחלה.. וגם זה ב"לארגיות".
    לגבי הבקרים והבטריות אני אסתכל, תודה.

ציטוט נכתב במקור על ידי Friman צפיה בהודעה
    גודל הפרופים המקסימלי לf450 הוא 12״, מעבר לזה השילדה חוסמת חלק ניכר מהדחף. ועם פרופים 12״ יש כבר צפיפות גדולה מבחינת מיקום רכיבים ואנטנות (וידאו ורדיו) בחלק העליון, לדעתי פרקטית לא כדאי להשתמש בפרופים מעל 11״. עם פרופים בגודל כזה, קשה לי להאמין שתתקרב בכלל לדחף שאתה מחפש.
    באופן כללי, רחפנים שמיועדים לצילום איכותי עם מצלמות dslr הם לרוב רחפנים גדולים, עם שישה או שמונה מנועים, שעובדים על סטאפ של 6 תאים כדי לקבל צריכת זרם כמה שיותר נמוכה. המשמעות הפרקטית הפשוטה של כל זה, זה הרבה הרבה כסף. אבל ממש הרבה כסף.
    אני ממליץ לך להתחיל עם שילדת ה450 שיש לך עם רחפן קוואד בסיסי ונחמד, בסטאפ של 3 או 4 תאים, ולו בשביל הלמידה... את זה אתה יכול להרים לאוויר בטווח זמן סביר ובעלות סבירה (מינימום 150$ לבקרים, מנועים ו2-3 סוללות) בהמשך כשתדע יותר תתפתח למשהו מתוחכם יותר.
    תודה רבה על התגובה.
    כן, להתחלה אני מתכנן בכלל לא לעשות משהו ל DLSR.
    אבל אני רוצה את האפשרות של להשתמש במנועים שאני אקנה גם בעתיד כשאשדרג את הקוואד לרמות גבוהות יותר.
    מעבר לזה שאני מבין את החשיבות והיציבות ברחפנים עם 6 מנועים אבל האמת שהחלק העיקרי בייצוב התמונה הוא המייצב שלה עצמה, ככל שהוא יהיה גמיש, מהיר וקל יותר: ככה הביצועים יהיו גבוהים יותר.
    אני כן צריך ללמוד את חסרונות השלדה שלי, אומנם אוכל להשתמש בה כבסיס לשינויים ולייצור שלדה בעצמי שתיהיה אולי יעילה יותר...
    אשמח אם תוכל לפרט עוד על מה שאתה יודע על הבעיות עם השלדה הנ"ל.

תודה

תודה!
    462
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

איתן, אמרת שאתה בא בכייף ״לשבור את הראש לבד״... אז הרשה לי לנבא לך נבואה מנסיון אישי - אין לך עדיין מושג כמה אתה הולך לשבור את הראש. למשל, למנועים יש טווח נצילות מסויים. מנוע שתוכנן לנוע במהירות מסויימת יכול לנוע ברבע מהמהירות, אבל זה לא אומר שהוא יצרוך רבע מהזרם ולא שיטוס פי 4 זמן, פשוט בגלל שהמהירות הזו איננה המהירות שתוכנן לעבוד בה בנצילות מירבית. כמו כן, ברחפנים מהירות המנועים לא רק מייצרת את העילוי הבסיסי אלא גם את כלל תגובות ההיגוי, משמע רחפן שמשתמש במנועים שמשתמשים ברבע מהכח לו הם מיועדים, לא רק ירים רבע משקל ביחס לרחפן שמנצל את מלוא הנצילות של המנועים, אלא גם יהיה הרבה פחות יציב, הרבה פחות זריז והרבה פחות מדוייק בתנועות שלו.
    אל תנסה לאכול את כל העוגה בביס אחד. זה תחום מאד מאד מורכב, גם אם יש לך בסיס בתיכנות, ניכר שחסר לך הרבה ידע ונסיון ביתר הסוגיות שקשורות לתחום השלט רחוק בכללי והרחפנים בכלל. לנסות לפתור את כל האתגרים בכלי אחד, באותו הסטאפ, מראש- זה מתכון די בטוח למפח נפש. אני ממליץ לך לקנות 4 מנועי rctimer 2830 1000kv ו 4 בקרי אופטו עם גרסת simonk מrctimer, עם סוללות 3 תאים של 4-5 אמפר, ופרופים 10x4.5- זה סטאפ לא יקר (כולל 2 סוללות, להערכתי יעלה לך סביב 120-140$), יעיל ועובד טוב. יש יקרים ואיכותיים הרבה יותר ממנו, אבל הוא עובד ועובד טוב. את יתרת הכסף תשמור להמשך. תעבוד קודם כל על אתגר התוכנה לשליטה מהסמארטפון, תחום שבו אני מבין שאתה מתמצא; אחרי שתעבור את המכשול הזה תתחיל להתמודד עם האתגרים של ייצוב מצלמה כדי לקבל וידאו חלק, ואז, כשכבר יהיה לך ידע ונסיון, תשקיע השקעה רצינית בסטאפ כבד, חזק ויקר יותר, שמיועד לאפשר זמן שהייה ארוך יותר ונשיאת משקל כבד יותר. בשלב הזה לא רק שתצטרך מנועים ובקרים אחרים, אלא גם תהיה חייב להחליף שילדה, אין מצב ששילדת הפלסטיק של ה450 תחזיק 10 קילו באוויר, בטח שלא לאורך זמן, וגם אם כן - תקבל כלי כבד, מגושם מאד ולא כייפי בכלל להטסה. למשקלים כאלו צריך שילדות גדולות ומסיביות יותר ומנועים (ובקרים) הרבה יותר חזקים; וכמו שאמרתי קודם, המשמעות של זה זה הרבה הרבה יותר כסף.
    ולפני התוכנה לטלפון- באמת כדאי שקודם כל תתרגל ותלמד הטסה של רחפן באמצעות שלט רחוק סטנדרטי; יש מספיק אתגרים גם בדרך הזו. מה גם שאם חלילה יהיו לך באגים בתוכנה שאתה רוצה לפתח, כדאי שיהיה ערוץ שליטה בטוח לגיבוי.
    נערך לאחרונה על ידי Friman; 12-08-2013 בשעה 11:50:26.
    Gil Friman

T-rex 600esp FBL
    רחפן f450 fpv
    MS Composite Swift II
    Hitec Aurora 9

תודה!
    17
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

עזבו, נראה לי שבראשון לספטמבר הוא חוזר לבית ספר וכל הסיפור הזה נעלם כלא היה.

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי Friman צפיה בהודעה
    איתן, אמרת שאתה בא בכייף ״לשבור את הראש לבד״... אז הרשה לי לנבא לך נבואה מנסיון אישי - אין לך עדיין מושג כמה אתה הולך לשבור את הראש. למשל, למנועים יש טווח נצילות מסויים. מנוע שתוכנן לנוע במהירות מסויימת יכול לנוע ברבע מהמהירות, אבל זה לא אומר שהוא יצרוך רבע מהזרם ולא שיטוס פי 4 זמן, פשוט בגלל שהמהירות הזו איננה המהירות שתוכנן לעבוד בה בנצילות מירבית. כמו כן, ברחפנים מהירות המנועים לא רק מייצרת את העילוי הבסיסי אלא גם את כלל תגובות ההיגוי, משמע רחפן שמשתמש במנועים שמשתמשים ברבע מהכח לו הם מיועדים, לא רק ירים רבע משקל ביחס לרחפן שמנצל את מלוא הנצילות של המנועים, אלא גם יהיה הרבה פחות יציב, הרבה פחות זריז והרבה פחות מדוייק בתנועות שלו.
    אל תנסה לאכול את כל העוגה בביס אחד. זה תחום מאד מאד מורכב, גם אם יש לך בסיס בתיכנות, ניכר שחסר לך הרבה ידע ונסיון ביתר הסוגיות שקשורות לתחום השלט רחוק בכללי והרחפנים בכלל. לנסות לפתור את כל האתגרים בכלי אחד, באותו הסטאפ, מראש- זה מתכון די בטוח למפח נפש. אני ממליץ לך לקנות 4 מנועי rctimer 2830 1000kv ו 4 בקרי אופטו עם גרסת simonk מrctimer, עם סוללות 3 תאים של 4-5 אמפר, ופרופים 10x4.5- זה סטאפ לא יקר (כולל 2 סוללות, להערכתי יעלה לך סביב 120-140$), יעיל ועובד טוב. יש יקרים ואיכותיים הרבה יותר ממנו, אבל הוא עובד ועובד טוב. את יתרת הכסף תשמור להמשך. תעבוד קודם כל על אתגר התוכנה לשליטה מהסמארטפון, תחום שבו אני מבין שאתה מתמצא; אחרי זתעבור את המכשול הזה תתחיל להתמודד עם האתגרים של ייצוב מצלמה כדי לקבל וידאו חלק, ואז, כשכבר יהיה לך ידע ונסיון, תשקיע השקעה רצינית בסטאפ כבד, חזק ויקר יותר, שמיועד לאפשר זמן שהייה ארוך יותר ונשיאת משקל כבד יותר. בשלב הזה לא רק שתצטרך מנועים ובקרים אחרים, אלא גם תהיה חייב להחליף שילדה, אין מצב ששילדת הפלסטיק של ה450 תחזיק 10 קילו באוויר, בטח שלא לאורך זמן, וגם אם כן - תקבל כלי כבד, מגושם מאד ולא כייפי בכלל להטסה. למשקלים כאלו צריך שילדות גדולות ומסיביות יותר.
    ולפני התוכנה לטלפון- באמת כדאי שקודם כל תתרגל ותלמד הטסה של רחפן באמצעות שלט רחוק סטנדרטי; יש מספליק אתגרים גם בדרך הזו. מה גם שאם חלילה יהיו לך באגים בתוכנה, כדאי שיהיה ערוץ שליטה בטוח לגיבוי.
    תודה רבה על התגובה המפורטת והעניינית !
    אני אעשה את מה שאמרת - זה בדיוק מה שרציתי, להתחיל בקטן ולהתקדם.
    ה 10 קילו באוויר שוב- לא היה בשביל זה אלא בכללי כדי שכשאשדרג את הקוואד לא אצטרך לקנות מנועים חדשים כי זה סיפור לא זול...
    לגבי השליטה מהסמארטפון כבר כמעט הכול מתוכן רק נשאר לעשות, זה יעבוד בעזרת שני מכשירי ארדואינו: האחד יהיה קרוב למכשיר ויתקשר עם המכשיר בבלוטוט'.
    השני יהיה על הקוואד.
    בעת מגע באפליקציה בסמארטפון הוא מעביר מידע לארדואינו הראשון, הארדואינו הראשון עושה "המרה" של המידע לפי פרוטוקול שיועבר לארדואינו השני, הוא מעביר לארדואינו השני ואז השני מבצע את זה על הקוואד.
    ההעברה תתבצע בעזרת RF לפי מה שאני רואה בינתיים (מטעמי טווח בעיקר).
    המטרה שלו בהתחלה היא להעביר פקודות, לא וידיאו.
    מהסיבה הפשוטה שוידיאו ידרוש ממני הרבה יותר "משאבים" ניתן לומר... זה הרבה יותר מסובך וצריך רשת תקשורת יותר רצינית.

אני חושב שאני יודע כמה יש לי פה לשבור את הראש, הפרוייקט הזה מתוחכם ומסובך מאוד. ובדיוק בגלל זה אני כבר מראש יודע שכל מיני דברים שאני צריך לשים פה הם בעצם פרוייקטים קטנים משל עצמם אשר מתחברים ביחד לכדי הפרוייקט הגדול: הקוואד.

ד"א, שמי הוא אלירן
    תודה רבה על הכול, עזרת לי מאוד!

עזבו, נראה לי שבראשון לספטמבר הוא חוזר לבית ספר וכל הסיפור הזה נעלם כלא היה.
    סיימתי בית ספר כבר.
    תודה על הטון המזלזל.

תודה!
    462
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ואם לסכם בנימה מבודחת, הפוסט הראשון שלך בשרשור שווה ערך למשהו כזה:
    Click image for larger version. 

Name:	ImageUploadedByTapatalk1376302161.662468.jpg 
Views:	106 
Size:	53.8 קילובייט 
ID:	95707
    חיפושית יכולה להיות אחלה אוטו, ויש לה המון יתרונות, אבל אי אפשר גם להכניס לתוכה עשרה אנשים, וגם לצפות שתהיה מהירה, זריזה וחסכונית בדלק. תהנה מהחיפושית שלך בייעוד שלו היא תוכננה (או באנלוגיה, רחפן f450 מיועד להיות קל, זריז, זול יחסית, קל להרכבה ולתפעול, בעל זמן שהייה סביר, ויכולת נשיאת משקל סבירה); כשתרגיש שהחיפושית כבר לא מתאימה לצרכים שלך, תתחיל לחסוך למרצדס, או לפרארי, או לסמי טריילר... לפי מה שאתה צריך ולפי התקציב שלך.
    Gil Friman

T-rex 600esp FBL
    רחפן f450 fpv
    MS Composite Swift II
    Hitec Aurora 9

תודה!
    93
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תחפש את הפוסט שלי על מנועים למשקל וטיסה לזמן ארוך,

בגדול: מנועים מהסיני 4822 ב-30$ 98 גרם נראים לי הכי יעילים שאפשר, ייקחו בערך עד 2קילו עם פרופים 14" בטריה 6S והבקרי אופטו שרשמתי מ-RCtimer
    מנועים מ-foxtechfpv של Tarot 4114 עולים 44$ לוקחים בכיף פרופלורים 15" סוחבים בערך עד איזה 2.4 קילו אותם בטריות ובקרים. שוקלים בערך 123גרם - יש סרטון עם 4 מנועים כאלו משקל מלא 4 קילו 23 דקות באוויר.

כל זה צריך לשדך לשלדה שתקבל 15" פרופלורים.
    ההמלצה היא ללכת על משהו קומפלט זול שתעשה עליו בדיקות ואז ללכת על היקר, הדסר היחיד שאולי תוכל למחזר זה הבקרים. ב-RCTimer יש קיט מנועים פרופלורים שלדה ב-114$ בערך לניסויים זה אחלה במקום שתשבור משהו שעולה יותר בהתחלה.
    המנועים הראשונים הייתי שמח לבדוק ייתכן והם יותר טובים עלות/תועלת. המנועים השניים בטוח יעשו את העבודה, על זה נאמר: "אין לי מספיק כסף לקנות בזול..."

יש המון דברים מסביב שצריך להבין, זה לא רק לכתוב תכנה כמו שצריך, תקרא את כל המדריך שלי תבין שיש גם התגברות על ויברציות והפרעות חשמליות שמפריעות לחישנים (בעיקר למצפן) וכו'....., ובקרי מהירות עם תכנה משלהם שמגיבה אחרת ועדיין לא מספיק מהר אולי לפקודות מהלוח,

אגב - בקרי ה-Afro מהסיני יכולים לשלוח feedback בחזרה ללוח ב-I2C, אולי שווה לך לבחון את העניין, ניתו גם לשלוט על הבקר משם במקום ב-PWM ואז זה יותר מדוייק.

תודה!
    82
    הודה 82 פעמים ב 52 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

מנסיון כל הריסוקים שהיו לי זה מטעוית אנוש (חוסר ניסיון בתחילת הדרך)
    ומכניקה, פרופלורים שנשברו באויר, נתק בבולטים,מיסב שנדפק וכו'.לא היה אפילו פעם אחת כשל באלקטרוניקה.
    שום חיישן בקוואד לא היה עוזר לי במצבים האלו
    הזכרת שאתה רוצה להרכיב חיישנים בקוואד שידע לצאת ממצבי מצוקה
    לאיזה מצבים אתה מתכוון?

תקרא טוב את כל מה שכתבו פה כדי שלא תבזבז זמן וכסף על דברים שבסופו של דבר תבין שהם היו מיותרים.
    את הרחפן הראשון בניתי בעצמי (גם השילדה)עם עזרה מחברי הפורום והטסתי עוד לפני שראיתי רחפן אחר במציאות,
    ומאז הרחפן הראשון והבסיסי הוספתי עוד אלמנטים במשך הזמן עם למידה של הדברים
    ההנאה מובטחת
    נערך לאחרונה על ידי אריה.ח; 12-08-2013 בשעה 19:51:09.
    אם יש לך קושי זה בגלל שאתה בעליה

תודה!
    3
    הודה 47 פעמים ב 36 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    1 שרשור/ים

בגדול: מנועים מהסיני 4822 ב-30$ 98 גרם נראים לי הכי יעילים שאפשר, ייקחו בערך עד 2קילו עם פרופים 14" בטריה 6S והבקרי אופטו שרשמתי מ-RCtimer
    מנועים מ-foxtechfpv של Tarot 4114 עולים 44$ לוקחים בכיף פרופלורים 15" סוחבים בערך עד איזה 2.4 קילו אותם בטריות ובקרים. שוקלים בערך 123גרם - יש סרטון עם 4 מנועים כאלו משקל מלא 4 קילו 23 דקות באוויר.

ההמלצה היא ללכת על משהו קומפלט זול שתעשה עליו בדיקות ואז ללכת על היקר, הדסר היחיד שאולי תוכל למחזר זה הבקרים. ב-RCTimer יש קיט מנועים פרופלורים שלדה ב-114$ בערך לניסויים זה אחלה במקום שתשבור משהו שעולה יותר בהתחלה.
    המנועים הראשונים הייתי שמח לבדוק ייתכן והם יותר טובים עלות/תועלת. המנועים השניים בטוח יעשו את העבודה, על זה נאמר: "אין לי מספיק כסף לקנות בזול..."

יש המון דברים מסביב שצריך להבין, זה לא רק לכתוב תכנה כמו שצריך, תקרא את כל המדריך שלי תבין שיש גם התגברות על ויברציות והפרעות חשמליות שמפריעות לחישנים (בעיקר למצפן) וכו'....., ובקרי מהירות עם תכנה משלהם שמגיבה אחרת ועדיין לא מספיק מהר אולי לפקודות מהלוח,

אגב - בקרי ה-Afro מהסיני יכולים לשלוח feedback בחזרה ללוח ב-I2C, אולי שווה לך לבחון את העניין, ניתו גם לשלוט על הבקר משם במקום ב-PWM ואז זה יותר מדוייק.
    שלדה שתקבל בכיף פרופלורים 15"Click image for larger version. 

Name:	12062013394.jpg 
Views:	124 
Size:	110.1 קילובייט 
ID:	95710
    Automated flight mission Quadcopter ReadyEdi 650SThttp://youtu.be/rzaK0uSDhbM
    3Copter Limited edition www.youtube.com/watch?v=fsdy48G8IMU
    APM 2.5.3
    Futaba 7C
    www.multirotor4fly.com
    0525820007 Edi

תודה!
    17
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אלירן גבר, ככל שאתה מתקדם בשרשור הזה נראה כמה שאתה רחוק מלהבין מה המשמעויות של הפרוייקט שלך. סתם אוסף אנקדוטות, בשביל שתרגע קצת:

1. רחפן שטס ברבע מצערת יהיה מאוד לא יעיל ברוב הזמן. זה בהכרח אומר שאתה משתמש במנועים גדולים וכבדים מדי - והמנועים יעילים יותר ככל שאתה עולה במצערת. יעילות מירבית של מנוע חשמלי היא ב100% מצערת, משם זה נופל ככל שאתה יורד בDUTY CYCLE של הPWM.

2. רחפן עם 10 קילו דחף זה הקסה שעובד על 6S (בנפח כולל של 10000MAH בקירוב), עם מנועי 4014 או גדולים יותר ופרופים 15". אני אמור לדעת כי אני בדיוק כרגע בונה אחד כזה.
    ההקסה שלי ידע להרים משקל כולל של בערך 8 ק"ג, עם מנועי 4010, שתי סוללות 6S בנפח 4000 כל אחת ופרופים 15. המחיר לשלדה, מנועים, בקרים וזוג סוללות מגרד את ה1000 דולר, ושוקל 4 קילו לפני שהתחלת להוסיף ציוד, ועם סימפטיה מלטפת של מטחנת בשר במידה וזה בטעות נופל למישהו על הראש עם מנועים עובדים. אז על זה אתה רוצה לפתח? באמת?
    אתה צריך לפתח על משהו שאתה יכול ומוכן לרסק, בלי שתאבד את כל חסכונותייך או שתגיע למבזקים של YNET.

3. אין אף רחפן מודרני שעובד עם GYRO שלושה צירים. הסיבה היא שבג'יירו יש לך דריפט, ולכן משתמשים בשישה צירים (3 צירי אקסלרומטר), ומשתמשים בG הקבוע בשביל לשמור על הג'יירו בסחיפה מינימלית בצירי הROLL והPITCH, והמהדרין משתמשים גם בתשעה צירים (באמצעות שלושה צירי מצפן ו\או GPS בכלים שטסים תמיד קדימה) בשביל לשמור את הג'יירו מכוייל בציר הYAW.
    עם שלושה צירים בלבד אתה תרחף אוטונומית בדיוק לשתיים עד חמש שניות, ואז הרחפן יעבור למצב ידני (כשתרים אותו מהרצפה) ובחזרה למצב אוטונומי (כשתשים אותו בפח הזבל).
    אתה יכול לקצר את הדרך ולהשתמש ברכיב כמו הMPU9150 שמכיל תשעה צירים ומגיע עם ספריות תוכנה די שלמות (וגם יודע לעשות אינטגרציה של הג'יירו והאקסלרומטר באופן עצמאי).

4. אין גימבל לDSLR ששוקל קילו, לפחות לא כזה שעובד בשלושה צירים (ושני צירים מפספס לגמרי את המטרה כאן). הנה גימבל לדוגמא, 1450 גרם. אני אמור לדעת מאחר וכרגע אני מפתח כאלו גימבלים למחייתי (תוכנה, חומרה ומכאניקה). הסיכוי היחידי שלך לסגור את זה בקילו הוא אם תקשור את המצלמה עם חבלים.

5. איך תעשה חישה של קירות? הדבר האמין והפשוט היחידי שזמין כרגע זה חיישן אולטרה סוני, ושם הטווח מאוד מוגבל (זה אומר שתשכח מטיסה מהירה).

6. אם אתה מתכוון לחבר ארדואינו לIOS, תראה שאתה עושה את זה עם שילד BT 4.0 (כי IOS תומך רק בBLE אלא אם יש לך את הצ'יפ של אפל - ואין לך).

תראה, אם הייתי במקומך (ואני לא - יש לי חברת ייעוץ בתחום הEMBEDDED כבר 7 שנים, בתחום כבר 15 ומפתח בקר GIMBAL בתור פרוייקט מסחרי כרגע), הייתי מנסה לחלק את הפרוייקט הזה לשלבים קצת יותר הגיוניים. אין כאן שום דבר מסובך מאוד או שלא נעשה בעבר, אבל אם תנסה לעשות הכל בבת אחת תגלה שזה מאוד קשה, מתסכל ולא מתגמל. בשביל לשמור על מוטיבציה לאורך כזה פרוייקט כדאי שתרשום הישגים פה ושם, לא רק ביום שכל המערכת עובדת - אלא גם באמצע. אולי תגיד לי עכשיו "אבל מה הכיף בזה", ואז אני אענה לך שגם להכנס לפרוייקט של שנה בלי לראות את הסוף ובלי לראות שום דבר עובד באמצע זה לא כיף גדול.

אי לכך, כדאי לך מאוד לקחת לוח של Arducopter ולהתחיל לעבוד עליו. תבנה לעצמך איזה ROADMAP סביר לפרוייקט שנראה ככה:
    1. הטסה של קוואד (משהו פשוט וזול על בסיס הF450 שלך) עם שליטה של APM סטנדרטי לגמרי ושלט רחוק רגיל;
    2. תכנות הAPM לטיסה אוטונומית (לפי waypoints);
    3. הוספת שליטה על הAPM באמצעות הסמארטפון;
    4. הוספה של GIMBAL ומצלמה...

וכן הלאה. ההתקדמות שלך תהיה הדרגתית, קלה, מתגמלת ובסופו של דבר תגיע בדיוק לאותו מקום שרצית (רק עם פחות נעלמים). מוטיבציה זה משאב מתכלה, שמור עליו.
    נערך לאחרונה על ידי flyinglizard; 12-08-2013 בשעה 19:00:55.

17. המשתמשים 2 הודו ל flyinglizard על הודעתו:

אריה.ח (12-08-2013),Friman (12-08-2013)

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תודה רבה על המידע!
    אני לא משתמש בבקרים מוכנים ואו לוחות יציבות - הרעיון הוא לבנות אותם.

ציטוט נכתב במקור על ידי אריה.ח צפיה בהודעה
    מנסיון כל הריסוקים שהיו לי זה מטעוית אנוש (חוסר ניסיון בתחילת הדרך)
    ומכניקה, פרופלורים שנשברו באויר, נתק בבולטים,מיסב שנדפק וכו'.לא היה אפילו פעם אחת כשל באלקטרוניקה.
    שום חיישן בקוואד לא היה עוזר לי במצבים האלו
    הזכרת שאתה רוצה להרכיב חיישנים בקוואד שידע לצאת ממצבי מצוקה
    לאיזה מצבים אתה מתכוון?

תקרא טוב את כל מה שכתבו פה כדי שלא תבזבז זמן וכסף על דברים שבסופו של דבר תבין שהם היו מיותרים.
    את הרחפן הראשון בניתי בעצמי (גם השילדה)עם עזרה מחברי הפורום והטסתי עוד לפני שראיתי רחפן במציאות,
    ומאז הרחפן הראשון והבסיסי הוספתי עוד אלמנטים במשך הזמן ולמידה של הדברים
    ההנאה מובטחת
    מצבי המצוקה עליהם אני מדבר הם: התנגשות בעצמים (לטוס לתוך קיר או משהו), מצבי של זוויות קריטיות אשר יכולות להוביל לאיבוד שליטה וכו'.
    הרעיון הוא לשים לו חיישנים כמו gyro לאיזון וקבלת נטיה, 6 חיישנים אולטראסוניק על מנת למנוע התנגשויות, חיישן altitude להגבלת הגובה וכו'.
    כל זה בעצם מאפשר לי "להגן" על הקוואד מהתרסקויות.
    תודה על התגובה, אני חוקר המון לפני שאני קונה. בינתיים כל שקניתי היה השלדה וה"מוח". המוח עצמו לא קשור בכלל כי לא מדובר בבקר מוכן אלא בארדואינו, והשלדה ראיתי עליה הרבה ביקורות טובות לקוואד מתחיל וראשוני.

ציטוט נכתב במקור על ידי Edi.il צפיה בהודעה
    שלדה שתקבל בכיף פרופלורים 15"Click image for larger version. 

Name:	12062013394.jpg 
Views:	124 
Size:	110.1 קילובייט 
ID:	95710
    מה הדגם, המשקל והעלות?
    תודה.ֿ

תודה!
    462
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אחלה תשובה לטאה,
    פיתחת את הנקודות העיקריות שעלו כאן והרחבת בידע מקצועי. לדעתי התגובה הכי רלוונטית בשרשור הזה עד כה.
    .ֿ
    אם אני מבין נכון, כשהוא אומר בקרים הוא מתכוון לבקרי המהירות, לא בקרי הטיסה.

מצבי המצוקה עליהם אני מדבר הם: התנגשות בעצמים (לטוס לתוך קיר או משהו), מצבי של זוויות קריטיות אשר יכולות להוביל לאיבוד שליטה וכו'.
    הרעיון הוא לשים לו חיישנים כמו gyro לאיזון וקבלת נטיה, 6 חיישנים אולטראסוניק על מנת למנוע התנגשויות, חיישן altitude להגבלת הגובה וכו'.

.ֿ
    אתה רואה, זה בדיוק למה אתה צריך קודם לצבור קצת נסיון בהטסת קוואד פשוט וסטנדרטי באמצעות שלט רחוק רגיל, בלי כל התחכומים שפירטת, לפני הכל. כי מה שכתבת די מנותק מהבנה של התנהגות רחפן באוויר. התחלתי לכתוב לך פירוט אבל האמן לי, אלו דברים שעדיף לך ללמוד מהנסיון. אחרי שתלמד איך במציאות רחפן מתנהג כשאתה מנסה לבלום אותו מצלילה מהירה למטה, תתחיל לפתח מנגנונים מתוחכמים שימנעו את זה.
    נערך לאחרונה על ידי Friman; 13-08-2013 בשעה 14:19:16.
    Gil Friman

T-rex 600esp FBL
    רחפן f450 fpv
    MS Composite Swift II
    Hitec Aurora 9

תודה!
    93
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אגב מהסרטונים שמסתובבים של מעבדות מחקר קוואדים באוניברסיטאות הגישה היא שטנה לגמרי, קוואדים קטנים סופר פשוטים כשהמוח הוא מחשב ששולט עליהם ע"י זה שהוא יודע מיקום מדוייק עם מספר מצלמות שמפוזרות באזור, ככה הם מגיעים לדיוק, חיישנים על רחפן עלולים "לטעות" בגלל המון משתנים

תודה!
    3
    הודה 47 פעמים ב 36 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    1 שרשור/ים

תודה רבה על המידע!

תודה על התגובה, אני חוקר המון לפני שאני קונה. בינתיים כל שקניתי היה השלדה וה"מוח". המוח עצמו לא קשור בכלל כי לא מדובר בבקר מוכן אלא בארדואינו, והשלדה ראיתי עליה הרבה ביקורות טובות לקוואד מתחיל וראשוני.

מה הדגם, המשקל והעלות?
    תודה.ֿ
    דגם ReadyEdi 600St
    המשקל 1300g במצב טיסה ללא סוללות
    גימבל ל DSLR 360g
    נערך לאחרונה על ידי Edi.il; 13-08-2013 בשעה 19:57:47.
    Automated flight mission Quadcopter ReadyEdi 650SThttp://youtu.be/rzaK0uSDhbM
    3Copter Limited edition www.youtube.com/watch?v=fsdy48G8IMU
    APM 2.5.3
    Futaba 7C
    www.multirotor4fly.com
    0525820007 Edi

נושאים דומים

1. speed racer
    על ידי אריה.ח בפורום סרטונים ותמונות של FPV וצילום אוירי
    תגובות: 4
    הודעה אחרונה: 23-03-2014, 02:02:03
  2. [מוצר חדש] קטלוג מקוון של מנועים, סוללות ובקרים
    על ידי dror בפורום פורום רדיו ואלקטרוניקה