שלום רב, אני מעוניין לקנות באגי חשמלית 1/8 הכי טובה שיש לשוק להציע מאחת מהחברות המובילות, הזמנה מחו''ל בלבד.
תקציב 8k.

קצת רקע על עצמי בתחום: (מתנצל מראש על הפרולוג).
אני לא מרבה לכתוב בפורומים, תמיד עושה את ההחלטות שלי לבד על סמך שיטוט ומחקר של חודשים לעיתים,באינטרנט בארץ ובעולם עד אשר מגיע למסקנה המתבקשת ועד היום לא התאכזבתי. אבל הפעם החלטתי להתייעץ.
אהבתי לתחום התחילה לפני 10 שנים שרכשתי את הXRAY NT18T בגודל של 1/18. זה היה דבר קטן ומהיר,אך שביר ופגיע,נהניתי איתה אך זה לא היה מספיק, הXRAY לא הייתה חסינה למכות בגלל גודלה הקטן.
רציתי משהו מהיר יותר,חזק יותר,רועש יותר, קרוב כמה שיותר לדבר האמיתי. אז מכרתי את הXRAY ורכשתי Hpi Baja בגודל 1/5 וסוף סוף ההנאה התחילה.
כבר 4 שנים שאני איתה. שודרגה ברמות מטורפות מאום ועד מנוע ועדיין נהנה ברמות, מה היא לא עברה, ים כבישים מכות ועדיין נוסעת כמו גדולה עם מנוע 9.1 כח סוס של OBR.

אבל בגלל הרעש החזק, הגודל והמהירות לא מצאתי שטח בסביבה שלי להסיע את המפלצת הזאת ולכן אני מסיע אותה בחולות הים פעם או פעמיים בשבוע.
מכיוון שאני לא יכול להסיע את הבאחה כל יום כי אני צריך לנסוע במיוחד לים ,הבנתי שאני צריך תוספת לבאחה, משהו יותר נגיש שאני יוכל להסיע במהלך השבוע.
אז חשבתי על באגי חשמלית, לתדהמתי השוק החשמלי התפתח מאוד בשנים האחרונות והוא אכן משאיר אבק לכל המנועים למיניהם בביצועים (ניטרו, וכ'ו). ראיתי כבר הרבה סירטונים של שיאי עולם של שלל דגמים שמגייעים ל200 קמ''שֹ+
הבחירה הייתה קלה- חשמל- רעש ממש מעט, תחזוקה מעטה,ביצועים,אמינות, פשטות, פחות תקלות וחלקים שנשברים. אז עכשיו הגיע הזמן לבחור באגי.

למה באגי ולא טראגי? טראגי כנראה הטוב מבין העולמות שילוב של מונסטר טראק ובאגי, אבל עדיין כבדה יותר ותופסת יותר מקום (אולי מסורבלת יותר או איטית -לא בדקתי)
אז אני מעדיף משהו יותר קטן וקומפקטי, הבאחה תופסת לא מעט מקום בחדר (-:

יש הרבה חברות רציניות עם דגמי Totl, סרקתי את האינטרנט אחר דגמי הקצה החדשים ביותר של החברות המובילות, אז מדוע אני מחפש את הבאגי הטובה בעולם? כולנו יודעים שאין באמת הכי "טובה" אבל ברור שיש כמה דגמים מובילים שהם מעל כל השאר.
בכח, באמינות, פחות בלאי לאורך זמן ובאיכות וגימור החלקים והכי חשוב מוצר שנשאר לאורך שנים.
הסיבה שאני מעוניין לקנות באגי מהחברות המובילות זה בגלל שאני אוהב איכות (לא קלישאה). וגם בגלל שאני רוצה באגי שיהיה לה אופי למסלול אם בעתיד אני ירצה לנסות ושלא תהייה רק צעצוע ל"באשינג" אלה יותר מקצועית.

אז מספיק לחפירות וישר לעניין.(קצת לעורר את הפורום מה יש ^-^)

המועמדים:
--------------
Thunder Tiger
Arrma TYPHON 430$,
שני אלה שמתי בקטגוריית באדג'ט אני יודע שהם נותנים תמורה מעולה למחיר אבל עדיין לא יודע אם הם ברמה של הטופ אם יש להם את ה"אקרובטיקה" לזינוקים ופניות של המכוניות המקצועיות שלא רק יודעות לעשות באשינג אלא גם מסלול כמו אלופות.

Team Assoiceted RC8B3E 540$
TEAM Durango DEX8 550$
Kyosho Inferno MP9e TKI 580$
Mugen Seiki MBX7R ECO 550$
Hpi Vorza 645$
TEKNO EB48.3 1 550$
Xray XB8E 550$
Losi 8IGHT-E 660$
Serpent 811-Be 2.1 550$
Hot Bodies D815 630$
Agama A215E 500$
SCHUMACHER 450$

מאתרים:
----------------
towerhobbies
amain hobbies

לא רשמתי את Ofna כי כנראה שהם פשטו את הרגל ונסגרו כמו HPI אירופה. (ללא חלקי חילוף ותמיכה עתידית.)

אם שכחתי חברה/מותג של דגם מוביל תירשמו לי.

אוקיי ידוע לי שזה מגיע קקיט, מכיוון שבניתי בעבר את הXRAY הקטנה ואת הבאחה אני לא חושב שתהייה לי בעייה להתמווד עם בניית קיט שכזה.
אם צריך כלי עבודה מסויימים שהכרחיים אשמח לדעת, למרות שיש לי המון כלי עבודה אולי יחסר לי משהו, כמו Reamer שכנראה אצטרך לרכוש.

ציוד שכבר יש ברשותי:
מטען סוללות- Turnigy Reaktor 300W 20A 6S Balance Charger
שלט- Spektrum DX3.0

סטאפ שנבחר:
-----------------
סרבו היגוי- Hitec 7955
מנוע- Poseidon 2200kv או Poseidon 1500kv (תגידו לי מה יותר מתאים לגודל של 1/8).
בקר חשמל- Mamba Monster XL או XL2 תנו הצעות מה עדיף לגבי הממבה X הוא לא מוצלח כל כך ע''פ האשכול הזה http://www.ultimaterc.com/forums/sho...d.php?t=232320.
קבלים Poseidon 100v 4920uF
סוללות- SMC 2x3S 7200Mah 60c
רסיבר לשלט- הצעות שלכם
שמן לבולמים- הצעות שלכם
גלגלים- מחפש גלגלים לשטח באשינג בינתיים, איכותיים שלא יתנפחו או יתפרקו משהו עמיד.
לכביש יש את GRP הטובים.

תודה מראש לכל העונים, אני יודע שזה היה אשכול ארוך.