שלום לכולם,

רוצה לשתף אתכם בתהליך מחשבה ורכישה.

בתהליך עצמו הגעתי לכמה מסקנות ותובנות שחלקם מאוד ברורות אך ברגע שמקלידים אותם וקוראים, הדברים נהיים ברורים יותר:

רכב שנוסע מהר, ולא משנה אם זה כביש או שטח, אם זה לא מסלול מוגדר עם תוואי סטרילי, הסבירות שיהיה נזק/השבתה מאוד גבוה.
באשינג, סגנון שפחות מתאים לי, להסיע רכב ישירות לעצמים נייחים ולראות את הרכב מתפרק או עולה השמיימה שלם ולך תדע איך נוחת.
הסעה במסלולים הקיימים כיום דורשים הרבה יותר מידי לוגיסטיקה, זמן, וכסף, כלומר צריך לצאת לפחות עם 2 רכבים למסלול, צריך אוטו ( אמיתי לא על שלט ) שיכיל את כל הציוד, צריך זמן התארגנות ואישור מהאישה לצאת ליום כזה, צריך להיות חבר במועדון והרשימה עוד נמשכת.
אני נהנה לפרק ולהרכיב, ויש בזה קסם, אך לא כל הזמן, זה בסדר לעשות תח"מ ( תחזוקה מונעת ) וטיפולים, אך לא כל כמה נסיעות השבתה, נראה לי שזה מאבד מהרעיון של "להסיע".
חשוב לי לדעת שאני יכול לצאת מהבית ופשוט להסיע בלי לוגיסטיקה וטירחה של הכנת מסלול כזה או אחר כל פעם בשביל לסחוט קצת את המצערת.

ולכן,
אני כבר תקופה מחפש וחוקר איזה רכב נוסף הכי יתאים לי, ואז נחשפתי לעולם חדש, עולם הזחלנים! לא חשבתי שזה ידליק אותי, יש שם אתגר הסעה מסוג אחר לחלוטין.

הזחלנים עובדים במהירות נמוכה יחסית, מלא סרווים וכפתורי שליטה ( איך אנחנו אוהבים כפתורים..), מכאניקה מופלאה של נעילת דיפרנציאלים קידמית ואחורית, 2 הילוכים, אחד שנועד לעבוד בקצב נמוך והשני בקצב גבוה יותר, אך עדיין לא ברמה של טיסה נמוכה, מערכות מתלים עם טווח פעולה היסטרי, ומה שהכי יפה, רוב הפעולות והשינויים נעשים ע"י כפתורים מהשלט.
ואם רוצים לקחת את זה לרמה הבאה, ניתן לחבר מצלמת 360 עם מערכת FPV ולחוות הסעה עם אתגר חדש לחלוטין.

בקיצור, נדלקתי!
קצת התכתבות מאחורי הקלעים, ו... הוצאתי הזמנה ל-Traxxas Summit 1/10.
אומנם זה RTR ולא קיט כמו שתכננתי, ואיפשהו תמיד יש את הרצון לאמר "יש לי רכב מחברת ****** עם ביצועים ברמה הכי גבוהה" שמראים על יכולות טכניות והבנה, כי בכל זאת הרכבת קיט מקצועי לבד ולא קנית איזה NIKO מוכן להסעה (הייתי חייב).

אם הכל ילך כמתוכנן, מחר הרכש החדש יגיע אליי ואוכל לעלות קצת תמונות.

בתור טיפול התחלתי:
מתכוון להאטום את הגאנטים של הרכב למנוע כניסה של ג'יפה פנימה.
ברשת דיברו על בעיה נפוצה שיש לגלגל שיניים שיושב על המנוע בצורה לא טובה כך שהוא יוצר 2 בעיות, הראשונה משתפשף סתם בפלסטיק של הכיסוי מנוע, והשניה הגלגל שיניים של המנוע לא יושב בצורה מלאה על הגלגל שיניים של הדיפרנציאל.

תודה רבה למר רן ענבר שהדליק עם הזחלן שלו ובאופן כללי שתמיד נהנה לסייע בתחום.